Kielecki Serwis Bilardowy - serwis dot. gry w bilarda w regionie kieleckim. Zapraszamy!!!
Radio Kielce Gazeta Wyborcza CKSport.pl NET System TVP Kielce TVsports PZBil SRZS Miasto Kielce Nosan Galeria Echo Sejmik Kielce QS Media Contact O/K Mak Marketing Surma Idoslubu
Świętokrzyska Bilardowa Liga Biznesu 2013
Contact Cup 2013
Bilard Sport Amator Challenge 2013 (Kielce)
Świętokrzyska Bilardowa Liga Młodzieżowa 2013
ALiBi / ALiBi Pro Mistrzostwa Studenckie
 
Aktualności Liga Turnieje Gdzie zagrać? Gdzie kupić? Zasady gry Trening Kontakt ALiBi Pro ALiBi
  Aktualności - Archiwum Powrót


Archiwum 2008 I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

     Kielce, 30 grudnia 2008 r.   menu

Media Expert Cup 2008
Turniej Masters


      W związku z licznymi pytaniami pragniemy poinformować wszystkich zainteresowanych, iż Turniej Masters Grand Prix Gór Świętokrzyskich odbędzie się 24 stycznia 2009 roku. Miejscem rozgrywek będzie Kieleckie Centrum Bilardowe.      Kielce, 23 grudnia 2008 r.

Najserdeczniejsze życzenia świąteczne!


      Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zarząd Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego życzy zawodnikom, trenerom, działaczom oraz sympatykom bilarda wspaniałych chwil spędzonych przy wigilijnym stole (niekoniecznie bilardowym :)) a w nadchodzącym Nowym Roku 2009 wielu sukcesów sportowych.

      Kielce, 22 grudnia 2008 r.

Mistrzostwa Polski w Pool Bilard 2008
Sześć medali kieleckich bilardzistów!


Mistrzostwa Polski 2008 na www.bilard-sport.pl       Dobrze zaprezentowali się zawodnicy kieleckiego Nosanu na rozegranych w ubiegłym tygodniu Mistrzostwach Polski w pool bilardzie. Pierwsze skrzypce w naszej ekipie zagrała Katarzyna Wesołowska, która zdobyła medal w każdej odmianie. Dwa brązowe krążki wywalczyła w ''9-bil'' i ''8-bil'', natomiast tutył wicemistrzowski zdobyła w 14/1. Kasia najbliżej złotego medalu była właśnie w tę odmianę. Minimalnie uległa w finale Karolinie Stawarz 53:60.
W kategorii mężczyzn 3/4 pierwszoligowego składu przywiozło po brązowym medalu. Karol Skowerski i Michał Turkowski zdobyli krążki w ''dziewiątkę'', natomiast Radosław Babica rzutem na taśmę ostatniego dnia zawodów był trzeci w 14/1. Nie udało się niestety Bartoszowi Rozwadowskiemu i Maciejowi Wójcikowi. Ten drugi jednak bardzo dobrze zaprezentował się w 9-bil, gdzie w meczu o awans do strefy pucharowej wyeliminował Huberta Łopotko (Trefl Sopot). W ''dziewiątkę'' wystartował również Ziemowit Janaszek. Niestety nie wygrał on żadnego pojedynku i sklasyfikowany został na ostatniej pozycji.
Podczas dekoracji najepszych zawodników, którzy zdobyli medale w grach indywidualnych, wręczono także nagrody dla najlepszych drużyn I Polskiej Ligi Bilardowej w sezonie 2008. Jak dobrze pamiętamy, po bardzo dobrym finiszu, bilardziści Nosanu Kielce zajęli drugie miejsce. Srebrne medale odebrali więc trener - p. Marek Karlikowski oraz zawodnicy: Radosław Babica, Karol Skowerski, Bartosz Rozwadowski i Michał Turkowski.
Mistrzostwa pod względem organizacyjnym przygotowane były fantastycznie. Z zawodów przeprowadzono relację on-line. Bardzo dużą popularnością cieszyła się również retransmisja video. Zarejestrowane zostało ponad 50 godzin pojedynków a wszystko to można oglądać na stronie www.bilard-sport.pl. Warto także wspomnieć iż nad całą oprawą multimedialną czuwał Ziemowit Janaszek oraz pomagający mu w wolnych chwilach Karol Skowerski.
Wielkie podziękowania należą się kieleckim kibicom, którzy z okazji dekoracji Polskiej Ligi oraz gier indywidualnych zjawili się osobiście w Dębicy. Ekipa na czele z Pawłem Styczniem, Mateuszem Stefańczykiem i Bartoszem Malczewskim była najbardziej rozpoznawaną grupą w hali klubu Wisłoka :)

Mistrzostwa zdominowali zawodnicy Ósemki Rzeszów. Karolina Stawarz zdobyła złoto we wszystkie odmiany, natomiast Tomasz Kapłan pierwsze miejsce zajął w 8-bil i 14/1. w ''dziewiątkę'' mistrzem Polski został Adam Skoneczny (Duet Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki).

Więcej na oficjalnej stronie Mistrzostw Polski 2008
      Kielce, 16 grudnia 2008 r.

Mistrzostwa Polski w Pool Bilard 2008


Mistrzostwa Polski 2008 na www.bilard-sport.pl       Już jutro rozpoczyna się najważniejsza krajowa impreza bilardowa - Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn. Gospodarzem w tym roku będzie Dębica a mecze rozgrywane bedą w hali widowiskowo-sportowej klubu Wisłoka. Wśród najlepszych krajowych zawodników Świętokrzyskie Stowarzyszenie Bilardowe bedzie miało swoich reprezentantów. W kategorii mężczyzn największe nadzieje wiążemy z Radosławem Babicą, Karolem Skowerskim i Michałem Turkowskim (wszyscy Nosan Kielce), którzy zagrają we wszystkie odmiany (9-bil, 8-bil i 14/1). Oprócz nich w tej same grupie wystąpi Bartosz Rozwadowski (9-bil i 14/1), Maciej Wójcik (8-bil i 9-bil) oraz Ziemowit Janaszek, który w ostatnim momencie zakwalifikował się z eliminacji w odmianę 9-bil. W kategorii kobiet nasza jedyna reprezentantka, Katarzyna Wesołowska (Nosan Kielce) zagra we wszystkie 3 odmiany. Tutaj również bardzo liczymy na medal. W tym roku Kasia bardzo dobrze spisywała się w Pucharze Polski Kobiet. Przypomnijmy również, że dwa lata temu sprawiła największą niespodziankę Mistrzostw wygrywając rywalizację w 9-bil.

Z Mistrzostw Polski 2008 zostanie przeprowadzona relacja on-line. Na stronach PZBil pojawiła się również informacja odnośnie retransmisji video z najciekawszych pojedynków.

Oficjalna strona Mistrzostw Polski 2008
      Kielce, 16 grudnia 2008 r.

Nosan Kielce wicemistrzem Polski!


Polska Liga Bilardowa       Zawodnicy Nosanu Kielce niestety nie wykorzystali szansy na zdobycie złotego medalu, jednak zdołali wywalczyć w dobrym stylu srebrny krążek. Przed niedzileną kolejką wszyscy sympatycy kieleckiego bilarda liczyli na podwójne zwycięstwo (tylko w takim przypadku możliwe było zdobycie tytułu mistrzowskiego). Sztuka ta w pierwszym pojedynku się udała. Kielczanie zgodnie z regulaminem Polskiej Ligi Bilardowej jako pierwsi wystawili skład. Kilkanascie minut strategicznego planowania szefa Duetu - Krzysztofa Lipinskiego - i zestawienie par na pierwszy pojedynek było już znane. Wynik spotkania otworzyła porażka Michała Turkowskiego z Adamem Skonecznym w 14/1 oraz wygrane Bartka Rozwadowskiego z Mariuszem Skonecznym i Radka Babicy z Michałem Czarneckim. Trwał jeszcze decydujący pojedynek pomiędzy Karolem Skowerskim i Piotrem Ostrowskim w 8-bil. Wynik brzmiał 8:8 więc emocje były bardzo duże. Rozbicie Karola i partia z kija. Otwarcie Piotra - również partia z kija. W Kieleckim Centrum Bilardowym emocje sięgneły zenitu. Przy stanie 9:9 ponownie grę otwierał Karol. Jedna bila w łuzie, jednak układ na stole nie należy do najłatwiejszych. Karol rozwiązuje układ jednak pozycja na bilę z numerem ''8'' jest delikatnie mówiąc średnia. Po kilku sekundarz w KCB rozległa się ogromna wrzawa. Zwycięstwo 10:9 Karola dało nadzieje na zdobycie tytułu!
W drugim spotkaniu to Duet wystawił skład. Nosan poszedł ofensywnie w myśl zasady że ''zwycięskiego składu się nie zmienia''. Nasi zawodnicy zagrali w te same odmiany co w pierwszym pojedynku z tą jednak różnicą, że z innymi przeciwnikami. Jedynie Skowerski ponownie zmierzył się z Ostrowskim. Mecz dla naszych nie zaczął się pomyślnie. Turkowski ponownie w 14/1 uległ tym razem Czarneckiemu. Skowerski przegrywał już 1:6 a Rozwadowski i Babica szli ''łeb w łeb''. Po kilkunastu minutach zakończył się drugi pojedynek. Bartosz niestety uległ w 9-bil po dobrym meczu z Adam Skonecznym i w tym momencie wiadomo już było że mistrzem Polski jest Duet Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki. Dwa ostatnie pojedynki były juz bez znaczenia i obaj nasi zawodnicy przegrali: Babica z Mariuszem Skonecznym i Skowerski z Ostrowskim. Nosanowi Kielce pozostało się cieszyć ze srebrnego medalu. Kielczanie byli już pewni drugiego miejsca już przed rundą rewanżową, gdyż Trefl Sopot w pierwszym swoim meczu zremisował 2:2 z Baribalem Lubin.
Drugie miejsce w sezonie 2008 nie jest z pewnością porażką. Mimo iż była szansa na zwycięstwo w końcówce sezonu to gdyby zaproponowano Nosanowi srebro w połowie roku, z pewnością zawodnicy wzięliby je w ciemno. Tylko bardzo dobra gra w ostatnich 2 kolejkach sprawiła, że niespodziewanie Nosan jeszcze liczył się w walce o tytuł.
Tak więc składamy gratulacje zawodnikom, trenerowi drużyny - p. Markowi Karlikowskiemu, prezesowi ŚSBil - p. Grzegorzowi Kędzierskiemu oraz sponsorowi generalnemu drużyny - właścicielowi fimy Nosan, p. Grzegorzowi Nowakowi.
Rozgrywki I Ligi ruszą już w lutym przyszłego roku. Już teraz drużyna naszych bilardzistów zapowiada walkę o tytuł mistrzowski.
      Kielce, 10 grudnia 2008 r.

Polska Liga Bilardowa
Czy NOSAN zostanie mistrzem?


Polska Liga Bilardowa       Nadchodząca niedziela może być najbardziej spektakularnym dniem w historii kieleckiego pool bilarda. O godzinie 12:00 w Kieleckim Centrum Bilardowym rozpocznie się mecz ostatniej kolejki I Polskiej Ligi Bilardowej pomiędzy drużynami Nosanu Kielce i Duetu Lipiński Tomaszów Mazowiecki. Na chwilę obecną drużyna z Tomaszowa ma 6 punktów przewagi nad Nosanem, jednak nasz zesół ma jeszcze szansę na ostateczne zwycięstwo w sezonie 2008. Stanie się tak, jeżeli Kielczanie dwukrotnie pokonają swoich przeciwników. Będzie to zadanie bardzo trudne ale na pewno nie jest to rzeczą niemożliwą. Drużyna Duetu prezentuje się fantastycznie od samego początku sezonu. Skład teamu jest bardzo wyrównany a grają w nim takie gwiazdy jak bracia Skoneczni, Michał Czarnecki i Piotr Ostrowski. W zespole Nosanu po odejściu Mariusza Rotera zastąpił go młody, bardzo dobrze zapowiadający się Bartosz Rozwadowski. Trzon drużyny stanowią: Radosław Babica, Karol Skowerski i Michał Turkowski. W tej chwili jest to najmocniejszy skład jakim dysponuje Nosan i właśnie ta czwórka zagra w niedzielnym meczu.
''Piątym zawodnikiem'' tradycyjnie będzie ekipa miłośników bilarda dowodzona przez znanego kieleckiego aktora - Edwarda Janaszka. Zapraszamy serdecznie wszystkich kibiców 14 grudnia na godzinę 12 do Kieleckiego Centrum Bilardowego. Gwarantujemy wielkie emocje. Zdobycie tutułu w tym roku byłoby z pewnością jednym z najważniejszych w historii.
      Kielce, 11 grudnia 2008 r.

Finał Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu 2008


      W poniedziałek 8 grudnia zakończyły się tegoroczne rozgrywki Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu. W finale zmierzyły się drużyny Nomy-System i SF-Pool. Lepsi okazali się zawodnicy teamu SF-Pool, którzy wygrali po bardzo emocjonującym pojedynku 8:6. Ogromne gratulacje dla zawodników tego zespołu: Pawła Stycznia, Jacka Surmy i Pawła Zająca. Słowa uznania należa się również pokonanym. Bartosz Malczewski, Włodzimierz Biełojedow i Wojciech Sajtyna byli bardzo blisko dokonania wyczynu sprzed roku, kiedy to tryumfowali w Lidze Biznesu. Trzecie miejsca przypadły zespołom Aktorów i Elektrociepłowni.
Wręczenie nagród dla najlepszych zespołów tego roku odbędzie się na III Gali Sportu Bilardowego, która odbędzie się 17 stycznia w Kieleckim Centrum Bilardowym.

Pełna relacja z Finału oraz podsumowanie sezonu 2008 już wkrótce na naszej stronie.
      Kielce, 8 grudnia 2008 r.

EPBF Euro-Tour - Hiszpania
Dobry występ Polaków, Karol Skowerski dziewiąty


Karol Skowerski       Karol Skowerski (Nosan Kielce) zajął 9 miejsce w ostatnich tegorocznych zawodach z cyklu EPBF Euro-Tour, które odbyły się w Maladze (Hiszpania). W pierwszym meczu po wyjściu z grupy Karol zmierzył się z Romanem Hyblerem (Czechy). Słaba gra rywala a z kolei bardzo dobra Karola sprawiły, że pojedynek zakończył się zwycięstwem 9:3. W kolejnej rundzie Skowerski zagrał z mistrzem świata Ralfem Souquet (Niemcy). Niestety po kiepskiej grze musiał uznać wyższość Niemca i uległ 4:9.
Inny reprezentant Polski - Hubert Łopotko (Trefl Sopot) dotarł aż do ćwierćfinału, gdzie niestety po dobrym meczu przegrał z Sandorem Tot (Serbia).
Oprócz Huberta i Karola awans do strefy pucharowej uzyskał jeszcze Mateusz Śniegocki (Hades Poznań), który uległ minimalnie późniejszemu zwycięzcy - Nielsowi Feijen'owi (Holandia) 7:9.
W turnieju wziął udział również inny reprezentant klubu Nosan - Radosław Babica. Nie zdołał on jednak uzyskać awansu do najlepszej ''32-ki'' zawodów i ostatecznie został sklasyfikowany na 33 miejscu.
W klasyfikacji generalnej, do której zaliczanych jest 7 ostatnich turniejów prowadzi Ralf Souquet. Najwyżej z Polaków jest Mateusz Śniegocki (19 miejsce), Radosław Babica (24 pozycja) i Tomasz Kapłan (30). Karol Skowerski jest sklasyfikowany na 51 miejscu a Michał Turkowski na 100 pozycji.
Kolejne zawody dopiero w lutym przyszłego roku.

Z zawodów tradycyjnie została przeprowadzona relacja on-line. Szczegóły turnieju, galerie zdjęć na stronie - www.eurotouronline.eu
      Kielce, 1 grudnia 2008 r.

Dynamic Bilard Best of East
Karol Skowerski wygrał ranking!


Karol Skowerski zwyciężył w klasyfikacji generalnej 2008       Wczoraj na Węgrzech zakończyły się ostatnie zawody z cyklu Dynamic Bilard Best of East. Fantastycznie spisał się w nich zawodnik Nosanu Kielce - Karol Skowerski, który zajął drugie miejsce. Uległ on jedynie w finale Adamowi Skonecznemu (Duet Lipiński Tomaszów Mazowiecki) 5:9. Wynikiem tym Karol zapewnił sobie pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej na 2008 rok. Tym samym otrzymał bonus w postaci pokrycia kosztów w 7 kolejnych zawodach cyklu Pucharu Europy Euro-Tour. Pierwsze miejsce w rankingu sprawiło też, że Skowerski jako pierwszy otrzymał nominację do Kadry Narodowej na 2009 rok. Trzecie miejsca w turnieju zajęli: Mateusz Śniegocki i Babken Melkonian (Armenia).
Z pozostałych naszych zawodników najlepiej wypadli Bartosz Rozwadowski, Radosław Babica i Maciej Wójcik, którzy zajęli 9 miejsce. Bardzo szkoda meczu Maćka, który minimalnie uległ z doświadczonycm Serbem - Andreją Klasovicem 6:7. Nasza jedyna zawodniczka - Katarzyna Wesołowka przegrała w meczu o awans do strefy pucharowej.

      Kielce, 1 grudnia 2008 r.

Media Expert Cup 2008
Rodzinna dominacja


Oliwia Czupryńska i jej tata - Piotr       W niedzielę ''andrzejkową'' odbyła się ostatnia eliminacja Media Expert Cup 2008. W finale spotkali się Oliwia Czupryńska i Piotr Czupryński! Takiego rodzinnego finału jeszcze nie było, po zaciętym pojedynku wygrała Oliwia 5-4. Drugie miejsce umocniło p. Piotra na czele rankingu i ma on już 10 pkt. przewagi nad drugim Mateuszem Stefańczykiem. P. Mateusz miał niepowtarzalną okazję aby objąć prowadzenie w rankingu - w 1/8 finału los sprawił, że za przeciwnika miał właśnie Piotra Czupryńskiego, ale przegrał swój mecz 2-5. Poprawić humor ''Stefanowi'' miał wylosowany Jackpot (500 zł w puli) - po doskonałym rozbiciu, błąd na nietrudnej ''6'' - pozostała jedynie nagroda pocieszenia. Trzecie miejsce przypadło (trzeciemu w rankingu) - Maciejowi Życińskiemu oraz najweselszemu wśród świętokrzyskich bilardzistów Pawłowi Styczniowi. Na piątym miejscu uplasowali się: Artur Zarzycki, Paweł Męderak, Michał Kłusakiewicz, Grzegorz Tabor. Pod koniec zawodów rozegrany został baraż o ''dziką kartę'' promującą udziałem w turnieju Masters. Na starcie stanęło 12 uprawnionych do gry zawodników, czyli osoby, które nie zdołały uzyskać awansu z rankingu końcowego oraz opuścili nie więcej niż jeden turniej eliminacyjny. Zwycięzcą został Paweł Foltyn pokonując w finale Jana Niewęgłowskiego 3-1. Turniej finałowy ''Masters'' i bankiet odbędzie się w styczniu. Już dziś wszystkich gorąco zapraszamy. Do zobaczenia w przyszłym roku.

Awans do turnieju finałowego:
Ranking:
1. Piotr Czupryński - 65 pkt
2. Mateusz Stefańczyk - 55 pkt
3. Maciej Życiński - 52 pkt
4. Oliwia Czupryńska - 48 pkt
5. Mirosław Szupłat - 48 pkt
6. Rafał Łochowski - 43 pkt
7. Grzegorz Nowak - 43 pkt
8. Ziemowit Janaszek - 39 pkt
9. Maciej Wójcik - 39 pkt
10. Tomasz Pawlik - 39 pkt
11. Robert Pasternak - 39 pkt
12. Artur Syrek - 39 pkt
13. Adam Kowalski - 39 pkt
14. Krzysztof Marcińczak - 38 pkt
15. Mateusz Kowalik - 38 pkt

Dzika karta GR VI - ranking
16. Bartłomiej Komisarczyk
17. Michał Kłusakiewicz

Dzika karta Turniej Barażowy
18. Paweł Foltyn

Dzika karta - sponsor generalny
19. Radosław Ciosk

Dzika karta - Organizator
20. Jacek Surma
      Kielce, 1 grudnia 2008 r.

Finał Świętokrzyskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej z Oliverem Ortmannem


Zobacz galerię foto z finału Ligi Młodzieżowej       W Kieleckim Centrum Bilardowym został rozegrany Finałowy Turniej Świętokrzyskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej 2008. To już druga edycja rozgrywek, która przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego i Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego propaguje sport bilardowy w naszym regionie. Idea organizacji rozgrywek, w których uczestniczą wszystkie młodzieżowe kluby bilardowe naszego województwa była pomysłem w pełni trafionym. Warto podkreślić, że nowatorski w skali kraju pomysł, ma już swoich kontynuatorów.
Otwarcia turnieju dokonał dyrektor departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego p. Jacek Kowalczyk. Obecni byli również kierownik Wydziału Sportu Urzędu Marszałkowskiego p. Marek Kędzior i prezes Polskiego Związku Bilardowego p. Grzegorz Kędzierski, który pogratulował wszystkim uczestnikom udziału w finale. Zapowiedział również kontynuację rozgrywek w roku następnym co zostało nagrodzone gromkimi brawami. Ponadto prezes podziękował przedstawicielom urzędu marszałkowskiego za patronat nad rozgrywkami. W godzinach popołudniowych salę gier KCB odwiedził wicekurator p. Lucjan Pietrzczyk. Na starcie stanęło 42 zawodników z dziesięciu klubów naszego województwa.
W turnieju rozgrywanym w odmianę ''8'' bil dominowali zawodnicy zajmujący czołowe miejsca w rankingu. W meczach półfinałowych lider klasyfikacji indywidualnej Kamil Szcześniak ( UKS ''Miłek'' Chotel Czerwony) pokonał Wojtka Moręgla (UKS ''Olimp'' Kielce) 4:1, a Tomasz Muciek (Nosan Kielce) wicelider rankingu, po bardzo wyrównanym pojedynku pokonał swojego kolegę klubowego Artura Zarzyckiego 4:3. Mecz finałowy to pojedynek pomiędzy zawodnikami, którzy w tym sezonie wygrywali we wszystkich turniejach ligowych: trzykrotnie zwycięzcą został Kamil Szcześniak, dwa razy na najwyższym podium stawał Tomasz Muciek. Po bardzo dobrej grze zwycięzcą został Kamil Szcześniak, który pokonał swojego rywala 4:1. Ma miejscu trzecim zawody zakończyli: Wojtek Moręgiel (UKS ''Olimp'' Kielce) i Artur Zarzycki (Nosan Kielce). Natomiast miejsce piąte przypadło w udziale: Anecie Grzyb UKS Olimpek Połaniec, Oliwi Czupryńskiej i Maksymilianowi Król z Nosanu Kielce oraz Tomaszowi Szczeniakowi UKS Miłek Chotel Czerwony. Finaliści zostali nagrodzeni pucharami przez honorowego prezesa PZBil p. Marcina Krzemińskiego. Dodatkowo czterech najlepszych zawodników otrzymało od p. Piotra Czupryńskiego, właściciela firmy Dom Rok, nagrody rzeczowe w postaci sprzętu bilardowego. Podsumowano także całoroczne współzawodnictwo, w którym w klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Kamil Szcześniak UKS ''Miłek'' Chotel Czerwony tym samym zdobywając tytuł Mistrza Ligi 2008 roku. Na miejscu drugim uplasował się Tomasz Muciek, a na trzecim Oliwia Czupryńska, zawodnicy Nosanu Kielce. W rankingu drużynowym zwycięzcą został Nosan Kielce. Drugie miejsce przypadło w udziale drużynie UKS ''Olimpia'' Opatów, natomiast trzecie UKS ''Olimpek'' Połaniec. Zwycięskie zespoły otrzymały z rąk organizatora sprzęt bilardowy, natomiast opiekunowie drużyn sprzęt AGD. Gościem honorowym ceremonii zakończenia turnieju był dwukrotny Mistrz Świata Oliver Ortmann, który rozegrał pojedynek z Mistrzem Ligi 2008 - Kamilem Szcześniakiem. Pomimo wielkich emocji, które towarzyszyły grze młodego mistrza pokazał on postawę godną otrzymanego przez niego tytułu, wygrywając partię z podejścia. Spotkanie z zawodnikiem światowej klasy jakim jest Oliver Ortmann, było dla młodzieży wielkim przeżyciem i na pewno na długo pozostanie w ich pamięci. Przypominać o tym będą zdjęcia z mistrzem.

Marek Karlikowski

Zobacz galerię zdjęć!

     Kielce, 27 listopada 2008 r.   menu

Dynamic Billard Best of East
Węgry 2008


Dynamic Bilard Best of East       Już w najbliższy weekend zostaną rozegrane ostatnie zawody z cyklu Dynamic Bilard Best of East. Tradycyjnie na zakończenie sezonu gospodarzem turnieju będzie węgierski Pecs. Jutro rano na Węgry wyjedzie kilkunastoosobowa ekipa bilardzistów z Polski. Wśród nich w Pecsu zagra piątka reprezentująca klub Nosan. Karol Skowerski ma jeszcze szansę na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej na rok 2008. Oprócz niego w "Bescie" zagra Radosław Babica, Maciej Wójcik, Bartosz Rozwadowski i nasza najlepsza bilardzistka - Katarzyna Wesołowska. Liczymy na udany występ naszych zawodników. Relację z zawodów będziecie mogli przeczytać już w poniedziałek na naszej stronie.
      Kielce, 27 listopada 2008 r.

Media Expert Cup 2008


      W najbliższą niedzielę w Kieleckim Centrum Bilardowym odbędzie się ostatnia tegoroczna eliminacja Media Expert Cup 2008. Końcówka sezonu zapowiada się bardzo emocjonująco. Zarówno na szczycie rankingu jak i w pobliżu 15 miejsca - ostatniego promującego udziałem w turnieju Masters, jest bardzo ciasno i do samego końca trudno będzie wytypować kto zagra w turnieju finałowym. Już dziś wiemy, że nasi dwaj utalentowani juniorzy Bartosz Rozwadowski i Maciej Wójcik mogą stracić miejsce w styczniowym turnieju ponieważ w tym samym czasie będą rywalizować wśród czołówki europejskich bilardzistów na Węgrzech, gdzie rozgrywać się będzie ostatni tegoroczny turniej z cyklu Dynamic Billard Best Of The East. Taki obrót sytuacji otwiera szanse na awans do finału dla Ziemowita Janaszka, Krzysztofa Marcińczaka, Jana Niewęgłowskiego oraz Piotra Maurycego. Przypominam, że tradycyjnie na ostatniej eliminacji rozegrany zostanie turniej o ''dzika kartę''. Udział w turnieju mogą wziąć osoby które nie dostały się do turnieju Masters, ale opuściły najwyżej jeden turniej eliminacyjny.

Zapraszamy wszystkich serdecznie, zapisy od godz. 9:15, start zawodów godz. 10:15.
      Kielce, 27 listopada 2008 r.

Półfinały Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu 2008
Runda rewanżowa


      Znamy już zespoły, które zagrają w finale rozgrywek Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Firm 2008. Są nimi drużyny: Noma-System i SF Pool.
W meczach rewanżowych rundy półfinałowej Noma-System wygrała z zespołem Aktorów 8:6, a drużyna SF Pool pokonała ekipę Elektrociepłowni 8:3. Zespół Aktorów przystępował do tego pojedynku ze znaczną stratą z pierwszego meczu, wygranego przez drużynę Noma-System aż 8:2. Już w pierwszej parze tego spotkania rozstrzygnęła się sprawa awansu, bowiem Bartek Malczewski (Noma-System) bez straty partii pokonał Edwarda Janaszka (Aktorzy) 3:0. Pomimo, że kwestia awansu była już rozstrzygnięta, słowa uznania należą się dla Tomasza Szoty (Aktorzy), który w meczu z Włodkiem Biełojedowem wykazał się dużą ambicją, wygrywając kolejno pięć partii. Co prawda nie udało mu się doprowadzić do zwycięstwa swojego zespołu, ale postawa Tomka zasługuje na uznanie. Ostatecznie zespół Nomy-Systemu wygrał mecz i stanie przed szansą obrony tytułu Mistrza Ligi Firm wywalczonego w ubiegłym sezonie. W drugim spotkaniu drużyna Elektrociepłowni przystępowała do gry z nadzieją na odrobienie strat z pierwszego meczu przegranego różnicą 3 partii. W pierwszej parze spotkali się: Albin Próchniaki (Elektrociepłowna) i Paweł Styczeń (SF Pool). Początek spotkania należał do Albina, który wygrał dwie pierwsze partie i gdyby nie prosty błąd w partii trzeciej, zachowaliby realne szanse na końcowy sukces. Później było już coraz gorzej. Trzy partie wygrane z rzędu przez Pawła Stycznia odwróciły sytuację w meczu. Następne dwa punkty dla zespołu SF Pool zdobył Paweł Zając. W kolejnej partii Jacek Surma postawił przysłowiową kropkę nad ''i'' zapewniając tym samym awans swojej drużyny do finału.

Zespoły Elektrociepłowni i Aktorów zakończyły rozgrywki na trzecim miejscu. Zapraszamy wszystkich uczestników rozgrywek Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Firm na decydujący o tytule mistrzowskim mecz, który zostanie rozegrany 8 grudnia o godzinie 19.00.

Marek Karlikowski
      Kielce, 24 listopada 2008 r.

I Polska Liga Bilardowa
Nosan ma jeszcze szansę na mistrza!


I Liga na www-bilard-sport.pl       W niedzielę zawodnicy kieleckiego klubu NOSAN podejmowali na wyjeździe team Zakręconej Bili Poznań. Aby myśleć jeszcze o zodobyciu tytułu misztrzowskiego w sezonie 2008 kielczanie musieli dwukrotnie zwyciężyć. Jak zapowiadali przed meczem, tak zrobili. Nie dali szans drużynie z Poznania i wygrali dwukrotnie 4:0. Nasi bilardziści w obydwu meczach zagrali identycznym ustawieniem. Radosław Babica dwukrotnie zwyciężył w ''8-bil'' z Michałem Kubiakiem i Jackiem Walterem. Karol Skowerski nie dał szans w ''9-bil'' Michałowi Berkecowi oraz Michałowi Kubiakowi. Bartosz Rozwadowski także w '9-bil'' zwyciężył z Pawłem Rogalskim oraz minimalnie, bo 10:9 z mało znanym Grzegorzem Sapałą. Nasz ostatni zawodnik - Michał Turkowski w 14/1 pokonał Waltera i Rogalskiego.
Sytuacja w tabeli I Ligi Bilardowej zrobiła się niesamowicie ciekawa. Po dwukrotnym zwycięstwie Duetu Lipińki Tomaszów Mazowiecki nad drużyną LP Metal Fach Sokółka różnica między Duetem a NOSANEM wynosi 6 punktów. Logiczne więc staje się, że aby zdobyć złoty medal I Ligi, NOSAN musi dwukrotnie wygrać z Duetem. Nastawienia w naszej ekipie są bardzo bojowe a dwukrotne zwycięstwo naszej drużyny jest w zasięgu ręki. Oczywiście nasi zawodnicy nie dokonają tego bez wsparcia kibiców, więc już teraz serdecznie zapraszamy na mecz ostatniej kolejki I Polskiej Ligi Bilardowej, która odbędzie się 14 grudnia. Zapowiada się najbardziej emocjonujący pojedynek w historii kieleckiego bilarda!
      Kielce, 24 listopada 2008 r.

Mistrzostwa Polski Amatorów 2008
Kielczanie nie zachwycili


Mistrzostwa Polski Amatorów 2008       W miniony weekend rozegrany został finałowy turniej Bilard Sport Amator Challenge 2008. Na starcie w tych zawodach stanęło prawie 2008 bilardzistów-amatorów z całej Polski. Wśród nich bardzo liczną ekipę stanowili zawodnicy z województwa świętokrzyskiego. Ogólnie kielczanie nie zachwycili. Najlepsze miejsca zajęli Tomasz Pawlik (Nosan Kielce) i Piotr Czupryński (Ostrowiec Świętkorzyski), którzy sklasyfikowani zostali na 9 miejscu. Bardzo szkoda szczególnie meczu Tomasza Pawlika z Krzysztofem Doroszkiewiczem (Ósma Bila Gdynia). Po dramatycznym pojedynku ''do ostatniej ósemki'' Tomek niestety uległ 4:5.
Mistrzem Polski Amatorów 2008 został Andrzej Winogradow (Green Club Gdańsk), który wygrał w finale z Szymonem Sadlikiem z Rzeszowa.
Ciekawostką turnieju relacja video z zawodów. Wybrane mecze były retransmitowane z około godzinnym opóźnieniem na stronach Polskiego Związku Bilardowego. Brawa dla pomysłodawców i liczymy na to, iż jest to kolejny krok na przód w kierunku transmisji video on-line na żywo.

Pełne wyniki na stronach PZBil
      Kielce, 21 listopada 2008 r.

Półfinały Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu 2008


      W Kieleckim Centrum Bilardowym zostały rozegrane pojedynki półfinałowe w rozgrywkach Świętokrzyskiej Ligi Firm. Pierwszą parę półfinałową tworzyły zespoły: SF Pool i Elektrociepłowni. Początek spotkania należał do zespołu energetyków. W odmianę ''9'' bil Albin Próchnicki osiągnął korzystny wynik nad Jackiem Surmą 3:2. Później jednak szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili zawodnicy SF Pool. W odmianę ''10'' bil Paweł Styczeń nie miał problemów z pokonaniem Artura Gasa 3:0. Również w kolejnym spotkaniu, w odmianę ''9'' bil Paweł Zając doąć łatwo zwyciężył Andrzeja Fitasa 2:0. W walce, o decydujący punkt meczu spotkali się: Paweł Zając z Albinem Próchnickim. Pierwsze dwie partie należały do zawodnika Elektrociepłowni. Jednak decydujący punkt zdobył Paweł Zajac, i ustanowił wynik spotkania 8:5 dla drużyny SF Pool. Przed meczem rewanżowym drużyna Jacka Surmy ma przewagę trzech wygranych partii. Czy to wystarczy aby awansować do finału zobaczymy już w najbliższy poniedziałek 24 listopada, kiedy będzie rozgrywana runda rewanżowa.
      W drugim meczu spotkały się drużyny: Noma System - obrońca tytułu mistrzowskiego i Aktorzy. Pierwszy pojedynek zakończył się zwycięstwem zespołu Noma-System 8:2, a w poszczególnych meczach punkty dla drużyny zdobyli: Bartek Malczewski, który pokonał Edwarda Janaszka 3:2, Włodek Biełojedow po zwycięstwie nad Tomaszem Szotą 2:0 i Wojtek Sajtyna, który wygrał z Piotrem Boczkiem 2:0 i Edwardem Janaszkiem 1:0. Ten pojedynek był chyba najbardziej nerwowo rozgrywany spoąród wszystkich spotkań. Presja wyniku nieco sparaliżowała zespół Aktorów. Pomimo, że mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem drużyny Noma-System, to znając ambitną postawę jaką już zaprezentowała ekipa Aktorów w meczu ćwierćfinałowym z Echem Dnia, runda rewanżowa może być interesująca.
      Coraz bliżej zdobycia tytułu Najskuteczniejszego Bilardzisty Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Firm w sezonie 2008 jest Paweł Styczeń (SF Pool), który zdobył kolejne punkty bez straty partii i zdecydowanie wyprzedza sklasyfikowanego na drugim miejscu kolegę z zespołu Jacka Surmę.

Marek Karlikowski
      Kielce, 17 listopada 2008 r.

Dwukrotny mistrz świata Oliver Ortmann w Kielcach!


Oliver Ortmann       Oliver Ortmann (Niemcy) odwiedzi Kieleckie Centrum Bilardowe. Reprezentant Niemiec zawita do nas w czwartek 20 listopada. Postać ta znana jest każdemu sympatykowi dycypliny ''na zielonym suknie''. Ortmann jest multimedalistą Mistrzostw Europy we wszystkich możliwych odmianach pool bilarda. Na swoim koncie ma dwa tytuły mistrza świata a ostatni złoty medal zdobył w odmianę 14/1 w 2007 roku.
Spotkanie zaplanowane jest na godzinę 19.00. Oliver będzie uczestniczył w podsumowaniu Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Młodzieżowej. Odbędzie się również spotkanie z drużyną NOSANU Kielce. Mamy nadzieję, że znajdzie jeszcze czas na rozegranie kilku partii z innymi bilardzistami. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków pool bilarda. Takiej okazji nie można przegapić! Spotkanie odbywa się w ramach trasy promocyjnej organizowanej przez Mak Marketing.

Bliższe informacje pod numerem tel. 608 368-683.
      Kielce, 17 listopada 2008 r.

Babica zwycięża w Mikołowie!
Skowerski na podium!


Radek Babica       Fantastycznie spisali się zawodnicy kieleckiego klubu Nosan w rozegranym w miniony weekend I Memoriale Stanisława Legierskiego w 10-bil. Zwycięzcą został Radosław Babica, który pokonał w finale Tomasza Kapłana (Ósemka Rzeszów) 8:5. Na podium zawodów znalazł się także Karol Skowerski, który zajął 3 miejsce, przegrywając jedynie w półfinale z Kapłanem 4:8. Do czołowej ósemki turnieju zakwalifikował się Michał Turkowski (Nosan). Przegrał on z Hubertem Łopotko 7:8, marnując dwie 100% szanse na wygranie meczu. Mimo to 5 miejsce w tak silnie obsadzonym turnieju można uznać za duży sukces. Czwarty zawodnik z pierwszoligowego składu drużyny NOSAN - Bartosz Rozwadowski - nie wziął udziału w turnieju. W tym samym czasie rozgrywane były zawody z cyklu Junior Tour w Łodzi.
Trzech naszych zawodników w pierwszej "ósemce" bardzo optymistycznie nastraja przed zbliżającą się przedostatnią kolejką I Polskiej Ligi Bilardowej, która odbędzie się już za tydzień. Kielczanie wyjadą do Poznania aby powalczyć o komplet punktów z drużyną ''Zakręconej Bili''.

W I Memoriale Stanisława Legierskiego wzięło udział 120 najlepszych polskich zawodników. Mecze były rozgrywane w Mario Bilard Clubie w Mikołowie a pula nagród w turnieju osiągnęła rekordową wartość 25.000 PLN. Organizatorzy już teraz zapowiadają kolejne edycje Memoriału. Niestety kolejne zawody dopiero w przyszłym roku w listopadzie.
      Kielce, 17 listopada 2008 r.

Cleaner Junior Tour 2008
Sukces Oliwii Czupryńskiej!


Oliwia Czupryńska wreszcie odniosła zwycięstwo w zawodach Junior Tour       Oliwia Czupryńska (UKS Olimp Kielce) zwyciężyła w kategorii juniorek w ostatnim tegorocznym turnieju z cyklu Junior Tour 2008. W finale pewnie pokonała Katarzynę Gawłowską z Tomaszowa Mazowieckiego 3:0. Wynik ten dał Oliwce pewne drugie miejsce w klasyfikacji generalnej juniorek na 2008 rok. W kategorii juniorów Bartosz Rozwadowski (Nosan Kielce) zajął 9 miejsce. Wynik ten nie jest z pewnością powodem do zadowolenia, tym bardziej że Bartosz przegrał z mało znanym Kamilem Trykaczem (Delta Kętrzyn). 9 miejsce zajął także Maciej Wójcik (Nosan Kielce), który uległ Sebastianowi Seifertowi 2:4. W turnieju wzięli udział także inni zawodnicy naszego regionu, ale nie odegrali oni znaczącej roli w zawodach.
Podsumowując cały sezon bardzo szkoda niewykorzystanych szans przez naszych juniorów. W połowie sezonu zarówno Maciej jak i Bartosz mieli szansę na zwycięstwo w rankingu. Kolejnych szans na zwycięstwa będą oni musieli szukać dopiero w przyszłym roku kiedy to rozpocznie się cykl Junior Tour 2009. Na pocieszenie pozostaje im jedynie awans do Mistrzostw Polski Juniorów 2009. Ogromne brawa dla Oliwii Czupryńskiej, która w każdym turnieju znalazła się w ścisłej czołówce a na zakończenie cyklu sprezentowała nam fanatastycznie wywalczone 1 miejsce. Jeszcze raz ogromne gratulacje na Oliwki!
      Kielce, 13 listopada 2008 r.

Prezes EPBF w Kielcach


      Gre Leenders, sekretarz generalny światowej federacji bilardowej (WPA) i prezes the European Pocket Billiard Federation (EPBF) w dniach 17-19 listopada przyjeżdża do Kielc. Głównym powodem wizyty jest przygotowanie Drużynowych Mistrzostw Europy w Pool Bilard, których organizację ma wziąć na siebie kielecka firma Mak Marketing prowadzona przez Marcina Krzemińskiego. W programie zaplanowane jest spotkanie z władzami regionu, miasta i zapoznanie się z technicznymi możliwościami obiektów. Nasz gość podejmowany będzie także przez prezesa PZBil Grzegorza Kędzierskiego.

źródło: www.bilard-sport.pl
      Kielce, 9 listopada 2008 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Biznesu 2008
Runda rewanżowa


      W Kieleckim Centrum Bilardowym zostały rozegrane rewanżowe pojedynki 1/4 finału rundy play-off Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Firm. Drużynami, które uzyskały awans do strefy medalowej są: Noma-System, Elektrociepłownia, SF Pool i Aktorzy. W opinii zawodników była to najbardziej emocjonująca runda tych rozgrywek. Najciekawszym pojedynkiem tego wieczoru okazał się mecz pomiędzy zespołami Echa Dnia i Aktorów. Drużyna Aktorów przystąpiła do pojedynku bardzo zmobilizowana. Do awansu potrzebne było jej zwycięstwo różnicą co najmniej pięciu partii. W pierwszej parze po bardzo wyrównanym i zaciętym pojedynku w odmianę ''8'' bil, Edward Janaszek (Aktorzy) pokonał Piotra Sitka (Echo Dnia) 3:2. W kolejnej rozgrywce w odmianę ''10'' bil Tomasz Szota (Aktorzy) powiększył przewagę swojego zespołu po wygranej z Mirkiem Pirógiem (Echo Dnia) 2:1. Kluczowe dla końcowego wyniku były jednak pojedynki Piotra Boczka (Aktorzy) z Michałem Kurzeją i z Piotrem Sitkiem (Echo Dnia). Trzy kolejne partie z rzędu wygrane przez Piotra Boczka pozwoliły Aktorom cieszyć się ze zwycięstwa i dały niespodziewany (po przegranej w pierwszym meczu 4:8), ale w pełni zasłużony awans do rundy półfinałowej. W kolejnych spotkaniach zespół Cover wygrał z ekipą Elektrociepłowni 8:3. W przypadku drużyny Coveru ambitna postawa została nagrodzona zwycięstwem, jednak zbyt wysoka przegrana w pierwszym spotkaniu 2:8 dała awans drużynie przeciwnej. W następnym meczu zanotowaliśmy zwycięstwo ekipy SF Pool nad drużyną Nosanu 8:7. W tym pojedynku od samego początku spotkanie miało wyrównany przebieg. Jednak od momentu zdobycia szóstego punktu przez Pawła Zająca (SF Pool) zauważalna była radość całej drużyny z awansu do kolejnej rundy. W ostatnim pojedynku zespół Noma-System pokonał ekipę Contactu O/K 8:3. Było to drugie zwycięstwo drużyny Noma System nad zespołem Contactu O/K w rundzie ćwierćfinałowej.
Przed nami zostały do rozegrania mecze półfinałowe, które odbędą się w dniach 17 i 24 listopada, a zmierzą się w nich: Noma-System - Aktorzy oraz Elektrociepłownia - SF Pool. Już teraz zapraszamy uczestników rozgrywek do wspólnego kibicowania drużynom, które dotarły do fazy medalowej. Zapewne pojedynki te będą bardzo interesujące i dostarczą wielu emocji...

Marek Karlikowski
      Kielce, 9 listopada 2008 r.

Młodzież Górą - Bartek i Maciek zagrają w Mistrzostwach Polski Mężczyzn


www.bilard-sport.pl       Bardzo dobrze w turniejach eliminacyjnych do mistrzostw Polski rozegranych w Kielcach zagrał Bartek Rozwadowski ( 17 lat) . Zawodnik klubu NOSAN Kielce wywalczył bowiem awans w dwóch odmianach 9-bil i 14/1. W odmianę 8-bil ''przepustkę'' wywalczył natomiast jego klubowy kolega Maciej Wójcik ( 15 lat) . Tak więc dołączyli oni do trójki swych kolegów z pierwszoligowego zespołu, którzy awans mają zagwarantowany dzięki wysokim lokatom w rankingu Polski.
Oczywiście będą oni mieli szansę na zakwalifikowanie się w innych odmianach. Z pozostałymi naszymi zawodnikami, którym ta sztuka nie udała się w Kielcach, udadzą się na drugą turę zawodów eliminacyjnych. Mamy nadzieję, że wezmą oni przykład ze swych młodszych kolegów i powiększą grupę naszych reprezentantów na najważniejszej krajowej imprezie bilardowej.

Jeszcze raz ogromne brawa !!!
      Kielce, 6 listopada 2008 r.

Nie chciał, ale... wygrał!


      W niedzielę 2 listopada odbyła się ostatnia eliminacja Grand Prix Tarnowa w której zagrało 49 zawodników. Tym razem najlepszy okazał się Mateusz Stefańczyk z Kielc który w 1/16 spotkał się ze swoim kolegą Robertem Pasternakiem i ''niechcący'' wygrał 5:3. Podczas meczu przy sytuacji, gdzie konieczne było rozbicie grupy bil, wpadła przypadkowo ''9-tka''. Po tym meczu Mateusz wygrał kolejno z Tomkiem Pawlikiem, Wojtkiem Goskiem by w finale pokonać Bartka Bielca z Rzeszowa 5:2. Trzecie miejsca dla Wojtka Goska i Tomka Kosińskiego. Pierwsza trójka rankingu bez zmian:

1. Tomek Błażej
2. Daniel Rak
3. Robert Pasternak


i wydaje się że już tylko oni mają szansę na zwycięstwo w rankingu. Przed nami już tylko turniej finałowy 11 listopada gdzie zagra 32 zawodników. Był to pierwszy sezon Grand Prix Tarnowa w którym sklasyfikowanych zostało 125 zawodników. W 9 turniejach zwyciężyło 8 graczy i jedynie Robert Pasternak wygrywał 2 razy. Zawodnicy którzy zagrali we wszystkich turniejach bez problemu zakwalifikowali się do turnieju finałowego. W przyszłym sezonie bedzie kilka zmian w regulaminie GPT a najważniejsza to że będziemy grać w trzy odmiany kolejno ''9'',''8'' i ''10'' turniej finałowy zagramy w ''9'' bil, pula nagród w eliminacjach zostanie zwiększona z 500zł do 900zł. Zmienione też zostaną tzw. ''fory'' pierwsza 16 z kroczącego rankingu Polski będzie rozpoczynać mecz od stanu 0:2 a miejsca 17-32 od stanu 0:1. Wprowadzony zostanie też ''Jackpot'' i osoba która zostanie wylosowana oprócz możliwości wygrania nagrody będzie miała opłacone wpisowe do kolejnego turnieju.
      Kielce, 6 listopada 2008 r.

Informacja


      Zarząd Stowarzyszenia w związku ze skandalicznym zachowaniem podczas zawodów Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Młodzieżowej w dniu 24 września, a w szczególności:
-obrażeniem jednego z członków Stowarzyszenia,
-wnoszeniem własnych napojów pomimo wcześniejszej informacji, że takiej zgody nie posiada,
-bezprawnym umieszczeniem na koszulkach nazwy imprezy której właścicielem i organizatorem jest Stowarzyszenie, wraz z logo prywatnego sponsora
postanowił zawiesić możliwości udziału we wszystkich imprezach, których jest organizatorem, współorganizatorem lub gospodarzem p. Jacka D. z Końskich.
Stowarzyszenie, które istnieje już 14 lat nigdy w swej historii organizacji kilkuset imprez (od zawodów regionalnych na mistrzostwach Europy kończąc) nie spotkał się z taką arogancją i brakiem kultury. Dziwi fakt, że pan Jacek D. jako osoba, która ma dawać przykład młodzieży zachowuje się w sposób, który dla nas i dla naszych gości zawsze był obcy i nie spotykany.

     Kielce, 30 paŸdziernika 2008 r.   menu

Świętokrzyska Bilardowa Liga Biznesu 2008
Pierwsze pojedynki rundy Play-off


      W Kieleckim Centrum Bilardowym zostały rozegrane pierwsze pojedynki rundy play-off Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Firm 2008. Po pierwszych meczach najbliżej awansu do strefy medalowej jest zespół Elektrociepłowni, który osiągnął sporą zaliczkę przed pojedynkiem rewanżowym pokonując drużynę Cover 8:2. W pozostałych spotkaniach wyniki były bardziej wyrównane i sprawa awansu rozstrzygnie się dopiero w meczach rewanżowych. W trzech pozostałych spotkaniach padły następujące wyniki: Echo Dnia - Aktorzy 8-4, SF-Pool - Nosan 8-5, Noma System - Contact O/K 8-6.
W kolejnej rundzie w pierwszym półfinale zagrają ze sobą zwycięzcy w meczach: SF-Pool - Nosan i Cover - Elektrociepłownia. W drugim półfinale zagrają zwycięzcy spotkań pomiędzy drużynami: Echo Dnia - Aktorzy i Noma System - Contact O/K.
W klasyfikacji indywidualnej liderem rankingu został Paweł Styczeń, który wyprzedza swoich kolegów z zespołu SF-Pool, Jacka Surmę i Pawła Zająca.

Runda rewanżowa została zaplanowana na dzień 03 listopada, o godzinie 18.30.
      Kielce, 29 października 2008 r.

Mistrzostwa Polski Old-Boys
Brązowy medal Wojciecha Sajtyny


Wojciech Sajtyna dodał kolejny medal do swojej kolekcji       W ubiegły weekend w Łódzkim klubie Frame rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Old-Boys. Zawody rozegrane zostały w 3 odmiany pool bilarda i w każdej z nich swoich rywali zdeklasował Tomasz Malinowski z Łodzi. Hat-trickiem tym potiwerdził on, że w tej kategorii wiekowej nie ma sonbie równych.
Przyjemny akcent na turnieju sprezentował nam Wojciech Sajtyna (Jędrzejów), który w odmianę 9-bil zdobył brązowy medal, przegrywając w półfinale z późniejszym mistrzem - Tomaszem Malinowskim. Po zdobyciu brązowego medalu w niedawno rozegranych Mistrzostwach Polski Biznesu, brązowy krążek w Old-Boyach potwierdza, że pan Wojtek zalicza się do ścisłej czołówki polskiego seniorskiego bilarda.

W rankingu oldbojów na rok 2008 zdecydowanie zwyciężył Tomasz Malinowski. Wojciech Sajtyna został sklasyfikowany na 12 miejscu.
      Kielce, 29 października 2008 r.

Media Expert Cup
Wielki powrót ''Ziomka''


Ziemowit Janaszek zwyciężył w Grand Prix po dluższej przerwie       Przedostatni turniej cyklu Media Expert Cup należał do Ziemowita Janaszka (Nosan Kielce). W finale pokonał on 4:3 Łukasza Dzirbę. Trzecie miejsca zajęli Mirosław Szupłat i Robert Pasternak. Ziemowit wygrał Grand Prix po dłuższej przerwie. Ostatni raz tryumfował on w I Eliminacji Media Expert Cup na początku roku.
Za zwycięstwo w turnieju ''Ziomek'' otrzymał kuchenkę mikrofalową, ufundowaną przez sponsora generalnego imprezy, firmę Media Expert.

Ostatnia IX eliminacja zaplanowana jest na 30 listopada. turniej tradycyjnie zostanie rozegrany w Kieleckim Centrum Bilardowym.

Pełne wyniki VIII eliminacji
      Kielce, 27 października 2008 r.

Dynamic Bilard Best of East
Komarno 2008


Michał Gavenciak w Komarnie ponownie okazał się najlepszy       W niedzielę zakończyły się 5 zawody z cyklu Dynamic Bilard Best of East. Najlepszy okazał się Michał Gavenciak (Czechy), który pokonał w finale Huberta Łopotko (Polska) 9:2. Na turnieju mieliśmy 5 reprezentantów naszego regionu. Najlepiej spisali się: Karol Skowerski i Bartosz Rozwadowski (obaj Nosan Kielce), którzy zajęli 5 miejsce. Bartosz w pojedynku z Sandorem Tot'em (Serbia) nie miał za wiele do powiedzenia. Natomiast Karol w meczu ćwierćfinałowym z Michałem Lichodziejewskim (Polska) nie wykorzystał 100% szansy, myląc się przy stanie 6:6 na bardzo prostej ''9-tce''.
Swój występ do udanych moze zaliczyć Maciej Wójcik (Nosan Kielce). Wygrane pojedynki z dotychczasowym liderem rankingu, Artiomem Koshevoy,em (Ukraina) 7:2 oraz z kolegą klubowym, Michałem Turkowskim 7:3 z pewnością są powodem do zadowolenia. Pozostali nasi zawodnicy zajęli kolejno: Michał Turkowski - 17 miejsce, Katarzyna Wesołowska - 25 miejsce.

Ostatnie zawody z cyklu Best of East rozegrane zostaną w listopadzie w Pecsu.
      Kielce, 27 października 2008 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Młodzieżowa 2008 - Połaniec


Liga Młodzieżowa - Połaniec       W Połańcu została rozegrana V kolejka spotkań Świętokrzyskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej. Słowa uznania należą się Paniom Marzenie Abramczuk i Wioli Kalinie za wspaniałą organizację zawodów. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonała dyrektor szkoły Pani Anna Kosowicz...Więcej      Kielce, 27 października 2008 r.

US Open 2008
49 miejsce Radka Babicy


www.usopen9ballchampionships.com       Radosław Babica (Nosan Kielce) zajął 49 miejsce w otwartych Mistrzostwach Stanów Zjednoczonych. Jego pogromcą na lewej stronie tabeli okazał się Ralf Souquet (Niemcy). Pojedynek zakończył się wynikiem 11:5 dla Ralfa. Nasz reprezentant za zajęte miejsce otrzymał czek w wysokości 1250 USD.
Mistrzem US Open został Mika Immonen (Finlandia). Drugie miejsce w turnieju zajął były mistrz świata - Ronato Alcano (Filipiny).

Oficjalna strona US Open - www.usopen9ballchampionships.com
      Kielce, 26 września 2008 r.

Media Expert Cup 2008
VIII Eliminacja GPGŚ Relacja On-line


      Relacja On-line


      Kielce, 23 października 2008 r.

US Open 2008
Babica walczy na lewej stronie tabeli


www.usopen9ballchampionships.com       Od wtorku Radosław Babica walczy w otwartych Mistrzostwach Stanów Zjednoczonych. Pierwszego dnia zawodów Radek odniósł zwycięstwo nad Ekkhardem Lombard 11:4. W drugim pojedynku tego dnia niestety uległ Stan'owi Tourangeau 8:11 i spadł na lewą stronę tabeli. Wczoraj było już o wiele lepiej a zwycięstwa z Brianem Parksem 11:3 i Dennis'em Haar 11:10 sprawiły że Polak wciąż ma szansę na dobre miejsce w turnieju.
Dzisiaj Babica zmierzy się z mało zanym Scottem Higgins'em. Jeżeli wygra ten mecz, w kolejnym etapie być może jego przeciwnikiem będzie Ralfem Souquet.

Oficjalna strona US Open - www.usopen9ballchampionships.com
      Kielce, 21 października 2008 r.

Najbliższe turnieje w regionie


      Już w środę 22 października w Połańcu odbędą się kolejne zawody z cyklu Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Młodzieżowej 2008. Będzie to przedostatnia impreza tego cyklu w tym roku. Szósty - finałowy turniej zaplanowany jest na 19 listopada w Kielceckim Centrum Bilardowym.

W nadchodzącą niedzielę odbędzie się przedostatnia eliminacja Grand Prix Gór Świętokrzyskich - Media Expert Cup 2008. Turniej już tradycyjnie rozegrany będzie w KCB. Jednocześnie informujemy, iż nastąpiła zmiana terminu ostatniej eliminacji GPGŚ. Zawody zostały przełożone na 30 listopada.

Natomiast w poniedziałek 27 października rusza runda play-off Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu 2008. W tym dniu odbędą się następujące pojedynki: Echo Dnia - Aktorzy, Noma System - Contact O/K, SF Pool - Nosan, Cover - Elektrociepłownia. Spotkania ćwierćfinałowe rozgrywane będą systemem "mecz i rewanż". Początek o godzinie 18.30 w KCB.
      Kielce, 20 października 2008 r.

Cleaner Junior Tour


Oliwia Czupryńska zajmuje 2 miejsce w klasyfikacji generalnej       W ubiegły weekend w klubie Frame w Łodzi zostały rozegrane trzecie zawody z cyklu Junior Tour. W grupie dziewcząt fanatastycznie spisała się Oliwia Czupryńska (UKS Olimp Kielce), która zajęła drugie miejsce. W grupie chłopców wystartowało pięciu reprezentantów kieleckich klubów. Niestey zdecydowanie tego występu nie można zaliczyć do udanych. W czołowej ósemce nie mieliśmy żadnego z naszych reprezentantów. Najwyżej, na 9 miejscu, został sklasyfikowany Maciej Wójcik (Nosan Kielce). Rundę wcześniej pokonał on swojego klubowego kolegę - Bartosza Rozwadowskiego. Tak słaby występ pozbawił obu tych zawodników szans na zwycięstwo w końcowym rankingu Junior Touru na rok 2008.

Ostatnie zawody rozegrane zostaną także w klubie w Łodzi już w listopadzie.
      Kielce, 20 października 2008 r.

Radek Babica 9-ty w Szwajcarii


Radosław Babica       W zakończonych w ubiegłą sobotę zawodach z cyklu Pucharu Europy, Radosław Babica (Nosan Kielce) zajął wysokie 9 miejsce. W walce o ćwierćfinał uległ on minimalnie Serbowi Sandorowi Tot 8:9. Pozostali zawodnicy naszego regionu po raz kolejny nie zachwycili. Karol Skowerski i Michał Turkowski zajęli 97 miejsce.
Całe zawody wygrał drugi raz z rzędu Ralf Souquet (Niemcy), który w finale pokonał swojego kolegę z reprezentacji - Christiana Reimeringa.

Kolejny turniej z cyklu Eurotur odbędzie sie w Hiszpanii w grudniu. Będą to ostatnie zawody tego cyklu w tym roku.
      Kielce, 20 października 2008 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Biznesu 2008
Relacja z ostatniej kolejki spotkań


      Za nami ostatnia kolejka spotkań rundy zasadniczej w Lidze Firm. Był to szczególny wieczór, ponieważ przed przystąpieniem do rozgrywek Prezes Polskiego Związku Bilardowego Grzegorz Kędzierski złożył gratulacje Igorowi Białogońskiemu, kapitanowi drużyny Net System z okazji zawarcia związku małżeńskiego. Po wzniesieniu toastu za zdrowie młodej pary rozpoczęto pojedynki, których wyniki decydowały, o końcowym układzie tabeli.

W grupie I zespół Echa Dnia, który do tej pory bardzo dobrze spisywał się w rozgrywkach niespodziewanie przegrał z drużyną Becher (5:8). Pomimo tej porażki utrzymał pozycję lidera i awansował do kolejnej rundy z pierwszego miejsca. W pozostałych spotkaniach w tej grupie drużyna Elektrociepłowni zwyciężyła z ekipą Net System (8:5), a w meczu rozegranym awansem Noma System wygrała z Nosanem (8:3). Do następnej fazy gier z miejsca drugiego awansowała Noma System, z trzeciej pozycji Elektrociepłownia, a z miejsca czwartego ekipa Nosanu. Na kolejnych miejscach zostały sklasyfikowane drużyny Becher i Net System. W grupie II zwycięstwo odniosła drużyna Cover nad zespołem MPK Kielce (8:1), oraz SF Pool nad TVP Kielce (8:3). Słowa uznania należą się ekipie mediów, która przystąpiła do meczu w osłabieniu (brak jednego zawodnika), a mimo to ambitnie walczyła o wynik. Leszek Salwa zremisował z Pawłem Zającem (2:2). Trzeci punkt zdobyła Ula Kołodziejczyk, jedyna zawodnicza rozgrywek Ligi Firm. W kolejnym meczu tej grupy zwycięstwo drużyny Contactu O/K 8:2 pozwoliło wyprzedzić zespół Aktorów lepszym bilansem partii, przy tej samej zdobyczy punktowej. Z miejsca pierwszego do fazy play off awansowała drużyna SF Pool. Miejsce drugie przypadło ekipie Cover, trzecie - Contact O/K, a czwarte drużynie Aktorów. Na miejscu piątym rozgrywki zakończyła ekipa TVP Kielce, a na szóstym MPK Kielce.

W klasyfikacji indywidualnej po rundzie zasadniczej trzy czołowe lokaty zajmują zawodnicy drużyny SF Pool: Jacek Surma, Paweł Styczeń i Paweł Zając, którzy mają po 10 pkt. Kolejne miejsca zajmują zawodnicy Echa Dnia: Piotr Sitek, Mirosław Piróg i Michał Kurzej, którzy zgromadzili na swoim koncie po 9 pkt. W ćwierćfinale Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Firm 2008 odbędą się następujące pojedynki: Echo Dnia - Aktorzy, Noma System - Contact O/K, SF Pool - Nosan, Cover - Elektrociepłownia. W tej rundzie spotkania rozgrywane będą systemem "mecz i rewanż".

Początek rozgrywek w dniu 27 października, o godzinie 18.30.
      Kielce, 18 października 2008 r.

Klub FOCUS zaprasza na turniej


      Zapraszamy wszystkich chętnych bilardzistów na turniej w odmianę "9-bil". Zawody odbędą się 18 października w klubie FOCUS przy ul. Warszawskiej 151. Do wygrania atrakcyjne nagrody oraz puchary. Wpisowe 20 zł.Pula nagród 400 zł. Do dyspozycji zawodników będzie 5 stołów 9ft. Początek o godzinie 10:00.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!


      Kielce, 14 października 2008 r.

EPBF Euro-Tour
Szwajcaria 2008


www.eurotour.nu       Już jutro na kolejne zawody z cyklu Pucharu Europy wyjedzie 3 reprezentantów kieleckiego klubu Nosan. Radosław Babica po słabym występie na Mistrzostwach Świata w 10-bil z pewnością będzie chciał potwierdzić swoją klasę podczas tego występu. Będziemy także trzymać kciuki za Michała Turkowskiego i Karola Skowerskiego, którym ostatnimi czasy na tych zawodach nie wiedzie się najlepiej. Pierwsze pojedynki turnieju już w czwartek.

Z zawodów już tradycyjnie będzie przeprowadzona relacja on-line. Szczegóły turnieju, galerie zdjęć oraz transmisja video na stronie - www.eurotour.nu

      Kielce, 13 października 2008 r.

WiK Pol-Tour Grand Prix Polski w 14/1
Dwóch zawodników Nosanu na podium


Karol Skowerski w finale nie był częstym gościem przy stole       Bardzo dobrze spisali się zawodnicy kieleckiego klubu Nosan w rozegranych zawodach cyklu WiK Pol-Tour w 14/1. Karol Skowerski zajął 2 miejsce, ulegając w finale rewelacyjnie spisującemu się tego dnia Wojciechowi Trajdosowi (Wodny Park Konsalnet Warszawa) 5:85. Finał trwał zaledwie kilkanaście minut a Trajdos popisał się ekspresowym breakiem w wysokości 80 pkt. Na podium zawodów znalazł się również kolega klubowy Karola - Radosław Babica. Jego pogromcą również okazał się Wojciech Trajdos. Pozostali zawodnicy z pierwszego składu ligowego, Michał Turkowski i Bartosz Rozwadowski zajęli 9 miejsce. Turniej w Kielcach był ostatnim cyklu Pol-Tour w tym roku. Przed nami jeszcze tylko Mistrzostwa Polski, które już w grudniu w Dębicy.

Finałowy pojedynek z udziałem naszego zawodnika będzie można obejrzeć na antenie TELE 5 już 18 października. Zapraszamy więc wszystkich sympatyków bilarda przed telewizory!


      Kielce, 13 października 2008 r.

Drużynowe Mistrzostwa Świata - Holandia
Niemcy za mocni dla Polaków


Radosław Babica i Mateusz Śniegocki       Polska drużyna w składzie: Radosław Babica (Nosan Kielce) i Mateusz Śniegocki (Hades Poznań) zajęła 9 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Świata, które przez ubiegły tydzień rozgrywane były w holenderskim Rotterdamie. Niestety za mocni okazali się Niemcy. Ralf Souquet i Thomas Engert pokonali nasz team 8:6.

Mistrzami świata zostali Amerykanie, którzy wygrali z zespołem Anglii 11:7. Brązowe medale dla Chińczyków i Filipińczyków. Oficjalna strona Drużynowych Mistrzostw Świata - www.worldcupofpool.com

      Kielce, 9 października 2008 r.

Mistrzostwa Polski Biznesu
Wisła 2008


Piotr Czupryński (z prawej) z okazałym pucharem       Świetnie zaprezentowali się bilardziści naszego regionu na Mistrzostwach Polski Biznesu, które w ubiegły weekend odbyły się w Wiśle. Mistrzem Polski w grupie ''Profi'' został Piotr Czupryński (Ostrowiec Świętokrzyski). Oprócz złota, nasi biznesmeni przywieźli jeszcze 3 brązowe medale. W grupie ''Amator'' po medal sięgnął Włodzimierz Biełojedow (Kielce) a w grupie ''Profi'' na najnizszym stopniu podium znaleźli się: Wojciech Sajtyna (Jędrzejów) oraz Grzegorz Nowak (Nosan Kielce).
Mistrzostwa oprócz emocji sportowych, były okazją to przyjacielskich spotkań i nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Wśród atrakcji turnieju znalazło się uroczyste pasowanie na Górala oraz Turniej Biznesu w Air-Hockey.


      Kielce, 9 października 2008 r.

Puchar Polski Kobiet
Kolejne srebro Katarzyny Wesołowskiej


Katarzyna Wesołowska w akcji       W ubiegłą niedzielę 4 października w Poznaniu zostały rozegrane ostatnie zawody z cyklu Pucharu Polski Kobiet. Na starcie stanęło 17 najlepszych polskich zawodniczek. Drugi raz z rzędu srebrny medal wywalczyła zawodniczka Nosanu Kielce - Katarzyna Wesołowska. W finale niestey uległa Ewie Bąk 2:5. Drugie miejsce wywalczone w tych zawodach dało Kasi ostatecznie 3 miejsce w rankingu łącznym Pucharu Polski Kobiet. Serdeczne gratulacje dla naszej zawodniczki, która kolejny rok z rzędu potwierdza, że należy do czołówki polskiego kobiecego sportu.

      Kielce, 6 października 2008 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Młodzieżowa 2008
IV turniej


Liga Młodzieżowa - Kielce       W Kieleckim Centrum Bilardowym została rozegrana czwarta kolejka spotkań Ligi Młodzieżowej naszego województwa. W ceremonii otwarcia zawodów uczestniczył Prezes PZBil Pan Grzegorz Kędzierski, sekretarz PZBil Pani Iza Gajek oraz Pan Marcin Krzemiński, właściciel firmy Mak Marketing, który ufundował nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodników turnieju...Więcej


      Kielce, 6 października 2008 r.

JEDNO ŻYCIE - BEZCENNE.
PIJANY KIEROWCA ZABIŁ MOJEGO PRZYJACIELAPosłuchaj utworu ''Modlitwa za Szczepana''

POBIERZ


Zobacz film ku pamięci Szczepana Różyckiego

      W dniu 28 sierpnia br. naszego Kolegę zabił kierowca prowadzący samochód pod wpływem alkoholu. W solidarności z Rodziną zmarłego postanowiliśmy zamanifestować nasz sprzeciw wobec tak bezsensownej śmierci. Kilkanaście dni później przez Kielce, w ''marszu milczenia'' przemaszerowało ponad 500 osób. Wsparli nas mieszkańcy miasta, policja i media.
Pragniemy poinformować, że nie zaprzestajemy walki z pijanymi kierowcami. Już w najbliższy poniedziałek, wspólnie z największym regionalnym dziennikiem -Echo Dnia, rozpoczynamy kampanię poświęcony temu problemowi. Na zakończenie dwutygodniowej wspólnej akcji (3 października) do każdego numeru gazety pragniemy dołączyć naklejkę przedstawiającą ''zakrwawioną dłoń''. Chcemy, aby każdy kto zakupi w tym dniu Echo Dnia umieścił ją na swym samochodzie. Pragniemy, aby ta naklejka pobudzała do refleksji. Jeżeli dzięki temu chociaż JEDNO LUDZKIE ZYCIE zostanie uratowane to będzie warto.
Podczas ostatniego turnieju bilardowego udało się nam zebrać ponad 5.000 złotych. Kwotę tą wydaliśmy na produkcję 300 koszulek, 1500 naklejek i 5 banerów związanych z akcją. Chcemy pójść dalej. Aby do każdego egzemplarza gazety dołączyć naklejkę akcji potrzebujemy ich 120.000 sztuk. Niezbędne są pieniądze. Dotychczas wspierały nas tylko osoby fizyczne. Teraz zwracamy się także do podmiotów prawnych. Redakcja Echa Dnia każdemu sojusznikowi naszej akcji, który wpłaci uzgodnioną, minimalną kwotę zagwarantuje przez 2 tygodnie miejsce na umieszczenie logo firmy na specjalnym banerze drukowanym w gazecie. Logo firmy będzie umieszczone również na naszym serwisie internetowym www.bilard.kielce.pl. Liczymy bardzo na Waszą pomoc . Jeszcze raz przytoczymy słowa, które były i będą naszym motorem napędowym do działania:

''Mamy świadomość, że świata nie zmienimy. Nie możemy jednak stać obojętnie kiedy wokół nas giną ludzie. Mamy nadzieję, że nasza akcja pomoże w walce z tym problemem. Jeżeli dzięki naszemu spotkaniu uratujemy JEDNO ludzkie życie to będziemy dumni.''

Na potrzeby akcji Świętokrzyskie Stowarzyszenie Bilardowe otwarło rachunek bankowy, na który można będzie dokonywać wpłat. Pozyskaną kwotę w całości przeznaczymy na w/w cel. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu:
0506 125-303 Marek Marcinkowski
0608 368-683 Grzegorz Kędzierski,
lub zapraszamy do naszego biura w Kielcach przy ul. Zagnańskiej 84A.
PKO BP I o/Kielce
Numer subkonta utworzony wyłączne do tej akcji
61 1020 2629 0000 9202 0182 0521

Wspierają nas
          
      Kielce, 1 października 2008 r.

Świętokrzyska Liga Firm 2008
IV runda


      W poniedziałkowy wieczór 29 września w Kieleckim Centrum Bilardowym została rozegrana czwarta kolejka spotkań Ligi Firm. Powoli zbliżamy się do zakończenia pojedynków grupowych rundy zasadniczej, co wyraźnie wpływa na mobilizację drużyn chcących awansować do dalszych gier z jak najlepszej pozycji. Zgodnie z regulaminem rozgrywek, do rundy pucharowej awansują po cztery najlepsze zespoły z grupy, w której zespół z pierwszego miejsca w grupie pierwszej spotka się z potencjalnie najsłabszą drużyną grupy drugiej.
      Do bardzo ciekawego pojedynku doszło w grupie pierwszej, w którym spotkały się zespoły mające na koncie największy dorobek punktowy, Nosan i Echo Dnia. Od samego początku pojedynek miał wyrównany przebieg i przed rozgrywką finałową wynik brzmiał 7 - 5 dla Echa Dnia. Decydujące starcie nastąpiło pomiędzy Grzegorzem Nowakiem i Mirosławem Pirógiem. Już pierwsza partia mogła przynieść zwycięstwo drużynie Echa Dnia, jednak fatalny błąd Mirka, który mając już niemal ''wyczyszczony'' stół nie wbił bili nr 8. Z szansy tej skorzystał Grzegorz i bez problemów skończył tą partię przedłużając nadzieję zespołu Nosanu na końcowy sukces w tym pojedynku. Podobna sytuacja miała miejsce w następnej partii, z tym jednak, że po dobrym początku, błąd na bili nr 6 popełnia kapitan Nosanu, który tym razem wykorzystał Mirek zapewniając tym samym zwycięstwo drużynie Echa Dnia 8:6. W pozostałych spotkaniach tej grupy drużyna Elektrociepłowni zwyciężyła z zespołem Becher 8 - 3, a Noma System również takim samym wynikiem pokonała zespół Net System.
W grupie drugiej ekipa Aktorów pokonała coraz lepiej spisującą się w rozgrywkach drużynę MPK Kielce 8 - 3, SF Pool zwycięża z drużyną Contactu O/K 8 - 4, zaś w ostatnim pojedynku tej grupy zespół Cover zwycięża osłabioną brakiem jednego zawodnika ekipę TVP Kielce 8 - 1. W zaległym spotkaniu drużyna Net Systemu zwyciężyła ekipę Becher 8 - 5.
W klasyfikacji po czwartej kolejce spotkań w grupie pierwszej na czele tabeli znajduje się drużyna Echa Dnia ( 8 pkt. ) przed Nosanem ( 7 pkt. ). Na miejscu trzecim z takim samym dorobkiem punktowym sklasyfikowane są zespoły Noma System i Elektrociepłowni ( 6 pkt, w partiach 24 - 22 ). W grupie drugiej na prowadzeniu ekipa Aktorów z dorobkiem 7 pkt. Drugie miejsce zajmuje ekipa SF Pool z 6 pkt, która ma jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie z ekipą MPK Kielce ( mecz zostanie rozegrany 06 października, o godz. 18.oo). Na miejscu trzecim znajduje się Cover, zaś miejsce czwarte promowane awansem do rundy play off zajmuje drużyna Contactu O/K. ( 6 pkt. ).
Natomiast w klasyfikacji indywidualnej pierwsze trzy lokaty zajmują zawodnicy Echa Dnia. Miejsce pierwsze zajmuje Mirosław Piróg ( 8 pkt. w partiach 15-8 ), na miejscu drugim - Piotr Sitek ( 9 pkt. 8-4 ), a na miejscu trzecim został sklasyfikowany Michał Kurzeja ( 8 pkt. 8-8 ).
Ostatnia kolejka spotkań rundy zasadniczej zostanie rozegrana w poniedziałek 13 października, o godz. 18.30. Już teraz zapraszam wszystkich zainteresowanych oraz sympatyków rozgrywek Ligi Firm do Kieleckiego Centrum Bilardowego do udziału w ostatniej kolejce spotkań, która będzie decydowała o końcowym układzie tabeli.

Marek Karlikowski


      Kielce, 1 października 2008 r.

Media Expert Cup
VII eliminacja


      W niedzielę 28 września odbyła się VII eliminacja Grand Prix Gór Świętokrzyskich w Pool Bilard - Media Expert Cup 2008. Na starcie stanęło 44 zawodników z Kielc, Tarnowa, Krakowa, Ostrowca Św., Jędrzejowa, Końskich, a nawet z Dębicy. To właśnie zawodnik z klubu Pino Ventor Dębica tego dnia był niepokonany. W pojedynku finałowym zwyciężył Jakub Pociask, drugie miejsce przypadło Mirosławowi Szupłatowi (KKB Końskie). Na najniższym stopniu podjum stanęli: Grzegorz Nowak (Nosan Kielce) oraz Tomasz Pawlik (Nosan Kielce). Kolejne miejsca przypadły w udziale (V miejsce): Maciej Auguścik (Pino Ventor Dębica), Piotr Czupryński (Ostrowiec Świętokrzyski), Wojciech Wąsacz (Bila Tarnów) oraz Jan Niewęgłowski (Kielce).

Po słabszym występie Macieja Życińskiego na ''fotelu'' lidera zasiadł Piotr Czupryński (zwycięzca rankingu z 2006 roku). Bartosz Rozwadowski opuścił drugi turniej z rzędu i spadł na 8 pozycję tracąc szansę na obronę 1 miejsca z 2007 roku. Do końca pozostały jeszcze 2 eliminacje, a w czołówce zrobiło się bardzo ciasno, co zapowiada bardzo ciekawą walkę o zwycięstwo do samego końca.     Kielce, 30 wrzeœnia 2008 r.   menu

Mistrzostwa Świata w 10-bil -
- Koniec marzeń Radka Babicy


      Radosław Babica (Nosan Kielce) niestety zakończył swój występ na Mistrzostwach Świata, które od wczoraj rozgrywane są na Filipinach. Radkowi nie dało się wygrać meczu i po porażkach z Markiem Grey'em (W. Brytania) 3:9 i Albinem Ouschan'em (Austia) 8:9 musiał pożegnać się z turniejem. Pozostali Polacy walczą jeszcze w turnieju. Tomasz Kapłan przegrał swój pierwszy pojedynek, jednak jeszcze ma szansę zakwalifikować się do strefy pucharowej z ''lewej strony''. Mateusz Śniegocki wygrał swój pierwszy mecz i już dziś w kolejnej rundzie zmierzy się z byłym dwukrotnym mistrzem świata Chia-Ching Wu (Tajwan).

Oficjalna strona mistrzostw - www.worldtenball.com
Relacja on-line - www.wpa-tour.com      Kielce, 30 września 2008 r.

Karol Skowerski drugi w Kijowie


      Wspaniale dla polskiej ekipy zakończyły się zawody z cyklu Dynamic Bilard The Best of the East, które w ubiegły weekend rozegrane zostały na Ukrainie. Czołową ''ósemkę'' turnieju stanowili reprezentanci Polski. Drugie miejsce zajął zawodnik Nosanu Kielce - Karol Skowerski. W finale minimalnie lepszy od niego okazał się Mieszko Fortuński (Baribal Lubin), wygrywając 9:8. Pozostali zawodnicy kielckiego Nosanu zajęli odpowiednio: Bartosz Rozwadowski - 5 miejsce, Michał Turkowski - 9 miejsce i Maciej Wójcik 25 miejsce.

W rankingu łącznym prowadzi Artiom Koshevoy (Ukraina). Najwyżej z kieleckich bilardzistów jest Karol Skowerski, który zajmuje 5 pozycję. Do zakończenia cyklu pozostało jedynie dwa turnieje. Już w październiku zawody zostaną rozegrane w słowackim Komarnie, a a ostatnia impreza odbędzie się na Węgrzech pod koniec listopada.


      Kielce, 25 września 2008 r.

Dynamic Bilard The Best of The East - Kijów


      Już jutro na Ukrainę wyjeżdża 15-osobowa reprezentacja polskich bilardzistów. Wsród nich jest 3 reprezentantów kieleckiego klubu Nosan: Karol Skowerski, Michał Turkowski i Bartosz Rozwadowski. Gospodarzem turnieju będzie kijowski klub Weekend.
Wyniku turnieju znajdziecie na naszej stronie juz w poniedziałek.


      Kielce, 28 września 2008 r.

Media Expert Cup 2008
VII Eliminacja GPGŚ Relacja On-line


      Relacja On-line


      Kielce, 25 września 2008 r.

Mistrzostwa Świata w 10-bil
Filipiny 2008


      Jutro na Filipiny wylatuje 3-osobowa reprezentacja Polski na Mistrzostwa Świata w 10-bil. W grupie tej mamy także reprezentanta naszego regionu. Jest nim Radosław Babica z Nosanu Kielce, a oprócz niego zagrają również Tomasz Kapłan ( Ósemka Rzeszów) oraz Mateusz Śniegocki (Hades Poznań). Jesteśmy bardzo ciekawi występu Polaków, tym bardziej że mistrzostwa w tę odmianę organizowane są po raz pierwszy. Jak dotąd w kategorii mężczyzn Polska nie ma w dorobku żadnego medalu Misztrzostw Świata. Być może zmieni się to już 5 października, kiedy to zaplanowane są ostatnie pojedynki turnieju.

Jak dotąd w sieci nie pojawiła się oficjalna strona Mistrzostw. O tym, jak sobie radzi Radek oraz jego koledzy będziemy starali się na bieżąco informować na naszej stronie.


      Kielce, 22 września 2008 r.

Pol-Tour - Rzeszów
Radek Babica i Michał Turkowski na podium, dobry występ Nosanu


      Fantastycznie spisali się zawodnicy kieleckiego Nosanu w zawodach Pol-Tour w 14/1, które odbyły się w miniony weekend w Rzeszowie. Drugie miejsce zajął Radosław Babica, a trzecie - Michał Turkowski. Na 5 pozycji zawody ukończył Robert Pasternak. W najlepszej ''szesnastce'' znaleźli się również: Karol Skowerski, Bartosz Rozwadowski i Maciej Wójcik. Tak dobrego występu kieleckich bilardzistów dawno już nie było. Szczególnie cieszy 3 miejsce Michała Turkowskiego, który od dłuższego czasu nie mógł przebić się do czołówki turnieju z cyklu Grand Prix Polski.

Zawody wygrał zazwodnik gospodarzy - Tomasz Kapłan (Ósemka Rzeszów) i dzięki temu przesunął się w rankingu Polski na pierwszą pozycję, detronizując tym samym Radka Babicę.

Ostatnie zawody z cyklu Grand Prix Polski już w październiku w Kielcach. W Kieleckim Centrum Bilardowym zagramy ponownie w 14/1.


      Kielce, 22 września 2008 r.

Bilard Sport Amator Challenge
IV eliminacja


      W niedzielę odbył się czwarty turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski Amatorów. W Kieleckim Centrum Bilardowym na starcie stanęło 29 zawodników. Pierwsze miejsce zajął Marek Wojewoda, który w finale odniósł zwycięstwo nad Maciejem Życińskim. Trzecie miejsce zajęli: Piotr Czupryński i Rafał Łochowski. W klasyfikacji generalnej po 4 turniejach prowadzi Maciej Życiński. Tuż za nim z taką samą ilością punktów kolejne miejsca zajmują Piotr Czupryński oraz Mateusz Stefańczyk. Do rozegrania pozostał jeszcze jeden turniej eliminacyjny oraz finał Bilard Sport Amator Challenge, który odbędzie się już w listopadzie w klubie Frame w Łodzi.

Zapraszamy na ostatnią V eliminację do Kieleckiego Centrum Bilardowego.


      Kielce, 18 września 2008 r.

WTORKOWE GRANIE
Turniej Masters


      We wtorek 16 września odbył się finałowy turniej ''Wtorkowego Grania''. Do udziału w zawodach zostało dopuszczonych 8 zawodników, najwyżej sklasyfikowanych w rankingu eliminacji. W tak doborowej stawce najlepszy okazał się Robert Pasternak, pokonując w finale Piotra Maurycy. Na podium znaleźli się jeszcze: Ziemowit Janaszek oraz Mateusz Stefańczyk. Robert za zwycięstwo w turnieju otrzymał nagrodę w postani nagrywarki DVD.

Ranking końcowy ''Wtorkowego Grania'' dostępny jest TUTAJ

.


      Kielce, 18 września 2008 r.

Puchar Polski Kobiet
Katarzyna Wesołowska druga w Dębicy


      W czwartym turnieju z cyklu Pucharu Polski Kobiet, zawodniczka Nosanu Kielce - Katarzyna Wesołowska zajęła drugie miejsce. Zawody odbyły się 13 września w klubie Pino w Dębicy, a od naszej zawodniczki lepsza okazała się jedynie Karolina Stawarz z Ósemki Rzeszów. Na podium znalazły się również Izabela Łącka (Falcon Sosnowiec) i Ewa Bąk (Bila Tarnów). Warto dodać iż Kasia wygrała z Karoliną w walce o półfinał. Nie udało się niestety tego powtórzyć w finale i nasza zawodniczka przegrała 2:5.
W klasyfikacji generalnej pewnie prowadzi Karolina Stawarz. Wesołowska sklasyfikowana jest na 3 miejscu.

Ostatnie zawody z tego cyklu odbędą się w Poznaniu. Mimo iż na pierwsze miejsce Kasi w rankingu nie ma już teoretycznie szans, to druga pozycja jest jak najbardziej w zasięgu. Liczymy więc na dobry występ w ostatnim turnieju i srebro w klasyfikacji generalnej.


      Kielce, 17 września 2008 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Firm 2008


      Po wakacyjnej przerwie w Kieleckim Centrum Bilardowym została rozegrana trzecia kolejka spotkań Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Firm. W grupie pierwszej zmierzyły się zespoły: Noma-System i Elektrociepłowni, Echa Dnia i NET System oraz Nosan z Becherem.

Ubiegłoroczni mistrzowie Ligi - ekipa Noma-System, musiała uznać wyższość zawodników z Elektrociepłowni, którzy od samego początku dominowali przy stole wygrywając całe spotkanie wynikiem 8 - 3. Drużyna Echa Dnia po raz kolejny pokazała, że jest bardzo dobrym i wyrównanym zespołem i bez mniejszych problemów pokonała zespół Igora Białogońskiego ( Noma-System ) wynikiem 8 - 4. Bardzo interesujący przebieg miał mecz pomiędzy zespołami Nosanu i Becher. Po dwóch pierwszych pojedynkach w odmianę ''8'' i ''10'' bil, prowadzenie 5 - 2 dla zawodników Bechera zapowiadało sporą sensację. Jednak w odmianę ''9'' bil klasę pokazał Grzegorz Nowak, który do pięciu wygranych z rzędu partiach, wyprowadził swój zespół na prowadzenie i ostatecznie po remisie w ostatnim podejściu w odmianę ''9'' bil, ustalił wynik spotkania 8 - 6. W grupie drugiej doszło do dwóch spotkań, w których spotkały się zespoły: Cover z Aktorami i Contact O/K z TVP Kielce. W pierwszym pojedynku tej grupy od samego początku mecz był bardzo zacięty i przyniósł wiele emocji. Zawodnicy wygrywali swoje mecze na przemian i przed ostateczną rozgrywką bliżej zwycięstwa była drużyna Mariusza Kozaka ( 7 - 6 dla Cover ). Tutaj po raz drugi w pojedynku pomiędzy tymi zespołami bardzo dobry mecz zagrał kapitan zespołu Aktorów Edward Janaszek,który zwyciężając 2 - 0 z Marcinem Sołtykiem, ostatecznie dał zwycięstwo swojej drużynie wynikiem 8 - 7.

Drugie spotkanie tej grupy, pomimo coraz lepszej postawy zawodników drużyny TVP Kielce, rozgrywane było jednak pod dyktando doświadczonego zespołu Contactu O/K. Mecz zakończył się wynikiem 8 - 3. Mecz trzeciej kolejki pomiędzy zespołami SF-Pool i MPK Kielce zostanie rozegrany w późniejszym terminie, zaś zaległym meczu zespół Nosanu zwyciężył z drużyną NET System wynikiem 8 - 3.

W tabeli grupy pierwszej prowadzi Nosan przed Echem Dnia (oba zespoły zgromadziły po 6 punktów), a na trzecim miejscu znajduje się drużyna Noma System ( 4 punkty ). W grupie drugiej na miejscu pierwszym Contact O/K, który wyprzedza drużynę Aktorów ( mają po 5 punktów ). Na miejscu trzecim znajduje się drużyna SF Pool ( 4 punkty ), która jednak ma do rozegrania jeszcze zaległe spotkanie.

Kolejna, czwarta kolejka spotkań Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Firm zostanie rozegrana w dniu 29 września 2008 r.

Marek Karlikowski
      Kielce, 15 września 2008 r.

Graliśmy dla wyższych celów


      W dniu wczorajszym w Kieleckim Centrum Bilardowym została rozegrana VI eliminacja Grand Prix Gór Świętokrzyskich w Pool Bilard - Media Expert Cup 2008. Na starcie stanęła rekordowa liczba zawodników - 86 osób.

Najlepszym tego dnia okazał się Mateusz Stefańczyk (Altar Kielce) pokonując w finale Macieja Wójcika (Nosan Kielce) 4-3. Trzecie miejsce przypadło Markowi Wojewodzie oraz Krzysztofowi Marcińczakowi, na kolejnych miejscach (V miejsce) uplasowali się: Marek Marcinkowski, Piotr Czupryński, Jan Niewęgłowski oraz Krystian Tanasiewicz.
W tym dniu graliśmy nie tylko w bilard ale również o wyższe cele. Z powodu tragicznej śmierci Szczepana Różyckiego - rodzina, przyjaciele i wszyscy ci, którzy nie mogą się pogodzić z jego śmiercią zorganizowali akcje pod tytułem PIJANY KIEROWCA ZABIŁ MOJEGO PRZYJACIELA. O godzinie 12.00 zawody zostały przerwane i wszyscy udali się na kielecki deptak aby zaprotestować przeciwko patologii pijanych kierowców, do licznej grupy bilardzistów dołączyli piłkarze kieleckiej Korony, lekkoatleci, aktorzy oraz przedstawiciele władz miasta. Łącznie w ''Marszu Milczenia'' wzięło udział kilkaset osób. Na końcu ulicy Sienkiewicza aktor Edward Janaszek odczytał apel skierowany do Wojewody Świętokrzyskiego:

''Szanowna Pani Wojewodo, w dniu 26 sierpnia br. nietrzeźwy kierowca zabił naszego Kolegę Szczepana Różyckiego. Było to dla nas wydarzenie wstrząsające i tragiczne. Szczepan za trzy miesiące miałby 28. urodziny. Był naszym dzieckiem, bratem i mężem. Kolegą z ławki szkolnej i podwórka. Wspólnie łączyła nas pasja sportowej gry w bilard i zamiłowanie do piłki nożnej. Mamy świadomość, że podobne dramaty przeżyły setki rodzin, które utraciły bliskich w wypadkach drogowych w województwie świętokrzyskim popełnionych przez kierowców prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu. W obliczu tych tragedii nie chcemy być bierni. Wiemy, że nie rozwiążemy problemu pijanych kierowców, ale jeżeli naszym działaniem, naszą manifestacją uda się odciągnąć od alkoholu chociaż jednego potencjalnego zabójcę, to będzie to dużym sukcesem. Jednocześnie zwracamy się do Pani z prośbą o zorganizowanie spotkania ze świętokrzyskim wymiarem sprawiedliwości, prokuraturą, policją, kuratorium oświaty oraz organizacjami i instytucjami walczącymi z patologiami społecznymi w celu pobudzenia do jeszcze dynamiczniejszego działania o charakterze prewencyjnym i karnym.''

Po marszu wszyscy bilardziści powrócili do klubu aby kontynuować zawody. Ponadto cała kwota zebrana z opłat startowych - 5400 zł, została przekazana na zakup 300 koszulek i 1500 naklejek z logiem akcji oraz 5 banerów przygotowanych specjalnie na marsz. Turniej potrwał do 1.00 w nocy, a wszyscy zawodnicy grali ubrani w koszulki z hasłem: ''Pijany kierowca zabił mojego przyjaciela!!!''

Zobacz galerię zdjęć z turnieju

Nasza akcja nie odbiła się bez echa w ogólnopolskich mediach:
Echo Dnia
Echo Dnia
Echo Dnia
Wirtualna Polska
ITV Kielce
Gazeta Wyborcza
Gazeta Wyborcza
Radio Kielce
Nowa Telewizja Kielce
TVP Kielce
Nowa Telewizja Kielce (materiał filmowy)
Wiadomości24.pl
o2.pl
aol.pl
Pogodynka.pl
Moto Portal
Wiadomości Lokalne
Serwis internetowy Korony Kielce
Rzeczpospolita
ALEinfo.net
Komenda Główna Policji


      Kielce, 15 września 2008 r.

JUBILEUSZ ŚWIĘTOKRZYSKIEGO I UCZTA BILARDOWA


      VII kolejka I Polskiej Ligi Bilardowej rozegrała się w Kielcach w klubie mistrzów przy pl. Moniuszki 2b w niedzielę 7 września o godzinie 12 w przepięknej słonecznej bezchmurnej pogodzie, przy braku miejsc parkingowych wokół KCK a w jadłodajni ''Pod strzechą'' micha ruskich pierogów tylko po 7zł. W gościnne progi świętokrzyskiego klubu bilardowego zawitał HADES Poznań. Zespół po przebudowie i wydobyciu się z czeluści II ligi znów pretenduje do czołowych miejsc w I lidze. Tego dnia Kielce obchodziły jubileusz 10 - lecia utworzenia woj. świętokrzyskiego. W całym mieście odbywały się uroczystości i imprezy artystyczne. Przy placu Moniuszki postawiono estradę z której przez cały czas trwania meczu dochodziły dźwięki: pop-u, rocka, funka, folku, które mieszały się z cichym szmerem ''muzyki klubowej'' tworząc mieszankę muzyczną bliżej nieokreśloną. Może i to było przyczyną że nie wszyscy zawodnicy wznieśli się na najwyższy poziom koncentracji.
      Pierwszy mecz przebiegał dość wyrównanie choć zawsze z lekką przewagą gospodarzy. Rozwadowski Bartosz NOSAN Kielce w odmianę ''9'' z Wojtkiem Sroczyńskim kontrolował wynik do końca i wygrał 10:6. Natomiast w 14/1 Michał Turkowski grał Dawidem Heringiem z HADESU Poznań. Do pierwszej setki (100pkt.) było po kilkanaście podejść. Michał robił dość często ofensywne niezrozumiałe zagrania po których wystawiał się na łatwe punktowanie przez Dawida, który to nie potrafił jednak skutecznie tego wykorzystać i w efekcie Michał zatrzymał się na 99 pkt. nie wbijając dość prostej bili breakowej przesuniętej na punkt środka pola bazy. Na ten jeden punkt czekaliśmy znów kilka podejść ale stało się i Turkowski wygrał 100:52. W odmianę ''8'' gospodarz Karol Skowerski gościł na świetnie przygotowanym stole nr 6 Tytusa Kanika. Skowerski po raz kolejny udowodnił, że dla niego gra w odmianę: ''8'', ''9'', ''10'', ''14/1'', ''15/2'', ''16/3'' to ciągle jest ta sama gra w bilard z lekkimi niuansami, które mentalnie i psychicznie opanował już prawie do perfekcji!!! A że najlepiej to pokazać grając z dobrym zawodnikiem jakim okazał się Tytus Kanik mecz był bardzo dobrym, stojącym na wysokim poziomie widowiskiem. W tych niuansach lepszy był Skowerski i wygrał 10:7 i było już w tym momencie 3:0 dla NOSAN-u Kielce. I ostatni pojedynek ale nie z tych ostatnich na stole nr 8 w odmianę ''9'' grali Radosław Babica NOSAN - Mateusz Śniegocki HADES. Radek po ostatnich częstych zmianach stref czasowych nie mógł odnaleźć na początku meczu swojej właściwej pory dnia w Kielcach (może to było dla niego jeszcze zbyt rano?) bo mecz przebiegał dla Radka bardzo niekorzystnie. Śniegocki będąc w bardzo dobrej dyspozycji wykorzystywał wszystkie potknięcia Babicy i prowadził już 6:2 potem 9:5 i w tym momencie Radek poprosił o uchylenie okna przez które wpadły dźwięki ''poporockofunkofoljazzu'' i zaraz nastąpiła zmiana gry Babicy. Właściwie pobudzony i skoncentrowany do końca Radek nie pozwolił Mateuszowi na wbicie jednej ostatniej dziewiątki a sam wbił ich pięć i wygrał 10:9. To się dopiero nazywa ''Rad - Mat''!!! Pierwszy mecz zakończył się więc 4:0.
      W rewanżu swoje propozycje uczty bilardowej przygotowali goście i tak na stole nr 2 Wojciech Sroczyński wystawił swoje propozycje w odmianę ''9'' na co ''Kołcz'' NOSAN-u oddelegował do niego Bartosza Rozwadowskiego który już znał menu swojego przeciwnika i w pierwszym meczu okazało się dla niego ono lekkostrawne i przyjemne. Niestety czasami co za dużo to niezdrowo i Bartek nie był w stanie przełknąć wszystkich ''dziewiątek'' serwowanych przez Sroczyńskiego i skończyło się tylko na 8 dla Bartka NOSAN i 10 dla Wojtka. Przy stole nr 4 w odmianę 14/1 swoje nowości i zagadaki bilardowe przygotował Mateusz Śniegocki i tutaj wielka niespodzianka gdyż ''Kołcz'' gospodarzy wystawił do niego nieoczekiwanie Michała Turkowskiego który był już co prawda po pierwszej setce w pierwszym meczu, ale nie wyglądał na takiego któremu ta ''setka'' poszła na zdrowie. Ale cóż na to można było uczynić:

''Michał ani pisnął wziął kija do ręki i zęby zacisnął''

      Już przy pierwszej zagadce Michał nie odgadł co to za potrawa z czternastu i jednej bili i nie łyknął ani jednej kuli. Natomiast Mateusz wziął sobie ich prawie 50 (a micha ruskich pierogów ciągle po 7zł w jadłodajni ''Pod Strzechą''. Michał nie ustępował(choć przepraszam raz brał czas i był w toalecie) gdyż z niejednego stołu i nie takie dania już jadł i doszedł prawie do wyrównania ale Mateusz miał ciągle przewagę kilkunastu bil i większą ochotę na pierwszą ''setkę'' punktów. Mecz - Uczta ta skończyła się więc zwycięstwem Śniegockiego 100:62. Stół nr 6 w odmianę ''8'' był suto zastawiony potrawami z morza. To oczywiste bo wystawca był Dawid Her(r)ing z HADESU. Tu natomiast niespodzianki nie było ponieważ ''Kołcz'' NOSAN-u postawił przy nim Karola Skowerskiego zawodnika bywałego w świecie który nie jeden stół dziewięcio-stopowy widział i różne potrawy bilardowe smakował i nie takie śledzie w sosie śmietanowym przetrawiał. Tak wie ta uczta bilardowa Skowerskiemu ością w gardle nie stanęła i wygrał 10:6. Było zatem 2:1 dla HADESU Poznań. Kolejny pojedynek na stole nr 8 w odmianę ''9'' to już stół deserowy a swoje propozycje przedstawił na nim Tytus Kanik z HADESU. Nie przypuszczał chyba że Kielecki ''Kołcz'' wystawi do niego świetnego znawcę i smakosza bilardowego Radosława Babicę, który spokojnie skonsumował wszystkie delicje ozdobione dziewiątkami i wyczyścił stół 10:6 zostawiając Kanikowi tylko kije (a micha ruskich pierogów...).

      Ps. Pisząc o muzyce klubowej jaka codziennie towarzyszy zawodnikom podczas treningu jak również tym wszystkim którzy po prostu przychodzą pograć w bilard, chciało by się żeby to była muzyka określona kilkoma gatunkami muzycznymi wyznaczonymi przez menagera klubu, skonsultowana z kierownikiem sali gier lub dziennikarzami muzycznymi. A nie tylko często i gęsto słuchać coś na kształt: umcy, umcy, umcy, umcy, umcy, umcy, umcy, umcy, umcy, umcy, umcy, umcy, umcy, umcy, umcy, umcy, umcy, umcy, umcy, umcy, umcy, umcy, umcy, umcy, umcy, umcy, umcy, umcy, umcy, umcy, umcy, umcy, umcy, umcy, umcy, umcy, umcy, umcy, umcy, umcy, umcy, umcy, umcy, umcy, umcy, umcy, umcy, umcy, umcy, umcy, umcy, umcy, umcy, umcy, i tak przez dwie godziny...

Wasz psychobil Edward Janaszek


      Kielce, 9 września 2008 r.

PAMIĘCI SZCZEPANA
Pijanym kierowcom mówimy - NIE ZABIJAJ
O godzinie 12:00 - Marsz Milczenia


      W niedzielę 14 września o 10:00 odbędzie się VI eliminacja Grand Prix Gór Świętokrzyskich w Pool Bilard - Media Expert Cup 2008. W tym dniu będzie towarzyszyć nam inna specyficzna formuła poświęcona pamięci tragicznie zmarłego kolegi Szczepana Różyckiego (28 lat). Poza rywalizacją sportową będzie to spotkanie przyjaciół pełne zadumy i refleksji, ale również z uśmiechem jaki towarzyszył na co dzień Szczepanowi.
Dodatkowo wszystkie opłaty startowe zebrane w tym dniu zostaną wykorzystane na walkę z patologią pijanych kierowców. Dokładniej mówiąc pragniemy wydać naklejki, ulotki itp. ostrzegające przed wsiadaniem do samochodu pod wpływem alkoholu.
Zapraszamy wszystkich zarówno tych którzy chcą zagrać w turnieju jak i osoby, które znały ''Szczepcia'' i chcą pomóc w walce z tym ogromnym problemem.
Mamy świadomość, że świata nie zmienimy. Nie możemy jednak stać obojętnie kiedy wokół nas giną ludzie. Mamy nadzieję, że nasza akcja pomoże w walce z tym problemem. Jeżeli dzięki naszemu spotkaniu uratujemy JEDNO ludzkie życie to będziemy dumni. My wiemy bowiem, że to jedno istnienie to setki a nawet tysiące mniej płaczących ludzi, ludzi takich jak my. Myślimy również, a nawet jesteśmy przekonani, że nasz przyjaciel w tej chwili właśnie tego chciałby od nas.

Pragniemy poinformować, że o godzinie 12:00 turniej zostanie przerwany i rozpocznie się Marsz Milczenia ku pamięci naszego kolegi, oraz przeciwko nietrzeźwym kierowcom. Zaczynamy przy Kieleckim Centrum Bilardowym.


      Kielce, 9 września 2008 r.

Świętokrzyska Młodzieżowa Liga Bilardowa 2008


      Po wakacyjnej przerwie ruszamy z rozgrywkami Świętokrzyskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej. Mamy nadzieję, że czwarta kolejka spotkań, która zostanie rozegrana 24 września w Kielcach w Kieleckim Centrum Bilardowym, zgromadzi na starcie liczną grupę zawodników, a wśród nich debiutujący w turnieju zespół z Bodzentyna.


      Kielce, 8 września 2008 r.

Najbliższe turnieje w Kieleckim Centrum Bilardowym


      Już w sobotę 13 września w Kieleckim Centrum Bilardowym odbedzie się turniej z cyklu Pucharu Polski Oldboys. szczegóły na stronie www.bilard-sport.pl.

16 września rozegrany zostanie turniej masters ''Wtorkowego Grania''. Prawo udziału z rozgrywakach ma najlepsza 8 z rankingu łącznego. Dla zwycięzcy przewidziana jest nagroda w postaci nagrywarki DVD.

W sobotę 20 września zapraszamy na finałowy turniej Amatorskiej Ligi Bilardowe (ALiBi). Natomiast w niedzielę 21 września odbędzie się VI eliminacyjny turniej Bilard Sport Amator Challenge.

Przypominamy, iż w najbliższą niedzielę kolejne zawody z cyklu Grand Prix Gór Świętokrzyskich - Media Expert Cup, na które seredecznie zapraszamy.


      Kielce, 4 września 2008 r.

NOSAN Kielce - HADES Poznań Relacja On-Line


      V kolejka Polskiej Ligi Bilardowej Relacja On-Line.


      Kielce, 4 września 2008 r.

VII kolejka I Polskiej Ligi Bilardowej
NOSAN KIELCE - HADES POZNAŃ
Niedziela - godzina 12:00

      Już w najbliższą niedzielę zapraszamy wszystkich sympatyków bilarda do Kieleckiego Centrum Bilardowego na kolejny mecz w I Polskiej Lidze. Drużyna Nosanu Kielce tym razem podejmie poznański Hades. W składzie tego teamu grają takie asy jak: wielokrotny mistrz Polski - Mateusz Śniegocki, medalista Mistrzostw Polski - Tytus Kanik oraz Wojciech Sroczyński i Dawid Hering. Nosan aby myśleć o czołowym miejscu w tabeli na koniec sezonu, musi ten pojedynek wygrać.

Bądźmy razem z nimi w ten dzień!! Tradycyjnie dla tych, którzy poprawnie wytypują wynik dwumeczu, przeiwdziane są nagrody! SERDECZNIE ZAPRASZAMY! Początek o godzinie 12:00     Kielce, 29 sierpnia 2008 r.   menu

Świętokrzyska Liga Firm 2008

      Już niebawem ruszamy z rozgrywkami Świętokrzyskiej Ligi Firm. Niewątpliwie wrzesień będzie gorącym miesiącem dla uczestników naszych rozgrywek. Poza dwoma ligowymi kolejkami jakie mamy do rozegrania 15 i 29 września, większość z nas ma jeszcze zaległe mecze w Amatorskiej Lidze Bilardowej. Tak jak to miało miejsce przed przerwą wakacyjną mecze rozgrywamy w poniedziałki, początek spotkań o godzinie 18.30. Ostatnie pojedynki rundy zasadniczej w Lidze Firm zostaną rozegrane 13 października.

Drugą kolejkę spotkań Świętokrzyskiej Ligi Firm rozegraną w poniedziałkowe popołudnie (9 czerwca) w Kieleckim Centrum Bilardowym, można podsumować jednym zdaniem, że faworyci nie zawiedli i pewnie zdołali osiągnąć korzystne wyniki w swoich pojedynkach. W grupie pierwszej odbyły się dwa mecze: ekipa ECHA DNIA zwyciężyła z drużyną ELEKTROCIEPŁOWNI 8-4, a zespół NOMA SYSTEM pokonał drużyną BECHER 8-3. Mecz pomiędzy NET SYSTEMEM i NOSANEM został przełożony na późniejszy termin. W grupie drugiej lider po pierwszej kolejce, drużyna COVER spotkała się z zespołem SF POOL. Wynik spotkania 8-0 dla zespołu Jacka Surmy (SF POOL) to dla wielu duże zaskoczenie. Czyżby ekipa Mariusza Kozaka była myślami już na wakacjach? Przyjmijmy, że był to wypadek przy pracy, który i tak nie przekreśla szans zespołu w walce o jak najlepszą lokatę. W pozostałych spotkaniach tej grupy zespół AKTORÓW pokonał osłabioną drużynę TVP KIELCE 8-2, natomiast CONTACT O/K zwyciężył z ekipą MPK KIELCE 8-3.

W klasyfikacji drużynowej po dwóch kolejkach spotkań, w grupie I prowadzi zespół ECHA DNIA. Na miejscu drugim znajduje się NOMA SYSTEM, a trzecim NOSAN.

W tabeli grupy II bez straty punktu prowodzi drużyna SF-POOL, która wyprzedza ekipę AKTORÓW oraz sklasyfikowany na trzecim miejscu CONTACT O/K.

W klasyfikacji indywidualnej liderem został Jacek Surma, kapitan drużyny SF-POOL, na drugim miejscu znajduje się Mirosław Piróg (ECHO DNIA), a na miejscu trzecim z taką samą liczbą małych punktów, Piotr Sitek (ECHO DNIA) i Paweł Styczeń (SF-POOL).

Marek Karlikowski


      Kielce, 28 sierpień 2008 r.


      Z ogromnym smutkiem informujemy, że w dniu 26 sierpnia 2008 roku zmarł nasz przyjaciel Szczepan Różycki. To właśnie u Szczepana w Karakalu rozgrywaliśmy pierwsze zawody obecnego cyklu Grand Prix. W naszych sercach i pamięci pozostanie na zawsze jako uśmiechnięty i wesoły ''Szczepciu'' .

Całej rodzinie składamy serdeczne wyrazy współczucia i kondolencje.

Przyjaciele bilardziści


      Kielce, 26 sierpień 2008 r.

Mistrzostwa Świata w 14/1

      Od poniedziałku w Stanach Zjednoczonych trwają Mistrzostwa Świata w 14/1. Jedynym reprezentantem naszego kraju jest Radosław Babica z Nosanu Kielce. Po trzech dniach zawodów Radek plasuje się w środkowej części tabeli, mając na swoim koncie 3 wygrane i 2 przegrane pojedynki. Lepsi okazali się od niego Johnny Archer (USA) i Jasmin Ouschan (Austria).

O tym, jak sobie radzi nasz reprezentant, możecie się na bieżąco dowiedzieć na stronach Polskiego Związku Bilardowego http://www.bilard-sport.pl/


      Kielce, 26 sierpień 2008 r.

Mistrzostwa Europy w pool bilard - dwa medale kieleckich bilardzistów!

      Z zakończonych Mistrzostwach Europy w pool bilard, które w tym roku odbyły się w niemieckim Willingen, kieleccy bilardziści wrócili z dorobkiem dwóch medali. Oba krążki wywalczył Bartosz Rozwadowski (Nosan Kielce) w kategorii juniorów straszych. Srebrny medal wywalczył indywidualnie, przegrywając dopiero w finale w 9-bil. Natomiast brązowy zdobyła drużyna juniorów, przegrywając w półfinale z rewelacyjnie spisującymi się Niemcami. W kategorii juniorów młodszych także mieliśmy reprezentanta Kielecczyzny. Był nim Maciej Wójcik (Nosan Kielce). W swoim debiucie na tak dużej imprezie, Maciek zdołał dotrzeć do ćwierćfinału w 8-bil, co można uznać za bardzo dobry wynik. W kategorii juniorek naszą reprezentantką była Oliwia Czupryńska (UKS Olipm Kielce). Mimo iż nie wróciła ona z medalem, to otrzymała ona od Dyrektora Turnieju nagrodę za najsympatyczniejszą zawodniczkę mistrzostw.

      W kategorii mężczyzn startowało dwóch zawodników Nosanu Kielce - Radosław Babica i Karol Skowerski. Radek dwukrotnie stawał przed medalową szansą (14/1 i 8-bil). Zdecydowanie bliżej ''pudła'' było w 14/1, gdzie w ćwierćfinale minimalnie uległ Vegar'owi Kristiansen'owi z Norwegii. Karola natomiast było jedynie stać na jedno 17 miejsce w 8-bil. W meczu o awans do najlepszej szesnastki lepszy od niego okazał się Oliver Ortmann z Niemiec. Ogólnie Karol chyba nie może zaliczyć tego występu do udanych, gdyż z pewnością 17 miejsce nie jest szczytem jego możliwości.

      Podsumowując występ naszych bilardzistów cieszy dobra postawa Bartosza Rozwadowskiego, który przed Mistrzostwami był wymieniany na kandydata do medalu. Jak widać nie zawiódł i z tego względu serdecznie mu gratulujemy!!! Szkoda że medalu nie przywieźli mężczyźni, tym bardziej że w przypadku Radka było bardzo blisko. Karolowi natomiast pozostaje walka o kadrę w przyszłym roku i jak najlepsze zaprezentowanie się na kolejnych mistrzostwach, które odbędą się już w kwietniu przyszłego roku.

      Cała reprezentacja naszego kraju wróciła z Mistrzostw z dorobkiem 10 medali. Klasyfikację medalową wygrali Niemcy zdobywając 9 złotych medali. Drugie miejsce zajęli Austriacy a trzecie Brytyjczycy. Ogromnym plusem tych zawodów była możliwość śledzenia transmisji on-line z rozgrywanych pojedynków. Po raz pierwszy można było obserwować video on-line z ośmiu spotkań i to w dobrej jakości.


      Kielce, 5 sierpień 2008 r.

MISTRZOSTWA EUROPY W POOL BILARD
WILLINGEN 2008
OBEJRZYJ TRANSMISJĘ VIDEO - LIVE

      Pięciu zawodników z Kielc rozpoczyna już w czwartek walkę o medale w Mistrzostwach Europy w Pool Bilard - Willingen 2008. W poszczególnych kategoriach zagrają:
Mężczyźni:Radosław Babica, Karol Skowerski ( obaj NOSAN Kielce )
Juniorzy: Bartosz Rozwadowski, Maciej Wójcik (obaj NOSAN Kielce)
Juniorki: Oliwia Czupryńska ( UKS Olimp Kielce)
Serdecznie zapraszamy do śledzenia wyników on-line oraz transmisji video z tych zawodów. Szczegóły na stronie : www.bilard-sport.pl

Dla tych, którzy mają problem ze znalezieniem linka na oficjalnej stronie mistrzostw do bezpłatnej transmisji live-video ( z 7 stołów) informujemy, że przelinkowanie jest w menu głównym po lewej stronie ( czwarte od dołu ) pod nazwą ''Match TV'' na stronie. http://www.europeanpoolchampionships.com/

Dodatkowo bezpośredni link do transmisji video:

http://www.regiowebtv.info/streamplayers/Pool/pooltest.html     Kielce, 28 lipca 2008 r.   menu

Puchar lata w Bilard Club Extreme!!

      Puchar Lata do klubu Extreme przyciągnął ponad 30 zawodników, w tym kadrę juniorów. Przygotowującą się do wyjazdu na Mistrzostwa Europy do Willingen. Kadrowicze okazali Sie zbyt mocni dla miejscowych zawodników. Na najniższym stopniu podium stanęli Krystian Piekarski i Wojciech Szewczyk. Na drugim miejscu zawody ukończył Mieszko Fortuński, a bezkonkurencyjny tego dnia okazał Sie Konrad Gdaniec. Dziękujemy właścicielowi Klubu Extreme Sebastianowi Mazurowi za organizacje oraz Firmie Mak Marketing za nagrody.


      Kielce, 22 lipiec 2008 r.

Gościnny Klub Focus!!

      W minioną sobotę odbył się turniej bilardowy w Kieleckim Klubie Focus, w których zwyciężył Przemysław Dziuban (Bila Tarnów). Pokonał on w finale cichego faworyta gospodarzy Marka Wojewode (Kielce). Na najniższym stopniu podium stanęli: Jakub Przybysławski (Nosan Kielce) i Mateusz Stefańczyk (Altar Kielce). Medaliści otrzymali pamiątkowe puchary, oraz nagrody pieniężne o łącznej wartości 500zł. Zwycięzca otrzymał także nagrodę rzeczową (kij), a każdy uczestnik otrzymał drobny upominek.


      Kielce, 21 lipiec 2008 r.

V Kolejka 1 Polskiej Ligi BIlardowej

      ''Wakaaaacje, to na pewno są wakaaacje'' , przy takich rytmach odbyła się V zaległa a więc przełożona z 29 czerwca na 13 lipca, kolejka Polskiej Ligi Bilardowej 2008 w Kielcach. Przełożona kolejka to taka, że mecz już się odbył, tylko wynik jest jeszcze do ustalenia, tak więc do ''Klubu Mistrzów'' w Kielcach, przyjechało kilku zawodników (w liczbie czterech, być może po drodze mieli do rozegrania zaległą kolejkę brydżową) z Trefla Sopot. ''Wakaaaaacje, to na pewno są wakaaaaacje'', taką piosenkę zespołu ''Formacja Nieżywych Schabów'' zapewne śpiewali kibice bilardowi, którzy w tym czasie odpoczywali w różnych kurortach Polski i Europy prawie zjednoczonej!(gdyby nie Irlandia i jakiś prezydent?). Na stołach - raz, dwa, trzy, cztery; zaczęli ustalać wynik meczu w odmianę ''8'' bil Radosław Babica - Nosan Kielce i Dawid Jędrzejczak - Trefl Sopot. Tego dnia (13 lipca godz. 13.13) Babica nie był samym Babicą a Jędrzejczak okazał się tym właściwym Jędrzejczakiem i licytacja zakończyła się na 9:10 dla Dawida Jędrzejczaka. W odmianę ''9'' bil gospodarz Bartosz Rozwadowski i jego gość Dominik Zając mocno spierali się do co końcowego wyniku, ale w tej licytacji szybciej słowo 'dziesięć'' wypowiedział Rozwadowski i zaklepał wynik na 10:9 dla Nosanu. Po tej zagrywce kilku zagorzałych i ogorzałych od słońca miejscowych kibiców wypowiadało słowa: tak, tak; tak, tak to jest to! Nie musieli krzyczeć, gdyż mieli zdecydowaną przewagę nad kibicami z Sopotu, którzy odpoczywali na plaży w Stogach!(dzielnica Gdańska). Kolejna para w odmianę ''9'' bil to świetnie znający się i rywalizujący ze sobą od lat Karol Skowerski Nosan i Hubert Łopotko Trefl. W kilkadziesiąt minut ustalili, że dobrym wynikiem będzie stan 6:10 dla Łopotki, na co zgodził się tego popołudnia Skowerski. Po kibicach Nosanu powiało chłodem, co może miało i dobrą stronę, gdyż w klubie panowała gorąca i wilgotna atmosfera podzwrotnikowej Amazonii.O wyniku meczu miała decydować para Michał Turkowski Kielce i Wojciech Trajdos Sopot w odmianę 14/1. Turkowski po kilku słabszych kolejkach w lidze wiedział, że tego dnia tj. 13 lipca, to nie są jeszcze wakacje i nie są to już przelewki i nie jest to odmiana w 13/1 tylko 14/1. Dzięki takiej postawie i motywacji bezdyskusyjnie ustalił wynik pojedynku na 100:40 a tym samym wynik meczu na 2:2 przy żywiołowym aplauzie kibiców Nosanu, którzy wyklaskali mu słynną już ''lokomotywę'' (Turu - dzięki). A propos wilgotności i gorącej atmosfery w klubie, która przekroczyła 80% i na którą skarżyli się kibice a szczególnie było to widać po zawodnikach, którzy po meczu wyglądali jak ''parówki cielęce'' w przydrożnym barze na trasie Jędrzejów - Miechów po prawej stronie! W przerwie meczu prezes PZBil Grzegorz Kędzierski podzielił się refleksją nawiązując do wiersza J. Tuwima pt. ''Lokomotywa''.

''Buch - jak gorąco!
Uch - jak gorąco!
Puff - jak gorąco!
Uff - jak gorąco!''

Pointując to ''że trzeba koniecznie zamontować klimatyzację'' - życzymy mu, żeby ta refleksja przekuła się w praktyczny wymiar!

Po przerwie i po odprawach w obydwu zespołach dało się słyszeć głośne pohukiwania (ha! Hu! Jedziemy!) ostre przybijanie ''piątek'' oraz mocne postanowienia poprawy tego, co było ''spaprane'' w pierwszym meczu. ''Sędzia zawodów - Marek Marcinkowski będący w podróży urlopowej do Darłówka przez komórkę i zestaw głośno mówiący oznajmia ''proszę przystąpić do gry'' i poszło oj jak poooszło!!!'' Ale już po chwili na sali gier i w głowach zawodników słychać było słowa piosenki ''Waaakacje, to na pewno są wakaaaacje na pewno mam rację, wakacje są i już''!! A poza tym to mecz zaległy, więc trzeba tylko ustalić wynik spotkania. Trzymając się dalej ''języka treflowego'' o przepraszam ''języka brydżowego'' na stołach: cztery, trzy, dwa, raz: przystąpiono do licytacji wyników. W rewanżu więcej atutów w kijach mieli zawodnicy Trefla Sopot. I tak w odmianę ''9'' bil Bartosz Rozwadowski przed meczem, przy podaniu ręki długo popatrzył w oczy Dawida Jędrzejczaka i wiedział już, że jest szansa!!! Ale Bartosz przy stanie 7:7 nie skończył prostego układu dwóch bil ''8'' i ''9'' i to swamo powtórzył w kolejnej partii, z tej samej pozycji - nie mógł uwierzyć jak to możliwe, chyba o 1mm za szybko!!! Szkoda!!! Dawid wylicytował więc wynik 7:10 dla Sopotu. Kolejny pojedynek w odmianę ''9'' bil, to najlepiej grający technicznie z polotem i widowiskowo zawodnicy Skowerski - Trajdos. Grali bila w bile aż do 7:7, były więc : skoki, bile odstawne, sejfy, wózki, partie z kija, z podejścia, wszystko co w pool-u najlepsze. Skowerski chciał wbić bilę nr 6 do środka przesuwając ją o 5mm, wychodząc delikatnie na bilę nr. 7. Niestety przesunął o 3mm i bila zatrzymała się przy łuzie. Potem przy stanie 9:9 Skowerski grał wózek, który rozbił się o bandę. Wykorzystał to Trajdos kontrolując licytację do końca i pierwszy krzyknął ''dziesięć'' i wygrał 10:9. W tym momencie wynik meczu rewanżowego był 0:2 dla Sopotu. Wśród publiczności tej zagorzałej i ogorzałej od gorąca było słychać ''Oj niedobrze!, niedobrze!, niedobrze! - nie!, zaraz?! Dobrze!!!'', przecież gra jeszcze Babica i Turkowski a ten ma swój dzień. W 14/1 grali Turkowski z Łopotko licytowali po równo 49:43 potem 64:74 i w tym momencie Michał poszedł ''va bank'' grając do środka break-ową(która to łuza już raz wcześniej nie przyjęła propozycji Michała i zaklepała mu w łuzie tańcząc taniec ''pogo'' [ściana, ściana, ściana, ściana]) tym razem stało się tak samo [break-owa; taniec pogo] a biała bila rozbija trójkąt jak w ósemkę z rozbicia! Łopotko przejmuję licytację i doprowadza do 73:100 dla Trefla Sopot. Po trzech meczach 0:3 dla Trefla. Pojedynek w odmianę ''8'' bil pomiędzy Babicą a Zającem to już mecz o ambicję, honor, reputację, małe punkty, licytacje, lustracje, ostentacje, koagulację, windykacje - słowem o kąpielówki i kolor czepka na basenie! Mecz wygrał Radosław Babica 10:6. W rewanżu goście z Sopotu wygrali 3:1.

P.S. Wakacje, upał, brak klimatyzacji, zaległy mecz, wszystko to są okoliczności obciążające, ale trzeba sobie i w takich warunkach radzić jak powiedział baca - zawiązując buta dżdżownicą! A propos wilgotności; po meczu zważono koronę stołu bilardowego i o dziwo ważyła o 8 dag więcej! Coś jest na rzeczy z tym tańcem ''pogo''.

                                                                                                                                                                        Wasz Psychobil Edward Janaszek


      Kielce, 12 lipiec 2008 r.

KLUB FOCUS ZAPRASZA!!

      Zapraszamy wszystkich zapalonych graczy na turniej bilardowy w odmiane "9-bil". Sobota (19.07.2008) START Godzina 10.00. Pula nagród 500 zł + puchary. Wpisowe 20 zł. Dla każdego uczestnika upominek. Zawody odbędą się na 5 stołach 9ft.KLUB BILARDOWY FOCUS Warszawska 151


      Kielce, 10 lipiec 2008 r.

NOSAN KIELCE - TREFL SOPOT
NIEDZIELA 13 LIPCA - GODZINA 12.00
Bądź z Nami - Kibicuj i wygraj nagrody!!

Już w niedzielę 13 lipca w Kieleckim Centrum Bilardowym odbędzie się zaległe spotkanie czwartej kolejki Polskiej Ligi Bilardowej. Gospodarze drużyna NOSANU Kielce zmierzy się z TREFLEM Sopot. Mecz ten tradycyjnie już zapowiada się niezmiernie ciekawie. W obu zespołach zobaczymy bowiem najlepszych krajowych zawodników. Gospodarze do pierwszego pojedynku przystąpią w ''starym'' zestawieniu Babica, Skowerski, Rozwadowski i Turkowski. Tych twarzy nie trzeba bliżej przedstawiać sympatykom bilarda w Kielcach i Europie. W drużynie gości zagrają min. Wojciech Trajdos ( zwycięzca zawodów Pucharu Europy), Hubert Łopotko ( mistrz Polski mężczyzn w 9 bil) , Konrad Gdaniec, Marek Kudlik ( mistrzowie Polski juniorów). Dodać należy, że ostatnia trójka z Sopotu jest w składzie reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy. Łącznie natomiast przy stołach zobaczymy aż 6 reprezentantów Polski. Będzie więc na co popatrzeć.

My oczywiście liczymy na komplet punktów a pomóc w tym mają kibice, którzy mamy nadzieję pomimo wakacji i wyjazdów znajdą chwilę aby w niedzielę od 12.00 pomóc naszemu zespołowi w walce o kolejny tytuł mistrzowski. Tradycyjnie już przygotowaliśmy wiele nagród niespodzianek dla osób, które prawidłowo wytypują wynik spotkania. SERDECZNIE ZAPRASZAMY.


      Kielce, 10 lipiec 2008 r.

Radek Babica dziewiąty w Qatar Open

      Zawodnik klubu NOSAN Kielce Radosław Babica zajął wysokie dziewiąte miejsce w zawodach Qatar Open 9 ball. W walce o ćwierćfinał uległ po dramatycznym pojedynku zawodnikowi z USA Shane V. Boeining 10-11. Warto dodać, że zawody były bardzo silnie obsadzone i nie brakowało w nich praktycznie nikogo z światowej czołówki. Tym bardziej naszemu zawodnikowi należą się ogromne gratulacje. Oby tak dalej.


      Kielce, 10 lipiec 2008 r.

NOSAN KIELCE srebrnym medalista Klubowego Pucharu Polski w Pool Bilard.

      Drużyna NOSANU Kielce w składzie: Radosław Babica, Karol Skowerski, Michał Turkowski i Bartosz Rozwadowski zajęła drugie miejsce w zawodach Klubowego Pucharu Polski, który w dniach 19-21 czerwca odbył się w Mrągowie. W finale nasz zespół uległ zawodnikom DUETU Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki 12-13. To już czwarty srebrny medal naszej drużyny w tych zawodach. Zwycięstwo było bardzo blisko, ale niestety brakło trochę szczęścia. Po raz kolejny jednak nasi zawodnicy udowodnili, że należą do ścisłej krajowej czołówki bilardzistów. Dobrze zaprezentował się drugi zespół NOSANU, który w składzie: Robert Pasternak, Katarzyna Wesołowska, Tomasz Pawlik i Maciej Wójcik zajął wysokie 7 miejsce a w walce o ćwierćfinał uległ stołecznej Arenie 12-13.


      Kielce, 10 lipiec 2008 r.

Radosław Babica, Karol Skowerski, Bartosz Rozwadowski, Maciej Wójcik ( wszyscy NOSAN Kielce) i Oliwia Czupryńska (UKS OLIMP Kielce) jadą na Mistrzostwa Europy w Pool Bilard.

      Aż pięciu zawodników z naszego regionu wyjedzie na finały mistrzostw Europy, które w dniach 6-16 sierpnia odbędę się w Willingen. Mamy oczywiście nadzieję, ze z zawodów wrócą z workiem medali. Przypomnieć należy, ze w ubiegłym roku Radek zdobył dwa medale a Bartek aż trzy. Dla Maćka i Oliwi to debiut w tej najważniejszej imprezie na starym kontynencie. Karol natomiast w ubiegłym roku zajął 9 miejsce i mamy nadzieję, że tym razem będzie jeszcze lepiej.


      Kielce, 10 lipiec 2008 r.

Katarzyna Wesolowska druga w Tomaszowie Mazowieckim

      Kasia zajęła drugie miejsce w trzecich tegorocznych zawodach Pucharu Polski Kobiet w Pool Bilard, który odbył się w Klubie Duet w Tomaszowie w dniu 15 czerwca. W finale nasza zawodniczka uległa zawodniczce klubu BILA Tarnów Ewie Grzyb 2-5. Trzecie miejsce w tych zawodach zajęła młodziutka Oliwia Czupryńska ( UKS Olimp Kielce). Po tych zawodach Kasia awansowała w rankingu Polski kobiet na czwarta pozycję.


      Kielce, 10 lipiec 2008 r.

Radek Babica piaty w Austrii

      Bardzo dobry kolejny występ w zawodach Pucharu Europy Euro Tour odnotował nasz zawodnik Radosław Babica. W turnieju rozegranym w Austrii dotarł aż do ćwierćfinału ulegając w walce o półfinał zawodnikowi z Holandii N. Feijen 8-9. Ogromne brawa. Dodać należy, że na trzecim miejscu zawody zakończył inny reprezentant Polski Mateusz Śniegocki ( Hades Poznań). W zawodach brało udział jeszcze dwóch zawodników z NOSANu Kielce. Karol Skowerski zajął 33 miejsce a Michał Turkowski zagrał jak nasi piłkarze w finałach ME i zajął odległą 129 pozycję.


      Kielce, 10 lipiec 2008 r.

Skowerski trzeci w Dębicy

      Klub Pino w Dębicy gościł zawodników na ostatnim przed wakacjami turniejem z cyklu Grand Prix Polski. Tym razem bilardziści rywalizowali w odmianę 8 bil. Najlepiej z zawodników naszego klubu zagrał Karol Skowerski, który dotarł aż do półfinału. Tutaj po bardzo wyrównanym spotkaniu uległ zawodnikowi Trefla Sopot Dominikowi Zającowi 5-6. Zwycięzcą zawodów został Adam Skoneczny ( Duet Tomaszów Maz.).     Kielce, 26 czerwca 2008 r.   menu

III Eliminacja Mistrzostw Polski Amatorów

      W niedzielę 6-tego lipca 2008 zostanie rozegrana III eliminacja turnieju Bilard Sport Amator Challenge 2008 w Kielcach. Początek o godz. 10:30.

Kontakt: Krzysztof Mysior tel. 604-448-398
Wiecej...


      Kielce, 26 czerwiec 2008 r.

Eliminacje Mistrzosw Polski Amatorów

      W Kieleckim Centrum Bilardowym została rozegrana II eliminacja turnieju Bilard Sport Amator Challenge w Kielcach. Zwyciężył Mateusz Stefańczyk (Altar Kielce), który w finale pokonał Adama Kowalskiego (Karakal Kielce). Trzecie miejsce zajęli: Maciej Życiński (KKB Końskie) i Jakub Białek (Kielce). Kolejny turniej z tego cyklu zostanie rozegrany 6-tego lipca 2008


      Kielce, 16 czerwiec 2008 r.

Bilardowy weekend w Kieleckim Centrum Bilardowym

      Ostatni weekend był pełen emocji bilardowych w KCB. Na początek w sobotę odbył się turniej play off Alibi Pro, w którym uczestniczyła szóstka najlepszych bilardzistów z rundy zasadniczej. W zawodach zwyciężył Mateusz Stefańczyk (Altar Kielce) w finale pokonując Wojciecha Sajtynę (Noma System Kielce) 7-2. Na trzecim miejscu uplasowali się: Marek Marcinkowski (Nosan Kielce) oraz Adam Kowalski (Karakal Kielce). Piąte miejsca zajęli: Krzysztof Mysior (Altar Kielce) oraz Robert Stańczyk (Karakal Kielce).

      W niedzielę odbyła się V - ostatnia przed wakacjami Eliminacja Grand Prix Gór Świętokrzyskich w Pool Bilard. Najlepszy niewątpliwie tego dnia był Piotr Czupryński (Nosan Kielce) i zasłużenie zwycięża w zawodach pokonując w pojedynku finałowym Macieja Życińskiego (KKB Końskie) 5-2. Drugie miejsce Macieja wystarczyło aby ''wskoczyć'' na fotel lidera rankingu Media Expert Cup 2008, a to dzięki słabej postawie Bartosza Rozwadowskiego (dotychczasowego lidera), który tego dnia uplasował się dopiero na 33 miejscu. Trzecie miejsce przypadło: Paweł Foltyn (Kielce) oraz Tomasz Pawlik (Nosan Kielce). Na wyróżnienie zasługuje Michał Kłusakiewicz (Nosan Kielce), który zajął bardzo dobre piąte miejsce; również V miejsce zajęli: Kamil Dzirba (Kielce), Albert Lisowski (Kielce) oraz Paweł Męderak (Bila Tarnów). Kolejne zawody we wrześniu.

                                                                                                                                                                        Marqs

      Kielce, 14 czerwiec 2008 r.

Play-off ALiBi Pro

      W dniu dzisiejszym rozgrywany jest finał Amatorskiej Ligi Bilardowej Pro. Relacja On-Line...

      Natomiast jutrzejszego dnia odbędzie się już V Eliminacja zawodów z cyklu Media Expert Cup 2008, na która wszystkich zapraszamy bardzo serdecznie.Start tradycyjnie o 10:00. Relacja On-Line...      Kielce, 2 czerwiec 2008 r.

Dzień dziecka z bilardem

      Dnia 1 czerwca w Kieleckim Centrum Bilardowym odbył się turniej z okazji Dnia Dziecka. Zawody rozegrano w odmianę 9 bil. Do KCB przybyło 27 osób z Kielc i okolic (Bilcza, Skaryszew, Końskie). Pierwsze miejsce zajął TOMASZ PAWLIK (Nosan Kielce), drugie miejsce przypadło MATEUSZOWI KOWALIKOWI (Nosan Kielce), natomiast na trzeciej lokacie uplasowali się: DANIEL OLESIŃSKI (Orlęta Bilcza) i TOMASZ MUCIEK (Nosan Kielce). Wszyscy młodzi zawodnicy zasługują na gratulacje i wart uwagi jest fakt, że niektórzy od niedawna rozpoczęli swoją przygodę z bilardem. W oczach zawodników było widać zapał i chęć rywalizacji. Zwycięzca otrzymał pamiątkowy puchar, a zawodnicy od pierwszego do trzeciego miejsca otrzymali koszulki PZBil oraz książeczkę do nauki gry w pool bilard.     Kielce, 29 maja 2008 r.   menu

II Polska liga bilardowa 2008 IV kolejka Klub Mistrzów Pl. Moniuszki Kielce

      Tego dnia tj. 24 maja nie mogłem być w centrum bilardowym i dopingować zawodników, gdyż byłem "wyjechany" poza granice administracyjne Kielc, aż do centrum muzycznego w Gdyni na festiwal sztuk współczesnych. Więc nie jako patrząc z boku mogę napisać co słyszałem! A działo się działo! Choć nie było VIP - ów ani władz kościelnych. Zatem przed meczem nie było fanfar ani puszczania baloników oraz gromkiego pokrzykiwania kibiców: "To my! To my! To my! - górą!; A wy!, A wy! A wy! - wyp... adałoby powiedzieć dołem!", parafrazując znaną piosenkę ze śpiewnika patriotycznego "Kolbergiem po kraju" pt.:"Ty pójdziesz góra a ja doliną" (na melodie znanego już u nas skądinąd szwagra). Ale do rzeczy! Tym razem działacze ALTARU Kielce zaprosili do siebie działaczy ÓSEMKI Rzeszów, wielokrotnego Mistrza Polski. Goście przyjechali w pełnym ale niesztandarowym składzie, zabrakło w nim (wymienię tu jedno nazwisko, ale za to jakie!!!) Tomasza Kapłana - reprezentanta Polski - pokryły się terminy z Euro Tour - em. Mimo to klub o takim dorobku i tradycjach posiada szeroki i dobry "narybek" zawodników(nie mylić z leszczami). Dla działaczy ALTARU był to pierwszy tak poważny ligowy sprawdzian umiejętności bilardowych oraz nabytej już gruboskórności psychicznej. Tak więc sukcesem oczywiście byłyby dwa remisy, nie mówiąc już o wygranej, ale przecież dla działaczy ALTARU zwanymi dalej "Huzarami" wygrana jest założeniem samym w sobie! Jak na beniaminka przystało "Huzarzy" do meczów ligowych przygotowują się tak, jak inne zespoły ćwicząc regularnie według grafiku pomiędzy poszczególnymi kolejkami ligowymi, polturami, mastersami, grandpriksami. Tak więc ilość wyrobionych przy stole "kijogodzin" jest duża. Miało to już swoje przełożenie w pierwszym meczu w którym działacze ALTARU wygrali 3-1. I po takim śniadaniu mieli więc ochotę na dobry deser w drugim meczu przy "czystym" i dobrze "rozbitym" dla siebie stole. W rewanżu dwa pojedynki okazały się kluczowe: w odmianie 14/1 "mentor" tego zespołu podał na tacy dla przeciwnika trzy nieudane dla siebie rozbicia bili breakowej, które skrupulatnie wykorzystał działacz ÓSEMKI, czyszcząc stół i odskakując na bezpieczną odległość (trzy trójkąty), kontrolując tym samym wynik meczu do końca. W drugim pojedynku wystąpił działacz ALTARU, który w pierwszym meczu siedział na tzw. ławce rezerwowej i rozgrzewał się - pijąc gorącą herbatę Mecz był już w fazie wahadłowej (na korzyść jednego albo drugiego zespołu), kiedy to działacz ALTARU wziął czas i zmierzył sobie ciśnienie "motywacyjno-meczowe" (było na odppowiednim poziomie z tendencją wzrostową), ale niestety z jego kalendarza "metodyczno-treningowego" wynikało że w tym tygodniu jego poziom wykonawczy jest w przesileniu i znajduje się w strefie stanów niskich. I mecz zakończył się przegraną ALTARU 1-3. Być może trzeba zweryfikować czas "roboczo-kijo-godzin" przy stole. Na pochwałę zasługuje zaś (wymienię tu jedno nazwisko działacza ALTARU, który studiuje w stolicy i gra regularnie dobrze i coraz lepiej!!!) "Huzar" pseudo Stefan dla niego więc Hip Hop Hurra! (na melodie znanego już...)
      Z kalendarza rozgrywek drugiej ligi wynikało, 24 maja NOSAN II Kielce będzie podejmował BREAK BALL Bielsko-Biała. I rzeczywiście goście zjawili się przy pl. Moniuszki już przed g.11 przed dobrze zamkniętym i monitorowanym klubem. Byli więc pewni że albo grają tego dnia(co gorzej) ze SMOKAMI w Krakowie albo (co lepiej) mają już dwa walkowery w kieszeni. W kieszeni mieli niestety tylko komórkę i tel. do mnie. I zbudzili mnie "w środku nocy" przed 11 rano. Więc zorganizowałem im szybkie otwarcie klubu, który i tak miał być otwarty za chwile! Z tego co słyszałem mecz przebiegał pod dyktando pasjonatów z Kielc, którzy przełamali na wszystkich czterech stołach pasjonatów z Bielska-Białej. Z wyjątkiem jednego pojedynku w odmianę "9" w którym, to wynik ważył się do ostatniej partii przy remisie 9-9. Grający w tym pojedynku pasjonat z Kielc stwierdził, że jest jeszcze jednak zawodnikiem treningowym(zresztą tak jak i jego ojciec zwany "psychopatą" bilardowym [nazwisko znane redakcji] a nie meczowym! (Nie daleko pada bila od stołu). Ale nie pogrążył się do końca i szczęście uśmiechnęło się do niego i wygrał 10-9 i cały pierwszy mecz zakończył się wygraną 4-0 dla Kielc. Drugi mecz rewanżowy to ciąg dalszy tej samej opowieści bilardowej. Po małej taktycznej kosmetyce pasjonaci z Kielc po raz kolejny przełamali 4-0 pasjonatów z Bielska-Białej. Tego dnia BREAK BALL miał prawdopodobnie przez przypadek mocno zaciągnięty ręczny BRAKE! W rewanżu na uwagę zasługuje świetny break w 14/1 Roberta Pasternaka z NOSAN - u II, który od stanu 24 pkt. pociągnął do końca meczu i dalej, aż do break - a 98 pkt. i gdyby nie głośne hasło "Pasti kończ bo komercja chce stół" pewnie tego dnia grał by do wieczora(aż strach pomyśleć na ilu pkt. by się skończyło) Brawo Pasti!!! Dla Ciebie też Hip Hop Hurra!!! (na melodie znanego już...)
Ps. Przez przypadek sprawdziłem że tego dnia w kalendarzu był obchodzony dzień działacza i pasjonata sportowego.

Wasz Psychobil Edward Janaszek


      Kielce, 28 maja 2008 r.

Wyjazd na I ligę.

      W dniu 1 czerwca 2008 drużyna Nosanu Kielce wybiera się na mecz wyjazdowy z Wodnym Parkiem Konsalnet Warszawa. Wszystkich chętnych do wsparcia naszej drużyny w walce o 5 tytuł Mistrza Polskiej Ligii Bilardowej zapraszamy do zapisów na wyjazd. Koszt jednostkowy nie przekroczy 20 zł. Więcej informacji pod numerem Kieleckiego Centrum Bilardowego: 041-342-18-27.

Marqs


      Kielce, 27 maja 2008 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Biznesu 2008

      W poniedziałek 26 maja została zainaugurowana w Kieleckim Centrum Bilardowym dziewiąta edycja rozgrywek Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu 2008.
W bieżącym roku w zawodach uczestniczy 13 zespołów, reprezentowanych przez ponad pięćdziesięciu zawodników, przedstawicieli biznesu, kultury i mediów.
Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał prezes PZBil Grzegorz Kędzierski.
Wcześniej jednak zostało przeprowadzone losowanie, w wyniku którego zespoły zostały przydzielone do dwóch grup.
W pierwszej grupie wystąpią: NOMA-SYSTEM, ECHO DNIA, NET SYSTEM, NOSAN, ELEKTROCIEPŁOWNIA KIELCE oraz KOLPORTER.
Drugą grupę stanowią: CONTACT O/K, COVER, AKTORZY, SF-POOL, MPK KIELCE, BECHER i TVP KIELCE.
W rundzie zasadniczej drużyny grają systemem "każdy z każdym". Do dalszych gier awansuje po cztery najwyżej sklasyfikowane zespoły z grupy. W kolejnej fazie rozgrywek mecze zostaną rozegrane systemem pucharowym, które pod koniec roku wyłonią najlepszy zespół sezonu 2008.
Przed przystąpieniem do rozegrania pierwszej kolejki wszyscy obecni mieli okazję poczęstować się lampką szampana. Po czym drużyny przystąpiły do gry. Nie obyło się bez niespodzianek, albowiem obaj finaliści poprzedniej edycji Ligi - drużyny Noma-System i Contact O/K przegrały swoje pierwsze w tym sezonie mecze. Noma-System uległ zespołowi Echa Dnia (7:8) i był to najbardziej pasjonujący i wyrównany pojedynek tego dnia, zaś drużyna Contactu O/K przegrała z ekipą Coveru (3:8). Trzeba jednak przyznać, że zespół Echa Dnia, który został wzmocniony przez dobrze znanego nam zawodnika Mirka Piróga, dwukrotnego zwycięzcy w Amatorskiej Lidze Bilardowej "ALiBi", wraz z Michałem Kurzeją i Piotrem Sitkiem stanowią mocną ekipę, która niewątpliwie będzie się liczyła w końcowej fazie rozgrywek. W pozostałych spotkaniach padły następujące rozstrzygnięcia: w grupie pierwszej zespół Nosanu pokonał Elektrociepłownię Kielce (8:4) i tradycyjnie znając stoicki sposób rozgrywania pojedynku przez team energetyków był to najdłużej trwający mecz tej kolejki, zaś w grupie drugiej drużyna SF-Pool wygrała z Aktorami (8:5). W trzecim meczu grupy drugiej zanotowaliśmy, jak określił kapitan drużyny mediów Leszek Salwa, "historyczne" - pierwsze od niepamiętnych czasów, zwycięstwo zespołu TVP Kielce z ekipą, która debiutuje w rozgrywkach Ligi - MPK Kielce (8:6). Gratulujemy zwycięstwa, tym bardziej, że jako jedyna drużyna ma w składzie kobietę - Urszulę Kołodziejczyk.
      Po pierwszej kolejce na prowadzeniu w tabeli znaleźli się: w grupie I - drużyna Nosanu, choć sytuacja ta może jednak ulec zmianie, ponieważ do rozegrania pozostał mecz pomiędzy zespołami: NET System i Kolporterem, zaś w grupie II - zespół Cover (pauzował Becher).
Kolejna runda pojedynków przed przerwą wakacyjną zostanie rozegrana w dniu 09 czerwca, o godz. 18:30.  Więcej...

Marek Karlikowski


      Kielce, 27 maja 2008 r.

Początek serii?

      W niedzielę 25 maja odbyła się IV Eliminacja Media Expert Cup 2008. Na starcie stanęło 61 bilardzistów z woj. Świętokrzyskiego oraz Tarnowa. Po raz drugi z rzędu zwyciężył faworyt - Bartosz Rozwadowski (Nosan Kielce) pokonując w pojedynku finałowym dobrze dysponowanego tego dnia Krzysztofa Nowickiego (Ostrowiec Św.) 4-3. Bartosz po średnim, jak na jego możliwości, początku w Grand Prix Gór Świętokrzyskich 2008, teraz pokazał, że nie przypadkowo jest zawodnikiem pierwszoligowym i powrócił na ''fotel'' lidera rankingu - tylko tak dalej! Na trzecim miejscu uplasowali się: Maciej Życiński (Jędrzejów) oraz Artur Syrek (NET System Kielce). Kolejne pozycje zajęli, V miejsce: Mirosław Szupłat (KKB Końskie), Mateusz Salwa (Olimp Kielce), Krzysztof Mysior (Altar Kielce), Wojciech Wąsacz (Bila Tarnów). Nad przebiegiem zawodów oraz relacją on-line czuwał sędzia główny p. Krzysztof Mysior, podziękowania za pomoc dla p. Łukasza Dzirby oraz p. Łukasza Szuby. Kolejne zawody już 15 czerwca - do zobaczenia.

Marqs


      Połaniec, 21 maja 2008 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Młodzieżowa 2008.

      W Połańcu 21 maja odbył się drugi turniej Świętokrzyskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej. Zawody rozgrywane tym razem w odmianę 8 bil opiewały w liczne stojące na niezłym i wyrównanym poziomie pojedynki. Kolejny raz dopisała wysoka frekwencja - w zawodach uczestniczyło 37 zawodników, w tym 9 zawodniczek....
Więcej...


      Kielce, 19 maja 2008 r.

IV ELIMINACJA MEDIA EXPERT CUP
Relacja On-line!!

      Kolejna, IV eliminacja turnieju Media Expert Cup 2008 - Grand Prix Gór Świętokrzyskich w Pool Bilard zostanie rozegrana w najbliższą niedzielę, 25 maja 2008 r., początek turnieju punktualnie o godz. 10.00. Prosimy wszystkich uczestników o punktualne stawienie się w sali gier. Zapisy do zawodów rozpoczną się o godz. 9.00 w dniu rozgrywek. Ponownie przypominamy również o regulaminowym stroju bilardowym.
Relacja On-line...


      Kielce, 19 maja 2008 r.

IV KOLEJKA 2. POLSKIEJ LIGI BILARDOWEJ

      W najbliższą sobotę, 24 maja 2008 r., w Kieleckim Centrum Bilardowym odbędą się dwa pojedynki 2. Polskiej Ligi Bilardowej sezonu 2008, w ramach IV kolejki spotkań. W grupie I drużyna Altaru Kielce będzie podejmować aktualnego lidera swojej grupy, do niedawna I-ligowca - drużynę Ósemki Rzeszów, w składzie której pojawi się z pewnością m. in. aktualny dwukrotny Mistrz Polski w Pool Bilard - Tomasz Kapłan. Z kolei w grupie II drugi zespół Nosanu Kielce zmierzy się z ekipą Break Ball Bielsko Biała. Zapraszamy naszych kibiców do dopingu kieleckich zawodników.


      Kielce, 9 maja 2008 r.

III kolejka 1 Polskiej Ligi Bilardowej.

      Rozgrywki Polskiej I Ligi Bilardowej zawsze budziły i budzą wiele emocji, zarówno wśród zawodników, działaczy jak i publiczności. Poziom zawodów od lat jest wysoki, choć ostatnio odnoszę wrażenie, że bardzo się wyrównał i nie ma już klubów tzw. "chłopców do bicia", czego przykładem może być ostatnio rozegrana 3 kolejka (11.05.2008) pomiędzy NOSAN-em Kielce a PINO VENTOR Dębica. Grać w "Klubie mistrzów" przy placu Moniuszki 2b w Kiecach na świetnie przygotowanych stołach (niedawno wymieniono na jasno błękitne z lekkim odcieniem lazuru przechodzącym w mocno wytarty jeans) wśród najlepszej publiczności to duża przyjemność, wielka sztuka i ogromne wyzwanie. A wśród gości byli miedzy innymi - Honorowy Prezes PZBil obecnie Dyrektor europejskiej federacji bilardowej na Europę wschodnią Marcin Krzemiński z małżonką, aktualny Prezes PZBil i ŚSBil Grzegorz Kędzierski, znany wspaniały aktor teatralny i filmowy Jerzy Bończak bez małżonki, widziano żonę znanego kieleckiego aktora - nazwiska nie pamiętam oraz syna głównego sponsora klubu dwu i pół letniego juniora (przegość) Jeremiego Nowaka z seniorem Grzegorzem. Po prezentacji zawodników obydwu zespołów główny sędzia zawodów Marek Marcinkowski dał sygnał do rozpoczęcia rywalizacji wystrzałem z korkowca (dość oryginalne, ale skądinąd ciekawe jak na spotkanie bilardowe). Pobudzeni takim zaproszeniem do gry, zawodnicy PINO ruszyli na rywali z NOSAN-u jak Tyson na Gołotę. W odmianie 14/1 Wojciech Gosk z PINO Dębica po krótkiej wymianie kijami z Michałem Turkowskim z NOSAN-u Kielce odskoczył na 27:11 i odstawił Michałowi trudną do wbicia bile, po czym zatrzymał się na 59 pkt., żeby móc złapać oddech, co skrupulatnie wykorzystał Michał wyłuskując z trójkąta kilkanaście bil dociągając do 44 pkt. W dalszej części tej partii Michał nie mógł złapać mimo pełnej mobilizacji własnego metrum gry i po kolejnym nieudanym zagraniu złapał tzw. nerwa i jego twarz wyglądała jak na banerze wiszącym w klubie na którym prezentowani są zawodnicy NOSAN-u oraz firmy sponsorujące ich klub. Znam Michała i wiem, że 50 (pkt.) robi na rozgrzewkę przed śniadaniem a drugą 50 (pkt.) po śniadaniu, więc to nie sa dla niego żadne wielkości, ale widocznie tego dnia w barze w klubie mistrzów nie podawano takiej porcji i mecz zakończył się dwuktotną przegraną Michała Turkowskiego zwanego "Turem" 84:100 i w rewanżu 76:100. Nie był to zbyt udany prezent jaki Michał mógł sobie zrobić na swoje urodziny i jakby pomyślał Stirlitz "jest to materiał do przemyślenia". Kolejny mecz w odmiane "8" bil pomiędzy Radosławem Babicą z NOSAN-u a Sebastianem Ryłko z PINO wyglądał tak, jakby Radosław Babica przedstawił się tylko swojemu przeciwnikowi Sebastianowi Ryłko "jestem Radosław Babica zwany "Radziem" i ostatnio byłem w Emiratach Arabskich na Mistrzostwach Świata w odmiane "8" bil - mówi ci to coś?! I mecz zakończył się wygraną Babicy 10:3. Kolejna para przy stole w odmiane "9" bil to Karol Skowerski z NOSAN-u i Krzysztof Drąka z PINO. Ten ostatni miał jasną sytuację i nie miał nic do stracenia, ponieważ jeszcze nigdy ze "Skowerem" nie wygrał, więc wierzył, że ten pierwszy raz musi nastąpić i to była dobra motywacja. Mecz przebiegał bardzo wyrównanie i Krzysztof Drąka pokazał się z bardzo dobrej strony. Lecz Skowerski to gracz z najwyższej półki europejskiej i w kilku a szczególnie w ostatnich partach meczu pokazał znakomity kunszt taktyczno-wykonawczy (w końcu to ścisły umysł i geometria bili nie jest mu obca) i w dwumeczu, ponieważ w rewanżu trafili znowu na siebie Skowerski wygrał dwa razy 10:8. I ostatni mecz w tej części również w odmiane "9" bil pomiedzy debiutującym w tym sezonie Bartoszem Rozwadowskim z NOSAN-u a bardziej rutynowanym już Michałem Kędziorem z PINO, przebiegał pod dyktando tego drugiego utytułowanego zawdonika. Michał Kędzior w pewnym momencie prowadził już 7:3 i było prawie już wszystko jasne kto tu układa trójkąty w tym meczu. Bartosz Rozwadowski w trakcie meczu wyglądał tak jakby co chwilę się pytał: "przypomnij mi jak ja się nazywam". A to przecież bardzo utytułowany zawodnik, który jak pamiętam na ostatnich mistrzostwach Europy szedł jak burza, kosząc znanych zawodników i gdyby nie przysłowiowy łut szczęścia byłby nie tylko dwukrotnie srebrnym ale i złotym medalistą. Ligowy bilard to ciągle ta sama gra. Gra sam na sam ze sobą i z bilami na stole, tylko może okoliczności trochę inne, a przez to i waga i odpowiedzialność też...! Więc nie dziwię się takiemu chwilowemu zagubieniu i wiem, że to tylko kwestia czasu i ogrania i wkrótce zobaczymy Bartosza takiego, jak na mistrzostwach Europy. Mecz ten zakończył się przegraną Bartosza 5:10. Po meczu Bartosz długo siedział sam na fotelu patrząc przed siebie, w przerwie podszedł do niego Prezes Grzegorz Kędzierski i przez pare minut coś mu tłumaczył. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Drugi mecz przebiegał zupełnie inaczej, widocznie przypomniał mu jak się nazywa :) Pierwsza runda zakończyła się remisem 2:2. Mecze rewanżowe przeważnie rozgrywają się w luźniejszej atmosferze, bo i część publiczności już wyszła, a i zawodnicy są już dobrze usposobieni do gry. Ale nie znaczy to, że mecz jest już rozstrzygnięty, wręcz przeciwnie - to właśnie rewanż jest często tzw. "gwoździem do urny" jednej lub drugiej drużyny. Dwa mecze drugiej rundy rewanżowej mamy już opisane w pierwszej części a stan meczu jest remisowy 1:1. Bardzo emocjonujący mecz rozegrał się na stole nr 8 w odmianę "9" bil pomiędzy utytułowanym Radosławem Babicą z NOSAN-u, a znakomicie dysponowanym tego dnia i nie tylko najprzystojniejszym zawodnikiem tych zawodów z nieodzownym cekinem w uchu Michałem Kędziorem z PINO VENTOR. Michał po pierwszym meczu był na fali wznoszącej i jak tsunami poniósł wynik aż do 6:2 i kolejną partie na 7:2 miał już prawie skończoną, ale na swoje nieszczęście przechodząc obok stołu spojrzał i zobaczył, że obok siedzi nie kto inny jak sam Babica i przez myśl mu przemknęło "Boże czyżbym miał wygrać z numerem 9 w "8" ma świecie w "9" do 10" i już widział otwierane szampany, przejazd przez centrum Dębicy odkrytym kabrioletem wśród wiwatujących tłumów. Gdy powrócił do gry bila numer 5 już nie była taka prosta do wbicia, a cały układ 4 bil nie tak oczywisty. Ta chwila wystarczyła by Radek wyrównał na 6:6. Dalej gra przebiegała podobnie, Michał pięknie rozpracowywał partie do bili 6 lub 7, a potem zapraszał Radka do stołu, by skończył partie. Babica nie zwykł marnować takich propozycji i mecz zakończył się 10:8 dla Babicy. W tym momencie wynik był już 2:1 dla NOSAN-u. I wreszcie ostatni pojedynek w odmiane "8" bil pomiędzy Bartoszem Rozwadowskim z NOSAN-u a Sebastianem Ryłko z PINO, który decydował o wygranej NOSAN-u lub kolejnym remisie. A mecz toczył się "bila w bile", ale Bartosz już sobie przypomniał jak się nazywa i jaką ma ksywkę! Okrzyki kibiców z Kielc "jedziesz Kapka", "dobrze Kapelusz" podgrzewały atmosfere meczu i poniosły Bartosza na 4:2 w tym czasie Sebastian Ryłko zapomniał już jakie wrażenie zrobiło na nim hasło "Emiraty Arabskie" i postanowił udowodnić, że nie jest przypadkowym graczem pierwszo ligowym, co w całej rozciągłości meczu naprawde, prawie mu się udało doprowadzając wynik do 7:5 na swoją korzyść, a potem na 9:9. W ostatnim rozbiciu Rozwadowski mógł zrobić partie z kija, ale nie wbił 8, która zatrzymała się zasłaniając 1/5 łuzy, a przytulając się do połowki, bo takimi grał Ryłko, uniemożliwiło jej bezpośrednie wbicie. W końcowej fazie gry mało precyzyjne zagranie "sejfa" przez Sebastiana wystawiło Bartoszowi 8, której nie musiał już wbijać, gdyż Sebastian podziękował za grę podając rękę. Mecz zakończył się 10:9 dla Bartosza a cały rewanż wygraną Kielc 3:1.

Ps. A teraz mała wycieczka w stronę wspomnianego już wcześniej baneru reklamowego. Galeria twarzy tam przedstawiona wygląda tak, jakby część zawodników była po nieudanej wizycie w solarium w piwnicy u szwagra, inni zaś jakby brali udział w kampanii reklamowej maści na pryszcze i trądzik młodzieńczy, a wszyscy mają wyraz oczu jakby mieli obstrukcje. Trawestując tekst z nieistniejącego już teatrzyku "Bim-Bom" z wybrzeża można napisać, że jeżeli te zdjęcia zawodników mają wzbudzać przestrach i przerażenie w przeciwnikach, co daj Boże, i wynieść ich na wyżyny bilardowe, to dzięki Bogu, ale jeżeli jest to tylko zwykła partanina i fuszerka, co nie daj Boże, albo co gorzej brak wizji i profesjonalizmu, to niech nas ręka Boska broni!!!

Wasz Psychobil Edward Janaszek


      Kielce, 7 maja 2008 r.

Złoto-brązowi Juniorzy.

      Wspaniale spisali się zawodnicy z Kielc podczas Mistrzostw Polski Juniorów rozegranych w dniach 1-4 maja w KCB. Nasi najmłodsi zdobyli pięć medali w tym dwa złote.
      Zawody drużynowe kończyły trwające cztery dni mistrzostwa Polski juniorów rozgrywane w Kielcach. Zwycięzcą tych rozgrywek został zespół gospodarzy NOSANU Kielce ( Bartosz Rozwadowski, Maciej Wójcie, Tomasz Pawlik) , który w finale pokonał obrońcę tytułu Metal Fach LP Sokółka. W grupie Dziewcząt w odmianę 14/1 Oliwia Czupryńska (UKS Olimp Kielce) wywalczyła złoty medal. Do swojej kolekcji dołożyła jeszcze brąz w 9 bil. W grupie starszej chłopców 2 brązowe medale w odmianę 8 bil i 14/1 wywalczył Bartosz Rozwadowski (Nosan Kielce). Troszkę słabiej wypadł Maciej Wójcik (NOSAN Kielce), który trzykrotnie zajął miejsce tuż za podium zajmując piątą lokatę.
      Ogólnie start naszych zawodników trzeba uznać za bardzo dobry. Nominację do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy otrzymał bowiem Bartek Rozwadowski a do kadry narodowej zostali powołani Oliwia Czupryńska i Maciej Wójcik.
      Warto dodać, że to pierwszy medal drużynowy w rozgrywkach juniorów wywalczony przez nasz zespół w ponad 10 letniej historii udziału w tych zawodach. Również Oliwia przeszła do historii bilarda w Polsce albowiem zawody w 14/1 dla juniorek były rozgrywane po raz pierwszy.     Kielce, 26 kwietnia 2008 r.   menu

Druga liga.

      III kolejka polskiej II ligi bilardowej odbyła się - i to mogłoby wystarczyć za cały komentarz. Lecz spróbujmy przyjrzeć się tej rywalizacji przez ''dziurkę od klucza''. Po ostatniej znakomitej szarży ''Husarzy'' z ALTAR-u Kielce niesieni na skrzydłach Pegaza wylądowali w Stalowej Woli w klubie OSKAR. Wyjazdowe mecze są trudniejsze z kilku powodów m.in. długa męcząca podróż polskimi drogami, nierozpoznane stoły(klepiące łuzy, ping-pongowe bandy) oraz kibice a raczej ich brak tak po jednej jak i po drugiej stronie, lecz warunki są takie same dla obydwu drużyn jak powiedział ktoś mądry( nie znam człowieka). Pierwszy mecz przebiegał bardzo wyrównanie i gdyby nie słabsza dyspozycja tego popołudnia podstawowego zawodnika ALTAR-u(Łukasza Szuby) mecz zakończył by się zwycięstwem do jednego (nie potrzebnie w drodze robił za pilota i to może go wyczerpało) a tak mecz zakończył się remisem. Drugi mecz rewanżowy - i tu wszystko jasne. Stoły, przeciwnicy, toalety są już rozpoznane a więc zostaje już tylko taktyka, taktyka, i jeszcze raz taktyka(kto na kogo/ w co i po co? i dlaczego ja znowu w 14/1?). W tej konfrontacji statuetkę OSKARA otrzymują gospodarze ze Stalowej Woli którzy wygrali 3:1. Tak więc słynne szarże ułańskie z okresu II wojny światowej na stalowe czołgi tak historycznie jak i współcześnie nie przyniosły zwycięstwa.

      Drugi zespół NOSAN-u Kielce zapakował do ''Corsy'' kije, futerały, ręczniczki, własne kredki, nie zabrali tylko bil ,gdyż tego dnia ''ostro'' jechali do Tarnowa gdzie czekali na nich gospodarze z klubu BILA Tarnów. Zawodnicy z Kielc już w niejednym McDonald's'ie BigMac'i jedli, tak więc był to dla nich wyjazd po kolejny sukces. Pierwszy mecz jak to mecz rozpoczął od podania sobie ręki, życzenia Good Luck, Vice Versa i takie tam. Po półtorej godzinie NOSAN'czycy myśleli że to jeszcze rozgrzewka(trochę przydługa) ale rozgrzewka to zawsze rozgrzewka, ''bo lepiej być dobrze rozgrzanym niż po meczy rozczarowanym'' to słynne motto bilardowe(nie wiadomo czyje) nie do końca się sprawdza choć w tym przypadku wyjątek potwierdza regułę i BILA Tarnów w pierwszym meczu zebrała prawie całą pule 3:1. Przerwę przed rewanżem zespół z Kielc wykorzystał na rozważania taktyczne opisane już wcześniej(kto z kim w co? i dlaczego ja w 14/1?) W myśl zasady ''grać to trzeba umić'' przystąpiono do gry wystawiając się na tych samych przeciwników. Drugi mecz przebiegał można już powiedzieć do jednej łuzy i zakończył się zwycięstwem BILI Tarnów 4:0. W drodze powrotnej do Kielc był więc czas na refleksje(dlaczego ja 14/1?) i kolejnego BigMaca. Ufff!

Ps. Tego dnia do "Corsy" zawodnicy z Kielc zapomnieli zabrać jeszcze trochę talentu, którego im nie brak.

Wasz Psychobil Edward Janaszek


      Kielce, 23 kwietnia 2008 r.

Puchar Polski Kobiet.

      W ostatnią sobotę 19 kwietnia odbyły się pierwsze zawody z cyklu Puchar Polski Kobiet. Nasz region reprezentowała srebrna medalistka ostatnich Mistrostw Polski Katarzyna Wesołowska (Nosan Kielce). Występ swój może zaliczyć do udanych ze względu na wysoką trzecią lokatę. W walce o finał nieznacznie uległa młodszej koleżance Michalinie Kryszak (UKS Łabiszynianka) 3-5. Zwycięstwo zapewniła sobie Karolina Stawarz (Ósemka Rzeszów).


      Kielce, 23 kwietnia 2008 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Młodzieżowa 2008.

      Opatów był miejscem, w którym rozpoczęliśmy drugi sezon rozgrywek Świętokrzyskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej. Warto wspomnieć, że dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego i Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego w tym sezonie zostanie rozegranych pięć turniejów...
Więcej...


      Kielce, 23 kwiecień 2008 r.

Radosław Babica dziewiątym zawodnikiem na Świecie!!!

      Wysokie dziewiąte miejsce zajął Radosław Babica ( NOSAN KIELCE) podczas rozgrywanych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Mistrzostwach Świata w 8 bil.

   W pierwszym meczu rundy pucharowej po zaciętym pojedynku pokonał Kawabate Satoshi z Japonii 10-9. Mecz ten trzymał w napięciu do ostatniej bili. Obaj zawodnicy popełnili w nim po jednym błędzie z gry i po trzy błędy z rozbicia ( żadna z bil nie wpadła do łuzy). Ostatecznie zwycięsko z tej rywalizacji wyszedł nasz reprezentant.

   W walce o ćwierćfinał rywalem Radka był zawodnik z Filipin Kiamco Warren. Również ten mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Niestety tym razem nasz zawodnik popełnił ''aż 2 błędy''. To zadecydowało że uległ bilardziście z Filipin 7-10.

   Podsumowując start Babicy trzeba podkreślić bardzo wysoki poziom sportowy podczas wszystkich swych meczy W całych zawodach popełnił zaledwie 6 błędów na wbiciu ( przy 37 wygranych partiach ) a jego skuteczność rozbicia wynosiła blisko 75% . Bardzo skoncentrowany i pewny podczas gry pokazał po raz kolejny, że należy do ścisłej światowej czołówki bilardzistów. Jeżeli podobny poziom sportowy będzie reprezentował we wszystkich pozostałych trzech mistrzostwach świata w których weźmie udział w tym roku to możemy się spodziewać równie dobrych a może nawet jeszcze lepszych wyników.


      Kielce, 23 kwiecień 2008 r.

IX sezon Amatorskiej Ligi Bilardowej ALiBi

      Rozpoczynamy zapisy do kolejnego, IX sezonu Amatorskiej Ligi Bilardowej ALiBi, który będzie rozgrywany w odmianę 8-bil.

      Uczestnikami ALiBi mogą być osoby, które ukończyły 25 lat i występowały w poprzednich sezonach tych rozgrywek lub zostały zaproszone (wprowadzone) przez inną zawodniczkę lub innego zawodnika grającego w rozgrywkach ALiBi w poprzednich sezonach. Osoby chcące uczestniczyć w rozgrywkach są proszone o potwierdzanie swoich zgłoszeń na adres: redakcja@bilard.kielce.pl.

      Opłata startowa nie ulega zmianie i wynosi 25 zł od osoby, kobiety są zwolnione z opłaty startowej.

      Zamknięcie listy startowej i losowanie grup zostanie dokonane w dniu 5 maja ok. godz. 18:00. W zależności od liczby zgłoszonych uczestników zostanie utworzonych 4 lub 6 grup po 6-8 osób, na podstawie koszyków losowania.

Finałowy turniej play-off zostanie rozegrany najprawdopodobniej 20 lub 21 września 2008 r.
Wiecej...


      Kielce, 22 kwiecień 2008 r.

Eliminacje Mistrzosw Polski Amatorów

      W najbliższą niedzielę zostanie rozegrana I eliminacja turnieju Bilard Sport Amator Challenge 2008 w Kielcach. Początek o godz. 10:30.

Kontakt: Krzysztof Mysior tel. 604-448-398
Wiecej...


      Kielce, 22 kwiecień 2008 r.

FINAŁ DLA JUNIORÓW

      W sobotę 12 kwietnia odbyła się III eliminacja Media Expert Cup 2008, tym razem zawody rozegrano w odmianę 9 bil. Na starcie stanęło mniej niż zwykle uczestników, powodem zmniejszenia liczby graczy był sobotni termin, niestety kalendarz sportowy jest niezwykle napięty. W finale spotkało się dwóch kolegów z drużyny Bartosz Rozwadowski i Maciej Wójcik (obaj NOSAN Kielce), zwyciężył ten pierwszy stosunkiem 5-4. Ciekawostką jest fakt, iż dotychczasowy lider rankingu B. Rozwadowski mimo zwycięstwa w turnieju - stracił fotel lidera na rzecz Mateusza Stefańczyka (ALTAR Kielce). Taka sytuacja wynika z faktu, że ranking w cyklu Grand Prix Gór Świętokrzyskich jest ''kroczący''. Na trzecim miejscu uplasowali się Jacek Dmochowski (KKB Końskie) oraz ''stary wyga bilardowy'' Rafał Łochowski (ALTAR Kielce). Kolejne zawody odbędą się 25 maja w niedzielę.


      Kielce, 21 kwiecień 2008 r.

Świętokrzyska Liga Firm

      Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych udziałem w siódmej edycji Ligi Firm w Pool Bilardzie na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 28 kwietnia (poniedziałek), o godzinie 16.30 w Kieleckim Centrum Bilardowym. Spotkanie to będzie poświęcone omówieniu regulaminu rozgrywek oraz propozycji zmian w systemie spotkań ligowych.

Pozdrawiam: Marek Karlikowski
Kontakt: tel. 501 176 141 e-mail: marekkarl@wp.pl


      Kielce, 21 kwiecień 2008 r.

RADOSŁAW BABICA POKONAŁ DWUKROTNEGO MISTRZA ŚWIATA!!!

      Bardzo dobrze spisuje się nasz jedyny reprezentant Radosław Babica z NOSANU Kielce podczas Mistrzostw Świata w 8 bil rozgrywanych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W pierwszym meczu po bezbłędnie grze pokonał on zawodnika gospodarzy Saleema Omran 8-3. Dzisiaj natomiast zmierzył się z utytułowanym bilardzistą z Niemiec, dwukrotnym mistrzem świata Olivierem Ortmannem. Po bardzo dobrym spotkaniu Radek zrewanżował się zawodnikowi z Niemiec za porażkę poniesiona w ubiegłym roku, również w mistrzostwach świata lecz w odmianę 14/1, i zwyciężył 8-6. Trzeba jednocześnie podkreślić bardzo wysoki poziom reprezentowany przez naszego zawodnika. W całym spotkaniu popełnił zaledwie jeden błąd i gdyby posiadał więcej szczęścia przy "rozbiciu" mógł pokonać swego rywala wyższym stosunkiem. Mamy nadzieję, że Radek będzie grał tak dalej. Jutro bowiem dzień przerwy w zawodach przeznaczony na safari po pustyniach Emiratów, w którym wezmą udział wszyscy zawodnicy i goście zawodów. Runda pucharowa w której pozostanie tylko 32 najlepszych zawodników (w tym oczywiście Babica) rozpocznie się we środę o godzinie 14.00. Przeciwnika naszego reprezentanta poznamy dziś wieczorem po zakończeniu wszystkich meczy grupowych.


      Kielce, 17 kwiecień 2008 r.

Mistrzostwa Świata w 8 bil - relacja on-line

      Radosław Babica ( Nosan Kielce) będzie reprezentował nasz kraj w finałach mistrzostw świata w 8 bil, które w dniach 17-25 kwietnia odbędą się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

      Łączna pula nagród to 200.000 $. Radek, który w kwalifikacjach do tych zawodów zajął 6 miejsce i był pierwszym rezerwowym otrzymał "dziką kartę". Zapraszamy do śledzenia relacji on-line z zawodów na stronie mistrzostw: http://www.wpa-tour.com/


      Kielce, 15 kwiecień 2008 r.

II Turniej Extreme

      Już w najbliższą Niedziele odbędzie sie II Turniej Bilardowy Extreme(Odmiana 8 - bil).W dniu zawodów klub czynny od godziny 9:00. Rozpoczęcie gier punktualnie o godz. 10:00.

Nagrody:
Puchary do trzeciego miejsca włącznie oraz nagrody rzeczowe o wartości 300 zł.


Zapraszamy serdecznie !!!
Więcej...


      Kielce, 11 kwiecień 2008 r.

BEZPŁATNA AKADEMIA BILARDOWA

      Podoba Ci się gra przy zielonym suknie? Chciałbyś skrzyżować kije z najlepszymi? A może nie wiesz co zrobić z wolnym czasem. Nie zwlekaj więc i przyjdź do Kieleckiego Centrum Bilardowego. W każdy poniedziałek i wtorek od godziny 14.00 organizowane są bezpłatne zajęcia szkoleniowe dla młodzieży. Prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów bilardowych, którzy zapoznają Cię ze wszystkimi tajnikami bilarda. Gwarantujemy również niezbędny sprzęt ( kije, kreda). Jeżeli już przejdziesz pierwsze etapy szkolenia zaproponujemy Ci dodatkowe, również bezpłatne zajęcia, w grupach zaawansowanych. Akcja realizowana wspólnie z Urzędem Miasta Kielce.


      Kielce, 11 kwiecień 2008 r.

SZKOLENIE DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

      Serdecznie zapraszamy na bezpłatne zajęcia bilardowe wszystkie osoby niepełnosprawne. Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek od godziny 16.00 w Kieleckim Centrum Bilardowym. Stałą grupę stanowi oczywiście młodzież z ośrodka dla niesłyszących w Kielcach. Zapewniamy jednak, że dla każdej nowej osoby znajdzie się miejsce przy bilardowym stole. Zajęcia prowadzi trener z uprawnieniami EPBF, selekcjoner kadry narodowej mężczyzn Marcin Krzemiński. Nie ważne również czy już grałeś, czy będzie to twój pierwszy kontakt z bilami. Gwarantujemy, że jeżeli spróbujesz będziesz wracał w każdy poniedziałek. Dla uczestników przewidziane są również cykliczne zawody. Akcja realizowana wspólnie z Polskim Związkiem Bilardowym i Ministerstwem Sportu i Turystyki.


      Kielce, 11 kwiecień 2008 r.

MICHAŁ KŁUSAKIEWICZ W KADRZE NARODOWEJ

      Nasz kolega Michał Kłusakiewicz został powołany w skład kadry narodowej w pool bilard osób niepełnosprawnych na sezon 2008. Serdecznie gratulujemy naszemu sympatycznemu koledze i życzymy wielu sukcesów. Najbliższy sprawdzian już w maju. W dniach 8-11 odbędą się bowiem w Kielcach Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych.


      Kielce, 11 kwiecień 2008 r.

MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW - KIELCE 2008

      W dniach 1-4 maja w Kielcach odbędą się finały Mistrzostw Polski Juniorów w Pool Bilard. Na starcie stanie ponad 60 zawodniczek i zawodników z całej Polski. Wśród nich oczywiście nie zabraknie naszych reprezentantów. Największe nadzieje wiążemy z udziałem Bartosza Rozwadowskiego i Macieja Wójcika. Oboje to medaliści ubiegłorocznych zawodów i członkowie kadry narodowej. Mamy również nadzieję na dobry występ naszej najmłodszej uczestniczki Oliwi Czupryńskiej, która wielokrotnie pokazała, że potrafi wygrywać z najlepszymi. Nie zapomnijmy również o Tomku Pawliku, który bardzo dobrze radził sobie w tegorocznych zawodach Pol Tour. Tomek ma dodatkową motywację albowiem nasz Prezes obiecał, że jeżeli zdobędzie medal na tych zawodach to dostanie w prezencie jego kija ( BEAR ). To się nazywa motywacja. Pozostałych starszych i młodszych kolegów zapraszamy do kibicowania wszystkim zawodnikom a szczególnie naszym reprezentantom. Liczymy oczywiście na kilka medali.


      Kielce, 11 kwiecień 2008 r.

NOSAN KIELCE - PINO VENTOR DĘBICA 11 MAJA

      Wszystkich sympatyków bilarda w Kielcach informujemy, że w związku z udziałem Radosława Babicy w finałach Mistrzostw Świata w 8 bil mecze III kolejki I Polskiej Ligi Bilardowej pomiędzy NOSANEM Kielce i PINO VENTOR Dębica odbędzie się 11 maja. Już dzisiaj serdecznie wszystkich zapraszamy do Kieleckiego Centrum Bilardowego w niedzielę na godzinę 12.00. To pierwsze spotkanie w tym sezonie na własnym terenie, więc tym bardziej będziemy potrzebowali Waszej pomocy.


      Kielce, 07 kwiecień 2008 r.

MEDIA EXPERT CUP W SOBOTĘ!

      Najbliższe zawody z cyklu Grand Prix Gór Świętokrzyskich wyjątkowo odbędą się w sobotę (12.03.2008) o godz. 9.00. Prosimy wszystkich uczestników o punktualne stawienie się w sali gier. Rozpoczęcie zawodów odbędzie się punktualnie o godz. 10.00. Przypominamy również o regulaminowym stroju bilardowym.     Kielce, 31 marca 2008 r.   menu

Mistrzostwa Kielc Świetlicy Plus

      Mistrzostwa Kielc Świetlicy Plus w Pool Bilardzie to impreza, która od trzech lat jest regularnie rozgrywana w Gimnazjum nr 13. Uczestnikami zawodów są uczniowie, którzy w pool bilard grają na zajęciach rekreacyjno-sportowych Świetlicy Plus, dzieci i młodzież z uczniowskich klubów sportowych z terenu naszego województwa oraz zrzeszona w kieleckim stowarzyszeniu bilardowym. Formuła rozgrywania zawodów, z podziałem na grupę młodszą JUNIOR oraz grupę starszą PRO, pozwala wziąć udział licznej grupie zawodników zarówno tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z bilardem, jak również tym, którzy grają w bilard już dłuższy czas. Turniej rozgrywany tym razem w odmianę 8 bil opiewał w liczne stojące na wyrównanym poziomie pojedynki. W grupie młodszej do półfinałów dotarło aż trzech zawodników z UKS Chotel Czerwony. Jednak najlepszym okazał się zawodnik gospodarzy Maksymilian Król UKS Olimp Kielce, który w meczu półfinałowym zwyciężył Wojtka Drechnowicza 3-0, a w finale Tomasza Szczęśniaka również 3-0. W grupie starszej trzecie lokaty zajęli: Piotr Piazdecki - Świętokrzyskie Stowarzyszenie Bilardowe i Wojtek Moręgiel UKS Olimp Kielce. Zwycięzcą turnieju został Kamil Szcześniak UKS Chotel Czerwony, który w finale pokonał Dominika Jachimowskiego UKS Olimp Kielce wynikiem 4-1. Najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami.

                                                                                                                                                                        Marek Karlikowski


      Kielce, 31 marzec 2008 r.

BABICA I SKOWERSKI NA ANTENIE TELE 5

      Serdecznie zapraszamy przed telewizory wszystkich sympatyków bilarda. Na antenie TELE 5 odbędzie się bowiem relacja z pojedynku finałowego Grand Prix Polski w Pool Bilard 2008 z udziałem naszego zawodnika Radosława Babicy (Nosan Kielce), który "spróbuje" pokonać swego rywala Mariusza Rotera (Mario Mikołów). Zobaczymy również Karola Skowerskiego, jednak w nietypowej dla siebie roli. Jakiej jednak przekonacie się sami.

Serdecznie zapraszamy !!! Sobota godzina 9.00 oraz niedziela 22.55 antena TELE 5


      Kielce, 31 marzec 2008 r.

Historyczny sukces BABICY

      Radosław Babica (NOSAN Kielce) przeszedł do historii polskiego bilarda. Został on bowiem zwycięzcą pierwszych w kraju zawodów w odmianę 10 bil. Turniej Grand Prix Polski odbył się w klubie GARAGE w Katowicach, a na starcie stanęło ponad 170 zawodników z całego kraju. W finale zawodnik NOSANU pokonał swego byłego kolegę klubowego Mariusza Rotera (obecnie Mario Mikołow) 5-2. Zwycięstwo to umocniło naszego zawodnika na prowadzeniu w rankingu Polski, któremu przewodzi z dorobkiem 338 punktów. Dobry występ zaliczył również Michał Turkowski (NOSAN) , który zajął wysokie piąte miejsce. Na 17 pozycji zawody zakończyli Karol Skowerski, Ziemowit Janaszek oraz Bartosz Rozwadowski (wszyscy NOSAN). Na ogromne słowa pochwały zasługuje natomiast wynik dwóch inny reprezentantów z Kielc. Katarzyna Wesołowska (NOSAN) wygrała trzy pojedynki grupowe i awansowała do rundy pucharowej gdzie uległa Mariuszowi Roterowi zajmując ostatecznie 33 miejsce. Jeszcze lepiej spisał się Mateusz Stefańczyk (ALTAR Kielce) który pewnie awansował do rundy pucharowej a następnie pokonał byłego mistrza Europy Mariusza Grecha (Dziewiątka Wałbrzych ) 5-3. Uległ natomiast w kolejnej rundzie Marcelowi Fortuńskiemu (Baribal Lubin) zajmując wysokie 17 miejsce.

Pozostałym naszym zawodnikom nie udało się awansować do rundy pucharowej a zajęli oni następujące pozycje:
65 miejsce - Tomasz Pawlik, Robert Pasternak. Bartosz Bieńkowski, Agata Sokołowska(wszyscy NOSAN)
97 miejsce - Jakub Przybysławski (NOSAN)
129 miejsce - Paweł Styczeń, Krzysztof Mysior (obaj ALTAR), Maciej Wójcik (NOSAN)
161 miejsce - Rafał Łochowski (ALTAR)

Mecz finałowy z udziałem naszego zawodnika będzie można zobaczyć na antenie TELE 5 w sobotę 5 kwietnia o godzinie 9.00 i w niedzielę 6 kwietnia o godzinie 22.55.


      Kielce, 17 marzec 2008 r.

Faworyci zawiedli

      W niedzielę odbyła się II eliminacja Media Expert Cup 2008, tradycyjnie nie zawiodła wysoka frekwencja - 64 osoby. Zawiedli natomiast faworyci zwłaszcza, że turniej został rozegrany w odmianę 8-bil, która pomimo handy-cup-u faworyzuje zawodników z grup zawodowych I-III. Kolejny raz taka sytuacja umacnia nas w przekonaniu, że stworzony system ''forów'' pozwala na osiągnięcie dobrego wyniku dla każdego, pomimo różnicy w poziomie umiejętności. Zwycięzcą został Mateusz Tutaj (Kielce) pokonując w pojedynku finałowym świetnie grającego w całym turnieju Mirosława Szupłata (KKB Końskie) 4-1. Na trzecim miejscu uplasowali się: Mateusz Stefańczyk (Altar Kielce), cieszy fakt, iż ''Stefan'' trzyma dobrą formę; Tomasz Ostrowski (Kielce), który wykorzystał swoje 12 letnie doświadczenie i po dłuższej przerwie stanął na podium. Kolejne miejsca zajęli, V-miejsce: Mateusz Kowalik (Nosan Kielce), Oliwia Czupryńska (Nosan Kielce), Piotr Czupryński (Nosan Kielce), Krzysztof Marcińczak (Jędrzejów). Kolejne zawody odbędą się najprawdopodobniej w maju ze względu na bardzo napięty kalendarz sportowy, wkrótce zostanie umieszczony dokładny termin III eliminacji.Wiecej...

       Po II eliminacji zostały wprowadzone następujące zmiany w grupach zawodowych:
M. Życiński gr. III
M. Salwa gr. III
O. Czupryńska gr. V
R. Łochowski gr. IV
A. Kowalski gr. III
M. Tutaj gr. IV


      Kielce, 15 marzec 2008 r.

Przepisy gry w 10-bil

      Na oficjalnej stronie internetowej Polskiego Związku Bilardowego pojawiły sie przepisy gry w odmiane 10-bil. http://www.bilard-sport.pl/


      Kielce, 14 marzec 2008 r.

DYNAMIC BILLARD BEST OF THE EAST 2008 - PUCHAR EUROPY WSCHODNIEJ W POOL BILARD

      Trzech zawodników klubu NOSAN Kielce weźmie udział w pierwszych tegorocznych zawodach z cyklu Dynamic Billard Best of the East 2008. Do Rumunii, gdzie w dniach 15-16 odbędą się otwarte mistrzostwa tego kraju wylecą Radosław Babica, Michał Turkowski i Karol Skowerski. To pierwszy tegoroczny turniej z tego cyklu w którym nasi zawodnicy walczą o przepustkę na przyszłoroczne zawody pucharu Europy ( zwycięzca całego rankingu otrzyma nominacje do kadry narodowej i pokrycie kosztów udziału w przyszłorocznych zawodach) oraz nagrody finansowe, których pula wynosi każdorazowo 4.000 EURO. Pozostałe cztery turnieje odbędą się kolejno w Polsce, Bułgarii, Słowacji na Węgrzech i Ukrainie.


      Kielce, 11 marzec 2008 r.

Informacja dotycząca ligi Młodzieżowej

      Już niebawem ruszają rozgrywki Świętokrzyskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej 2008.Impreza ta jest adresowana do młodych zawodników reprezentujących kluby bilardowe z naszego województwa, zrzeszonych w Uczniowskich Klubach Sportowych oraz Stowarzyszeniach Sportowych. Dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego i dużej pomocy Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego od kwietnia do października zostanie rozegranych pięć turniejów regionalnych w różnych ośrodkach naszego województwa oraz turniej finałowy w Kieleckim Centrum Bilardowym. Mam nadzieję, że w tym roku do rozgrywek poza klubami, które wzięły udział w pierwszej edycji ligi świętokrzyskiej dołączą nowe kluby z: Bodzentyna, Końskich, Jędrzejowa i Chotla Czerwonego. Serdecznie zapraszam do udziału w lidze wszystkie kluby bilardowe z naszego regionu.Wszelkie informacje dotyczące regulaminu i terminów rozgrywek znajdują się na wskazanej stronie:http://bilard.kielce.pl/2008/turniej_smlb_2008

                                                                                                                                                                        Marek Karlikowski


      Kielce, 10 marzec 2008 r.

Udany początek

      W dniu Święta Kobiet odbyła się II kojeka 2 ligi bilardowej. W Klubie Mistrzów przy pl. Moniuszki w Kielcach gospodarzami były po raz pierwszy dwa zespoły z Kielc. Publiczność dopisała więc w dwójnasób!!! Inauguracje bo w I kolejce oba zespoły pauzowały zaszczycił swoją osobc Prezes Polskiego Zwivzku Bilardowego Grzegorz Kędzierski, który przywitał wszystkich uczestników zawodów oraz bardzo licznie zgromadzoną publiczność!!! Do Kielc przyjechały zespoły z Krakowa i Końskich. Smoki z Krakowa można powiedzieć od razu wpadły w „paszczę lwa”, bo gospodarze w składzie: kap. drużyny Ziemowit Janaszek, Maciej Wójcik, Tomasz Pawlik i pod nieobecność chorego (drogiego nam) Roberta Pasternaka nie bylo kto, bo sama Mistrzyni Polski Katarzyna Wesołowska.
Pierwszy mecz przebiegł dość wyrównanie, ale gorący doping kibiców przeważył szalę i w efekcie Nosan wygrał 3:1 – odmiana

    „8” Katarzyna Wesołowska – Piotr Cepil 7:10
    „9” Tomasz Pawlik – Łukasz Sochor 10:9
    „9” Ziemowit Janaszek – Wojciech Gałka 10:7
   „14/1” Maciej Wójcik – Adrian Gajda 100:33

       W rewanżu Smoki były już tylko „bezzębnym smoczkiem” który musiał uznać wyższość swojego pogromcy aż 4:0 – odmiana

    „8” Maciej Wójcik – Piotr Cepil 10:7
    „9” Tomasz Pawlik – Łukasz Sochor 10:7
    „9” Katarzyna Wesołowska – Tomasz Sochor 10:1
    „14/1” Ziemowit Janaszek – Patryk Gargos 100:23

       na razie gdyż trener Smoków Andrzej Siejko zapowiedział, że u nich w Krakowie nie pójdzie już tak gładko. Zapowiada to dobrą rywalizacje.

       Zespół KKB z Końskich w składzie: Jerzy Grabarczyk, Jacek Dmochowski, Mateusz Musiał, Łukasz Bobiński, również debiutujący w rozgrywkach zjawił się w Kielcach owiany tajemniczością jak „koń trojański”. Można już było zadać sobie Mickiewiczowskie pytanie „Co to będzie?, co to będzie?”.
       Zaś zawodnicy Altaru pod trenersko – artystycznym przewodnictwem Rafała Łochowskiego w składzie: Mateusz Stefańczyk, Rafał Łochowski, Łukasz Szuba, Krzysztof Mysior, Łukasz Dzirba; Przygotowywali się do rywalizacji bardzo długo i pracowicie, chcieli już w pierwszym starciu ujeździć „wierzchowca”. Więc w iście Gombrowiczowskim stylu jak z Trans -Atlantyku przysposobili sobie solidne ostrogi. Jednak wierzchowiec z Końskich okazał się tylko dobrze zapowiadającym się osiołkiem, który uległ w dwumeczu 0:4. 0:4 odmiana:

    „8” Mateusz Stefańczyk - Jerzy Grabarczyk 10:2
    „9” Rafał Łochowski - Jacek Dmochowski 10:1
    „9” Łukasz Szuba - Mateusz Musiał 10:8
    „14/1” Krzysztof Mysior - Łukasz Bobiński 100:51

rewanż:

    „8” Mateusz Stefańczyk - Jacek Dmochowski 10:0
    „9” Łukasz Szuba - Jerzy Grabarczyk 10:4
    „9” Łukasz Dzirba - Łukasz Bobiński 10:5
    „14/1” Rafał Łochowski - Mateusz Musiał 100:22

       Taka bywa czasami rola debiutanta za którą płaci się tzw. frycowe, ale to zawodnicy z KKB Końskie już mają za sobą, więc myślę że może być już tylko lepiej. „Huzarzy” z Altaru nie mogli wymarzyć sobie lepszego startu. Potwierdzili teorię, że nawet debiutujący mogą już mieć w swoim futerale miejsce na buławę pierwszoligową.
Ps. Na pochwałę zasługuje również profesjonalizm podejścia do rozgrywek. Dzień wcześniej wieczorem zawodnicy obu zespołów (gospodarze) świetnie przygotowali stoły oraz salę do turnieju. Mam nadzieję, że to będzie już zwyczajowy rytuał, ku chwale wszystkich bilardzistów!!!

                                                                                                                                                                        Wasz Psychobil Edward Janaszek


      Kielce, 06 marzec 2008 r.

II Eliminacja Grand Prix Gór Świętokrzyskich (8-bil)

      W niedzielę 16 marca odbędzie się druga eliminacja Media Expert Cup 2008, wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do zapisów od godz. 10.00 w dniu zawodów, jednocześnie przypominamy o obowiązku występowania w stroju bilardowym (regulamin zawodów). Dla osób niezrzeszonych będzie możliwość nabycia koszulek polo z logiem sponsora w promocyjnej cenie 25 zł. Opłata startowa nie ulega zmianie i wynosi 20 zł. Nagrody: dla zwycięzcy nagroda rzeczowa RTV-AGD wartości 250 zł, dla osoby wylosowanej do rozbicia JACKPOTA nagroda niespodzianka od sponsora wartości 50-100 zł (PULA JACKPOT - 100zł), puchary za miejsca 1-8.


      Kielce, 06 marzec 2008 r.

Potrójny Debiut

      W najbliższą sobotę w Kieleckim Centrum Bilardowym o godz.11.00, odbędzie się inauguracja II Polskiej Ligi Bilardowej grup I i II. Na ośmiu stołach zostaną rozegrane 2 mecze jednocześnie. Pojedynek w gr I to: Atlar Kielce - KKB Końskie, obie drużyny debiutują w rozgrywkach; gr II to: Nosan II Kielce - Smoki Kraków (debiutant). Zapraszamy wszystkich kibiców.


      Kielce, 06 marzec 2008 r.

Piąte miejsce Bartka Rozwadowskiego!

      Bartosz Rozwadowski (NOSAN Kielce) zajął wysokie piąte miejsce w zawodach WiK Pol Tour 9 bil rozegranych w klubie Mario w Mikołowie. Na drodze do półfinału zatrzymał go kolega z reprezentacji Mariusz Skoneczny (Lipiński Dachy Tomaszów) któremu uległ 4-7. To najlepszy wynik w historii startów tego młodego zawodnika i najlepszy spośród wszystkich naszych zawodników grających w tych zawodach. Dodać należy, że w zawodach wzięło udział ponad 180 zawodników z całego kraju. Na 9 pozycji zawody zakończyli M. Turkowski i R. Babica a na 33 miejscu K. Skowerski i A. Sokołowska (wszyscy NOSAN Kielce).
    Pozostałym naszym reprezentantom nie udało się awansować do fazy pucharowej i zakończyli swój udział na fazie grupowej.
A oto miejsca pozostałych zawodników naszego Stowarzyszenia:
65 miejsce - Z. Janaszek (Nosan Kielce), P. Styczeń (Altar Kielce), M. Wójcik (Nosan Kielce)
129 miejsce - B. Bieńkowski (Nosan Kielce), R. Łochowski (Altar Kielce)
161 miejsce - K. Mysior, M. Stefańczyk, Ł. Szuba (wszyscy Altar Kielce)
Pełne wyniki na stronie      http://www.bilard-sport.pl/poltour_2008     Kielce, 28 luty 2008 r.   menu

Nowy klub bilardowy

      Powstał nowy klub bilardowy w Kielcach, właścicielem jest jeden z najdłużej grających bilardzistów w naszym regionie p. Sebastian Mazur. Na powierzchni ponad 200m2 stoi 5 nowiutkich, 9 stopowych stołów marki Dynamic.

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się turniej bilardowy, na który serdecznie wszystkich zapraszamy:

Miejsce: Bilard Club Extreme
Adres: Klonowa 55, 25-553 Kielce
Telefon: 602-29-94-24
Ilość stołów: 5


Termin: 2.02.2008 (niedziela)
Zapisy: 10.00
Opłata startowa: 20 zł
Odmiana: 9-bil
Dystans: minimum do 4 wygranych partii, możliwy podział na 2 grupy zawodowe: ''Pro'' i ''Regular'' (Pro v.s. Regular 0:1 do 4 wygranych partii)

Nagrody:
I miejsce - Classic Jump - wartość 130 zł +puchar
II miejsce - Bila Pro Cup - wartość 70 zł + puchar
III miejsce - 2 x Cuetec tip tool - wartość 40 zł każdy + statuetka


      Kielce, 28 luty 2008 r.

Narodowy Junior Tour

      W niedzielę 24 lutego odbył się pierwszy z czterech zaplanowanych na sezon 2008 Narodowy Junior Tour. Areną zmagań młodych bilardzistów będzie klub Frame w Łodzi. Zawody były podzielone na kategorię dziewcząt i chłopców, łączna ilość uczestników to 123 osoby, a nasz region reprezentowało 6 zawodników i 1 zawodniczka. Najlepiej wypadła Oliwia Czupryńska (Nosan Kielce) zajmując drugie miejsce w kat. dziewcząt. Wśród chłopców najlepszym wynikiem wykazał się Maciej Wójcik (Nosan Kielce) - 5 miejsce; najbardziej utytułowany z całej ekipy Bartosz Rozwadowski (Nosan Kielce) zajął dopiero 17 miejsce; na dalszych pozycjach uplasowali się debiutanci, 49 miejsce: Maksymilian Król, Tomasz Muciek, Michał Tutka, Artur Zarzycki.


      Kielce, 28 luty 2008 r.

''Kapka dzięki!''

      W pierwszej kolejce I Polskiej Ligi Bilardowej zespół Nosanu Kielce udał się na spotkanie wyjazdowe aż do Sokółki.
      Po długiej podróży przez ''pół Polski'' mistrzowie ligi dotarli do bardzo gościnnego klubu LP Metal Fach Sokółka. Prezes klubu p. Lech Piekarski słynie ze wspaniałej gościny i tym razem nie zawiódł. Na drugi dzień ok. godz. 12.00 rozpoczął się pierwszy pojedynek w sezonie 2008, Nosan Kielce w zmienionym składzie, Mariusza Rotera zastąpił Bartosz Rozwadowski (wychowanek klubu) i był to jego debiut w I lidze. Bartosz zmierzył się w pierwszym pojedynku (9-bil) z kolegą z reprezentacji Polski Juniorów - Krystianem Piekarskim, niestety uległ 6-10. Kapitan drużyny Radosław Babica nie dał większych szans Dariuszowi Skuratowi pokonując go 10-4 (8-bil). Karol Skowerski gładko uporał się z drugim juniorem z LP Konradem Piekarskim, pewnie wygrywając 10-3 (9-bil). Ostatni mecz to rywalizacja w odmianę 14/1 gdzie Michał Turkowski zagrał z bardzo doświadczonym i utytułowanym Karolem Augustynowiczem - to był bardzo ciekawy i wyrównany mecz, w którym ostatecznie zwyciężył Michał 100-88 i zapewnił dla Kielc 3 punkty. W drugim meczu pary poszczególnych pojedynków nie zostały zmienione, B. Rozwadowski po raz drugi nie poradził sobie z Krystianem Piekarskim i tym razem przegrał 5-10, R. Babica po raz drugi okazale pokonał M. Skurata 10-1, K. Skowerski wygrywa z Konradem Piekarskim 10-5, a M. Turkowski po równie wyrównanym i ciekawym meczu tym razem uznaje wyższość starszego kolegi K. Augustynowicza przegrywając swój pojedynek 82-100. Biorąc pod uwagę, że Bartosz debiutował w I lidze trudno mieć pretensje do młodego juniora o niekorzystny wynik, 4 punkty zdobyte przez drużyne w meczu wyjazdowym należy uznać za bardzo dobry wynik. Najbliższe spotkanie to pojedynek z Pino Ventor Dębica, który odbędzie się w Kieleckim Centrum Bilardowym 20 kwietnia (niedziela) g. 12.00.


      Kielce, 17 luty 2008 r.

Wielki powrót Ziemowita!!!

      W niedzielę 17 lutego odbył się inauguracyjny turniej Grand Prix Gór Świętokrzyskich w Pool Bilard. W tym sezonie turniej nie zmienił nazwy co oznacza że nasz sponsor generalny Sieć Media Expert dalej będzie wspierać bilard w naszym regionie. Dodatkowo sponsorami są firmy Mak Marketing i NET System.
      Zwycięzcą pierwszej eliminacji Media Expert Cup 2008 został Ziemowit Janaszek (Nosan Kielce), który po rocznej absencji w wielkim stylu powrocil do gry w największym turnieju województwa Świętokrzyskiego. Na drugim miejscu uplasował się Mateusz Stefańczyk (Altar Kielce) nieznacznie ulegając w finale 4-5, należy zaznaczyc iż słynny ''Stefan'' od tego sezonu został przeniesiony z grupy IV do III , tym bardziej należą się gratulacje. Trzecie miejsce należy do dwoch Maciejów , Życinskiego (Jedrzejów) i Wójcika (Nosan Kielce). Na kolejnych miejscach uplasowali się, V miejsce: Grzegorz Nowak, Adam Kowalski, Dariusz Nowicki oraz Piotr Czupryński.Kolejne zawody 16 marca - do zobaczenia.Więcej...     Kielce, 28 stycznia 2008 r.   menu

NOSAN nowym sponsorem generalnym Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego.

      Firma Grzegorza Nowaka NOSAN podjęła się sponsorowania zawodników i drużyny Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego od sezonu 2008. Zespół pierwszoligowy będzie więc nosił nazwę NOSAN Kielce. Jak widać pomoc zespołowi zaoferowała firma, której bilard jest bardzo bliski. Nastąpiły również zmiany w składzie zespołu. Po pięciu latach gry w naszej drużynie z zespołem rozstał się Mariusz Roter, którego pożegnaliśmy podczas turnieju Masters Domgoss Media Expert Cup. O jego miejsce w składzie pierwszej drużyny rywalizować będą trzej zawodnicy: Bartosz Rozwadowski (17 lat), Ziemowit Janaszek (23 lata) oraz Robert Pasternak (23 lata).
      Zespół zmienił również trenera. Pełniącego przez 12 lat tę funkcję Grzegorz Kędzierskiego zastąpił Marek Karlikowski. Mamy nadzieję, że nowemu selekcjonerowi uda się wraz z zespołem zdobyć tak wiele medali. Przypomnieć bowiem należy, że podopieczni Grzegorza przez ten okres aż 130 razy stawali na podium mistrzostw Polski, Europy i świata. Pierwszy sprawdzian już 10 lutego podczas inauguracji sezonu ligowego. Wtedy bowiem NOSAN Kielce zmierzy się na wyjeździe z drużyną Metal Fach LP Sokółka.
      Dodatkowe wsparcie dla drużyny zaoferowała również firma MAK MARKETING. Cieszy więc fakt, że los naszego zespołu nie został obojętny pasjonatom bilarda.
      W sezonie 2008 Stowarzyszenie wystawi do rozgrywek drugiej ligi dwie drużyny. Pewni udziału są zawodnicy NOSAN II Kielce, w składzie których zagrają dwaj z trzech rezerwowych pierwszego zespołu oraz Maciej Wójcik, Katarzyna Wesołowska i Tomasz Pawlik. Szefem tej drużyny będzie Edward Janaszek. Drugi zespół to team pod nazwą ALTAR, w składzie którego zobaczymy: Łukasza Dzirbę, Rafała Łochowskiego, Łukasza Szubę, Mateusza Stefańczyka oraz Krzysztofa Mysiora. Dowodzącym będzie natomiast Rafał Łochowski.
      Zmieniła się również osoba, która będzie dbała o aktualizację naszego serwisu internetowego. Pomysłodawcę i twórcę naszej strony - szefa firmy NET SYSTEM Igora Białogońskiego zastąpi Krzysztof Mysior. Nie oznacza to oczywiście, że Igor wycofuje się z działalności w Stowarzyszeniu. Wręcz przeciwnie. Teraz będzie miał więcej czasu na... grę w bilard. Tak więc koledzy, szczególnie z Ligi Biznesu i Alibi uważajcie.

      Planujemy, że w tym roku zawodnicy wystąpią w kilkudziesięciu zawodach. Będą to m.in. Grand Prix Polski WiK Pol Tour, Best of the East, Junior Tour, Puchar Polski Kobiet, Euro Tour, Klubowy Puchar Polski. Mamy również nadzieję, że uda się nam zorganizować środki na udział w zawodach Klubowego Pucharu Europy.

      Nasz zespół to wiele gwiazd, nie tylko krajowego, ale i europejskiego formatu. Główne skrzypce grają w nim:
Radosław Babica - czterokrotny medalista mistrzostw Europy seniorów, czterokrotny mistrz Polski, członek kadry narodowej,
Karol Skowerski - medalista mistrzostw świata juniorów, mistrz Polski w 14/1, członek kadry narodowej,
Michał Turkowski - medalista mistrzostw Europy juniorów,
Bartosz Rozwadowski - medalista mistrzostw Europy juniorów, członek kadry narodowej,
Maciej Wójcik - medalista mistrzostw Polski juniorów, członek kadry narodowej,
Katarzyna Wesołowska - mistrzyni Polski w 9 bil, członkini kadry narodowej.  


      Kielce, 28 stycznia 2008 r.

CONTACT O/K i Pan Ryszard Olbromski

      Firma p. Ryszarda Olbromskiego CONTACT O/K zrezygnowała ze sponsorowania drużyny Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego. Przez 10 lat p. Ryszard pomagał naszemu zespołowi. Był to okres bardzo dobrych wyników naszych zawodników zarówno na arenach krajowych jak i zagranicznych, potwierdzony kilkudziesięcioma medalami, w tym czterokrotnym zdobyciem tytułu Mistrza Polskiej Ligi Bilardowej. Szef firmy nie rozstaje się z bilardem. Osobiście wiele godzin spędza w Kieleckim Centrum Bilardowym i bierze udział w rozgrywkach sportowych. Ciężko w słowach wyrazić wdzięczność za zaufanie i pomoc, jakim przez te lata nas obdarzył. Mamy nadzieję, że radość z wyników sportowych, a głównie nawiązane znajomości i przyjaźnie przyniosły i przyniosą wiele radości i zadowolenia.
      Za wszystkie spędzone chwile serdecznie DZIĘKUJEMY i mamy nadzieję, że jeszcze niejednokrotnie spotkamy się przy stoliku... bilardowym oczywiście.

Zawodnicy i działacze
Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego  


      Łódź, 27 stycznia 2008 r.

RADEK BABICA W FINALE

      Bardzo dobrze rozpoczęli sezon sportowy 2008 zawodnicy zespołu NOSAN Kielce. Podczas inauguracyjnych zawodów WiK Pol Tour rozegranych w Łodzi, na starcie których stanęło 185 zawodników z czterech państw, aż trzech naszych reprezentantów awansowało do najlepszej ósemki. Najlepiej spisał się Radosław Babica. Nasz zawodnik dotarł aż do finału, gdzie po perfekcyjnej grze swego przeciwnika Mateusza Śniegockiego musiał uznać jego wyższość przegrywając 1-6. Mecz ten będzie można zobaczyć na antenie TELE 5 o godzinie 15.15 w dniu 10 lutego. Na wysokim piątym miejscu udział w zawodach zakończyli Michał Turkowski i Karol Skowerski. Dobrze spisali się również Bartosz Rozwadowski i Maciej Wójcik, którzy zajęli 17 miejsce. Na słowa pochwały zasługuje również Tomek Pawlik, który awansował do fazy pucharowej pokonując w grupie pierwszoligowego zawodnika Trefla Sopot Dominika Zająca.
      Na fazie grupowej udział w rozgrywkach zakończyli: Ziemowit Janaszek, Krzysztof Mysior i Łukasz Szuba.
      Gratulacje dla wszystkich i czekamy na następne tak dobre wyniki. Kolejna okazja w dniach 1-2 marca w Mikołowie.  


      Kielce, 19 stycznia 2008 r.

UDANA SERIA MACIEJA WÓJCIKA

      W sobotę, 19 stycznia, zakończył się ubiegłoroczny cykl Grand Prix Gór Świętokrzyskich - Domgoss Media Expert Cup 2007. Z roku na rok turniej cieszy się coraz większą popularnością, w każdej eliminacji wzięło udział średnio 60 - 70 uczestników (rekord 84 osoby), a łącznie 134 osoby. Kieleckie Centrum Bilardowe odwiedzają coraz to nowi zawodnicy - nie tylko z regionu świętokrzyskiego, ale z całej południowo-wschodniej Polski. W pierwszych zawodach swoich sił próbowali członkowie kadry narodowej mężczyzn, którzy w tym czasie byli na zgrupowaniu w Kielcach, co podniosło znacznie poziom sportowy zawodów.
      Ostatni - X turniej - Masters był zarezerwowany dla najlepszej 15-tki całego rankingu, dodatkowo zasilonej 5 osobami, które otrzymały "dzikie karty". Zwycięzcą tego szczególnego turnieju po raz drugi z rzędu został Maciej Wójcik (Noma-System Kielce) pokazując dojrzały bilard w pojedynku finałowym. Drugie miejsce w zawodach, jak również w całym rankingu, zajął Tomasz Pawlik (Contact Kielce), który dodatkowo dostał nagrodę specjalną ("Bilardowa nadzieja") ufundowaną przez p. Marcina Krzemińskiego. Trzecie miejsca przypadły: Piotrowi Czupryńskiemu (Noma-System Kielce) oraz Robertowi Pasternakowi (Noma-System Kielce). Zwycięzcą całego rankingu został Bartosz Rozwadowski (Noma-System Kielce), który już przed turniejem Masters zapewnił sobie pierwsza lokatę. Bartosz w tym sezonie dominował nie tylko w zawodach Domgoss Media Expert Cup, ale również na Mistrzostwach Europy Juniorów skąd przywiózł 3 medale - tylko tak dalej! Po zawodach tradycyjnie przyszedł czas na zabawę. Bankiet rozpoczął się od wokalnych popisów najbardziej rozśpiewanego bilardzisty w Polsce - Ziemowita Janaszka. Słynny "Ziomek" tak rozochocił gości do śpiewu, że nawet sam Radosław Ciosk spróbował swoich sił przy karaoke.
      Ogromne podziękowania należą się sponsorowi generalnemu cyklu p. Radosławowi Cioskowi - dyrektorowi firmy Domgoss S.A., bez jego wsparcia nie było by tylu wspaniałych nagród. Dziękujemy również sponsorom: p. Marcinowi Krzemińskiemu - Mak Marketing, p. Bartoszowi Malczewskiemu - Noma-System, p. Włodzimierzowi Biełojedowowi - Port, p. Mariuszowi Kozakowi - Cover oraz p. Igorowi Białogońskiemu - NET System.
      Grand Prix to nie tylko zawody sportowe, to przede wszystkim wspaniała zabawa i niepowtarzalna atmosfera, która tworzą wspólnie wszyscy uczestnicy.
      Pierwsze zawody Grand Prix Gór Świętokrzyskich 2008 już 17 lutego w Kieleckim Centrum Bilardowym. Do zobaczenia!  Więcej...


      Kielce, 14 stycznia 2008 r.

Drużyna NOMA SYSTEM zwycięża ponownie

      Drużyna NOMA-SYSTEM w składzie: Bartosz Malczewski, Włodzimierz Biełojedow i Wojciech Sajtyna po raz drugi z rzędu zwyciężyła rywalizację w Świętokrzyskiej Bilardowej Lidze Biznesu. W finale pomimo, że początkowo przegrywali, pokonali zespół CONTACTU O/K 8-5. Na najniższym stopniu podium stanęły zespoły ELEKTROCIEPŁOWNI Kielce i KOLPORTERA.
      Tradycyjnie już wręczanie medali i pucharów odbyło się podczas GALI SPORTU BILARDOWEGO, która 12 stycznia odbyła się w Kielcach. Tam też wszyscy uczestnicy do samego rana bawili się przy karaoke oraz syto zastawionych stołach. Dodać należy, że najlepszym zawodnikiem w klasyfikacji indywidualnej został Marek Karlikowski. Słowa podziękowania za prowadzenie całorocznego cyklu należą się wiceprezesowi ŚSBil Igorowi Białogońskiemu.
      Tych, którym nie jest obca zabawa przy zielonym suknie, zapraszamy do udziału w tegorocznych rozgrywkach Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu, które ruszają już w marcu. Wszelkich informacji udziela p. Igor Białogoński oraz biuro ŚSBil.  Więcej...


      Kielce, 6 stycznia 2008 r.

      W niedzielę 6 stycznia odbyła się IX - ostatnia eliminacja turnieju Domgoss Media Expert Cup 2007 - Grand Prix Gór Świętokrzyskich. Na starcie zjawiło sie 59 bilardzistów z całego województwa świętokrzyskiego i nie tylko - mile zaskoczyli nas swoją obecnością zawodnicy z Nowego Sącza. Zwycięzcą zawodów został Tomasz Pawlik (Contact Kielce), który grał pożyczonym kijem! Drugie miejsce zajął Jakub Przybysławski - sumienny uczestnik szkółki bilardowej prowadzonej przez Edwarda Janaszka i Marka Karlikowskiego. Trzecie miejsca przypadły: Maciejowi Życińskiemu (Jędrzejów) i Przemysławowi Dziubanowi (Bila Tarnów). Cieszy fakt, że czołowe miejsca w turnieju zajęli bardzo młodzi i obiecujący zawodnicy - tylko tak dalej! Do turnieju masters bezpośrednio awansowało pierwszych 15 zawodników z rankingu, dodatkowo dzikie karty otrzymali Oliwia Czupryńska i Jakub Przybysławski jako najwyżej sklasyfikowani z grupy zawodowej "Fighter", a także dyrektor zawodów Marek Marcinkowski - zwycięzca turnieju o "dziką karte". Pozostają jeszcze 2 miejsca do dyspozycji sponsora generalnego i organizatora. Turniej "Masters" odbędzie się już 19 stycznia 2008 r. (sobota) w Kieleckim Centrum Bilardowym. Po zakończeniu zmagań przy stołach bilardowych zapraszamy wszystkich na "bankiecik" :)  Więcej...


  www.bilard.kielce.pl, 2002-2011 E-mail: redakcja@bilard.kielce.pl