Kielecki Serwis Bilardowy - serwis dot. gry w bilarda w regionie kieleckim. Zapraszamy!!!
Radio Kielce Gazeta Wyborcza CKSport.pl NET System TVP Kielce TVsports PZBil SRZS Miasto Kielce Nosan Galeria Echo Sejmik Kielce QS Media Contact O/K Mak Marketing Surma Idoslubu
Świętokrzyska Bilardowa Liga Biznesu 2013
Contact Cup 2013
Bilard Sport Amator Challenge 2013 (Kielce)
Świętokrzyska Bilardowa Liga Młodzieżowa 2013
ALiBi / ALiBi Pro Mistrzostwa Studenckie
 
Aktualności Liga Turnieje Gdzie zagrać? Gdzie kupić? Zasady gry Trening Kontakt ALiBi Pro ALiBi
  Aktualności - Archiwum Powrót


Archiwum 2006 I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

     Kielce, 20 grudnia 2006 r.   menu

      W dniu 20 grudnia w Gimnazjum nr 13 w Kielcach, zostały rozegrane Mistrzostwa Kielc w Pool Bilard. Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy "Olimp" Kielce, zaś nagrody ufundowało Świętokrzyskie Stowarzyszenie Bilardowe.
      W ceremonii otwarcia zawodów uczestniczyła wychowanka klubu, tegoroczna Mistrzyni Polski Katarzyna Wesołowska, która z rąk prezesa pana Marka Karlikowskiego otrzymała list z gratulacjami za uzyskane wyniki sportowe, wspaniałą postawę oraz życzenia dalszych sukcesów. Kasia nie kryjąc wzruszenia podziękowała wszystkim zebranym za otrzymane wsparcie i słowa uznania, a następnie przekazała klubowi medal, który zdobyła na mistrzostwach.
      W turnieju rozgrywanym w odmianę 8-bil wzięło udział dwudziestu zawodników, w tym jedna dziewczyna - Ewelina Pańtak. Zwycięzcą turnieju został Piotr Kucharski (UKS "Olimp" Kielce), który w meczu finałowym pokonał Maćka Wójcika (UKS "Orlęta" Bilcza). Trzecie miejsca zajęli: Tomasz Pawlik (Contact Kielce) i Łukasz Dzirba (nie zrzeszony). Wszyscy laureaci zostali nagrodzeni medalami i pamiątkowymi pucharami, a dodatkowo dla zwycięzcy turnieju został ufundowany kij bilardowy.
Serdecznie gratulujemy!!!  Więcej...


WSPANIAŁE WYSTĘPY KIELECKICH ZAWODNIKÓW W MISTRZOSTWACH POLSKI
Złoto Kasi Wesołowskiej i Radka Babicy.

     Kętrzyn, 17 grudnia 2006 r.

      Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi zawodnicy w finałach Mistrzostw Polski w Pool Bilard - Ketrzyn 2006. Łącznie zdobyli tam 6 medali, w tym dwa złote. W odmianę 14/1 w ćwierćfinale znalazło się aż czterech naszych zawodników: Michał Turkowski, Radek Babica, Karol Skowerski i Mariusz Roter. Ostatecznie zwycięzcą tej odmiany został Radek Babica zdobywając złoty medal, a brąz przypadł w udziale Karolowi Skowerskiemu. W odmianę 8-bil w ćwierćfinale mieliśmy trzech naszych reprezentantów. Najlepiej z nich wypadł Radek, który zdobył brązowy medal. Karol i Mariusz zajęli 5 miejsca, natomiast Michał zakończył zawody na 9 pozycji. Niestety żadnemu z naszych zawodników nie udało się zdobyć medalu w 9-bil, a najwyżej, bo do ćwierćfinału, doszedł Karol Skowerski. Na 9 pozycji zakończyli udział Radek Babica, Michał Turkowski, Mariusz Roter i Robert Pasternak. Wynik Roberta zasługuje na ogromne słowa pochwały, albowiem pokonał on po drodze takich zawodników jak Adam Ewald czy Hubert Łopotko prezentując przy tym bardzo dobry bilard. Na 17 pozycji udział w zawodach zakończył Ziemowit Janaszek.
      W kategorii osób na wózkach inwalidzkich Michał Kłusakiewicz dwukrotnie zajął V miejsce. W kategorii kobiet tradycyjnie już z medalami wróciła do domu Agata Sokołowska. W odmianę 8-bil zdobyła srebrny medal, a w 14/1 brązowy. Rewelacyjnie spisała się natomiast Katarzyna Wesołowska. Kasia okazała się najlepsza w 9-bil zdobywając złoty medal. Jednak styl w jakim tego dokonała wzbudził podziw wszystkich uczestników i kibiców mistrzostw. Najpierw w meczu półfinałowym nie dała szans wielokrotnej mistrzyni Polski Izabeli Łąckiej zwyciężając 5-0. Następnie w wielkim finale, który był nagrywany przez TV Puls wytrzymała ogromną presję i nie dała szans obrończyni tytułu Ewie Grzyb zwyciężając 5-1. Dodatkowo pokazała ładny i pewny bilard, jednocześnie nie kryjąc radości z każdej wygranej partii. Jej występ będziemy mogli sami zobaczyć już w sobotę - 23 listopada 2006 r. o godz. 21.50 na antenie TV Puls. Wtedy bowiem odbędzie się retransmisja z finału kobiet 9-bil oraz podsumowania sezonu ligowego 2006, w którym zwyciężył zespół Contactu Kielce.
      Do oglądania tego programu serdecznie zapraszamy do Kieleckiego Centrum Bilardowego, aby wspólnie przeżyć jeszcze raz te wspaniałe chwile.
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy.  Więcej...


     Kielce, 17 grudnia 2006 r.Galeria zdjęć

      Zakończyły się rozgrywki VI sezonu Amatorskiej Ligi Bilardowej "ALiBi", rozgrywanego w odmianę 9-bil. W finałowym turnieju play-off uczestniczyło 16 zawodników, którzy po zakończeniu rundy zasadniczej uzyskali awans ze swoich grup eliminacyjnych. Po fazie eliminacyjnej w półfinałach tego turnieju spotkali się: Igor Białogoński i Mirosław Piróg w pierwszym meczu półfinałowym, zaś w drugim pojedynku Grzegorz Nowak i Adam Sołtysik. Pierwszy mecz miał bardzo interesujący przebieg. Najpierw przewagę 3:0 osiągnął Igor Białogoński. Po trzeciej partii Mirosław Piróg poprosił o czas, po którym odwróciły się losy meczu - Mirek zdobył kolejno 4 punkty. W tym momencie to jego rywal poprosił o chwilę przerwy, po której rozegrała się decydująca partia meczu. Mirosław Piróg mógł ją zakończyć zwycięsko, ale popełnił błąd w decydującej fazie wbijania układu bil. Igor Białogoński zdołał skutecznie skończyć tą partię, jak również ostatnią partię tego meczu (po kilku podejściach) uzyskując awans do finału turnieju. Drugi półfinał miał już bardziej spokojny przebieg. Mecz Grzegorza Nowaka i Adama Sołtysika zakończył się zwycięstwem Grzegorza 5:1. W finale play-off spotkali się więc: Igor Białogoński i Grzegorz Nowak. W meczu finałowym, stojącym na niezłym poziomie, wygrał Igor Białogoński wynikiem 5:2. Tym samym ten zawodnik dołączył do grona pięciu dotychczasowych zwycięzców ligi ALiBi. Po meczu finałowym odbyła się ceremonia dekoracji czołowych zawodników. Z zawodów została przeprowadzona relacja "na żywo" - wyniki były aktualizowane na stronie internetowej po bezpośrednio po zakończeniu poszczególnych pojedynków.  Więcej...


     Kielce, 11 grudnia 2006 r.

Galeria zdjęć
Galeria zdjęć

      Drużyny Kolportera i Noma-System awansowały do finału rozgrywek Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu 2006. W rozegranych w Kieleckim Centrum Bilardowym meczach półfinałowych wykazały one swoją wyższość nad rywalami potwierdzając opinię, że są to najlepsze drużyny tegorocznych rozgrywek.
      Pierwszą parę półfinałową tworzyły zespoły: Kolportera i NET Systemu - obrońcy tytułu mistrzowskiego. Pierwszy mecz tych drużyn przyniósł zwycięstwo Kolportera 2:1. Najpierw punkt dla NET Systemu wywalczył Michał Sadowski, po zwycięstwie nad Sebastianem Srebro 4:0. Później jednak szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili: Rafał Łochowski, który pokonał Igora Białogońskiego 4:2 i Sebastian Mazur, wyraźnie zwyciężając Artura Syrka 4:0. Przed meczem rewanżowym Kolporter miał więc przewagę jednego dużego punktu i o dwie wygrane partie więcej. Mecz rewanżowy przebiegał nieco odmiennie. Pierwszy zakończył się pojedynek Rafała Łochowskiego i Igora Białogońskiego. Tym razem lider Klasyfikacji indywidualnej - Rafał Łochowski - nie miał problemów i gładko pokonał swojego rywala 4:0, zapewniając sobie tym samym zdobycie tytułu Najskuteczniejszego Bilardzisty Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu w sezonie 2006. W międzyczasie Sebastian Srebro prowadził już z Michałem Sadowskim 3:1, co spowodowało, że w tym momencie był już znany zwycięzca tego dwumeczu, albowiem nawet w przypadku przegrania obu pozostałych pojedynków indywidualnych, drużyna Kolportera miała przewagę w bilansie partii. Tak się właśnie stało: Artur Syrek zdołał zrewanżować się Sebastianowi Mazurowi i wygrał 4:1, zaś Michał Sadowski po emocjonującej końcówce pokonał Sebastiana Srebro 4:3. W drugim meczu bilans partii był więc remisowy i dzięki przewadze z pierwszego pojedynku Kolporter awansował do finału rozgrywek.
      Drugi mecz półfinałowy był rozgrywany pomiędzy zespołami: Noma-System i Cover. Pierwszy pojedynek zakończył się zwycięstwem zespołu Noma-System 2:1, a w poszczególnych meczach indywidualnych punkty dla Noma-Systemu zdobyli: Wojciech Sajtyna po zwycięstwie nad Mirosławem Pirogiem 4:1 i Bartosz Malczewski, który takim samym wynikiem pokonał Marcina Sołtyka (4:1). Nadzieję dla zespołu Cover na awans do finału zachował Mariusz Kozak, który wygrał z Włodzimierzem Biełojedowem 4:1 i ustalił wynik na 2:1 dla Noma-Systemu. Jak się później okazało, mecz rewanżowy miał dokładnie taki sam przebieg jak pierwszy pojedynek tych zespołów. Wojciech Sajtyna ponownie pokonał Mirosława Piroga 4:1, Bartosz Malczewski też wygrał z Marcinem Sołtykiem 4:1, a punkt dla ekipy Cover wywalczył Mariusz Kozak po zwycięstwie nad Włodzimierzem Biełojedowem 4:1. Awans do finału wywalczył zespół Noma-System.
      Drużyny NET Systemu i Cover zdobyły więc brązowe medale tego turnieju. O złoty medal walczyć będą: Kolporter i Noma-System. Mecz finałowy zostanie rozegrany podczas Gali Sportu Bilardowego, która odbędzie się w dniu 13 stycznia 2007 r. w Kieleckim Centrum Bilardowym. Na tą Galę są zaproszeni wszyscy uczestnicy rozgrywek Swiętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu w sezonie 2006. Podczas gali zostaną wręczone pamiątkowe puchary i medale, a później wszyscy będą się bawić podczas przygotowanych atrakcji rozrywkowych. Uczestnicy Ligi Biznesu proszeni są o potwierdzenie udziału w Gali do Igora Białogońskiego lub Grzegorza Kędzierskiego.  Więcej...


CONTACT KIELCE MISTRZEM POLSKI

     Kielce, 3 grudnia 2006 r.

Galeria zdjęć
Galeria zdjęć

      To była bardzo sportowa niedziela w Kieleckim Centrum Bilardowym. O godzinie 12.00 zaplanowany był mecz ostatniej kolejki I Polskiej Ligi Bilardowej. Jednak po awansie siatkarskiej reprezentacji Polski do finału Mistrzostw Świata Komisja Ligowa podjęła decyzję, aby mecze ligowe rozegrać po zakończeniu tego spotkania. W odczuciu sportowym uważam ją za bardzo słuszną, albowiem wszyscy jesteśmy sportowcami i rozumiemy oraz doceniamy sukces siatkarzy, na który cała sportowa Polska czekała 30 lat. Po krótkiej rozgrzewce zawodnicy przystąpili więc do... kibicowania naszej reprezentacji. Niestety naszym, jak wszyscy wiemy, nie udało się wygrać, ale i tak sprawili nam swoją postawą wiele radości. Po zakończeniu tego meczu prawie cała grupa zebranych kibiców przeniosła się na drugą cześć sali, aby kontynuować niedzielną przygodę sportową. Do boju ostatniej kolejki ligowej sezonu 2006 przystąpiły zespoły Contactu Kielce i Ósemki Rzeszów. Pierwszy pojedynek na swą korzyść rozstrzygnął Karol Skowerski. Nie dał on szans swemu rywalowi - Bartoszowi Bielcowi - zwyciężając 10-4. Drugi punkt dla gospodarzy dołożył Michał Turkowski, choć okoliczności były dosyć nietypowe. Początkowo Mariusz Klimek prowadził doprowadzając do stanu 78-44. W tym momencie do głosu doszedł jednak Michał. Po wbiciu kilkudziesięciu bil na tablicy widniał wynik 87-78. Michał wbił 12 bil i był przekonany, że to już koniec. Zdziwił się jednak, gdy jego rywal powiedział, że do zwycięstwa brakuje mu jeszcze jednej bili. Nerwowo spojrzał na kartkę i jak się okazało przeciwnik miał rację. Problem był tym większy, że pozostałe trzy bile na stole były "sklejone" i żadna z nich nie była do wbicia. Po dłuższym namyśle Michał zdecydował się zagrać "odstawną". Próba wbicia trudnej bili przez Mariusza zakończyła się fiaskiem, a Michał dopełnił formalności wbijając ostatnią brakującą bilę. Do pełni szczęścia zawodnikom z Kielc brakowało więc jednego zwycięstwa. Wszyscy skupili sie na pojedynku Radka Babicy z Markiem Wiszem. Mecz ten był bardzo wyrównany, ale stał na średnim poziomie. Przy stanie 9-9 rozbijał Marek i umieścił białą bilę w łuzie. Radek kończył układ i gdy na stole pozostały 8-ka i 9-tka wbił prostą bilę nr 8, a wraz z nią białą. Na sali zapanowała cisza, a swej radości nie krył Marek, który podskakując do góry podał rękę Radkowi. W tym samym czasie do remisu 9-9 doprowadził Mariusz Roter w pojedynku z Tomkiem Kapłanem. Ostatnie rozbicie należało jednak do Tomka. Rozbił, skończył partię z kija i zwyciężył 10-9 dając remis swemu zespołowi.

      W drugiej odsłonie szef klubu z Kielc zmienił całkowicie pary grających. Jak się później okazało bardzo dobrze. Bardzo źli, ale i zmotywowani podeszli do tego meczu zawodnicy z Kielc. Tą złość przełożyli jednak na bardzo dobrą grę. Pierwszy swój pojedynek zakończył Roter, który "zmiażdżył" młodego Bartosza Bielca w odmianę 8-bil 10-0 myląc się tylko raz w pierwszej partii. Swój pojedynek po zaledwie 50 minutach skończył również Radek Babica, nie dając szans Mariuszowi Klimkowi i pokonując go 10-4. Emocji dostarczył Michał Turkowski, który po bardzo wyrównanym pojedynku zwyciężył niepokonanego do tej pory w rozgrywkach ligowych Tomasza Kapłana 100-91 dając jednocześnie zwycięstwo w tym meczu swej drużynie i pewny tytuł mistrzowski. Kropkę na "i" postawił Karol Skowerski, który podobnie jak w pierwszym spotkaniu nie dał szans swemu rywalowi, którym tym razem był Marek Wisz pokonując go 10-4.

      Na zakończenie prezes Stowarzyszenia Grzegorz Kędzierski podziękował wszystkim zawodnikom, prezesowi Ryszardowi Olbromskiemu - głównemu sponsorowi klubu, kolegom wiceprezesom Igorowi Białogońskiemu i Marcinowi Krzemińskiemu. Ogromne słowa podziękowania złożył na ręce szefa klubu kibica Edwarda Janaszka dla kieleckich kibiców, bez pomocy których ciężko byłoby o ten tytuł. Również kapitan zespołu Radek Babica podziękował kibicom i stwierdził, że takiej wspaniałej publiczności nie ma nigdzie więcej w kraju.

      Potem były już tylko wywiady do telewizji i radia, rozdawanie autografów na szalikach klubowych i oczywiście mała "imprezka" z okazji zdobycia trzeciego tytułu mistrzowskiego przez Contact Kielce.  Więcej...     Kielce, 28 listopada 2006 r.   menu

      Przed nami najważniejsze wydarzenie bilardowe trwającej obecnie jesieni. W dniu 3 grudnia 2006 r. (niedziela) w Kieleckim Centrum Bilardowym odbędzie się mecz ostatniej kolejki spotkań I Polskiej Ligi Bilardowej w sezonie 2006, w którym zmierzą się drużyny: Contact Kielce - Ósemka Rzeszów. Zawodnicy z Kielc mają ogromną szansę na zdobycie tytułu Mistrza Polski 2006. Aby tego dokonać nie oglądając się na wyniki pozostałych spotkań tej kolejki wystarczy, że wygrają przynajmniej jeden mecz z dwóch zaplanowanych do rozegrania tego dnia. Początek pierwszego spotkania o godz. 12.00, drugi mecz zostanie rozegrany po zakończeniu pierwszego. W imieniu Prezesa Klubu Kibica drużyny Contact Kielce - Edwarda Janaszka - zapraszamy wszystkich chętnych do przybycia w tym dniu i gorącego wsparcia dopingiem naszych zawodników. W przypadku zdobycia tytułu Mistrza Polski 2006 przez zespół Contact Kielce włodarze klubu zapowiedzieli zorganizowanie uroczystej fety z tej okazji, bezpośrednio po zakończeniu spotkania ligowego.  Więcej...

      W dniu 11 grudnia 2006 r. odbędą się półfinały rundy play-off Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu 2006. W meczach o awans do finału tego turnieju odbędą się pojedynki: Kolporter - NET System oraz Noma-System - Cover. Oba spotkania półfinałowe zostaną rozegrane wg zasady "mecz i rewanż". Początek meczów o godz. 18.30. Drużyny, którym nie uda się uzyskać awansu do finału mają już zapewnione brązowe medale. Finał tych rozgrywek połączony z uroczystym bankietem jest przewidziany do rozegrania podczas Balu Sportu w dniu 13 stycznia 2007 r.  Więcej...

      Finałowy turniej play-off VI sezonu Amatorskiej Ligi Bilardowej "ALiBi" został zaplanowany do rozegrania w dniu 17 grudnia 2006 r. (niedziela). W turnieju będzie uczestniczyć najlepsza 16 z rundy zasadniczej - po 4 osoby z każdej grupy eliminacyjnej. Turniej będzie rozgrywany wg schematu tabeli turniejowej "podwójnej przegranej + puchar". Początek turnieju o godz. 10.00. Zapraszamy wszystkich uczestników ligi ALiBi oraz innych sympatyków bilarda do przyjścia na te zawody, w trakcie których odbędzie się wspólne spotkanie podsumowujące VI sezon rozgrywek i omówienie zasad rozgrywek przed kolejnym - VII sezonem. Zapraszamy.  Więcej...


     Kielce, 20 listopada 2006 r.

      Ćwierćfinały rundy play-off Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu 2006, rozegrane 20 listopada 2006 r., przyniosły wiele emocji uczestnikom poszczególnych meczów, a także niespodziewane rozstrzygnięcia. Wieczorne pojedynki miały zadecydować o składzie półfinałów tych rozgrywek, a więc także o tym, które drużyny zapewnią sobie co najmniej brązowe medale.
      W pierwszym pojedynku zmierzyły się ekipy Kolportera i Elektrociepłowni. Drużyna Kolportera zajęła 1. miejsce w grupie I w rundzie zasadniczej, z kolei zespół Elektrociepłowni to ubiegłoroczny finalista tych rozgrywek. Faworytem wydawał się team Kolportera, mający w swoim składzie lidera klasyfikacji indywidualnej - Rafała Łochowskiego. Pierwszy pojedynek tych drużyn ułożył się na korzyść Kolportera. Rafał Łochowski nie zawiódł i pokonał Artura Gasa 4:1 w pierwszym meczu indywidualnym, drugi punkt dla Kolportera zdobył Sebastian Mazur, ale musiał się porządnie napracować w meczu z Albinem Próchnickim, wygranym przez Sebastiana dopiero w ostatniej możliwej partii 4:3. Nadzieję na awans Elektrociepłowni dało zwycięstwo Grzegorza Tomasika nad Pawłem Klimczykiem 4:0. Tak więc pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem Kolportera 2:1, ale w bilansie partii był remis 8:8. Mecz rewanżowy przyniósł jednak komplet zwycięstw zawodników Kolportera: Sebastian Mazur pokonał Artura Gasa 4:2, Rafał Łochowski wygrał z Albinem Próchnickim 4:3, zaś Sebastian Srebro pokonał Grzegorza Tomasika 4:1. Wynik 3:0 dał drużynie Kolportera awans do półfinałów rundy play-off.
      Drugą parę zespołów rywalizujących o wejście do strefy medalowej stanowiły zespoły: IT i NET Systemu. Pierwszy mecz tych drużyn przyniósł zwycięstwo zespołowi IT - najpierw Adam Sołtysik pokonał Artura Syrka 4:1, a później Rafał Chaba wygrał z Michałem Sadowskim też 4:1. Ważny punkt dla NET Systemu zdobył Igor Białogoński pokonując Marcina Samiczaka 4:2. Wynik pierwszego meczu to 2:1 dla zespołu IT z bilansem partii 10:6. To była dość znacząca zaliczka przed meczem rewanżowym. Ten jednak drużyna NET Systemu zagrała wyraźnie odmieniona. Najpierw Artur Syrek pokonał Marcina Samiczaka 4:1, później Michał Sadowski zrewanżował się Rafałowi Chabie za porażkę w pierwszym meczu i pokonał go 4:0. Po tych pojedynkach nastąpiła kalkulacja bilansu partii, z której wyszło, że drużynie NET Systemu do awansu brakuje tylko dwóch wygranych partii, zaś zespół IT musiałby wygrać ostatni pojedynek, w dodatku 4:0, ew. 4:1, co doprowadziłoby do serii rzutów karnych. O tym miał zadecydować pojedynek Igora Białogońskiego i Adama Sołtysika. Mecz rozpoczął się od prowadzenia Adama Sołtysika 1:0, wynikającego z tego, że Igor Białogoński został zakwalifikowany do grupy zawodników zaawansowanych i zgodnie z regulaminem stan początkowy meczu to jedna partia oddana handicapem. Ten pojedynek lepiej jednak wytrzymał psychicznie Igor Białogoński i wygrał pierwsze dwie partie meczu zapewniając tym samym awans swojej drużynie do strefy medalowej. Kolejne partie, rozgrywane już bez towarzyszącej obu zawodnikom presji, również padły łupem Igora Białogońskiego, który pokonał Adama Sołtysika ostatecznie 4:1. Pewne zwycięstwo NET Systemu 3:0 zostało potwierdzone jeszcze jednym faktem - zawodnicy tej drużyny nie przegrali żadnej partii w meczu rewanżowym - dwie partie zanotowane na korzyść zespołu IT wynikały z systemu handicapu.
      Kolejnymi drużynami rywalizującymi o awans do półfinału były zespoły Noma-Systemu i Nosanu. Ten mecz nie odbył się jednak w normalnym trybie, albowiem z powodów osobistych do gry mogła stanąć tylko dwójka zawodników ekipy Nosanu. Kapitanowie drużyn ustalili, że jeśli zajdzie taka potrzeba, wynikająca z przebiegu tego meczu, trzeci pojedynek indywidualny, wobec absencji czołowego zawodnika Nosanu - Grzegorza Nowaka, zostanie rozegrany w późniejszym terminie. Gdyby jednak okazało się, że wynik tego pojedynku nie będzie miał znaczenia na to, która z drużyn awansuje do półfinałów, rozstrzygnięcie tego pojedynku zostanie zanotowane jako walkower. W pierwszym meczu drużyna Noma-Systemu osiągnęła przewagę dwóch punktów, po zwycięstwach Bartosza Malczewskiego nad Markiem Czarneckim 4:1 oraz Włodzimierza Biełojedowa nad Marcinem Misztalem 4:2. Mecz rewanżowy również rozstrzygnęli na swoją korzyść zawodnicy drużyny Noma-System. Najpierw Wojciech Sajtyna pokonał Marka Czarneckiego 4:1, później zaś Włodzimierz Biełojedow, po zaciętym pojedynku, wygrał z Marcinem Misztalem 4:3. W tej sytuacji, po uwzględnieniu walkowerów, awans do półfinału uzyskała ekipa Noma-Systemu, pokonując dwukrotnie team Nosanu 3:0.
      O ostatnie miejsce w półfinale rywalizowały drużyny: 2S-Pool i Cover. Ekipa 2S-Pool wygrała rywalizację w grupie II rundy zasadniczej, Cover dostał się zaś do rundy play-off niemal w ostatniej chwili. Pierwszy mecz tych drużyn, po zaciętej rywalizacji, został wygrany przez zawodników Cover 2:1: Marcin Sołtyk pokonał Pawła Ziółkowskiego 4:2, Mariusz Kozak wygrał z Robertem Piotrowiczem 4:1, a punkt dla zespołu 2S-Pool wywalczył Jacek Surma po zwycięstwie nad Mirosławem Pirogiem 4:2. Przy bilansie partii 10:7 dla ekipy Cover to ta drużyna była bliższa sprawienia niespodzianki. Mecz rewanżowy rozpoczął się od zwycięstwa Mariusza Kozaka z Robertem Piotrowiczem 4:1. Później drużyna 2S-Pool zachowała szansę na awans po zwycięstwie Pawła Ziółkowskiego nad Mirosławem Pirogiem 4:3. O awansie miał więc zadecydować pojedynek pomiędzy Marcinem Sołtykiem (Cover) i Jackiem Surmą (2S-Pool). Ponieważ mecze były rozgrywane równolegle, bilans partii zmieniał się na bieżąco, ale ostatecznie stało się jasne, że wynik tego meczu nie będzie miał wpływu na awans, albowiem lepszy bilans partii zachowała ekipa Coveru. Mecz zakończył się jednak zwycięstwem Marcina Sołtyka 4:3, dającym wygraną zespołowi Coveru 2:1 i ostatecznie awans tej drużyny do półfinałów.
      W rundzie półfinałowej spotkają się: Kolporter z NET Systemem oraz Noma-System z Coverem. Należy podkreślić, że wszystkie te drużyny uzyskały awans do rundy play-off wyłącznie z grupy I rundy zasadniczej. Ostateczny termin rozegrania półfinałów nie jest jeszcze ustalony, wiadmomo natomiast, że ta runda również zostanie rozegrana wg zasady "mecz i rewanż".  Więcej...


     Kielce, 12 listopada 2006 r.

      VII eliminacja turnieju MAK Marketing Cup 2006 - Grand Prix Gór Świętokrzyskich, która została rozegrana w dniu 12 listopada 2006 r. w Kieleckim Centrum Bilardowym (odmiana 9-bil), odbyła się przy rekordowym udziale uczestników - na starcie zawodów stanęło 70 bilardzistów. Po raz pierwszy turniej został rozegrany w dwóch grupach wg tabel na 64 zawodników w każdej grupie. W turnieju najlepszym okazał się Sebastian Mazur, który w meczu finałowym pokonał Macieja Wójcika 5:2. Na trzecim miejscu zawody ukończyli: Marcin Tutaj i Wojciech Wąsacz. Po tych zawodach na czele rankingu utrzymał się Piotr Czupryński, który zgromadził 44 punkty rankingowe i wyprzedza o 4 punkty Ziemowita Janaszka. Sebastian Mazur dzięki zwycięstwu zdołał awansować na 3. miejsce w rankingu gromadząc do tej pory 39 punktów. Galeria zdjęć z turnieju znajduje się >>    tutaj  <<. Kolejna - VIII eliminacja tego turnieju zostanie rozegrana w dniu 26 listopada 2006 r., tym razem w odmianę 8-bil.  Więcej...


     Kielce, 11 listopada 2006 r.

      W Kieleckim Centrum Bilardowym zostały rozegrane Mistrzostwa Biznesu Województwa Świętokrzyskiego 2006. Turniej rozgrywany w ramach cyklu Grand Prix Polski Biznesu został zdominowany przez zawodników z Wielkopolski, zdobyli oni bowiem komplet medali. Zwycięzcą mistrzostw został pan Andrzej Nowak z Witaszyc, który w meczu finałowym pokonał pana Piotra Judkowiaka z Poznania 5:4. Na trzecim miejscu zawody ukończyli panowie: Bogumił Kościelniak i Daniel Wieszczeczycki (obaj z Poznania). W turnieju wzięło udział 14 osób, z czego 6-ro z regionu świętokrzyskiego, spośród których najlepiej spisał się pan Wojciech Sajtyna z Jędrzejowa, który zajął 5. miejsce.
      Ostatni tegoroczny turniej z cyklu Grand Prix Polski Biznesu zostanie rozegrany 16 grudnia 2006 r. w Kętrzynie - będą to Mistrzostwa Biznesu Warmii i Mazur.  Więcej...


     Kielce, 8 listopada 2006 r.

      Dwa turnieje bilardowe zostaną rozegrane w najbliższy weekend w Kieleckim Centrum Bilardowym. W sobotę - 11 listopada 2006 r. w ramach cyklu Grand Prix Polski Biznesu odbędą się Mistrzostwa Biznesu Województwa Świętokrzyskiego 2006. Zawody te będą rozegrane w odmianę 8-bil, każdy mecz będzie toczony do 5 wygranych partii. Rozpoczęcie gier turniejowych odbędzie się ok. godz. 11:30, losowanie zawodników do tabeli turniejowej (podwójna przegrana + puchar) ok. godz. 11:15. Zgłoszenia można dokonać bezpośrednio przed turniejem, opłata startowa wynosi 100,- zł. Uczestnikami mistrzostw mogą być osoby piastujące kierownicze stanowisko (lub wyższe menedżerskie) w firmach/urzędach lub właściciele firm (prowadzący działalność gospodarczą) lub zgłoszeni uczestnicy Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu 2006, którzy nie są wpisani na listę osób wykluczonych z udziału w ogólnopolskich mistrzostwach amatorów Bilard Sport Amator Challenge.  Więcej...
      Z kolei w niedzielę - 12 listopada 2006 r. odbędzie się VII eliminacja turnieju MAK Marketing Cup 2006 - Grand Prix Gór Świętokrzyskich. Do wygrania oprócz pucharów będą 2 kije bilardowe. Początek zawodów o godz. 10:00, tym razem turniej będzie rozgrywany w odmianę 9-bil.  Więcej...


     Białystok, 5 listopada 2006 r.

      Robert Pasternak (Contact Kielce) zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Amatorów - Bilard Sport Amator Challenge 2006. Sukces Roberta jest niewymierny, gdyż w finale ogólnopolskim wystąpiło aż 128 zawodników wyłonionych w turniejach eliminacyjnych w 19 klubach w całej Polsce. Serdecznie gratulujemy!!! Należy dodać, że 5. miejsce w tych zawodach zajął Ziemowit Janaszek, który w ćwierćfinale przegrał właśnie z Robertem. Szersza relacja z turnieju pojawi się już wkrótce.     Mikołów, 29 października 2006 r.   menu

      Radosław Babica z klubu Contact Kielce zajął wysokie - 3. miejsce w ostatnim tegorocznym turnieju z cyklu Grand Prix Polski w Pool Bilard - WiK Pol Tour 2006 - II Mistrzostwa Mikołowa w 8-bil. W meczu półfinałowym Radek uległ późniejszemu zwycięzcy turnieju - Mateuszowi Śniegockiemu (WiK Hades Poznań) 3:7. Pozostali zawodnicy z regionu kieleckiego zagrali nieco poniżej swoich możliwości - najlepiej z nich zaprezentowali się Mariusz Roter, Karol Skowerski i Michał Turkowski (wszyscy Contact Kielce), którzy zajęli 17. miejsce. Zwycięzcą turnieju, podobnie jak w poprzednich zawodach, został ponownie Mateusz Śniegocki (WiK Hades Poznań), który w finale pokonał Tomasza Kapłana (Ósemka Rzeszów) 7:5. Po tym turnieju został ustalony ostateczny ranking Polski przed kończącymi tegoroczny cykl rozgrywek Mistrzostwami Polski w Pool Bilard, które zostaną rozegrane w grudniu w Kętrzynie. Wśród czołowej 10-tki bilardzistów znajduje się trójka naszych zawodników: Radosław Babica (4. miejsce), Mariusz Roter (5. miejsce) oraz Karol Skowerski (8. miejsce). W rankingu zostało sklasyfikowanych łącznie 28 osób reprezentujących kluby i miasta z naszego regionu.  Więcej...


     Lublin, 22 października 2006 r.

      W lubelskich klubach Fabryka i Stolarnia zostały rozegrane przedostatnie w tym roku zawody z cyklu Grand Prix Polski w Pool Bilard - WiK Pol Tour 2006 - II Mistrzostwa Lublina w 9-bil. Na wysokim 5. miejscu w klasyfikacji końcowej znalazło się aż trzech zawodników kieleckiego klubu Contact: Radosław Babica, Karol Skowerski i Ziemowit Janaszek. O ile dla Radka i Karola to miejsce jest czymś naturalnym, o tyle dla Ziemowita jest to życiowy sukces, tym większy, że w drodze do ćwierćfinału pokonał między innymi byłych mistrzów Polski - Krzysztofa Gastmana (7:5) i Adama Ewalda (7:5). W meczu ćwierćfinałowym zaś bardzo nieznacznie uległ czołowemu zawodnikowi w kraju - Hubertowi Łopotko 6:7. Serdecznie gratulujemy znakomitej postawy! Słabiej niż oczekiwano zaprezentował się Mariusz Roter, który zajął 17. miejsce.
      W turnieju triumfował Mateusz Śniegocki (WiK Hades Poznań), który pokonał Wojciecha Trajdosa (Trefl Sopot) 7:3. Kolejne - ostatnie zawody z cyklu WiK Pol Tour 2006 zostaną rozegrane już za tydzień w Mikołowie.  Więcej...


     Kielce, 16 października 2006 r.

      W dniu dzisiejszym została rozegrana ostatnia kolejka spotkań w rundzie zasadniczej Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu 2006. Emocje trwały do samego końca ostatnich meczów, albowiem przed tą kolejką praktycznie wszystkie drużyny miały jeszcze szansę na awans do rundy play-off (z każdej grupy awansowały po 4 najlepsze zespoły).
      Już po pierwszym zakończonym pojedynku indywidualnym w grupie I, w którym Rafał Łochowski (Kolporter) pokonał Bartosza Malczewskiego (Noma-System) 4:0, stało się jasne, że drużyna Kolportera zajmie 1. miejsce w tej grupie, a ich rywale będą musieli zadowolić się 2. miejscem, bez względu na wynik pozostałych pojedynków tego meczu. Zakończył się on zwycięstwem zespołu Kolportera 2:1 i drużyna ta podtrzymała bardzo dobrą passę - w rundzie zasadniczej nie przegrała żadnego meczu. W pozostałych dwóch pojedynkach tej grupy najpierw zespół Cover pokonał Aktorów 2:1, zaś później NET System pokonał drużynę Contact O/K również 2:1. W tym ostatnim pojedynku, przy stanie 1:1 ważyły się losy dwóch drużyn: Contact O/K i Cover. Zwycięstwo Contactu dałoby temu zespołowi awans do rundy play-off, porażka zaś premiowała awansem zespół Cover. Przy stanie 3:3 meczu rozgrywanego w 8-bil pomiędzy Markiem Karlikowskim (Contact O/K) a Igorem Białogońskim (NET System) emocje sięgnęły więc zenitu, bowiem wszystko rozstrzygnąć miała ostatnia partia. Kiedy po kilku podejściach Marek Karlikowski zdołał rozwiązać większość problemów na stole, wydawało się, że uda mu się zakończyć sukcesem tą partię. Jednak złe wyjście na bilę czarną spowodowało w konsekwencji nieudaną próbę jej wbicia i do stołu podszedł Igor Białogoński. Do wbicia pozostał układ 3 niezbyt "trudnych" bil, ale przy tych emocjach wszystko było jeszcze możliwe. Po wbiciu dwóch bil kolorowych biała bila ustawiła się z dosyć dużym kątem na wbicie czarnej do łuzy środkowej. Kilka głębszych wdechów, precyzyjne zagranie i czarna bila wpada do zadeklarowanej łuzy, zaś biała bezpiecznie zostaje odprowadzona na bandę. W tym momencie zawodnicy ekipy Cover podskoczyli aż z radości i szybko pobiegli do zwycięzcy z gratulacjami i podziękowaniami, a smutek zapanował wśród zawodników Contactu, albowiem nie zdołali oni awansować do rundy play-off.
      W grupie II również było bardzo ciekawie. Ponieważ mecze były rozgrywane równolegle, trwał korespondencyjny pojedynek zarówno wśród drużyn mających szansę na zajęcie 1. miejsca w grupie, jak i tych walczących o awans do rundy play-off z niższych miejsc. Najpierw rozstrzygnęła się kwestia bezpiecznego - 3. miejsca. Grzegorz Nowak (Nosan) zdobywając punkt po zwycięstwie nad Jackiem Surmą (2S-Pool) 4:2 zapewnił to miejsce dla swojej drużyny, bez względu na wyniki pozostałych pojedynków. Później okazało się, że pomimo porażki Jacka jego zespół - 2S-Pool po zwycięstwie 2:1 z Nosanem zapewnił sobie 1. miejsce w końcowej tabeli grupy II. A stało się tak, bowiem dotychczasowy lider - drużyna IT dosyć nieoczekiwanie przegrała z walczącym o 4. miejsce zespołem Echa Dnia 1:2 i zajęła ostatecznie 2. miejsce w tabeli. Echo Dnia, pomimo zdobycia 2 punktów w tym meczu, znalazło się jednak "za burtą". Stało się tak za sprawą Elektrociepłowni, której zawodnicy bardzo skoncentrowani podeszli do meczu z ekipą Gazety Wyborczej i z godną pogratulowania konsekwencją zdobyli komplet punktów przegrywając w całym meczu zaledwie 2 partie. Zwycięstwo 3:0 pozwoliło drużynie Elektrociepłowni wyprzedzić w ostatecznym rozrachunku zespół Echa Dnia lepszym bilansem partii, przy tej samej zdobyczy punktowej (7 pkt.).
      Po zakończeniu rundy zasadniczej poznaliśmy pary I rundy play-off. W ćwierćfinale Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu 2006 odbędą się następujące pojedynki: Kolporter - Elektrociepłownia, IT - NET System, Noma-System - Nosan, 2S-Pool - Cover. W rundzie tej w każdym pojedynku odbędzie się dwumecz wg zasady "mecz i rewanż", a zostanie ona rozegrana w dniu 20 listopada 2006 r.  Więcej...


     Kraków, 15 października 2006 r.

      W dniach 13-15 października 2006 r. w Krakowie odbył się turniej bilardowy z okazji obchodów X-lecia istnienia Uczniowskiego Klubu Sportowego 317 Kraków. Zawodnicy reprezentujący uczniowskie kluby z całej Polski rywalizowali w kategorii indywidualnej oraz drużynowej. W zawodach indywidualnych bardzo dobrą formę zaprezentował Maciej Wójcik z UKS Orlęta Bilcza, który w meczu finałowym pokonał Michała Wieczorka z UKS Chorzów wynikiem 5:2. W turnieju drużynowym - Grand Prix Krakowa, zwyciężył zespół UKS Łabiszynianka Łabiszyn, pokonując w finale drużynę UKS Pino Dębica wynikiem 3:0. Trzecią lokatę zajął UKS Olimp Kielce występujący w składzie: Damian Guzy, Dawid Bednarski, Dominik Zalewski.
      Szczególne podziękowanie należą się organizatorom zawodów, panu Andrzejowi Siejce oraz pracownikom Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących, za serdeczne przyjęcie, bardzo miłą atmosferę i wspaniałą organizację.


     Częstochowa, 15 października 2006 r.

      Drużyna kieleckiego Contactu odniosła podwójne zwycięstwo w wyjazdowym meczu I Polskiej Ligi Bilardowej z zespołem Porter Częstochowa. Nasi zawodnicy, niesieni wspaniałym głośnym dopingiem prawie 20-osobowej grupy kibiców, którzy przyjechali z Kielc, nie przegrali żadnego pojedynku indywidualnego, wygrywając w obu meczach 4:0. Takie rozstrzygnięcie nie zdarzyło się od wielu lat w meczach wyjazdowych w I lidze! Poszczególne pojedynki nie stały może na najwyższym poziomie sportowym, ale zawodnicy Contactu ani przez chwilę nie tracili kontroli nad ostatecznym wynikiem, realizując w 100% przedmeczowe założenia: komplet punktów i maksymalnie duża liczba wygranych meczy indywidualnych. Ten sukces spowodował, że Contact znacznie poprawił swoją pozycję w korespondencyjnym pojedynku z ekipą Trefla Sopot. Przed przedostatnią kolejką obie drużyny miały taki sam bilans punktowy, teraz Contact osiągnął maksymalne możliwe zwycięstwo. Trefl Sopot, z uwagi na udział tego zespołu w Klubowym Pucharze Europy, gdzie zajął bardzo dobre 2. miejsce, rozegra zaległy mecz 8. kolejki spotkań w dniu 5 listopada, kiedy to zmierzy się w Warszawie z tamtejszym zespołem Wodny Park - Konsalnet Warszawa. Chcąc dalej liczyć się w wyścigu o tytuł mistrzowski zawodnicy znad morza będą musieli dwukrotnie pokonać warszawski zespół, co będzie niesłychanie trudne, albowiem obie te drużyny bardzo potrzebują punktów. Contact Kielce został więc liderem tabeli, a wszystko ostatecznie rozstrzygnie się 3 grudnia 2006 r., kiedy to zostanie rozegrana ostatnia kolejka spotkań. Contact Kielce zmierzy się wtedy przed własną publicznością w Kieleckim Centrum Bilardowym z drużyną Ósemki Rzeszów. Już teraz zapraszamy sympatyków bilarda z Kielc i okolic na ten mecz - emocji na pewno nie zabraknie, a wszyscy zainteresowani mają nadzieję, że będziemy wtedy świętować zdobycie tytułu Mistrza Polski w sezonie 2006.  Więcej...


     Kielce, 8 października 2006 r.

      W Kieleckim Centrum Bilardowym została rozegrana VI eliminacja turnieju MAK Marketing Cup 2006 - Grand Prix Gór Świętokrzyskich. Zwycięzcą zawodów został Piotr Czupryński, który w finałowym meczu pokonał ubiegłorocznego triumfatora całego cyklu - Michała Turkowskiego 4:3. Trzecie miejsce zajęli: Mateusz Gogol i Marek Marcinkowski. Dzięki temu sukcesowi Piotr wskoczył na fotel lidera (39 pkt.), detronizując Ziemowita Janaszka, który nie uczestniczył w dzisiejszych zawodach, przy okazji wypracowując znaczną przewagę 4 pkt. nad drugim w rankingu - Tomaszem Ostrowskim (35 pkt.). Kolejne zawody z tego cyklu - VII eliminacja zostanie rozegrana w niedzielę - 12 listopada 2006 r., w odmianę 9-bil.  Więcej...


     Warszawa, 1 października 2006 r.

      W Warszawie odbyły się rozgrywki Światowej Ligi Bilardowej 2006. W gronie 6 uczestników - znakomitych i uznanych zawodników Europy i Azji - znalazł się również reprezentant Polski Radosław Babica (Contact Kielce). Po początkowych niezłych wynikach (remis z Ralfem Souquet`em Niemcy 5:5, zwycięstwo nad Nielsem Feijen`em Holandia 6:4 i remis z Dennisem Orcollo Filipiny 5:5) Radek znajdował się w czołówce tabeli rozgrywek. Później jednak przegrał dwa pozostałe mecze: najpierw z Thorstenem Hohmann`em Niemcy 4:6, a w ostatnim swoim meczu z Changiem Pei-Wei Tajwan 3:7. Wynik ostatniego meczu spowodował, że nasz reprezentant zakończył zawody na ostatnim - 6. miejscu. Światową Ligę Bilardową 2006 wygrał Dennis Orcollo, który w finałowym meczu pokonał Nielsa Feijen`a 8:5.   Więcej...     Kielce, 25 września 2006 r.   menu

      Planowana na najbliższą niedzielę - 1 października 2006 r. - IV eliminacja turnieju Bilard Sport Amator Challenge w Kielcach została przełożona na termin późniejszy, ze względu na rozgrywaną w tym samym czasie Światową Ligę Bilardową w Warszawie.


     Kielce, 25 września 2006 r.

      W zaległym meczu IV kolejki Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu 2006 w grupie I drużyna Noma-System pokonała zespół Contact O/K 2:1. Po tym zwycięstwie ekipa Noma-System zapewniła już sobie miejsce w rundzie play-off, do rozstrzygnięcia pozostaje jedynie miejsce, jakie zajmie po zakończeniu rundy zasadniczej. O tym zadecyduje ostatnia kolejka spotkań, w której zmierzą się m.in. aktualny lider tabeli grupy I - zespół Kolportera z wiceliderem - drużyną Noma-System. Obie drużyny dzieli różnica zaledwie jednego punktu i prawdopodobnie zwycięzca tego pojedynku zapewni sobie pierwsze miejsce po zakończeniu rundy zasadniczej. inne drużyny tej grupy będą walczyć o pozostałe dwa miejsca dające awans do rundy play-off. W ostatniej kolejce odbędą się mecze: Cover - Aktorzy oraz Contact O/K - NET System. Wszystkie zespoły mają jeszcze szansę na awans.  Więcej...


     Kielce, 22 września 2006 r.

      Puchar Polski Kobiet, który miał być rozegrany Kielcach w niedzielę 24 września 2006 r., z powodu bardzo niskiej frekwencji został odwołany.


     Kielce, 18 września 2006 r.

      Zapowiadany wcześniej turniej z cyklu Grand Prix Biznesu - Mistrzostwa Biznesu Województwa Świętokrzyskiego, który miał być rozegrany w dniu 23 września 2006 r., ze względu na zmianę kalendarza rozgrywek bilardowych w Polsce i kolidowanie tego terminu z zawodami WiK Pol-Tour 2006 - II Mistrzostwa Łomży w 14/1, turniej biznesowy został przełożony na dzień 11 listopada 2006 r.


     Kielce, 18 września 2006 r.

      W dniu dzisiejszym zostały rozegrane zaległe pojedynki IV kolejki spotkań Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu 2006. Rozegrany został mecz w grupie II, w którym zespół 2S-Pool pokonał drużynę Gazety Wyborczej 2:1. Zostały także dokończone mecze, w których wcześniej rozegrano po dwa pojedynki indywidualne. W meczu grupy I pomiędzy zespołami NET System i Cover Michał Sadowski pokonał Mariusza Kozaka 4:3 ustalając wynik tego meczu na 3:0 dla ekipy NET Systemu. Z kolei w grupie II Adam Sołtysik z drużyny IT pokonał Artura Gasa z ekipy Elektrociepłowni i zapewnił zespołowi IT zwycięstwo 2:1. Do zakończenia tej kolejki spotkań pozostał jeszcze mecz w grupie I pomiędzy drużynami Contact O/K i Noma-System.  Więcej...


     (Słowacja) Komarno, 17 września 2006 r.

      Niezły występ zanotowali bilardziści kieleckiego Contactu w czwartym tegorocznym turnieju z cyklu Dynamic Billard Best of The East, rozegranym w dniach 16-17 września 2006 roku w Komarnie. Mariusz Roter zajął 2. miejsce, przegrywając w meczu finałowym z Michalem Gavenciakiem (Czechy) 3:9. Na 3. miejscu ukończył zawody Karol Skowerski, zaś na 9. miejscu zostali sklasyfikowani Radosław Babica i Michał Turkowski. Trzeba dodać, że zwycięzca turnieju - Michal Gavenciak - był "katem" naszych zawodników - po kolei eliminował z turnieju Radka Babicę, Karola Skowerskiego i w finale pokonał Mariusza Rotera (wcześniej Mariusz wygrał m.in. z Michałem Turkowskim). Należy jeszcze odnotować start dwóch zawodniczek reprezentujących kieleckie kluby - Agaty Sokołowskiej (Contact Kielce) i Katarzyny Wesołowskiej (UKS Olimp Kielce), nie udało im się jednak awansować z grup eliminacyjnych.
      Po czterech eliminacjach, a przed ostatnim turniejem z tego cyklu w bieżącym roku ciekawa sytuacja występuje w rankingu turniejowym. Na pierwszym miejscu znajduje się Radek Babica (100 pkt.), ale pomiędzy zawodnikami z miejsc 1-4 występuje różnica zaledwie do 13 punktów, zatem o rozstrzygnięciu rankingu generalnego zadecyduje ostatnia eliminacja, która zostanie rozegana w dniach 25-26 listopada 2006 r. w Pecsu (Węgry)  Więcej...


     Kielce, 17 września 2006 r.

      Piotr Czupryński z Ostrowca Św. został zwycięzcą V eliminacji turnieju MAK Marketing Cup 2006 - Grand Prix Gór Świętokrzyskich w Pool Bilard. W finałowym meczu pokonał on Kamila Różyckiego z Tarnowa 5:3. To było pierwsze zwycięstwo Piotra w tym cyklu rozgrywek od samego początku ich istnienia - gratulujemy. Dzięki niemu Piotr zdołał awansować na 3. miejsce w rankingu generalnym. Trzecie miejsce w V eliminacji przypadło w udziale Mateuszowi Salwie i Robertowi Pasternakowi. Po tym turnieju nastąpiła zmiana na pozycji lidera rankingu rozgrywek. Dzięki lepszemu startowi od innych rywali z czołówki rankingu objął je Ziemowit Janaszek, gromadząc po 5 eliminacjach 33 punkty. Drugie miejsce zajmuje obecnie poprzedni lider - Tomasz Ostrowski, ze stratą 2 punktów do Ziemowita. Trzeci - Piotr Czupryński - zdołał zgromadzić do tej pory 28 punktów. Do końca cyklu pozostały jeszcze 4 turnieje. Kolejna - VI eliminacja MAK Marketing Cup 2006 zostanie rozegrana w dniu 8 października 2006 r. w Kieleckim Centrum Bilardowym.  Więcej...


     Kielce, 12 września 2006 r.

      Ustalony został terminarz szkoleń prowadzonych w Kieleckim Centrum Bilardowym. Zajęcia będą odbywać się w dwóch dniach w tygodniu: w poniedziałki w godzinach 13-17 zajęcia będzie prowadził trener Marek Karlikowski, zaś w soboty w godzinach 13-15 zajęcia będą się odbywać pod okiem trenera Edwarda Janaszka. Opłata za udział w zajęciach wynosi 1 zł za jedną godzinę. Zajęcia te są przeznaczone dla dzieci, młodzieży szkolnej i studenckiej. Zapraszamy!  Więcej...


     Kielce, 11 września 2006 r.

      W Kieleckim Centrum Bilardowym odbyły się pojedynki IV kolejki Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu. Z powodu kolidowania tego terminu z obowiązkami służbowymi bądź urlopami, udało się ukończyć tylko 2 mecze, w kolejnych dwóch rozegrane zostały po dwa pojedynki indywidualne, zaś ostatnie dwa zostały w całości przełożone na późniejszy termin.
      W grupie I po emocjonującym pojedynku zespół Kolportera pokonał drużynę Aktorów 2:1, zaś w meczu NET System - Cover po dwóch pojedynkach prowadzi NET System 2:0. Mecz pomiędzy zespołami Noma-System i Contact O/K został przełożony na 25 września 2006 r. Na fotelu lidera tej grupy umocnił się zespół Kolportera (9 punktów), wyprzedzający drużynę Noma-System o 3 punkty, ale ta ekipa ma do rozegrania zaległy pojedynek.
      W grupie II drużyna Nosanu niespodziewanie wysoko pokonała ekipę Echa Dnia 3:0. W drugim meczu pomiędzy Elektrociepłownią i IT po dwóch pojedynkach indywidualnych jest remis 1:1. Mecz pomiędzy drużynami 2S-Pool i Gazety Wyborczej został przełożony na 18 września 2006 r. W tabeli grupy liderem na razie pozostała ekipa IT, ale wszystko może się jeszcze zmienić po dokończeniu IV kolejki spotkań. Należy jednak zauważyć znaczny awans drużyny Nosanu, dzięki wysokiej wygranej.
      Po nadrobieniu zaległości do rozegrania pozostanie ostatnia kolejka spotkań rundy zasadniczej, która zadecyduje o tym, jakie zespoły zdołają awansować do rundy play-off. Zostanie ona rozegrana 16 października 2006 r. i wszystkie mecze będą rozgrywane równolegle. W przypadku kolidowania tego terminu z innymi obowiązkami, mecz może zostać przełożony, ale na termin wcześniejszy, rozegrany awansem.  Więcej...


     Kielce, 10 września 2006 r.

      Mecz na szczycie I Polskiej Ligi Bilardowej pomiędzy liderem tabeli - drużyną Contact Kielce i wiceliderem - Treflem Sopot zakończył się niepowodzeniem naszych zawodników. W pierwszym pojedynku wyraźnie ulegli oni swoim rywalom 1:3, drugi mecz był już bardziej zacięty, każda z drużyn mogła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale ostatecznie zakończył się remisem 2:2.
      W pierwszym meczu jedyny punkt dla drużyny Contactu wywalczył Mariusz Roter, który w odmianę 8-bil pokonał Dawida Jędrzejczaka 10:4. W pozostałych meczach - Karol Skowerski dosyć gładko przegrał z Wojciechem Trajdosem 4:10 (9-bil), Radek Babica, również w 9-bil, nie potrafił sobie poradzić z dobrze grającym Hubertem Łopotko i przegrał 2:10, natomiast Michał Turkowski w 14/1 przegrał z Adamem Ewaldem 47:100, popełniając zbyt dużo błędów.
      W drugim meczu drużyna Contactu zagrała już znacznie lepiej. Wynik otworzył Michał Turkowski, który bardzo szybko uporał się w meczu w 14/1 z Adamem Ewaldem, rewanżując mu się z nawiązką 100:19. Później jednak było już gorzej: najpierw Karol Skowerski przegrał w 9-bil z Hubertem Łopotko 9:10, mając jednak szansę na zwycięstwo (popełnił błędy w końcówce meczu), później zaś Mariusz Roter, pomimo remisu przy stanie 7:7, przegrał 3 kolejne partie z Wojciechem Trajdosem i uległ mu 7:10 (9-bil). Remis dla Contactu uratował Radosław Babica, który pokonał Dawida Jędrzejczaka 10:5 (8-bil), spokojnie kontrolując przebieg całego meczu.
      Po tym meczu na fotel lidera wskoczył Trefl Sopot, ale wyprzedza Contact Kielce jedynie lepszym bilansem partii liczonych w pojedynkach indywidualnych - obie drużyny zdobyły po 26 punktów, a w małych punktach też jest remis - 33:15. O tytule mistrzowskim zadecyduje więc korespondencyjny pojedynek tych drużyn w dwóch ostatnich kolejkach. Contact najpierw zagra na wyjeździe z Porterem Kaszkiet Częstochowa (15 października 2006 r.), a sezon zakończy u siebie meczem z Ósemką Rzeszów (3 grudnia 2006 r.). Z kolei Trefl najpierw zagra u siebie z Wodnym Parkiem Konsalnet Warszawa, a na zakończenie spotka się na wyjeździe z Zakręconą Bilą Poznań. Obie drużyny, chcąc myśleć o tytule, nie mogą już zgubić punktów, dodatkowo może się okazać, że o ostatecznej kolejności mogą zadecydować pojedyncze wyniki poszczególnych pojedynków indywidualnych.
      Już teraz informujemy, że Świętokrzyskie Stowarzyszenie Bilardowe zorganizuje wspólny wyjazd chętnych kibiców autokarem na mecz do Częstochowy. Koszt uczestnictwa to 25 zł od osoby, w ramach tej ceny znajdzie się upominek od klubu - szalik klubowy drużyny Contact Kielce. Serdecznie zapraszamy!!!  Więcej...


     Kielce, 2 września 2006 r.

      W Kieleckim Centrum Bilardowym została rozegrana III eliminacja turnieju Bilard Sport Amator Challenge w Kielcach. Tym razem wygrał Adam Kowalski, który w finale pokonał Katarzynę Wesołowską 5:3. Dla Kasi to pierwszy finał w tym cyklu rozgrywek. Trzecie miejsce zajęli: Piotr Czupryński i Grzegorz Nowak. W klasyfikacji turnieju po III eliminacjach zdecydowanie prowadzi Robert Pasternak, który zgromadził 52 punkty. Drugie miejsce zajmuje Bartosz Rozwadowski (48 pkt.), zaś na trzecim miejscu ex-equo znajdują się półfinaliści dzisiejszego turnieju - Piotr Czupryński i Grzegorz Nowak. Kolejny turniej z tego cyklu zostanie rozegrany w dniu 1 października 2006 r.  Więcej...     Kielce, 31 sierpnia 2006 r.   menu

      Pragniemy serdecznie zaprosić na transmisję telewizyjną z zawodów sportowych Grand Prix Polski w Pool Bilard WiK Pol Tour 2006. Transmisja odbędzie się w sobotę - 2 września 2006 r. - o godzinie 16.00 na antenie kanału TV Puls. Będzie ona obejmowała skrót zawodów z Mikołowa, Kielc i Dębicy oraz finał turnieju rozegranego w klubie Green Club w Gdańsku.
      Z przyjemnością informujemy, że w tym meczu wygrał zawodnik naszego klubu - Radosław Babica, który po bardzo wyrównanej grze pokonał Adama Skonecznego (Duet Lipiński Tomaszów Maz.) 6:5.
Powtórka transmisji: 03.09 - godz. 0:30, 04.09 - godz. 7:50, 05.09 - godz. 1:10.

W imieniu Zarządu Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego
Grzegorz Kędzierski - Prezes


     Kielce, 30 sierpnia 2006 r.

      Po wakacyjnej przerwie rusza ponownie bieżąca aktualizacja serwisu www.bilard.kielce.pl. W najbliższym czasie terminarz ponownie zapełnia się turniejami, zarówno rangi międzynarodowej, jak i krajowej i regionalnej.

      Już w najbliższą sobotę - 2 września 2006 r. - odbędzie się III eliminacja turnieju Bilard Sport Amator Challenge w Kielcach - początek ok. godz. 12:00 w Kieleckim Centrum Bilardowym.  Więcej...

      Największym wydarzeniem nadchodzących dni będzie jednak mecz Contact Kielce - Trefl Sopot, który zostanie rozegrany w niedzielę - 10 września 2006 r. w Kieleckim Centrum Bilardowym. Większości sympatykom bilarda w Kielcach nie trzeba chyba wyjaśniać, że ten dwumecz może zadecydować o znacznym przybliżeniu się drużyny Contactu do zdobycia tytułu Mistrza Polskiej Ligi Bilardowej w sezonie 2006 r. Podwójne... ach, dalej nie piszę, żeby nie zapeszać ;-) Zawodnicy kieleckiej drużyny liczą na żywiołowy i gorący doping coraz liczniejszej rzeszy kibiców Contactu, sami zaś obiecują, że odwdzięczą się dobrą grą. Początek meczu o godz. 12:00, ale kibiców prosimy o wcześniejsze przybycie w celu ustalenia sposobu zorganizowanego dopingu, dyrygowanego przez szefa Klubu Kibica - Edwarda Janaszka. Zapraszamy!!!  Więcej...

      Następnego dnia - 11 września 2006 r. zostanie rozegrana IV kolejka spotkań Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu 2006. Będzie to już przedostatnia kolejka rundy zasadniczej i część drużyn zapewni sobie miejsce w rundzie play-off przed rozegraniem ostatniej kolejki. W obu grupach jeszcze wszystkie zespoły mają szansę na zajęcie premiowanego miejsca, więc zapowiada się niezwykle zacięta rywalizacja. Początek o godz. 18:30.  Więcej...

      UWAGA!
      Ze względu na zmianę kalendarza Polskiego Związku Bilardowego nastąpiła zmiana terminu rozegrania V eliminacji turnieju MAK Marketing Cup 2006 - Grand Prix Gór Świętokrzyskich. Zostanie ona rozegrana o tydzień wcześniej, niż wcześniej była zaplanowana - 17 września 2006 r. (niedziela) - początek o godz. 10:00. Zapisy będą prowadzone bezpośrednio przed turniejem. Opłata startowa pozostała bez zmian - 20 zł. Turniej będzie rozgrywany w odmianę 9-bil, a nagrodami, oprócz pucharów będą: za I miejsce - kij bilardowy FURY i komplet biletów na Ligę Światową w Pool Bilard (z udziałem Radka Babicy), zaś za II miejsce nagrodą będzie futerał na kije bilardowe.  Więcej...

      Z kolei 24 września 2006 r. również w Kieleckim Centrum Bilardowym odbędzie się II eliminacja Pucharu Polski Kobiet w Pool Bilard - początek o godz. 11:00.  Więcej...


     Gdańsk, 27 sierpnia 2006 r.

      W kolejnym turnieju z cyklu Grand Prix Polski - WiK Pol Tour 2006 - IV Mistrzostwa Gdańska w 8-bil, rozegranych w dniach 26-27 sierpnia 2006 r. w klubach Green Club Gdańsk i Trefl Sopot, zwyciężył zawodnik kieleckiego Contactu - Radosław Babica. Nasz zawodnik zwyciężył już po raz 10. w zawodach tej rangi, rozgrywanych od 1996 roku. W meczu finałowym Radek po bardzo emocjonującym i trzymającym w napięciu do końca meczu pokonał Adama Skonecznego (Duet Lipiński Tomaszów Mazowiecki) 6:5. Pozostali zawodnicy Contactu grali ze zmiennym szczęściem: Mariusz Roter i Karol Skowerski zajęli 9. miejsce, Michał Turkowski był 17., a Ziemowit Janaszek i Robert Pasternak zajęli 33. miejsce, awansując jednak ze swoich grup eliminacyjnych do rundy pucharowej. Kolejny turniej z cyklu WiK Pol Tour 2006 zostanie rozegrany w dniach 23-24 września 2006 r. - II Mistrzostwa Łomży w 14/1.  Więcej...


     (Ukraina) Kijów, 13 sierpnia 2006 r.

      Trzeci turniej tegorocznego cyklu Dynamic Billard Best of The East - Ukrainian Open 9-ball - został rozegrany w dniach 12-13 sierpnia 2006 r. w Kijowie. Spośród 6 zawodników z naszego regionu najlepiej zagrał Radosław Babica (Contact Kielce), który zajął wysokie 5. miejsce. Dzięki takiemu wynikowi Radek utrzymał pozycję lidera w klasyfikacji generalnej turnieju. Świetnie zaprezentował się także nasz reprezentant Polski Juniorów - Bartosz Rozwadowski (Contact Kielce), który zajął bardzo dobre 9. miejsce. W zawodach uczestniczyli jeszcze: Mariusz Roter, Michał Turkowski (obaj zajęli 17. miejsce) oraz Agata Sokołowska i Katarzyna Wesołowska - wspólnie zajęły 49. miejsce. Następne zawody tego cyklu odbędą się w dniach 16-17 września 2006 r. w Komarnie (Słowacja).  Więcej...


     (Ukraina) Kijów, 13 sierpnia 2006 r.

      W Kijowie w dniach 4-12 sierpnia 2006 r. były rozgrywane Mistrzostwa Europy Juniorów w Pool Bilard. W tym roku aż dwoje zawodników z Kielc z nalazło się w reprezentacji Polski na te zawody. Oboje nie zawiedli naszych oczekiwań, osiągając swoje największe w dotychczasowej karierze sukcesy. Bartosz Rozwadowski z klubu Contact Kielce rywalizował w grupie młodszej juniorów. Najlepiej powiodło mu się w odmianę 9-bil, w której zajął bardzo wysokie - 5. miejsce. Należy podkreślić, że turnieje w tej grupie były silnie obsadzone przez rówieśników z krajów Europy. Również świetnie 5. miejsce wywalczyła Katarzyna Wesołowska z klubu UKS Olimp Kielce w turnieju w odmianę 14/1 w grupie dziewcząt. Naszym zawodnikom składamy serdeczne gratulacje!!!
      Spośród reprezentantów Polski najlepiej zaprezentował się Michał Czarnecki (Duet Lipiński Tomaszów Mazowiecki), który wywalczył złoty medal Mistrzostw Europy. Oprócz niego Polacy zdobyli jeszcze 4 medale brązowe.  Więcej...     Słupsk, 16 lipca 2006 r.   menu

      W Słupsku w dniach 15-16 lipca 2006 r. odbyły się zawody osób niepełnosprawnych: Międzynarodowy Puchar Polski Osób Niepełnosprawnych w Pool Bilard oraz Międzynarodowy Puchar Polski Osób Na Wózkach Inwalidzkich w Pool Bilard. W obu turniejach zagrał reprezentujący klub Contact Kielce Michał Kłusakiewicz. Pierwszy turniej nie przebiegł po myśli Michała, w którym zajął on 9. miejsce. Natomiast w drugim turnieju Michał zajął 3. miejsce, przegrywając w półfinale z reprezentantem Polski - Leszkiem Blumczyńskim z klubu Jantar Słupsk 2:4.  Więcej...


     Kielce, 9 lipca 2006 r.

      W Kieleckim Centrum Bilardowym w dniach 7-9 lipca 2006 r. zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Old Boys w Pool Bilard. Mistrzostwa składały się z 3 odrębnych turniejów: 8-bil, 9-bil i 14/1, dodatkowo ich wyniki były klasyfikowane do rankingu końcowego Pucharu Polski Old Boys, będącym podstawą do kwalifikacji zawodników do tegorocznych Mistrzostw Europy Seniorów, które odbędą się w dniach 1-9 września 2006 r. w Mikołowie. Spośród zawodników z regionu świętokrzyskiego startujących w mistrzostwach najlepiej zagrał Wojciech Sajtyna z Jędrzejowa. Wojtek zdobył 2 medale Mistrzostw Polski Old Boys: srebrny w odmianie 8-bil (po porażce w meczu finałowym 1:5 z Tomaszem Kwietniem) oraz brązowy w odmianę 14/1 (w półfinale przegrał z późniejszym mistrzem - Andrzejem Nowakiem z Witaszyc 12:40). Dodatkowo w odmianie 9-bil Wojtek zajął wysoko punktowane 5. miejsce. Taki wynik zagwarantował Wojtkowi 2. miejsce w klasyfikacji końcowej Pucharu Polski Old Boys i pewne miejsce w kadrze Polski na Mistrzostwa Europy.
      W Mistrzostwach Polski, ze zmiennym szczęściem, uczestniczyli jeszcze panowie: Włodzimierz Biełojedow, Edward Janaszek, Marek Karlikowski i Ryszard Olbromski.  Więcej...


     Dębica, 2 lipca 2006 r.

      Katarzyna Wesołowska z klubu UKS Olimp Kielce zajęła 3. miejsce w rozegranym w Dębicy Pucharze Polski Kobiet w Pool Bilard. W meczu półfinałowym turnieju Kasia uległa 3:5 Magdzie Babicy z Poznania. Trzeba dodać, że Magda Babica jest siostrą czołowego zawodnika Contactu Kielce - Radka Babicy. W zawodach zwyciężyła Michalina Kryszak z Łabiszyna.  Więcej...


     (Bułgaria) Burgas, 2 lipca 2006 r.

Radek Babica zwyciężył w kolejnym turnieju z cyklu Dynamic Billard Best of The East - Bulgarian Open 9-ball, rozegranym w dniach 1-2 lipca 2006 r. w bułgarskim kurorcie Burgas. Tradycyjnie już w turnieju ton gry nadawali Polacy, ale tym razem dwójka zawodników z innych krajów zdołała przebić się do półfinału, zaś jeden z nich - George Radulović (Serbia) zagrał z Radkiem w meczu finałowym. Radek pokonał swojego rywala 9:7, ale znacznie bardziej emocjonujący był przebieg półfinału, w którym Radek zagrał z Cristea Ovidiu (Rumunia), szczęśliwie pokonując go 9:8, kończąc ostatnią partię "z kija". W tym turnieju uczestniczyli również: Michał Turkowski (17. miejsce), Mariusz Roter (33. miejsce) i Ryszard Olbromski - wszyscy z klubu Contact Kielce. Po tym turnieju Radek Babice objął prowadzenie w kalsyfikacji generalnej, ale do zakończenia cyklu pozostały jeszcze 3 turnieje - kolejny 12 sierpnia 2006 r. w Kijowie (Ukraina).  Więcej...     Kielce, 26 czerwca 2006 r.   menu

      Rozegrane zostały zaległe pojedynki Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu 2006. W spotkaniu grupy I Marcin Sołtyk (Cover) pokonał Ryszarda Olbromskiego (Contact O/K) 4:3, dając swojej drużynie zwycięstwo w tym meczu 2:1. Po tym sukcesie drużyna Cover przesunęła się na 3. miejsce w tabeli grupy I. Z kolei w grupie II Marcin Samiczak (IT) nie dał szans Marcinowi Janiszewskiemu (Gazeta Wyborcza) pokonując go 4:0 i ustalając wynik meczu na 3:0 dla zespołu IT. To wysokie zwycięstwo dało awans drużynie IT na fotel lidera grupy II. Kolejne pojedynki (IV runda) Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu 2006 zostały zaplanowane na dzień 11 września 2006 r.  Więcej...


     Kielce, 25 czerwca 2006 r.

      W II eliminacji turnieju Bilard Sport Amator Challenge 2006 w Kielcach zwyciężył Bartosz Rozwadowski, który w meczu finałowym pokonał Roberta Pasternaka 5:3. Obaj zawodnicy spotkali się również w finale poprzedniej eliminacji, ale wtedy wygrał Robert, tak więc rewanż okazał się skuteczny dla Bartosza. Trzecie miejsce zajęli: Maciej Wójcik oraz Adam Kowalski. W klasyfikacji turnieju na czele znajdują się finaliści turnieju: Bartosz Rozwadowski i Robert Pasternak, z takim samym dorobkiem punktowym. Na trzecim miejscu znajdują się ex equo: Grzegorz Nowak i Piotr Czupryński. Kolejna - III eliminacja BSAC zostanie rozegrana w dniu 2 września 2006 r. w Kieleckim Centrum Bilardowym  Więcej...


     Kielce, 19 czerwca 2006 r.

      Zwycięzcą Amatorskiej Ligi Bilardowej "ALiBi" (V sezon - wiosna 2006) został Piotr Sitek, który w finałowym pojedynku po wielu emocjonujących momentach pokonał Grzegorza Nowaka 5:4. Obaj zawodnicy najlepiej poradzili sobie z rywalami w rozegranej od fazy 1/8 finału rundzie play-off, zaś finał i pomimo, że finał zakończył się po godz. 1.00 w nocy, zaprezentowali niezły poziom gry. Trzecie miejsce przypadło Markowi Karlikowskiemu i Pawłowi Michalskiemu. Laureaci turnieju zostali nagrodzeni medalami, pamiątkowymi pucharami oraz nagrodami w postaci sprzętu AGD. Serdecznie gratulujemy!!!
      Kolejny - VI sezon Amatorskiej Ligi Bilardowej rozpocznie się z początkiem września 2006 r. Tym razem rozgrywki będą prowadzone w odmianę 9-bil, ale wg sprawdzonych dotychczasowych zasad.   Więcej...


     Kielce, 18 czerwca 2006 r.

      Tomasz Pawlik został zwycięzcą IV eliminacji turnieju MAK Marketing Cup 2006 - Grand Prix Gór Świętokrzyskich. Tomek w meczu finałowym pokonał Macieja Życińskiego 4:0. Taki wynik należy uznać za sensacyjny, gdyż obaj zawodnicy są jeszcze juniorami, a zdołali pokonać na drodze do sukcesu całą plejadę wybitnych zawodników z naszego regionu. Dla Tomka jest to największy do tej pory sukces, a Maciek miał szansę powtórzenia wyniku sprzed ponad roku - tym razem się nie udało. Trzecie miejsce zajęli: Bartosz Rozwadowski i gościnnie występujący w Kielcach zawodnik z klubu ArenA Warszawa - Marcin Kubalski. Po tych zawodach w czołówce rankingu znajduje się dwóch zawodników: Tomasz Ostrowski i Ziemowit Janaszek, mający jeden punkt straty do lidera. Kolejni zawodnicy mają już stratę 4 i więcej punktów, ale przed nami jeszcze 4 lub 5 turniejów eliminacyjnych.
      Następna - V eliminacja MAK Marketing Cup 2006 została zaplanowana na 17 września 2006 r.  Więcej...


     Kielce, 14 czerwca 2006 r.

      Przypominamy, iż osoby biorące udział w turnieju MAK Marketing Cup 2006 - Grand Prix Gór Świętokrzyskich, którego IV eliminacja odbędzie się w niedzielę 18 czerwca 2006 r., są zobowiązane do uczestniczenia w rozgrywkach w stroju bilardowym kategorii B (B-code): wymagane są wizytowe ciemne spodnie i obuwie, koszula lub koszulka polo, niedopuszczalny jest udział w koszulkach typu T-shirt, bluzach, swetrach, spodniach typu jeans, krótkich spodniach, obuwiu sportowym czy w klapkach. Osoby nie spełniające regulaminowego stroju nie zostaną dopuszczone do rozgrywek.  Więcej...


     Kielce, 8 czerwca 2006 r.

      Ustalony został definitywnie termin rozegrania II eliminacji turnieju Bilard Sport Amator Challenge w Kielcach. Turniej ten zostanie rozegrany w dniu 25 czerwca 2006 r. (niedziela). Wszystkie poprzednio przekazywane daty (11.06, 24.06) są nieaktualne.  Więcej...

      Z kolei w dniu 18 czerwca 2006 r. (niedziela) zostanie rozegrana IV eliminacja turnieju MAK Marketing Cup 2006 - Grand Prix Gór Świętokrzyskich - tym razem turniej będzie rozgrywany w odmianę 8-bil, a wśród nagród będą oprócz pucharów - kij bilardowy FURY i sprzęt AGD. Początek o godz. 10:00 - zapraszamy!!!  Więcej...

      Dzień później - w poniedziałek 19 czerwca 2006 r. zostaną rozegrane finały Amatorskiej Ligi Bilardowej "ALiBi" - runda play-off. Spotkania 1/8 finału rozpoczną się ok. godz. 17:30, natomiast wszystkich uczestników ALiBi Organizator zaprasza na godz. 19:00 na wspólne spotkanie podsumowujące V sezon rozgrywek. Na spotkaniu zostaną omówione bieżące sprawy oraz plany na kolejne sezony.  Więcej...

      W sobotę - 24 czerwca 2006 r. odbędzie się pierwszy turniej z cyklu Grand Prix Biznesu - Mistrzostwa Biznesu Województwa Świętokrzyskiego. Tegoroczny cykl Grand Prix Biznesu będzie się składał z 3 turniejów - oprócz rozgrywanego w Kielcach, odbędą się jeszcze: w dniu 7 października 2006 r. - Mistrzostwa Biznesu Wielkopolski w Poznaniu oraz 16 grudnia 2006 r. - Mistrzostwa Biznesu Warmii i Mazur w Kętrzynie. W Grand Prix Biznesu, oprócz nagród w poszczególnych turniejach, dodatkowo przewidziane są nagrody dla liderów rankingu łącznego. Uczestnikami mogą być osoby spełniające kryteria zbliżone do Mistrzostw Polski Biznesu w Pool Bilard. Szczegółowe informacje - PZBil.


     Kielce, 5 czerwca 2006 r.

      W dniu dzisiejszym została rozegrana 3. kolejka spotkań Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu 2006. W grupie I drużyna Aktorów uległa ekipie Noma-System 1:2, zaś Kolporter pokonał NET System 2:1. W trzecim meczu tej grupy pomiędzy zespołami Cover i Contact O/K rozegrano dwa pojedynki indywidualne, w których obie drużyny zdobyły po jednym punkcie. Pojedynek pomiędzy Marcinem Sołtykiem i Ryszardem Olbromskim kończący ten mecz zostanie rozegrany w późniejszym terminie. Po 3. rundzie spotkań w grupie I prowadzi drużyna Kolportera (7 pkt.), która o jeden punkt wyprzedza zespół Noma-System (6 pkt.), a na 3. miejscu plasuje się ekipa Aktorów, gromadząc do tej pory 4 punkty.
W grupie II zespół Echa Dnia przegrał z drużyną 2S-Pool 1:2, zaś Nosan uległ Elektrociepłowni również 1:2. W ostatnim pojedynku pomiędzy zespołami IT i Gazety Wyborczej, po rozegraniu 2 meczy indywidualnych prowadzą Informatycy 2:0, zaś pojedynek pomiędzy Marcinem Samiczakiem a Marcinem Janiszewskim zostanie rozegrany później. Na czoło tabeli powrócił zespół 2S-Pool (6 pkt.), wyprzedzając o jeden punkt ekipę Echa Dnia (5 pkt.). Na trzecim miejscu znajduje się drużyna IT, ale po rozegraniu zaległego pojedynku indywidualnego może wskoczyć nawet na pozycję lidera. Kolejne mecze Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu zostaną rozegrane po wakacjach - 11 września 2006 r.  Więcej...


     Kielce, 4 czerwca 2006 r.

      W Kieleckim Centrum Bilardowym w dniach 2-4 czerwca 2006 r. zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Biznesu w Pool Bilard. Zawody miały charakter amatorski, jednak wielu zawodników prezentowało niezłe umiejętności gry w tą dyscyplinę. W trakcie mistrzostw odbyły się 3 turnieje: drużynowy z udziałem 17 par reprezentujących poszczególne firmy bądź zawody, rozgrywany w odmianę 9-bil, oraz dwa turnieje indywidualne - w kategorii "Profi" oraz "Open". Jak co roku, nasz region reprezentowała liczna ekipa przedsiębiorców i osób z tzw. wolnych zawodów, zafascynowanych bilardem. Nasi zawodnicy zdobyli łącznie 3 medale, chociaż w kilku przypadkach niewiele brakło, aby liczba ta była większa. Srebrnymi medalistami i wicemistrzami Polski biznesu w sezonie 2006 zostali: Piotr Czupryński w kategorii "Profi" oraz Edward Janaszek w kategorii "Open". Natomiast w turnieju drużynowym brązowy medal i 3. miejsce zajęła para występująca pod nazwą "Geo-Nosan" - Wojciech Sajtyna oraz Grzegorz Nowak. Oprócz wymienionych medalistów wysokie 5. miejsca w turnieju drużynowym zajęli: Edward Janaszek i Grzegorz Kwas, występujący pod nazwą "Aktorpol", Włodzimierz Biełojedow, wspólnie z Wojciechem Klichem z Tarnowa, uczestniczący w zawodach pod nazwą "Bardzo Orkiestra" oraz obrońcy złotego medalu z poprzedniego sezonu - Piotr Czupryński i Bartosz Malczewski z drużyny "Noma-Rok". Również 5. miejsce, ale w turnieju indywidualnym "Open" zajęli: Grzegorz Nowak i Artur Syrek.
      Mistrzostwa Polski Biznesu były bardzo udaną imprezą, zarówno pod względem sportowym, jak i towarzyskim. Cieszyły się bardzo wysoką frekwencją - wystartowało w nich ponad 40 zawodników. Oprócz wymiaru sportowego, organizatorzy przygotowali bardzo smaczne dania, nieograniczoną ilość napojów, a także ciekawe atrakcje - turniej w piłkarzyki, koncerty profesjonalnego zespołu muzycznego "K2" oraz karaoke, wyjście do Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach itp. Wszyscy uczestnicy bardzo mile będą wspominać 3-dniowy pobyt w Kieleckim Centrum Bilardowym. Już niebawem uczestnicy zawodów będą mieli okazję do rewanżu, albowiem 24 czerwca 2006 r., również w Kielcach, odbędzie się pierwszy turniej z 3 zaplanowanych turniejów z cyklu Grand Prix Biznesu - będą to otwarte Mistrzowsta Biznesu Województwa Świętokrzyskiego.  Więcej...


     Kielce, 1 czerwca 2006 r.

      Z okazji Dnia Dziecka Uczniowski Klub Sportowy "Olimp" Kielce zorganizował Otwarty Turniej Bilardowy w odmianę 8 bil. W imprezie wzięli udział uczniowie z kilku kieleckich szkół. W gronie szesnastu zawodników wystąpiła również jedna zawodniczka - Ewelina Pańtak. Zwycięzcą turnieju w grupie starszej został Łukasz Kamiński (UKS "Olimp" Kielce), który w meczu finałowym pokonał swojego kolegę klubowego Damiana Guzy. Trzecie miejsca zajęli: Maciej Wójcik (UKS "Orlęta" Bilcza) i Mateusz Salwa (UKS "Olimp" Kielce).
      W grupie młodszej zwycięzcą turnieju został Robert Tomaszczyk, pokonując w finale Ewelinę Pańtak. Trzecie lokaty zajęli: Maksymilian Król i Jakub Marzec - wszyscy reprezentują UKS "Olimp" Kielce. Finaliści turnieju otrzymali pamiątkowe puchary, natomiast dla każdego uczestnika przewidziane były drobne upominki.     Kielce, 29 maja 2006 r.   menu

      W zaległym meczu II kolejki spotkań Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu 2006 w grupie II, zespół Nosanu pokonał drużynę Gazety Wyborczej 2:1. Tym samym wszystkie zaległości, które wystąpiły dotychczas zostały nadrobione. Najbliższa - III runda spotkań odbędzie się 5 czerwca 2006 r., będzie to zarazem ostatnia kolejka spotkań przed okresem wakacyjnym.  Więcej...


     Kielce, 29 maja 2006 r.

      W najbliższą środę - 31 maja 2006 r. o godzinie 18.00 w Kieleckim Centrum Bilardowym odbędzie się zebranie kibiców klubu Contact w celu ustalenia szczegółów wyjazdów na mecze, gadżetów, hymnu klubu, wyboru wodzirejów itp. Oprócz tego będzie omawiana kwestia wyboru grupy tanecznej, która będzie jeździć z drużyną na mecze wyjazdowe. Serdecznie zapraszamy.


     Kielce, 25 maja 2006 r.

      Druga eliminacja turnieju Bilard Sport Amator Challenge 2006 w Kielcach zostanie rozegrana w dniu 11 czerwca 2006 r. (niedziela) w Kieleckim Centrum Bilardowym, planowany początek ok. godz. 10:30.  Więcej...


     Poznań, 21 maja 2006 r.

      Niezły start zanotowali bilardziści kieleckiego Contactu w VI Mistrzostwach Wielkopolski w 9-bil, rozegranych w dniach 20-21 maja 2006 r. w Poznaniu w ramach cyklu Grand Prix Polski - WiK Pol Tour 2006. Zarówno Mariusz Roter, jak i Radek Babica zajęli ex-equo 3. miejsce, Mariusz przegrał mecz o wejście do finału z Tomaszem Kapłanem (Ósemka Rzeszów) 5:7, zaś Radek znalazł pogromcę w późniejszym triumfatorze zawodów - Mateuszu Śniegockim (WiK Hades Poznań), przegrywając w półfinale turnieju 6:7. Tuż za podium znalazł się Karol Skowerski (5. miejsce), który odpadł z turnieju po przegranej w ćwierćfinale z Radkiem Babicą 4:7. Z pozostałych uczestników turnieju z klubu Contact należy jeszcze wyróżnić dwójkę zawodników: Ziemowita Janaszka oraz Roberta Pasternaka. Obaj pomyślnie przebrnęli eliminacje grupowe oraz zanotowali po jednym zwycięstwie w fazie pucharowej, zajmując ostatecznie bardzo dobre 17. miejsce. To dobra prognoza dla klubu Contact, albowiem obaj stanowią trzon drugiej drużyny, startującej w rozgrywkach II ligi bilardowej i coraz bardziej zaciera się różnica w umiejętnościach zawodników podstawowej kadry klubowej i bezpośredniego zaplecza.
      Kolejne zawody z cyklu WiK Pol Tour 2006 odbędą się w dniach 26-27 sierpnia 2006 r., tym razem będą to IV Mistrzostwa Gdańska w 8-bil.  Więcej...


     Poznań, 19 maja 2006 r.

      Drużyna Contactu Kielce rozegrała awansem wyjazdowy dwumecz z zespołem Zakręcona Bila Poznań w ramach 6. kolejki I Polskiej Ligi Bilardowej. Dzisiejszy dzień okazał się bardzo szczęśliwy dla naszych zawodników, albowiem zdobyli oni komplet punktów pokonując rywali w pierwszym meczu 3:1, zaś w drugim 4:0. Poszczególne indywidualne pojedynki zakończyły się następującymi wynikami: w pierwszym meczu - (8-bil) Tomasz Matłoka - Mariusz Roter 5:10, (9-bil) Michał Berkec - Karol Skowerski 6:10, (9-bil) Paweł Rogalski - Radosław Babica 10:9, (14/1) Jacek Walter - Michał Turkowski 66:100; w drugim meczu - (8-bil) Jacek Walter - Mariusz Roter 5:10, (9-bil) Tomasz Matłoka - Radosław Babica 3:10, (9-bil) Bartosz Czapski - Karol Skowerski 6:10, (14/1) Paweł Rogalski - Michał Turkowski 89:100.
      Po tych zwycięstwach zespół Contactu umocnił się na fotelu lidera tabeli, mając już na koncie 25 punktów i zwiększając przewagę nad drugim zespołem - Treflem Sopot - do 11 punktów. Trzeba jednak pamiętać, że zespół Trefla rozegrał do tej pory o 4 mecze mniej od drużyny Contactu i zdobywając komplet punktów podczas meczy zaległej 5. i obecnej 6. kolejki ma szansę wyprzedzić Contact o 1 punkt. Poprzeczka została jednak wysoko postawiona przez naszych zawodników i Trefl Sopot będzie grał z pewnością z większym ciśnieniem niż zwykle. Mecz z Zakręconą Bilą był ostatnim pojedynkiem Contactu w lidze przed okresem wakacyjnym. Następne spotkanie - właśnie z Treflem Sopot - zostanie rozegrane 10 września 2006 r. w Kieleckim Centrum Bilardowym - będzie to najprawdopodobniej mecz w znacznej mierze decydujący o możliwości zdobycia przez któryś z tych zespołów tytułu Mistrza Polskiej Ligi Bilardowej w sezonie 2006.  Więcej...


     Kielce, 17 maja 2006 r.

      Najbliższe dni będą obfitować w turnieje organizowane w Kieleckim Centrum Bilardowym, albowiem rozpoczyna się cykl mistrzostw różnych kategorii.

      W dniach 23-25 maja 2006 r. odbędą się Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Pool Bilard - Kielce 2006, w których trzymać będziemy kciuki za reprezentanta Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego, aktualnego brązowego medalistę Mistrzostw Polski - Michała Kłusakiewicza  Więcej...

      Tuż po tych zawodach w dniach 26-28 maja 2006 r. będą rozgrywane Indywidualne Mistrzostwa Uczniowskich Klubów Sportowych w Pool Bilard, w których wystąpi kilkoro zawodników należących do UKS-ów z naszego regionu, z Kasią Wesołowską i Maćkiem Wójcikiem na czele.  Więcej...

      W dniach 2-4 czerwca 2006 r. odbędą się Mistrzostwa Polski Biznesu w Pool Bilard 2006. Ponieważ kielecki ośrodek skupia liczną rzeszę biznesmenów grających w bilard, liczymy na to, że z racji rozgrywania zawodów w swoim klubie wystąpi w tych zawodach ich liczna reprezentacja. Tym bardziej, że Świętokrzyskie Stowarzyszenie Bilardowe, w porozumieniu z Polskim Związkiem Bilardowym, przygotowało specjalną ofertę udziału w turnieju, zarezerwowaną wyłącznie dla zgłoszonych uczestników Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu 2006 - dla tych osób opłata startowa wynosi 450 zł od osoby uczestniczącej w mistrzostwach. Opłata ta obejmuje start w zawodach, pełne wyżywienie w trakcie mistrzostw oraz koszt udziału w przygotowanych imprezach towarzyszących (m.in. spektakl w kieleckim Teatrze im. Stefana Żeromskiego), nie obejmuje zaś noclegów. Podobnie jak w ubiegłym roku, liczymy także na "worek" medali - przypomnijmy, że ubiegłorocznymi Mistrzami Polski Biznesu w turnieju par zostali znani i lubiani biznesmeni z naszego regionu - Piotr Czupryński i Bartosz Malczewski, zaś brązowe medale zdobyli jeszcze: Igor Białogoński (również w turnieju par) oraz Ryszard Olbromski i ponownie Piotr Czupryński w turniejach indywidualnych. Szczegółowe informacje o mistrzostwach są dostępne w siedzibie Polskiego Związku Bilardowego w Kielcach, ul. Zagnańska 84, tel. (0-41) 362-39-03, 362-36-63.  Więcej...

      W kolejnym dniu tuż po tych mistrzostwach, w poniedziałek 5 czerwca 2006 r. zostanie rozegrana 3. kolejka spotkań Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu 2006 - ostatnia przed okresem wakacyjnym.  Więcej...

      Zmianie uległ termin rozegrania IV eliminacji MAK Marketing Cup 2006 - Grand Prix Gór Świętokrzyskich, która zostanie rozegrana 18 czerwca 2006 r. - niedziela, a nie jak wcześniej podaliśmy - w dniu 25 czerwca 2006 r. Tym razem turniej będzie rozgrywany w odmianę 8-bil, a wśród nagród będą, oprócz pucharów, kij bilardowy FURY i sprzęt AGD.  Więcej...


     Lublin, 15 maja 2006 r.

      Komplet punktów zdobyła drużyna Contactu II Kielce w wyjazdowym dwumeczu II Polskiej Ligi Bilardowej w grupie I, rozegranym w Lublinie z tamtejszym zespołem Fabryka. W pierwszym meczu Robert Pasternak pokonał Mateusza Dudzińskiego 7:1 w 8-bil, w "dziewiątkę" Ziemowit Janaszek wygrał z Andrzejem Cieślakiem 7:1, a Karol Hejduk pokonał Michała Mudę też 7:1, zaś w 14/1 Bartosz Rozwadowski wygrał z Rafałem Kuną 70:58. W rewanżu również górą byli nasi zawodnicy: Robert Pasternak ponownie pokonał w "8" Mateusza Dudzińskiego, tym razem 7:6, Ziemowit Janaszek powtórzył wynik w 9-bil z Andrzejem Cieślakiem - 7:1, Karol Hejduk, również w 9-bil, pokonał Michała Mudę 7:5, a Bartosz Rozwadowski ponownie wygrał z Rafałem Kuną 70:56. Drużyna Contactu II znajduje się na czele swojej grupy w II lidze, mając aż 8 punktów przewagi po 3 kolejkach spotkań nad drugim zespołem w tabeli - Pino II Dębica.  Więcej...


     Kielce, 15 maja 2006 r.

      Rozegrana została II runda spotkań Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu 2006. W grupie I zespół Noma-System pokonał ekipę Cover 2:1, a Contact O/K uległ drużynie Kolportera 0:3. W ostatnim meczu tej grupy pomiędzy drużynami NET Systemu i Aktorów po dwóch pojedynkach indywidualnych jest remis 1:1, a do rozegrania pozostaje decydujące o wyniku spotkanie pomiędzy Arturem Syrkiem (NET System) i Edwardem Janaszkiem (Aktorzy). Z kolei w grupie II zostały rozegrane dwa mecze tej rundy, w których Elektrociepłownia przegrała z Echem Dnia 1:2, zaś drużyna 2S-Pool przegrała z ekipą IT również 1:2. Ostatni pojedynek tej grupy pomiędzy zespołami Nosanu i Gazety Wyborczej został przełożony na późniejszy termin.
      Po dwóch kolejkach spotkań na czele grupy I znajduje się drużyna Kolportera (5 pkt.), która wyprzedza o jeden punkt ekipę Noma-System. Trzecie miejsce zajmuje obecnie Contact O/K, ale sytuacja ta ulegnie zmianie po dokończeniu meczu NET System - Aktorzy. Natomiast w grupie II liderem został zespół IT, który zgromadził do tej pory 4 punkty. Taką samą liczbę punktów, lecz gorszy bilans partii mają jeszcze: Echo Dnia i 2S-Pool. Kolejna - 3 runda spotkań została zaplanowana do rozegrania w dniu 5 czerwca 2006 r.  Więcej...


"ŚWIĘTA WOJNA" KIELCE - WARSZAWA

     Kielce, 14 maja 2006 r.

      Godzina 11.30 - niedziela - a w Kieleckim Centrum Bilardowym znajdowali się tylko zawodnicy Contactu i Wodnego Parku przeprowadzający rozgrzewkę przed meczem V kolejki spotkań I Polskiej Ligi Bilardowej. Po kilkunastu minutach sala klubu wypełniła się jednak do ostatniego miejsca. Każdy z kibiców witany przez prezesa klubu kibica - Edwarda Janaszka - otrzymał "muchę kibica" kieleckiego klubu. Na kilka minut przed rozpoczęciem Edward przeprowadził generalną próbę "przyśpiewek" z kibicami przygotowanych do tego spotkania.
      Godzina 12.00 - zawodników i gości przywitał prezes ŚSBil Grzegorz Kędzierski. Oczywiście wszyscy bohaterowie widowiska otrzymali ogromne brawa od licznie zebranej publiczności.
      Godzina 12.15 - rozpoczęła się walka przy stołach. Po kilkunastu minutach wydawało się, że mecz zakończy się remisem. Na wysokie prowadzenie wyszedł bowiem Mariusz Roter i Karol Skowerski po stronie gospodarzy oraz Krzysztof Gastman i Krzysztof Trzaska po stronie gości. Po godzinie gry na prowadzenie wyprowadził swój zespół Karol Skowerski. Zwyciężył on z Michałem Marcinkiewiczem 10-4. Po kilku kolejnych minutach było już 2-0 dla gospodarzy. Mariusz Roter po trudnym i wyrównanym pojedynku pokonał Sławka Nowaka 10-7. W meczu w 14/1 coraz bliżej zwycięstwa był Krzysztof Gastman. Zawodnik z Warszawy po ładnym meczu zakończył ostatecznie swój pojedynek zwycięstwem 100-68. Losy spotkania rozstrzygnąć miał więc pojedynek Babica - Trzaska. Ten mecz rozpoczął się od prowadzenia 5-0 dla zawodnika z Warszawy. Potem systematycznie straty odrabiał Radek, ale cały czas prowadził Krzysztof. Od stanu 8-5 dla Trzaski kolejne 4 partie wygrał Radek i wyszedł na prowadzenie 9-8. W 17 partii Radek nie wbił jednak bili nr 9, co bezbłędnie wykorzystał Krzysztof doprowadzając do remisu. Ostatnia partia miała więc zadecydować o końcowym rezultacie meczu i całego spotkania. Rozbijał zawodnik z Warszawy, jedna z bil wpadła do łuzy, lecz nie było pozycji do wbicia bili nr 1. Krzysztof zagrał dokładną odstawną, a Radek popełnił faul. Krzysztof ponownie zagrał odstawną i znów był faul Radka. Po tym faulu ustawiła się jednak prosta "kombinacja" na 9-tkę. Próba w wykonaniu Krzysztofa była jednak fatalna i przed szansą na kombinację stanął Radek. On jednak również się pomylił i ponownie pojawiła się szansa na zakończenie meczu przed zawodnikiem z Warszawy. Ten jednak pomylił się o kilka centymetrów i do stołu ponownie podszedł zawodnik gospodarzy, tym razem jednak próbując kończyć "układ" na stole. Wbijając bilę nr 7 pomylił się jednak i przed szansą na zwycięstwo znów stanął Krzysztof, na stole znajdował się bowiem prosty układ 3 bil i białej. Wbił on bilę nr 7, następnie bilę nr 8, lecz mało dokładnie wyszedł na ostatnią bilę nr 9. Przymierzył się, uderzył i... pomylił o jakieś 3 centymetry. Przed szansą znów stanął Radek. Tym razem jednak bezbłędnie wbił ostatnią bilę dającą zwycięstwo w całym meczu i sprawiając radość publiczności zgromadzonej na sali.
      Drugie spotkanie, któremu towarzyszyła już telewizja, zaczęło się od szybkiego prowadzenia gospodarzy. Karol Skowerski po 40 minutach zwyciężył w pojedynku z Trzaską 10-2. Po kolejnych 20 minutach było już 2-0 dla Contactu, albowiem Mariusz Roter ponownie wygrał ze Sławomirem Nowakiem 10-8. Już po kilkunastu minutach cała sala świętowała, albowiem jednocześnie swe pojedynki zakończyli Turkowski i Babica. Pierwszy z nich pokonał Gastmana 100-65, a drugi Marcinkiewicza 10-7.
      Potem były już tylko wywiady do radia i telewizji i wielkie święto w Kielcach. Na zakończenie wylosowano jeszcze nagrody wśród osób, które poprawnie wytypowały wynik spotkania. Spośród ponad 100 kuponów siedem osób typowało wynik 3-1 i 4-0.
      Na ogromne słowa podziękowania zasłużyli tradycyjnie już kibice z prezesem Klubu Kibica Edwardem Janaszkiem na czele. Specjalnie przygotowane "akcesoria kibica", śpiewy i wspaniała atmosfera spowodowały, że mecz stał się prawdziwym sportowym widowiskiem. (Relacja: Grzegorz Kędzierski).  Więcej...


     Kielce, 12 maja 2006 r.

      W dniu 12 maja w Gimnazjum nr 13 zostały rozegrane Otwarte Młodzieżowe Mistrzostwa Kielc w odmianę 9-bil. W turnieju wystąpiło 26 zawodników reprezentujących kluby z Tomaszowa Mazowieckiego, Bilczy, Chotla Czerwonego, Contactu Kielce oraz gospodarzy - UKS "Olimp" Kielce. Zwycięzcą turnieju został Maciej Wójcik (UKS "Orlęta" Bilcza), który w finale pokonał Alberta Dziedzica (UKS "Olimp" Kielce) 4:2. O ile udział w meczu finałowym Maćka nie był dla nikogo zaskoczeniem, tak dotarcie Alberta do tej rundy rozgrywek można uznać za największy jak do tej pory jego sukces sportowy. Dla Maćka było to już drugie zwycięstwo w zawodach organizowanych w tym klubie. Trzecie miejsca zajęli młodzi zawodnicy z UKS "13 Joker" Tomaszów Mazowiecki: Mateusz Górnicki i Damian Wielec.
      Na kolejny turniej zapraszamy 2 czerwca 2006 r., który zostanie rozegrany w odmianę 8-bil. Dla zwycięzców przewidziane są puchary.  Więcej...


     Kielce, 7 maja 2006 r.

      W dniu dzisiejszym w Kieleckim Centrum Bilardowym została rozegrana III eliminacja turnieju MAK Marketing Cup 2006 - Grand Prix Gór Świętokrzyskich. Tym razem zawody były rozgrywane w odmianę 9-bil i jak już się zdarzało w takim przypadku - przyniosły nieoczekiwane rozstrzygnięcia. Zwycięzcą turnieju został Piotr Kucharski, który w finale pokonał Grzegorza Tomasika 5:4. Finałowy mecz nie był może porywającym widowiskiem sportowym, ale był bardzo emocjonujący. Ostatnia partia tego meczu mogła zostać rozstrzygnięta na swoją korzyść przez obu zawodników, a ostatnie zagranie dające zwycięstwo Piotrowi było bardzo szczęśliwe, gdyż bila nr 9 wpadła zupełnie do innej łuzy, niż była zagrywana. Dla Piotra to największy jak do tej pory sukces sportowy, i trzeba przyznać - jak najbardziej zasłużony, gdyż w drodze do finału pokonał on bardziej renomowanych od siebie rywali. Również dla Grzegorza udział w finale turnieju, w którym wystąpiło 60 osób - jest największym osiągnięciem. Trzecie miejsce zajęli: Maciej Wójcik oraz Paweł Brzoskwinia. Po tej eliminacji na prowadzeniu w rankingu dalej znajduje się Tomasz Ostrowski, który zachował bezpieczną, 4-punktową przewagę nad drugim w tabeli - Karolem Hejdukiem. Kolejna - IV eliminacja turnieju w odmianę 8-bil, zostanie rozegrana w dniu 25 czerwca 2006 r., w Kieleckim Centrum Bilardowym.  Więcej...


     Kielce, 6 maja 2006 r.

      W Kieleckim Centrum Bilardowym rozegrany został Puchar Polski Old Boys 2006. Wśród 20 uczestników turnieju - sympatycznych panów po "40-tce" - wystartowało 5 reprezentantów z naszego regionu. Spośród nich najlepiej zaprezentował się Wojciech Sajtyna z Jędrzejowa, który dotarł do półfinału zawodów i zajął ostatecznie 3 miejsce. Pozostałym naszym zawodnikom nie udało się przebrnąć przez rundę eliminacji. Zwycięzcą turnieju został Paweł Gawlikowski z Warszawy, który w meczu finałowym pokonał Jerzego Kudlika z Chodowa 6:2.


     Kielce, 3 maja 2006 r.

      Katarzyna Wesołowska (UKS Olimp Kielce) oraz Bartosz Rozwadowski (Contact Kielce) zdobyli łącznie 5 medali Mistrzostw Polski Juniorów, rozgrywanych w dniach 30 kwietnia - 3 maja 2006 r. w Kieleckim Centrum Bilardowym. Kasia dwukrotnie zagrała w finałach turniejów (odmiany 8-bil i 9-bil) w kategorii dziewcząt, zdobywając 2 srebrne medale. Z kolei Bartek startujący w kategorii juniorów młodszych, zdobył w sumie 3 medale brązowe (odmiany 8-bil, 9-bil i 14/1), za każdym razem przegrywając w półfinałach z późniejszym zdobywcą tytułów mistrzowskich - Mariuszem Skonecznym (UKS Joker Tomaszów Maz.), który został wybrany na najlepszego zawodnika mistrzostw. Po tych sukcesach zarówno Kasia, jak i Bartek znaleźli się w kadrze Polski juniorów. Serdecznie gratulujemy naszym pupilom i mamy nadzieję, że te wyniki będą początkiem ich pięknych i obfitych w medale karier bilardowych, a zarówno Kasia, jak i Bartek będą godnymi następcami Karola Skowerskiego i Michała Turkowskiego.     Kielce, 28 kwietnia 2006 r.   menu

      Kieleckie Centrum Bilardowe zaprasza kibiców na wspólne oglądanie "na żywo" transmisji z meczu I ligi piłki nożnej pomiędzy kieleckim zespołem Kolportera Korony a stołeczną Legią Warszawa. KCB organizuje transmisję na telebimie po raz pierwszy w swojej historii, dlatego liczymy na gorący doping i znakomitą atmosferę sportową. Klub uruchamia też bar piwny podczas transmisji. Początek meczu w sobotę - 29 kwietnia 2006 r., o godz. 20:00, Kieleckie Centrum Bilardowe zaprasza kibiców już od godz. 19:00.


     Kielce, 24 kwietnia 2006 r.

      Inauguracyjna kolejka spotkań Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu 2006 została rozegrana w dniu dzisiejszym w Kieleckim Centrum Bilardowym. Przed emocjami sportowymi odbyło się uroczyste otwarcie tych mistrzostw oraz prezentacja zespołów i uczestników Ligi. Otwarcia dokonali: prezes Polskiego Związku Bilardowego - pan Marcin Krzemiński oraz prezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego - organizatora Ligi - pan Grzegorz Kędzierski. Przed przystąpieniem do poszczególnych pojedynków wszyscy obecni mieli również okazję poczęstować się lampką szampana.
      Po oficjalnym rozpoczęciu drużyny przystąpiły do rozgrywek. Nie obyło się bez niespodzianek, albowiem obaj finaliści poprzedniej edycji Ligi - drużyny NET Systemu i Elektrociepłowni - przegrali swoje pierwsze w tym sezonie mecze, w dodatku z drużynami debiutującymi w Lidze. NET System uległ zespołowi Noma-System 1:2, zaś Elektrociepłownia przegrała z ekipą 2S-Pool 0:3. Trzeba jednak przyznać, że debiutanci już wcześniej pokazali, że potrafią nieźle grać w bilard i prawdopodobnie będą liczyć się również w końcowej fazie rozgrywek Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu. W pozostałych spotkaniach padły następujące rozstrzygnięcia: zespół Kolportera pokonał team Coveru 2:1, zaś drużyna IT wygrała z Nosanem również 2:1. Dwa ostatnie pojedynki pierwszej rundy będą rozgrywane "na raty". W meczu grupy I pomiędzy zespołami Aktorów i Contactu O/K po wygraniu dwóch indywidualnych pojedynków przez zawodników Contactu wiadomo już, że to oni wygrają ten mecz, natomiast pozostał do rozegrania jeszcze jeden ciekawy pojedynek, pomiędzy Piotrem Boczkiem (Aktorzy) i Ryszardem Olbromskim (Contact O/K), który zostanie rozegrany w czwartek, 27 kwietnia 2006 r. o godz. 19:30 w KCB. Podobna sytuacja wystąpiła w grupie II - w meczu pomiędzy drużynami dziennikarzy Echa Dnia i Gazety Wyborczej na prowadzeniu są zawodnicy Echa po wygraniu 2 indywidualnych pojedynków, natomiast trzeci mecz, pomiędzy Robertem Żywczykiem (Echo Dnia) i Urszulą Kołodziejczyk (Gazeta Wyborcza) zostanie rozegrany w późniejszym terminie.
      Po pierwszej kolejce na prowadzeniu w tabeli znaleźli się: w grupie I - drużyna Kolportera, zaś w grupie II - zespół 2S-Pool. Sytuacja ta może jednak ulec zmianie po dokończeniu zaległych spotkań. Kolejna runda pojedynków zostanie rozegrana w dniu 15 maja 2006 r. od godz. 18:30.  Więcej...


     Kielce, 20 kwietnia 2006 r.

      W dniu 20 kwietnia 2006 r. w Kieleckim Centrum Bilardowym odbyło się losowanie grup Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu 2006. Do rozgrywek zgłosiło się 12 zespołów. Drużyny uczestniczące w finale Ligi w sezonie 2005 - ekipy NET Systemu i Elektrociepłowni - zostały przed losowaniem rozstawione do dwóch grup, do których zostały dolosowane pozostałe zespoły. W wyniku losowania w grupie I spotkają się zespoły: NET System, Aktorzy, Kolporter, Cover, Contact O/K i Noma-System, zaś w grupie II zmierzą się: Elektrociepłownia, Echo Dnia, Nosan, IT, Gazeta Wyborcza i 2S-Pool. Pierwsza runda spotkań zostanie rozegrana już w najbliższy poniedziałek - 24 kwietnia 2006 r. - w Kieleckim Centrum Bilardowym, początek o godz. 18:30.  Więcej...


     (Włochy) Monfalcone, 15 kwietnia 2006 r.

      Blisko 250 zawodników z całej Europy wzięło udział w kolejnych zawodach Pucharu Europy w Pool Bilard - EPBF Euro Tour. Turniej odbywał się we Włoszech w miejscowości Monfalcone. Wśród nich było trzech zawodników klubu Contact Kielce. Rewelacyjnie spisał się Karol Skowerski, który dotarł do najlepszej ósemki zawodów ulegając dopiero w ćwierćfinale wielokrotnemu medaliście mistrzostw Europy Nielsenowi Feijenowi (Holandia) 4-9. Sukces jest tym większy, że Karol wystąpił w tych zawodach po prawie dwuletniej przerwie i pokonał po drodze kilku utytułowanych zawodników w tym m.in. dwukrotnego mistrza Europy z ubiegłego roku Alexa Lely (Holandia), aktualnego wicemistrza Europy Marco Tschudi (Szwajcaria) oraz siódmego zawodnika rankingu Europy Deryla Peacha (Wielka Brytania). W nagrodę otrzymał gratyfikację finansową w wysokości 1.280 € i 350 pkt. do rankingu.
      Z pozostałych naszych zawodników najlepiej zaprezentował się Mariusz Roter, który zajął ostatecznie wysokie 17 miejsce. Na 65 miejscu został sklasyfikowany natomiast Radosław Babica.
      Po tych zawodach najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem z naszego kraju jest Radek Babica, który zajmuje 15 miejsce. Mariusz Roter sklasyfikowany jest natomiast na 34 pozycji. W rankingu sklasyfikowanych jest łącznie ponad 700 zawodników, a do łącznego rankingu zaliczanych jest 7 zawodów.
      Dodać należy, że zawody Euro Tour są również kwalifikacją do finałów mistrzostw świata. Z rankingu awans uzyskuje 30 najlepszych i jedynym naszym reprezentantem w tegorocznych zawodach będzie Radosław Babica z Contactu Kielce. Kolejne zawody już w drugi weekend maja w Niemczech.  Więcej...


     Kielce, 9 kwietnia 2006 r.

      W drugiej eliminacji turnieju MAK Marketing Cup 2006 - Grand Prix Gór Świętokrzyskich w Pool Bilard, rozegranej w dniu 9 kwietnia 2006 r. w Kieleckim Centrum Bilardowym, zwyciężył Tomasz Ostrowski, który w meczu finałowym pokonał Tomasza Błażeja 4:1. Na trzecim miejscu zawody zakończyli: Marek Karlikowski oraz Bartosz Rozwadowski. W zawodach uczestniczyło 64 zawodników. Zwycięzca - Tomek Ostrowski - pokazał, że ciągle jest jednym z najlepiej grających w bilard zawodników w naszym regionie, pomimo, że nie miał łatwych rywali na swojej drodze do zwycięstwa. Po tym zwycięstwie Tomek wskoczył na fotel lidera rankingu ze znaczną przewagą 4 punktów nad drugim w rankingu - zwycięzcą poprzedniej eliminacji - Karolem Hejdukiem. Serdecznie gratulujemy!
      Cykl turniejów Grand Prix Gór Świętokrzyskich, cieszący się coraz większą popularnością, pozyskał sponsora generalnego - firmę MAK Marketing. W związku z tym turniej zmienia swoją nazwę na: MAK Marketing Cup 2006. Jest to dobra informacja, bowiem oprócz ufundowania nagród firma MAK Marketing będzie również promowała ten turniej w ramach swoich działań. Po dwóch eliminacjach można już wstępnie ocenić, że turniej w bieżącym sezonie będzie rekordowy zarówno pod względem liczby uczestników jak i wysokości nagród.  Więcej...


     Kielce, 8 kwietnia 2006 r.

      Drużyna Contact II Kielce rozegrała dwumecz z zespołem Ósemki II Rzeszów, w ramach 2. kolejki spotkań II Polskiej Ligi Bilardowej. Nasi zawodnicy nie mieli większych problemów z pokonaniem rywali - oba mecze wygrali 3:1. Po tej rundzie spotkań Contact II Kielce jest liderem II ligi w grupie I, pozostając z kompletem zwycięstw. Drugi zespół z Kielc, występujący w tych rozgrywkach, czyli Media Expert Karakal Indesit Kielce pauzował w tej rundzie.  Więcej...


     (Niemcy) Brandenburg, 1 kwietnia 2006 r.

      Zakończyły się tegoroczne Mistrzostwa Europy w Pool Bilard. Nie były one zbyt udane dla reprezentacji Polski, gdyż nasi zawodnicy nie zdołali zdobyć żadnego medalu, a 5. miejsce Karoliny Stawarz (Ósemka Rzeszów) w 9-bil i Leszka Blumczyńskiego (Fundacja Trefl Sopot) w turnieju osób na wózkach (8-bil) oraz 9. lokatę Radka Babicy (Contact Kielce) w 8-bil i Adama Ewalda (Trefl Sopot) w 14/1 ciężko uznać za sukces, chociaż cieszy to, że wymienieni zawodnicy nie zeszli poniżej pewnego poziomu.
      W składzie reprezentacji Polski na mistrzostwach wystąpiła trójka zawodników z kieleckiego klubu Contact: Radosław Babica, Mariusz Roter i Karol Skowerski. Wszyscy wystąpili w dwóch turniejach: w odmiany 8-bil i 9-bil. Radek Babica zajął 9. miejsce w 8-bil i 17. w 9-bil, Mariusz Roter był 17. w 8-bil i 33. w 9-bil, zaś Karol Skowerski zakończył udział w mistrzostwach na 33. miejscu w 9-bil i 17. w 9-bil.
      Podsumowując, można odnieść się do komentarza Karola Skowerskiego po przegranym swoim ostatnim pojedynku w turnieju z Ralfem Souquete'em (Niemcy) 4:9 (w odmianę 9-bil w pierwszej rundzie fazy pucharowej): "Nie popełniłem żadnego błędu z gry i nic więcej nie mogłem zrobić. Rywal zdołał wykonać kilka "kosmicznych" zagrań po moich odstawnych i dzięki temu wygrał". Ralf Souquet zostając później Mistrzem Europy w tej odmianie, pokazał co należy zrobić, aby wygrać turniej - nie wystarczy zagrać poprawnie, trzeba podejmować ryzyko i skutecznie wbijać nawet najmniej prawdopodobne zagrania. Na tym poziomie szczęście nie decyduje już o wyniku - liczą się niemal wyłącznie umiejętności i nabyte doświadczenie. Wszyscy mamy nadzieję, że te zawody były dobrą lekcją nie tylko dla występujących w nich zawodników, ale także dla trenerów i wszystkich obserwujących zmagania w Internecie. Wniosek nasuwa się sam: aby liczyć się w coraz bardziej konkurencyjnej stawce europejskiej trzeba grać lepiej od najlepszych. Pamiętajmy o tym, trzymając kciuki za naszych zawodników w kolejnych zawodach krajowych i międzynarodowych.  Więcej...     Kielce, 31 marca 2006 r.   menu

DERBY KIELC

      W meczu pierwszej kolejki spotkań II Polskiej Ligi Bilardowej w dniu 31 marca 2006 r. w Kieleckim Centrum Bilardowym zmierzyły się dwa kieleckie zespoły, które przystąpiły do tych rozgrywek: Contact II Kielce podejmował drużynę Media Expert Karakal Indesit Kielce. Zawodnicy Contactu drukrotnie pokonali swoich rywali. W pierwszym meczu padł wynik 4:0, zaś punkty dla Contactu zdobywali: Robert Pasternak - Szczepan Różycki 7:2 (8-bil), Ziemowit Janaszek - Radosław Ciosk 7:2 (9-bil), Bartosz Rozwadowski - Tomasz Ostrowski 7:6 (9-bil), Karol Hejduk - Przemysław Ciosk 70:25 (14/1). W drugim meczu rywale zdołali wygrać jeden pojedynek, ale ostatecznie Contact pokonał Karakala 3:1 - w poszczególnych pojedynkach padły wyniki: Robert Pasternak - Radosław Ciosk 7:2 (8-bil), Ziemowit Janaszek - Przemysław Ciosk 7:4 (9-bil), Bartosz Rozwadowski - Adam Kowalski 7:6 (9-bil), Karol Hejduk - Tomasz Ostrowski 55:70 (14/1). Po tej rundzie liderem grupy I w II lidze jest drużyna Contactu II Kielce.  Więcej...


     (Niemcy) Brandenburg, 27 marca 2006 r.

      Trwają Mistrzostwa Europy w Pool Bilard, rozgrywane w niemieckim Brandenburgu. Wśród uczestników mistrzostw w ramach polskiej kadry narodowej znalazło się trzech zawodników kieleckiego klubu Contact: Radosław Babica, Mariusz Roter i Karol Skowerski, którzy będą występować w odmianach 8-bil i 9-bil. Obecnie trwa rywalizacja w "ósemkę". W pierwszej rundzie cała trójka zdołała awansować do następnego etapu: Karol Skowerski pokonał Vilmosa Földesa (Węgry) 8:3, Mariusz Roter wygrał z Mikó Balázs'em (Węgry) 8:4, zaś Radek Babica miał wolny los. Druga runda nie była już tak udana dla naszych zawodników, gdyż tylko Radek wygrał gromiąc swojego rywala - Serge Das'a (Belgia) 8:0. Karol Skowerski uległ w meczu z Joao Silva (Portugalia) 5:8, zaś Mariusz Roter przegrał z Goranem Mladenoviciem (Serbia i Czarnogóra) 6:8. W kolejnych pojedynkach, rozegranych dzisiaj, cała trójka znów zwyciężyła. Radek Babica wygrał z Goranem Mladenowiciem (Serbia i Czarnogóra) 8:4, co dało mu awans do rundy pucharowej (najlepsza 32). Mariusz Roter, grając po lewej stronie tabeli, pokonał Ronnie'go Boyle (Irlandia) 8:3, zaś Karol Skowerski wygrał z Markusem Juva (Finlandia) 8:5. W kolejnych pojedynkach lewej strony tabeli Karol Skowerski zagra z Muratem Ayasem (Turcja), zaś Mariusz Roter będzie grać z Serge Das'em (Belgia) - dzisiaj o godz. 18:00. W przypadku zwycięstw o godzinie 20:00 nasi zawodnicy zagrają o wejście do rundy pucharowej (32-ki).  Więcej...


     Kielce, 26 marca 2006 r.

      Rekordowa liczba uczestników - 64 osoby - zgłosiła się do udziału w pierwszym tegorocznym turnieju z cyklu Grand Prix Gór Świętokrzyskich w Pool Bilard 2006, rozegranym w dniu 26 marca 2006 r. w Kieleckim Centrum Bilardowym. Z zadowoleniem powitaliśmy grupę nowych uczestników, zarówno z regionu kieleckiego, jak i silną ekipę kolegów z Tarnowa. Turniej, rozgrywany w odmianę 9-bil przyniósł wiele niespodzianek, dzięki którym staje się on coraz ciekawszy. Finalistami turnieju, po ok. 10 godzinach gry zostali: Karol Hejduk i Robert Pasternak, obaj reprezentujący kielecki klub Contact. Tym razem lepszym okazał się Karol Hejduk, który pokonał Roberta 5:3. W nagrodę Karol otrzymał oprócz pucharu - niezły kij bilardowy. Ten sukces Karola jest pierwszym od ok. 2 lat - w międzyczasie Karolowi nie udało się zająć wysokich pozycji w różnych turniejach. Serdecznie gratulujemy zwycięzcy!!!
      Pojedynek finałowy stał na niezłym poziomie, zaś obaj zawodnicy pokazali, że umieją już dobrze grać w bilard i zasłużenie znaleźli się w finale turnieju. Wcześniej, w fazie 1/2 finału bardzo ciekawy pojedynek stoczyli: Robert Pasternak oraz Paweł Brzoskwinia. Dzięki temu, że Paweł został przydzielony do IV grupy zawodowej (Mini Pro), zaś Robert grał w III grupie zawodowej (Pro) - ten pierwszy rozpoczął mecz od stanu 2:0. Później, po sporych błędach Roberta szybko przewaga Pawła wzrosła do czterech punktów, w meczu do pięciu wygranych. Robert poprosił o przerwę, po której wrócił odmieniony i bardzo zmotywowany. Szczęśliwie dla niego zdołał wygrać 5 kolejnych partii, co dało mu awans do finału turnieju. Obu finalistom gratulujemy postawy licząc, że już wkrótce przełoży się to na ich wyniki w meczach II ligi bilardowej, a także w turniejach klasy sportowej.
      Kolejna - II eliminacja GPGŚ 2006 zostanie rozegrana już za 2 tygodnie - 9 kwietnia 2006 r., również w Kieleckim Centrum Bilardowym. Tym razem turniej zostanie rozegrany w odmianę 8-bil. Już teraz zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa  Więcej...


     Kielce, 21 marca 2006 r.

      Świętokrzyskie Stowarzyszenie Bilardowe zaprasza na I eliminację z cyklu Grand Prix Gór Świętokrzyskich, która odbędzie się w dniu 26 marca 2006 r. w Kieleckim Centrum Bilardowym PZBil w Kielcach, pl. Moniuszki 2 B (budynek Kieleckiego Centrum Kultury). Początek turnieju ok. godz. 10:00, turniej zostanie rozegrany w odmianę 9-bil. Opłata startowa wynosi 20 zł.  Więcej...


     Lubin, 12 marca 2006 r.

      W minorowych nastrojach zakończyli bilardziści Contactu Kielce swój wyjazdowy dwumecz z zespołem DSB Zagłębie Baribal Lubin rozgrywany w ramach III kolejki spotkań I Polskiej Ligi Bilardowej. Przed wyjazdem wszyscy liczyli na conajmniej 4 punkty przywiezione z Lubina, po cichu zaś na komplet dwóch zwycięstw. Baribal na pewno jest drużyną w zasięgu tego celu. W pierwszym pojedynku wszystko poszło zgodnie z planem - Contact pokonał Baribala 3:1, mając wyraźną przewagę. Mariusz Roter pokonał w 8-bil Michała Lichodziejewskiego 10:8, Karol Skowerski wygrał z Wojtkiem Samborskim 10:4 w 9-bil, Radek Babica zwyciężył z Mariuszem Grechem 10:4 również w 9-bil, zaś Michał Turkowski przegrał z Robertem Zacharem w 14/1 84:100, stawiając jednak zacięty opór swemu rywalowi, a w końcówce mając nawet szansę na zwycięstwo.
      Kłopoty zaczęły się dopiero w drugim meczu, w którym to bilardziści Baribala dobierali swój skład do rozstawienia kielczan. Po dokonaniu roszady w ustawieniu swojej drużyny zawodnicy Baribala w każdym z indywidualnych pojedynków już na początku wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Pierwszy "poległ" Michał Turkowski, który grając ponownie z Robertem Zacharem w 14/1 praktycznie był 2 razy przy stole. Później rywal z Lubina nie popełnił już błędu kończąc mecz breakiem 90 punktów i wygrywając 100:7. Pozostali nasi zawodnicy w każdym ze swoich meczy usiłowali gonić rywali, jednak po zmianie systemu rozbicia w meczach ligowych, w którym rywale zaczynają kolejne partie naprzemiennie, nie jest to łatwym zadaniem. Po porażce Karola Skowerskiego z Michałem Lichodziejewskim w 9-bil 6:10 gospodarze prowadzili już 2:0 mając już zapewniony conajmniej remis. Zatem wynik meczu zależał od pozostałych 2 meczów, w których Mariusz Roter grał z juniorem Mieszkiem Fortuńskim w 8-bil, zaś Radek Babica grał w "dziewiątkę" z Wojtkiem Samborskim. Pierwszy z tych pojedynków dostarczył bardzo wiele emocji, a w końcówce spore rozczarowanie dla zawodników z Kielc. Mieszko zagrał chyba swój najlepszy oficjalny mecz, niemal cały czas prowadząc 2-3 punktami. Dopiero przy stanie 7:5 popełnił błąd nie kończąc partii swoim zwycięstwem, co skwapliwie wykorzystał Mariusz i po 3 kolejnych partiach wyszedł na prowadzenie 8:7. W kolejnych partiach obaj zawodnicy nie zamierzali się poddać i nastąpił wynik remisowy 9:9. Ostatnia partia miała więc zadecydować zarówno o wyniku tego pojedynku, jak i o końcowym wyniku meczu - Contact walczył o 1 punkt za remis, zaś Baribal o 3 punkty za zwycięstwo. Partię rozpoczął Mieszko, jednak bile po rozbiciu ustawiły się niezbyt korzystnie do płynnej gry. W pewnym momencie wbił zapowiedzianą bilę po dwóch bandach, jednak niezbyt dokładnie skontrolował tor bili białej, która wpadła do łuzy. Mariusz otrzymał więc znakomitą szansę na doprowadzenie do zwycięstwa. Pomylił się on jednak przy wbiciu przedostatniej ze swoich bil i źle wyszedł na następną. Próba jej wbicia nie powiodła się, szczęśliwie jednak dla siebie zostawił dla swego rywala trudny układ ze sklejonymi bilami. Mieszko jednak poradził sobie, rozbijając bardzo dobrym zagraniem "sklejkę" po wbiciu pierwszej ze swoich bil i uzyskując układ umożliwiający skończenie partii. Jeszcze trzy bile zostały wbite i mecz zakończył się sensacyjnie - zwycięstwem Mieszka Fortuńskiego nad Mariuszem Roterem i prowadzeniem Baribala 3:0 gwarantującym zwycięstwo. W czwartym meczu Radek, po słabym początku uzyskał jednak przewagę 9:7 nad Wojtkiem Samborskim. W tym momencie wynik pozostałych pojedynków indywidualnych był już znany. Wojtek zdołał doprowadzić do remisu, jednak ostatnią partię ostatecznie wygrał Radek zdobywając jedyne zwycięstwo dla swojej drużyny. Szkoda straconych punktów, trzeba ich będzie "poszukać" w kolejnych meczach, zwłaszcza z bezpośrednimi rywalami w tabeli.
      Po III kolejce spotkań Contact utrzymał prowadzenie w tabeli, jednak w następnej rundzie spotkań drużyna będzie pauzować. Następny mecz zostanie rozegrany 14 maja 2006 roku w Kielcach z zespołem Wodny Park Konsalnet Warszawa. Będzie to ligowy debiut zespołu w nowym klubie - Kieleckim Centrum Bilardowym. Liczymy na gorący doping sympatyków Contactu w Kielcach.  Więcej...


     Dębica, 5 marca 2006 r.

      Michał Turkowski zajął 3. miejsce w pierwszym turnieju tegorocznego cykly Dynamic Billard Best of The East 2006 - Polish Open 9-ball, rozegranego w dniach 4-5 marca 2006 roku w klubie Pino w Dębicy. Michał udanie przebrnął przez eliminacje, a następnie dobrze radził sobie w fazie pucharowej. Dopiero w półfinale turniej uległ późniejszemu zwycięzcy - Wojtkowi Trajdosowi (Trefl Sopot) 4:9. Spośród naszych zawodników należy jeszcze wyróżnić Mariusza Rotera, który zajął 5. miejsce (przegrał w ćwierćfinale z Michałem Turkowskim 4:7) oraz Radka Babicę, który zajął 9. miejsce. Pozostali zawodnicy z naszego regionu nie zdołali uzyskać awansu z fazy grupowej. Kolejny turniej z tego cyklu odbędzie się w dniach 1-2 lipca w Bułgarii.  Więcej...


     Kielce, 2 marca 2006 r.

      Jest już dostępna galeria zdjęć z otwarcia Kieleckiego Centrum Bilardowego PZBil i Finału Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu 2005, które odbyły się 23 lutego 2005 r. Galeria, w skład której wchodzą 4 albumy, znajdują się w dziale Świętokrzyska Bilardowa Liga Biznesu. Zapraszamy do zapoznania się z tym materiałem.     Kielce, 26 lutego 2006 r.   menu

      Mariusz Roter zwycięzcą, a Radosław Babica i Karol Skowerski na 3. miejscu - znakomitym sukcesem zawodników kieleckiego klubu Contact zakończyły się Mistrzostwa Kielc w 9-bil, rozgrywane w ramach cyklu Grand Prix Polski - WiK Pol Tour 2006 w Kieleckim Centrum Bilardowym PZBil w dniach 25-26 lutego 2006 r. Turniej z rekordową jak do tej pory liczbą uczestników (123 zawodników), rozgrywany w nowo otwartym klubie, przyciągnął ścisłą czołówkę bilardzistów z całej Polski, zawodników z klubów bilardowych znajdujących się na terenie niemal całego kraju, a także dużą grupę zawodników z Kielc i regionu. Zawodnicy rywalizujący w grupach prezentowali zróżnicowany poziom, a faworyci z reguły nie zawodzili. Do rundy pucharowej przedostali się czołowi zawodnicy krajowi, natomiast pierwsza 8-ka z rankingu Polski przystąpiła do gry drugiego dnia zawodów w II rundzie pucharowej. Od tego momentu oglądaliśmy naprawdę niezły poziom pojedynków, zaś mecze od fazy ćwierćfinałów grane były na poziomie niemal światowym. Mariusz pewnie wygrywał swoje mecze z kolejnymi zawodnikami: Łukaszem Rogóżem (Ikar Bydgoszcz) 7:4, Robertem Zacharem (DSB Zagłębie Baribal Lubin) 7:3 i w ćwierćfinale z Tomaszem Kapłanem - aktualnym liderem rankingu Polski (Ósemka Rzeszów) 7:5. W półfinale spotkali się dwaj zawodnicy Contactu: Mariusz Roter i Radek Babica. Mariusz zagrał naprawdę bardzo dobry mecz pokonując swojego kolegę 7:2. W drugim półfinale zmierzyli się: Hubert Łopotko (Wik Hades Poznań) oraz Karol Skowerski (Contact Kielce). Tym razem lepszym okazał się Hubert, który pokonał naszego zawodnika 7:5. W meczu finałowym, obserwowanym przez sporą grupę kibiców i zawodników, którzy wcześniej zakończyli swoje gry, Mariusz zagrał jak natchniony. Będący "na fali" zawodnik z Poznania nie zdołał skutecznie przeciwstawić się naszemu zawodnikowi i mecz zakończył się zwycięstwem Mariusza 7:4. Przy burzy oklasków i w obiektywie kamer stacji Tele5 Mariusz nie ukrywał, że jest bardzo zadowolony i szczęśliwy z takiego wyniku. Dał mu on bowiem pozycję fotela lidera rankingu 2006 roku. Serdecznie gratulujemy!!!
      Oprócz wymienionej 3 naszych czołowych zawodników, w zawodach wzięło udział aż 24 inne osoby z Kielc, Ostrowca Świętokrzyskiego i Jędrzejowa. Świadczy to wybitnie o dużym potencjale naszego ośrodka na tle innych miast, a także o dużym zainteresowaniu sportem bilardowym zarówno wśród młodzieży, jak i osób dorosłych. Oby tak dalej...  Więcej...


     Kielce, 24 lutego 2006 r.

      Już jutro - 25 lutego 2006 r. rozpoczną się zawody z ogólnopolskiego cyklu Grand Prix Polski - WiK Pol Tour 2006 - Mistrzostwa Kielc w 9-bil. Zawody odbędą się w siedzibie Kieleckiego Centrum Bilardowego PZBil (Kielce, pl. Moniuszki 2b - budynek Kieleckiego Centrum Kultury) - początek o godz. 9:00. W tych zawodach wystąpią niemal wszyscy najlepsi zawodnicy z Polski. Są jeszcze wolne miejsca - zapraszamy osoby grające w bilard do udziału we w pełni profesjonalnym turnieju bilardowym. Już wiadomo, że w zawodach będzie uczestniczyć wyjątkowo liczna grupa startujących z Kielc i regionu.  Więcej...
      Natomiast we wtorek - 28 lutego 2006 r., również w siedzibie Kieleckiego Centrum Bilardowego PZBil, odbędzie się towarzyski mecz, w którym zmierzą się aktualni kadrowicze swoich krajów: Karol Skowerski (Polska) oraz Dror Dobronsky (Izrael). Zapraszamy sympatyków bilarda do kibicowania naszemu zawodnikowi - początek spotkania ok. godz. 19:00.


     Kielce, 23 lutego 2006 r.

      Niezapomniane wrażenia pozostały w pamięci uczestników specjalnej imprezy zorganizowanej z okazji uroczystego otwarcia nowego klubu bilardowego w Kielcach - Kieleckiego Centrum Bilardowego PZBil, zlokalizowanego w budynku Kieleckiego Centrum Kultury przy placu Moniuszki 2b. Nowoczesny, przestronny i gustownie wyposażony klub, w którym zostało ustawionych 8 profesjonalnych stołów bilardowych Olimpic III firmy WiK, wypełnił się niemal po brzegi zaproszonymi gośćmi oraz najwierniejszymi sympatykami bilarda z naszego miasta i regionu. Ceremonię otwarcia, w obecności członków zarządu Polskiego Związku Bilardowego - panów Marcina Krzemińskiego, Janusza Stawarza oraz Grzegorza Kędzierskiego, zaszczycili swą obecnością m.in. prezydent miasta Kielce - pan Wojciech Lubawski, członek Zarządu Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego - pan Jacek Kowalczyk oraz dyrektor sportowy Europejskiej Federacji Bilardowej (EPBF) - pan Edgar Beres. Wśród licznych gości zjawili się także przedstawiciele regionalnych samorządów, mediów, biznesu, a także zawodnicy kieleckiego klubu Contact oraz uczestnicy Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu. Po kilku krótkich wystąpieniach podsumowujących powstanie klubu, symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali panowie: Marcin Krzemiński, Ryszard Olbromski (prezes firmy Contact O/K - głównego sponsora obiektu), zaś dzieła dokończył pan Wojciech Lubawski. Po tej uroczystości rozpoczęła się część nieoficjalna, w której gości zabawiał znany i lubiany w Kielcach wokalista i gitarzysta - Silvio Schembri. Silvio w swoim koncercie zaśpiewał znane standardy muzyczne, głównie rockowe oraz nastrojowe ballady.
      W międzyczasie do finałowego meczu Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu 2005 przystąpiły dwa najlepsze zespoły tych rozgrywek: drużyny Elektrociepłowni i NET Systemu. Mecz był zacięty i stał na niezłym - jak na amatorów - poziomie. Oczywiście żaden z zawodników nie ustrzegł się popełnienia błędów, ale biorąc pod uwagę fakt, że bardzo rzadko grają oni przy tak licznej publiczności, która w dodatku żywiołowo reagowała na wydarzenia rozgrywające się na stołach, można uznać, że poziom gry był zupełnie dobry. Dodatkowych emocji dostarczył kol. Grzegorz Kędzierski, który na bieżąco komentował pojedynki przez mikrofon, wywołując tym samym u grających zwiększonego drżenia rąk podczas zagrywania bil.
      Mistrzem Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu 2005 została drużyna NET Systemu, która pokonała rywali z Elektrociepłowni 2:1. W poszczególnych pojedynkach zostały zanotowane następujące wyniki: Marcin Samiczak - Andrzej Fitas 4:1 (9-bil), Igor Białogoński - Artur Gas 4:1 (8-bil) oraz Artur Syrek - Albin Próchnicki 1:4 (8-bil). Po zakończeniu meczu finałowego nastąpiło uroczyste wręczenie pucharów przedstawicielom wszystkich drużyn startujących w rozgrywkach. Później wszyscy obecni na imprezie uczestnicy Ligi Biznesu stanęli do wspólnego zdjęcia. Po części oficjalnej rozpoczęła się ogólna zabawa. Kto chciał - mógł pograć na stołach bilardowych m.in. z aktualnymi reprezentantami Polski - Radosławem Babicą i Karolem Skowerskim, a także pomiędzy innymi gośćmi imprezy. Pozostałe osoby przysłuchiwały się koncertowi Silvio Schembri, zaś po jego zakończeniu odbył się koncert karaoke poprowadzony przez DJ Mirka. Oczywiście bar cieszył się dużym zainteresowaniem, dodatkowo gospodarze zorganizowali bogaty zestaw dań gorących i zimnych przekąsek. Impreza w znakomitej atmosferze trwała do późnych godzin nocnych.  Więcej...


     Kielce, 19 lutego 2006 r.

      Tytuł mistrza Polskiej Ligi Bilardowej, dwa tytuły wicemistrzowskie i jeden brązowy medal to dorobek ostatnich czterech lat drużyny Contactu Kielce. Wszystkie te sukcesy wywalczone zostały przy stołach bilardowych, które mieściły się w Kieleckim Ośrodku Szkolenia Bilardowego przy ul. Manifestu Lipcowego. Niedzielny mecz był pożegnaniem tak bardzo szczęśliwej siedziby dla zawodników z Kielc, więc każdy marzył o równie szczęśliwym zakończeniu przygody "na starych śmieciach". Los sprawił, że na pożegnanie przeciwnikiem Contactu był aktualny mistrz Polski WiK Hades Poznań. Była więc okazja do rewanżu za porażkę w ubiegłym sezonie i szansa na obejrzenie spotkania na najwyższym poziomie sportowym. Dodatkowo 19 lutego to dzień urodzin prezesa klubu Grzegorza Kędzierskiego, który powiedział, że prezent jaki sobie wymarzył od zawodników to zdobycie 6 punktów przez jego podopiecznych. To co jednak się zdarzyło przerosło chyba oczekiwania wszystkich kibiców, szefostwa klubu i samych zawodników. W pojedynku tym bowiem było wszystko: wspaniali licznie przybyli kibice, wysoki poziom sportowy, dramaturgia i... 100% sukces gospodarzy. A oto krótka relacja z przebiegu spotkania.

      W pierwszej odsłonie zawodnicy gości "dopasowali" się do składu gospodarzy. Z ustawienia wynikało, że idą na całość. Tradycyjnie już przeciwnikiem Michała Turkowskiego w 14/1 był Tytus Kanik. Z Mariuszem Roterem grał debiutujący w zespole z Poznania Paweł Błachowski. W 8-bil Karol Skowerski zmierzył się z Bartłomiejem Wiatrowskim, natomiast na Radka Babicę szef klubu z Poznania wystawił swego lidera Mateusza Śniegockiego. Do połowy meczu wszystko wskazywało, że będzie pewny remis. Dwa podejścia Tytusa i prowadził on z Turkowskim 70-9. Mateusz po bezbłędnym meczu z Babicą wygrywał już 6-2. Współpraca Wiatrowskiego ze Skowerskim dała prowadzenie Karolowi 6-1. Natomiast Roter spokojnie kontrolował mecz z młodszym kolegą Błachowskim i prowadził 6-3. Po kilkunastu minutach na prowadzenie wyszedł zespół gości. Swój mecz wygrał bowiem Kanik. W tym samym momencie Radek Babica zmniejszył dystans do Mateusza do zaledwie jednej partii, a Skowerski konsekwentnie powiększał przewagę nad Wiatrowskim. Niespodziewanie natomiast na prowadzenie 7-6 wyszedł Błachowski. Po kilku minutach był już remis 1:1. Swój mecz skończył bowiem Skowerski. Dwa banalne wręcz błędy Pawła wynikające z braku doświadczenia dały ostateczne zwycięstwo 10-7 Mariuszowi i wyprowadziły na prowadzenie zespół gospodarzy. W ostatnim pojedynku Babica - Śniegocki bezbłędna gra Radka dała mu prowadzenie 9-6. Kiedy wydawało się już, że Radek zakończy mecz, popełnia pierwszy błąd z gry, co wykorzystał Mateusz i był wynik 9-7. Kolejne rozbicie należało jednak do Radka, który skończył partię z kija, co dało zwycięski punkt gospodarzom.

      Przed rewanżem ponad 20 minut zawodnicy i całe szefostwo Contactu ustalało strategię na drugi pojedynek. Jak się później okazało - bardzo słuszną. Wynik spotkania otworzył Karol Skowerski. Jego przeciwnikiem w odmianę 8-bil był Paweł Błachowski. Początek meczu to bezbłędna gra Karola, który po kilkunastu minutach prowadził już 5-0. Dopiero w połowie spotkania młodemu zawodnikowi z Hadesu udało się zdobyć pierwsze punkty. Ostatecznie jednak bezlitośnie wykorzystywane błędy przez Karola, wynikające z braku doświadczenia młodego zawodnika z Poznania, i Karol wygrał 10-5. Do remisu doprowadził Mateusz Śniegocki, który zwyciężył z Mariuszem Roterem 10-7. W tym momencie zaczęły się prawdziwe emocje i gra nerwów. W pojedynku w 14/1 na zdecydowane prowadzenie wyszedł bowiem Michał Turkowski, który wygrywał już 58-13. Po kolejnym podejściu Tytusa Kanika było już jednak 59 do 58 dla zawodnika z Poznania. Michał doszedł do stołu i ponownie wyszedł na prowadzenie 79-59. Po błędzie Michała Tytus wbił kolejne 30 bil i rozbił trójkąt. W tym momencie pomylił się jednak na prostej bili i dochodzący do stołu Michał wbił brakujące 21 kul dających zwycięstwo i prowadzenie dla swojej drużyny. Ostatni pojedynek Radosław Babica - Bartłomiej Wiatrowski początkowo wskazywał na łatwe zwycięstwo Radka. Jednak od stanu 6-6 inicjatywę przejął Bartek i wyszedł na prowadzenie 9-8. W osiemnastej partii Bartek rozbijał, lecz żadna bila nie wpadła do łuzy, a Radek skończył partię "z podejścia" doprowadzając do remisu 9-9. Ostatnie rozbicie należało do Radka. Po rozbiciu jedna bila wpadła, lecz jedynkę zasłoniła bila nr 3. "Radziu" wbił jednak jedynkę "skoczkiem" i idealnie wyszedł na kolejną bilę. Każda kolejna bila powoli i dokładnie mierzona była umieszczana w łuzie. Jednak po małym błędzie przy wyjściu na czarną bilę zaczęły się "schody". Radek spokojnie zastanawiał się i po prawie dwóch minutach podszedł do strzału. Nastąpiła "cofka" i idealne wyjście na ostatnią bilę nr 9. Znów nastąpiła chwila przerwy i koncentracji, na sali w tym momencie panowała grobowa cisza, a jedyne co było słychać to bicie serc szefów klubów z Kielc i Poznania. Radek idealnie uderzył i wbił dziewiątkę dając tym samym zwycięstwo swej drużynie. Po tym nastąpił szał radości na sali, a będący cały czas spięty prezes klubu z Kielc pobiegł jako pierwszy z gratulacjami do Radzia.

      Na koniec jeszcze były wywiady dla telewizji Tele 5 i TVP 3 oraz Radia Kielce, po czym wszyscy mogli udać się na urodzinowe przyjęcie najszczęśliwszego człowieka tego dnia Grzegorza Kędzierskiego. (relacja: Grzegorz Kędzierski)  Więcej...


     Kielce, 17 lutego 2006 r.

       W dniach 13-17 lutego 2006 r. Uczniowski Klub Sportowy "Olimp" Kielce był organizatorem zimowej akcji pod hasłem "Ferie z Bilardem". Uczestnikami zajęć była młodzież z kieleckich szkół gimnazjalnych i średnich. Na zakończenie akcji został rozegrany turniej bilardowy w odmianę 8-bil. W meczu finałowym Piotr Kucharski zwyciężył Mateusza Salwę wynikiem 5:1. Trzecie miejsce zajął Damian Guzy, który pokonał Dawida Bednarskiego 4:2. Na zwycięzców turnieju czekały pamiątkowe puchary.


     Kielce, 13 lutego 2006 r.

      W najbliższą niedzielę - 19 lutego 2006 r., w klubie Contact w Kielcach, ul. Manifestu Lipcowego 65 zostanie rozegrany ważny mecz I Polskiej Ligi Bilardowej. Do Kielc przyjeżdża aktualny Mistrz Polski - drużyna WiK Hades Poznań. Początek tego bardzo ciekawego pojedynku o godz. 12:00. Kierownictwo klubu oraz sami zawodnicy liczą na żywiołowy i gorący doping - zapraszamy wszystkich sympatyków bilarda na ten mecz. Emocji na pewno nie zabraknie, a pokonanie rywali z Poznania będzie sporym sukcesem naszych zawodników.
      Bezpośrednio po meczu Prezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego - kol. Grzegorz Kędzierski zaprasza ok. godz. 16:30 do klubu Focus (ul. Warszawska 151) na urodzinowy poczęstunek (piwo/cola) ;)

Z OSTATNIEJ CHWILI

Z meczu Contact Kielce - WiK Hades Poznań zostanie przeprowadzona relacja telewizyjna przez stację Tele5. Liczymy zatem na przybycie maksymalnie dużej liczby widzów, aby stworzyć jeszcze lepszą atmosferę.   Więcej...


     Kielce, 7 lutego 2006 r.

      W najbliższą sobotę - 11 lutego 2006 r., w klubie Contact w Kielcach, ul. Manifestu Lipcowego 65 zostanie rozegrana pierwsza eliminacja turnieju Bilard Sport Amator Challenge 2006 w Kielcach. Początek turnieju o godz. 12:30.

      UWAGA!
      Nastąpiła zmiana terminu rozegrania finałowego meczu Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu 2005. Mecz ten zostanie rozegrany podczas oficjalnego otwarcia Kieleckiego Centrum Bilardowego PZBil w czwartek, 23 lutego 2006 r. - zapraszamy wszystkich uczestników tych rozgrywek na wspólny bankiet.  Więcej...


     Dębica, 5 lutego 2006 r.

      Contact Kielce został liderem tabeli I Polskiej Ligi Bilardowej po rozegraniu pierwszej rundy spotkań w sezonie 2006. Nasz zespół zmierzył się w wyjazdowym dwumeczu w Dębicy z tamtejszą drużyną Pino. Dzięki wsparciu grupy kieleckich kibiców, którzy dotarli do Dębicy, w pierwszym meczu Contact pokonał Pino 4:0. Komplet punktów zdobyli: Radosław Babica, Mariusz Roter, Karol Skowerski i Michał Turkowski. W drugim pojedynku, kiedy to zawodnicy Pino dobierali swoich zawodników do rozstawienia Contactu, niespodziewanie padł remis 2:2. Punkty dla Contactu zdobyli: Radosław Babica i Michał Turkowski. W kolejnej kolejce spotkań, która zostanie rozegrana 19 lutego 2006 r., zespół Contactu zmierzy się ze zdobywcą tytułu mistrzowskiego w sezonie 2005 - drużyną Wik Hades Poznań. Emocji na pewno nie zabraknie, zapraszamy więc wszystkich kibiców do dopingowania naszej drużyny.  Więcej...     Mikołów, 29 stycznia 2006 r.   menu

      Mariusz Roter oraz Karol Skowerski znaleźli się w czołowej czwórce zawodów rozegranych w ramach cyklu Grand Prix Polski - WiK Pol Tour 2006 - I Mistrzostwach Mikołowa w 8-bil, rozegranych w klubie Mario Bilard Club. Mariusz Roter, pełniący również rolę gospodarza imprezy, szczęśliwie doszedł do finału rozgrywek i "o mały włos" przegrał w ostatnim pojedynku turnieju z Wojciechem Trajdosem (Trefl Sopot) 6:7, ostatecznie zajmując 2. miejsce. Wcześniej, w meczu półfinałowym, Mariusz pokonał Karola Skowerskiego 7:2. W czołowej 16-tce zawodów znaleźli się jeszcze: Radosław Babica i Michał Turkowski (obaj zajęli 9. miejsce). Niespodziankę sprawił też Robert Pasternak, który udanie przebrnął przez fazę eliminacyjną, zaś w pierwszym meczu rundy pucharowej pokonał wyżej notowanego Mariusza Skonecznego (Lipiński Dachy Tomaszów Maz.) 6:5. 17. miejsce zajęte przez tego zawodnika jest jego najlepszym wynikiem w historii turniejów Wik Pol Tour. Ogółem, wśród 113 uczestników turnieju, wystartowało 10 osób z naszego regionu.  Więcej...


     Kielce, 27 stycznia 2006 r.

      Osoby, które zechcą wesprzeć dopingiem drużynę Contact Kielce w inauguracyjnym wyjazdowym meczu Polskiej I Ligi Bilardowej w Dębicy z drużyną Pino, a który zostanie rozegrany w niedzielę - 5 lutego 2006 r., proszone są o kontakt z Szefem Klubu Kibica drużyny - Edwardem Janaszkiem (tel. 608 291 011). Rozważane są dwa warianty wyjazdu (zależnie od liczby osób zainteresowanych): kilka aut osobowych lub wynajęcie busa. Przybliżony koszt przejazdu - ok. 20 zł od osoby w obie strony.


     Kielce, 22 stycznia 2006 r.

>>  Galeria zdjęć z turnieju MASTERS i ceremonii wręczenia nagród  <<

      Robert Pasternak został zwycięzcą finałowego turnieju Masters zamykającego cykl Grand Prix Gór Świętokrzyskich 2005. W finałowym pojedynku pokonał on Grzegorza Nowaka 6:4. Trzecie miejsce zajęli: Michał Turkowski i Robert Stańczyk. Dzięki takiemu rozstrzygnięciu zwycięzcą rankingu generalnego turnieju został Michał Turkowski, który w nagrodę za ten wynik otrzyma nagrodę w postaci pokrycia wszystkich kosztów udziału w tegorocznych rozgrywkach Grand Prix Polski - WiK Pol-Tour 2006. Turniej finałowy nie stał na najwyższym poziomie sportowym, ale dostarczył wielu emocji uczestnikom i licznie zgromadzonym widzom. Turniej ten był pożegnalnym turniejem w obecnej siedzibie klubu Contact, którego siedziba zostanie przeniesiona na nowe miejsce w Kieleckim Centrum Kultury.
      Wieczorem, po zakończeniu turnieju, uczestnicy tegorocznej edycji Grand Prix wraz z osobami towarzyszącymi oraz zaproszonymi gośćmi spotkali się w klubie bilardowym Focus na podsumowaniu sezonu 2005. Pierwsza część tego spotkania miała bardzo uroczysty charakter. W jej trakcie dla uczestników turnieju Masters zostały wręczone pamiątkowe platery, zaś dla zwycięzców puchary i nagrody pieniężne, w tym dla Roberta Pasternaka - triumfatora turnieju Masters - główną nagrodę w postaci kina domowego, ufundowaną przez firmę Domgoss. Dodatkowo, dla osób zaangażowanych w promocję oraz wsparcie sportu bilardowego w Kielcach, zostały wręczone pamiątkowe statuetki. Największą owację na stojąco otrzymał jednak Prezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego - Grzegorz Kędzierski - główny moderator sportu bilardowego w naszym regionie. Jeden z uczestników zmierzył czas trwania oklasków, który wynosił 1 minutę i 45 sekund. Jest do dobitny wyraz wdzięczności wspaniałemu koledze, który potrafił zarazić bilardem coraz liczniejszą rzeszę osób i dzięki któremu możemy mówić o wspólnej "bilardowej" rodzinie w Kielcach. Grzegorz - dziękujemy i gratulujemy!!!
      Druga część wieczoru zarezerwowana była na bankiet połączony z koncertem karaoke. Praktycznie wszyscy uczestnicy zaśpiewali conajmniej jedną piosenkę z mikrofonem, a chóralne śpiewy trwały przez wiele godzin w znakomitej atmosferze. Poczęstunek w postaci "szwedzkiego stołu" zapewnił nie kto inny jak... Grzegorz Kędzierski wspólnie z żoną - jeszcze raz dziękujemy! Wszelkie napitki były serwowane przez właścicieli klubu Focus - Michała Turkowskiego wraz z uroczą sympatią - Edytką. Prowadzenia koncertu podjął się sympatyk bilarda - DJ Mirek, który oprócz karaoke zapewnił wykonanie utworów do tańca, z czego uczestnicy bardzo chętnie korzystali. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych i nawet duży mróz występujący tego dnia (-21oC) nie stanął uczestnikom na przeszkodzie.  Więcej...


     Kielce, 19 stycznia 2006 r.

      Finałowy turniej MASTERS z cyklu Grand Prix Gór Świętokrzyskich w Pool Bilard 2005 zostanie rozegrany w dniu 22 stycznia 2006 r. w klubie Contact w Kielcach, ul. Manifestu Lipcowego 65. Odprawa zawodników, którzy zostali zakwalifikowani do udziału w tym turnieju odbędzie się o godz. 9:00. Opłata startowa dla uczestników wynosi 20 zł. Turniej będzie rozgrywany w odmianę 9-bil, wg odrębnego regulaminu turnieju MASTERS (tekst regulaminu znajduje się >>  tutaj  <<). Po zakończeniu gier turniejowych nastąpi uroczyste zamknięcie turnieju z wręczeniem nagród, połączone ze spotkaniem podsumowującym działalność Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego w 2005 roku. Impreza ta odbędzie się w klubie "Focus" w Kielcach, ul. Warszawska 151, od godz. 18:30 - wstęp wolny (impreza otwarta). W trakcie imprezy będzie można się pobawić i pośpiewać podczas koncertu karaoke, który poprowadzi sympatyk sportu bilardowego - DJ Mirek. Dla uczestników turnieju MASTERS organizatorzy przewidzieli kufel piwa dla osób dorosłych bądź kufel Coca-coli dla młodzieży ;) Zapraszamy wszystkich sympatyków bilarda z Kielc i naszego regionu, w tym uczestników Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu, dziennikarzy i inne osoby towarzyszące do uczestniczenia w tej imprezie.  Więcej...


     Kielce, 15 stycznia 2006 r.

      W dniu 15 stycznia klub KARAKAL obchodził swoje drugie urodziny. Z tej okazji właściciele klubu zorganizowali turniej bilardowy. Na starcie zawodów stanęło ponad 40 bilardzistów. Najlepszym okazał się Ziemowit Janaszek, który w finale pokonał swego klubowego kolegę Roberta Pasternaka 5-0. Trzecie miejsce przypadło w udziale Katarzynie Wesołowskiej i Tomaszowi Pawlikowi. Najlepsi otrzymali pamiątkowe puchary a zwycięzca telewizor. Podczas zawodów panowała tradycyjnie już wspaniała zabawa, a mecz finałowy obserwowała bardzo liczna grupa sympatyków bilarda i przyjaciół klubu KARAKAL.
      W imieniu Zarządu ŚSBil składam na ręce właścicieli klubu - Państwa Patrycji i Szczepana Różyckich - serdeczne gratulacje i podziękowania za współpracę. Chcę również powiedzieć, że nasi zawodnicy i sam osobiście zawsze z radością odwiedzamy Wasz klub i czujemy się tam bardzo dobrze. Życząc już dzisiaj 20 urodzin życzę powodzenia zarówno w pracy zawodowej jak i w życiu osobistym.
W imieniu Zarządu ŚSBil
Prezes
Grzegorz Kędzierski
PS
Podziękowania dla wszystkich pracowników klubu z p. Michałem na czele oraz szybkiego powrotu do zdrowia i stołu bilardowego dla p. Szczepana.


     Kielce, 18 stycznia 2006 r.

      Finał Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu 2005 zostanie rozegrany w dniu 24 lutego 2006 r. w siedzibie nowego klubu bilardowego w Kielcach - Kieleckiego Centrum Bilardowego PZBil, który będzie się znajdował w gmachu Kieleckiego Centrum Kultury, Plac Moniuszki 2 b. W dniu tym, w przeddzień Mistrzostw Kielc w 9-bil, organizowanych w ramach cyklu rozgrywek Grand Prix Polski 2006 - WiK Pol-Tour, odbędzie się oficjalne otwarcie klubu, na które zapraszamy wszystkich sympatyków bilarda w Kielcach, a w szczególności uczestników rozgrywek Ligi Biznesu. W trakcie wieczoru zostaną wręczone puchary zespołom uczestniczącym w Lidze, organizatorzy przewidują także wiele dodatkowych atrakcji. Na otwarcie klubu zostaną również zaproszeni przedstawiciele lokalnych samorządów, reprezentanci regionalnych mediów oraz inni goście.  Więcej...


     Kielce, 11 stycznia 2006 r.

      Klub bilarowy "Karakal" w Kielcach, ul. Bodzentyńska 32, z okazji drugich urodzin klubu zaprasza na Urodzinowy Turniej Bilardowy, który odbędzie się w dniu 15 stycznia 2006 r.. Wszyscy chętni będą mogli uczestniczyć w tym turnieju bez opłaty startowej, zaś główną nagrodą będzie telewizor.   Więcej...


     Kielce, 7 stycznia 2006 r.

      W dniu 7 stycznia 2006 roku w Gimnazjum nr 13 mieszczącym się w Kielcach przy ulicy Górniczej 64, zostały rozegrane I Otwarte Mistrzostwa UKS Olimp Kielce.
      Wśród 42 zawodników reprezentujących kluby sportowe z Tomaszowa Mazowieckiego, Chotla Czerwonego, Bilczy, Contactu Kielce oraz gospodarzy turnieju, obecna była liczna grupa dziewcząt. Zawody zostały rozegrane w odmianę 9-bil, w dwóch grupach w zależności od posiadanych umiejętności gry. Po sześciogodzinnych zmaganiach, które opiewały w liczne pasjonujące pojedynki, turniej wszedł w fazę finałową.
      W grupie młodszej zwyciężył Mateusz Ługowski z UKS 13 Joker Tomaszów Maz., który w finale pokonał swojego kolegę klubowego Adriana Delę 3:1. Trzecie miejsce zajęli: Rafał Kowalski (UKS Orlęta Bilcza) i Damian Guzy (UKS Olimp Kielce).
      W grupie starszej zwycięzcą został Maciek Wójcik z UKS Orlęta Bilcza, pokonując w finale 5:1 Kasię Wesołowską (UKS Olimp Kielce). Trzecie miejsce zajęli: Adrian Woźniak (UKS 2 Tomaszów Maz.) i Kamil Skorzycki (UKS 13 Joker Tomaszów Maz.).
Wszyscy finaliści zostali nagrodzeni pucharami i statuetkami.


  www.bilard.kielce.pl, 2002-2011 E-mail: redakcja@bilard.kielce.pl