Kielecki Serwis Bilardowy - serwis dot. gry w bilarda w regionie kieleckim. Zapraszamy!!!
Radio Kielce Gazeta Wyborcza CKSport.pl NET System TVP Kielce TVsports PZBil SRZS Miasto Kielce Nosan Galeria Echo Sejmik Kielce QS Media Contact O/K Mak Marketing Surma Idoslubu
Świętokrzyska Bilardowa Liga Biznesu 2013
Contact Cup 2013
Bilard Sport Amator Challenge 2013 (Kielce)
Świętokrzyska Bilardowa Liga Młodzieżowa 2013
ALiBi / ALiBi Pro Mistrzostwa Studenckie
 
Aktualności Liga Turnieje Gdzie zagrać? Gdzie kupić? Zasady gry Trening Kontakt ALiBi Pro ALiBi
Aktualności      Kielce, 29 grudnia 2009 r.

GPGS Media Expert Cup i Liga Biznesu

Wyniki On-line.

Wprawdzie sezon sportowy 2010 jeszcze się nie rozpoczął, jednak już 3 stycznia rozegrane zostaną kolejne turnieje. Do południa odbędzie się ostatnia, siódma elimnacja Grand Prix Gór Świętokrzyskich - Media Expert Cup sezonu 2009. Zapisy od 9:30. Rozpoczęcie gier od 10:30. Zaraz po zakończeniu zawodów rozpocznie się turniej ''o dziką kartę'' to finałowej imprezy MASTERS a zagrać w nim będą mogły osoby, które wzięły udział co najmniej w 6 edycjach Grand Prix.

Tuż po zakończeniu 7 edycji do walki staną biznesmeni naszego regionu. Mecz finałowy Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu pomiędzy drużynami Echo Dnia i Becher rozpocznie się o godzinie 16:00.

      Kielce, 22 grudnia 2009 r.

Świąteczny Turniej Bilardowy

W Kieleckim Centrum Bilardowym został rozegrany turniej dla dzieci biorących udział w szkoleniu organizowanym przez Świętokrzyskie Stowarzyszenie Bilardowe. W przedświątecznej atmosferze młodzi bilardziści starali zaprezentować się z jak najlepszej strony. Widać, że udział w szkoleniu przynosi zamierzony efekt i wpływa na zaprezentowany poziom gry. W zawodach rozgrywanych w bardzo miłej i koleżeńskiej atmosferze najlepszym okazał się Karol Sobieraj. Drugie miejsce zajęła Agata Sidło. Na trzecim miejscu zmagania zakończyli: Dominik Wójcik i Maksymilian Król. Najlepsi otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe. Natomiast pozostali uczestnicy otrzymali drobne upominki.

      Kielce, 22 grudnia 2009 r.

Plebiscyt Sportowy Gazety Wyborczej
Zagłosuj na Katarzynę Wesołowską i zespół Nosanu Kielce

Już po raz piętnasty czytelnicy Gazety Wyborczej wybiorą sportowych bohaterów roku. Do dnia 20 stycznia można głosować na najpopularniejszych sportowców, trenerów i drużynę w województwie świętokrzyskim w 2009 roku.

Katarzyna Wesołowska, brązowa medlistka Drużynowych Mistrzostw Europy, dwukrotna mistrzyni Polski jest nominowana w kategorii ''sportowiec roku''. Zagłosować można również na drużynowych wicemistrzów Polski - zespół Nosanu Kielce.

Więcej informacji na temat plebiscytu na stronie internetowej Gazety Wygorczej.

      Kielce, 21 grudnia 2009 r.

Mistrzostwa Polski w Pool Bilard - Sokółka 2009
Cztery ''złota'' i Nosanu i zwycięstwo w klasyfikacji medalowej!

Tak udanych Mistrzostw Polski dla Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego dawno nie było. Na 7 możliwych złotych medali bilardziści Nosanu Kielce zdobyli aż 4, do kolekcji dorzucili jeszcze 4 brązowe w różnych kategoriach.

Medalowy worek rozwiązał się już drugiego dnia podczas pierwszej odmiany 8-bil. Radosław Babica pokonał w finale Mateusza Śniegockiego (Hades Poznań) powracając tym samym na tron po 3 latach przerwy. W ''ósemkę'' medal zdobyła jeszcze Kasia Wesołowska, jednak pełnię swoich umiejętności pokazała w 9-bil i 14/1. Nie dała żadnych szans rywalkom i zdobyła podwójną koronę mistrzowską. W kategorii kobiet brąz do kolekcji dołożyła Oliwia Czupryńska. Wśród panów w tym roku po raz pierwszy rozegrano Mistrzostwa w 10-bil. Historycznym zwycięzcą został Karol Skowerski, który podobnie jak Radek wygrał w finale ze Śniegockim. W męskiej grupie dwa medale dorzucił jeszcze Babica w 9-bil i 14/1, zdobył dwa brązowe krążki.

Do pełni szczęścia zabrakło jeszcze podium Michała Turkowskiego i Bartosza Rozwadowskiego. Michał w 8-bil prezentował się wspaniale, jednak w walce o półfinał musiał uznać wyższość Adama Skonecznego z Duetu Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki. Kolejną szansę Turkowski miał jeszcze w 14/1, tutaj jednak w ćwierćfinale uległ późniejszemu mistrzowi - Tomkowi Kapłanowi z Rzeszowa. Bartosz Rozwadowski również zajął miejsce tuż za podium. W meczu o 1/2 finału w 10-bil przegrał 2:7 z Wojciechem Trajdosem z Konsalnetu Warszawa. W Mistrzostwach wziął udział jeszcze Maciej Wojcik, który zagrał w 14/1. Niestety nie odegrał znaczącej roli w turnieju.

Słowa uznania należą się kibicom - Bartoszowi Malczewskiemu i Mateuszowi Stefańczykowi, którzy wspólnie z trenerem Markiem Karlikowskim przebyli pół Polski, aby dopingować naszym zawodnikom.

Przez 5 dni z zawodów na stronie TVsports.pl możnabyło oglądać najciekawsze mecze na żywo. Finały nagrywane były również dla stacji TELE 5. Pojedynki finałowe w 9-bil mężczyzn i kobiet będzie można obejrzeć kolejno 25 grudnia o 15:35 oraz 26 grudnia o 15:20. Mecz w 10-bil wyemitowany zostanie 27 grudnia o 15:20. Serdecznie zapraszamy przed telewizory.

Pełne wyniki Mistrzostw Polski 2009 na stronach Polskiego Związku Bilardowego.

Mistrzostwa w Sokółce były ostatnimi zawodami w tym roku. Teraz czeka nas przerwa świąteczna, sezon 2010 zainaugurują rozgrywki I Polskiej Ligi Bilardowej w styczniu.

      Kielce, 16 grudnia 2009 r.

Mistrzostwa Polski w Pool Bilard - Sokółka 2009
Oglądaj na żywo na TVsports.pl

Dziś rozpoczęła się najważniejsza krajowa impreza, która potrwa do niedzieli. Udział w tegorocznych Mistrzostwach Polski weźmie 7 zawodników Nosanu Kielce. W kategorii kobiet naszymi faworytkami będą Katarzyna Wesołowska i Oliwia Czupryńska, ktróre wystartują w 8-bil, 9-bil i 14/1. We wszystkie cztery odmiany (8,9,10,14/1) zagra w kategorii mężczyzn cały pierwszy skład pierwszoligowej drużyny a będą to Radek Babica, Karol Skowerski, Michał Turkowski i Bartosz Rozwadowski. W 14/1 zagra również rezerwowy pierwszoligowiec - Maciej Wójcik.

Zmagania najlepszych będzie można obejrzeć w Internecie. Na stronie www.tvsports.pl z każdego dnia Mistrzostw przeprowadzona zostanie transmisja video na żywo. Na stronach Polskiego Związku Bilardowego będzie można również śledzić wyniki on-line.

      Kielce, 17 grudnia 2009 r.

Grand Prix Gór Świętokrzyskich
Media Expert Cup 2010

Znane są już terminy poszczególnych eliminacji Media Expert Cup 2010. W przyszłym roku rozegranych zostanie 7 turniejów + turniej Masters, który odbędzie się w styczniu 2011.

Terminy 2010:

- I eliminacja - 14 lutego
- II eliminacja - 28 marca
- III eliminacja - 18 kwietnia
- IV eliminacja - 16 maja
- V eliminacja - 29 sierpnia
- VI eliminacja - 3 października
- VII eliminacja - 14 listopada
- MASTERS - styczeń 2011      Kielce, 8 grudnia 2009 r.

Świętokrzyska Liga Biznesu 2009

Znamy już zespoły które zagrają w finale rozgrywek Ligi Biznesu. Są nimi drużyny: Echo Dnia i Becher.

Ekipa Nomy System po przegranym pierwszym spotkaniu z Echem Dnia (6-8) przystępowała do pojedynku bardzo zmobilizowana z nadzieją na odrobienie strat z pierwszego spotkania. Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla aktualnych wicemistrzów Ligi Biznesu, zespołu Noma System. Najpierw w odmianę 8 bil Wojtek Sajtyna pokonał Mirka Piróga 3-1. Kolejne dwa punkty dla zespołu wywalczył Bartek Malczewski ustalając wynik spotkania po dwóch odmianach, na 5-1. W tym momencie wydawało się, że mecz zakończy się wysokim zwycięstwem drużyny Noma System. Jednak największe emocje były dopiero przed nami. Przy stole w odmianę 9-bil zobaczyliśmy: Adama Ejmonta (Echo Dnia) i po raz pierwszy w tym sezonie Wojtka Klicha w zespole Noma System. Początkowo przewaga zawodnika Echa Dnia była bardzo wyraźna. Adam zaczął systematycznie odrabiać stratę i po zdobyciu czterech punktów, doprowadził swój zespół do remisu w całym spotkaniu 5-5. W kolejnych partiach lepiej sobie radził zawodnik Nomy System. Wojtek zdołał wygrać dwie z trzech rozegranych partii, po których jego zespół prowadził 7:6. W decydującym starciu ponownie zobaczyliśmy tych samych zawodników. W pierwszej partii bliski wygranej był Wojtek Klich. Jednak po błędzie, który popełnił przy rozgrywaniu prostego układu, przegrał partię, a zespół Echa Dnia zdobywając siódmy punkt, mógł się cieszyć z awansu do finału. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Echa Dnia 8-7.

Emocje nie ominęły również drugiego spotkania, w którym zespół Visanti zmierzył się z ekipą Bechera. Po przegranym pierwszym meczu półfinałowym, Becher chcąc awansować do finału musiał to spotkanie wygrać różnicą co najmniej dwóch partii. Jednak początek meczu należał do drużyny Visanti. W odmianę 8 bil Michał Kozłowski wygrał z Hieronimem Siwcem 3-0. W kolejnej odmianie zobaczyliśmy Rafała Wróblewskiego (Visanti) i Pawła Foltyna (Becher). Był to przełomowy mecz dla całego spotkania. Zawodnik Bechera zaprezentował skuteczny bilard. Wykorzystując każdą nadarzającą się okazję wygrywał partię po partii, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 5-3. Warto nadmienić, że jest pierwszym zawodnikiem, który w tym sezonie w jednym meczu wygrał pięć partii z rzędu. W odmianę 9 bil, Robert Stańczyk (Becher) wygrał z Piotrem Maurycym Visanti) 2-0, ustalając wynik spotkania na 7-3. W finałowej rozgrywce, w której ponownie zobaczyliśmy tych samych zawodników, padł remis 1-1. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Becher 8-4.

Mecz finałowy pomiędzy zespołami: Echa Dnia i Becher zostanie rozegrany w dniu 3 stycznia 2010, o godzinie 16.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników Ligi Biznesu do wspólnego kibicowania zespołom, które spotkają się w meczu, o tytuł najlepszej drużyny sezonu 2009.


      Kielce, 23 listopada 2009 r.

Świętokrzyska Młodzieżowa Liga Bilardowa 2009

W Kieleckim Centrum Bilardowym turniejem ''Masters'' została zakończona trzecia edycja rozgrywek Ligi Młodzieżowej Województwa Świętokrzyskiego. Przed oficjalnym otwarciem zawodów, którego dokonał Świętokrzyski Wicekurator Oświaty Lucjan Pietrzczyk, głos zabrał Wiceprezes PZBil Dariusz Kobacki. W swojej wypowiedzi nawiązał do roli jaką spełniają uczniowskie kluby bilardowe w systemie szkolenia sportowego. Pogratulował sukcesów sportowych uzyskanych przez juniorów z naszego regionu, wśród których znajdują się również uczestnicy ligi młodzieżowej. Później dyrektor ŚMLB Pan Marek Karlikowski wręczył podziękowania dyrektorom szkół, w których działają uczniowskie sekcje bilardowe. Specjalne podziękowanie otrzymał Pan Piotr Czupryński, fundator nagród rzeczowych dla najlepszych zawodników w klasyfikacji indywidualnej.

Następnie blisko pięćdziesięciu zawodników przystąpiło do gry w odmianę 9 bil. Ostatniemu turniejowi sezonu 2009 towarzyszyły duże emocje powodujące wypieki na twarzy zawodników oraz znakomita atmosfera. Pojedynki bacznie były obserwowane przez przybyłych gości, szczególnie dużym zainteresowaniem ze strony dyrektorów szkół cieszyły się spotkania, w których występowali ich uczniowie. Chociaż mecze nie stały na najwyższym poziomie - z założenia jest to liga promująca pool bilard na poziomie amatorskim - to z pewnością sam udział na długo zapadnie w pamięci uczestnikom.

Turniej zakończył się zwycięstwem Piotra Curyło z UKS ''Olimpia'' Opatów, dla którego było to piąte z rzędu zwycięstwo w tegorocznej edycji. Miejsce drugie zajęła Monika Domagała z UKS ''Olimpek'' Połaniec. Na miejscu trzecim zawody zakończyli: Hubert Augustowski UKS ''Żaczek'' Połaniec i Wojtek Moręgiel UKS ''Olimp'' Kielce. Miejsce piąte zajęli: Krystian Gondek UKS ''Olimpia'' Opatów, Karol Sobieraj ''Nosan'' Kielce, Dominik Jachimowski UKS ''Olimp'' Kielce i debiutujący w rozgrywkach Michał Białek ULKS ''Orły'' Bodzentyn.

W klasyfikacji indywidualnej Mistrzem Ligi Świętokrzyskiej 2009 został Piotr Curyło z UKS ''Olimpia'' Opatów (41 pkt.). Miejsce drugie zajął Dominik Jachimowski UKS ''Olimp'' Kielce (28 pkt.), a miejsce trzecie Krystian Gondek UKS ''Olimpia'' Opatów (25 pkt.). Na kolejnych pozycjach zostali sklasyfikowani: Łukasz Wilkosz ULKS ''Orły'' Bodzentyn (24 pkt.), Wojtek Moręgiel UKS ''Olimp'' Kielce (23 pkt.).

Najlepszym zespołem rozgrywek został UKS ''Olimpia'' Opatów (88 pkt.). Na dwóch kolejnych miejscach zostały sklasyfikowane kluby kieleckie: Nosan (72 pkt.) i UKS ''Olimp'' Kielce (70 pkt.). Wszyscy finaliści zostali nagrodzeni pucharami i nagrodami rzeczowymi. Dodatkowo trzy najlepsze kluby otrzymały sprzęt bilardowy. Zostali również wyróżnieni nagrodami rzeczowymi opiekunowie, którym w sposób szczególny należą się podziękowania za ich wkład w rozwój sportowy swoich podopiecznych.

Wyniki klasyfikacji indywidualnej i drużynowej na stronie ŚMLB.

      Kielce, 23 listopada 2009 r.

Dynamic Bilard Best of East
Babica najlepszy na wschodzie w 2009 roku!

Wspaniale dla zawodnika Nosanu Kielce zakończyły się wczoraj w Pecsu (Węgry) ostatnie w tym roku zawody z cyklu Dynamic Bilard Best of East. W Otwartych Mistrzostwach Węgier tryumfował Radosław Babica, tym samym zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji na rok 2009. Przed wyjazdem do Pecsu największe szanse na 1 miejsce w Rankingu miał Mariusz Skoneczny z Duetu Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki, jednak przegrał on w pierwszej rundzie ''pucharówki'' z Tomkiem Kapłanem i w tej chwili pojawiła się szansa dla Radosława Babicy. W rundzie ''Last 32'' nasz zawodnik prezentował się wspaniale i kolejno wygrywał z Węgrami Casba Nagy 9:3 oraz Vilmosem Foldesem 9:1. Decydujący był ćwierćfinał z liderem polskiego Rankingu - Mateuszem Śniegockim. W przypadku wygranej Radek miał zapewnić sobie zwycięstwo w klasyfikacji 2009. Pojedynek zakończył się wspaniale dla Babicy. Zwycięstwo nie jest z pewnością zaskoczeniem, jednak wynik 9:0 może lekko dziwić. Półfinał z Adamem Skonecznym również należał do Radka. Wspaniała gra i mecz kończy się wynikiem 9:2. W finale przeciwnikiem Babicy był doświadczony Sandor Tot (Serbia). Spotkanie rozpoczęło się bardzo niekorzystnie dla zawodnika Nosanu. Radek przegrywał już 1:5 jednak w drugiej części meczu grał niemalże bezbłędnie i wykorzystywał wszystkie potknięcia rywala. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 9:7 dla naszego reprezentanta.

Zwycięstwo na Węgrzech o raz tryumf w Rankingu 2009 daje Babicy przepustkę do Kadry Narodowej na rok 2010. W nagrodę Radek będzie miał pokryte koszty udziału w największych europejskich imprezach czyli Euro Tour i Best of East.

Wysoka forma Radosława Babicy pozytywnie nastraja przed zbliżającymi się Mistrzostwami świata w 10-bil, które już w środę rozpoczną się na Filipinach. Oprócz niego w tycm turnieju wystąpią Tomasz Kapłan (Ósemka Rzeszów), Mateusz Śniegocki (Hades Poznań) i Mariusz Skoneczny (Duet Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki)

      Kielce, 17 listopada 2009 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Biznesu

W dniu wczorajszym zostało rozegrane zaległe spotkanie pierwszej rundy play-off pomiędzy zespołami: Cover i Becher. Po bardzo wyrównanym pojedynku mecz zakończył się wygraną zespołu Becher 8-7. W rundzie półfinałowej drużyna Becher zagra z ekipą Visanti.

Zapraszamy wszystkich uczestników rozgrywek Ligi Biznesu na pojedynki półfinałowe, które zostaną rozegrane w dniach 23 - 30 listopada. Początek spotkań zaplanowany jest na godzinę 18:30.

      Kielce, 16 listopada 2009 r.

II Memoriał Stanisława Legierskiego
Bardzo dobry występ zawodników Nosanu

Świetnie spisali się nasi zawodnicy w miniony weekend w Mikołowie podczas drugiej edycji Memoriału Stanisława Legierskiego. Bilardziści Nosanu zajmowali czołowe miejsca i zgarnęli tym samym znaczną część z puli nagród, która wyniosła aż 25 tys. zł.

Drugie miejsce zajął Karol Skowerski, który uległ dopiero w finale Tomkowi Kapłanowi z Ósemki Rzeszów 3:8. Na najniższym stopniu podium znalazł się Bartosz Rozwadowski. Jego pogromcą okazał się również Tomek. Kapłan pokonał również w ćwierćfinale Radka Babicę, w ten sposób nasz zawodnik musiał zadowolić się 5 lokatą. Czwarty z pierwszego składu ligowego - Michał Turkowski - przegrał w drugiej rundzie ''pucharówki'' z Wojciechem Trajdosem i został sklasyfikowany na 9 miejscu. W zawodach wzięła udział również nasza najlepsza zawodniczka - Katarzyna Wesołowska. Zakończyła ona swój występ na rozgrywkach grupowych. W meczu o awans do strefy pucharowej przegrała z Karolem Skowerskim a następnie z Rafałem Łochowskim.

W turnieju wzięło udział 87 zawodników z całego kraju. Organizatorzy juz teraz zapowiedzieli kolejną edycję, która zaplanowana jest na listopad przyszłego roku.

Pełne wyniki turnieju można zobaczyć na stronie Mario Bilard Club.

      Kielce, 13 listopada 2009 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Biznesu
Runda play-off

W Kieleckim Centrum Bilardowym zostały rozegrane rewanżowe pojedynki 1/4 finału rundy play-off Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu. Drużynami, które uzyskały awans do strefy medalowej są: Echo Dnia, Noma-System i Visanti. Do rozegrania pozostał rewanżowy mecz pomiędzy zespołami: Cover i Becher, (zwycięzcą pierwszego spotkania 8-5).

Jedyną drużyną, której udało się odrobić straty z pierwszego pojedynku okazał się zespół Noma-System.

Pojedynek najlepszych zespołów sezonu 2008: SFT Pool i Noma-System był z pewnością najbardziej emocjonujący spośród dotychczasowych meczów rundy play-off. Drużyna SFT Pool po zwycięstwie w pierwszym pojedynku 8:6 przystępowała z 2-punktową zaliczką. Początek spotkania należał do zespołu SFT Pool, który uzyskał nieznaczną przewagę po zwycięstwie w odmianę 8 bil, Pawła Stycznia nad Bartkiem Malczewskim (3-2). Później mała euforia zapanowała wśród zawodników Nomy-System, bowiem trzy kolejne partie z rzędu zdołał wygrać Wojtek Sajtyna w pojedynku z Jackiem Surmą, doprowadzając do stanu 5-3. W odmianę 9 bil po dosyć nerwowej grze Paweł Zając (SFT Pool) zdołał wygrać trzy partie, ale po osiągnięciu siódmego punktu przez Włodka Biełojedowa, wynik został ustalony na poziomie 7:6 dla Nomy–System. W decydującym starciu zmierzyli się: Paweł Zając i Wojtek Sajtyna. Wojtek wytrzymał presję i wygrywając partię dał swojej drużynie zwycięstwo (8-6), doprowadzając tym samym do remisu w spotkaniach pomiędzy tymi zespołami. O wszystkim miały zadecydować ''rzuty karne'', który bezbłędnie wykonywał zespół Nomy - System i to on awansował do fazy półfinałowej.

W drugim spotkaniu tego wieczoru zespół Elektrociepłowni wygrał z ekipa Echa 8-7. Energetycy przystępowali do tego pojedynku ze znaczną stratą z pierwszego meczu, wygranego przez zespół Echa Dnia aż 8:1. Pomimo, że kwestia awansu została rozstrzygnięta w pierwszej fazie spotkania, to jednak nie zraziło energetyków, którzy swoją ambitną postawą zdołali wygrać to spotkanie.

W trzecim pojedynku wieczoru drużyna Mak Marketing przystępowała do tego meczu jeszcze z nadzieją na możliwość pokonania swoich rywali, drużyny Visanti. Zawodnicy musieliby odrobić stratę 4 punktów z pierwszego pojedynku. Tak jednak się nie stało. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Visanti (8-5).

Pojedynki półfinałowe odbędą się w dniach 23 oraz 30 listopada, a zmierzą się w nich: Noma-System z Echem Dnia oraz Visanti ze zwycięzcą dwumeczu: Becher - Cover.

Klasyfikacja indywidualna dostępna na stronie Ligi Biznesu 2009.

      Kielce, 9 listopada 2009 r.

Mistrzostwa Kielc ostatnimi zawodami WiK Pol Tour w tym roku
Najlepszy Mateusz Śniegocki

Wczoraj w Kieleckim Centrum Bilardowym zakończyły się ostatnie w tym roku zawody z cyklu Grand Prix Polski WiK Pol Tour. Mistrzem Kielc został zawodnik Hadesu Poznań, aktualny lider oraz główny pretendent do nagrody głównej - Mateusz Sniegocki.

Najwyżej z naszych zawodników został sklasyfikowany Maciej Wójcik (Nosan Kielce), który uległ dopiero w ćwierćfinale późniejszemu wicemistrzowi - Tomaszowi Kapłanowi. Warto dodać iż w drodze do 5 miejsce Maciek pokonał Michała Berkeca, Bartosza Bielca oraz lidera drużyny z Tomaszowa Mazowieckiego - Mariusza Skonecznego. Dobrze równiez zagrał Mateusz Stefańczyk (Fugit Kielce), który w drugiej rundzie pucharówki wygrywał z Michałem Czarneckim 8:7. O wejście do ćwierćfinału przegrał niestety z młodym zawodnikiem Hadesu - Adrianem Borowcem. Na 9 pozycji sklasyfikowani również zostali Bartosz Rozwadowski oraz Radek Babica. 17 miejsce zajeli Karol Skowerski, Michał Turkowski oraz dobrze grająca Kasia Wesołowska. Poza wyżej wymienionymi do strefy pucharowej awans uzyskali Jakub Przybysławski, Piotr Kucharski i Piotr Maurycy.

To co zwracało szczególna uwagę podczas Grand Prix Polski w Kielcach to fantastyczna oprawa medialna. Po raz pierwszy w historii z turnieju przeprowadzono relację video na żywo z trzech kamer wraz z komentarzem. Przez 3 dni na stronie Sportowej Internetowej Telewizji można było śledzić najciekawsze pojedynki. Dla tych którym nie udało się w różych powodów śledzić relacji nie ma jeszcze nic straconego. Już niebawem na stronie www.tvsports.pl dostępna będzie retransmisja z finałowego dnia zawodów.

Po minionym turnieju mamy już chyba jasność jeśli chodzi o zwycięzcę Rankingu Polski w sezonie 2009. Do Opla Corsy w 99% moze się przymierzać Mateusz Śniegocki, który prowadzi w klasyfikacji z miażdzącą przewagą prawie 80 punktów. Zagrozić mu jedynie może Tomek Kapłan, jednak taki bieg wydarzeń jest bardzo mało realny. Walka natomiast trwa o drugie miejsce i o nagrode w postaic telewizora plazmowego ufundowanego przez formę Media Expert. Tutaj liczy się zawodnik Nosanu - Karol Skowerski.

Ostateczną kolejność w Rankingu poznamy po Mistrzostwach Polski, które już w połowe grudnia rozegrane zostaną w Sokółce.

      Kielce, 2 listopada 2009 r.

Nosan Kielce powalczy o złoty medal!
Decydujące spotkanie 13 grudnia.

Zawodnicy kieleckiego klubu Nosan zwyciężyli dwukrotnie w sobotę z drużyną Konsalnetu Warszawa. Bilardziści ze stolicy przyjechali do Kielc w rezerwowym składzie co skutecznie wykorzystali nasi reprezentanci. Pierwszy pojedynek rozpoczął się wspaniale. Karol Skowerski zagrał niemalże perfekcyjnie i po niespełna godzinie pokonał Huberta Kaczmarka w 8-bil 10:1. Chwilę później pojedynek zakończył Bartosz Rozwadowski który nie dał żadnych szans Sławomirowi Nowakowi (10:1). W 14/1 mieliśmy okazję oglądać bardzo wyrównany pojedynek. Prowadzenie uzyskał Michał Turkowski jednak nie zdołał zakończyć meczu i ostatecznie minimalnie wygrał Wojciech Trajdos 100:91. Wszystko zależało więc od ostatniego meczu pomiędzy Radkiem Babicą a Marcinem Kubalskim. Wydawało się że będzie to najłatwiejszy pojedyenk, jednak błędy Radka skutecznie wykorzystywał Marcin. Przy stanie 9:7 Radek popisał się wspaniałym strzałem wbijając kombinacyjnie bilę numer 10. Na sali zawrzało a Nosan cieszył się ze zdobytych 3 punktów. Między czasie doszły wieści z Dębicy, gdzie Duet Lipiński Dachy rywalizował z Pino Ventorem. W pierwszym meczu padł remis 2:2, co było dla naszej ekipy bardzo korzystne. Do drugiego meczu Nosan przystapił więc bardziej skoncentrowany, takiej szansy nie możnabyło zmarnować, trzeba zdobyć kolejne 3 punkty.

Wynik otworzył tym razem Michał Turkowski pokonując do ''40'' Huberta Kaczmarka. Najciekawszy mecz toczył się na stole numer 4 gdzie grali Karol Skowerski i Wojciech Trajdos. Do stanu 5:5 mielismy festiwal błędów ale i wspaniałych zagrań, pojedynek był bardzo wyrównany. W drugiej części meczu Skowerski wrzucił drugi bieg i zakończył mecz wynikiem 10:6 na swoja korzyść. Kilkanaście minut później zwycięstwo odniósł Bartosz Rozwadowski a następnie Radek Babica. Komplet 6 punktów oraz remis Duetu sprawia iż Nosan ma duże szasne na sięgnięcie w tym roku po złoty medal w I Lidze.

Wszystko wyjaśni się po ostatniej kolejce, która zostanie rozegrana 13 grudnia. Nosan zagra na wyjeździe z Duetem i będzie to mecz o wszystko. Podopiecznym Marka Karlikowskiego potrzebne jest 4 punkty. W przypadku jednej przegranej będzie już ''po zawodach'' i Duet obroni tytuł mistrzowski. Mamy nadzieję że tak się nie stanie i w grudniu już w Tomaszowie nasza ekipa będzie mogła otwierać szampany.

Aktualna tabela oraz pełne wyniki VIII kolejki I Ligi dostępne są na stronach Polskiego Związku Bilardowego.


      Kielce, 29 października 2009 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Młodzieżowa 2009

W Kieleckim Centrum Bilardowym została rozegrana przedostatnia kolejka spotkań Ligi Młodzieżowej naszego województwa. Dla wielu zawodników był to turniej ostatniej szansy w walce, o tytuł Mistrza Ligi sezonu 2009 jak również w walce, o jak najlepszą pozycję w klasyfikacji drużynowej. Mając na uwadze bardzo dobrą grę drużyny ''Olimpia'' Opatów w ostatnich dwóch kolejkach, pozostało pytanie czy atut własnej sali wykorzystają zawodnicy z Kielc i nadal liczyć się będą w końcowych rozstrzygnięciach. Turniej miał bardzo emocjonujący i wyrównany przebieg, w którym często spotkania kończyły się wynikiem 3-2. I tym razem zespół ''Olimpi'' Opatów nie miał sobie równych. W meczu finałowym zobaczyliśmy dwóch jego reprezentantów. Po raz trzeci z rzędu zwycięzcą został Piotr Curyło pokonując Krystiana Rondka (3-1). Trzecie miejsce zajęli: Cezary Grabowski (UKS ''Orlęta'' Bilcza) i Maksymilian Król (Nosan Kielce). Na piątej pozycji zostali sklasyfikowani: Andrzej Herod i Paweł Mendygrał zawodnicy ET Bilard Końskie oraz Łukasz Wilkosz (ULKS ''Orły'' Bodzentyn) i Wojtek Moręgiel (UKS ''Olimp'' Kielce). W klasyfikacji indywidualnej po czwartej kolejce spotkań Piotr Curyło (UKS ''Olimpia'' Opatów) powiększył do 9 punktów przewagę nad Dominikiem Jachimowskim (UKS ''Olimp'' Kielce) i Łukaszem Wilkoszem (ULKS ''Orły'' Bodzentyn) i tym samym zapewnił sobie tytuł najlepszego zawodnika sezonu 2009.

W rankingu drużynowym na miejscu pierwszym UKS ''Olimpia'' Opatów (69 pkt.) i wyprzedza o 8 punktów drużynę Nosanu Kielce. Miejsce trzecie zajmuje UKS ''Olimp'' Kielce (55 pkt.).

Tabele z wynikami zobaczysz na stronie ŚMLB.

Turniej finałowy zostanie rozegrany w KCB 18 listopada, o godz. 9.00

      Kielce, 28 października 2009 r.

Świętokrzyska Liga Biznesu

Za nami pierwsze mecze ćwierćfinałowe rozgrywek ligi biznesu. Do kolejnej fazy gier zespoły przystąpiły z nowym zapasem sił i wielkim entuzjazmem. Warto pamiętać, że od tej rundy pojedynki rozgrywamy systemem ''mecz i rewanż''. Pierwsza odsłona ujawniła, że zespoły które wyszły z grupy z pierwszych miejsc nadal prezentują bardzo dobrą formę i należy zaliczać je do grupy potencjalnych zwycięzców w całych rozgrywkach. Mamy tu na uwadze zespół Echa Dnia, który wygrał z drużyną Elektrociepłowni (8-1) oraz zespół Becher, który po zaciętej walce pokonał ekipę Cover (8-5). W kolejnym spotkaniu tego wieczoru, najbardziej wyrównanym, drużyna SFT Pool pokonała zespół Noma System (8-6). Sprawa awansu do rundy półfinałowej nie jest jeszcze do końca przesądzona. Liczymy że runda rewanżowa, która zostanie rozegrana 9 listopada, dostarczy wielu emocji. W historii tego turnieju zdarzały się już sytuacje, gdy drużyna potencjalnie przegrana uzyskiwała awans do ścisłej czołówki.

Zaległe spotkanie pomiędzy drużynami: Visanti i Mak Marketing odbędzie się 2 listopada.

      Kielce, 26 października 2009 r.

Karol Skowerski zwyciężył w Rzeszowie!
Michał Turkowski na podium!

Fantastycznie spisali się zawodnicy Nosanu kielce w ostatnich w tym roku zawodach w 14/1 z cyklu Grand Prix Polski WiK Pol Tour, które wczoraj zakończyły się w wklubie ''Ósemka'' w Rzeszowie. Zwycięzcą został Karol Skowerski a trzecie miejsce zajął Michał Turkowski. Dwójka ta spotkała się w półfinale, wcześniej w 1/4 finału Michał pokonał kolegę klubowego - Radosława Babicę. Karol w turnieju przegrał swój pierwszy mecz w grupie i walczył o przetrwanie i wyjście do strefy pucharowej z drugiego miejsca. W ''pucharówce'' było już o wiele lepiej i Skowerski wygrywał kolejno z Michałem Czaneckim (Duet Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki), Wojtkiem Szewczykiem (Konsalent Warszawa) oraz Mariuszem Roterem (Mario Mikołów). W półfinale jak już wcześniej wspomnieliśmy Karol Pokonał Turkowskiego. W finale nasz zawodnik pewnie pokonał zawodnika gospodarzy - Tomasza Kapłana (Ósemka Rzeszów). Z kolei Michał Turkowski wygrywał z takimi zawodnikami jak lider Rankingu 2009 - Mateusz Śniegocki (Hades Poznań) czy Radek Babica. Oprócz trzech wyżej wymienionych ze swoich grup do dalszych rozgrywek awansowali Robert Pasternak, Maciej Wójcik i Bartosz Rozwadowski. Niestety musieli uznać wyższośc swoich przeciwników już w pierwszej rundzie.

Ostatnie w tym roku zawody rozegrane zostaną już za dwa tygodnie w Kielcach. Po tym turnieju poznamy nazwiska pewnych udziału w grudniowych Mistrzostwach Polski.

Z turnieju przeprowadzona została relacja na żywo. Już niebawem na stronie www.tvsports.pl będzie można zobaczyć najciekawsze pojedynki rzeszowskiego turnieju w tym pojedynek finałowy w wykoanniu naszego zawodnika. Serdecznie zapraszamy.

Pełne wyniki Grand Prix Polski w 14/1 - Rzeszów 2009 dostępne są na stronach Polskiego Związku Bilardowego

      Kielce, 20 października 2009 r.

Świętokrzyska Liga Biznesu

Wczoraj w Kieleckim Centrum Bilardowym odbył się ostatni, zaległy pojedynek rozgrywek grupowych Ligi Firm. Zespół Echa Dnia pokonał team BCO 8:4. W tabelach nie zaszły poważniejsze zmiany. Aktualna klasyfikacja indywidualna opublikowana zostanie już wkrótce.

      Kielce, 20 października 2009 r.


Zarząd Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego oraz zawodnicy składają wyrazy głębokiego żalu i współczucia panu Markowi Karlikowskiemu z powodu śmierci jego mamy.

      Kielce, 13 października 2009 r.

Media Expert Cup - 6 eliminacja
Czupryńscy na przemian

W minioną niedzielę odbyła się 6 eliminacja Grand Prix Gór Świętokrzyskich w Pool Bilard - Media Expert Cup 2009. Po raz drugi w tym sezonie wygrała Oliwia Czupryńska w finale pokonując Pawła Foltyna 4-1. Dzięki wygranej Oliwka bardzo znacznie zbliżyła się w rankingu do prowadzącego taty - Piotra Czupryńskiego i dzieli ich zaledwie jeden punkt. Do walki o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej i 1000 zł w gotówce ufundowanej przez Pana Ryszarda Olbromskiego, włączył się Bartosz Rozwadowski, który ze stratą 16 punktów do lidera zajmuje aktualne 4 lokatę. Bartosz w kolejnych zawodach ''broni'' zera punktów co daje dużą szansę na zniwelowanie strat do czołówki. Szansy na poprawienie dobrej 3 lokaty w rankingu nie wykorzystał Maciej Życiński, który mógł ''załatwić'' sprawę w bezpośrednim pojedynku z Oliwią Czupryńską ulegając w 1/8 finału 4-0. Dominacja Piotra Czupryńskiego na podium zawodów (w 5 turniejach - 4 krotnie na podium), została przerwana przez debiutanta - Pawła Wiśnowskiego z MUKS Tarnów, który w walce o fazę pucharową zawodów pokonał pana Piotra 4-2 i tym samym ''pomógł'' innym zawodnikom w walce o prymat w rankingu Media Expert Cup 2009. Drugie miejsce, które wywalczył Paweł Foltyn dało mu awans o 5 pozycji w generalce, jest to o tyle istotne że p. Paweł zajmuje obecnie 18 lokatę promującą występem w turnieju Masters. Najwiekszy awans, dzieki piatej lokacie w zawodach, uzyskał Mateusz Czyż - aż 25 pozycji do góry i zajmuje aktualnie 30 poz. w rankingu. Trzecie miejsce w zawodach, prezentujący ostatnio zwyszkę formy, odnotowali: Tomasz Pawlik oraz Mateusz Stefańczyk. Termin ostatniej VI Elimincaji Media Expert Cup 2009 podamy wkrótce.

Pełne wyniki 6 eliminacji - tabele turniejowe dostępnę są TUTAJ

      Kielce, 13 października 2009 r.

Świętokrzyska Liga Biznesu
relacja z ostatniej kolejki rundy zasadniczej

W dniu wczorajszym została rozegrana ostatnia kolejka spotkań rundy zasadniczej Ligi Biznesu. Dla wielu zespołów były to mecze ostatniej szansy, których stawką był awans do rundy pucharowej. Trudno powiedzieć, czy na to co się wydarzyło podczas tej kolejki miały wpływ słowa skierowane do uczestników rozgrywek przez prezesa PZBil, Pana Grzegorza Kędzierskigo, czy też determinacja samych zawodników, ale z całą pewnością była to runda, która opiewała w liczne wręcz nieprawdopodobne sytuacje. O tym, że warto walczyć do końca najlepiej przekonali się zawodnicy ekipy Cover. Dzięki zwycięstwu nad najlepszą drużyną ubiegłego sezonu - SFT Pool (8-7) i przy przegranym spotkaniu Contactu O/K z ekipą Visanti (3-8), różnicą jednej partii nad zespołem Contact O/K z miejsca czwartego uzyskali awans do następnej fazy rozgrywek. W tej grupie mamy jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie pomiędzy ekipą Echa Dnia z zespołem BCO. Jednak niezależnie od wyniku w tym spotkaniu awans do play off z miejsca pierwszego uzyskał zespół Echa Dnia, z drugiego Visanti, a z miejsca trzeciego SFT Pool.

W grupie drugiej poza drużynami Becher i Noma System, szansę na awans do play off miały jeszcze ekipy: Mak Marketing, Elektrociepłowni i Nosanu. Najlepiej zaprezentowała się ekipa Mak Marketing, która wygrała z utytułowanym zespołem Nomą System (8-7) oraz Elektrociepłownia pokonując TVP Kielce (8-1). Natomiast nie udało się awansować drużynie Grzegorza Nowaka, która przegrała spotkanie z Becherem (5-8).

W 1 rundy play off, w której pojedynki rozgrywane są systemem mecz i rewanż, zagrają ze sobą: Echo Dnia - Elektrociepłownia, Visanti - Mak Marketing, Becher - Cover, Noma System - SFT Pool.

Kolejka ta zostanie rozegrana 26 października. Początek spotkań o godzinie 18:30.

Wyniki spotkań na stronie Świętokrzyskiej Ligi Biznesu.

      Kielce, 12 października 2009 r.

Polska Liga Bilardowa
Tylko 4 punkty Nosanu

Mimo iż w tabeli ligowej nie zaszły poważniejsze zmiany i Kielce tracą w dalszym ciągu 4 punkty do Tomaszowa Mazowieckiego, to złoty medal w sezonie 2009 nieco się oddalił a to za sprawą potknięcia kieleckiej drużyny we wczorajszym meczu z DSB Zagłebie Baribal Lubin. Planem było zdobycie kompletu punktów. W sytuacji gdy do końca pozostawały 3 kolejki a przewaga Duetu Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki wynosiła 4 punkty, każda zdobycz była bardzo ważna. Tytuł drużynowego Mistrza Polski jest jednak cały czas w zasięgu Nosanu Kielce.

Punktualnie o godzinie 12 rozpoczął się mecz VII kolejki. Trener Marek Karlikowski zaproponował standardowe rozstawienie więc Radek Babica zagrał w 10-bil, Karol Skowerski w ''ósemkę'', Bartosz Rozwadowski w ''dziewiątkę'' a Michał Turkowski w 14/1. Niespodziewanie w składzie gości wystąpił Bogusław Fortuński, szef klubu DSB Zagłębie. Nie było już zaskoczenia jeśli chodzi o dopasowanie zawodników. Bogusław Fortuński ''poszedł na pożarcie'' do Radka Babicy, Mieszko Fortuński zmierzył się z kolegą z Kadry juniorów - Bartoszem Rozwadowskim, Michał Lichodziejewski skrzyżował kije ze Skowerskim natomiast Marcel Fortuński rozegrał pojedynek z Michałem Turkowskim.
Początek to szybka wygrana 10:1 Radosława Babicy. Michał Turkowski popełnia bardzo dużo błędów i cały czas przegrywa z Marcelem. Zawodnikom w meczu w 8-bil widocznie za bardzo się nie śpieszy i mecz nie jest nawet w środkowej fazie. Bartosz Rozwadowski idzie łeb w łeb z Mieszkiem, jednak końcówka meczu należy do zawodnika z Lubina. Swój mecz przegrywa również Michał i już wiadomo, że kompletu punktów nie będzie a mistrzostwo Polski się oddala. Pozostaje jeszcze bronić wyniku 2:2. Mecz pomiędzy Skowerskim a Lichodziejewskim bardzo się przeciąga, nie jest to miłe dla oka widowisko. Ostatecznie Karol ''wymęczył'' i obronił w ten sposób jednego punktu.

Nie był to wymarzony początek dla Nosanu jednak między czasie dochodzą wieści z Sokółki, gdzie Duet również popełniał błędy i w pierwszym meczu zremisował 2:2. Przed pojedynkiem rewanżowym to Baribal wystawia skład. Nasi wprowadzają małą zmianę i Michał Turkowski ma zagrać z Bogusławem Fortuńskim w 8-bil, Karol Skowerski ma się zmierzyć z Mieszkiem w 14/1. Jak się póżniej okazało roszada była bardzo trafna. Kielczanie wygrywają drugi mecz 4:0 i zapisują na swoim koncie 3 punkty. Wszyscy oczekują jeszcze wyniku drugiego spotkania w Sokółce. Duet jednak podobnie jak nasi wygrywa 4:0, tym samym sytuacja w tabeli na 2 kolejki przed końcem jest niemalże identyczna.

W innym spotkaniu Konsalnet Warszawa zdobył komplet punktów z Dziewiątką Wałbrzych odrabiając nieco straty do Nosanu. W tej chwili bilardziści ze stolicy tracą 6 punktów do naszej drużyny, mają więc jeszcze teoretycznie szansę na srebrny medal. Mamy jednak nadzieję że taki scenariusz się nie wydarzy. Kolejne spotkanie Nosan rozegra własnie z Konsalnetem. W przypadku naszej wygranej zachowamy jeszcze szansę na złoty medal. Mecz ten rozegrany zostanie w Kieleckim Centrum Bilardowym w sobotę 31 października. Już teraz zachęcamy do zjawienia się tego dnia przy placu Moniuszki 2b i kibicowania naszym bilardzistom.

      Kielce, 6 października 2009 r.

Świętokrzyska Liga Biznesu

W dniu wczorajszym zostało rozegrane zaległe spotkanie, w którym zespół Echa Dnia wygrał z ekipą Cover 8-6. Już w najbliższy poniedziałek zostaną rozegrane spotkania, po których poznamy zespoły awansujące do rundy pucharowej.

Pełne wyniki czwartej kolejki oraz aktualne tabele klasyfikacji indywidualnej na stronie Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu

.      Kielce, 6 października 2009 r.

Puchar Polski Kobiet - Dębica
Słabszy występ naszych bilardzistek, Wesołowska w dalszym ciągu numerem 1

Po bardzo dobrych ostatnich wynikach Katarzyny Wesołowskiej i Oliwii Czupryńskiej w Dębicy przyszedł lekki kryzys. Nie mieliśmy naszej zawodniczki na podium, Kasia i Oliwia zakończyły zawody na 5 miejscu. Wesołowska przegrała w ćwierćfinale z Moniką Ząbek (Pino Ventor Dębica) a Czupryńska minimalnie uległa Michalinie Kryszak (UKS Łabiszynianka Łabiszyn). Turniej w Dębicy wygrała Karolina Stawarz (Ósemka Rzeszów), jednak to zwycięstwo nie spowodowało zmiany na pierwszym miejscu w Rankingu Polski. W dalszym ciągu fotel lidera należy do Katarzyny Wesołowskiej, która ma jeszcze przewagę 10 punktów nad drugą Karoliną. Oliwia z dorobkiem 56 pukntów zajmuje 6 miejsce.

Zwyciężczynię Rankingu Polski Kobiet poznamy w grudniu po Mistrzostwach Polski, które rozegrane zostaną w Sokółce.

Więcej informacji na temat Pucharu Polski Kobiet 2009 na stronach Polskiego Związku Bilardowego.

      Kielce, 5 października 2009 r.

Grand Prix Polski WiK Pol Tour - Dębica
Wspaniale zaczęli, kiepsko skończyli

Po pierwszym dniu zawodów Grand Prix Polski WiK Pol Tour w 14/1 mieliśmy wielki apetyty na dobre wyniki. Aż ósmiu bilardzistów z Kielc miało wystąpić w rundzie pucharowej, co przy całkowitej liczbie 32 zawodników stanowiło dokładnie 25%. Ze swoich grup z pierwszego miejsca wyszli: Bartosz Rozwadowski oraz Tomasz Pawlik. Z drugiej pozycji dalej zakwalifikowali się Karol Skowerski, Michał Turkowski, Robert Pasternak, Maciej Wójcik (wszyscy Nosan) oraz jedyny bilardzista Fugitu - Mateusz Stefańczyk. Do tego grona drugiego dnia dołączył Radosław Babica, który jako zawodnik z pierwszej ósemki Rankingu Polski kroczącego rozpoczął gry już w strefie pucharowej.

W niedzielę rano po pierwszym meczu z turniejem pożegnali się Skowerski, Turkowski, Rozwadowski, Pawlik i Pastrenak. W kolejnym etapie swoje mecze przegrali Babica, Stefańczyk oraz Wójcik. W ten sposób żaden z kieleckich zawodników nie awansował do ćwierćfinału. Takiego słabego występu kielczan w Grand Prix Polski już dawno nie było.

Zawody w Dębicy wygrał Mariusz Skoneczny (Duet Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki), dla którego było to pierwsze zwycięstwo w cyklu WiK Pol Tour w karierze.

Mecz finałowy będzie można obejrzeć 18 października w Tele5 o godzinie 15:55. Najciekawsze spotkania niebawem dostępne również będą na stronie Sportowej Internetowej Telewizji

Pełne wyniki na stonie Polskiego Związku Bilardowego.

      Kielce, 30 września 2009 r.

II Polska Liga Bilardowa
Dobry występ kieleckich drużyn

Drugi skład Nosanu Kielce wraca do walki o awans do turnieju barażowego II Ligi. W minioną sobotę nasi bilardziści pokonali dwukrotnie Break Ball Bielsko Biała 3:1. Niepokonanym w drużynie gości okazał się Marcin Madej, który wygrywał w 14/1 z Katarzyną Wesołowską i Robertem Pasternakiem. Cieszy dobra postawa Maćka Wójcika i Tomka Pawlika, którzy zwyciężali w dwóch swoich pojedynkach. Dzięki takiemu rezultatowi Nosan II wskoczył na pierwsze miejsce w tabeli grupy 5 i ma w tej chwili przewagę 2 punktów nad drugą Bilą Tarnów. Rywale jednak mają zapas jednego meczu - w następnej kolejce Nosan będzie pauzował. Warunkiem kwalifikacji do turnieju finałowego jest zwycięstwo naszych w ostatnim meczu, trzeba również liczyć na potknięcie i stratę punktów przez Bilę Tarnów

W grupie 3 podwójne zwycięstwo odnieśli bilardziści Fugitu. Tym samym zrewanżowali się na porażkę w Radomiu z Zamłyniem ZA Kombud SA. Fugit z 14 punktami zajmuje dopiero przedostatnie miejsce w tabeli i nie ma już sznas na poprawienie pozycji. Podobnie jak Nosan, w następnej kolejce Fugit ''odpocznie'' od rozgrywek Polskiej Ligi Bilardowej.

Pełne indywidualne wyniki oraz rezyltaty z innych grup dostępne są na stronach Polskiego Związku Bilardowego.

Przedostatnia kolejka spotkań zaplanowana jest na 10 a ostatnia na 17 pażdziernika. Potem w grudniu czeka nas już tylko turniej finałowy, miejmy nadzieję że z udziałem kieleckiej drużyny.
      Kielce, 30 września 2009 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Biznesu

Po trzymiesięcznej przerwie wakacyjnej do rywalizacji powrócili uczestnicy rozgrywek Ligi Biznesu. Początkowo pojedynki przebiegały w towarzyskiej atmosferze. Zawodnikom trudno było powrócić do formy, którą prezentowali przed wakacjami. Szybko jednak ta sytuacja uległa poprawie przez co spotkania stały się bardziej emocjonujące.

Powracając jednak do oceny zakończonej kolejki, to w grupie pierwszej zostały rozegrane dwa spotkania. Zespół Jacka Surmy SFT-Pool pewnie wygrał z ekipą Contact O/K (8-4). W drugim spotkaniu drużyna Visanti nie bez problemów pokonała coraz lepiej prezentujący się zespół BCO (8-5). Spotkanie pomiędzy drużynami Echa Dnia i Cover zostanie rozegrane 5 października.
W grupie drugiej sytuacja w tabeli przedstawia się o wiele ciekawej. Lider grupy, ekipa Becher pokonał waleczny zespół TVP Kielce (8-1). Na uwagę zasługuje fakt, iż w składzie przedstawicieli mediów zadebiutowała Ewa Jezierska, która w pojedynku z Robertem Stańczykiem zdobyła jedyny punkt dla zespołu. W pozostałych spotkaniach drużyna Mak Marketing wygrała z ekipą Nosanu (8-4), a Noma System pokonała Elektrociepłownię (8-3). O ile pewnym awansu do następnej rundy mogą być ekipy: Becher i Noma System, tak w przypadku zespołów: Nosan, Mak Marketing i Elektrociepłowni, o wszystkim zadecydują wyniki spotkań w ostatniej kolejce.

W tabeli grupy pierwszej po czwartej kolejce prowadzi zespół SFT Pool (7 pkt). Miejsce drugie zajmuje Echo Dnia. Jednak ta drużyna ma do rozegrania zaległe spotkanie. Na miejscu trzecim znajduje się ekipa Visanti, która lepszą różnicą w wygranych partiach wyprzedza zespół Contact O/K.

W grupie drugiej na miejscu pierwszym pozostaje ekipa Becher (8 pkt). Druga pozycja dla zespołu Noma System (7 pkt). Miejsce trzecie dla drużyny Mak Marketing (6 pkt). Z taką samą ilością punktów lecz mniejszą ilością wygranych partii, na miejscu czwartym został sklasyfikowany zespół Nosan.

Ostatnia kolejka spotkań w rundzie zasadniczej zostanie rozegrana 12 października, o godzinie 18.30.

Wyniki klasyfikacji indywidualnej oraz ranking drużyn zostanie opublikowany po rozegraniu zaległego spotkania, we wtorek 6 października.
      Kielce, 28 września 2009 r.

Dynamic Billard Best of East - Radek Babica mistrzem Ukrainy!

Radosław Babica zwyciężył w przedostatnich w tym roku zawodach z cyklu Dynamic Billard Best of East, które w niedzielę zakończyły się w Kijowie. W finale nasz reprezentant pokonał Dominika Zająca z klubu Trefl Sopot 7:4. Trzecie miejsca zajęli Babken Melkonian (Armenia) oraz Wojciech Szewczyk (Konsalnet Warszawa). Radek w drodze do finału wygrywał kolejno z Bartoszem Rozwadowskim, Artiomem Koshevoy oraz w półfinale z Melkonianem. Zwycięstwo na Ukrainie sprawiło, iż pojawiła się szansa na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej 2009. Tuż przez rozpoczęciem zawodów w Kijowie zdecydowanym liderem był Mariusz Skoneczny (Duet Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki), jednak słaby występ w Otwartych Mistrzostwach Ukrainy sprawił, iż na zwycięstwo w Rankingu ma szansę jeszcze 4 zawodników. Oczywiście w najlepszej sytuacji jest w dalszym ciągu Skoneczny, jednak w przypadku wygranej Babicy, Zająca lub Melkoniana, to właśnie jeden z tych zawodników zajmie pierwsze miejsce.

Pozostali bilardziści Nosanu Kielce zajmowali kolejno:
- Karol Skowerski - 5 miejsce
- Bartosz Rozwadowski - 9 miejsce
- Michał Turkowski - 9 miejsce

W zawodach wzięło udział tylko 45 zawodników, wśród nich jednak były największe wschodnioeuropejskie gwiazdy. Cieszy bardzo dobry występ Polaków, którzy na 16 graczy w strefie pucharowej stanowili 10-osobową ekipę. Radosław Babica zwyciężył w Dynamic Billard Best of East po 3 latach przerwy. Ostatni raz taki wynik uzyskał w Bułgarii w 2006 roku.

Ostatnie zawody w tym roku rozegrane zostaną w węgierskim Pecsu w dniach 21-22 listopada.
      Kielce, 28 września 2009 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Młodzieżowa - Połaniec

Połaniec już po raz drugi w tym sezonie gościł uczestników rozgrywek młodzieżowej ligi bilardowej naszego województwa. Zawody, które rozgrywane były na stołach bilardowych uczniowskich klubów Olimpek i Żaczek Połaniec zgromadziły na starcie blisko pięćdziesięciu zawodników. W składach kilku zespołów zauważyć można było nowe twarze. W tym gronie po raz pierwszy zaprezentował się żeński zespół Orła Bodzentyn, oraz bardzo odmłodzona ekipa z Miłka Chotel Czerwony. Tradycyjnie rywalizacja przebiegała w milej i sportowej atmosferze, na którą niewątpliwie duży wpływ miała bardzo dobra organizacja imprezy przez Panią Marzenę Abramczuk i Wiolę Kalinę. W rywalizacji sportowej dominowali zawodnicy, którzy w rankingu ligowym zajmują czołowe lokaty. Drugi raz z rzędu zwycięzcą został Piotr Curyło z UKS Olimpia Opatów, pokonując w meczu finałowym Łukasza Nowakowskiego z UKS Jedynki Opatów 3-0. Trzecie miejsce przypadło w udziale Łukaszowi Wilkoszowi z ULKS Orły Bodzentyn i Arturowi Zarzyckiemu z Nosanu Kielce. Na miejscu piątym zostali sklasyfikowani: Krystian Gondek (UKS Olimpia Opatów), Dawid Konat (UKS Żaczek Połaniec),Michał Wydrych (Nosan Kielce) i Dominik Jachimowski (UKS Olimp Kielce). Wszyscy finaliści otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe.

Po trzech kolejkach spotkań ligowych w klasyfikacji indywidualnej prowadzi Piotr Curyło UKS Olimpia Opatów, który zgromadził 23 pkt. Drugie miejsce zajmuje Dominik Jachimowski UKS Olimp Kielce z 19 pkt, natomiast miejsce trzecie zajmują: Artur Zarzycki Nosan Kielce i Łukasz Wilkosz ULKS Orły Bodzentyn (18 pkt). W klasyfikacji drużynowej na miejsce pierwsze awansowała drużyna UKS Olimpi Opatów, która ma na koncie 49 pkt. Miejsce drugie zajmuje Nosan Kielce (47 pkt). Natomiast na miejscu trzecim znajduje się dotychczasowy lider rankingu UKS Olimp Kielce (44 pkt).

Nastąpiła zmiana dotycząca daty kolejnego turnieju. Następne zawody zostaną rozegrane 27 października w Kielcach.

Aktualny Ranking sezonu 2009
      Kielce, 25 września 2009 r.

Bilard Sport Amator Challenge - 4 eliminacja

Przedostatnia edycja eliminacji do Mistrzostw Polski Amatorów rozegrana zostanie w Kieleckim Centrum Bilardowym w niedzielę 4 października. W pierwszych trzech edycjach zwyciężali Piotr Czupryński, Mateusz Kowalik oraz Mateusz Stefańczyk. Ten pierwszy znajduje się obecnie na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Do rozegrania oprócz październikowej eliminacji pozostanie jeszcze turniej 15 listopada, potem poznamy nazwiska, które wystartują w finałach Mistrzostw Polski, które rozegrane zostaną w klubie Frame w Łodzi w dniach 27-29 listopada. Awans zapewnionych ma 8 osób. Na chwilę obecną sprawa nie jest jeszcze do końca rozstrzygnięta. Teoretycznie każdy z pierwszej ''20-stki'' ma jeszcze szansę na start w finale.

Osobom, które nie posiadają jeszcze licencji zawodniczej PZBil a zakwalifikują się do głównego turnieju Bilard Sport Amator Challenge przypominamy, iż w tych zawodach niezbędny jest w/w dokument. Radzimy nie zwlekać i złożyc wniosek o nadanie licencji już dziś.

Więcej informacji na temat Sportu Amatorów na stronach Polskiego Związku Bilardowego.

Aktualny ranking Bilard Sport Amator Challenge - Kielce
      Kielce, 24 września 2009 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Biznesu 2009

Po wakacyjnej przerwie biznesmeni wracają do stołów bilardowych. Już w najbliższy poniedziałek 28 września, o godzinie 18.30 w Kieleckim Centrum Bilardowym zostanie rozegrana czwarta kolejka spotkań ligi biznesu. W grupie pierwszej zmierzą się zespoły: SFT Pool - Contact O/K, BCO - Visanti, Echo Dnia - Cover. Natomiast w grupie drugiej zagrają: Noma-System - Elektrociepłownia, Becher - TVP Kielce oraz Nosan - Mak Marketing.

Pozdrawiam,
Marek Karlikowski
      Kielce, 21 września 2009 r.

EPBF Euro Tour
Dobry występ Karola Skowerskiego
Mateusz Śniegocki na podium

Bardzo dobrze zaprezentował się na zawodach z cyklu Pucharu Europy Karol Skowerski. Turniej w 9-bil rozgrywany był w holenderskim Weert a na starcie stanęło ponad 160 zawodników. Karol zajął ostatecznie 9-te miejsce, jednak szansa na ćwierćfinał była bardzo duża. Po fanatstycznym pojedynku w pierwszej rundzie pucharówki z Davidem Alcaide (Hiszpania) mieliśmy apetyt na więcej, tym bardziej że w kolejnym etapie Karol miał się zmierzyć z mało znanym Holendrem - Royem Gerards. Skowerski w tym pojedynku nie zaprezentował się juz tak dobrze jak ze zwycięzcą Predator World Tour i osatecznie przy dobrej grze rywala uległ 6:9.

Inny zawodnik Nosanu - Radek Babica zajął 33 miejsce, przegrywając dwukrotnie z późniejszycm tryumfatorem turnieju w Holandii - Oliverem Ortamnem.

Zawody w Holandii wspaniale zakończyły się dla polskiej reprezentacji. Mateusz Śniegocki (Hades Poznań), który w ostatnim czasie dominuje na polskich bilardowych stołach, dotarł do półfinału. Tutaj podobnie jak Babica przegrał z Ortmannem.

Pełne wyniki zawodów dostępne są na oficjalnej stronie Pucharu Europy

Kolejne zawody Euro Tour rozegrane zostaną już za miesiąc w Portugalii

      Kielce, 21 września 2009 r.

Cleaner Junior Tour
Oliwia Czupryńska w dalszym ciągu na prowadzeniu

W niedzielę w klubie Frame w Łodzi rozegrane zostałe przedostatnie w tym roku zawody z cyklu Cleaner Junior Tour. W Rankingu dziewcząt cały czas na prowadzeniu jest zawodniczka Nosanu Kielce - Oliwia Czupryńska. Mimo iż w tej edycji nasza bilardzistka zajęła 3 miejsce, to dwa tryumfy w poprzednich turniejach dają jej w dalszym ciągu przewagę nad drugą w klasyfikacji Sylwią Ząbek (Pino Ventro Dębica).

Nieco gorzej poszło naszemu reprezentantowi Maciejowi Wójcikowi. W ćwierćfinale uległ z liderem łącznego Juniorskiego Rankingu - Marcelem Fortuńskim (DSB Zagłebie Baribal Lubin). Maciek obecnie zajmuje 6 pozycje w klasyfikacji 2009.

Do rozegrania w tym roku pozostał jeszcze jedna edycja Junior Tour. 15 listopada chłopcy zagrają w 10-bil natomiast dziewczęta powalczą w ''ósemkę''.

      Kielce, 21 września 2009 r.

Media Expert Cup 2009
Piotr Czupryński ponownie zwycięża

W minioną sobotę odbyła się V eliminacja Grand Prix Gór Świętokrzyskich w Pool Bilard. Zwyciężył Piotr Czupryński w finale pokonując 5:4 Bartosza Rozwadowskiego. Wynik Piotra nie był niespodzianką mimo wygranej w finale z bardziej utytułowanym Bartoszem. Pan Piotr to obecny lider rankingu Media Expert Cup 2009, na 5 turniejów w bieżącym roku zagrał 4-krotnie w finale wygrywając 2 z nich. Od 2004 roku stawał 15 razy na podium - zwyciężając w 5 edycjach. Lepszym bilansem zwycięstw mogą pochwalić się jedynie B. Rozwadowski - 7 oraz T. Ostrowski - 6. Na trzecim miejscu uplasowali się: Mateusz Salwa oraz Maciej Życiński.

Zapraszamy na kolejne zawody 18 października.

Pełne wyniki zawodów dostępne sąTUTAJ

Już niebawem na stronie www.tvsports.pl będzie dostępna retransmisja z sobotnich zawodów.

      Kielce, 18 września 2009 r.

Puchar Polski Kobiet
Katarzyna Wesołowska deklasuje swoje rywalki!

Zawodniczka Nosanu Kielce, Katarzyna Wesołowska odniosła trzecie w tym roku zwycięstwo w Pucharze Polski Kobiet. Zawody rozegrane zostały w klubie bilardowym Break Ball w Bielsku Białej. Fantastycznie spisała się również koleżanka klubowa Kasi - Oliwia Czupryńska, która dotarła do finału. Trzecie miejsca zajmowały Michalina Kryszak oraz Magdalena Koralus.

Na chwilę obecną w Rankingu Polski Kobiet prowadzi Wesołowska z przewagą 18 punktów nad drugą Karoliną Stawarz, Oliwia Czupryńska zajmuje 6 pozycję. Do zakończenia sezonu pozostała tylko jeszcze jedna edycja Pucharu, która rozegrana zostanie w Dębicy tuż po zakończeniu Grand Prix Polski WiK Pol Tour 4 października. Ostatnim spotkaniem dziewcząt w tym roku będą grudniowe Mistrzostwa Polski, po zakończeniu tego turnieju poznamy zwyciężczynię rywalizacji w 2009 roku.

      Kielce, 9 września 2009 r.

II Polska Liga Bilardowa
Kiepskie występy kieleckich drużyn

W miniony weekend drugoligowe drużyny walczyły podczas VII kolejki spotkań. Koniec sezonu sportowego zbliża się wielkimi krokami, każdy ligowy mecz ma teraz ogromne znaczenie.

Nie popisali się zawodnicy Fugitu, którzy w wyjazdowym meczu dwukrotnie przegali 1:3 z zespołem ET Bilard Eurotech Dmochowski Team KKB Końskie. Punkty dla naszych zdobywał jedynie Łukasz Dzirba i Mateusz Kowalik. Fatalnie spisał się także drugi skład Nosanu. Z Częstochowy nasi bilardziści wrócili zaledwie z 1 punktem. W ten sposób Nosan II spadł na drugie miejsce w tabeli i awans do baraży znacznie się oddala, tym bardziej, iż do zakończenia rogrywek II Ligi pozostało trzy kolejki spotkań.

Następna kolejka spotkań zaplanowana jest na 26 września. Fugit na własnych stołach zagra z Zamłyniem Radom, Nosan II ugości zawodników Break Ball Bielsko Biała.

Aktualne tabele ligowe dostępne są na naszej strnie w zakładce Sport      Kielce, 7 września 2009 r.

Memoriał Szczepana Różyckiego
Rodzinny finał

Wczoraj w Kieleckim Centrum Bilardowym rozegrany został pierwszy Memoriał Szczepana Różyckiego. Zawody zostały także zaliczane do Rankingu Grand Prix Gór Świętokrzyskich, była to IV eliminacja. Mieliśmy okazję oglądać rodzinny finał w wykonaniu Oliwii i Piotra Czupryńskich. Lepsza od taty okazała się Oliwia która zwyciężyła 4:3 i zgarnęła główną nagrodę (200 zł + wspaniałe nagrody rzeczowe). Trzecie miejsca zajęli Tomasz Pawlik i Bartosz Rozwadowski.

Turniej został zorganizowany ku uczczeniu pamięci Szczepana Różyckiego, wspaniałego przyjaciela wszystkich z kieleckiego bilardowego świata. 26 sierpnia 2008 roku pijany kierowca potrącił jadącego na skuterze Szczepana - w skutek ciężkich obrażeń zmarł.

Pełne wyniki zawodów dostępne są TUTAJ. Z turnieju przeprowadzona została relacja video na żywo. Już niebawem na stronie www.tvsports.pl będzie można zobaczyć najciekawsze spotkania. Serdecznie zapraszamy.      Kielce, 7 września 2009 r.

World Cup of Pool
Polacy na piątym miejscu. Filipińczycy mistrzami.

Wczoraj zakończyły się IV Mistrzostwa Świata Par, które rozgrywane były od 1 września na Filipinach. Zwyciężyła drużyna gospodarzy w składzie: Efren Reyes i Francisco Bustamante. Dla tej dwójki jest to już druga wygrana w tym turnieju, zwyciężali również 4 lata temu. W finale filipiński duet pokonał drużynę Niemiec - Torstena Hohmanna i Ralfa Souqueta 11:9. Od początku meczu zanosiło się na zwycięstwo Europejczyków. W końcowej fazie spotkania popełniali oni jednak bardzo proste błędy co skrupulatnie wykorzystywali Azjaci. Na trzecim miejscu sklasyfikowani zostali Chińczycy oraz zespół ''Filipiny A''.

Bardzo dobrze spisali się na zawodach Polacy. Radosław Babica i Mateusz Śniegocki wygrywali kolejno z Belgią oraz Tajwanem, wyższośc swoich rywali musieli uznać dopiero w ćwierćfinale, gdzie przegrali z zespołem ''Filipiny A'' 5:9. Polacy bardzo dobrze rozpoczęli pojedynek i prowadzili 4:2. Szansa na zwycięstwo była, jednak kilka prostych błędów pogrzebało szanse na sukces. Mimo to 5 miejsce jest jak do tej pory najlepszym wynikiem w historii. Babica i Śniegocki za swój wynik otrzymali czek na kwotę 10 tys. $ USA.

Więcej informacji na stronie organizatora World Cup of Pool 2009 - www.matchroompool.com.      Kielce, 3 września 2009 r.

Memoriał Szczepana Różyckiego

Minął rok od tragicznej śmierci Szczepana. 26 sierpnia 2008 roku pijany kierowca potrącił jadącego na skuterze Szczepana - w skutek ciężkich obrażeń zmarł. Aby uczcić jego pamięć pierwszy po wakacjach turniej eliminacyjny Grand Prix Gór Świętokrzyskich w Pool Bilard będzie nosił nazwę: ''Memoriał Szczepana Różyckiego''. To właśnie w klubie u Szczepana w ''Karakalu'' rozgrywaliśmy pierwsze zawody cyklu Grand Prix. Pamiętamy ''Szczepcia'' jako uśmiechniętego i radosnego kolegę, emanował niezwykłą energią i ciepłem, budził sympatię od pierwszego kontaktu i był powszechnie lubiany. Miał dar gromadzenia wokół siebie ludzi, łatwo nawiązywał kontakty, z każdym znalazł wspólny język. Ale nie tylko urok osobisty Szczepana zjednywał mu przyjaciół. Na niego zawsze mogliśmy liczyć. Dla grupy przyjaciół był autorytetem i oparciem. Dziś miałby niespełna 29 lat.

Memoriał Szczepana Różyckiego (IV Eliminacja Media Expert Cup 2009) odbędzie się 6 września 2009 r. w Kieleckim Centrum Bilardowym. Sponsor Generalny firma Media Expert przygotowała dla najlepszych wspaniałe nagrody o łącznej wartości 1000 zł ,dodatkowo dla zwycięzcy zegarek od Mak Marketing oraz gadżety od PZBil.

Zapisy: 6.09.2009 (niedziela) od godz. 9.30 do 10.30
Rozpoczęcie gier: godz. 11.00
Wpisowe: 30 zł (kobiety 10 zł)
Odmiana gry: 8-bil
Jackpot: 170 zł + nagroda niespodzianka

Nagrody:
I miejsce - puchar + 200 zł + zestaw kina domowego PC + zegarek + gadżet
II miejsce - puchar + odkurzacz + gadżet
III miejsce - puchar + zestaw akcesoriów PC + gadżet
V miejsce - statuetka + gadżet

Przypominamy o regulaminowym stroju bilardowym.

      Kielce, 1 września 2009 r.

Grand Prix Polski WiK Pol-Tour - Radek Babica trzeci w Gdańsku

VII Mistrzostwa Gdańska rozegrane zostały w miniony weekend w klubie ''Green Club''. Wysokie 3 miejsce zajął bilardzista Nosanu Kielce - Radosław Babica, który w półfinale uległ zawodnikowi Hadesu Poznań, liderowi Rankingu Polski oraz późniejszemu zwycięzcy Pol Touru - Mateuszowi Śniegockiemu. W 1/8 finału odpadli: Karol Skowerski po porażce z Radkiem Babicą oraz Bartosz Rozwadowski, którego pokonał również Śniegocki. Do strefy pucharowej awansowali jeszcze Maciej Wójcik, Robert Pastrernak oraz gracz Fugitu Kielce - Mateusz Stefańczyk. W pierwszej rundzie wszyscy musieli uznać wyższość swoich rywali i zakończyli zawody na 33 miejscu.

Wygrana Mateusza Śniegockiego nie jest niespodzianką. Od samego początku sezonu bilardzista z Poznania dominuje i na sześć turniejów rankingowych zwyciężył w czterech, raz był drugi.

Sprawa zdobywcy głównej nagrody, samochodu Opel Corsa, wydaje się już być przesądzona.

Już wkrótce na stronie Sportowej Internetowej Telewziji będzie można zobaczyć najciekawsze pojedynki VII Mistrzostw Gdańska w 10-bil. Serdecznie zapraszamy.

Pełne wyniki Grand Prix Polski na stronach Polskiego Związku Bilardowego.


      Kielce, 24 sierpnia 2009 r.

Puchar Europy EPBF Euro Tour - Austria
Babica dziewiąty

W sobotę zakończyły się jubileuszowe zawody z cyklu EPBF Euro Tour. Zwycięzcą został Szwed - Marcus Chamat a pokonał on w finale lidera światowego Rankingu - Darrena Aplletona (Wlk. Brytania). Na zawodach w Austrii mieliśmy dwóch reprezentantów kieleckiego klubu Nosan. Radosław Babica zajął 9 miejsce, przegrywając w strefie pucharowej z Mateuszem Śniegockim 7:9. Drugi nasz reprezentant, Karol Skowerski nie zdołał zakwalifikować się do drugiego etapu turnieju i ostatecznie zajął 65 miejsce. Najlepiej z Polaków zagrał pogromca Radka - Mateusz Śniegocki. Uległ on dopiero w ćwierćfinale z pózniejszycm finalistą - Aplletonem.

Z okazji setnej imprezy organizatorzy przewidzieli specjalna nagrodę dla gracza, który po turnieju w Rankweil zajmie 100 pozycję w Rankingu EPBF. Niestety 2000 Euro nie trafi do Włocha Giuseppe Iacobucci, gdyż nie był on obecny na turnieju a Austrii. W tym przypadku czek przechdzi na kolejne zawody, które już w połowie września w Holandii.

Pełne wyniki zawodów dostępne są na stronie www.eurotouronline.eu.      Kielce, 3 sierpnia 2009 r.

Mistrzostwa Europy Juniorów 2009
Dwa brązowe medale powędrowały do Kielc

Bartosz Rozwadowski z Nosanu Kielce zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy w kategorii juniorów starszych, które w sobotę zakończyły się w Niemczech. W 14/1 zdobył krążek juz tydzień temu w niedzielę i jak sie później okazało był to pierwszy i ostatni medal dla zawodnika kieleckiego Nosanu w grach indywidualnych. O medal nie było łatwo, Rozwadowski przegrał swój pierwszy pojedynek i szansy musiał szukać ''w koszyku przegranych''. Tutaj jednak szło mu świetnie i pewnie wygrywał swoje pojedynki z kolejnymi rywalami. W walce o półfinał stoczył pojedynek z Egorem Plishkinem z Rosji, którego pokonał ostatecznie 100:26. W półfinale Bartosz po dwóch prostych błędach musiał uznać wyższość obecnie chyba najlepszego europejskiego juniora, wicemistrza Europy mężczyzn w 9-bil - Ruslana Chinahova (Rosja). Rozwadowski stratował również w ''dziewiątkę'' jednak tego występu nie może zaliczyć do udanych. Nasz broniący wicemistrzoswskiego tytułu młody bilardzista nie zdołał awansować do strefy pucharowej. Szansa na medal była jeszcze w grach drużynowych, jednak Polacy przegrali w ćwierćfinale z rewelacyjnie grajacymi Niemcami i musieli zadowolić się 5 miejscem. Występ w Bad WIldungen był ostatnim startem Rozwadowskiego z kategorii juniorów. Mimo iż kończy młodzieżową karierię z workiem medali, to z pewnościa czuje niedosyt. Celem było złoto Mistrzostw Europy, plan niestety się nie powiódł. Jednak mimo wszystko Bartoszowi należą się ogromne gratulacje za medale zdobyte w ciągu ostatnich lat.

Drugim reprezentantem Nosanu na Mistrzostwach był Maciej Wójcik. W grach indywidualnych nie szło mu najlepiej i zajmował on kolejno 9 i 5 miejsce. Po medal udało się sięgnąć w drużynówce, gdzie wraz ze swoimi reprezentacyjnymi kolegami sięgnął po brązowy medal. W walce o finał podobnie jak w przypadku grupy starszej pogromcami okazali się Niemcy.

Medalowe nadzieje wiązaliśmy także z występem Oliwii Czupryńskiej. W 14/1 nie udało się wygrac żadnego pojedynku, w 9-bil Oliwka o medal przegrała z Moniką Ząbek. Naszą Mistrzynię Polski z pewnością stać na więcej, pozostaje więc walka o Kadrę Narodową w przyszłym roku.

Reprezentacja Polski wróciła do kraju z dorobkiem 9 medali. Mistrzami Europy zostali Marek Kudlik (UKS Spartan Chodów) oraz Monika Ząbek (Pino Ventor Dębica). Jest to najlepszy wynik naszej ekipy od 2006 roku, kiedy to po złoty medal sięgał Michał Czarnecki.

Pełne wyniki zawodów dostępne są na oficjalnej stronie Mistrzostw Europy Juniorów. A już teraz na stronie Sportowej Internetowej Telewizji można obejrzeć kilkia ciekawych spotkań Polaków. Dostępne są pojedynki finałowe, dla kieleckich fanów gratką jest mecz Bartosza Rozwadowskiego. Serdecznie zapraszamy!

Relacje z poszczególnych dni, szczegółowe podsumowanie oraz galerie zdjęć dostępne są na stronach Polskiego Związku Bilardowego.
      Kielce, 14 lipca 2009 r.

Dynamic Billard Best of East - Burgas

Słoneczny kurort w Bułagrii był miejscem spotkania najlepszych bilardzistów Europy Wschodniej. W Burgas w miniony weekend rozegrane zostały trzecie w tym roku zawody z cyklu Dynamic Billard Best of East. W turnieju zagrało 4 bilardzistów Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego. Najlepiej, o ile taki wynik można nazwać dobrym, spisał się Radosław Babica, który zajął 9 miejsce. O awans do ćwierćfinału przegrał z reprezentantem Izraela, Drorem Dobronsky 3:7. Z kieleckich zawodników w strefie pucharowej znalazł się jeszcze Łukasz Szuba z Fugitu Kielce, jednak już w pierwszej rundzie musiał uznać wyższość Rumuna - Christea Ovidiu (porażka 1:7). Na grupowych rpzgrywkach swój udział zakończyli Jakub Przybysławski i Michał Kozłowski.

W zawodach niestety nie wzięła udziału pozostała trójka z pierwszego składu Nosanu a szkoda, bo w Bułgarii mogliby oni powalczyć o najwyższe miejsca. Turniej niespodziewanie wygrał Zlatko Conkov (Bułgaria), drugi był Babken Melkonian (Armenia). Najlepiej z Polaków wypadli Mariusz Skoneczny i Dominik Zając. Dla tego pierwszego jest to bardzo ważny wynik, gdyż w tej chwili już na 90% zostanie on w tym roku zwycięzcą Rankingu Dynamic Billard Best of East.

Kolejne zawody z cyklu Pucharu Europy Wschodniej pod koniec września w Kijowie

      Kielce, 9 lipca 2009 r.

I Polska Liga Bilardowa
Nosan Kielce liderem!

Duet Lipiński Dachy zdetronizowany! Po półtorarocznym okresie prymowania w lidze, wspaniałą passę Tomaszowa przerwał Nosan Kielce. Wczoraj w Kieleckim Centrum Bilardowym rozegrane zostało zaległe spotkanie IV kolejki. Nasi zawodnicy podejmowali Dziewiątkę Wałbrzych. Z powody udziału Radka Babicy w czerwcowym China Open, pojedynek musiał być rozegrany ''w środku tygodnia''. Z tego powodu dopiero na drugim spotkaniu frekwencja kibiców dopisała w 100%.

Plan minimum - 6 punktów. Kielczanie wywiązali się ze swojego zadania wspaniale, jednak wszyscy którzy znają tą piękną dyscyplinę sportu, jaką jest bilard, wiedzą że nawet z teoretycznie słabszym przeciwnikiem nie jest to sprawa łatwa. W pierwszym meczu Nosan wystawił skład standardowo:

  • w 8-bil zagrał Karol Skowerski z Pawłem Błachowskim
  • w 9-bil Bartosz Rozwadowski podejmował Mariusza Grecha
  • w 10-bil mecz rozegrali Radek Babica i Rafał Wolski
  • w 14/1 tradycyjnie zagrał Michał Turkowski a jego przeciwnikiem był Bartosz Humeniuk

Nosan rozpoczął swój wyścig po 6 puktów od pewnego zwycięstwa Bartosza Rozwadowskiego i Radosława Babicy. Trwały jeszcze dwa pojedynki, Michał Turkowski po raz kolejny w tym sezonie nie wytrzymał w końcówce i uległ 94:100, nie wbijając decydującej breakowej. W ostatnim pojedynku u Skowerskiego wynik brzmiał 7:7, nic do końca jeszcze nie było przesądzone. Przy takim stanie lepszy psychicznie od Błachowskiego okazał się własnie Karol, który zakończył mecz w stosunku 10:7. 50% planu wykonane, pozostała jeszcze ''jedynie'' druga połowa.

Drugi mecz to szybkie i pewne zwycięstwo Michała Turkowskiego, który rozegrał dobry mecz w 14/1 z Pawłem Błachowskim. Niespodziewanie nasz lider drużyny - Bartosz Rozwadowski (100% zwycięstw w I Lidze) - został ''pobity'' przez Bartosza Humeniuka 10:5. Jako trzeci mecz zakończył Skowerski z Wolskim (10:3) i w dużych punktach na tablicy wyników widniał rezultat 2:1 dla ''naszych''. Widmo drugiego zwycięstwa niestety bardzo się oddalało gdyż Radek Babica cały czas przegrywał w 10-bil z Mariuszem Grechem. Punktem zwrotnym w tym meczu była sytuacja przy stanie 8:7 dla Grecha. Przy wbijaniu bili z numerem ''9'', ku zaskoczeniu rywala do łuzy wpadła także bila biała. Takiej szansy nie zmarnował już Radek, który wygrał kolejne dwie partie i ostatecznie zwyciężył 10:8. W Kieleckim Centrum Bilardowym rozległy się okrzyki radości, bo wiadomo już było, że Nosan będzie liderem I Ligi!

Kielczanie prowadzić w lidze będą przynajmniej do września, kiedy to rozegrana zostanie VI kolejka. W tej chwili Nosan ma 2 punkty przewagi nad Duetem Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki. We wrześniu Nosan będzie niestety pauzował a Duet zagra z Treflem Sopot. W przypadku zdobycia punktów przez Duet, zawodnicy z Tomaszowa ponownie powrócą na fotel lidera.

Serdeczne podziękowania zależą się kibicom, którzy mimo nietypowej jak na rozgrywki I Ligi pory, zjawili się w sali bilardowej KCB. Bez Waszego gorącego dopingu Nosan nie uzyskałby takiego wyniku!

Więcej informacji na temat Polskiej Ligi Bilardowej na stronach Polskiego Związku Biladrowego

      Kielce, 7 lipca 2009 r.

World Tour 2009
Babica 17-sty w Qatar Open

Kolejny dobry występ zaliczył zawodnik Nosanu Kielce - Radosław Babica. W trzecich tegorocznych zawodach z cyklu Pucharu Świata nasz reprezentant zajął wysokie 17 miejsce. Jest to dla Radka kolejny wspaniały start w World Tour. Przypomnijmy, iż w Philipine Open zajął 5 miejsce a w China Open sklasyfikowany został na 9 pozycji. W Katarze w drodze do strefy pucharowej pokonał między innymi czołowego Filipińczyka - Marlona Manalo 11:9. W pierwszej rundzie ''pucharówki'' Radek uległ mało znanemu Filipińczykowi - Israelowi Rota. W turnieju wzięło udział trzech Polaków. Oprócz Babicy zagrali także Mateusz Śniegocki oraz Mariusz Skoneczny. Wypadli oni identycznie jak Babica i zakończyli swój udział na strefie ''Last 32''.

Otwarte Mistrzostwa Kataru wygrał Fin Mika Immonen, który w finale zwyciężył z aktualnym mistrzem świata juniorów - Tajwańczykiem Pin Yi Ko.

Więcej inorfmaci na Stronie Katarskiej Federacji Snookera i Bilarda

      Kielce, 3 lipca 2009 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Biznesu 2009

W zaległym spotkaniu zespół Echa Dnia pokonał ekipę SFT Pool (8-6).Tym samym znamy już klasyfikację drużynową po trzech kolejkach spotkań w grupie pierwsze. Miejsce pierwsze zajmuje Echo Dnia, mające na koncie 6 punktów. Na miejscu drugim został sklasyfikowany Contact O/K, który w małych punktach wyprzedza ekipę SFT Pool. Kolejne pozycje w tabeli zajmują : Visanti, Cover (4 punkty) oraz BCO (3 punkty).


      Kielce, 30 czerwca 2009 r.

Walne Zgromadzenie Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego

W dniu 29 czerwca w Kielcach odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego. Głównymi punktami było sprawozdanie z działalności z ostatnich czterech lat, wybory nowych władz oraz delegatów na Walne PZBil oraz zatwierdzenie programu działania na kolejne cztery lata.

W swym sprawozdaniu Prezes Kędzierski powiedział min. że zawodnicy Stowarzyszenia wciąż stanowią czołówkę bilardzistów zarówno w kraju jak i Europie. Przez cztery lata kilkadziesiąt razy stawali na podium zarówno mistrzostw Polski jak i Europy. Najważniejsze zdobycze medalowe to srebrny i dwa brązowe krążki wywalczone przez Radosława Babicę w mistrzostwach Europy mężczyzn, pięć medali zdobytych przez Bartosza Rozwadowskiego w mistrzostwach Europy juniorów oraz dwa złote i dwa srebrne medale wywalczone w rozgrywkach Polskiej Ligi Bilardowej. Nie można tutaj zapomnieć o kilkunastu medalach wywalczonych w Mistrzostwach Polski zarówno mężczyzn, kobiet oraz juniorów (Katarzyna Wesołowska, Karol Skowerski, Michał Turkowski, Mariusz Roter, Agata Sokołowska, Maciej Wójcik, Oliwia Czupryńska, Tomasz Pawlik).

W okresie tym Stowarzyszenie realizowało szeroko zakrojoną akcję szkolenia młodzieży. Dzięki temu kilkuset młodych dzieciaków zostało zapoznanych z tajnikami gry w bilard. Przyniosło to również efekty w postaci wyników sportowych w imprezach dla najmłodszych. Do grupy bardzo młodych utalentowanych graczy wychowanych w tym okresie zaliczyć należy: Katarzynę Wesołowską, Oliwię Czupryńską, Bartosza Rozwadowskiego i Macieja Wójcika, którzy wielokrotnie sięgali po medale na najważniejszych imprezach sportowych. Nad rozwojem sportu bilardowego wśród młodzieży czuwała grupa wykwalifikowanych instruktorów bilarda (Marek Karlikowski, Edward Janaszek, Marek Marcinkowski), systematycznie prowadząca zajęcia szkoleniowe.

Udało się utrzymać wysoki poziom organizacyjny i podnieść sportowy Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu. Jej uczestnicy również wielokrotnie stawali na podium Mistrzostw Polski Biznesu. Stowarzyszenie corocznie organizowało zawody dla osób niepełnosprawnych a od dwóch lat zajęcia szkoleniowe. Cieszą się one coraz większym zainteresowaniem wśród młodzieży. Nasz najlepszy zawodnik Michał Kłusakiewicz dwukrotnie stawał na podium mistrzostw Polski i był powołany do kadry narodowej osób niepełnosprawnych.

W okresie tym Stowarzyszenie było organizatorem ponad 100 imprez o zasięgu regionalnym i krajowym. Byliśmy gospodarzami mistrzostw Polski dla juniorów, UKS-ów, Old Boys oraz osób niepełnosprawnych. Gościliśmy czołówkę zawodników podczas corocznych zawodów Pol Tour. Zapoczątkowaliśmy rozgrywki regionalne dla młodzieży szkolnej pod nazwą Świętokrzyska Bilardowa Liga Młodzieżowa, których pomysł został przeniesiony w inne województwa. Jedną z wizytówek jest również Grand Prix Gór Świętokrzyskich, które cieszy się zainteresowaniem nie tylko zawodników z województwa świętokrzyskiego. W okresie tym kilkanaście osób ze Stowarzyszenia otrzymało uprawnienia sędziego i instruktora. Stowarzyszenie posiada najwięcej zrzeszonych zawodników w PZBil.

Bardzo dobrze układała się współpraca z mediami, które na bieżąco informowały o wynikach naszych zawodników. Dziennikarze biorą również czynny udział w rozgrywkach sportowych próbując swych sił w Świętokrzyskiej Bilardowej Lidze Biznesu. Kamery i dziennikarze są obecni podczas prawie każdej organizowanej przez nas akcji. Od roku 2008 patronat medialny nad Stowarzyszeniem objęły Radio Kielce i Gazeta Wyborcza. Serdeczne podziękowania za cztery lata współpracy złożył wszystkim dziennikarzom odwiedzającym i relacjonującym nasze imprezy.

Nasz serwis internetowy to najlepszy regionalny w kraju informujący zarówno o regionalnych jak i ogólnopolskich wydarzeniach bilardowych. Podziękowania za prowadzenie należą się Igorowi Białogońskiemu, Krzysztofowi Mysiorowi i Karolowi Skowerskiem oraz piszącemu niestandardowe artykuły Edwardowi Janaszkowi - który jest również szefem klubu kibica w Kielcach.

Prezes podkreślił bardzo dobrą współpracę z firmami gospodarczymi, których wsparcie pozwoliło zawodnikom na starty w wielu imprezach. Podziękował firmie CONTACT O/K - sponsorowi drużyny w latach 2005-2008, firmie NOSAN - nowemu generalnemu sponsorowi od sezonu 2008, firmie NOMA SYSTEM - która była sponsorem generalnym drugiej drużyny w roku 2007 oraz współpracowała ze Stowarzyszeniem w latach 2006-2007. Firmie MAKMARKETING udzielającej ciągłej pomocy od roku 2005 oraz firmie MEDIA EXPERT za szczególną pomoc w organizacji zawodów Grand Prix Gór Świętokrzyskich. Tradycyjnie już od wielu lat serwis internetowy obsługuje firma Igora Białogońskiego NET SYSTEM. Cieszy fakt, że działania sportowe wspierają nowe firmy min. SURMA i DOMROK. Stałej pomocy udziela Urząd Miasta oraz Świętokrzyski Urząd Marszałkowski. Zawodnicy co rok otrzymują nagrody od Prezydenta oraz Marszałka Województwa, natomiast Bartosz Rozwadowski, Maciej Wójcik i Oliwia Czupryńska zostali objęci Stypendium Prezydenta Miasta Kielce.

Analizując dorobek sportowy i organizacyjny Stowarzyszenia w tych latach zebrani podkreślili ogromną pracą włożoną w rozwój sportu bilardowego. Sukcesy te to również efekt determinacji zawodników i działaczy oraz wszystkich osób związanych ze Stowarzyszeniem. Specjalne przygotowane podziękowania Prezes złożył członkom Zarządu: Marcinowi Krzemińskiemu, Igorowi Białogońskiemu i Ryszardowi Olbromskiemu oraz Komisji rewizyjnej: Sławomirowi Walońskiemu, Bartoszowi Malczewskiemu i Tomaszowi Ostrowskiemu.

Walne Zgromadzenie na wniosek Komisji Rewizyjnej jednogłośnie przyjęło wniosek o udzielenie absolutorium dla odchodzącego Zarządu. Kolejnym punktem był wybór władz na kolejne cztery lata. W drodze głosowania Walne wybrało jednogłośnie Prezesa, członków Zarządu i Komisję Rewizyjną. Na Prezesa ponownie wybrano Grzegorza Kędzierskiego. Przez kolejne cztery lata będzie on współpracował w Zarządzie z Edwardem Janaszkiem, Marcinem Krzemińskim i Markiem Marcinkowskim. Na czele Komisji Rewizyjnej stanął Bartosz Malczewski a wraz z nim skład tworzą Michał Kłusakiewicz i Sławomir Wolański.

Prezes i wybrani podziękowali za zaufanie i obiecali, że zrobią wszystko aby spełnić oczekiwania zarówno członków Stowarzyszenia jak i wszystkich sympatyków bilarda w województwie. Wybrano również delegatów na Walne Zgromadzenie PZBil, którymi zostali: Grzegorz Kędzierski, Izabela Gajek, Michał Kłusakieiwcz, Marcin Krzemiński i Sławomir Wolański. Jednocześnie rekomendowano Grzegorza Kędzierskiego na funkcje Prezesa PZBil.

Walne Zgromadzenie przyjęło również uchwałę programową na kolejne cztery lata. Główne jej punkty to utrzymanie wysokiego poziomu sportowego i organizacyjnego. Rozszerzenie działalności szkoleniowej i edukacyjnej w zakresie bilarda oraz promocja sportu bilardowego. Pozostaje mieć nadzieję, że tak jak do tej pory będziemy mieli o czym pisać na naszym serwisie.

      Kielce, 29 czerwca 2009 r.

Grand Prix Polski WiK Pol Tour 2009
Karol Skowerski drugi w Mistrzostwach Białegostoku w 8-bil

Klub ''Elida'' w Białymstoku był gospodarzem zawodów Grand Prix Polski WiK Pol Tour w 8-bil. Wysokie 2 miejsce zajął Karol Skowerski a jego pogromcą podobnie jak w zawodach Nobel Sport 3 Stawy okazał się Mateusz Śniegocki (Hades Poznań). Karol w drodze do półfinału wygrywał z Dominikiem Zającem (Trefl Sopot), Tytusem Kanikiem (Hades Poznań), Jerzym Regieli (Falcon Sosnowiec), Wojciechem Goskiem (Pino Ventor Dębica) i Michałem Kędziorem (Pino Ventor Dębica). Piąte miejsca zajęli Radosław Babica oraz rewelacyjnie spisujacy się Mateusz Stefańczyk z Fugitu Kielce. Ogromne brawa dla tego zawodnika, po zaledwie półtorarocznym doświadczeniu w startach w Pol Tourach wreszcie osiągnął ćwierćfinał a pokonał on między innymi brązowego medalistę ostatnich drużynowych Mistrzostw Europy - Adama Skonecznego oraz czołowego bilardzistę Ósemki Rzeszów - Krzysztofa Drąkę. W 1/4 finału nie dał rady Robertowi Zacharowi i poniósł wysoką porażkę 0:6. Piąte miejsce dla Mateusza jest jak do tej pory największym osiągnięciem. Ogromne gratulacje!

Do strefy pucharowej awansowali również Michał Turkowski i Bartosz Rozwadowski. Zajęli oni dopiero 17 miejsce. W turnieju wzięli udział także Ziemowit Janaszek i Katarzyna Wesołowska, jednak obydwoje zakończyli swój występ na rozgrywkach grupowych.

Już teraz na stronie Sportowej Internetowej Telewizji można obejrzeć wybrane pojedynki z drugiegoo dnia III Mistrzostw Białegostoku, w tym mecz finałowy z udziałem naszego zawodnika.

Kolejne zawody z cyklu Grand Prix Polski dopiero pod koniec sierpnia w Gdańsku.

Pełne wyniki zawodów dostępne są na stronach Polskiego Związku Biladrowego      Kielce, 29 czerwca 2009 r.

I Polska Liga Bilardowa
4 punkty Nosanu

Zawodnicy kieleckiego klubu Nosan rozegrali w piątek mecz V kolejki I Ligi. Pojedynek ten zaplanowany był na 5 lipca, jednak z powodu udziału Radosława Babica w zawodach World Tour - Quatar Open, konieczne było zagranie już teraz.

Nasi bilardzisci wywalczyli 4 punkty. Bardzo szkoda pierwszego meczu, gdzie Karol Skowerski przegrał 9:10 z Wojciechem Goskiem, zastawiając się przy stanie 9:9 na ostatniej bili z numerem 8. Również Michał Turkowski minimalnie uległ Markowi Kudlikowi 97:100.

Mecz rewanżowy to szybkie doprowadzenie do stanu 3:0. W ostatnim pojedynku ponownie przegrał Skowerski, tym razem z Markiem Kudlikiem 9:10. Bardzo dobrze zaprezentował się Bartosz Rozwadowski, który wygrał swoje pojedynki i w tej chwili ma 100% skuteczności, jeżeli chodzi o występy w lidze.

Aktualnie Nosan zajmuje 2 miejsce, jednak stan klasyfikacji na chwilę obecną nie jest do końca wymierny. Do rozegrania przed wakacjami jest jeszcze dwa spotkania V kolejki oraz dwa zaległe mecze IV kolejki. Kielczanie rozegrają pojedynek w Kieleckim Centrum Bilardowym z Dziewiątką Wałbrzych 8 lipca. Serdecznie zapraszamy do dopingowania naszych zawodników.

      Kielce, 24 czerwca 2009 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Biznesu
III kolejka spotkań

W poniedziałek zostały rozegrane zaległe mecze trzeciej kolejki spotkań Ligi Firm. W grupie pierwszej zespół Echa Dnia pokonał drużynę Contact O/K (8-3). W grupie drugiej takim samym rezultatem zakończyło się spotkanie pomiędzy zespołami Noma System z TVP Kielce. Jak po meczu stwierdził kapitan zespołu telewizji kieleckiej, Leszek Salwa: ''przegraliśmy ale po walce''. W pozostałych spotkaniach drużyna Becher wygrała z ekipą Mak Marketing (8-5). Tutaj po raz pierwszy w zespole wystąpił prezes firmy - Marcin Krzemiński, który jako jedyny zawodnik tej drużyny wygrał swój mecz w odmianę 9 bil z Robertem Stańczykiem (4-2).

Najciekawszym spotkaniem tego wieczoru był mecz pomiędzy ekipami Nosanu i Elektrociepłowni. Początek spotkania należał do energetyków, którzy po zwycięstwach Albina Próchnickiego nad Andrzejem Goczyńskim w odmianę 8 bil (3-0) oraz wygranej Grzegorza Tomasika z Marcinem Misztalem w odmianę 10 bil (2-1), objęli prowadzenie w spotkaniu 5-1. Jednak decydujący wpływ na końcowy wynik spotkania miał mecz w odmianę 9 bil pomiędzy kapitanem drużyny Nosan Grzegorzem Nowakiem z Arturem Gasem. Tutaj wspaniały mecz rozegrał Grzegorz, który wygrał sześć partii z rzędu i wyprowadził swój zespół na prowadzenie (7-5). Warto nadmienić, że jest to najlepszy wynik w historii rozgrywek Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Firm. Wynik spotkania został ustalony na 8-6 po remisowej rozgrywce, w walce o zwycięski punkt pomiędzy Grzegorzem Nowakiem i Albinem Próchnickim.

W klasyfikacji drużynowej w grupie drugiej liderem pozostaje zespół Becher, który zgromadził 6 pkt. Tuż za nim znajdują się drużyny Noma System i Nosan z 5 pkt. Pozostałe miejsca należą do: Mak Marketing, Elektrociepłowni i TVP Kielce. W grupie pierwszej mamy do rozegrania zaległe spotkanie pomiędzy SFT Pool i Echem Dnia, po którym poznamy układ w tabeli po trzech kolejkach spotkań. Natomiast w klasyfikacji indywidualnej liderem zostaje Paweł Foltyn z zespołu Becher.

Przed nami wakacje, po których na 28 września zaplanowane jest rozegranie czwartej kolejki spotkań Ligi Firm.

Marek Karlikowski

      Kielce, 22 czerwca 2009 r.

Drużynowe Mistrzostwa Europy w Pool Bilard
Zobacz retransmisję na TVsports.pl!

Na stronach Sportowej Internetowej Telewizji można zobaczyć juz najciekawsze pojedynki z Nations Cup 2009. Serdecznie zapraszamy!

Fantastyczny rezultat uzyskali polscy zawodnicy w zakończonych w sobotę w kieleckim Centrum Biznesu Exbud – Skanska Drużynowych Mistrzostwach Europy. W imprezie wzięły udział dwa składy męskie oraz jeden kobiecy a wszystkie ekipy wywalczyły brązowe medale. W składzie kobiet wystąpiła Katarzyna Wesołowska, która podczas Nations Cup była motorem napędowym drużyny. W dwóch z trzech rozegranych spotkań to właśnie Kasia wygrywała pojedynki i doprowadzała do remisu, aby później powalczyć w tzw. ''rzutach karnych''. Polki uległy dopiero w półfinale z późniejszymi tryumfatorkami – Rosjankami.

W męskim składzie ''Polski A'' liderem był Radek Babica. Jego team spisywał się świetnie i kolejno odnosił zwycięstwa nad zespołami: Anglii, Białorusi i Niemiec. Polacy nie dali rady w półfinale i przegrali minimalnie z zespołem Rosji 1:2. W tym pojedynku Radek przegrał z mało znanym Egorem Plishkin 3:4 i 3:4 mimo, iż w każdym secie prowadził 3:1. Nie gorzej w Mistrzostwach radził sobie skład ''Polski B'', gdzie naszych barw bronił Karol Skowerski. Polacy kolejno wygrywali z drużynami Belgii, Czech i po dramatycznym meczu z zespołem Rosji. W półfinale żadnych szans nie dali naszym niestety Brytyjczycy, którzy po pierwszym przegranym meczu zmienili skład i z meczu na mecz radzili sobie coraz lepiej. Karol w półfinale wysoko przegrał z Imranem Majid 1:5 i 0:5.

Trzy brązowe medale są największym osiągnięciem w historii polskiego drużynowego bilarda. Najwyższym do tej pory miejscem, była piąta lokata wywalczona w Mistrzostwach Europy w 1998 roku. Przed rozpoczęciem turnieju z pewnością trenerzy reprezentacji taki wynik braliby w ciemno. Kieleckie akcenty towarzyszyły nam nie tylko przy stołach bilardowych. Podczas uroczystego otwarcia w Sali kongresowej Centrum Biznesu wystąpił zespół SPOKO, gdzie wokalistą jest inny bilardzista Nosanu Kielce – Ziemowit Janaszek. Od strony organizacyjnej Mistrzostwa można ocenic na ''szóstkę''. Firmie Mak Marketing oraz Świętokrzyskiemu Stowarzyszeniu Bilardowemu należą się wielkie brawa. Imprezę wspierały władze Miasta Kielce z Prezydentem Wojciechem Lubawskim na czele oraz władze Województwa Świętokrzyskiego. Mistrzostwa odbiły się głośnym echem w kieleckich mediach i o wynikach na bieżąco informowali nasi wspaniali dziennikarze, którym składamy serdeczne podziękowania. Oto kilka linków:

Podziękowania należą się również wszystkim sympatykom poola, którzy w patio Exbudu śledzili pojedynki oraz dopingowali swoich ulubionych graczy. Bez Was takiego wyniku Polacy z pewnością by nie osiągnęli!

Pełne wyniki dostępne są na stronie www.epconline.eu.      Kielce, 22 czerwca 2009 r.

Sportowe Wakacje
Obóz Bilarodwy - Jastrzębia Góra

W połowie sierpnia w Jastrzębiej Górze rozpocznie się obóz bilardowy. Dla zawodników posiadajacych licenjcę zawodnika pod ''flagą'' Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego lub Uczniowskiego Klubu Sportowego ''Olimp'' mamy specjalną ofertę. Wszysycy chętni mogą skorzystać z dofinansowania do sierpniowego obozu. Cena dla wyżej wymienionych wyniesie 700 zł. Więcej informacji na temat Sportowych Wakacji 2009 można znaleźć TUTAJ

      Kielce, 16 czerwca 2009 r.

Mistrzostwa Europy w Pool Bilard - Kielce 2009
Przyjdź, zobacz mistrzów świata i kibicuj naszym zawodnikom
Weź udział w konkursach i wygraj nagrody

Już od środy 17 czerwca w Kieleckim Centrum Biznesu SKANSKA rozpocznie się rywalizacja w Drużynowych Mistrzostwach Europy w Pool Bilard. Wśród 24 zespołów z 18 krajów nie zabraknie oczywiście reprezentacji Polski. W ich składzie zobaczymy aż trójkę zawodników Nosanu Kielce - w zespole kobiecym Katarzynę Wesołowską a w męskich Karola Skowerskiego i Radosława Babicę. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do oglądania pojedynków zarówno naszych reprezentantów jak i pozostałych ekip Europy. Głównym pretendentem do złotego medalu jest zespół Anglii posiadający w swych składzie dwóch mistrzów świata (D.Peacha, D.Appletona), brązowego medalistą mistrzostw globu (K. Boyesa) oraz zwycięzcę zawodów Pucharu Europy Euro Tour (I. Majida).

Mecze rozgrywane są codziennie od środy do soboty od godziny 10.00. Półfinały i finały w sobotę od godziny 10.30. Wstęp na zawody jest oczywiście bezpłatny. Dla kibiców przewidziano wiele atrakcji oraz nagrody niespodzianki.

Serdecznie zapraszmy!

      Kielce, 16 czerwca 2009 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Biznesu

W Kieleckim Centrum Bilardowym na poniedziałek 15 czerwca było zaplanowane rozegranie trzeciej kolejki spotkań Ligi Firm. Ze względu na ważne obowiązki służbowe nie doszło do rozegrania czterech spotkań. Jedynie udało się rozegrać dwa mecze w grupie pierwszej, w których zespół Cover wygrał z debiutującą w rozgrywkach ekipą BCO (8-4), natomiast drużyna SFT Pool pokonała team Visanti (8-7). Na uwagę zasługuje fakt, że ekipa Visanti wszystkie dotychczas rozegrane mecze kończy różnicą jednej partii. W spotkaniach z Echem Dnia i SFT Pool był to wynik (7-8), natomiast mecz z drużyną Cover zakończył się zwycięstwem (8-7).

Pozostałe spotkania trzeciej kolejki zostały zaplanowane na poniedziałek 22 czerwca, o godzinie 18.30.


Marek Karlikowski

      Kielce, 15 czerwca 2009 r.

Mistrzostwa Polski UKS
''Maksio w koronie Króla''

Dwunastoletni zawodnik UKS Olimp Kielce Maksymilian Król osiągnął życiowy sukces w swej krótkiej bilardowej karierze. W rozegranych w klubie Pino w Dębicy Mistrzostwach Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w kategorii pupil zdobył złoty medal. Wychowanek Marka Karlikowksiego bierze od roku udział w zawodach Junior Tour oraz Grand Prix Gór Świętokrzyskich, ale po raz pierwszy stanął na podium tak dużej imprezy i to na najwyższym stopniu. W drodze do złota Maks pokonał kolejno: P. Głowacza (4-2), M. Maciaszyka (4-0), J. Bajdę (4-3), D. Rysia (4-2), P. Statkiewicza (4-2) a w finale zawodnika UKS 193 Łódź Adama Czaplińskiego 4-3. Bardzo dobrze w swym debiucie spisała się koleżanka klubowa Maksa Agata Sidło rywalizująca w kategorii dziewcząt. Agacie udało się wygrać kilka spotkań i ostatecznie została sklasyfikowana na wysokiej dziewiątej pozycji.

Po wspaniałych Mistrzostwach Polski Juniorów, gdzie prym wiedli starsi koledzy Maksa z Nosanu Kielce, zdobywając osiem medali i zwyciężając w klasyfikacji medalowej, przyszedł czas na najmłodszych wychowanków kieleckich ośrodków bilardowych. Cieszy fakt, że nie tylko Skowerski i Wesołowska mają swych następców, ale również Rozwadowski i Czupryńska. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych medali.

Pełne wyniki na stronach Polskiego Związku Bilardowego

.      Kielce, 15 czerwca 2009 r.

China Open
Babica znów wysoko

W Chinach w dniach 10-14 czerwca odbyły się drugie tegoroczne zawody z cyklu Pucharu Świata. Tym razem rywalizacja odbywała się w 9-bil a wzięło w niej udział 64 zawodników. Bardzo dobrze zaprezentował się Radosław Babica. Zawodnik Nosanu Kielce dotarł do najlepszej szesnastki zawodów i został sklasyfikowany na wysokiej dziewiątej pozycji. Na drodze do ćwierćfinału stanął zawodnik z Japonii Toru Kuribayashi z którym Radek przegrał 8-11. Po piątym miejscu wywalczonym na Filipinach to kolejny dobry wynik Babicy w głównych rankingowych zawodach bilardowych na świecie. Oprócz Radka w turnieju nasz kraj reprezentowali jeszcze Mateusz Śniegocki który zajął 17 miejsce i Tomasz Kapłan, kończąc zawody na 49 pozycji. Zwycięzcą został T. Hohmann z Niemiec, który w nagrodę otrzymał czek na 40.000 $.

.      Kielce, 8 czerwca 2009 r.

Nobel Sport 3 Stawy
Skowerski i Babica na podium

Wczoraj w katowickim Centrum Handlowym ''Real 3 Stawy'' zakończył sie drugi w tym roku Wielki Turniej Bilardowy Nobel Sport. Bardzo dobrze zagrali Kielczanie, drugie miejsce zajął Karol Skowerski, który w finale uległ Mateuszowi Śniegockiemu (Hades Poznań) 5:9. Trzecie miejsce zajął Radek Babica, który w półfinale przegrał właśnie z Karolem 6:9. W Katowicach wzięli udział także Michał Turkowski i Katarzyna Wesołowska. Michał dwukrotnie nie wykorzystał szansy awansu do strefy pucharwej, ulegając Wojciechowi Trajdosowi (Konsalnet Warszawa) i Michałowi Czarneckiemu (Duet Lipisnki Dachy Tomaszów Mazowiecki). Kasia natomiast niestety nie wygrała żadnego meczu, jednak warto wspomnieć, iż po bardzo dobrej grze przegrała 6:7 z zawodnikiem pierwszoligowego Trefla Sopot - Dawidem Jędrzejczakiem.

Cykl ''3 Stawy'' organizowany jest przez firmę Nobel Sport, patronat obejmuje Polski Zwiazek Bilardowy. W tym roku zaplanowane są jeszcze 2 edycje turnieju a w każdym z nich zawodnicy walczą o nagrody o łącznej wartości 12 tys. zł. Kolejna impreza odbędzie się po wakacjach w połowie września.

Zobacz zdjęcia z Wielkiego Turnieju Bilardowego. Galeria dostępna jest na stronach Polskiego Związku Bilardowego

.      Kielce, 8 czerwca 2009 r.

Świętokrzyskie akcenty
w Mistrzostwach Polski Biznesu - Nałęczów 2009

We wspaniałym ośrodku "Spa" w Nałęczowie rozegrane zostały IX Mistrzostwa Polski Biznesu. Wspaniale spisali się w nich zawodnicy województwa Świętokrzyskiego. W grach indywidualnych brązowe medale zdobywali Grzegorz Nowak oraz Artur Czarnecki, którzy występują w Świętokrzyskiej Bilardowej Lidze Biznesu w ''barwach'' Nosanu.

W grach drużynowych na Kielczan nie było mocnych. Złote medale zdobył zespół w składzie Bartosz Malczewski i Piotr Czupryński, którzy w finale pokonali 4:2 duet: Wojciech Sajtyna - Grzegorz Nowak.

Medale zdobyte w Nałęczowie potywierdzają kolejny rok z rzędu, iż biznesmeni z regionu Świętokrzyskiego należą do ścisłej krajowej czołówki.

WIęcej informacji na temat Mistrzostw Polski Biznesu oraz galeria zdjęć z tegorocznych zawodów dostępna jest na stronach Polskiego Związku Bilardowego

.      Kielce, 8 czerwca 2009 r.

Drużynowy Puchar Europy Juniorów
Bardzo dobry występ zawodników Nosanu

W niedzielę w Hamburgu zakończył się Drużynowy Puchar Europy Juniorów. Polska wystawiła dwie drużyny do tego turnieju a w składach znaleźli się Bartosz Rozwadowski i Maciej Wójcik. Rozwadowskiemu partnerowali Mieszko Fortuński i Wojtek Szewczyk natomiast z Wójcikiem zagrali Marcel Fortuński i Marek Kudlik. W fazie grupowej Polacy szli jak burza i wygrywali pojedynek za pojedynkiem. Oba składy awansowały do półfinałów z pierwszego miejsca. Tutaj lepiej spisał się pierwszy team, który przegrał dopiero w finale z pierwszym składem Niemiec 1:2. Warto wspomnieć, że punkt dla Polski w tym meczu zdobył Bartosz Rozwadowski.

Drugi skład przegrał z kolei ''mały finał'', również w stosunku 1:2. Lepsi od Polaków okazali sie tym razem Austriacy. Jedyny punkt w meczu zaliczył Maciej Wójcik.

      Kielce, 2 czerwca 2009 r.

Puchar Polski Kobiet
Tym razem bez medalu dla Nosanu

W niedzielę w klubie Zakręcona Bila Poznań rozegrane zostały trzecie tegoroczne zawody z cyklu Pucharu Polski Kobiet. W turnieju wzięły udział dwie zawodniczki kieleckiego klubu Nosan. Piąte miejsce zajęła Oliwia Czupryńska a siódme tryumfatorka dwóch ostatnich zawodów - Katarzyna Wesołowska. Cały turniej wygrała Izabela Łącka, która po dwóch ostatnich nieudanych startach ponownie wraca do walki o zwycięstwo w klasyfikacji 2009. Na chwilę obecną pierwsza w Rankingu jest w dalszym ciągu Katarzyna Wesołowska, Oliwia Czupryńska zajmuje 9 pozycję.

Więcej informacji na temat Pucharu Polski Kobiet, pełne wyniki zawodów oraz aktualny Ranking Polski dostępny jest na stronach Polskiego Związku Bilardowego

      Kielce, 1 czerwca 2009 r.

Grand Prix Polski WiK Pol Tour
Bartosz Rozwadowski najlepiej z Nosanu

Wczoraj w Środzie Wielkopolskiej zakończyły się zawody z cyklu Grand Prix Polski w 9-bil. Fantastycznie spisał się Bartosz Rozwadowski z Nosanu Kielce, który zajął 3 miejsce. Wynik ten jest największym osiągnięciem tego zawodnika w karierze seniorskiej. Kilkukrtonie zajmował 5 miejsce w Pol Tourze i Dynamic Billard Best of East, jednak na podium stanął po raz pierwszy. W drodze do półfinału pokonał między innymi kadrowicza - Adama Skonecznego (Duet Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki) oraz swojego największego rywala - juniora MIeszka Fortuńskiego (DSB Zagłębie Baribal Lubin). W ''pojedynku o finał'' uległ 4:7 rewelacyjnie grającemu tego dnia Mateuszowi Śniegockiemu (Hades Poznań), który został późniejszym zwycięzcą zawodów.

Reszta kieleckiego składu spisała się gorzej. Mimo iż z grupy nie wyszła Oliwia Czupryńska i Katarzyna Wesołowska to pozostali nasi zawodnicy z pewnością liczyli na więcej. Robert Pasternak, Ziemowit Janaszek, Piotr Czupryński oraz ''rodzynek'' z Fugitu Mateusz Stefańczyk zajęli odległe 33 miejsce. Karol Skowerski i Michał Turkowski zostali sklasyfikowani na 17 pozycji. Michał miał największą szansę pokonać Śniegockiego spośród wszystkich przeciwników Mateusza w turnieju. W drugiej rundzie przy stanie 6:4 nie wykorzystał szansy myląc się na bili numer 7. Ostatecznie uległ 6:7. Był to jedyny wyrównany mecz Śniegockiego, w pozostałych pojedynkach nie dawał on żadnych szans swoim rywalom.

Z turnieju przeprowadzono relację on-line. Z powodu ograniczeń technicznych nie udało się przeprowadzić transmisji video na żywo. Na stronie www.tvsports.pl jednak bedzie można obejrzeć najciekawsze pojedynki ze stołu finałowego. Retransmisja już wkrótce.

      Kielce, 1 czerwca 2009 r.

Radek Babica piąty w Philipine Open

Nasz jedyny reprezentant Polski, zawodnik klubu Nosan Kielce Radosław Babica zajął bardzo wysokie 5 miejsce w rozegranych w stolicy Filipin - Manilli zawodach z cyklu World Tour. Radek spisał się najlepiej z całej kadry europejskiej a przegrał dopiero w ćwierćfinale. Zasady panujace na turnieju dawały Polakowi dwukrotnie szansę na półfinał. W pierwszym pojedynku przegrał z późniejszym zwycięzcą całego turnieju - Indonezyjczykiem Ricky Yang 7:9. Druga szansa pojawiła się po ''lewej stronie tabeli''. Tutaj jednak również Babica nie dał rady i przegrał tym razem z kolei ze zdobywcą 2 miejsca - Filipińczykiem - Jeffem De Luna 5:9.

Piąte miejsce jest wspaniałym wynikiem Radka, tym bardziej, że w drodze do ćwierćfinału pokonał czołowe gwiazdy europejskiego poola. Wygrywał między innymi z byłym mistrzem Europy - Marcusem Chamat, aktualnym mistrzem świata w 10-bil - Darenem Appleton czy z Martinem Kempterem.

Pula nagród w turnieju wyniosła 84 tys. dolarów USA z czego Babica zgarnął 3200 $. Z zawodów przeprowadzono kilkanaście godzin transmisji telewizyjnych. Pojedynki ze stołu finałowego można było śledzić także w internecie.

Kolejne zawody World Tour w których wystartuje Radek rozegrane zostaną w połowie czerwca w Szanghaju.

WIęcej informacji na temat Philippine Open na stronie organizatora - Raya Sports


      Kielce, 28 maja 2009 r.

II Liga - 5 kolejka
Mecz I Ligi przełożony

W minioną sobotę rozegrana została 5 kolejka II Polskiej Ligi Bilardowej. W poprzedniej rundzie zarówno zespół Nosanu II jak i Fugitu Kielce pauzował. W ten weekend bilardziści ponownie powrócili '' do pracy''. Bardzo dobrze spisał się team Nosanu II, który dwukrotnie pokonał drużynę Pino Junior Dębica w stosunku 3:1. Wynik ten umocnił nasz zespół na pozycji lidera w grupie 5.

Gorzej niestety poszło Fugitowi. W wyjazdowym meczu w Łodzi udało się jedynie wywalczyc 1 punkt. Fugit zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w tabeli i wydaje się, że o grze w barażach może już tylko pamarzyc. Liderem w grupie 3 jest Frame Łódź.

Ważna informacja dla kibiców I Ligi. Mecz pomiędzy Nosanem Kielce a Dziewiątką Wałbrzych został przełożony na 21 czerwca. Powodem jest nieobecnośc 14 czerwca Radosława Babica, który w tym czasie wystartuje w turnieju World Tour - China Open 2009.

Więcej informacji na temat Polskiej Ligi Bilardowej na stronach Polskiego Związku Bilardowego

      Kielce, 25 maja 2009 r.

EPBF Euro Tour - Niemcy
Sensacyjny występ Michała Czarneckiego

W sobotę rozegrany został ostatni pojedynek Pucharu Europy w Sindelfingen. W turnieju w Niemczech wzięła udział dwudziestoosobowa ekipa polskich bilardzistów. Wśród tak licznego grona znaleźli się oczywiście reprezentanci klubu Nosan Kielce. Najlepiej zaprezentował się Radek Babica, który zajął 17 miejsce przegrywając w 1/16 finału z aktualnym Mistrzem świata w 10-bil - Darrenem Appletonem (Anglia) 7:8. Zwycięstwo było blisko, gdyż Radek prowadził już 7:4, niestety nie wykorzystał szansy i po bardzo dobrej grze rywala w końcówce ostatecznie minimalnie uległ.

O najlepszą 32-kę otarł się Karol Skowerski, który nie wykorzystał podwójnej szansy na awans przegrywając po dobrym meczu z Fabio Petroni (Włochy) 6:7 i Marco Tschudi (Szwajcaria) 2:7.

Poniżej oczekiwań spisał się Michał Turkowski, który przegrał swój pierwszy mecz i musiał szukać szansy po lewej stronie tabeli. Tutaj stać go było jedynie na dwa zwycięstwa. W trzecim pojedynku musiał uznać wyższość Rafaela Guzmana (Hiszpania).

Debiut w Eurotourze zaliczył Bartosz Rozwadowski. W turnieju stać go było na dwa wygrane mecze. Przegrywał minimalnie z Romanem Hyblerem (Czechy) 6:7 oraz z Mistrzem świata w 9-bil - Darylem Peach (Anglia).

Cały turniej wygrał Ralf Souquet (Niemcy) a sensacyjnym ''czarnym koniem'' został Michał Czarnecki z Duetu Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki, który zajął bardzo wysokie 3 miejsce, odnosząc tym samym życiowy sukces. Warto dodać iż w drodze do półfinału pokonał między innymi aktualnego Mistrza Europy w 8-bil Andreasa Roschkowskiego (Niemcy) oraz austriacką gwiazdę - Albina Ouschana (Austria).

Po turnieju w Sindelfingen poznaliśmy skład na Mistrzostwa świata w 10-bil, które rozegrane zostaną na Filipinach. Awans w tych zawodach zapewnił sobie Radosław Babica, który zajmuje obecnie 20 miejsce.

Pełne wyniki, galerie zdjęć oraz aktualny Ranking Europy na stronie www.eurotouronline.eu

      Kielce, 25 maja 2009 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Młodzieżowa - Kielce

W Kieleckim Centrum Bilardowym została rozegrana II kolejka Ligi Młodzieżowej naszego województwa. Tradycyjnie rywalizacja przebiegała w bardzo miłej i sportowej atmosferze. Na starcie stanęło blisko pięćdziesięciu zawodników, reprezentujących dziesięć klubów naszego regionu. Przez ponad siedem godzin rozgrywano pojedynki w odmianę 8 bil w trakcie których nie brakowało emocji i woli walki o jak najlepszy wynik.

W finale Piotr Curyło z UKS Olimpia Opatów dość łatwo pokonał zawodnika gospodarzy Artura Zarzyckiego (Nosan Kielce) 4-2. Trzecie miejsce zajęli: Łukasz Wilkosz ( ULKS Orły Bodzentyn) i Wojtek Moręgiel (UKS Olimp Kielce). Tuż za podium, na miejscu piątym rywalizację zakończyli: Dominik Jachimowski (UKS Olimp Kielce), Maksymilian Król ( Nosan Kielce), Dawid Lis ( UKS Olimpia Opatów) oraz Bartosz Grzejszczyk ( ULKS Orły Bodzentyn). Wszyscy w/w zostali nagrodzeni pucharami, a zawodnicy z miejsc I-III dodatkowo otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę Mak Marketing.
W klasyfikacji indywidualnej na miejscu pierwszym znajduje się dwóch zawodników: Dominik Jachimowski (UKS Olimp Kielce) i Piotr Curyło (UKS Olimpia Opatów), którzy o dwa punkty wyprzedzają Artura Zarzyckiego (Nosan Kielce) i Bartosza Wilkosza (LUKS Orły Bodzentyn). Natomiast w klasyfikacji drużynowej na miejscu pierwszym pozostaje dotychczasowy lider UKS Olimp Kielce, który ma 33pkt. Miejsce drugie zajmuje Nosan Kielce (32 pkt) a trzecie UKS Olimpia Opatów (31 pkt).

Kolejny turniej zostanie rozegrany po przerwie wakacyjnej w Połańcu 24 września, gdzie będziemy rywalizować w odmianę 9 bil.

Marek Karlikowski      Kielce, 19 maja 2009 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Biznesu
Druga kolejka spotkań

W Kieleckim Centrum Bilardowym została rozegrana druga kolejka spotkań Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Firm. W grupie pierwszej zmierzyły się zespoły: BCO i Contact O/K oraz Visanti i Cover. W pierwszym spotkaniu od początku dominowali zawodnicy Contactu O/K, pewnie wygrywając 8-1. Drugi pojedynek tej grupy pomiędzy zespołami Cover i Visanti był już bardziej zacięty i przyniósł wiele emocji. Mecz ten bardzo dobrze zaczął się dla zespołu Cover. Marcin Sołtyk w odmianę 8 bil dość pewnie pokonał Piotra Maurycego 3-0. Losy meczu odwróciły się po wywalczeniu przez kapitana drużyny Visanti, Michała Kozłowskiego 5 kolejnych punktów, po których objęli prowadzenie 5:4. Po zmianie odmiany na 9-bil spotkanie pomiędzy Rafałem Wróblewskim i Mariuszem Kozakiem zakończyło się remisem 2-2. W decydującym starciu ponownie zmierzyli się: Piotr Maurycy z Marcinem Sołtykiem. Pierwszą partię tej rozgrywki wygrał Marcin, doprowadzając do remisu 7-7, ale później zwycięstwo zespołu Visanti przypieczętował Piotr wygrywając kolejną partię i ustalając wynik meczu na 8:7.

W tabeli grupy pierwszej po dwóch kolejkach spotkań prowadzi z kompletem punktów drużyna Contact O/K, która wyprzedza o jeden punkt ekipę Visanti, i o dwa punkty zespoły SFT Pool i Echa Dnia, jednak te zespoły mają do rozegrania zaległe spotkanie. Na kolejnych miejscach z dwoma punktami na koncie znajdują się ekipy: Cover i BCO.

W grupie drugiej zmierzyły się drużyny: Becher i Elektrociepłowni, Nosan zagrał z Nomą System, a TVP Kielce z Mak Marketing. Pierwszy z tych pojedynków potwierdził bardzo dobrą postawę zawodników drużyny Becher w tegorocznej edycji, która pewnie pokonała ekipę Elektrociepłowni 8-4. Zwycięstwo Albina Próchnickiego w odmianę 9 bil z Mirosławem Głowackim 3-2 to wszystko na co było stać zespół Elektrociepłowni w tym spotkaniu. W kolejnych grach zwyciężali już zawodnicy drużyny Becher. W odmianę 10 bil Paweł Foltyn wygrywa z Andrzejem Fitasem 3-0, a w odmianę 9 bil Robert Stańczyk 2-0 pokonuje Artura Gasa, który następnie zdobywa zwycięski punkt w spotkaniu z Albinem Próchnickim.

W kolejnych spotkaniach zespół Noma System wygrywa z Nosanem 8-6, a ekipa Mak Marketing zwycięża TVP Kielce 8-4. W tej grupie na czele stawki znajduje się zespół Becher przed drużynami Mak Marketing, Noma System, Nosanu i Elektrociepłowni, które tracą do lidera jeden punkt. Stawkę zamyka zespół TVP Kielce. Trzecia kolejka spotkań odbędzie się 15 czerwca. To będzie ostatnia runda spotkań przed wakacjami.

Marek Karlikowski

Pełne wyniki w dziale ''Świętokrzyska Bilardowa Liga Biznesu 2009''      Kielce, 19 maja 2009 r.

Dynamic Billard Best of East - Łódź
Słaby występ zawodników Nosanu

      W niedzielę w Łodzi zakończyły się drugie tegoroczne zawody z cyklu Pucharu Europy Wschodniej. Reprezentaci kieleckiego klubu Nosan spisali się w turnieju bardzo słabo. Dziewiąte miejsce Radka Babicy nie jest z pewnością powodem do dumy a 17 lokata Karola Skowerskiego, Michała Turkowskiego i Bartosza Rozwadowskiego jest wynikiem o którym nasi zawodnicy wolą raczej szybko zapomnieć. Pozostali nasi reprezentanci nie zdołali awansować do strefy pucharowej i swoje gry zakończyli na etapie grupowym.

Sensacyjnym zwycięzcą został zawodnik LP Metal Fach Sokółka - Piotr Kudlik, który w finale pokonał Tomasza Kapłana (Ósemka Rzeszów) 7:6.

Z turnieju przeprowadzona została transmisja video live, już niebawem na stronie www.tvsports.pl można będzie obejrzeć wszystkie pojedynki oprócz meczu finałowego. Najważniejszy pojedynek będzie udostępniony dopiero po retransmisji w telewizji TELE5, która już 23 maja o godzinie 15:20.


      Kielce, 18 maja 2009 r.

Mistrzostwa Polski Biznesu 2009

      Już niebawem w pięknym ośrodku ''Spa'' w Nałęczowie rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Biznesu w pool bilard. od 5 do 7 czerwca biznesmeni skrzyżują kije w 3 kategoriach. Zawody indywidualne będą prowadzone w grupie ''profi'' i ''początkujcy''. W rywalizacji drużynowej zagrają 2-osobowe zespoły. Mamy nadzieję, iż bilardziści naszego regionu będą stanowili liczną grupę na tych zawodach. Specjalnie dla uczestników Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu 2009 mamy specjalną atrakcyjną ofertę. Wszelkich informacji udziela prezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego - p. Grzegorz Kędzierski - tel. 608368683.

WIęcej informacji na temat Mistrzostw Polski Biznesu na oficjalnej stronie internetowej.


      Kielce, 12 maja 2009 r.

Muzyczne scyzoryki 2009
Zagłosuj na zespół ''SPOKO''

      Ruszył plebiscyt: "Muzyczne Scyzoryki 2009". Zespół ''Spoko'', gdzie liderem jest bilardzista Nosanu Kielce - Ziemowit Janaszek startuje w kategorii DEBIUT z piosenką: ''Tylko Ty''. Do końca maja trwa głosowanie w plebiscycie. Aby wesprzeć zespół ''Ziomka'' wyślij sms o treści: debiut.9 pod numer 71601. Koszt sms-a to tylko 1,22zł. Jeżeli grupa zdobędzie odpowiednią ilość głosów wystąpi w koncercie finałowym, który odbędzie się 5 czerwca na Placu Artystów w Kielcach.

Z góry dziękujemy za wsparcie! :)

Więcej szczegółów na stronie Echa Dnia

Na naszej stronie możesz także posłuchać piosenki ''Tylko Ty''. Na prawdę warto! :)

Get the Flash Player to see this player.
      Kielce, 11 maja 2009 r.

Polska Liga Bilardowa
Komplet punktów i drugie miejsce w tabeli

      Wczoraj rozegrana została 3 kolejka spotkań I Polskiej Ligi Bilardowej. Zawodnicy Nosanu Kielce podejmowali na wyjeździe zespół LP Metal Fach Sokółka. Kielczanie postawili sobie wysoko poprzeczkę - zdobycie 6 punktów. Plan został wykonany w stu procentach i nasi bilardziści zwyciężyli 3:1 i 4:0. Taki wynik nie przyszedł jednak łatwo. W pierwszym spotkaniu to gospodarze ''odkrywali karty'' i zestawienie par oraz rezultaty wyglądały następująco:

- Batrosz Rozwadowski pokonał Krystiana Piekarskiego w 8-bil 10:5
- Karol Skowerski minimalnie uległ Konradowi Piekarskiemu 9:10 w ''dziewiątkę''
- Radosław Babica nie dał sznas Darkowi Skuratowi i wynik w 10-bil brzmiał 10:5
- Michał Turkowski w 14/1 pokonał Piotra Kudlika 100:67

W drugim spotkaniu Nosan nie zmienił składu i Kielczanie zagrali w te same odmiany co w pierwszym meczu. Lech Pikarski również wystawili ten sam skład, licząc na udany rewanż swojej drużyny. Jedyną zmianą było wprowadzenie młodego Macieja Nowaka w miejsce Darka Skurata. Pojedynek zaczął się od szybkiego zwycięstwa Babicy nad Nowakiem 10:2. Na pozostałych trzech stołach sytuacja nie wyglądała ciekawie. Mimo iż Turkowski prowadził wysoko z Kudlikiem w 14/1, to Rozwadowski przegrywał ze starszym z braci Piekarskich 4:7, wynik Skowerskiego i Konrada Piekarskiego w 9-bil brzmiał natomiast 9:9! W ostatniej partii rozbijał Konrad i gdy wydawało się, że już nic nie może się wydarzyć (prosty układ na stole) Piekarski popełnił niezrozumiały faul. Cztery bile i radość Kielczan! Chwile później zwyciężył Michał i Nosan prowadził już 3:0. Podbudowany takim rezultatem, swój mecz zdołał także wygrać Rozwadowski (10:9) i ostatecznie Kielczanie pokonali Metal Fach 4:0.

Komplet punktów sprawił, iż Nosan zajmuje obecnie 2 miejsce w tabeli ligowej. Na prowadzeniu w dalszym ciągu Duet Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki, który spisuje się rewelacyjnie w tym sezonie. Wczoraj na własnym podwórku rozgromił team Hadesu Poznań 4:0 i 3:1. Po trzech rundach zaspół Krzysztofa Lipińskiego ma komplet 18 puktów.

Czwarta kolejka spotkań I Ligi rozegrana zostanie 14 czerwca. Zespół Nosanu podejmować będzie w Kieleckim Centrum Bilardowym drużynę Dziewiątki Wałbrzych. Już teraz zapraszamy do ''Klubu Mistrzów'' w niedzielę 14 czerwca.


      Kielce, 11 maja 2009 r.

Wesołowska ponownie zwycięża w Pucharze Polski!

      W klubie Falcon w Sosnowcu rozegrane zostały drugie tegoroczne zawody z cyklu Pucharu Polski Kobiet. Fantastycznie spisały się zawodniczki klubu Nosan. Katarzyna Wesołowska kontynuuje dobrą passę. Po zwycięstwie w pierwszym Pucharze Polski w Rzeszowie oraz dobrym występie w Mistrzostwach Europy Kasia odniosła kolejny sukces, zwyciężając w Sosnowcu. W finale pokonała Karolinę Stawarz (Ósemka Rzeszów) 5:2, nie dając jej większych szans. Wygrana w niedzielę daje Wesołowskiej kolejne 20 punktów w Rankingu Polski i tym samym zdecydowane prowadzenie w klasyfikacji kobiet.

Wysokie 5 miejsce zajęła inna zawodniczka Nosanu Kielce - Oliwia Czupryńska. W ćwierćfinale musiała uznać wyższość właśnie Kasi Wesołowskiej.

Kolejny Puchar Polski Kobiet rozegrany zostanie w Poznaniu. Liczymy oczywiście na kolejny udany występ naszych zawodniczek.


      Kielce, 8 maja 2009 r.

Polska Liga Bilardowa
Nosan wyjedzie do Sokółki, drugoligowcy pauzują

      W najbliższą niedzielę 10 maja zawodnicy kieleckiego klubu Nosan w składzie: Radosław Babica, Karol Skowerski, Michał Turkowski i Bartosz Rozwadowski wyjadą na spotkanie 3 kolejki I Polskiej Ligi Bilardowej. Kielczanie po dwóch kolejkach zajmują 4 miejsce w tabeli i aby myśleć o medalach pod koniec sezonu muszą ten mecz wygrać. Pierwsze miejsce zajmuje Duet Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki ze 100% skutecznością 12 dużych i 16 małych punktów. Przeciwnikiem Nosanu będzie zespół Metal Fachu Sokółka. Mimo iż ta drużyna zajmuje dopiero 7 miejsce z dorobkiem 2 punktów, to o dwa zwycięstwa na wyjeździe będzie niezwykle trudno. W składzie teamu ''z krainy jezior'' występuje m. in. Konrad Piekarski, który tydzień temu w Kielcach wywalczył tytuł Mistrza Polski Juniorów.

W sobotę natomiast odbędzie się IV kolejka II Ligi. Zarówno zespół Nosanu II jak i Fugitu Kielce w tej rundzie pauzują.

Relacja z 3 kolejki I Polskiej Ligi Bilardowej na naszej stronie już w poniedziałek.


      Kielce, 4 maja 2009 r.

Mistrzostwa Polski Juniorów 2009 zakończone
Zawodnicy Nosanu Kielce w rolach głównych!

      Dobiegły końca rozgrywane przez cztery dni w Kielcach finały Mistrzostw Polski Juniorów w Pool Bilard. Impreza pod Honorowym Patronatem Prezydenta Kielc - Wojciecha Lubawskiego zakończyła się ogromnym sukcesem zarówno organizacyjnym jak i sportowym dla organizatorów, czyli Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego. Zawodnicy mieli przygotowane bardzo dobre warunki do gry a do tego wspaniała oprawę artystyczną. Perfekcyjnie przeprowadzona ceremonia otwarcia zawodów i dekoracji medalistów na długo pozostanie w pamięci uczestników i gości zawodów. Osoby, które chciały natomiast śledzić wyniki zawodów mogły to robić dzięki relacji video na żywo z jednego ze stołów, wyniki on-line z poszczególnych spotkań były natomiast systematycznie uzupełniane na oficjalnej stronie Związku wraz z bogatą galerią zdjęć.

Ogromy sukces sportowy osiągnęli zawodnicy Stowarzyszenia NOSAN Kielce, zdobywając aż 8 medali. To najlepszy rezultat w historii startów naszych zawodników w tym turnieju. Najlepszą zawodniczką mistrzostw została Oliwia Czupryńska, która dwukrotnie sięgnęła po tytuł Mistrzyni Polski (8-bil i 14/1) a w ostatniej odmianie 9-bil zdobyła brązowy krążek.
W grupie juniorów młodszych rewelacyjnie spisał się Maciej Wójcik, który nie miał sobie równych w 9-bil zdobywając tytuł mistrzowski natomiast w 14/1 stanął na najniższym stopniu podium. Dwa srebrne medale w grupie juniorów starszych wywalczył najbardziej utytułowany zawodnik Nosanu Kielce, pięciokrotny medalista mistrzostw Europy Juniorów - Bartosz Rozwadowski.
Ostatniego dnia został rozegrany turniej drużynowy. Zespół NOSANU Kielce w składzie: M. Wójciik, B. Rozwadowski, A. Zarzycki uległ dopiero w finale dorzucając jeszcze jeden, tym razem srebrny medal.

Team NOSANU Kielce dzięki tak wspaniałym wynikom zwyciężył w klasyfikacji medalowej mistrzostw.

Po zakończeniu zmagań ogłoszono skład reprezentacji Polski na sierpniowe Mistrzostwa Europy Juniorów. W dziewięcioosobowej ekipie nie zabrakło kieleckich zawodników. W gronie tym znaleźli się Oliwia Czupryńska, Maciej Wójcik i Bartosz Rozwadowski.

Pełne wyniki Mistrzostw Polski Juniorów dostępne są na stronach Polskiego Związku Bilardowego.

Wszystkie pojedynki ze ''stołu telewizyjnego'' będzie można obejrzeć już niebawem na stronach Sportowej Internetowej Telewizji.

      Kielce, 4 maja 2009 r.

Mistrzostwa Polski Old-Boys w Kieleckim Centrum Bilardowym

      W niedzielę w KCB zakończył się najważniejszczy tegoroczny turniej dla juniorów, jednak to nie koniec bilardowych emocji. W dniach 9-10 maja w ''Klubie Mistrzów'', pl. Moniuszki 2b, odbędą się Mistrzostwa Polski dla ''zawodników po czterdziestce''. Przez 2 dni bilardziści będą rywalizować w odmianę 9-bil i 10-bil. Podobnie jak w Mistrzostwach Juniorów, również w tej kategorii mamy swojego faworyta. Wojciech Sajtyna z Jędrzejowa w ostatnim Pucharze Polski Old-Boys zajął 3 miejsce, ulegając jedynie z późniejszym tryumfatorem - Jarosławem Regulskim. Tym samym liczymy na medale zdobyte przez Pana Wojtka w Mistrzostwach.

Z turnieju przeprowadzona zostanie transmisja video ''na żywo''. Będzie to pierwsza w historii tego typu relacja z polskiego turnieju dla oldbojów. Już dzisiaj zapraszamy na stronę Sportowej Internetowej Telewizji.

      Kielce, 4 maja 2009 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Biznesu 2009

      Po kilkumiesięcznej przerwie przez dwa ostatnie poniedziałkowe wieczory rozgrywano pierwszą kolejkę spotkań Ligi Firm. Choć to dopiero początek zmagań to można z całą pewnością pokusić się o stwierdzenie, że jubileuszowa, dziesiąta edycja zapowiada się bardzo interesująco. Zobaczyliśmy nowe osoby w składach kilku drużyn. Udział w ekipie Echa Dnia Adama Ejmonta czy w zespole Becher Roberta Stańczyka stawia je w gronie drużyn, z którymi bardzo trudno będzie uzyskać korzystny rezultat. Również z bardzo dobrej strony pokazały się ekipy, które debiutowały w ligowych zmaganiach (BCO, Visanti, Mak Marketing). Bardzo dobry i wyrównany poziom jaki zobaczyliśmy już w pierwszej kolejce zapowiada spore emocje jakie będą towarzyszyły rozgrywkom.

W grupie pierwszej zespół SFT-Pool pokonał ekipę BCO (8-4). Takim samym wynikiem zakończył się mecz Contactu O/K z Coverem. Natomiast do bardzo zaciętego pojedynku doszło pomiędzy drużynami Echa Dnia i Visanti. Tutaj w bardzo wyrównanym meczu, przy stanie 7-7, decydujący punkt dla Echa Dnia zdobył Adam Ejmont. Warto podkreślić, że Adam w przekroju całego spotkania był najbardziej skutecznym zawodnikiem, zdobywając dla swojego zespołu 5 partii.

W grupie drugiej drużyna Elektrociepłowni pokonała Mak Marketing (8-5). Natomiast przed dużą szansą wygrania meczu był zespół TVP Kielce, który przed ostatnim starciem, o ósmy, decydujący o zwycięstwie punkt, wygrywał z ekipą Nosanu (7-3). Fantastyczną formą zabłysnął kapitan drużyny Nosanu, Grzegorz Nowak, który wygrał pięć partii i tym samym ustanowił wynik spotkania na 8-7. W grupie tej wielkim zaskoczeniem była przegrana drużyny Noma-System, wicemistrza rozgrywek ubiegłorocznych, z ekipą Becher (6-8). Zmiany jakie nastąpiły w drużynie Becher wyraźnie wpłynęły na poziom gry, co powoduje, że mogą oni sprawić jeszcze kilka niespodzianek.

Następna runda spotkań zostanie rozegrana 18 maja. Początek rozgrywek zaplanowany jest na godzinę 18.30.

Pełne wyniki pierwszej kolejki spotkań oraz klasyfikacja indywidualna dostępne na stronie Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu 2009.


      Kielce, 28 kwietnia 2009 r.

Mistrzostwa Polski Juniorów 2009
Kieleckie Centrum Bilardowe gospodarzem imprezy

      Już w czwartek w Kieleckim Centrum Bilardowym rozegrane zostaną pierwsze mecze tegorocznych Mistrzostw Polski Juniorów. Przez 4 dni najmłodsi bilardziści będą rywalizować o najcenniejsze medale oraz o kwalifikację w skład Kadry Narodowej. Z tak licznego grona zostanie wytypowana Reprezentacja Polski, która na początku sierpnia weźmie udział w najważniejszej europejskiej młodzieżowej imprezie - Mistrzostwach Europy. We wszystkich kategoriach liczymy na medale kieleckich bilardzistów. W grupie dziewcząt kandydatką numer 1 do złota będzie Oliwia Czupryńska (UKS Olimp Kielce). W grupie juniorów młodszych liczymy na udany występ Maciej Wójcika (Nosan Kielce). W tej kategorii zagrają także Artur Zarzycki oraz Maksymilian Król. Cały czas czekamy na złoty medal w kategorii juniorów starszych. Medalowym pewniakiem jest tutaj Bartosz Rozwadowski, który w ostatnim czasie przedziera się do krajowej seniorskiej czołówki. Mimo iż jest to nasz najlepszy junior, to w swojej kolekcji medalowej nie ma on złotego krążka. W tym roku jest ostatnia sznsa na taki sukces gdyż Bartosz przechodzi już do kategorii mężczyzn. W grupie juniorów starszych wystąpi również inny zawodnik Nosanu - Tomasz Muciek.

Już teraz zapraszamy na relację on-line z zawodów na stronę www.bilard-sport.pl. Przeprowadzona zostanie również relacja ''na żywo'' video. Transmisja będzie dostępna na stronie Sportowej Internetowej Telewizji - www.tvsports.pl

Zapraszmy również wszystkich chętnych do Kieleckiego Centrum Bilardowego, gdzie można będzie obejrzeć w akcji najlepszych polskich juniorów.

      Kielce, 28 kwietnia 2009 r.

Mistrzostwa Europy w Pool Bilard 2009
Katarzyna Wesołowska blisko medalu!

      W sobotę zakończyły się rozgrywany przez 10 dni najważniejszy europejski turniej. W Austrii wystartowała trójka reprezentantów Nosanu Kielce a byli to Karol Skowerski, Radosław Babica oraz Katarzyna Wesołowska. Wsród mężczyzn lepiej zaprezentował się Karol, który zajął dziewiątą lokatę w 9-bil i 17 pozycję w ''ósemkę''. Radek dwukrotnie kończył zawody na miejscu 17. Zdecydowanie najlepiej z naszych spisała się Kasia Wesołowska, która dotarła aż do ćwierćfinału w odmianie 14/1. O medal walczyła z czołową zawodniczką Austrii - Gerdą Hofstater. Przez cały turniej Wesołowska grała bardzo dobrze, jednak w pojedynku 1/4 finału to nie była ta sama zawodniczka. Ostatecznie przegrała, nie mogąc nawiązać równorzędnej walki z późniejszą mistrzynią Europy. Mimo iż medalu nie zdobyła, to 5 miejsce z pewnością jest dla Katarzyny życiowym sukcesem. W ostatnim czasie nasza bilardzistka prezentuje bardzo wysoką formę. Przypomnijmy, że tuż przez wyjazdem do Austrii zwyciężyła w Pucharze Polski Kobiet, teraz do swoich osiągnięć dołożyła 5 miejsce w Mistrzostwach Europy. Jeżeli jej kariera potoczy się w takim kierunku, Kasia w przyszłości z pewnością dostarczy nam wielu powodów do dumy.
Reprezentacja Polski z Austrii nie przywiozła żadnego medalu. Oprócz wspomnianej Wesołowskiej bardzo blisko ''pudła'' był Adam Skoneczny (Duet Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki). W ćwierćfinale w 8-bil lepszy od niego okazał się Grek - Nikos Ekonopolus.

Pełne wyniki Mistrzostw dostępne są na oficjalnej stronie Mistrzostw - www.epconline.eu
Relacje z poszczególnych odmian oraz galerie zdjęć można także zobaczyć na stronach Polskiego Związku Bilardowego
      Kielce, 28 kwietnia 2009 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Młodzieżowa 2009

Liga młodzieżowa - PołaniecPołaniec, dnia 17.4.2009 r.

      W Połańcu została zainaugurowana trzecia edycja rozgrywek Świętokrzyskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej. Po oficjalnym otarciu zawodów przez Dyrektora Szkoły Pana Andrzeja Kowalika do gry w odmianę ''9'' bil przystąpiło 46 zawodników z dziesięciu klubów naszego województwa...
>>  Więcej  
      Kielce, 19 kwietnia 2009 r.

III Eliminacja dla ,,Stefana''

      W niedzielę odbyła się trzecia eliminacja Grand Prix Gór świętokrzyskich w Pool Bilard. Po siedmiu miesiącach znów na najwyższym stopniu podium stanął Mateusz Stefańczyk (Fugit Kielce) - ostatnio tego wyczynu dokonał na ,,Memoriale Szczepana Różyckiego'' w połowie września ubiegłego roku. Drugie miejsce przypadło Piotrowi Czupryńskiemu (Nosan Kielce) - zwycięzcy poprzedniej eliminacji. Na najniższym stopniu podium uplasowali się: Ziemowit Janaszek (Nosan Kielce) i Mateusz Salwa (KKB Końskie), kolejne miejsca V: Oliwia Czupryńska (Nosan Kielce), Maciej Wójcik (Nosan Kielce), Krzysztof Nowicki (Ostrowiec św.) oraz Jan Niewęgłowski.
      Kielce, 14 kwietnia 2009 r.

Najbliższe turnieje...

      W regionie świętokrzyskim bilardowa karuzela nabiera tempa. W najbliższym tygodniu czeka nas wiele sportowych emocji.
Już w czwartek w Mistrzostwach Europy swoje pierwsze mecze rozegrają zawodnicy Nosanu Kielce. Katarzyna Wesołowska, Karol Skowerski i Radosław Babica w Austrii bedą walczyć o najcenniejsze medale. Wyniki z tej imprezy będzie można śledzić na oficjalnej stronie Mistrzostw Europy 2009. Już teraz zapraszamy do odwiedzania tej witryny i kibicowania naszym zawodnikom.
Dzień później (17 kwietnia) w Połańcu kije skrzyżują najmłodsi bilardziści. Świętokrzyska Bilardowa Liga Młodzieżowa z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W tym sezonie przewidzianych jest 5 imprez tego cyklu a po więcej informacji odsyłamy na stronę ŚBLM 2009
W niedzielę 19 kwietnia zapraszamy do Kieleckiego Centrum Bilardowego na kolejną edycję Grand Prix Gór Świętokrzyskich - Media Expert Cup 2009. Tym razem zagramy w 9-bil. Start zawodów o 9:00. Więcej informacji na stronie GPGŚ 2009.
      Kielce, 14 kwietnia 2009 r.

Mistrzostwa Europy w Pool Bilard - Austria 2009
Zapraszamy na relację on-line!

      Już dzisiaj 8-osobowa ekipa polskich bilardzistów wyjeżdża do Austrii. Reprezentacja Polski przejszła ostatni sprawdzian na zawodach Dynamic Bilard Best of East, które odbyły się w Serbii. Niestety Polacy nie zdali egzaminu pozytywnie. Najlepiej zaprezentował się Mariusz Skoneczny, który... na Mistrzostwa Europy nie jedzie. Nasi reprezentaci spisali się słabo, najdalej zaszedł Babica (9 miejsce). Mimo wszystko liczymy na udany występ Polaków w Mistrzostwach.
W Reprezentacji Polski znalazła się aż trójka zawodników kieleckiego klubu Nosan. W kategorii mężczyzn we wszystkie odmiany (8-bil, 9-bil, 14/1) zagrają Radosław Babica i Karol Skowerski. Pierwszy jest najbardziej utytułowanym polskim zawodnikiem. Radek ma w swoim dorobku już 4 medale Mistrzostw Europy, w tym 3 brązowe i jeden srebrny. Drugi Kielczanin - Skowerski - co prawda nie może się pochwalić takimi osiągnięciami jak jego kolega, jednak zaliczał on już dobre występny w Pucharze Europy EPBF Eurotour oraz w Dynamic Bilard Best of East. W kategorii kobiet naszych barw będzie broniła nasza najlepsza bilardzistka - Katarzyna Wesołowska. Kasia zwyciężyła w ostatnim Pucharze Polski Kobiet, pozostawiając w tyle takie zawodniczki jak Karolina Stawarz czy Izabela Łącka (również reprezentantki kraju). Liczymy iż ten sukces będzie dodatkowym bodźcem do tego, aby sięgnąć w Austrii po najwyższe laury.

Z Mistrzostw Starego Kontynentu przeprowadzona zostanie relacja video ''na żywo''. Na oficjalnej stronie Mistrzostw można będzie także śledzić wyniki on-line oraz codziennie przeglądać galerie zdjęć.
      Kielce, 9 kwietnia 2009 r.

Puchar Polski Old Boys
Dobry początek sezonu Wojciecha Sajtyny

      W minioną sobotę w Łodzi rozegrany został pierwszy w tym roku turniej z cyklu ''Czterdzieści lat minęło''. Bardzo dobrze zaprezentował się dobrze znany nam Wojciech Sajtyna (Jędrzejów), który wywalczył brązowy medal. Pan Wojtek prezentował wysoką formę przez całe zawody a pokonał m.in. wielokrotnego mistrza świata w trickach bilardowych - Bogdana Wołkowskiego 4:2. W półfinale minimalnie przegrał z późniejszym zwycięzcą zawodów - Jarosławem Regulskim (Jarociński Klub Bilardowy) 4:5. Występ w Łodzi potwierdza, iż Wojciech Sajtyna należy do ściłej polskiej czołówki w tej kategorii wiekowej.

Pełna relacja z turnieju, rankingi oraz galeria zdjęć dostępna jest na stronach Polskiego Związku Bilardowego. Kolejne zawody dla oldbojów rozegrane zostaną w Kieleckim Centrum Bilardowym w dniach 9-10 maja a będą to Mistrzostwa Polski w 9-bil i 10-bil.
      Kielce, 8 kwietnia 2009 r.

Świętokrzyska Liga Firm 2009

      W poniedziałek 20 kwietnia w Kieleckim Centrum Bilardowym o godzinie 18.30 zostanie zainaugurowana dziesiąta, jubileuszowa edycja rozgrywek Świętokrzyskiej Ligi Biznesu.
W bieżącym roku zobaczymy 12 zespołów, reprezentowanych przez ponad czterdziestu zawodników. W tym gronie po raz pierwszy wezmą udział w rozgrywkach trzy nowe zespoły - BCO, Visanti i Mak Marketing.
W wyniku przeprowadzonego losowania w pierwszej grupie wystąpią zespoły: SFT Pool, BCO, Echo Dnia, Visanti, Contact O/k, Cover. Drugą grupę stanowią drużyny: Noma System, Becher, Nosan, TVP Kielce, Elektrociepłownia i Mak Marketing.
W pierwszej kolejce zagrają, w grupie pierwszej: FST Pool - BCO, Echo Dnia - Visanti, Contact O/K - Cover, natomiast w grupie drugiej: Noma-System - Becher, Nosan - TVP Kielce, Elektrociepłownia - Mak Marketing. W rundzie zasadniczej drużyny grają systemem ''każdy z każdym''. Do dalszych gier awansuje po cztery najwyżej sklasyfikowane zespoły z grupy. W kolejnej fazie rozgrywek mecze zostaną rozegrane systemem play off (mecz i rewanż), która pod koniec roku wyłoni najlepszy zespół sezonu 2009. Będzie również prowadzona klasyfikacja indywidualna, o tytuł najlepszego zawodnika sezonu 2009.

Marek Karlikowski

Więcej na stronie Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu 2009
      Kielce, 7 kwietnia 2009 r.

Dynamic Bilard Best of East - Belgrad 2009

      Słabo spisali się zawodnicy Nosanu Kielce w rozegranym w ubiegły weekend pierwszym tegorocznym turnieju z cyklu Dynamic Bilard Best of East. Najlepsze miejsce zajął Radosław Babica, który dotarł do najlepszej 16-stki, ulegając po słabej grze Sandorowi Tot (Serbia) 0:7. Również 9 miejsce zajął Michał Turkowski. W 1/8 finału nie sprostał rewelacyjnie grającemu cały turniej Mariuszowi Skonecznemu 3:7. Dalekie 17 miejsce zajął Karol Skowerski a 33 Bartosz Rozwadowski. Na etapie rozgrywek grupowych swój udział zakończyła Katarzyna Wesołowska oraz Maciej Wójcik. Ostatnie słabe występy nie wróżą niestety nic dobrego. Mimo iż połowa kieleckiego składu ma teraz miesiąc przerwy to Babica, Skowerski i Wesołowska już w przyszły czwartek rozegrają swoje pierwsze pojedynki w Mistrzostwach Europy. Z taką formą nasi zawodnicy mogą jedynie pomarzyć o dobrym występie. Miejmy nadzieję, że jest to chwilowe załamanie formy i teraz będzie tylko lepiej.

Turniej w Belgradzie wygrał Mariusz Skoneczny (Duet Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki). Drugie miejsce przypadło Mariuszowi Roterowi (Mario Bilard Club Mikołów) a brązowe medale wywalczyli Ivica Putnik (Chorwacja) oraz Ioan Ladanyi (Rumunia).

Kolejne zawody z cyklu Best of East rozegrane zostaną w Polsce w połowie maja a gospodarzem imprezy będzie łódzki klub Frame.
      Kielce, 2 kwietnia 2009 r.

Eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów 2009

      Już w dniach 4-5 kwietnia w Kieleckim Centrum Bilardowym odbędą się eliminacje do tegorocznych Mistrzostw Polski Juniorów. Przypomnijmy, iż w tym roku główna impreza dla najmłodszych odbędzie się w Kielcach na przełomie kwietnia i maja a miejscem gier będzie własnie Kieleckie Centrum Bilardowe. Już dzisiaj wszystkich zainteresowanych startem w eliminacjach odsyłamy do zapoznania się z regulaminem na stronach Polskiego Związku Bilardowego.
      Kielce, 2 kwietnia 2009 r.

Sukces Katarzyny Wesołowskiej w Pucharze Polski Kobiet!

      W minioną sobotę w Rzeszowie odbyły się pierwsze w tym roku zawody z cyklu Pucharu Polski Kobiet w pool bilard. W turnieju gdzie wzięło udział 22 zawodniczki najlepsza okazała się zawodniczka Nosanu Kielce - Katarzyna Wesołowska. Jest to historyczny wynik tej zawodniczki, gdyż w Pucharze Polski jak do tej pory nie udało się zwyciężyć (Kasia kilkukrotnie zajmowała 2 miejsce). Jak sama stwierdziła: "Rewelacji w grze nie było", jednak wystarczyło to do zwycięstwa. Sukces Kasi dobrze rokuje przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy. Wierzymy, ze to zwycięstwo da więcej pewności siebie i przyczyni się do zdobycia wysokiego miejsca w najważniejszym europejskim turnieju.

Pełne wyniki zawodów dostępne są na oficjalnej stronie Pucharu Polski Kobiet 2009.
      Kielce, 2 kwietnia 2009 r.

Euro Tour - Włochy
17 miejsce Radka Babicy

      W sobotę zakończyły się drugie tegoroczne zawody cyklu Pucharu Europy. tym razem zawodnicy zagrali we wspaniałym ośrodku wypoczynkowym we włoskim Castel Volturno. Na euro Tourze mieliśmy dwóch naszych reprezentantów a byli nimi Rasosław Babica i Karol Skowerski. Lepiej wypadł ten pierwszy, który zdołał wyjść z grupy. Tutaj niestety lepszy okazał się od niego Słoweniec Matjaz Erculji. Bardzo słabo wypadł Karol Skowerski który nie wygrał żadnego pojedynku. Dyspozycja Karola nie napawa optymizmem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy, które już za dwa tygodnie rozegrane zostaną w Austrii. Miejmy jednak nadzieję, że forma wróci na czas i Karol pokaże się na Mistrzostwach z dobrej strony.
Najlepiej z Polaków wypadł Mateusz Śniegocki (Hades Poznań), który dotarł aż do ćwierćfinału. Tutaj niestety minimalnie przegrał z Brytyjczykiem Craig'iem Osbourn'em 7:9. Do strefy pucharowej awansowali również Mariusz Skoneczny i Michał Kędzior. Dla tego drugiego jest to życiowy sukces, gdyż w zawodach tej rangi jeszcze nigdy nie dotarł tak wysoko.
Całe zawody wygrał Hiszpan David Alcaide, drugi był Ralf Souquet (Niemcy) a trzecie miejsca przypadły wcześniej już wspomnianemu Osbournowi i zawodnikowi z Niemiec - Marko Vogel'owi.

Pełne wyniki turnieju oraz galerie zdjęć dostępne są na stronie www.eurotouronline.eu

      Kielce, 23 marca 2009 r.

Czupryńscy w rolach głównych!

      To był weekend Oliwii i Piotra. Rodzina Czupryńskich już od kilku lat regularnie startuje w najważniejszych regionalnych a także ogólnopolskich zawodach. Minione dwa dni zdecydowanie należały właśnie do nich.

W sobotę w Kieleckim Centrum Bilardowycm rozegrany został drugi turniej z cyklu Media Expert Cup. Najlepszy okazał się właśnie Piotr Czupryński. W finale pokonał Macieja Życińskiego. Na podium znaleźli się także Paweł Mederak oraz Tomasz Pawlik. po raz drugi z zawodów przeprowadzono transmisję video na żywo. Wszystkie pojedynki, które rozgrywane były na stole telewizyjnym będzie można obejrzeć na stronie Bilardowej Internetowej Telewizji. Mecze te dostępne będą już jutro. Na kolejne zawody z cyklu Grand Prix Gór Świętokrzyskich zapraszamy 19 kwietnia, tradycyjnie do Kieleckiego Centrum Bilardowego.

W niedzielę w klubie Frame w Łodzi odbył się pierwszy Cleaner Junior Tour. Frekwencja dopisała i do walki stanęło ponad 120 najmłodszych bilardzistów. W grupie dziewcząt zwyciężyła córka pana Piotra - Oliwia, reprezentująca barwy Nosanu Kielce. W kategorii chłopców wysokie 3 miejsce zajął Maciej Wójcik (Nosan Kielce). Pełne wyniki z turnieju dostępne są na stronach Polskiego Związku Bilardowego.
      Kielce, 17 marca 2009 r.

Media Expert Cup 2009
Piotr Czupryński znów wygrywa

RELACJA ON-LINE WYNIKI

VIDEO NA ŻYWO!!!

      W nadchodzącą sobotę w Kieleckim Centrum Bilardowym odbędzie się druga eliminacja Grand Prix Gór Świętokrzyskich - Media Expert Cup 2009. Cykl ten z turnieju na turniej cieszy się coraz większą popularnością. W poprzednich zawodach za starcie stanęli zawodnicy z Kielc, Ostrowca Świętokrzyskiego, Jędrzejowa czy Tarnowa. Udział wzięli także czołowi gracze kieleckiego klubu Nosan - Karol Skowerski i Bartosz Rozwadowski. Właśnie ci najlepsi zawodnicy nie dali sznas swoim rywalom. Wygrał Rozwadowski w finale ze Skowerskim, trzeci był Maciej Wójcik oraz Oliwia Czupryńska.

Tym razem zagramy w 8-bil. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem zawodów a w szczególności z punktem dotyczącym sportowego stroju bilardowego. Zapraszamy wszystkich chętnych - do wygrania atrakcyjne nagrody! Początek turnieju 21 marca (sobota) o godzinie 9:00

Z Grand Prix Gór Świętokrzyskich, podobnie jak to miało miejsce poprzednio, przeprowadzona zostanie relacja video "na żywo". Już teraz zapraszamy na stronę Bilardowej Internetowej Telewizji. Przypominany również i właśnie tam dostępne są także retransmisje z rozegranych turniejów bilardowych.
      Kielce, 16 marca 2009 r.

Grand Prix Polski w 10-bil - Łódź
Śniegocki najlepszy
Kielczanie tylko cieniem

      Wczoraj w łódzkim klubie Frame zakończyły sie drugie w tym roku zawody z cyklu WiK Pol Tour. Na starcie stanęła rekordowa liczba uczestników bo aż 192. Najlepszy okazał się Mateusz Śniegocki (Hades Poznań), który pokonał w finale największą niespodziankę turnieju - Sławomira Nowaka (Konsalnet Warszawa). Na najnizszym stopniu podium znaleźli się Mieszko Fortuński (DSB Zagłębie Baribal Lubin) oraz Wojciech Trajdos (Konsalnet Warszawa).
Zawodnicy Nosanu Kielce niestety bardzo słabo zaprezentowali się w turnieju. Najlepiej wypadł Bartosz Rozwadowski, który uplasował się na 5 pozycji. Karol Skowerski, Michał Turkowski oraz Ziemowit Janaszek zajęli 17 a nasz najbardziej utytułowany gracz - Radek Babica - dopiero 33 miejsce. Do strefy pucharowej awansowali również Maciej Wójcik, Robert Pasternak i jedyny ''rodzynek z Fugitu'' - Mateusz Stefańczyk. Jednak podobnie jak swoi koledzy, nie odegrali oni większej roli w turnieju.

Z łódzkich zawodów przeprowadzona została relacja video ''na żywo''. Przez 3 dni na stronie www.bilardtv.pl możnabyło śledzić pojedynki ze ''stołu finałowego''. Już teraz na stronach Bilardowej Internetowej Telewizji można zobaczyć retransmisje wybranych spotkań z turnieju.

Więcej na stronach Polskiego Związku Bilardowego
      Kielce, 15 marca 2009 r.

Świętokrzyska Liga Firm 2009

      Przed nami dziesiąta, jubileuszowa edycja rozgrywek Świętokrzyskiej Ligi Firm. Impreza, której organizatorem jest Świętokrzyskie Stowarzyszenie Bilardowe, adresowana jest do osób, które pasjonują się tą grą. Liga stwarza możliwość wzięcia udziału w systemie współzawodnictwa sportowego, gdzie można sprawdzić swoje umiejętności gry, poczuć smak rywalizacji sportowej, jak również jest miejscem na ciekawe spędzenie wolnego czasu w gronie osób mających podobne zainteresowania. To wszystko odbywa się w klimacie klubu mistrzów, gdzie rozgrywki ligi firm na stałe wpisały się do kalendarza imprez organizowanych w Kieleckim Centrum Bilardowym.
Tradycyjnie sezon ligowy rozpoczniemy w miesiącu kwietniu. Osoby chcące wziąć udział, proszę o kontakt:
tel. 501 176 141
e-mail: marekkarl@wp.pl

Pozdrawiam - Marek Karlikowski
      Kielce, 12 marca 2009 r.

WiK Pol Tour w 10-bil Łódź
Zapraszamy do śledzenia relacji na www.bilardtv.pl!

      Już jutro w łódzkim klubie Frame rozpoczną się drugie w tym roku zawody z cyklu Grand Prix Polski w Pool Bilard. Na turniej wyjedzie aż 13 zawodników z Kielc, którzy będą reprezentować barwy Nosanu oraz Fugitu. Najbardziej oczywiście liczymy na udany występ zawodników z pierwszego składu Nosanu, czyli Radosława Babicy, Michała Turkowskiego, Karola Skowerskiego oraz Bartosza Rozwadowskiego. Oczywiście trzymamy kciuki także za drugi skład Nosanu oraz za liczny team Fugitu.
Już teraz zapraszamy wszystkich sympatyków do śledzenia transmisji on-line z zawodów. Z Łodzi zaplanowana jest także transmisja video, która dostępna będzie na stronie www.bilardtv.pl. Pragniemy jednak poinformować, iż z powodów technicznych możliwy jedynie będzie przesył obrazu w niskiej jakości (ok. 200 kb/s), za co serdecznie z góry przepraszamy.
      Kielce, 11 marca 2009 r.

Relacja ''Psychobila'' z II kolejki II Ligi

      2 kolejka II polskiej ligi bilardowej odbyła się 7 marca w klubie mistrzów przy placu Moniuszki 2b w Kielcach. W Gazecie Wyborczej w rubryce weekend sportowy znalazłem anons: BILARD ** II liga mężczyzn: Fugit Kielce - ET-Bilard Eurotech Dmochowski Team KKB Końskie, Nosan II Kielce - Taborski Porter Częstochowa, Kieleckie Centrum Bilardowe przy pl. Moniuszki 2b, oba mecze w sobotę g. 12 ** I to było to co nakręciło i rozbudziło wszystkich miłośników bilarda sportowego. W całym naszym woj. świętokrzyskim począwszy od Przysuchy, Końskich, Kozią Wolę, Staszów, Wąchock, Busko-Zdrój, Pacanów, wszyscy mogli przeczytać że oprócz piłki nożnej, siatkówki, koszykówki istnieją również rozgrywki sportowe I ligi (o której pisze się regularnie) ale nawet II ligi bilardowej. Więc z całego województwa ruszyły do Kielc autokary fanatyków bilarda z napisem: ''NA MECZ!''. Tak się pechowo złożyło że w tym samym czasie w sobotę w Kielcach odbywały się również zawody piłki nożnej KORONY. I na rogatkach policja skierowała wszystkie autokary na stadiony przy Leśnej i Ściegiennego. W toku działań policji wyjaśniło się dokąd tak naprawdę jechali. Ponieważ służby ochrony w autokarach znalazły duże ilości kijów (o różnych parametrach), więc jechali do nas na mecz bilardowy. Następnym razem na rogatkach my wystawimy swoje czujki i skierujemy naszych kibiców na właściwe obiekty sportowe. Nota po dwóch meczach: ''9'' Katarzyna Wesołowska - Łukasz Dłubała 10:6 Kasia to nasz "rodzynek" w lidze mężczyzn. Tak więc porusza się przy stole z gracją modelki a technicznie gra na poziomie męskiej czołówki polskiej.

''8'' Ziemowit Janaszek - Tomasz Sokół 10:1
Ziemowit Janaszek - Michał Grabowski 10:1

Coraz lepiej układa i szlifuje styl gry oraz stabilizuje psychikę.

''14/1'' Robert Pasternak - Dariusz Rozner 65:100
''10'' Robert Pasternak - Tomasz Sokół 10:4

W drugim meczu udowodnił że lubi i umie grać w bilard. Pierwszy mecz biorę w połowie na siebie, gdyż trzeba umieć swojego zawodnika dobrze wystawić danego dnia.

''10'' Maciej Wójcik - Michał Grabowski 10:6
''14/1'' Maciej Wójcik - Łukasz Dłubała 100:94

Utalentowany junior, który pewnie chciałby być już seniorem i mieć za sobą burzą dojrzewania a tym samym ugruntowana psychikę. W drugim meczu zafundował nam i sobie niezły ''Thirller'' z dobrą pointą dla siebie.

''9'' Tomasz Pawlik - Dariusz Rozner 6:10

Bardzo rozwojowy zawodnik ''z maturą na głowie'' w tym roku. Przykład: nie wbicie dwóch prostych dziewiątek odmieniło mecz na jego niekorzyść. Pewnie wbijając dziewiątkę myślał o chemii: czy tlenek węgla łączy się w strukturę stabilna z nadmanganianem potasu dając w efekcie końcowym wyraz polimeryczny.

Wasz Psychobil - Edward Janaszek
      Kielce, 10 marca 2009 r.

Bilard Sport Amator Challenge - 2 eliminacja

      W minioną niedzielę w Kieleckim Centrum Bilardowym zoregrany został 2 turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski Amatorów. Jak zawsze w zawodach wzięła udział duża liczba zawodników - do turnieju przystąpiło ponad 40 graczy a wśród nich najlepszy okazał się Mateusz Kowalik. Drugie miejsce zajął Krzysztof Mysior a na najniższym stopniu podium uplasowali się Mateusz Salwa i Paweł Foltyn. Do rozegrania pozostało jeszcze 3 turnieje eliminacyjne. Na chwilę obecną w rankingu prowadzą Piotr Czupryński i Paweł Foltyn, którzy mają na koncie po 32 punkty. Pełny ranking dostępny jest TUTAJ
      Kielce, 9 marca 2009 r.

Weekend z Polską Ligą Bilardową

      W niedzielę rozegrany został mecz II kolejki I Polskiej Ligi Bilardowej pomiędzy zawodnikami Nosanu Kielce a Hadesem Poznań. Kielczanie wyjechali do Poznania a za cel postawili sobie co najmniej 4 punkty. Jak powiedzieli, tak zrobili i spotkanie zakończyło się zwycięstwem 3:1 oraz remisem 2:2. Podczas tego spotkania brylował Bartosz Rozwadowski, który wygrał dwukrotnie z Wojciechem Sroczyńskim. Radosław Babica, Karol Skowerski oraz Michał Turkowski byli w stanie wygrać tylko po jednym meczu. Poza zasięgiem był niestety rewelacyjnie grający tego dnia Mateusz Śniegocki. Po II kolejece Kielczanie zajmują 4 miejsce w tabeli tuż za wyprzedzającym ich ''małymi punktami'' Treflem. Zdecydowanym liderem jest Duet Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki, który ponownie nie dał szans swoim rywalom, rozgramiając Dziewiątkę Wałbrzych dwukrotnie 4:0.
Pełne wyniki II kolejki dostępne są na stronach Polskiego Związku Bilardowego.

Dzień wcześniej rozegrana została także II kolejka II Ligi. W Kieleckim Centrum Bilardowym odbyły sie dwa mecze. W pojedynku grupy 3 Fugit Kielce uległ w pierwszym meczu drużyną ET-Bilard Eurotech Dmochowski Team KKB Końskie 0:4. W spotkaniu rewanżowym to nasi zawodnicy okazali się lepsi i pokonali KKB 3:1.
Drugi mecz to pojedynek drugiego składu Nosanu z Taborskim Porter Częstochowa. Tutaj Kielczanie nie dali szans swoim rywalom i zwyciężyli dwukrotnie 3:1.

III kolejka II Ligi odbędzie się 25 kwietnia, pierwszoligowcy natomiast zagrają dopiero 10 maja.
      Kielce, 4 marca 2009 r.

Bilardowy weekend

      Nadchodzący weekend będzie obfitował w bilardowe emocje. Już w sobotę 7 marca w Kieleckim Centrum Bilardowym odbędą się aż dwa mecze II Polskiej Ligi Bilardowej. W grupie 3 drużyna Fugitu Kielce będzie podejmować ET-Bilard Eurotech Dmochowski Team KKB Końskie. Drugim pojedynkiem będzie spotkanie w grupie 5 drugiego składu Nosanu Kielce z zawodnikami zespołu Taborski Porter Częstochowa. Nosan bardzo dobrze rozpoczął rozgrywki, zdobywając 4 punkty w meczu z Bilą Tarnów. Fugit natomiast nie popisał się w swoim pierwszym spotkaniu i uległ na wyjeździe z juniorami z Tomaszowa Mazowieckiego.

W niedzielę nasi najlepsi zawodnicy (pierwszy skład Nosanu) wyjadą do Poznania, gdzie w II kolejce I Polskiej Ligi Bilardowej zmierzą się z teamem Bogumiła Kościelnia - Hadesem. Zawodnicy aby myśleć o tytule mistrzowskim w tym roku muszą pokazać się z lepszej strony niż miało to miejsce z Treflem (podwójny remis).

Również w niedzielę, w Kieleckim Centrum Bilardowym odbędzie się drugi turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski Amatorów - Bilard Sport Amator Challenge 2009. Z okazji Dnia Kobiet, panie w tym dniu nie zapłacą wpisowego a już po zakończeniu turnieju będą mogły "wykupić stoły" po stawce klubowej (2 zł/godzina). Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
      Kielce, 2 marca 2009 r.

GPGŚ - Media Expert Cup 2009
Bartosz Rozwadowski zwycięża w pierwszym turnieju

      Wczoraj rozegrane zostały pierwsze tegoroczne zawody z cyklu Grand Prix Gór Świętokrzyskich. Do walki o sprzęt RTV - AGD, nagrody pieniężne i punkty rankingowe stanęło ponad 50 osób. Tegoroczne zmiany dotyczące przydziału do poszczególnych grup sprawiły, iż w tabeli turniejowej widniały takie nazwiska jak: Mariusz Klimek, Wojciech Gosk oraz zawodnik z czołówki Rankingu Polski - Karol Skowerski. W tym roku regulamin zdecydowanie jest po stronie najlepszych graczy. Zawodnicy z grupy I maksymalnie dają 3 partie handikapu w meczu do 5 wygranych partii. Cała ta sytuacja sprawiła, iż w półfinałach zagrali Karol Skowerski z Maciejem Wójcikiem oraz Bartosz Rozwadowski z Oliwią Czupryńską. Warto dodać iż Oliwka zwyciężyła w ćwierćfinale z Mariuszem Klimkiem 5:3 (2:0 dla Oliwki na stracie). W pojedynkach 1/2 finału niespodzianek nie było. Obydwa mecze zakończyły się wynikiem 5:4 i do finału awansowali Rozwadowski i Skowerski. Spotkanie nie należało do tych z grupy ''szlagierowych''. Obaj zawodnicy popełniali proste błędy a partii z kija można było ''ze świecą szukać''. Ostateczne zwycięstwo Bartosza 5:3 i to właśnie ten zawodnik wrócił do domu bogatszy o 200 zł oraz odkurzacz. Karol musiał się zadowolić jedynie wagą łazienkową.

Z turnieju przeprowadzona została relacja ''video na żywo''. Juz teraz wiemy, że zaledwie jednodniowa promocja strony www. bilardtv.pl (informacje na stronach Polskiego Związku Bilardowego oraz serwisu bilard.kielce.pl) dała efekty. Pojedynki z Media Expert Cup oglądało wielu sympatyków sportu bilardowego w całym kraju. Już teraz na stronie Telewizji Bilardowej można obejrzeć najciekawsze zarejestrowane spotkania z turnieju. ZAPRASZAMY!

Pomysłodawcą transmisji video jest Świętokrzyskie Stowarzyszenie Bilardowe, które wspólnie z Polskim Związkiem Bilardowym będzie przeprowadzało relacje z najważniejszych ogólnopolskich turniejów. Dzięki współpracy z firmą Mak Marketing obejrzymy pojedynki z Grand Prix Polski WiK Pol Tour 2009. Zaplanowana jest także relacja z Mistrzostw Polski.

Kolejna relacja na żywo już za 2 tygodnie a będzie to Grand Prix Polski WiK Pol Tour w 10-bil - Łódź.

      Kielce, 27 lutego 2009 r.

Rusza pierwsza w Polsce telewizja bilardowa!

      Już w niedzielę 1 marca odbędzie się pierwszy z tym roku turniej z cyklu Grand Prix Gór Świętokrzyskich - Media Expert Cup 2009. W tym samym dniu również swoją działalność rozpocznie serwis www.bilardtv.pl Będzie tam można obejrzeć relację video ''na żywo'' z tych zawodów.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Świętokrzyskie Stowarzyszenie Bilardowe, które wspólnie z Polskim Związkiem Bilardowym będzie przeprowadzało także relacje z najważniejszych ogólnopolskich turniejów. Dzięki współpracy z firmą Mak Marketing będziemy mogli śledzić pojedynki z Grand Prix Polski WiK Pol Tour 2009. Zaplanowana jest także relacja z Mistrzostw Polski.

Serdecznie zapraszamy 1 marca wszystkich sympatyków bilarda przed monitory!

Zachęcamy także do odwiedzania strony Telewizji Bilardowej
      Kielce, 24 lutego 2009 r.

MEDIA EXPERT CUP 2009

      Po rozmowach z Dyrektorem handlowym Media Expert p. Radosławem Cioskiem doszliśmy do porozumienia w wyniku czego Grand Prix Gór Świętokrzyskich w Pool Bilard po raz trzeci z rzędu będzie nosiło nazwę Media Expert Cup. Pan Marcin Krzemiński prezes Mak Marketing również zadeklarował wsparcie dla cyklu Grand Prix. Nowym sponsorem został p. Ryszard Olbromski prezes Contact O/K, który ufundował nagrodę dla zwycięzcy rankingu.

W turniejach eliminacyjnych przewidziane są nagrody rzeczowe oraz 200 zł w gotówce:

1 miejsce - nagroda rzeczowa AGD/RTV + puchar + 200 zł
2 miejsce - nagroda rzeczowa AGD/RTV + puchar
3 miejsce - nagroda rzeczowa AGD/RTV + puchar
5 miejsce - statuetka

W turnieju finałowym MASTERS minimalna pula nagród wyniesie 4.000 zł, w tym markowy telewizor LCD ufundowany przez Media Expert dla zwycięzcy turnieju MASTERS + puchary dla uczestników, dla zwycięzcy rankingu - 1.000 zł w gotówce oraz puchar od firmy Contact O/K
Wśród uczestników wszystkich 7 turniejów przewidziane jest losowanie nagród rzeczowych, atrakcyjny sprzęt bilardowy, ufundowany przez Mak Marketing, które odbędzie się podczas ostatniej eliminacji.
W roku 2009 przewidziano rozegranie 7 turnieji eliminacyjnych, zmniejszono również ilość grup zawodowych z sześciu na cztery oraz handi-cup. Więcej w regulaminie zawodów.
Już dziś serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału w pierwszej eliminacji 1 marca (niedziela) o godz. 9.00. Z zawodów przeprowadzona zostanie transmisja video - live.

Z ostatniej chwili!!! Pan Grzegorz Kędzierski - prezes PZBil zaprasza wszystkich chętnych na ''po turniejowe'' urodzinowe spotkanie przy ''małym jasnym''.

Więcej informacji w regulaminie Media Expert Cup 2009
      Kielce, 24 lutego 2009 r.

Rozgrywki II Polskiej Ligi Bilardowej

      W minioną sobotę ruszyły rozgrywki II Polskiej Ligi Bilardowej. Wśród 48 drużyn mamy 2 kieleckie składy. W grupie 3 zespół Fugitu Kielce podejmował na wyjezdzie zawodników Lipiński Dachy UKS Joker Tomaszów Mazowiecki. Niestety kielczanie nie dali rady juniorskiej drużynie i ostatecznie dwukrotnie przegrali 1:3. Inny zespół, startujący w grupie 5 - Nosan II Kielce - spisał się o wiele lepiej. W pierwszym spotkaniu po zwycięstwach Ziemowita Janaszka i Roberta Pasternaka padł remis 2:2. W pojedynku rewanżowym Tomka Pawlika zastąpiła Katarzyna Wesołowska i to właśnie dzięki niej Nosan mógł się cieszyć ze zwycięstwa 3:1. Kasia po dobrym meczu zwyciężyła w 14/1 ze znanym zawodnikiem - Tomaszem Błażejem.

Kolejna runda spotkań rozegrana zostanie 7 marca. Zespół Fugitu podejmie na własnym terenie ET-Bilard Eurotech Dmochowski Team KKB Końskie natomiast drugi skład Nosanu zmieży się z drużyną Taborski Porter Częstochowa.
      Kielce, 16 lutego 2009 r.

Bilard Sport Amator Challenge 2009 - I eliminacja
Biznes wiedzie prym

      W Kieleckim Centrum Bilardowym odbyła się I eliminacja do Mistrzostw Polski Amatorów 2009. W turnieju wzięło udział 34 zawodników a najlepszy z tego grona okazał się Piotr Czupryński. Drugie miejsce zajął Grzegorz Nowak a na najniższym stopniu podium znaleźli się Paweł Foltyn i Paweł Styczeń. Warto dodać iż Grzegorz Nowak prowadził już w finale 3:0 by ostatecznie przegrać 3:4. O ile 1 miejsce Czupryńskiego nie jest niespodzianką to głowny sponsor kieleckiej drużyny w ostatnim czasie radzi sobie coraz lepiej. Niecały miesiąc temu wygrał w turnieju masters Grand Prix Gór Świętokrzyskich a teraz dorzuca kolejne 2 miejsce. Należy dodać iż Grzegorz, podobnie jak w finale Media Expert Cup, był podczas amatora ''kontuzjowany''.

Pełne wyniki turnieju oraz klasyfikacja po pierwszym turnieju dostępne są w zakładce Bilard Sport Amator Challenge 2009 (Kielce)
      Kielce, 16 lutego 2009 r.

Tomasz Kapłan trzeci na Euro Tourze!

      W minioną sobotę zakończyły się pierwsze w tym roku zawody z cyklu EPBF Euro Tour. W Paryżu fantastycznie spisał się zawodnik Ósemki Rzeszów - Tomasz Kapłan, który dotarł aż do półfinału. Niestety musiał on tutaj uznać wyższość najlepszego Holendra - Nielsa Feijena. W drodze o medal Tomek pokonał takie gwaizdy jak: Nick van den Berg (Holandia) czy Sandor Tot (Serbia). Trzecie miejsce jest dla Tomasza pierwszym takim osiągnięciem w karierze. Kilkukrotnie zajmował on w Euro Tourach 5 miejsce, był wicemistrzem Europy w 8-bil, jendak na podium Pucharu Europy nigdy się nie znalazł.
We Francji wystartowało 12 Polaków w tym reprezentant kieleckiego klubu - Nosan - Radosław Babica. Kielczanin przegrał o awans do strefy pucharowej z rewelacją turnieju - Mario He (Austria). Ten młody zawodnik zajął drugie miejsce, pokonując po drodze takie gwiazdy jak Ralf Souquet (Niemcy) czy Jonni Fulcher (Wlk. Brytania).

Kolejne Eurotour już za miesiąc, kiedy to bilardziści wylecą do Castel Voulturno (Włochy).

Więcej na oficjalnej stronie www.eurotouronline.eu
      Kielce, 16 lutego 2009 r.

W marcu ruszy ''szkółka bilardowa''

      Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w bezpłatnych zajęciach sekcji bilarda sportowego. Treningi przeznaczone są dla osób, które nie ukończyły 18 roku zycia. Zajęcia odbywać się będą we wtorki od godziny 14 a poprowadzi je Karol Skowerski. W piątki, również od 14 treningi przeprowadzi Ziemowit Janaszek. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 3 marca w Kieleckim Centrum Bilardowym, plac Moniuszki 2B.

Więcej informacji można uzyskać pod numerami telefonu:

501-492-344 - Karol Skowerski
606-612-873 - Ziemowit Janaszek

      Kielce, 12 lutego 2009 r.

Bilard Sport Amator Challenge - I eliminacja

      Ruszają rozgrywki Bilard Sport Amator Challenge. Już w najbliższą niedzielę, 15 lutego rozegrana zostanie I eliminacja do Mistrzostw Polski Amatorów 2009. Zawody rozegrane zostaną w Kieleckim Centrum Bilardowym i może w nich wziąć udział każdy, również zawodnik, który nie posiada licencji PZBil. Początek turnieju o godzinie 11:00. Zapraszmy wszystkich chętnych do KCB!
      Kielce, 11 lutego 2009 r.

I Polska Liga Bilardowa
Tylko 2 punkty w pierwszej kolejce

      Niefortunnie rozpoczęli sezon ligowy bilardziści kieleckiego Nosanu. W pojedynku z Treflem Sopot naszych zawodników stać było jedynie na dwa remisy.
Apetyt na zwycięstwo przed rozpoczęciem meczu był bardzo duży. Zawodnicy oraz trener - Marek Karlikowski - zapowiadali minimum 4 punkty. Wiadomo jednak było, że każdy z przybyłych w niedzielę sympatyków sportu na zielonym suknie liczył na komplet sześciu punktów.
Pierwszy pojedynek kielczanie ustawili ''klasycznie'', czyli Rozwadowski zagrał w 9-bil z Zającem, Skowerski w 8-bil z Derkiem, Turkowski w 14/1 z Zacharem a Babica zawalczył w ''dziesiątkę'' z Jędrzejczakiem. Wydawało się, że takie ustawienie da nam 3 punkty. Tak się jednak nie stało. Karol Skowerski po dobrym meczu pokonał gładko słabo grającego Derka 10:3 a Bartosz Rozwadowski także po dobrej grze zwyciężył z Zającem 10:6. Zdecydowanie zawiódł w pierwszym pojedynku Radosław Babica. Po bardzo słabej grze przegrał z Dawidem Jędrzejczakiem aż 5:10. Ostatni nasz zawodnik - Michał Turkowski - Także nie pokazał się z dobrej strony - nie sprostał Robertowi Zacharowi i przegrał 32:100.
Przed drugim pojedynkiem nastroje w drużynie były bojowe, każdy wiedział że 3 punkty zdecydowanie są w zasięgu ręki. Kielczanie poszli ''va bank'' i... rozpisali identyczne ustawienie jak w pierwszym meczu. Radek Babica był pewny swego i postanowił wziąć rewanż na Dawidzie. Jak powiedział, tak zrobił - zwyciężył 10:5. Bartosz Rozwadowski po raz kolejny zagrał dobre spotkanie i pokonał Marka Derka 10:5. Karol Skowerski nie dał rady bardzo dobrze spisującemu się Zającowi i wynik w tym momencie brzmiał 2:1 dla kielczan. Swój pojedynek rozgrywał jeszcze w 14/1 Michał Turkowski z Robertem Zacharem. Oczy wszystkich zwrócone były na stół numer 6. Niestety wbijając 75 w kilkunastu podejściach nie da się wygrać meczu, nawet ze słabo grającym Robertem. Przegrana 75:100 sprawiła, że podobnie jak i w pierwszym pojedynku, mecz zakończył się remisem 2:2.

Dwa punkty nie dają powodów do zadowolenia. Mimo iż jest to dopiero początek sezonu to jednak wszyscy liczyliśmy na dynamiczny start naszej drużyny w rozgrywkach. Martwi postawa Michała Turkowskiego, który po nieudanym sezonie 2008 zapowiadał że w tym roku będzie lepiej. Cieszy natomiast forma Bartosza Rozwadowskiego, który przed rozpoczęciem ligi twierdził, że w tym roku nie przegra ani jednego pojedynku. Jak widać, na razie jest na dobrej drodze do zrealizowania tego zadania.

W innych meczach Duet Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki ponownie fantastycznie rozpoczął sezon i zwyciężył DSB Zagłębie Baribal Lubin 4:0 4:0. Hades Poznań zyskał 4 punkty w meczu z Konsalnetem Warszawa a Pino Ventor również 4 punkty zdobyło w pojedynku z Metal Fachem Sokółka.

Następna kolejka ligowa rozegrana zostanie 8 marca. Kielczanie wyjadą do Poznania i będą podejmować drużynę Bogumiła Kościelniaka - Hades.
      Kielce, 5 lutego 2009 r.

I Polska Liga Bilardowa
Ciężki mecz na początek sezonu


RELACJA ON-LINE

      Sezon sportowy 2009 rusza pełną parą. Już w najbliższą niedzielę rozegrana zostanie I kolejka I Polskiej Ligi Bilardowej. Wicemistrzoswie kraju 2008 - Nosan Kielce - będzie podejmował zawodników Trefla Gdańsk. Skład drużyny z wybrzeża w porównaniu do poprzedniego sezonu uległ nieco zmianie. W drużynie nie zagra Hubert Łopotko, na którym podczas Mistrzostw Polski w Dębicy przeprowadzone zostały badania antydopingowe. Wynik niestety był pozytywny i Hubert jak na razie jest zawieszony w prawach zawodnika. Z Trefla odszedł Wojciech Trajdos, który wrócił do teamu ze stolicy - Konsalnetu Warszawa. Na jego miejsce do składu wskoczył Robert Zachar, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy DSB Zagłębie Baribal Lubin. Zawodnicy Nosanu Kielce aby myśleć w tym roku o zdobyciu tutułu Mistrzowskiego, muszą rozpocząć sezon od zwycięstwa.

Bardzo liczymy na doping kibiców, bez których o dobrym wyniku nie ma mowy :) Zapraszamy więc wszystkich sympatyków do dopingowania swojej drużyny. Początek o godzinie 12:00 w Kieleckim Centrum Bilardowym. Tradycyjnie odbędzie się konkurs w typowanie rezultatu spotkania. Dla szczęśliwców czekają nagrody niespodzianki.
      Kielce, 5 lutego 2009 r.

Podsumowanie Roku Sportowego 2008


      Wczoraj w Kieleckim Centrum Kultury odbyła się gala podsumowująca Sportowy Rok 2008, na której przyznano nagrody prezydenta miasta Kielce. Wyróżnionych zostało ponad 200 zawodników, trenerzy oraz kluby sportowe. Wśród tak doborowego grona mieliśmy akcenty bilardowe. Za osiągnięcia w 2008 roku nagrodzeni zostali: Katarzyna Wesołowska, Oliwia Czupryńska, Radosław Babica, Karol Skowerski, Michał Turkowski, Bartosz Rozwadowski, Maciej Wójcik oraz Tomasz Pawlik. Wśród trenerów wyróżniony został opiekun pierwszoligowej drużyny Nosan - p. Marek Karlikowski.

W miniony poniedziałek rozstrzygnął się także plebiscyt Gazety Wyborczej na Sportowca Roku 2008 naszego regionu. Radosław Babica otrzymał wyróżnienie za zajęcie 10 miejsca. Sportowcem Roku został piłkarz Korony Kielce - Piotr Gawęcki a najlepszym trenerem - szkoleniowiec kieleckich szczypiornistów - Bogdan Wenta.
      Kielce, 4 lutego 2009 r.

Turnieje, turnieje...


      Początek roku to pierwsze turnieje poszczególnych cykli. 15 lutego w Kieleckim Centrum Bilardowym rozegrana zostanie I eliminacja Bilard Sport Amator Challenge. W turnieju tym mogą wziąć udział wszyscy chętni. Wpisowe - 20 zł.

Kolejnym cyklicznym turniejem będzie w tym roku Grand Prix Gór Świetokrzyskich - Media Expert Cup. Pierwsza eliminacja rozegrana zostanie 1 marca również w Kieleckim Centrum Bilardowym.

Kolejną imprezą będzie Grand Prix Tarnowa. Zawody odbędą się w zaprzyjaźnionym klubie 22 lutego.

Ruszają także rozgrywki II Polskiej Ligi Bilardowej. Barw Kielc będzie broniło aż 3 drużyny: Nosan II, Fugit i Media Expert. Pierwsza kolejka zaplanowana jest na 21 lutego. Nie jest jeszcze znany podział grup ani terminarz spotkań. Informacje te wkrótce pojawią się na stronach Polskiego Związku Bilardowego.
      Kielce, 3 lutego 2009 r.

Grand Prix Polski w Pool Bilard - Katowice
Kielczanie bez rewelacji


      Pierwszy tegoroczny turniej z cyklu WiK Pol Tour odbył się w klubie ''Black Eight''. Do walki w ''ósemkę'' przystąpiło prawie 180 zawodników z całego kraju, co było powodem, iż zawody rozpoczęły się już w piątek. To fazy pucharowej zakwalifikowało się sześciu zawodników Nosanu Kielce. Najlepiej wypadł Radosław Babica , który dotarł do ćwierćfinału. Dziewiąty był Karol Skowerski oraz Michał Turkowski. Do najlepszej 32-ki zdołał zakwalifikować się Bartosz Rozwadowski a Robert Pasternak i Maciej Wójcik nie wygrali meczu w strefie pucharowej. W całym turnieju najlepszy okazał się Michał Czarnecki (Duet Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki), dla którego zwycięstwo w Katowicach jest jego pierwszym tryumfem w Grand Prix Polski w karierze. Wygrana Michała pokazuje, iż w tym roku w walce o główną nagrodę w Rankingu Polski (samochód Opel Corsa) będą liczyć się także zawodnicy ''z drugiego planu''.

Z turnieju przeprowadzona została relacja on-line oraz ciesząca się coraz większą popularnością retransmisja video. Kilkanaście godzin materiału można obejrzeć na oficjalnej stronie zawodów WiK Pol Tour

Kolejne zawody Grand Prix Polski w pool bilard odbędą się w dniach 14-15 marca a miejscem spotkania będzie łódzki klub Frame.

      Kielce, 28 stycznia 2009 r.

Nowy sponsor Stowarzyszenia
SURMA - Jacek Surma


      W 2009 roku Stowarzyszenie będzie wspierane przez kolejnego sponsora. Strategicznym pozostaje firma Grzegorza Nowaka - NOSAN. Wsparcia udzieli tradycyjnie już MAKMARKETING prowadzona przez Marcina Krzemińskiego. Nie obędzie się bez pomocy MEDIA EXPERT, która firmuje zawody Grand Prix Gór Świętokrzyskich. Do tej grupy dołączył znany w naszym świecie bilardowym Jacek Surma i jego firma SURMA zajmująca się sprzedażą materiałów budowlanych a głównie płytek ceramicznych. Cieszy fakt, że kolejny przedsiębiorca pomaga w rozwoju naszej pięknej dyscypliny sportu. Teraz pozostaje tylko zawodnikom spełnić oczekiwania sponsorów, trenera i oczywiście własne i dążyć do uzyskania jak najlepszych wyników sportowych.      Kielce, 26 stycznia 2009 r.

Grzegorz Nowak najlepszy w turnieju finałowym!


      W minioną sobotę odbył się kończąncy sezon w regionie świętokrzyskim turniej z cyklu Grand Prix Gór Świętkorzyskich - Media Expert Cup 2008. Ostatnie zawody to turniej Masters, czyli 20 najlepszych bilardzistów minionego roku rywalizowało o gratyfikacje finansowe i nagrody rzeczowe ufundowane przez Media Expert oraz Mak Marketing. To duże wyróżnienie znależć się w dwudziestce najlepszych gdyż w 9 eliminacjach zagrało 125 osób! Najlepszym z tej szerokiej grupy został Piotr Czupryński, który już przed Mastersem zapewnił sobie 1 miejsce w rankingu zawodów. W turnieju finałowym zwyciężył Grzegorz Nowak (Nosan Kielce) - sponsor generalny Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego. Należy zaznaczyć, że p. Grzegorz był kontuzjowany po przebytej niedawno operacji kolana i grał z nogą usztywnioną w ortezie - wygrana w finale z faworytem Maciejem Wójcikiem (członkiem kadry narodowej juniorów, zwycięzcą: Masters 2006, 2007) 6-3 jest dużym osiągnięciem. Trzecie miejsce przypadło: Bartłomiejowi Komisarczykowi (Ostrowiec Św.) oraz Tomaszowi Pawlikowi (Nosan Kielce). Po zakończeniu zawodów Prezes ŚSBil wręczył podziękowania za wsparcie i pomoc w rozwoju sportu bilardowego w regionie świętokrzyskim dla Grzegorza Nowaka - Nosan, Radosława Cioska - Media Expert, Marcina Krzemińskiego - Mak Marketing, Marka Karlikowskiego - trenaera kadry A, Edwarda Janaszka - trenera kadry B. Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczął się bankiet dla wszystkich, karaoke rozpoczął Ziemowit Janaszek śpiewając utwory z repertuaru Franka Sinatry. Zabawa trwała do białego rana.

Zobacz galerię zdjęć z zawodów!      Kielce, 21 stycznia 2009 r.

Finał Grand Prix Gór Świętokrzyskich
Media Expert Cup 2008
Pula nagród w turnieju finałowym wyniesie prawie 5.000 zł!

Tabela Gier
Relacja On-Line      Już w najbiższą sobotę 24 stycznia w Kieleckim Centrum Bilardowym odbędzie się turniej Masters Grand Prix Gór Świętokrzyskich - Media Expert Cup. Dwudziestu najlepszych zawodników w sezonie 2008 będzie walczyło o atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz pieniężne, łącznie o wartości blisko 5.000 zł! Podział puli przedstawia się nastepująco:

1. miejsce
1000 zł + wieża Hi-Fi + break jump

2. miejsce
600 zł + kuchenka mikrofalowa z akcesoriami

3. miejsce
350 zł + ekspres do kawy

5. miejsce
150 zł + gadżet PC

9. miejsce
25 zł


Zapraszamy na finał wszystkich chętnych do Kieleckiego Centrum Bilardowego o godzinie 17:00. Po zakończeniu turnieju zaplanowany jest poczęstunek oraz występy karaoke. Zabawie przewodził będzie Ziemowit Janaszek, który specjalnie z okazji finału Media Expert Cup zaśpiewa kilka utworów z repertuaru Franka Sinatry.

Do piętnastu graczy najwyżej sklasyfikowanych w Rankingu GPGŚ 2008 dołączyło pięciu zawodników zakwalifikowanych na zasadzie dzikich kart. W ''mastersie'' zagrają więc:

1. Piotr Czupryński
2. Mateusz Stefańczyk
3. Maciej Życiński
4. Oliwia Czupryńska
5. Mirosław Szupłat
6. Rafał Łochowski
7. Grzegorz Nowak
8. Ziemowit Janaszek
9. Maciej Wójcik
10. Tomasz Pawlik
11. Robert Pasternak
12. Artur Syrek
13. Adam Kowalski
14. Krzysztof Marcińczak
15. Mateusz Kowalik

Dzika karta GR VI - ranking
16. Bartłomiej Komisarczyk
17. Michał Kłusakiewicz

Dzika karta Turniej Barażowy
18. Paweł Foltyn

Dzika karta - sponsor generalny
19. Przemysław Ciosk

Dzika karta - Organizator
20. Jacek Surma

UWAGA! Wszyscy uczestnicy turnieju muszą posiadać sportowy strój bilardowy klasy A, czyli ciemne wizytowe spodnie z kantem, koszula, kamizela oraz mucha lub krawat.

Początek zawodów o godz. 10:00


      Kielce, 20 stycznia 2009 r.

III Gala Sportu Bilardowego


      W ubiegłą sobotę w Kieleckim Centrum Bilardowym odbyła się III Gala Sportu Bilardowego. Jest to coroczna impreza, na której wręczane są wyróżnienia i medale dla najbardziej zasłużonych osób. Nagrody są przyznawane w 3 kategoriach: Medale 2008, Wyróżnienia 2008 oraz Maksy. Na Gali Sportu Bilardowego mieliśmy świętokrzyskie akcenty. Wyróżnienie za zwycięstwo w rankingu Dynamic Billard Best of East 2008 otrzymał Karol Skowerski z Nosanu Kielce. Również w tej samej kategorii, za organizację cyklu Grand Prix Polski WiK Pol Tour oraz Cleaner Junior Tour, nagrodzona została kielecka firma Mak Marketing. Podczas imprezy wyjaśniła się sytuacja odnośnie plebiscytu na Zawodnika Roku 2008. Niespodziewanie został nim Adam Skoneczny (Duet Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki). Najwyżej z Kielczan był Radosław Babica (3 miejsce) a następnie Karol Skowerski (6 pozycja). Ogłoszona została także informacja dotycząca nagrody za zwycięstwo Rankingu Polski 2009. Zdobywca 1 miejsca w tegorocznym sezonie odjedzie nowym samochodem - Oplem Corsą! Dla srebrnego medalisty firma Media Expert z Kielc przewidziała 37 - calowy telewizor LCD.

Na zakończenie części oficjalnej rozdano nagrody dla najlepszych kieleckich biznesmenów. Przypomnijmy, iż rozgrywki Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu wygrała drużyna SF-Pool w składzie: Jacek Surma, Paweł Styczeń i Paweł Zając. Drugie miejsce dla teamu Noma-System a brązowe medale powędrowały do Elektrociepłowni i składu Aktorów.

Pełna relacja z III Gali Sportu Bilardowego, obszerna galeria zdjęć, prezentacje multimedialne dostępne są na stronach Polskiego Związku Bilardowego.      Kielce, 9 stycznia 2009 r.

Początek sezonu 2009


      Po świątecznej przerwie ruszają rozgrywki bilardowe. Pierwszym turniejem organizowanym przez Świętokrzyskie Bilardowe będzie finał Masters Grand Prix Gór Świętokrzyskich - Media Expert Cup a odbędzie się on 24 stycznia. Do wygrania będą atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz pieniężne, łącznie o wartości minimum 4.000 zł. W zawodach weźmie udział 20 zawodników w tym piętnastu graczy najwyżej sklasyfikowanych w Rankingu GPGŚ 2008. Przyznano także 5 dzikich kart i w imprezie wystartują kolejno:

1. Piotr Czupryński
2. Mateusz Stefańczyk
3. Maciej Życiński
4. Oliwia Czupryńska
5. Mirosław Szupłat
6. Rafał Łochowski
7. Grzegorz Nowak
8. Ziemowit Janaszek
9. Maciej Wójcik
10. Tomasz Pawlik
11. Robert Pasternak
12. Artur Syrek
13. Adam Kowalski
14. Krzysztof Marcińczak
15. Mateusz Kowalikt

Dzika karta GR VI - ranking
16. Bartłomiej Komisarczyk
17. Michał Kłusakiewicz

Dzika karta Turniej Barażowy
18. Paweł Foltyn

Dzika karta - sponsor generalny
19. Radosław Ciosk

Dzika karta - Organizator
20. Jacek Surma

Tydzień wcześniej w Kieleckim Centrum Bilardowym (17 stycznia) odbędzie się III Gala Sportu Bilardowego, na której zostaną przyznane wyróżnienia dla najlepszych sponsorów, szefów klubów, działaczy oraz zawodników. Tomasz Kapłan odbierze czek na 10.000 zł a inny bilardzista nagrodzony zostanie za zdobycie tytułu Zawodnika Roku 2008. Jego nazwisko nie jest jeszcze znane a jednak wszystkiego dowiemy się już niebawem.
Rozgrywki na arenie krajowej zainaugurują także w styczniu Pol-Tourem w Katowicach. Tydzień później rozegrana zostanie pierwsza kolejka I Polskiej Ligi Bilardowej. Zawodnicy i trener zapowiedzieli, że w tym sezonie liczy się złoty medal. Po ''dotarciu się'' w ubiegłym sezonie Bartosza Rozwadowskiego, mamy skład, który może walczyć o najwyższe trofea. Pierwszym tegorocznym turniejem międzynarodowym będzie Puchar Europy EPBF Euro Tour. W Paryżu z pewnością wystartują zawodnicy kieleckiego klubu Nosan więc już teraz zapraszamy do śledzenia transmisji on-line z zawodów.

Więcej informacji dotyczących imprez krajowych znajdziecie Państwo na stronach Polskiego Związku Bilardowego.

Zapraszamy także do przeglądania Archiwum, gdzie można znaleźć wiele informacji z poprzednich lat.
  www.bilard.kielce.pl, 2002-2011 E-mail: redakcja@bilard.kielce.pl