Kielecki Serwis Bilardowy - serwis dot. gry w bilarda w regionie kieleckim. Zapraszamy!!!
Radio Kielce Gazeta Wyborcza CKSport.pl NET System TVP Kielce TVsports PZBil SRZS Miasto Kielce Nosan Galeria Echo Sejmik Kielce QS Media Contact O/K Mak Marketing Surma Idoslubu
Świętokrzyska Bilardowa Liga Biznesu 2013
Contact Cup 2013
Bilard Sport Amator Challenge 2013 (Kielce)
Świętokrzyska Bilardowa Liga Młodzieżowa 2013
ALiBi / ALiBi Pro Mistrzostwa Studenckie
 
Aktualności Liga Turnieje Gdzie zagrać? Gdzie kupić? Zasady gry Trening Kontakt ALiBi Pro ALiBi


Aktualności      Kielce, 29 grudnia 2010 r.

Podsumowanie sportowego roku 2010
Marszałek województwa nagrodził najlepszych sportowców

Wczoraj w Hotelu Kongresowym w Kielcach odbyło się podsumowanie sportowego roku 2010, którego organizatorem był Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Podczas uroczystości wręczono wyróżnienia w 16 kategoriach i nagrodzono najlepszych sportowców, działaczy, trenerów i kluby sportowe.

Wśród wyżej wymienionych znaleźli się oczywiście przedstawiciele bilarda. Wyróżnionymi zawodnikami zostali:

- Katarzyna Wesołowska - druzynowa wicemistrzyni Europy
- Oliwia Czupryńska - dwukrotna mistrzyni Polski
- Radosław Babica - drużynowy mistrz Europy
- Karol Skowerski - 5-ty zawodnik drużynowych Mistrzostw świata
- Bartosz Rozwadowski - brązowy medalista drużynowych Mistrzostw Europy

W kategorii trenerów nagrodzony został Marek Karlikowski, prowadzący pierwszoligową drużynę Nosanu Kielce. Miłą niespodzianką było uznanie Drużynowego Pucharu Europy - Nations Cup za najlepszą imprezę o międzynarodowym znaczeniu. Wyróżnienie pod nieobecność prezesa Polskiego Związku Bilardowego - Grzegorza Kędzierskiego - odebrał honorowy prezes Związku - Marcin Krzemiński.


      Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zarząd Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego życzy zawodnikom, trenerom, działaczom oraz sympatykom bilarda wspaniałych chwil spędzonych przy wigilijnym stole a w nadchodzącym Nowym Roku 2011 wielu sukcesów w życiu osobistym.      Kielce, 21 grudnia 2010 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Biznesu
Relacja z meczu finałowego

Zespół Media Expert został Mistrzem Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu w sezonie 2010. Drużyna Radka Cioska w meczu finałowym pokonała ekipę Noma System 8-5. Zdobycie tytułu przez drużynę Media Expert to spora niespodzianka zważywszy na fakt, że Noma System to utytułowana ekipa, która w pięcioletniej historii startów za każdym razem stawała na podium, w tym dwukrotnie zdobyła tytuł mistrza ligi. Drogę po tytuł zespół ten rozpoczął od awansu do fazy pucharowej z drugiego miejsca. W ćwierćfinale pokonał ekipę Contact O/K korzystniejszym stosunkiem wygranych partii. Następnie w półfinale dwukrotnie okazał się lepszy od ekipy Visanti.

Mecz finałowy od samego początku układał się po myśli zawodników Media Expert. W pierwszej parze w odmianę 8 bil zobaczyliśmy Przemka Cioska (Media Expert) i Wojtka Sajtynę (Noma System). W tym spotkaniu zdecydowanie częściej widzieliśmy przy stole zawodnika Noma System. Jednak błędy popełnione aż w trzech partiach, przy wbiciu bili czarnej, były główną przyczyną porażki z Przemkiem 3-1. W kolejnej grze w odmianę 10 bil Kamil Dzirba pokonał Włodka Biełojedowa 2-1 i tym samym drużyna Media Expert prowadziła już 5-2. Najwięcej emocji towarzyszyło spotkaniu w odmianę 9 bil pomiędzy kapitanami obu zespołów Radkiem Cioskiem i Bartkiem Malczewskim. W grze zawodników było widać sporą nerwowość. Obaj grali bardzo asekuracyjnie. Ostatecznie w tym meczu padł wynik remisowy, po którym ekipa Media Expert prowadziła 7-4. W walce o ósmy zwycięski punkt zobaczyliśmy Przemka Cioska i Wojtka Sajtynę. W pierwszej partii sytuacja na stole zmieniała się jak w kalejdoskopie. Początkowo inicjatywa należała do zawodnika Noma System. Jednak błąd Wojtka w sytuacji gdy na stole pozostały tylko trzy bile stworzyła szansę dla zawodnika Media Expert. Niestety Przemek pechowo skończył układ wbijając bilę numer 9 razem z bilą białą. W kolejnej partii byliśmy świadkami podobnej sytuacji jak poprzednio. Tu jednak Przemek nie popełnił już błędu i zdobył punkt na wagę tytułu mistrza.

Najniższy stopień na podium zajęły zespoły Visanti i Mak Marketing. Natomiast najlepszym zawodnikiem rozgrywek został Wojtek Sajtyna (Noma System).

Uroczyste wręczenie nagród oraz podsumowanie XI edycji Ligi Biznesu odbędzie się na Gali Sportu w dniu 08 stycznia 2011 roku.

      Kielce, 21 grudnia 2010 r.

Mistrzostwa Polski Biznesu w Pool Bilard
Świetny występ kieleckich zawodników
Grzegorz Nowak Mistrzem Polski!

Tuż po zakończeniu Mistrzostw Polski Mężczyzn i Kobiet, w tym samym hotelu, na tej samej sali bilardowej, do walki o medale przystąpili najlepsi biznesmeni. Turniej prowadzony był w 3 kategoriach. Gry indywidualne prowadzone były w grupie ''amator'' oraz ''pro'', rozegrano również zawody drużynowe.

W kategorii ''profejnonalistów'' dominowali panowie z Kielc. Mistrzem Polski Biznesu na rok 2010 został sponsor generalny drużyny Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego - Grzegorz Nowak, właściciel firmy Nosan. W finale pokonał on po dramatycznej końcówce 5:4 prezesa firmy Mak Marketing - Marcina Krzemińskiego, który również wspiera Stowarzyszenie.

Brązowy medal, tym razem w grupie ''amatorów'', wywalczył Jacek Surma. Firma pana Jacka - Surma - również od kilku lat jest sponsorem naszych bilardzistów.

Reprezentanci naszego regionu świetnie spisali się także podczas gier drużynowych. Brązowe medale zdobył zespół Noma-System w składzie Bartosz Malczewski - Wojciech Sajtyna oraz Contact Kielce, który utworzyli Ryszard Olbromski i Krzysztof Głowacz.

Wspaniałe wyniki wyżej wymienionych są z pewnością również zasługą rywalizacji, która od lat trwa w Świętokrzyskiej Bilardowej Lidze Biznesu. Spotkania te są świetną okazją do treningu, nabrania doświadczenia oraz przyzwyczajenia się do presji towarzyszącej podczas zawodów sportowych.

Więcej informacji, pełne wyniki oraz galeria zdjęć dostępne są na stronach Polskiego Związku Bilardowego

      Kielce, 20 grudnia 2010 r.

Nosan Kielce wicemistrzem Polski!

Po dziesięciu miesiącach zmagań sprawa tytułu mistrza Polskiej Ligi Bilardowej miała się rozstrzygnąć podczas ostatniej kolejki spotkań. Dwie drużyny zajmujące pierwsze miejsce - Nosan Kielce oraz Metal Fach LP Sokółka - swój ostatni mecz rozegrały między sobą. Plany mógł im pokrzyżować trzeci w tabeli Konsalnet Warszawa, który miał zaledwie jeden punkt straty do liderów.

W sobotę 11 grudnia Kieleckie Centrum Bilardowe wypełnili kibice, którzy liczyli, iż po dwóch ''srebrnych'' latach tym razem Nosan sięgnie po złoto. Plan był bardzo prosty w swoim brzmieniu - dwie wygrane i tytuł mistrza Polski jest nasz. Sprawa jednak do końca nie była taka łatwa. Jak do tej pory za każdym razem spotkanie pomiędzy Kielczanami a bilardzistami z Sokółki kończyło się dwukrotnym zwycięstwem naszej drużyny. W tym sezonie jedank skład Sokólczan zasilił czołowy zawodnik Polskiego Rankingu - Hubert Łopotko i tym samym z zespołu, który zajmował miejsca w środku tabeli wysrósł poważny kandydat do złotego medalu w sezonie 2010.

Mecz rozpoczął się dla nas dobrze bo zwycięstwem Bartosza Rozwadowskiego. Słabo jednak w 14/1 zagrał Karol Skowerski i zaliczył on porażkę z Piotrem Kudlikiem. Było więc 1:1. Radek Babica pewnie zmierzał po kolejny punkt, wszystko zależało więc teraz od Michała Turkowskiego, który rozgrywał spotkanie z Hubertem Łopotko. Niestety Michał po dobrym początku, w drugiej fazie spotkania oddał inicjatywę rywalowi, otatecznie przegrywając 6:10. Całe spotkanie zakończyło się remisem 2:2 i teraz czekaliśmy na wynik Konsalnetu Warszawa z Duetem Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki. W pierwszym spotkaniu w Warszawie padł wynik 4:0 na korzyść gospodarzy. Wiadomo więc było iż zwycięstwo Nosanu w drugim meczu może nie wystarczyć do upragnionego złota. Wszystko będzie więc również zależało od wyniku pojedynku rewanżowego w Warszawie.

Sprawdził się niestety czarny scenariusz. Nosan pokonał Metal Fach 3:1... jednak ostatecznie Kielczanie zakończyli sezon na 2 pozycji tracąc do lidera zaledwie (albo aż) jeden punkt. Mistrzem Polski został Konsalnet Warszawa, który po raz drugi rozgromił Duet 4:0.

Mimo iż Nosan Kielce kończy po raz trzeci z rzędu sezon na drugiej pozycji, trzeba przyznać iż tegoroczny medal jest ogromnym sukcesem. Po początkowych słabych wynikach Kielczanie liczyli się z faktem że złoto jest nie do zdobycia. Po koniec roku pojawiła się jedank szansa na wygraną, szkoda że ponownie niewykorzystana. Po raz kolejny Nosan przegrywa złoto w ostatniej kolejce spotkań. Przed nami sezon sportowy 2011. Może słynne powiedzenie zmienone zostanie na: ''do czterech razy sztuka..."?

Na zakończenie pozostaje podziękować całej drużynie za osiągnięty wynik. Słowa uznania kierowane są również do trenera Marka Karlikowskiego oraz do ludzi bez których nie byłoby tak silnego zespołu, czyli sponsorów z właściecielem firmy Nosan - Grzegorzem Nowakiem - na czele. W tym sezonie pierwszoligową drużynę wspierały również firmy - Surma oraz Mak Marketing. Gorące podziękowania kierujemy również w stronę kibiców, którzy licznie gościli przy placu Moniuszki 2b podczas ligowych zmagań. Całą drużynę do boju zagrzewał szef Klubu Kibica - Edward Janaszek.

Więcej na temat Polskiej Ligi Bilardowej na stronach PZBil.

      Kielce, 20 grudnia 2010 r.

Mistrzostwa Polski 2010
Oliwia Czupryńska najlepszą zawodniczką turnieju!
Chevrolet Spark dla Radka Babicy!

Tegoroczny sezon rozgrywek indywidualnych należał do bilardzistów Nosanu Kielce! W piątek w Starachowicach zakończyła się ostatnia impreza - Mistrzostwa Polski. Kategorię kobiet zdominowała młodziutka Oliwia Czupryńska, zdobywając dwa złote i srebrny medal. Oliwka okazała się najlepsza w 8-bil i 10-bil. Medal w tej drugiej odmianie wywalczyła również Katarzyna Wesołowska, która stanęła na najniższym stopniu podium. Nasze zawodniczki na koniec sezonu 2010 zostały sklasyfikowane na dwóch czołowych pozycjach. Kobiecy Ranking Polski ''rzutem na taśmę'' wygrała Oliwia, wyprzedzając Kasię o 10 punktów.

Przez 12 miesięcy w kategorii mężczyzn toczyła się walka o nagrodę główną. Bilardzista, który zgromadzi największą ilość punktów, miał odjechać nowiutkim Chevroletem Spark. Przed rozpoczęciem Mistrzostw Polski zapowiadała się fantastyczna walka pomiędzy Radkiem Babicą i Piotrem Ostrowskim. Tymczasem obaj zawodnicy zagrali poniżej oczekiwań. Doświadczony Babica zdobył tylko jeden brązowy medal, Piotr natomiast nie stanął na podium ani razu. Ostatecznie to Radek zajmował wyższe lokaty i to on podczas V Gali Sportu Bilardowego odbierze kluczyki do nowego Chevroleta.

Świetnie w turnieju spisał się inny bilardzista Nosanu - Bartosz Rozwadowski. Zdobył on po raz pierwszy w karierze medal krajowego czempionatu i jest to od razu krążek srebrny. Dobry występ plasuje Bartosza na pierwszym miejscu w Rankingu Polski odmiany 14/1 oraz na 6 pozycji klasyfikacji generalnej. Niestety tym razem z Mistrzostw bez medalu wracają do domu Karol Skowerski i Michał Turkowski. Pomimo słabego startu ten pierwszy zajął 3 miejsce w Rankingu sezonu 2010, Michał uplasował się na 8 miejscu.

Więcej informacji na temat Mistrzostw Polski 2010 na stronach Polskiego Związku Bilardowego

      Kielce, 8 grudnia 2010 r.

I Polska Liga Bilardowa
W sobotę mecz o mistrzostwo Polski!

Osiem kolejek spotkań w ciągu 10 miesięcy a w tabeli ligowej wraz z Nosanem Kielce na pierwszym miejscu znajduje się również Metal Fach LP Sokółka. Obie drużyny mają po 29 punktów a bilans ''małych oczek'' jest również taki sam i wynosi 37:19. Tak ciekawego sezonu ligowego dawno nie było. Mistrza Polski poznamy więc dopiero w sobotę a szanse na złoto oprócz wyżej wymienionych mają jeszcze bilardziści Konsalnetu Warszawa.

W ostatnim meczu tegorocznych rozgrywek Nosan zagra w Kieleckim Centrum Bilardowym właśnie z Metal Fachem. Emocje gwarantowane. Pojedynek rozpocznie się przy placu Moniuszki 2b 11 grudnia o godzinie 12:00. Jedno jest pewne, w przypadku dwukrotnego zwycięstwa nasi bilardziści zapewnią sobie pierwsze miejsce na koniec sezonu 2010. W przypadku innego wyniku o podziale miejsc na podium zdecyduje rezultat Konsalnetu Warszawa, który podejmie mistrzów Polski 2009 - Duet Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki. Mamy jednak nadzieję iż wszystko rozstrzygnie się po 4 godzinach w Kielcach

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich kibiców kieleckiej drużyny. Gorący doping wskazany. Czy korki od szampanów wystrzelą w sobotę? Czy jednak podobnie jak przed rokiem Nosan będzie musiał zadowolić się srebrnym medalem? Liczymy oczywiście na pierwszą wersję wydarzeń.

Więcej informacji na temat Polskiej Ligi Bilardowej na stronach Polskiego Związku Bilardowego

Dzień wczesniej inna drużyna Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego - Visanti Kolier.pl - powalczy o awans do I ligi. Barażowy turniej rozpocznie się w piątek w Łodzi a zagra w nim 9 drużyn z całego kraju. Podopieczni Michała Kozłowskiego zwyciężyli w grupie 4 II Ligi wyprzedzając na finiszu Masters Liblin.

      Kielce, 8 grudnia 2010 r.

Grand Prix Gór Świętokrzyskich 2011

W związku z licznymi pytaniami pragniemy poinformować wszystkich zainteresowanych, iż Turniej Masters Grand Prix Gór Świętokrzyskich 2010 odbędzie się w sobotę 15 stycznia 2011 roku. Miejscem rozgrywek będzie Kieleckie Centrum Bilardowe.

Przedstawiamy również terminarz imprez na sezon 2011. Turnieje Grand Prix rozegrane zostaną:

I eliminacja - 13 lutego
II eliminacja - 6 marca
III eliminacja - 3 kwietnia
IV eliminacja - 12 czerwca
V eliminacja - 28 sierpnia
VI eliminacja - 25 września
VII eliminacja - 23 października

      Kielce, 8 grudnia 2010 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Biznesu
Poznaliśmy finalistów

Znamy już zespoły, które zagrają w finale rozgrywek Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu. Są to ekipy: Noma System, występujący w składzie Bartek Malczewski (kapitan), Włodek Biełojedow, Wojtek Sajtyna oraz Media Expert - Radosław Ciosk (kapitan), Przemysław Ciosk i Kamil Dzirba.

W pierwszej parze półfinałowej zespół Noma System zmierzył się z Mak Marketing. Sprawa awansu do finału praktycznie została rozstrzygnięta już w pierwszym spotkaniu wygranym przez Noma-System 8-0. Również w meczu rewanżowym ekipa Bartka Malczewskiego bez większych problemów pokonała swoich rywali 8-4. Gorycz porażki ekipy Mak Marketing może zrekompensować fakt, że zajęcie trzeciego miejsca to jak do tej pory najlepszy wynik w historii udziału w rozgrywkach ligowych. Natomiast na brak emocji nie mogliśmy narzekać w spotkaniach pomiędzy zespołami Media Expert i Visanti. Początek pierwszego meczu miał bardzo wyrównany przebieg. Po grze w odmianę 8 i 10-bil wynik nieznacznie był lepszy dla ekipy Media Expert (5-4). W odmianę 9-bil kolejne partie dla Media Expert zdobył Radek Ciosk, popisując się dwukrotnie skutecznym zagraniem kombinacyjnym. Zwycięski ósmy punkt zapewnił swojej drużynie Kamil Dzirba. Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem zespołu Media Expert 8-4. Do spotkania rewanżowego zespół Visanti przystąpił mocno skoncentrowany. Mecz bardzo dobrze rozpoczął Kamil Prot, który w odmianę 8 bil pewnie pokonał Przemka Cioska 3-0. W następnym meczu w odmianę 10-bil dobrą passę kontynuował Rafał Wróblewski, po którym ekipa Vsanti prowadziła 5-1. Podobnie jak to miało miejsce w pierwszym spotkaniu w dużej mierze o losach spotkania zadecydował pojedynek w odmianę 9-bil, w którym zobaczyliśmy, ze strony Media Expert Radka Cioska, a Visanti - Michała Kozłowskiego. W trzech pierwszych partiach szczęście dopisywało Radkowi, który zmniejszył przewagę Visanti do jednego punktu (5-4). W tym momencie zespół Media Expert od udziału w finale dzieliło wygranie tylko jednej partii. Jednak w kolejnych dwóch rozbiciach zwycięstwo na swoim koncie zapisał Michał Kozłowski ustalając wynik na 7-4. Ponownie w zespole Visanti odżyły nadzieje na końcowy sukces, który miał im zapewnić Kamil Prot w meczu o ''ósmy punkt'' z Kamilem Dzirbą. Bardzo szybko bo już w pierwszej partii sprawa awansu do finału została wyjaśniona. Nieudana próba wbicia bili numer 9 zagraniem kombinacyjnym przez zawodnika Visanti, bezbłędnie została wykorzystana przez Kamila Dzirbę, po którym w zespole oraz wśród kibiców Media Expert zapanowała wielka radość. Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem Media Expert 8-7.

Mecz finałowy zostanie rozegrany w Kieleckim Centrum Bilardowym w poniedziałek 20 grudnia. Początek spotkania o godzinie 19.00.

Bez względu na wynik spotkania finałowego tytuł najlepszego zawodnika w sezonie 2010 zdobył Wojtek Sajtyna (Noma System) Gratulujemy.


      Kielce, 15 listopada 2010 r.

Grand Prix Gór Świętokrzyskich - ostatnia eliminacja

Zwycięzcą ostatniej eliminacji Contact Cup 2010 został Maciej Życiński i tylko nieobecność w turnieju Masters mogła by pozbawić go wygranej w rankingu końcowym cyklu. Drugie miejsce zdobył Łukasz Banasik, dla którego był to najlepszy tegoroczny rezultat. Trzecie miejsce zajął Piotr Czupryński i Paweł Męderak, ten wynik dał p. Pawłowi "fotel" wicelidera rankingu. Dla Piotra Czupryńskiego 3 miejsce było niewystarczające aby uzyskać bezpośredni awans do turnieju Masters 2010, aby tak się stało trzeba było awansować do finału. Dodatkową szansą dla p. Piotra był turniej barażowy o "dziką kartę" - znów niewiele zabrakło, porażka 2:3 w finale z Krzysztofem Mysiorem przekreśliła szanse na występ w styczniowym turnieju.Lista osób które uzyskały awans do Masters 2010:
1. Maciej Życiński
2. Paweł Męderak
3. Tomasz Pawlik
4. Łukasz Banasik
5. Oliwia Czupryńska
6. Jan Niewęgłowski
7. Rafał Wróblewski
8. Wojciech Gosk
9. Dariusz Sidło
10. Mateusz Stefańczyk
11. Grzegorz Nowak
12. Wojciech Wąsacz
13. Wojciech Sajtyna
14. Krzysztof Głowacz
15. Mateusz Czyż
16. Rafał Opocki
17. Mateusz Salwa
18. Piotr Tomczyk
19. Paweł Foltyn
20. Marek Marcinkowski
21. Krzysztof Mysior - dzika karta (zwycięzca turnieju barażowego)
22. Michał Wydrych - dzika karta (osoba najwyżej sklasyfikowana z grupy zawodowej IV)
22. Dzika karta - do dyspozycji Dyrektora turnieju
23. Dzika karta - do dyspozycji Sponsora Generalnego (Contact O/K)

Pełne wyniki - tabela turniejowa

Galeria zdjęć

      Kielce, 15 listopada 2010 r.

Świętokrzyska Młodzieżowa Liga Bilardowa - finał

W Kieleckim Centrum Bilardowym rozegrano Turniej Finałowy Świętokrzyskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej. W ceremonii otwarcia zawodów uczestniczyły osoby, dzięki którym liga miała profesjonalną oprawę, a na zwycięzców poza pucharami czekały nagrody rzeczowe. Po przedstawieniu przez prezesa PZBil Grzegorza Kędzierskiego krótkiej oceny sportu bilardowego najmłodszych zawodników z naszego regionu, oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Dyrektor Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego Jacek Kowalczyk. W ceremonii uczestniczyli również: Świętokrzyski Wicekurator Oświaty Lucjan Pietrzczyk, Honorowy Prezes PZBil Marcin Krzemiński, sekretarz PZBil Izabela Gajek i właściciel firmy Dom Rok Piotr Czupryński.

W turnieju rozgrywanym w odmianę 8 bil najlepiej radzili sobie zawodnicy stawiani w gronie faworytów do zwycięstwa. W grupie dziewcząt w ćwierćfinałach byliśmy świadkami dwóch ciekawych spotkań. Po bardzo wyrównanej grze liderka klasyfikacji Aneta Grzyb (Olimpek Połaniec) pokonała koleżankę klubową Monikę Domagałę 3-2. Takim samym wynikiem zakończył się mecz, w którym Paula Steinke (Orły Bodzentyn) pokonała zajmującą drugą pozycję w rankingu Agatę Sidło (Nosan Kielce). W meczach półfinałowych Aneta Grzyb pewnie wygrała z Iloną Słoką (KKB Końskie)3-1, a Żaneta Buczałowska (Jedynka Opatów) Paulę Steinke 3-2. Pojedynek finałowy zakończył się zwycięstwem Anety Grzyb 3-1, dla której była to trzecia wygrana w tegorocznej edycji rozgrywek.

W turnieju chłopców byliśmy świadkami bardzo skutecznej gry ze strony lidera rankingu Mateusza Lewandowskiego (KKB Końskie). Zawodnik z Końskich w drodze do finału w pięciu rozegranych spotkaniach stracił tylko jedną partię. W podobny sposób, od zwycięstwa do zwycięstwa, podążał wicelider klasyfikacji Maksymilian Król (Nosan Kielce). W meczu finałowym byliśmy świadkami bardzo dobrej gry ze strony Maksymiliana, który pewnie wygrał z Mateuszem 3-0. Na miejscu trzecim zawody zakończyli: Kamil Olesiński (Orlęta Bilcza) i Karol Sobieraj (Nosan Kielce). Tytuł Mistrzyni Świętokrzyskiej Młodzieżowej Ligi zdobyła Aneta Grzyb (Olimpek Połaniec) Miejsce drugie zajęła Agata Sidło (Nosan Kielce). Na miejscu trzecim została sklasyfikowana Monika Domagała (Olimpek Połaniec) i Ilona Słoka (KKB Końskie).

W rankingu chłopców zwyciężył Mateusz Lewandowski (KKB Końskie). Drugie miejsce - Maksymilian Król (Nosan Kielce). Miejsce trzecie zajęli: Karol Sobieraj (Nosan Kielce) i Kamil Olesiński (Orlęta Bilcza). W klasyfikacji drużynowej najlepszym zespołem został Nosan Kielce. Drugie miejsce zajął KKB Końskie a trzecie Olimpek Połaniec. Najlepsi zawodnicy poza pucharami otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Piotra Czupryńskiego, właściciela firmy Dom Rok. Nagrodzeni zostali również opiekunowie zespołów uczestniczących w rozgrywkach.

Był to kolejny udany sezon. W rozgrywkach wzięło udział ponad osiemdziesięciu zawodników z jedenastu klubów naszego województwa. Ze względu na duże zainteresowanie ligą nastąpił podział na dwie grupy. Wprowadzona została oddzielna klasyfikacja dla dziewcząt i chłopców. Po raz pierwszy relacjonowano zawody w Internetowej Telewizji Sportowej.

Galeria zdjęć

Aktualne Rankingi na stronie Świętokrzyskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej 2010

      Kielce, 15 listopada 2010 r.

Liga Biznesu - znamy medalistów

W ostatni poniedziałek poznaliśmy zespoły, które wywalczyły awans do strefy medalowej w Świętokrzyskiej Lidze Biznesu. Są to: Noma System, Media Expert, Mak Marketing i Visanti. Szczególnie emocjonujący przebieg miało spotkanie pomiędzy zespołami Becher i Visanti.

Zespół Mchała Kozłowskiego (Visanti) po przegranej w pierwszej rundzie 5-8 przystąpił do tego pojedynku bardzo zmobilizowany. Spotkanie od samego początku dobrze układało się dla tej ekipy. W odmianę 8 bil Rafał Wróblewski wygrał z Mirosławem Głowackim 3-1. W kolejnych grach padły wyniki remisowe (2-2) i tym samym przed ostateczną rozgrywką drużyna Visanti prowadziła 7-5. W ostatniej parze zobaczyliśmy ze strony Visanti Kamila Prota natomiast ekipa Becher wystawiła Roberta Stańczyka. Był to szczególny moment tego spotkania. Wygranie jednej partii w przypadku zespołu Becher oznaczało awans do strefy medalowej, natomiast dla Visanti wygranie spotkania i remis w dwumeczu, który oznaczał, że o wszystkim zadecydują rzuty karne. Nieopisana radość zapanowała w zespole Visanti po tym jak Kamil wbił bilę z numerem 9 ustalając wynik spotkania na 8-5. Następnie byliśmy świadkami wykonywania rzutów karnych. Pierwsza runda zakończyła się remisem 1-1, Rozstrzygnięcie padło już w pierwszej dogrywce. Po nie udanym zagraniu Adama Kowalskiego swoją szansę wykorzystał Rafał Wróblewski, dzięki któremu zespół Visanti mógł się cieszyć z awansu do półfinału. To spora niespodzianka, zważywszy, że ekipa Becher to najlepszy zespół ubiegłego sezonu, bardzo dobrze radzący sobie w tegorocznej edycji.

W pozostałych spotkaniach padły wyniki, które promują awansem do półfinałów zwycięskie zespoły z pierwszej rundy. Mak Marketing pokonał PGE Elektrociepłownię 8-1. Takim samym wynikiem Noma System wygrała z Nosanem . Natomiast zespół Media Expert pomimo przegranej 7-8 z ekipą Contact O/K uzyskał awans dzięki lepszej różnicy w wygranych partiach.

Runda półfinałowa zostanie rozegrana w dniach 22 i 29 listopada, o godzinie 18.30.

Zespół Noma System zmierzy się z Mak Marketing, natomiast Media Expert zagra z Visanti. Liderem klasyfikacji indywidualnej pozostaje zawodnik Noma System Wojtek Sajtyna.

Ranking na stronie Ligi Biznesu 2010

      Kielce, 10 listopada 2010 r.

Grand Prix Gór Świętokrzyskich - ostatnia eliminacja

Wyniki na żywo

Wideo na żywo

W najbliższą niedzielę odbędzie się VII eliminacja Contact Cup 2010, są to ostatnie w tym roku zawody i rozstrzygną kto zagra w turnieju finałowym Masters. Przypomnijmy, że do grona finalistów awansuje ''dwudziestka'' najwyżej sklasyfikowanych graczy z rankingu. Dodatkowo awans uzyskają: 1 osoba najwyżej sklasyfikowana z grupy ''zawodowej IV'', 1 osoba z tzw. ''dzikiej karty'' - do dyspozycji Dyrektora Turnieju, 1 osoba - do dyspozycji Sponsora Generalnego (w tym roku Contact O/K) oraz 1 osoba z turnieju kwalifikacyjnego, rozegranego po zakończeniu najbliższej eliminacji. W turnieju tym będą mogli uczestniczyć zawodnicy, którzy nie zdołali uzyskać awansu z rankingu końcowego oraz opuścili nie więcej niż jeden turniej eliminacyjny.

Miejsce: Kieleckie Centrum Bilardowe - Contact
Start: niedziela 14.11.2010 godz. 9.00
Odmiana gry: 8-bil (do 4 lub 3 wygranych partii)
Strój: regulaminowy (klasy B)

Nagrody:
1 m-ce - 250 zł + puchar
2 m-ce - 150 zł + puchar
3 m-ce - 50 zł + puchar
5 m-ce - statuetka

      Kielce, 3 listopada 2010 r.

Puchar Polski Kobiet
Powtórka z Sosnowca - kielecki finał w Tczewie

Podobnie jak w ostatnim Pucharze Polski Kobiet w Sosnowcu, również i tym razem finał między sobą rozegrały bilardzistki Nosanu Kielce. Ponownie tryumfatorką została Kasia Wesołowska, która zwyciężyła trzeci raz z rzędu. Srebro po raz drugi wywalczyła Oliwia Czupryńska. Po zawodach zawodach w Tczewie nasze zawodniczki prowadzą w Rankingu Polski Kobiet. Z 90 pukntami prowadzi Katarzyna Wesołowska, dalej druga jest Oliwa, która ma 20 punktów starty.

Świetne wyniki naszych bilardzistek optymistycznie nastawiają przez zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w Starachowicach. Dwa tygodnie wcześniej jednak rozegrana zostanie ostatnia eliminacja Pucharu Polski. Gospodarzem turnieju będzie klub Pino Gorlice.

Więcej informacji na temat cyklu na stronach Polskiego Związku Bilardowego      Kielce, 2 listopada 2010 r.

Puchar Europy Euro Tour
Karol Skowerski na podium w Portugalii

W 2006 roku było blisko podium. We włoskim Monfalcone bilardzista Nosanu Kielce - Karol Skowerski - dotarł do ćwierćfinału, gdzie uległ Holendrowi Nielsowi Feijenowi. Potem przez kilka lat szczytem mozliwości był etap 1/8 finału. Wszystko zmieniło się w sobotę w Portugalii. Skowerski po raz pierwszy w swojej karierze stanął na podium w turnieju EPBF Euro Tour.

Trzeba jednak przyznać iż w zawodach Skowerski miał sporo szczęścia, a dokładniej chodzi o przeciwników, którzy stawali w drodze do półfinału. Sześć kolejnych pojedynków nasz bilardzista rozegrał z zawodnikami spoza najlepszej 32-ki rankingu Europy. Tak się składało, iż teoretycznie słabsi wygrywali z bilardowymi gwiazdami, eliminując w ten sposób Skowerskiemu takich zawodników jak Marcus Chamat, Francisco Diaz czy Daryl Peach. Takie bieg wydarzeń skutecznie wykorzystał Karol, pokonując kolejno w strefie pucharowej Niemców Valery Kuloyantsa, Daniela Merbitza i w walce o półfinał Marko Vogela. Tutaj po dwóch prostych błędach Polaka i bardzo dobrej grze przeciwnika, Karol uległ Brytyjczykowi Chrisowi Mellingowi 1:9, który ostatecznie okazał sie zwycięzcą całego turnieju.

W zawodach wystartował również Radek Babica, który zajął wysokie 9 miejsce, przegrywając po dramatycznym meczu ze Scottem Higgins'em (Wielka Brytania) 7:9. Oprócz naszego zawodnika w Portugali wystartował również Mariusz Skoneczny (Duet Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki), jednak nie w zawodach za wiele nie zdziałał wygrywając zaledwie jeden mecz.

Turniej w Albufeira był przedostatnim Euro Tourem w tym roku. Początkiem grudnia najlepsi bilardziści Europy spotkaja się w Hiszpanii

3 miejsce dało Skowerskiemu awans na 29 miejsce w rankingu EPBF. Wyżej, bo na 25 pozycji jest Radosław Babica.

Pełne wyniki na stronie www.eurotouronline.eu      Kielce, 2 listopada 2010 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Biznesu
Pierwsza runda play-off za nami

Na etapie rozgrywek ''pucharu'' gramy systemem mecz - rewanż. Nie bez znaczenia jest więc każdy zdobyty punkt, który w końcowym rozliczeniu dwumeczu może zaważyć o awansie do strefy medalowej.

Sporo się działo przy stołach bilardowych. Szczególnie na uwagę zasługuje spotkanie pomiędzy najlepszą drużyną grupy I, Nomą System z Nosanem. Mecz rozpoczął się od zwycięstwa Wojtka Sajtyny nad Andrzejem Goczyńskim 3-0. Po remisie 2-2 w spotkaniu Bartka Malczewskiego z Grzegorzem Nowakiem zespół Noma System wygrywał 5-2. Niespodziewany zwrot akcji nastąpił w meczu pomiędzy Włodkiem Biełojedowem a Marcinem Misztalem. Nieskuteczne zagrania Włodka, szczególnie w końcowych fazach kilku partii, były bezlitośnie wykorzystywane przez Marcina. Zwycięstwo 5-1 zawodnika Nosanu niewątpliwie dla wielu osób obserwujących to spotkanie było sporym zaskoczeniem tym bardziej, że po tym meczu szala zwycięstwa przechyliła się na stronę Nosanu. W walce o ''ósmy'' punkt zobaczyliśmy Wojtka Sajtynę i Grzegorza Nowaka. Była to prawdziwa wojna nerwów. Lepiej w tej sytuacji poradził sobie zawodnik Noma System, który najpierw doprowadził do remisu, a następnie wygrywając kolejną partię ustalił wynik spotkania na 8-7.

Również ciekawy przebieg miało spotkanie pomiędzy liderem grupy II zespołem Becher z Visanti. Mecz rozpoczął się od zwycięstwa Michała Kozłowskiego, kapitana ekipy Visanti z Mirkiem Głowackim 3-2. W kolejnej parze zobaczyliśmy Roberta Stańczyka (Becher) i Rafała Wróblewskiego. Ten mecz miał dość jednostronny przebieg i zakończył się zwycięstwem Roberta 3-0. Po remisie 2-2 w meczu pomiędzy Adamem Kowalskim i Kamilem Szprotem bliżej zwycięstwa była ekipa Becher, która prowadziła z przewagą dwóch partii. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem ekipy Becher 8-5, a decydujący punkt zdobył Robert Stańczyk.

W pozostałych spotkaniach zespół Mak Marketing wygrał z PGE Elektrociepłownią 8-3, a ekipa Media Expert pokonała Contact O/K 8-5.

Runda rewanżowa zostanie rozegrana 8 listopada. Tradycyjnie początek gier zaplanowany jest na godzinę 18.30.
      Kielce, 25 października 2010 r.

Dynamic Billard Best of East
Bartosz Rozwadowski trzeci na Węgrzech, Radek Babica przegrał ranking.

Po zakończonych wczoraj w węgierskim Pecsu ostatnich zawodach Dynamic Billard Best of East można mieć mieszane uczucia. Z jednej strony mamy świetny wynik Bartosza Rozwadowskiego, druga strona medalu to przegrana w łącznym Rankingu Radka Babicy.

Przed zawodami na Węgrzech to właśnie nasz zawodnik miał największe szanse na zwycięstwo w tym roku. Plany pokrzyżowac mógł mu jedynie Dominik Zając i Babken Melkonyan (Armenia). Czarny sceniariusz się ziścił i Radek w 1/8 finału po porażce 6:7 z Konradem Piekarskim odpadł z turnieju. Babica musiał w tym momencie liczyc na podknięcie Babkena, jednak ten awansował do ćwierćfinału. Tutaj ostatnią nadzieją dla Radka był Michał Turkowski, który po pełnym emocji meczu niestety przegrał z Ormianinem 6:7. Melkonyan w ten sposób był już pewny zwycięstwa w łącznej klasyfikacji. Turkowski ostatecznie zajął 5 miejsce.

Lepiej spisał się inny bilardzista Nosanu Kielce - Bartosz Rozwadowski. Dziewiętnastolatek uległ dopiero w półfinale późniejszemu zwycięzcy - Mateuszowi Śniegockiemu (Hades Poznań). Jest to już drugi z rzędu udany występ Bartosza. Przypomnijmy iż tydzień temu w Debicy zwycięzył on w Grand Prix Polski WiK Pol Tour w 14/1.

W zawodach w Pecsu wystartował również właściciel firmy Nosan - generalnego sponsora Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego - Grzegorz Nowak. Mimo iż zakończył on udział na etapie 1/16 finału to debiut należy uznać za udany. Awans do drugiego etapu w tak silnie obsadzonym turnieju nie jest łatwym zadaniem. Blisko awansu do najlepszej 32-ki była Oliwia Czupryńska. Zaledwie kilka patrii dzieliło ja od wyjścia z grupy w której wygrała między innymi z mistrzem Europy juniorów - Wojtkiem Szewczykiem. Awansu nie zdołali również wywalczyć Katarzyna Wesołowska oraz Maksymilian Król (UKS Olimp Kielce).

Mamy nadzieję iż nasi bilardziści utrzymają wysoką formę aż do grudnia, kiedy to odbędzie się decydujące spotkanie w I Polskiej Lidze Bilardowej z Metal Fachem LP Sokółka. Zaraz potem czeka nas walka w indywidualnych Mistrzostwach Polski.      Kielce, 25 października 2010 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Biznesu 2010

Już w najbliższy poniedziałek (25 października), o godzinie 18:30 zostaną rozegrane pojedynki pierwszej rundy pucharowej Ligi Biznesu. Zmierzą się w nich:

- Noma System - Nosan
- Media Expert - Contact O/K
- Becher - Visanti
- PGE Elektrociepłownia - Mak Marketing

Zapraszamy wszystkich uczestników rogrywek oraz sympatyków ligi do wspólnego kibicowania.

Tabela rundy play-off oraz klasyfikacja indywidualna na stronie ŚBLB 2010      Kielce, 21 października 2010 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Młodzieżowa 2010 - 5 runda

Agata Sidło i Karol Sobieraj z Nosanu Kielce zostali zwycięzcami turnieju rozegranego w Połańcu, w ramach Świętokrzyskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej.

W przedostatniej kolejce spotkań nie obyło się bez niespodzianek. Słabiej niż do tej pory zaprezentował się lider klasyfikacji indywidualnej Mateusz Lewandowski (KKB Końskie), który zakończył zawody na 9 miejscu. Natomiast w kolejnej fazie gier zobaczyliśmy zawodników, którzy mają jeszcze szansę zdobyć tytuł mistrza ligi sezonu 2010. W meczach półfinałowych doszło do pojedynków pomiędzy zawodnikami z dwóch klubów; Orlęta Bilcza i Nosan Kielce. W pierwszym spotkaniu półfinałowym po bardzo wyrównanej grze Karol Sobieraj (Nosan Kielce) wygrał z Pawłem Migasem (Orlęta Bilcza) 3-2. Natomiast w drugim półfinale lepszy okazał się zawodnik z Bilczy Kamil Olesiński pokonując Maksymiliana Króla 3-1. Zawody wygrał Karol Sobieraj (Nosan Kielce), który w finale pokonał Kamila Olesińskiego 3-1.

W półfinałach dziewcząt zobaczyliśmy cztery najlepsze zawodniczki tego sezonu. Aneta Grzyb (Olimpek Połaniec) wygrała z Iloną Słoką (KKB Końskie) 3-1. Takim samym wynikiem Agata Sidło (Nosan Kielce) pokonała Monikę Domagałę (Olimpek Połaniec). Mecz finałowy zakończył się zwyciestwem Agaty 3-1.

Turniej finałowy zostanie rozegrany w Kieleckim Centrum Bilardowym 9 listopada.

Tabela z wynikami klasyfikacji indywidualnej oraz drużynowej na stronie ŚMLB      Kielce, 18 października 2010 r.

Grand Prix Polski WiK Pol Tour
Kielecki finał w Dębicy

Bilardziści Nosanu Kielce deklasują w tym sezonie rywali w odmianie 14/1. Po finale w Kielcach, gdzie zagrali Radosław Babica i Karol Skowerski, tym razem w najważniejszym pojedynku wystąpili Bartosz Rowadowski i Michał Turkowski. Kielczanie w zawodach szli jak burza i praktycznie bez problemów przechodzili kolejne rundy. Najwięcej strachu napędził Rozwadowskiemu Tomasz Kapłan, który ''urwał'' mu 73 punkty. W pozostałych meczach bezapelacyjnie górą byli reprezentanci Nosanu. Pojedynki półfinałowe były swego rodzaju zapowiedzią, tego co nas (miejmy nadzieję) czeka podczas grudniowej kolejki I Polskiej Ligi Bilardowej. Bartosz Rozwadowski nie dał szans Piotrkowi Kudlikowi (Metal Fach LP Sokółka) a Michał Turkowski pokonał ''do 55'' Konrada Piekarskiego (również Metal Fach). Przed finałem faworytem do zwycięstwa był bardziej doświadczony Michał, jednak w pierwszej fazie meczu przytrafił mu się nieszczęśliwy ''kick'', który praktycznie ustawił całe spotkanie. Rozwadowski popisał się czterdziestopunktowym breakiem i prowadzenia nie oddał już do końca. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 85:27. Dla Rozwadowskiego jest to pierwsze zwycięstwo w karierze w Grand Prix Polski WiK Pol Tour.

W strefie pucharowej mieliśmy jeszcze 4 reprezentantów kieleckich klubów. Niestety na etapie pierwszej rundy pucharowej swój udział w zawodach zakończyli Karol Skowerski i Maciej Wójcik (Nosan) oraz reprezentant Visanti Kolier.pl Kielce - Robert Pasternak. Radek Babica zajął 5 miejsce.

Turniej w Dębicy był ostatnim z cyklu WiK Pol Tour w tym roku. Teraz na podsumowanie sezonu 2010 czekają nas Mistrzostwa Polski w Starachowicach. Po tym turnieju dowiemy się, kto odjedzie nowym Chevroletem Spark. Szanse na wygraną ma Radek Babica, który w Rankingu sezonu 2010 wyprzedza zaledwie o 4 punkty Piotra Ostrowskiego (Duet Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki) i o 33 punkty Karola Skowerskiego. Zapowiada się więc emocjonujący koniec roku.

Pełne wyniki Grand Prix Polski na stronach Polskiego Związku Bilardowego.      Kielce, 14 października 2010 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Biznesu
Znamy uczestników rundy Play-off

Poznaliśmy już zespoły, które awansowały do rundy pucharowej w rozgrywkach Świętokrzyskiej Ligi Biznesu. Z grupy pierwszej są to ekipy: Noma System, Media Expert, Mak Marketing i Visanti. Natomiast z grupy drugiej: Becher, PGE Elektrociepłownia, Contact O/K oraz Nosan. W kolejnej fazie gier spotkania będą rozgrywane systemem mecz - rewanż. Pierwsza kolejka w fazie pucharowej zostanie rozegrana 25 października, początek spotkań godzina 18:30. Lider grupy pierwszej, zespół Noma System zagra z Nosanem, Media Expert z Contactem O/K.Natomiast ekipa Becher, która uzyskała awans z pierwszego miejsca w grupie II spotka się z Visanti. Ostatnią parę tworzą zespoły PGE Elektrociepłownia i Mak Marketing.

Po piątej kolejce spotkań liderem klasyfikacji indywidualnej został Wojtek Sajtyna (Noma System). Drugie miejsce zajął Adam Kowalski (Becher), ze stratą dwóch partii do lidera. Kolejne dwa miejsca zajmują zawodnicy Noma System; Bartek Malczewski i Włodek Biełojedow.

W zaległym spotkaniu zespół Media Expert pokonał ekipę Mak Marketing 8-5.

Tabela gier oraz klasyfikacja indywidualna na stronie Świętokrzyskiej Ligi Biznesu.      Kielce, 12 października 2010 r.

Cleaner Junior Tour
Srebrny Nosan

Dwa pojedynki finałowe w wykonaniu najmłodszych bilardzistów klubu Nosan mieliśmy okazję oglądać w ubiegłą niedzielę w Łodzi. Niestety zarówno Oliwia Czupryńska jak i Maciej Wójcik przegrali najważniejsze mecze i musieli zadowolić sie drugimi miejscami.

Oliwię w finale dziewcząt pokonała Daria Kobacka, dla której było to pierwsze zwycięstwo w karierze w turnieju tej rangi. Czupryńska była w tym meczu zdecydowana faworytką. Niestety błędy na decydujących bilach skutecznie wykorzystywała przeciwniczka. Dla naszej bilardzistki jest to trzeci z rzędu srebrny medal w Junior Tourze. Mimo iż na swoim koncie nie posiada ona zwycięstwa to zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji sezonu 2010.

Bez szans w finale chłopców był Maciej Wójcik. Wojciech Szewczyk pokonał naszego reprezentanta 50:4. Warto jednak dodać, że Maciek po dłuższej przerwie wreszcie zaliczył udany występ. W drodze do finału pokonał takich zawodników jak Konrad Piekarski (Metal Fach LP Sokółka) i Adrian Borowiec (Hades Poznań). Wójcik na chwilę obecną zajmuje 4 pozycję w juniorskim Rankigu Polski.

W zawodach wzięli udział również inni zawodnicy z Kielc. Na uwagę zasługuje dobry występ Agaty Sidło (5 miejsce). Pozostali nasi reprezentanci nie awansowali do strefy pucharowej.

Pełne wyniki na stronach Polskiego Związku Bilardowego.      Kielce, 6 października 2010 r.

Bilard Sport Amator Challenge
Ostatnia eliminacja już w najbliższą niedzielę

W najbliższą niedzielę 10 października zapraszamy do Kieleckiego Centrum Bilardowego na 5 eliminację do Mistrzostw Polski Amatorów. Początek rozgrywek o godzinie 12:00. Wpisowe tradycyjnie 20 zł.

Po niedzielnym turnieju znany bedzie ostateczny skład na finałowy turniej, który rozegrany zostanie pod koniec listopada w klubie Frame Łódź.

Aktualny Ranking TUTAJ.      Kielce, 4 października 2010 r.

Contact Cup 2010
Wojciech Gosk zwycięzcą szóstej eliminacji

Wygraną zawodnika klubu Pino Ventor Dębica zakończyły się rozgrywane wczoraj w Kieleckim Centrum Bilardowym zawody zcyklu Grand Pirx Gór Świętokrzyskich. Drugie miejsce zajął Mateusz Stefańczyk, który uległ w finale Wojtkowi 4:5. Na najniższym stopniu podium stanęli Maciej Życiński oraz po raz pierwszy w swojej karierze Michał Wydrych.

Po wczorajszym turnieju w dalszym ciągu na oriwadzeniu w Rankingu 2010 znajduje się Maciej Życiński. Drugi jest Tomasz Pawlik a następnie Jan Niewęgłowski. Ostatnia siódma eliminacja odbędzie się 14 listopada. Po tych zawodach poznamy skład, który wystąpi w turnieju Masters w styczniu 2011 roku.

W zawodach wzięło udział 39 zawodników a pojedynki można było śledzić na żywo na stronach Sportowej Telewizji Internetowej. Już teraz na www.tvsports.pl dostępna jest retransmisja najciekawszych spotkań. Serdecznie zapraszamy.

Aktualny Ranking na stronie Contact Cup 2010.      Kielce, 4 października 2010 r.

Świętokrzyska Młodzieżowa Liga Bilardowa
Czwarty turniej - Połaniec

W Połańcu po raz drugi w tym sezonie spotkali się uczestnicy rozgrywek ŚMLB. Duże słowa uznania należą się Dyrekcji Szkoły, Pani Annie Kosowicz za wysiłek jaki został włożony w stworzeniu odpowiednich warunków do przeprowadzenia imprezy, pomimo trwającego remontu budynku szkolnego.

Tradycyjnie ciekawie i emocjonująco działo się przy stołach bilardowych. W odmianę 9 bil zobaczyliśmy zmagania blisko pięćdziesięciu zawodników i zawodniczek z dziesięciu klubów naszego województwa. W turnieju dziewcząt najlepiej spisała się Aneta Grzyb zawodniczka ''Olimpka'' Połaniec, która w finale pokonała Paulinę Bernatek z ULKS ''Orły'' Bodzentyn 3-1. Na miejscu trzecim zawody zakończyły: Roksana Siekierska (Olimpek Połaniec) i Ilona Słoka (KKB Końskie). Natomiast wśród chłopców bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy ''Orlęta'' Bilcza, których aż trzech dotarło do strefy medalowej. W meczu finałowym, który był wewnętrzną rozgrywką pomiędzy zawodnikami z Bilczy, lepszy okazał się Paweł Migas, pokonując Kamila Olesińskiego 3-2. Trzecie miejsce przypadło w udziale Jakubowi Augustowskiemu (Orlęta Bilcza) i Karolowi Sobierajowi (Nosan Kielce).

Czwarta kolejka nie przyniosła dość istotnych zmian w rankingach. Liderką klasyfikacji indywidualnej pozostaje Aneta Grzyb (Olimpek Połaniec), która o 6 pkt. wyprzedza Paulę (Orły Bodzentyn) i Agatę Sidło (Nosan Kielce). W rankingu chłopców liderem pozostaje Mateusz Lewandowski (KKB Końskie), który o 5 pkt. wyprzedza Maksymiliana Króla (Nosan Kielce). Trzecią pozycję zajmuje Kamil Olesiński (Orlęta Bilcza). W Klasyfikacji drużynowej prowadzi zespół KKB Końskie (69 pkt). Na miejscu drugim pozostaje Nosan Kielce (66 pkt), który tylko 1 pkt. wyprzedza sklasyfikowany na trzecim miejscu zespół Olimpka Połaniec.

Kolejne zawody zostaną rozegrane w Połańcu 19 października. Początek gier w odmianę 9 bil o godzinie 9.30.

Aktualne Rankingi na stronie ŚMLB 2010.
      Kielce, 28 września 2010 r.

Najbliższe turnieje
Contact Cup i Liga Młodzieżowa już w tym tygodniu

Czwarta kolejka Świętokrzyskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej odbędzie się w czwartek 30 września w Połańcu. Zawody rozegrane zostaną w odmiane 9-bil. Więcej informacji na temat cyklu oraz aktualen rankingi na strochach Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Młodzieżowej 2010.

3 października w Kieleckim Centrum Bilardowym rozegrana zostanie 6 eliminacja Grand Prix Gór Świętokrzyskich - Contact Cup. Niedzielny turniej rozpocznie się o godzinie 10:00, zapisy do 9:30. Tym razem zagramy w 9-bil a nagrody rozkładają się w następujący sposób:

1 miejsce - puchar + 250 zł
2 miejsce - puchar + 150 zł
3 miejsce - puchar + 50 zł

Zawodnicy, którzy znajdą się jeszcze w gronie najlepszych ośmiu, otrzymają pamiątkowe statuetki.

Więcej na temat Contact Cup 2010 na stronach Grand Prix Gór Świętokrzyskich 2010      Kielce, 24 września 2010 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Biznesu
W poniedziałek ostatnia kolejka spotkań

Już w najbliższy poniedziałek (27 września), o godzinie 18.30 zostanie rozegrana ostatnia kolejka spotkań w rundzie zasadniczej Ligi Firm. Zapowiada się interesujący wieczór. W grupie pierwszej poza zespołami Noma System i Mak Marketing sprawa awansu do kolejnej fazy gier dla Media Expert, Visanti i SFT Pool uzależniona jest od wyników spotkań. Zespół Visanti zmierzy się z liderem ekipą Noma System, Media Expert będzie szukał swoich szans w spotkaniu z Mak Marketing, a SFT Pool z Cover.

W grupie drugiej dojdzie do spotkania pomiędzy liderem zespołem Becher i wiceliderem, drużyną PGE Elektrociepłownia. W dwóch pozostałych meczach zespół Contact O/K zmierzy się z ekipą Nosan, a TVP Kielce z Grants CSP.

Wyniki IV kolejki spotkań:

Grupa I
Noma System - SFT Pool 8-3
Mak Marketing - Cover 8-6
Visanti - Media Expert 8-6

Grupa II

Becher - TVP Kielce 8-3
Nosan - Grants CSP 8-5
PGE Elektrociepłownia - Contact O/K 8-3      Kielce, 21 września 2010 r.


Jeśli lecieć to do słońca
Jeśli marzyć to bez końca
Gdy całować to serdecznie
A gdy kochać to już wiecznie.


Wszystkiego Najlepszego na nowej drodze życia dla Anny i Marka MARCINKOWSKICH życzą Zarząd Stowarzyszenia oraz grono bilardzistów z Kielc.

      Kielce, 21 września 2010 r.

Sekcja Bilarda Sportowego
Przyjmujemy zapisy na zajęcia

Pragniemy poinformować iż przyjmowane są zapisy na zajęcia sekcji bilarda sportowego. Treningi poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy a miejscem spotkań będzie Kieleckie Centrum Bilardowe. Zapisy tylko do 30 września!

Więcej informacji na temat zajęć w zakładce ''TRENING''      Kielce, 20 września 2010 r.

I Polska Liga Bilardowa
Zadanie wykonane - 6 punktów w Białymstoku

To miała być formalność. Nosan Kielce jako lider tabeli jechał do Białegostoku na mecz z zajmującą przedostatnie miejsce w tabeli Elidą. Po kiepskim występie z Konsalnetem Warszawa w tej chwili każdy, nawet mały punkt jest ważny. Tymczasem w pierwszym pojedynku podopieczni Marka Karlikowskiego zgotowali nam horror.

Rozpoczęło się niedobrze bo od porażki Karola Skowerskiego z Karolem Augustynowiczem w 14/1. Na pozostałych stołach wydawało się że sytuacja jest pod kontrolą i ostatecznie będzie 3:1 dla naszych. Michał Turkowski pewnie pokonał Krzysztofa Tymińskiego w 10-bil a Bartosz Rozwadowski zwycięzył po sporym szczęściu z Przemkiem Markowskim w 9-bil. Końcowy rezultat więc standardowo był uzależniony od wyniku Radka. Babica prowadził w pojedynku z Tomaszem Strukiem już 8:3 jednak trzy białe bile wbite z rozbicia doprowadziły to rezultatu 9:8 dla zawodnika gospodarzy. W osiemnastej partii Struk popełnił faul i zrobiło się 9:9. Dobre rozbicie Radka i jest duża szansa na partię ''z kija''. Problemem okazało się wyjście z ostatniej kuli kolorowej na bilę czarną. Biała po odbiuciu się od trzech band bardzo szczęśliwie zbiła się w ''ósemką'' ustawiając końcowy strzał centralnie do łuzy narożnej.

Drugi mecz przeszedł już bez emocji. Nosan szybko doprowadził do rezultatu 3:0 a swój mecz rozgrywał już tylko Turkowski z Karolem Augustynowiczem. Kielczanin przegrywał 3:8, jednak wyraźnie rozluźniony psychicznie zdołał doprowadzić do remisu a następnie zwyciężyć w całym meczu 10:9. Punkt zdobyty przez Michała może mieć duże znaczenie pod koniec sezonu, kiedy to rozstrzygnie się walka o medale

Nosan w Białymstoku zdobył bardzo ważne punkty. W tej chwili nasi bilardziści zajmują pierwsze miejsce w tabeli z trzema punktami przewagi nad drugim Konsalnetem. W przedostatniej kolejce Nosan będzie musiał liczyć na potknięcia rywali (pauza) a w grudniu podczas ostatniej rundy konieczny jest dobry mecz z Metal Fachem LP Sokółka. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, tytuł mistrzowski po dwóch latach przerwy może wrócić do kieleckiego klubu.

Więcej na temat Polskiej Ligi Bilardowej na stronach Polskiego Związku Bilardowego.      Kielce, 13 września 2010 r.

Grand Prix Polski WiK Pol Tour
Fatalny finisz Skowerskiego
Czterech z Nosanu w pierwszej ósemce

Karol Skowerski z Nosanu Kielce zajął drugie miejsce w rozegranych w miniony weekend Mistrzostwach Warszawy w 10-bil. Aktualny mistrz Polski w tej odmianie uległ po pełnym emocji finale Piotrowi Ostrowskiemu 5:6. Ogladający finał mieli powtórkę z rozrywki. Przebieg spotkania miał niemalże taki sam przebieg jak ten ze Środy Wielkopolskiej, gdzie Karol chybił prostą meczową ''dziewiątkę''. Tutaj było podobnie. Skowerski przegrywajac 2:5 skończył partię ''z podejścia'' i dwie kolejne ''z kija''. Po ostatnim rozbiciu na stole ustawił się klarowny układ. Zanosiło się więc na kolejny ''kij'' i koniec meczu. Problemem okazała się jednak prosta ''czwórka'', którą Karol z pewnością będzie pamiętał jeszcze przez pewien czas. Po raz drugi bilardzista Nosanu przegrywa z Piotrem Ostrowskim w ten sam sposób, popełniając w decydujacej partii prosty błąd.

Świetnie spisała się pozostała trójka Nosanu. Maciej Wójcik dotarł do półfinału, gdzie uległ Skowerskiemu. Bartosz Rozwadowski i Michał Turkowski sklasyfikowani zostali na 5 pozycji. W zawodach nie wziął udziału Radosław Babica, który wspólnie z Mariuszem Skonecznym walczył na Filipinach w turnieju World Cup of Pool.

Więcej na temat Grand Prix Polski WiK Pol Tour, oraz aktualny Ranking Polski na stronach Polskiego Związku Bilardowego.      Kielce, 9 września 2010 r.

Świętokrzyska Liga Biznesu

Już w najbliższy poniedziałek (13 września) po wakacyjnej przerwie zostaną wznowione rozgrywki ligi biznesu. Przed nami przedostatnia kolejka spotkań rundy zasadniczej, w której w grupie pierwszej zmierzą się zespoły: Visanti z Media Expert oraz Mak Marketing z Cover.

W meczu rozegranym awansem zespół Noma System pokonał SFT Pool 8-3. W grupie drugiej spotkają się ekipy: Becher z TVP Kielce, Nosan z GrantsCSP oraz PGE Elektrociepłownia z Contact O/K.

Rozpoczęcie spotkań o godzinie 18.30.

Podczas Ligo Biznesu odbędzie się również prezentacja książki, historii polskiego sportu bilardowego - ''Od karambola do poola''.

.      Kielce, 7 września 2010 r.

Puchar Polski Kobiet
Kielecki popis w Poznaniu

W czasie gdy nasi pierwszoligowcy walczyli o punkty, dwie najlepsze bilardzistki kieleckigo klubu walczyły w Puchrze Polski Kobiet, który w niedzielę rozegrany został w klubie Zakręcona Bila. Na starcie stanęło 16 zawodniczek. Dwie pierwsze pozycje należały do nas. Kasia Wesołowska pokonała w finale Oliwię Czupryńską i jest to jej drugie zwycięstwo w tegorocznym cyklu. W tym sezonie nasze bilardzistki brylują. Na cztery rozegrane eliminacje, tzry razy złoto przypadło Nosanowi.

Pierwsze miejsce w Poznaniu umocniło Wesołowską na pozycji liderki polskiego rankingu. Drugie miejsce w klasyfikacji 2010 zajmuje Izabela Łącka z Falcona Sonowiec, trzecia jest Oliwia Czupryńska.

Więcej na temat Pucharu Polski Kobiet na stronach Polskiego Związku Bilardowego.      Kielce, 6 września 2010 r.

I Polska Liga Bilardowa
Złoty medal powoli się oddala...

Wczoraj w Kieleckim Centrum Bilardowym prowadzący w tabeli zespoł Nosanu Kielce podejmował wicelidera Konsalnet Warszawa. Po tym meczu z optymizmem mieliśmy patrzeć w przyszłość. Formalność w Białymstoku i dobry mecz z Metal Fachem na zakończenie miały nam dać upragniony tytuł mistrzowski. Tymczasem Kielczanie będą musieli się sprężyć aby zdobyć w tym sezonie medal...

W pierwszym pojedynku dla naszego zespołu zapunktowali Babica i Skowerski. Radek po dobrej grze pokonał w 10-bil 10:6 Marka Derka, Karol zwyciężył po pełnym emocji, zwrotów sytuacji i prostych błędów meczu w 8-bil - Tomasza Kapłana 10:8. Mimo prowadzenia Bartosza Rozwadowskiego 8:6 ze Sławkiem Nowakiem, pojedynek w 9-bil zakończył się zwycięstwem dla Konsalnetu. Michał Turkowski również skutecznie nie zapunktował, jednak w pewnym sensie może byc usprawiedliwiony. Z Michałem bezbłędnie zagrał Wojciech Szewczyk.

Nie takiego startu spodziewali się kibice zgromadzeni w Kieleckim Centrum Bilardowym. Remis jednak nie był złym rezultatem. Bardziej zmowtywowani Kielczanie teraz musieli powalczyć o trzy punkty.

Wynik spotkania otworzył Tomasz Kapłan, wygrywając z Turkowskim 100:59. Pół godziny później drugi punkt stracił Rozwadowski, który po kiepskiej grze przegrał z Markiem Derkiem. Pozostała więc walka ponownie o remis. Mimo iż Radek Babica wysoko prowadził ze Sławkiem Nowakiem to dwa stoły dalej Skowerski przegrywał z Szewczykiem 6:9. Karol robił co mógł. Kuriozalny ''jump shot'' na ''ósemkę'' i jest 7:9. Układ na 8:9 można określić jednym słowem - ''kosmos''. Dwa bardzo trudne wbicia oraz spektakularny ''jump na bandę'' i jest już tylko 8:9. Szansa pojawia się również w 18 partii kiedy to Wojtkowi nic nie wpada z robicia, jednak Skowerski popełnia dość prosty błąd już na początku układu. Problemów z zakończeniem układu nie miał już Szewczyk, wygrywając ostatecznie 10:8 co dało zwycięstwo Konsalnetowi w całym meczu.

Mimo iż po 6 kolejce Nosan w dalszym ciągu zasiada w fotelu lidera, to sytuacja Kielczan nie wygląda różowo. Do zakończenia rozgrywek już tylko 3 kolejki z czego jedną serię Nosan będzie pauzował. Więcej się wyjaśni już za dwa tygodnie, kiedy to Nosan wyjedzie do Białegostoku a Konsalnet Warszawa zagra z Metal Fachem LP Sokółka.

Więcej na temat Polskiej Ligi Bilardowej na stronach Polskiego Związku Bilardowego.
      Kielce, 31 sierpnia 2010 r.

Memoriał Szczepana Różyckiego
Oliwia Czupryńska zwyciężczyniąPiętnastoletnia zawodniczka Nosanu Kielce wygrała rozgrywany wczoraj w Kieleckim Centrum Bilardowym Memoriał Szczepana Różyckiego. Oliwa nie dała żadnych szans swoim rywalom i zarówno przez eliminacje jak i strefę pucharową przeszła jak burza. w finale zmierzyła się z największą niespodzianką turnieju - Piotrem Tomczykiem z Radomia. Na najniższym stopniu podium uplasowali się Piotr Kucharski i Mariusz Klimek.

Memoriał Szczepana Różyckiego był nie tylko turniejem. Pamiętając o Szczepanie organizatorzy chcą zapobiegać tragediom, jakie wyrządzają na drogach pijani kierowcy. Nikt z nas nie może byc obojętny, musimy potrafić dostrzec problem który zazwyczaj pojawia się wtedy, gdy tragedia już się wydarzy. Hasło przewodnie w niedzielę brzmiało ''Pijany kierowca zabił mojego przyjaciela!'' Naklejki z takim napisem na tle czerwonej dłoni były rozdawane podczas zawodów.

Organizatorzy już teraz zapowiedzieli kolejną edycję Memoriału, który rozegrany zostanie oczywiście w sierpniu przyszłego roku

Galeria zdjęć z II Memoriału Szczepana Różyckiego

Pełne wyniki zawodów


      Kielce, 24 sierpnia 2010 r.

Memoriał Szczepana Rózyckiego
V eliminacja Contact Cup

Wyniki na żywo.


Minęły dwa lata od tragicznej śmierci Szczepana. 26 sierpnia 2008 roku pijany kierowca potrącił jadącego na skuterze naszego przyjaciela - w skutek ciężkich obrażeń zmarł. Aby uczcić jego pamięć V turniej eliminacyjny Grand Prix Gór Świętokrzyskich w Pool Bilard nosi nazwę: ''Memoriał Szczepana Różyckiego''. To właśnie w klubie u Szczepana w ''Karakalu'' rozgrywaliśmy pierwsze zawody cyklu Grand Prix. ''Szczepcia'' pamiętamy jako uśmiechniętego i radosnego kolegę, emanował niezwykłą energią i ciepłem, budził sympatię od pierwszego kontaktu i był powszechnie lubiany. Miał dar gromadzenia wokół siebie ludzi. Dla grupy przyjaciół był autorytetem i oparciem. Dziś miałby niespełna 30 lat.

Memoriał Szczepana Różyckiego (V Eliminacja Contact Cup 2010) odbędzie się 29 sierpnia 2010r. Firma Media Expert przygotowała dla najlepszych wspaniałe nagrody o łącznej wartości 1000 zł ,dodatkowo gadżety od Mak Marketing i PZBil.

Zapisy: 29.08.2010 (niedziela) od godz. 9.00 do 9.30
Rozpoczęcie gier: godz. 10.00
Wpisowe: 30 zł (kobiety 10 zł)
Odmiana gry: 8-bil
Jackpot: 105 zł + nagroda niespodzianka

Nagrody:
I miejsce – puchar + Nagroda AGD
II miejsce – puchar + Nagroda AGD
III miejsce – puchar + zestaw akcesoriów PC + gadżet
V miejsce – statuetka + gadżet

Przypominamy o regulaminowym stroju bilardowym.

      Kielce, 24 sierpnia 2010 r.


Wśród ciągłej życia pogody,
niech rozkosz Was oplata,
wśród miłości, wiary, zgody
żyjcie w zdrowiu długie lata.


Wszystkiego Najlepszego na nowej drodze życia dla Izabeli i Łukasza SZUBY życzą Zarząd Stowarzyszenia, koledzy z drużyny oraz grono bilardzistów z Kielc.

      Kielce, 24 sierpnia 2010 r.

"Pasta" wygrywa w ostatniej eliminacji!!

Za nami ostatnia juz zawody z cyklu "Wtorkowe granie". Zwycięzył Robert Pasternak Pokonując w finale Grzegorza Nowaka. Robert dzięki temu zwycięstwu awansował na pierwsze miejsce w rankingu, wyprzedzając swoją nażeczoną Milene Grandos. Na półfinale ostatnie zawody zakończyli natomiast: Michał Kozłowski oraz gwiazda i ozdoba całego cyklu, przesympatyczna Diana Konieczna dla której połfinał tych prestiżowych zawodów jest niewątpliwie życiowym sukcesem. Gratulujemy!! W ostatni już wtorek wakacji odbędzie się turniej Masters cyklu "Wtorkowe granie" do którego awans uzyskało 8 osób. Start godzina 20. Puchary dla wszystkich uczestników turnieju Masters. Dla zwycięscy turnieju finałowego nagroda niespodzianka o pojemności 1L. Turniej przeznaczony jest tylko dla osób pełnoletnich.

Chętnych do wzięcia udziału w zawodach odsyłamy po więcej informacji do p. Krzysztofa Mysiora - tel. 604-448-398.

Wtorkowe granie - ulotka informacyjna

Aktualny ranking

      Kielce, 20 sierpnia 2010 r.

Kolejny turniej, kolejny zwycięzca!!!

W ostatni wtorek odbył się przedostatni już turniej z cyklu ''wtorkowe granie''. Bezkonkurencyjny okazał się Michał Kozłowski, który w finale pokonał nie byle kogo bo młodą gwiazde kieleckiej sceny bilardowej, uczestnika prestiżowych zawodów World Pool Masters w Las Vegas, Bartosza Rozwadowskiego. Na najniższym stopniu podium staneli Łukasz Szuba oraz Grzegorz Nowak. W najbliższy wtorek ostatni już turniej z cyklu "wtorkowe granie". Start godzina 20. Turniej przeznaczony jest tylko dla osób pełnoletnich.

Chętnych do wzięcia udziału w zawodach odsyłamy po więcej informacji do p. Krzysztofa Mysiora - tel. 604-448-398.

Wtorkowe granie - ulotka informacyjna

Aktualny ranking

      Kielce, 17 sierpnia 2010 r.

Mistrzostwa Europy juniorów - worek medali dla Polski
Brązowy krążek dla Oliwii Czupryńskiej

Podobnie jak przed rokiem, wielkim sukcesem dla reprezentacji Polski zakończyły się rozegrane w Holandii Mistrzostwa Europy juniorów. Nasi bilardziści przywieźli do kraju aż dziewięć medali. Do tak dobrego wyniku przyczyniła się również reprezentantka Kieleckiego klubu Nosan - piętnastoletnia Oliwia Czupryńska. W odmianie 10-bil stanęła na najniższym stopniu podium, zdobywając pierwszy w swojej karierze medal mistrzostw Starego Kontynentu. Bardzo blisko powtórki wyniku było również w ''ósemkę''. Tutaj jednak Oliwka uległa w ćwierćfinale reprezentantce Niemiec.

Serdecznie gratulujemy Oliwii zyciowego sukcesu i... liczymy na więcej. Przed Czuprynską bowiem jeszcze 3 lata startów w kategorii juniorów.

Pełne wyniki turnieju na stronach www.epconline.eu

      Kielce, 13 sierpnia 2010 r.

Milena najlepsza!!!

W ostatni wtorek niesamowitego wyczynu dokonała Milena Grandos, jako jedyna uczestniczka zawodów okazała się najlepsza, pozbawiając szans na zwycięstwo 14 mężczyzn. "Kobiety mają pierwszeństwo". Dzieki tej wygranej Milena awansowała na pierwsze miejsce w rankingu całego wakacyjnego cyklu. Zapraszamy wszystkich ponownie na kolejne zawody już w najbliższy wtorek. Start godzina 20. Turniej przeznaczony jest tylko dla osób pełnoletnich.

Chętnych do wzięcia udziału w zawodach odsyłamy po więcej informacji do p. Krzysztofa Mysiora - tel. 604-448-398.

Wtorkowe granie - ulotka informacyjna

Aktualny ranking

      Kielce, 8 sierpnia 2010 r.

Tym razem mgr inż. "Pasta" najlepszy.

Kolejny brak Ziemowita i kolejny zwycięzca. Robert Pasternak pokonał rewelację zawodów, zawodnika Ligi Biznesu Krystiana Kruka dla którego 2 miejsce w tak prestiżowych zawodach będzie życiowym sukcesem. 3 miejsce dla Tomasza Pawlika oraz Łukasza Dzirby, który jest już o włos od awansu na 1 miejsce w rankingu. Zapraszamy wszystkich ponownie na kolejne zawody już w najbliższy wtorek. Start godzina 20. Turniej przeznaczony jest tylko dla osób pełnoletnich.

Chętnych do wzięcia udziału w zawodach odsyłamy po więcej informacji do p. Krzysztofa Mysiora - tel. 604-448-398.

Wtorkowe granie - ulotka informacyjna

Aktualny ranking


      Kielce, 28 lipca 2010 r.

Retransmisje bilardowe na TVsports.pl

Zapraszamy na stronę Sportowej Interentowej Telewizji. W serwisie dostępna jest już retransmisja z rozegranego w ubiegły weekend w Kieleckim Centrum Bilardowym Grand Prix Polski WiK Pol Tour w 14/1. Przypomnijmy, iż zawody należały do bilardzistów Nosanu Kielce. Zwyciężył Karol Skowerski, pokonując w finale Radka Babicę. Na 3 miejscu sklasyfikowany został Bartosz Rozwadowski

Na www.tvsports.pl można również zobaczyć najciekawsze spotkania z czwartej eliminacji Grand Prix Gór Świętokrzyskich - Contact Cup 2010. Jeśli jesteście ciekawi, jak Mateusz Czyż sięgał po zwycięstwo, serdecznie zapraszamy.

Na naszej stronie dostępna jest również galeria zdjęć z turnieju

      Kielce, 29 lipca 2010 r.

Kolejny turniej wtorkowy za nami.

Pod nieobecność ,bezkonkurencyjnego w te wakacje, "ziomka", w ostatnim wtorkowym turnieju zwyciężył Lukasz Dzirba pokonujac w finale tych zawodów Grzegorza Nowaka. Na najniższym stopniu podium staneli: Bartosz Malczewski i Robert Stanczyk. Zapraszamy wszystkich ponownie na kolejne zawody już w najbliższy wtorek. Start godzina 20. Turniej przenaczony jest tylko dla osób pełnoletnich.

Chętnych do wzięcia udziału w zawodach odsyłamy po więcej informacji do p. Krzysztofa Mysiora - tel. 604-448-398.

Wtorkowe granie - ulotka informacyjna

Aktualny ranking

      Kielce, 26 lipca 2010 r.

Grand Prix Polski WiK Pol Tour
Bilardziści Nosanu Kielce w rolach głównych

Zwycięstwem Karola Skowerskiego z Nosanu Kielce zakończyły się wczoraj w Kieleckim Centrum Bilardowym zawody z cyklu Grand Prix Polski WiK Pol Tour. Skowerski rozpoczął turniej słabo. Wprawdzie pokonał w pierwszej rundzie Bartosza Bielca, lecz grą nie zachwycał. Potem w dwóch pojedynkach był już ''poza burtą'' jednak skutecznie wykorzystywał otrzymywane szanse.

W zawodach pierwszy skład Nosanu spisał się wspaniale. Srebrny medal wywalczył Radek Babica a na najniższym stopniu podium stanął Bartosz Rozwadowski. Gdyby Michał Turkowski pokonał w ćwierćfinale Huberta Łopotko (Metal Fach LP Sokółka), mielibyśmy ''niebieskie podium''. Ostatecznie jednak Michał zakończył udział w zawodach na 5 miejscu.

W turnieju wystartowała kilkunastoosobowa ekipa graczy z Kielc. Oprócz wyżej wymienionych, do strefy pucharowej awansował Mateusz Stefańczyk (Fugit Kielce), który w pierwszym meczu uległ Bartoszowi Rozwadowskiemu.

Z zawodów przeprowadzona została relacja wyniki on-line oraz transmisja video na żywo. Już wkrótce na stronach Sportowej Telewizji Internetowej będzie można zobaczyć te spotkania ponownie.

Polecamy również galerię zdjęć na stronach Polskiego Związku Bilardowego.

      Kielce, 21 lipca 2010 r.

Trwa świetna passa Ziemowita.

Za nami trzeci juz turniej z cyklu "wtorkowe granie". Po raz kolejny najlepszy okazał sie Ziomek. Trzecie zawody, trzecie zwyciestwo. Na drugim miejscu zawody zakończył Bartosz Malczewski. Zapraszamy wszystkich ponownie na kolejne zawody już w najbliższy wtorek. Start godzina 20. Turniej przenaczony jest tylko dla osób pełnoletnich.

Chętnych do wzięcia udziału w zawodach odsyłamy po więcej informacji do p. Krzysztofa Mysiora - tel. 604-448-398.

Wtorkowe granie - ulotka informacyjna

Aktualny ranking

      Kielce, 19 lipca 2010 r.

Grand Prix Gór Świętokrzyskich - Niedzielny Maraton

Uff jak gorąco. Te słowa w ostatnich dniach padają nader często i tak właśnie było na IV Eliminacji Grand prix Gór Świętokrzyskich Contact Cup 2010, ale nie tylko z powodu aury, a w głównej mierze ze względu na atmosferę sportową. Do Kieleckiego Centrum Bilardowego - Contact przybyło aż 80 zawodników, a to za sprawą uczestników obozu bilardowego, który właśnie trwa w Kielcach. Zwycięzcą turnieju został Mateusz Czyż (Frugit Kielce), pokonując w finale po wyrównanej walce lidera rankingu Macieja Życińskiego (KKB Końskie) 5-4. Niespodzianką było 3 miejsce bardzo młodego ''obozowicza'' Pawła Hurnika (Frame Łódź). Na najniższym stopniu podium stanęła również - utytułowana Oliwia Czupryńska (Nosan Kielce). Retransmisja video już wkrótce na stronie TVsports.pl.

Kolejne zawody 29 sierpnia - II Memoriał im. Szczepana Różyckiego.

Wyniki On-Line Grupa 1
Wyniki On-Line Grupa 2
Wyniki On-Line Puchar

      Kielce, 14 lipca 2010 r.

"Ziomek" znowu najlepszy.

Za nami drugi turniej z cyklu "wtorkowe granie". Ponownie najlepszy okazał sie Ziemowit Janaszek. Nie miał On łatwej drogi, pierwszy swój pojedynek przegrał i wylądował na lewej stronie. Bezbłedna gra w kolejnych 6 pojedynkach (przegral tylko 4 partie) doprowadziła go do drugiego z rzędu zwycięstwa. Na drugim miejscu zawody zakończył Jan Niewęgłowski, a na najniższym stopniu podium staneli, Mateusz Czyż oraz mgr Robert Pasternak(Gratulacje!!). Zapraszamy wszystkich ponownie na kolejne zawody już w najbliższy wtorek. Start godzina 20. Turniej przenaczony jest tylko dla osób pełnoletnich.

Chętnych do wzięcia udziału w zawodach odsyłamy po więcej informacji do p. Krzysztofa Mysiora - tel. 604-448-398.

Wtorkowe granie - ulotka informacyjna

Aktualny ranking

      Kielce, 12 lipca 2010 r.

EPBF Euro Tour
W strefie pucharowej tylko Radek Babica

Zawodnicy pierwszego składu Nosanu Kielce wzięli udział w Pucharze Europy EPBF Euro Tour, który w sobotę zakończył się w Austrii. Spośród czteroosobowej ekipy najlepiej wypadł Radosław Babica, który zdołał jako jedyny awansować do strefy pucharowej. Szans na dalszą grę pozbawił naszego bilardzistę Rosjanin Ruslan Chinahov.

Pozostali nasi reprezentanci nie odegrali większej roli w turnieju i zajęli kolejno: Bartosz Rozwadowski - 49 miejsce, Karol Skowerki i Michał Turkowski - 65 pozycja

Niezły występ zaliczyło dwóch polskich bilardzistów. Wojciech Trajdos (Konsalnet Warszawa) dotarł do ćwierćfinału natomiast Konrad Piekarski (Metal Fach LP Sokółka) sklasyfikowany został na wysokim 9 miejscu. Zawody w Austrii wygrał Karl Boyes dla którego było to pierwsze zwycięstwo w karierze. Brytyjczyk tym samym został liderem europejskiego rankingu EPBF

Pełne wyniki na oficjalnej stronie Euro Tour 2010

      Kielce, 6 lipca 2010 r.

Za nami pierwszy wtorkowy turniej.

Świetnia zabawa, wspaniała atmostera, duża frekwencja tak w skrócie można opisac pierwsze zawody z cyklu wtorkowego grania. Do rywalizacji o nagrodę ''niespodziankę'' stanęło 25 osób. Prawdziwą rewelacją zawodów była Milena Grandos która jak burza przeszła przez pojedynki eliminacyjne wykazująć sie przy tym niesłychaną ''kondycją'' tego wieczoru, w finale poniosła jednak porażkę przegrywając minimalnie 2:3 z ogromnie ''doświadczonym graczem'' Ziemowitem Janaszkiem. Zapraszamy wszystkich ponownie na kolejne zawody już w najbliższy wtorek. Start godzina 20. Turniej przenaczony jest tylko dla osób pełnoletnich.

Chętnych do wzięcia udziału w zawodach odsyłamy po więcej informacji do p. Krzysztofa Mysiora - tel. 604-448-398.

Wtorkowe granie - ulotka informacyjna

Aktualny ranking

      Kielce, 2 lipca 2010 r.

Wakacyjna promocja w Kieleckim Centrum Bilardowym

Informujemy, iż w okresie wakacyjnym, czyli przez cały lipiec i sierpień, godzina gry w bilard w Kieleckim Centrum Bilardowym kosztuje tylko 10 zł. Klub czynny jest codziennie w godzinach 16-24. Serdecznie zapraszamy

      Kielce, 2 lipca 2010 r.

Mistrzostwa świata w 9-bil
Karol Skowerski poza turniejem. Szansa na awans Radka Babicy

W stolicy Kataru - Doha trwają mistrzostwa świata w ''dziewiątkę''. Niestety poza turniejem jest już bilardzista Nosanu Kielce Karol Skowerski, który przegrał dwa pierwsze mecze i zakończył swój udział w zawodach. Lepsi od Kielczanina okazali się Christian Reimering z Niemiec (porażka 5:9) oraz Syryjczyk Ibrahim Al Khadar (przegrana 6:9). Kolega klubowy Karola - Radosław Babica rozpoczął imprezę równiez od porażki z Japończykiem Hijikatą, jednak po lewej stornie tabeli po dramatycznym meczu zwyciężył z bilardzistą gospodarzy Abdulatif Fawal 9:7 i dzisiaj o godzinie 15:00 zagra o awans do strefy pucharowej. Przeciwnikiem Polaka będzie Kanadyjczyk Alain Martel

W zawodach bierze udział również Mariusz Skoneczny (Duet Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki), który zwycięstwem we wczorajczym meczu nad zawodnikiem z Libanu zapewnił sobie miejsce w strefie pucharowej.

Więcej na temat mistrzostw na oficjalnej stronie turnieju.


      Kielce, 24 czerwca 2010 r.

Świętokrzyska Młodzieżowa Liga Bilardowa - 3 kolejka

Wyjątkowa oprawa towarzyszyła III kolejce rozgrywek Świętokrzyskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej. Gośćmi turnieju była Reprezentacja Polski w Pool Bilardzie: Radosław Babica, Tomasz Kapłan i Wojtek Trajdos. Spotkanie z najlepszymi zawodnikami w kraju wywarło duże wrażenie na młodych zawodnikach. Wspólne zdjęcie mistrzem Polski czy autograf z pewnością będą stanowić atrakcyjną pamiątkę w zbiorach młodych bilardzistów. Dla odważnych była okazja do spróbowania swoich sił przy stole bilardowym.

Po oficjalnym otwarciu zawodów przez wiceprezesa PZBil Darka Kobackiego oraz członka zarządu Arkadiusza Sząszora ponad sześćdziesięciu zawodników przystąpiło do gry w odmianę 8 bil. Rywalizacja sportowa przyniosła wiele nieoczekiwanych rozstrzygnięć. Szczególnie zespół gospodarzy - Nosan Kielce nie może tych zawodów zaliczyć do udanych. Piąte miejsce Agaty Sidło oraz dziewiąte Maksymiliana Króla to zbyt mało aby pozostać na fotelu lidera rankingu indywidualnego. Powody do zadowolenia mają natomiast zawodniczki Olimpek Połaniec i zawodnicy KKB Końskie. Zawody w Kielcach były dla nich najlepsze w tegorocznej edycji. Finał dziewcząt był wewnętrzną rozgrywką pomiędzy zawodniczkami Olimpek Połaniec, Anetą Grzyb i Moniką Domagałą, a w finale chłopców zobaczyliśmy zawodników KKB Końskie, Mateusza Lewandowskiego i Przemka Słokę. W turnieju dziewcząt, w którym wystąpiło 21 zawodniczek pierwsze miejsce zajęła Aneta Grzyb, która w meczu finałowym pokonała Monikę Domagałę 2-0. Na miejscu trzecim zawody zakończyły: Sandra Sobierajska (Olimpek Połaniec) i Ilona Słoka (KKB Końskie). Natomiast w gronie 43 zawodników najlepiej spisał się Mateusz Lewandowski pokonując w finale Przemka Słokę 3-1. Trzecie miejsca dla Dawida Lisa z Olimpi Opatów i Huberta Augustowskiego z Żaczka Połaniec.

Kolejka ta przyniosła dość istotne zmiany w rankingach. Liderką klasyfikacji indywidualnej została Aneta Grzyb (Olimpek Połaniec), która o 2 pkt. wyprzedza Paulę Stanke (Orły Bodzentyn) i Agatę Sidło (Nosan Kielce). W rankingu chłopców drugie zwycięstwo w tej edycji umocniło na pozycji lidera Mateusza Lewandowskiego (KKB Końskie), który powiększył do 5 pkt. przewagę nad Maksymilianem Królem (Nosan Kielce). Trzecią pozycję zajmuje Hubert Augustowski (Żaczek Połaniec). W Klasyfikacji drużynowej na pozycję lidera awansował zespół KKB Końskie (55 pkt). Miejsce drugie zajmuje Nosan Kielce (51 pkt.), a miejsce trzecie Olimpek Połaniec (48 pkt).

Przed nami wakacje po których 30 września w Połańcu zostanie rozegrana następna kolejka ŚMLB.

Wyniki klasyfikacji indywidualnej i drużynowej na stronie ŚMLB 2010

Galeria zdjęć

      Kielce, 23 czerwca 2010 r.

Drużynowe Mistrzostwa Europy
Komplet medali dla Polski!

Historycznym wynikiem zakończyły się rozgrywane w kieleckim Centrum Biznesu zawody Nations Cup. Pierwszy skład meski wywalczył tytuł mistrzowski natomiast druga drużyna zdobyła brązowy medal, przegrywajac w półfinale własnie z bardziej doświadczonymi kolegami z kadry. Zespół ''Polski A'', gdzie w składzie zagrał bilardzista Nosanu Kielce Radosław Babica, nie przegrał żadnego meczu i ze 100% skutecznoscią bezdyskusujnie sięgnął po złoty medal, wygrywając w finale z ekipą Chorwacji. Kielecki akcent mieliśmy również w drugiej drużynie. Mocnym punktem zespołu był kolega klubowy Radka - Bartosz Rozwadowski, który w decydujących momentach zapewniał zwycięstwo swojemu zespołowi.

Do złotego i brązowego medalu srebrny krążek dorzuciły nasze bilardzistki gdzie liderką zespołu była Katarzyna Wesołowska (Nosan Kielce). Po pierwszej porażce z Ukrainkami nasze panie zwycięzyły we wszystkich pozostałych pojedynkach. Tym samym zepewniły sobie awans do wielkiego finału. Tytuł mistrzowski był bardzo blisko. Ekipa Rosji okazała się lepsza dopiero w dogrywce, podczas ''rzutów karnych''.

Więcej na temat Drużynowych Mistrzostw Europy na stronach Polskiego Zwiazku Bilardowego

      Kielce, 23 czerwca 2010 r.


Jeżeli kochać - to kochać stale,
dopóki serce przestanie bić.
I swej miłości nie wstydzić się wcale,
bo bez miłości nie można żyć.


Wszystkiego Najlepszego na nowej drodze życia dla Aliny i Karola SKOWERSKICH życzą Zarząd Stowarzyszenia, koledzy z drużyny oraz grono bilardzistów z Kielc.

      Kielce, 15 czerwca 2010 r.

Puchar Polskiego Związku Bilardowego

W Kieleckim Centrum Bilardowym w środę (10 czerwca) zostały rozegrane Młodzieżowe Mistrzostwa Kielc zaliczane do Pucharu Polskiego Związku Bilardowego. Na starcie stanęło dwudziestu ośmiu zawodników i zawodniczek z pięciu klubów województwa Świętokrzyskiego. Radość ze zwycięstwa i smutek z porażki szczególnie zauważalna była wśród tych zawodników, którzy rozpoczynają dopiero swoją przygodę ze sportem bilardowym.

Zwycięzcą turnieju został zawodnik Nosanu Kielce Karol Sobieraj, który w finale pokonał kolegę klubowego Maksymiliana Króla 3-2. Na trzecim miejscu zawody zakończyli: Ilona Słoka z KKB Końskie i Daniel Solnica z UKS Olimp Kielce. Zwycięzcy otrzymali puchary oraz nagrody ufundowane przez ŚSBil oraz Urząd Miasta Kielce. Poza finalistami dodatkowo nagrody rzeczowe otrzymały trzy najwyżej sklasyfikowane zawodniczki tj. Ilona Słoka i Aleksandra Gębska z KKB Końskie oraz Agata Sidło (Nosan Kielce).

      Kielce, 15 czerwca 2010 r.

Już dzisiaj w Centrum Biznesu w Kielcach rozpoczną się pierwsze pojedynki Drużynowych Mistrzostw Europy. Udział w zawodach wezmą ekipy z 15 państw, w tym trzy drużyny z Polski (jeden zespół kobiecy i dwa męskie). W składach wszystkich drużyn wystąpią zawodnicy Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego. Katarzyna Wesołowska zagra razem z Karoliną Stawarz i Izabelą Łącką. W teamie ''Polska A'' wystąpi Radosław Babica a jego partnerami będą Tomasz Kapłan i Mariusz Skoneczny. Podobnie jak przed rokiem wystartuje również skład ''Polski B''. Tutaj w Mistrzostwach zadebiutuje Bartosz Rozwadowski, który będzie miał w swojej drużynie bardziej doświadczonego Wojciecha Trajdosa oraz Piotra Kudlika i Michała Czarneckiego.

Serdecznie zapraszamy do kibicowania naszym reprezentantom. Mecze będzie można oglądać codziennie od godziny 10:00. Finały zaplanowane są na sobotę o godzinie 16:00. Wstęp wolny!

Więcej na temat Nations Cup na stronach:
- Polskiego Związku Bilardowego
- organizatora imprezy - Mak Marketing
- oficjalnej stronie Drużynowych Mistrzostw Europy (wyniki on-line oraz relacja video na żywo)

      Kielce, 14 czerwca 2010 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Biznesu - 3 kolejka

Bardzo interesujący przebieg miała trzecia kolejka spotkań Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu. Fakt, że rozgrywki grupowe wkraczają w decydującą fazę mobilizująco wpłynął na postawę zespołów, które pokazały wolę walki o jak najlepszy wynik. Dodatkowo emocje gwarantował bardzo interesujący układ gier, bowiem w obu grupach doszło do spotkań pomiędzy czołowymi zespołami rankingu.

W grupie pierwszej szczególnie interesujący przebieg miało spotkanie pomiędzy zespołami Visanti i Cover. Zespół Michała Kozłowskiego (Visanti) przystąpił do meczu w dwuosobowym składzie. Brak jednego zawodnika spowodował, że spotkanie rozpoczęto od pojedynku w odmianę 10 bil i stanu 3-0 dla zespołu Cover. W tym meczu Marcin Sołtyk pokonał Michała Kozłowskiego (2-1) i zespół Cover prowadził już 5-1. Gdy wydawało się, że do końca spotkanie będzie miało jednostronny przebieg, skuteczną grą w odmianę 9 bil popisał się Norbert Kwiecień (Visanti). Norbert w meczu z Mirkiem Pirógiem na sześć rozegranych partii wygrał cztery zmniejszając tym samym przewagę Cover do dwóch punktów. W walce o ''ósmy'' zwycięski punkt, dobrą passę ekipy Visanti kontynuował Michał Kozłowski, który wygrał mecz z Tomkiem Ostrowskim 3-0. Zwycięstwo Visanti 8-7 zasługuje na słowa uznania i pokazało że warto grać do końca. Podobny przebieg miało drugie spotkanie w tej grupie pomiędzy zespołami Mak Marketing i SFT Pool. Początek meczu należał do zawodników SFT Pool, którzy po grach w odmianę 8 i 9 bil prowadzili 5-3. W odmianę 9 bil skuteczna gra Marka Marcinkowskiego w meczu z Pawłem Zającem odwróciła losy spotkania. Wygranie przez zawodnika Mak Marketing czterech partii nie tylko pozwoliło na odrobienie strat ale dało również prowadzenie 7-5. W meczu ostatniej pary, w którym zobaczyliśmy kapitanów obu drużyn, Marcina Krzemińskiego i Jacka Surmę padł remis 1-1, dający zwycięstwo drużynie Mak Marketing 8-6. Natomiast w meczu, który zapowiadał się na hit tej kolejki, lider w grupie pierwszej zespół Noma System dość łatwo pokonał wicelidera rankingu Media Expert 8-3.

W grupie drugiej także nie doszło do porywającego spotkania pomiędzy zespołami zajmującymi dwie czołowe lokaty. Tu również lider rankingu, drużyna Becher pewnie pokonała wicelidera, zespół Contact O/K 8-5. W pozostałych spotkaniach tej grupy PGE Elektrociepłownia wygrała z coraz lepiej radzącą sobie w rozgrywkach drużyną Grants CSP 8-5, a Nosan pokonał ekipę TVP Kielce 8-0.

W tabeli po trzech kolejkach w grupie pierwszej liderem pozostaje drużyna Noma System, a w grupie drugiej zespół Becher. Liderem klasyfikacji indywidualnej został Artur Gas zawodnik PGE Elektrociepłownia. Na kolejnych miejscach zostali sklasyfikowani: Wojtek Sajtyna i Bartek Malczewski (Noma System) oraz Adam Kowalski (Becher).

Teraz w rozgrywkach nastąpi wakacyjna przerwa, po której 13 września ponownie spotkamy się przy stołach bilardowych.

Wyniki spotkań oraz klasyfikacja indywidualna na stronie ŚBLB

Galeria zdjęć

      Kielce, 7 czerwca 2010 r.

I Polska Liga Bilardowa
Nosan traci punkty...

Nie mogą być zadowoleni ze swojego występu bilardziści pierwszoligowego Nosanu, którzy wczoraj w Sopocie podejmowali miejscowy Trefl. W planie był komplet punktów, ostatecznie skończyło się tylko na czterech oczkach.

Pierwsze spotkanie nasi zawodnicy rozegrali bardzo dobrze. W 14/1 nie zagrał zmęczony tą odmianą Michał Turkowski, którego zastąpił Karol Skowerski. Posunięcie trenera okazało się bardzo skuteczne i Skowerski pokonał Dawida Jędrzejczaka 100:55. Michał tym razem zagrał w 8-bil a za przeciwnika miał Artura Pawłowskiego. Początkowo były problemy, jednak w drugiej fazie meczu wszystko układało się już po naszej myśli. Radek Babica pokonał wysoko Konrada Gdańca a Bartosz Rozwadowski rozgromił 10:2 Andrzeja Winogradowa.

Po pewnej wygranej w pierwszym meczu nic nie wskazywało na to, iż w drugim spotkaniu Nosan straci punkty. Zgodnie z przewidywaniami Na Skowerskiego i Babicę poszli Winogradow i Pawłowski. Najlepsi w Treflu Jędrzejczak i Gdaniec zagrali kolejno z Michałem Turkowskim i Bartoszem Rozwadowskim. Jak się później okazało Sopocianie mieli dobre przeczucie wystawiając taki skład. Jędrzejczak w 8-bil pokonał Michała 10:5 i po wygranych Skowerskiego i Babicy wszystko miało się wyjaśnić w meczu Bartosza z Konradem. Przełomowym momentem był błąd naszego bilardzisty na wbiciu bili numer 8 przy stanie 8:7. Natępny rezultat brzmiał 9:8, jednak dość szczęśliwa kombinacja dała 9-ty punkt Gdańcowi. W ostatniej partii ''dry break'' zaliczył Konrad, Rozwadowski stanął więc przed szansą na zakończenie spotkania na swoją korzyść i zapisania na konto Nosanu kolejnych 3 punktów. Na stole dość prosty układ. Przedwczesna radość została ugaszona jednak już po pierwszym strzale, kiedy to Bartek nieszczęśliwie zastawił się na niebieską dwójkę. Faul i Konrad Gdaniec nie miał już problemów z zakończeniem partii.

Ostatecznie Nosan przywiózł z Sopotu cztery punkty, co daje mu w dalszym ciągu prowadzenie w ligowej tabeli. Na nasze nieszczęście komplet punktów zdobył główny rywal Kielczan - Konsalnet Warszawa. Teoretycznie to własnie ten zespół jest w lpeszej sutuacji, gdyż w przeciwieństwie do teamu Marka Karlikowskiego zaliczył już w rozgrywkach pauzę.

VI kolejka spotkań zaplanowana jest na 5 września. Nosan podejmie u siebie Konsalnet. W Kieleckim Centrum Bilardowym zapowiadają się więc wielkie emocje.

Pełne wyniki oraz aktualne tabele na stronach Polskiego Związku Bilardowego.

      Kielce, 7 czerwca 2010 r.

Puchar Polski Kobiet
Nosan rządzi! Tryumfatorką tym razem Kasia Wesołowska.

Katarzyna Wesołowska z Nosanu Kielce zwyciężyła wczoraj w trzecim tegorocznym turnieju z cyklu Pucharu Polski Kobiet. W finale nasza zawodniczka pokonała Karolinę Stawarz (Ósemka Rzeszów). Na najniższym stopniu podium znalazły się Dagmara Raczkowska oraz Izabela Łącka. Inna bilardzistka kieleckiego klubu, Oliwia Czuprynska została sklasyfikowana na 5 pozycji.

Po zwycięstwie w Krakowie Wesołowska obejmie prowadzenie w rankingu Polski Kobiet na sezon 2010.

W ostatnim czasie bilardzistki Nosanu rządzą w Pucharze Polski. Przypomnijmy, iż miesiąc temu w Sosnowcu zwcyiężała nasza najlepsza juniorka - Oliwa Czupryńska.


      Kielce, 31 maja 2010 r.

Grand Prix Polski WiK Pol Tour
Świetny występ Kielczan
Dramat Skowerskiego w ostatniej partii

Po ostatnim nieudanym występie w Dynamic Billard Best of East przyszedł czas na świetny start kieleckiej ekipy. W zakończonych wczoraj w Poznaniu X Mistrzostwach Wielkopolski nasi bilardziści zaliczyli występ, jakiego świadkami dawno nie byliśmy.

Rozgrywki grupowe to stuprocentowa skuteczność zawodników Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego. Wszystcy bilardziści Nosanu oraz Visanti kolier.pl awansowali do drugiego etapu i zagrali wczoraj w rundzie pucharowej. Najlepiej zaprezetował się Karol Skowerski, który zajął drugie miejsce, przegrywając jedynie w finale z Piotrem Ostrowskim z Duetu Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki 6:7. Karol nie może być jednak zadowolony ze swojego wyniku. Początkowo prowadził 2:0 oraz 3:1. Potem sytuacja sie odwróciła i było 6:3 dla Ostrowskiego. Skowerski jednak się nie poddał i wspaniałą grą doprowadził do remisu 6:6. W ostatniej partii pewnie kończył rozbity na stole układ i nic nie wskazywało na to, iż ten pojedynek może być dla nas przegrany. Niespodziewanie Karol popełnił błąd, fatalnie przecinając bardzo prostą ''dziewiątkę''.

Na najniższym stopniu podium znalazł się inny bilardzista Nosanu - Radosław Babica, który przegrał w półfinale ze Skowerskim. Do etapu 1/4 finału dotarli Maciej Wójcik oraz Michał Turkowski. 9 miejsce zajęli Bartosz Rozwadowski (Nosan) oraz Mateusz Śtefanczyk (Visanti Kolier.pl), który pokonał w drugiej rundzie utytułowanego Michała Czarneckiego (Duet). Pozostała trójka Kielczan, czyli Katarzyna Wesołowska (Nosan), Robert Pasternak oraz Jakub Przybysławski zostali sklasyfikowani na 33 pozycji. Należy jednak tutaj dodać, iż zarówno Kasia jak i Robert przegrali swojej mecze z kolegami klubowymi. Wesołowska uległa Stefańczykowi a Pasternaka pokonanał Michał Turkowski.

Kolejne zewody z cyklu Grand Prix Polski rozegrane zostaną w Kieleckim Centrum Bilardowym. W lipcu do Kielc przyjedzie czołówka polskiego bilarda, która rozegra turniej w 14/1.

Pełne wyniki turnieju Grand Prix Polski w Pool Bilard na stronach Polskiego Związku Bilardowego

      Kielce, 24 maja 2010 r.

Dynamic Billard Best of East
Blamaż Kielczan

Nie takiego rezultatu w Łodzi spodziewali się kibice bilarda w Kielcach. W Pucharze Europy Wschodniej wzięło udział łącznie ponad 90 zawodników z czego 9-osobową ekipę stanowili gracze Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego. Przeglądając historię startów w Dynamic Billard best of East nasi bilardziści radzili sobie bardzo dobrze. Przed rokiem w końcowej klasyfikacji zwyciężał Radosław Babica, dwa lata temu pierwszy w rankingu był Karol Skowerski. Michał Turkowski również w zawodach pokazywał klasę zajmując miejsca na podium w kolejnych turniejach zaliczanych do rankingu łącznego.

Niestety tak słabego występu nasi sportowcy dawno nie zaliczyli. Z całej ekipy do strefy pucharowej awansował jedynie Karol Skowerski, który drugiego dnia przegrał od razu w pierwszej rundzie z Dawidem Jędrzejczakiem (Trefl Sopot) 3:7. Taki wynik nie napawa optymizmem przed zbliżającą się kolejką I Ligi, która już za dwa tygodnie. Nosan wyjedzie do Sopotu, gdzie zagra z miejscowym Treflem. Mamy nadzieję, że do tego czasu zawodnicy poprawią swoją grę i bedzięmy świadkami dobrego występu.

Polish Open obfitował w wiele niespodzianek. W pierwszej rundzie z turniejem pożegnał się zwycięzca Romanian Open - Tomasz Kapłan z Konsalnetu Warszawa. Cały turniej wygrał doświadczony Wojciech Trajdos. Wielka niespodziankę sprawił pogromca Skowerskiego z pierwszej rundy - Dawid Jędrzejczak - który uległ dopiero w finale.

Pełne wyniki na stronach Polskiego Związku Bilardowego.

      Kielce, 21 maja 2010 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Biznesu - 2 kolejka

Wyjątkowa dramaturgia towarzyszyła pojedynkom rozgrywanych w ramach Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu. Pomimo, że jest to dopiero druga kolejka, to przy stołach bilardowych trwała zacięta walka o jak najlepszy wynik.

W grupie pierwszej na uwagę zasługuje spotkanie pomiędzy drużynami Noma System i Cover. Początkowo mecz dobrze układał się dla ekipy Cover. W odmianę 8 bil Tomasz Ostrowski (Cover) wygrał z Wojtkiem Sajtyną (Noma System) 3-2. Kolejne zwycięstwo odniósł Mariusz Kozak w meczu z Bartkiem Malczewskim (2-1). Takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie pomiędzy Mirkiem Pirógiem (Cover) i Włodkiem Biełojedowem (Noma System) po którym wynik brzmiał 7-4. Do walki o ''ósmy'' punkt przystąpili Wojtek Sajtyna i Tomasz Ostrowski. Dla Wojtka był to bardzo udany rewanż za porażkę w odmianę 9 bil. Zawodnik Noma System popisał się bardzo dobrą skutecznoącią gry. Wygrał cztery partie zapewniając tym samym zwycięstwo zespołowi Noma System 8-7.

Emocje nie ominęły również drugiego spotkania w tej grupie, w którym zmierzyły się zespoły SFT Pool i Media Expert. Mimo początkowego prowadzenia ekipy SFT Pool, którą zapewnił Paweł Styczeń pokonując Przemka Cioska 3-0, w kolejnych odmianach lepsi okazali się zawodnicy Media Expert. Bardzo dobry mecz rozegrał Kamil Dzirba, który w odmianę 10 bil wygrał z Jackiem Surmą 5-1. Kolejny wygrany pojedynek zapisał na swoim koncie Radosław Ciosk i Media Expert prowadził już 7-4. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Media Expert 8-6. W ostatnim spotkaniu grupy pierwszej Mak Marketing pokonał ekipę Visanti 8-4.

W grupie drugiej na uwagę zasługuje spotkanie pomiędzy zespołami Nosan i PGE Elektrociepłownia. Zespół energetyków od samego początku dominował w pojedynku. We wszystkich odmianach mecze zakończyły się wygraną zawodników tej drużyny(9 bil; Artur Gas - Andrzej Goczyński 3-0, 10- bil; Albin Próchnicki - Grzegorz Nowak 2-0, 9-bil; Grzegorz Tomasik - Marcin Misztal 2-1). Sporych emocji dostarczyło spotkanie ostatniej pary, o zwycięski ósmy punkt. Bardzo skuteczna gra kapitana Nosanu, Grzegorza Nowaka pozwoliła zmniejszyć przewagę energetyków do stanu 7-5. Jednak w kolejnej partii dobrą passę Grzegorza zakończył Albin Próchnicki, który popisał się nieprawdopodobnym zagraniem kombinacyjnym. Mecz zakończył się wynikiem 8-5. W pozostałych meczach tej grupy Becher pokonał Grants CSP 8-4, a Contact O/K - TVP Kielce 8-1.

Na uwagę zasługuje fakt, że rozgrywkom kibicuje coraz większa liczba osób. Ostatnio bacznie przyglądał się nim prezes PZBil Grzegorz Kędzierski i były prezes Polskiego Związku Snookera - Piotr Murat.

Po dwóch kolejkach liderem w grupie pierwszej jest zespół Noma System, w grupie drugiej - Becher. W klasyfikacji indywidualnej prowadzi Radosław Ciosk (Media Expert). Na kolejnych pozycjach znajdują się Wojtek Sajtyna (Noma System), Artur Gas (PGE Elektrociepłownia) i Krzysztof Głowacz (Contact O/K).

W trzeciej kolejce, która zostanie rozegrana 7 czerwca dojdzie do kilku ciekawych pojedynków. W grupie pierwszej spotka się lider rankingu, zespół Noma System z wiceliderem, drużyną Media Expert. Taka sama sytuacja będzie miała miejsce w grupie drugiej, gdzie ekipa Becher rozegra spotkanie z zespołem Contact O/K. W pozostałych meczach w grupie pierwszej zmierzą się: Mak Marketing - SFT Pool i Visanti - Cover, natomiast w grupie drugiej: Nosan - TVP Kielce oraz PGE Elektrociepłownia - Grants CSP.

Wyniki spotkań oraz klasyfikacja indywidualna na stronie ŚBLB

Galeria zdjęć

      Kielce, 19 maja 2010 r.

Puchar Polski Kobiet
Oliwia Czupryńska najlepsza w Sosnowcu

Wspaniałą niespodziankę sprawaiła wszystkim kibicom kieleckiego klubu nasza najlepsza juniorka - Oliwia Czupryńska. W ubiegłą niedzielę w klubie Falcon w Sosnowcu rozegrane zostały drugie w tym sezonie zawody z cyklu Pucharu Polski Kobiet. Nasza trzykrotna mistrzyni Polski juniorek przegrała co prawda z Kasią Wesołowską w trzeciej rundzie zawodów, jednak po lewej stronie radziła sobie świetnie. Po wygranej w ćwierćfinale nad Izabelą Łacką było wiadomo, iż zawodniczka Nosanu jest w wysokiej formie. Nikt sie jednak nie spodziewał że będzie podobnie w pojedynkach z bardziej doświadczonymi Michaliną Kryszak i Karoliną Stawarz. W ten sposób Czupryńska pogodziła starsze koleżanki i odniosła zwycięstwo w najważniejszym polskim kobiecym turnieju.

Na podium znalazła sie również inna zawodniczka Nosanu - Kasia Wesołowska, która uległa dopiero w półfinale Karolinie Stawarz 3:5

Wygrana w Sosnowcu po nieudanym pierwszym turnieju (13 miejsce) dała Oliwii awans na 4 miejsce w rankingu Polski. Wyżej od Czpryńskiej jest Kasia Wesołowska, która z dorobkiem 30 punktów zajmuje 2 miejsce w łącznej klasyfikacji.

Więcej na temat Pucharu Polski Kobiet na stronach Polskiego Związku Bilardowego
      Kielce, 19 maja 2010 r.

Bilard Sport Amator Challenge - 4 eliminacja

Czwarta edycja eliminacji do Mistrzostw Polski Amatorów rozegrana zostanie w Kieleckim Centrum Bilardowym w niedzielę 23 maja.

Start godzina 11:30.
Wpisowe 20 zł
Sędzia zawodów: Krzysztof Mysior - 604-448-398

Więcej informacji na temat Sportu Amatorów na stronach Polskiego Związku Bilardowego.

      Kielce, 17 maja 2010 r.

GPGŚ Contact Cup 2010
Mateusz Lewandowski zwycięzcą 3 eliminacji

Niespodzianką zakończyła się wczoraj 3 eliminacja Contact Cup. Zwycięzcą został Mateusz Lewandkowski z klubu ET Bilard Eurotech KKB Końskie, który w finale pokonał Ziemowita Janaszka z Nosanu Kielce 5:3. Przed rozpoczęciem pojedynku na tryumfatora wskazywano bardziej doświadczonego Janaszka. Dwie pomyłki na ''dziewiątce'' pogrzebały jednak szanse na zwycięstwo. Błędy rywala skutecznie wykorzystał Lewanowski i po raz pierwszy w swojej karierze zwyciężył w Grand Prix Gór Świętokrzyskich. Trzecie miejsce ex-aequo zajęli Wojciech Sajtyna i Jan Niewęgłowski.

Na uwagę zasługuje wysokie 5 miejsce Dariusza Sidło, który od dłuższego już czasu systematycznie zjawia sie na treningach w Kieleckim Centrum Bilardowym wraz ze swoją córką - Agatą. Jak widać trening przynosi zamierzone rezultaty. Sensacją można nazwać nieobecność Piotra Czupryńskiego, który jak do tej pory brał udział we wszystkich turniejach od... 2004 roku! W niedzielę jednak wyjechał współnie z córką Oliwią do Sosonowca aby wspierać ją podczas Pucharu Polski Kobiet.

Brak Oliwii i Piotra Czupryńskich spowodował iż liderem rankingu jest w chwili obecnej Maciej Życiński, który wyprzedza zaledwie o jeden punkt Tomasza Pawlika.

Kolejna eliminacja Contact Cup 2010 zaplanowana jest na 18 lipca.

Pełne wyniki 3 eliminacji
Już wkrótce na stronach TVsports.pl będzie można zobaczyż relację z najwazniejszych pojedynków turnieju
      Kielce, 14 maja 2010 r.

Świętokrzyska Młodzieżowa Liga Bilardowa

W Połańcu została rozegrana II kolejka spotkań Świętokrzyskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej. Tradycyjnie organizacja turnieju przez panią Marzenę Abramczuk stała na bardzo dobrym poziomie. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonała dyrektor szkoły Anna Kosowicz, życząc zawodnikom osiągnięcia jak najlepszych wyników sportowych oraz miłych wrażeń z pobytu w Połańcu.

W pojedynkach rozgrywanych w odmianę 9 bil dominowali zawodnicy, którzy jeszcze nie tak dawno brali udział w Drużynowych Mistrzostwach Polski UKS w Tczewie, Mistrzostwach Polski Juniorów w Kielcach. Jak widać udział w najważniejszych juniorskich zawodach pozytywnie wpłynął na prezentowany poziom gry. Potwierdzają to również opiekunowie drużyn, którzy zauważyli, że po mistrzostwach wzrosło zainteresowanie szkoleniem bilardowym. Warto podkreślić, że w Mistrzostwach Polski UKS nasze województwo było reprezentowane przez: UKS Orlęta Bilcza, ULKS Orły Bodzentyn, UKS Olimpia Opatów i UKS Olimp Kielce. Natomiast na Mistrzostwach Polski Juniorów: UKS Orlęta Bilcza, KKB Końskie, UKS Olimp Kielce, Nosan Kielce.

W turnieju dziewcząt, w którym wystąpiło 16 zawodniczek, miejsce trzecie zajęły: Klaudia Słoka (KKB Końskie) i Sandra Sobierajska (Olimpek Połaniec). Najlepszą zawodniczką została Agata Sidło (Olimp Kielce), która w finale wygrała z Anetą Grzyb (Olimpek Polaniec) 3-2.

W gronie 40 zawodników na miejscu trzecim zawody zakończyli: Cezary Grabowski (Orlęta Bilcza) i Konrad Biskup (Orły Bodzentyn). W meczu finałowym zobaczyliśmy zawodników, którzy w rankingu indywidualnym zajmują dwie czołowe lokaty. Tym razem lepszy okazał się Mateusz Lewandowski (KKB Końskie), pokonując Maksymiliana Króla (Nosan Kielce) 3-1.

W klasyfikacji drużynowej po dwóch kolejkach liderem pozostaje zespół Nosanu Kielce 38 pkt. Na miejsce drugie awansowała drużyna KKB Końskie 34 pkt. Natomiast miejsce trzecie zajmuje ULKS Orły Bodzentyn 31 pkt.

Trzecia kolejka zostanie rozegrana w Kieleckim Centrum Bilardowym 16 czerwca, o godzinie 9.30. Wyniki klasyfikacji indywidualnej i drużynowej na stronie ŚMLB 2010

Galeria zdjęć

      Kielce, 14 maja 2010 r.

Puchar Polski Kobiet i II Liga

Drugie miejsce zajęła w inauguracyjnych zawodach Pucharu Polski Kobiet zawodniczka klubu Nosan Kielce Katarzyna Wesołowska. W finale Kasia uległa Izie Łąckiej z Falcona Sosnowiec. Niestety występ nie udał się trzykrotnej złotej medalistce mistrzostw Polski juniorek Oliwi Czupryńskiej, która odpadła w pierwszej fazie rozgrywek. Kolejne zawody już w najbliższy weekend w Sosnowcu. Liczymy oczywiście na równie dobra grę Kasi i na poprawę wyniku przez Oliwkę.

W ubiegły weekend rozegrane zostały również mecze piątej kolejki 2 Polskiej Ligi Bilardowej. Drugi skład Nosanu został rozgromiony przez ET Bilard Eurotech Dmochowski team KKB Końkie 0:4 i 1:3. Tym samym Kielczanie są na drugiej pozycji, do liderów jednak tracą aż 14 punktów i wydaje sie iż taka ilość jest już nie do odrobienia. W grupie 4 Visanti Kolier.pl dwukrotnie zremisowało z Osakrem Stalowa Wola. Team Michała Kozłowskiego jest więc w tej chwili na drugiej pozycji ex aequo z bilardzistami z Podkarpacia. W dalszym ciągu dobrego meczu nie jest w stanie zagrać Fugit. W spotkaniu z Break Clubem Kraków ponownie się nie udało zdobyć ani jednego punktu. Fugit w tej chwili zajmuje przedostanie miejsce w tabeli i na awans do baraży nie ma już raczej szans. Drugoligowcy zagrają ponownie już 15 maja, kiedy odbędzie się zaległa 3 kolejka spotkań

      Kielce, 10 maja 2010 r.

I Polska Liga Bilardowa
Szczęście po stronie Nosanu

W sobotę bilardziści kieleckiego klubu Nosan rozegrali mecz IV kolejki I Polskiej Ligi Bilardowej. Przeciwniekiem naszych był zajmujący wysokie 3 miejsce w tabeli BC Mario Mikołów. Zespół ze Śląska w tym sezonie w pierwszej lidze startuje po raz pierwszy i jak na razie radzi sobie bardzo dobrze. Czołowymi graczami w składzie są Mariusz Roter oraz Dominik Zając, czwórkę dopełnili Arkadiusz Cali i Arkadiusz Macioł.

Pierwsze spotkanie Kielczanie rozpoczęli kiepsko. Michał Turkowski popełniał proste błędy, co przy poprawnej grze Dominika Zająca dało pierwsze zwycięstwo dla gości. Bartosz Rozwadowski z Mariuszem Roterem oraz Karol Skowerski z Arkadiuszem Maciołem toczyli wyrównane pojedynki. Na nasze szczęście oba spotkania zakończyły się zwycięstwami zawodników Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego. Swój mecz pewnie wygrał również Radek Babica i licznie zgromadzeni kibice w Kieleckim Centrum Bilardowym mogli się cieszyć ze zdobycia 3 punktów.

W drugim spotkaniu Nosan postanowił pójść za ciosem i jeśli chodzi o rozstawienie zawodników, mieliśmy powtórkę z pierwszego pojedynku. Babica ponownie zmierzył się w 8-bil z Calikiem a Turkowski w 14/1 z Zającem. Rozwadowski ponownie zagrał z Roterem a Karol Skowerski rozpoczął mecz w 10-bil z Arkadiuszem Maciołem.

Zaczęło się bardzo źle. Michał Turkowski nie poprawił swojej gry i ponownie wysoko uległ Dominikowi Zającowi. Bartosz Rozwadowski przegrał 7:10 z Roterem i w tym momencie było już 2:0 dla drużyny przyjezdnej. Trwały jescze mecze Babicy i Skowerskiego. Mimo iż Radek wysoko wygrywał w ''ósemkę'' to Skowerski prezentował sie dużo gorzej. W pewnym momencie było już 7:4 dla Macioła i nic nie wskazywało na zwycięstwo Skowerskiego. Karol zdołał co prawda doprowadzić do remisu 7:7, jednak w dalszym ciągu popełniał proste błędy. Jednak od tego momentu bilardzistę BC Mario Mikołów opuściło szczęście. Arek nie skończył prostego układu a następnie przy stanie 8:8 wykonał dobre zagranie ''na bandę'', jednak ku jego i zgromadzonej w KCB publiczności zdziwieniu biała bila również znalazła swoje miejsce w łuzie środkowej. W kolejnej partii ponownie nieszczęśliwy faul i Skowerski z wielkimi problemami kończy ostatnią partię, ratując tym samym jeden punkt.

Po czterech kolejkach Nosan Kielce zajmuje z dorobkiem 18 punktów pierwsze miejsce w tabeli. Na drugiej pozycji ex-aequo znajdują się BC Mario, Konsalnet oraz rewelacyjnie grający ostatnio Metal Fach LP Sokółka.

6 czerwca Nosan wyjedzie nad morze, gdzie zmierzy się z drużyną Trefla Sopot. Potem czeka nas wakacyjna przerwa a we wrześniu ligowy hit, kiedy to do Kieleckiego Centrum Bilardowego przyjedzie Konsalnet Warszawa.

      Kielce, 6 maja 2010 r.

Weekend z bilardem

W sobotę rozpoczyna się dwudniowy maraton dla bilardzistów Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego. Standardowo to drugoligowcy rozgrywają swoje mecze w sobotę, natomiast pierwszy skład Nosanu walczy w niedzielę. Tym razem będzie inaczej niż zwykle. Z powodu wyjazdu Radosława Babicy i Bartosza Rozwadowskiego na światowy turniej mistrzów do Las Vegas, pojedynek pomiędzy Nosanem Kielce a BC Mario Mikołów rozpocznie się w sobotę. Team pod dowództwem Marka Karlikowskiego radzi sobie jak na razie świetnie i miejmy nadzieję iż zostanie już tak do końca sezonu. Na chwile obecną Kielczanie zajmują pierwsze miejsce w tabeli i w przypadku zwycięstwa będzie tak równiez po 4 kolejce. Zapraszamy wszystkich sympatyków do Kieleckiego Centrum Bilardowego w sobotę o godzinie 12:00. Gorący doping, szaliki i trąbki mile widziane :)

W niedzielę Kieleckie Centrum Bilardowe będzie pekało w szwach. Swoje mecze rozegrają wszystkie nasze drugoligowe drużyny. Nosan II Kielce zagra z ET Bilard Eurotech Dmochowski Team KKB Końskie. Visanti Kolier.pl podejmie Oskara Stalowa Wola, Fugit Kielce zagra z Break Clubem Kraków. Najlepiej w rozgrywkach jak na razie najlepiej radzi sobie Visanti, który zajmuje pierwsze miejsce w tabeli grupy 4. Nosan II w 3 grupie jest na drugim miejscu a Fugit w grupie 5 jest na 4 pozycji.

Tego samego dnia nasze najlpesze panie zagrają w pierwszych w tym roku zawodach z cyklu Pucharu Polski Kobiet. W Stalowej Woli wystąpią Katarzyna Wesołowska, liderka ubiegłorocznego rankingu i Oliwia Czupryńska, która w ostatnich Mistrzostwach Polski Juniorek zdobyła potrójną koronę, wygrywając we wszystkie odmiany.

W poniedziałek 17 maja natomiast odbędzie się druga kolejka Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu. W IX edycji bierze udział 12 drużyn, które walczą w dwóch sześcioosobowych grupach. Wyniki pierwszej kolejki oraz aktualne klasyfikacje dostępne na stronie Ligi Biznesu 2010.      Kielce, 4 maja 2010 r.

Mistrzostwa Polski Juniorów
Oliwia Czuprynska gwiazdą zawodów, dwa medale Maćka Wójcika

Wspaniale dla Nosanu Kielce zakończyły się wczoraj w Kieleckim Centrum Bilardowym rozgrywane od piątku Mistrzostwa Polski Juniorów. Przed rozpoczęciem zawodów medalowe nadzieje wiązaliśmy z Oliwią Czupryńską i Maćkiem Wójcikiem. Nasi najmłodsi bilardziści spisali się świetnie i zdobyli łącznie 5 medali.

Bezkonkurencyjna okazała się w kategorii dziewcząt Czupryńska, która w 8-bil, 9-bil i 10-bil zdobyła tytuły mistrzowskie, nie przegrywając w całym turnieju ani jednego meczu.

Mimo iż na najwyższym stopniu podium nie stanął Maciej Wójcik, to i tak jego występ należy uznać za udany. Dwa brązowe medale w grupie starszej są niezłym wynikiem. Z pewnością po nocach Maćkowi będzie się śnił dwukrotny mistrz Polski - Konrad Piekarski, z którym Wójcik przegrywał aż 6 razy.

Oprócz dwójki wyżej wymienionych w krajowym czempionacie wzięli udział również Tomasz Muciek (Visanti Kolier.pl Kielce), Agata Sidło, Maksymilian Król i Dominik Wójcik (wszyscy UKS Olimp Kielce) oraz Kamil Olesiński (UKS Orlęta Bilcza).

Już wkrótce na stronach Sportowej Telewizji Internetowej będzie można zobaczyć najciekawsze pojedynki zawodów.

Pełne wyniki, relacje ''dzień po dniu'' oraz galerie zdjęć na oficjalnej stronie Mistrzostw Polski Juniorów 2010.
      Kielce, 28 kwietnia 2010 r.

I Polska Liga Bilardowa
Dobry mecz Nosanu i prowadzenie w tabeli

Komplet punktów przywieźli bilardziści Nosanu Kielce z Dębicy, gdzie rozegrany został mecz III kolejki I Polskiej Ligi Bilardowej. Przeciwnikiem naszych bilardzistów był miejscowy Pino Ventor, który zajmował 5 miejsce w tabeli.

W pierwszym pojedynku zanosiło się na remis. Michał Turkowski i Bartosz Rozwadowski wygrali swoje mecze, jednak Karol Skowerski i Radek Babica wysoko przegrywali. Ostatecznie w 10-bil ze stanu 3:7 Skowerski zdołał doporowadzić do remisu z Wojtkiem Goskiem 8:8 a następnie 9:9. Ostatnia partia równiez należała do naszego zawodnika i Nosan zainkasował 3 punkty.

W drugim meczu nie było już tak wielkich emocji. Mimo iż Turkowski minimalnie przegrał z Goskiem w 14/1, to pozostali zanotowali na swoim koncie wysokie wygrane. Końcowy wynik, podobnie jak w pierwszym spotkaniu, brzmiał 3:1.

Dwa zwycięstwa i potknięcie Konsalnetu, który w Sopocie stracił punkty z Treflem, dają na chwilę obecną prowadzenie w tabeli ligowej. Słabo zagrał obrońca tytułu - Duet Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki. Z Metal Fachem LP Sokółka był w stanie zdobyć zaledwie jeden punkt.

Pełne wyniki oraz aktualna tabela na stronie Polskiego Związku Bilardowego.      Kielce, 28 kwietnia 2010 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Biznesu 2010

Dwanaście drużyn rozpoczęło zmagania w XI edycji Bilardowej Ligi Biznesu. Większość ekip, które znamy z ubiegłego sezonu przystąpiło do rozgrywek w tych samych składach osobowych. Na uwagę zasługują zmiany personalne w zespołach Becher i Cover, w których zobaczyliśmy byłych drugoligowych zawodników: Adama Kowalskiego i Tomasza Ostrowskiego. Dodatkowo do zespołu Mariusza Kozaka (Cover) dołączył Mirosław Piróg, który w sezonie 2009 razem z drużyną Echa Dnia zdobył mistrzostwo ligi biznesu. W tej edycji zobaczymy dwie nowe ekipy: Media Expert i Grants CSP. Oficjalnego otwarcia ligi przy lampce szampana dokonał prezes PZBil Grzegorz Kędzierski. Jak mogliśmy się spodziewać przemówienie prezesa nie należało do najkrótszych. Następnie rozpoczęły się pojedynki. W grupie pierwszej rywalizują zespoły: Noma System, Cover, SFT Pool, Mak Marketing, Visanti i Media Expert. W grupie drugiej: Becher, Nosan, PGE Elektrociepłownia, Contact O/K, TVP Kielce i Grants CSP.

Inauguracyjna kolejka okazała się niezwykle interesująca. W grupie pierwszej bardzo emocjonujący przebieg miało spotkanie pomiędzy zespołami Media Expert i Cover. Początek spotkania to bardzo dobra gra zespołu Cover, który po meczach w 9 i 10 bil prowadził 5-0. W odmianę 9 bil zobaczyliśmy popis skutecznej gry ze strony kapitana zespołu Media Expert - Radosława Cioska, który na osiem rozegranych partii, siedem zapisał na swoją korzyść. Decydujący ósmy punkt zdobył Kamil Dzirba - mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Media Expert 8-6. Również bardzo ciekawy przebieg miało spotkanie pomiędzy zespołami SFT Pool i Visanti. Żadnej z tych drużyn nie udało się uzyskać znacznej przewagi punktowej a o zwycięstwie zadecydował dopiero mecz ostatniej pary pomiędzy Jackiem Surmą (SFT Pool) i Michałem Kozłowskim (Cover). Bardziej skuteczny był Jacek Surma, który wygrywając dwie partie ustalił wynik spotkania na 8-6. W ostatnim pojedynku w grupie pierwszej drużyna Noma System wygrała z Mak Marketing 8-3.

W spotkaniach grupy drugiej padły następujące wyniki: Becher - Nosan 8-1, PGE Elektrociepłownia - TVP Kielce 8-3, Contact O/K - Grants CSP 8-4. W grupie pierwszej liderem została drużyna Noma System natomiast w drugiej- zespół Becher. W klasyfikacji indywidualnej liderem został Radosław Ciosk kapitan zespołu Media Expert. Kolejna runda zostanie rozegrana 17 maja. Początek zaplanowany jest na godzinę 18.30.

Aktualne tabele na stronie Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu 2010      Kielce, 28 kwietnia 2010 r.

Bilard Sport Amator Challenge - 3 eliminacja

Za nami juz trzecia edycja eliminacji do Mistrzostw Polski Amatorów. W finale spotkali się Grzegorz Nowak oraz Piotr Czuprynski. Zwycięży Piotr a dzieki temu zwyciestwu awansowal na pierwsze miejsce w rankingu. Na najnizszym stopniu podium staneli Ziemowit Janaszek oraz Jakub Przybysławski. Kolejne czwarta eliminacja zostanie rozegrana jeszcze przed wakacjami.

      Kielce, 19 kwietnia 2010 r.

EPBF Euro Tour
O krok od zwycięstwa Śniegockiego
Karol Skowerski na 9 pozycji

We włoskim Treviso rozegrane zostały drugie w tym roku zawody z cyklu Pucharu Europy - EPBF Euro-Tour. Mało brakło a zwycięzcą zostałby Mateusz Śniegocki z Hadesu Poznań. Ostatecznie Polak przegrał w pojedynku finałowym z mistrzem świata w 9-bil - Darylem Peach 7:9.

W turnieju wzięło udział aż trzech reprezentantów kieleckiego klubu Nosan. Najlepiej spisał sie Karol Skowerski, który dotarł do 1/8 finału. Tutaj przegrał 3:9 ze Śniegockim. Dla Bartosza Rozwadowskiego był to dopiero drugi w karierze start w Euro Tourze. Nasz reprezentant zajął 33 miejsce, jednak zmarnował dwie szanse na awans. Po prawej stronie tabeli przegrał z Niemcem - Florianem Hammer, natomiast po stronie przegranych lepszych od Rozwadowskiego okazał się Chorwat Carlo Dalmatin. Nasz trzeci reprezentant - Radosław Babica wygrał tylko dwa pojedynki i po porażkach z Mickiem Hill (Wlk. Brytania) oraz Vincentem Fauquet (Francja) zakończył zawody na 65 pozycji.

Po Italian Open podano wstępnie skład na mistrzostwa świata w 9-bil, które w tym roku rozegrane zostaną na Katarze. Peny udziału jest Radek Babica, zajmujący 19 miejsce w rankingu światowym. Nie bez szans jest jeszcze Karol Skowerski, który w klasyfikacji Europy jest na 30 pozycji.

Pełne wyniki na stronie www.eurotouronline.eu

Relacja oraz galeria zdjęć z imprezy na stronach Polskiego Związku Bilardowego      Kielce, 13 kwietnia 2010 r.

Trzecia eliminacja Grand Prix - Contact Cup 2010 odwołana

Pragniemy poinformować iż w związku z uroczystościami pogrzebowymi pary prezydenckiej, zaplanowana na 18 kwietnia 3 eliminacja Grand Prix Gór Świętokrzyskich nie odbędzie się

O nowej dacie zawodów poinformujemy w poniedziałek

      Kielce, 12 kwietnia 2010 r.

Odwołane turnieje i spotkania bilardowe

W związku z ogłoszoną żałobą narodową po katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem zostają odwołane:

- I kolejka Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu. Mecze rozegrane zostaną 19 kwietnia.
- Spotkanie w sprawie rozgrywek ALiBi Pro - przełożone na 19 kwietnia.
- II kolejka Świętokrzyskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej

W weekend nie odbyły się mecze I i II Polskiej Ligi Bilardowej. Nowy termin 3 kolejki nie jest jeszcze znany.

      Kielce, 9 kwietnia 2010 r.

Polska Liga Bilardowa
W najbliższy weekend swoje mecze rozegrają 4 kieleckie drużyny

W sobotę rozegrana zostanie 3 kolejka II Polskiej Ligi Bilardowej. W Kieleckim Centrum Bilardowym odbędą się mecze pomiędzy drugim składem Nosanu i UKS 13 Joker Tomaszów Mazowiecki oraz Fugitem i Break Ball'em Bielsko Biała. Trzeci zespół Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego - Visanti Kolier.pl - wyjedzie do Lubartowa, gdzie zmierzy się z zespołem ''Piwnica''. Na chwilę obecną na drugim miejscu w tabelach sklasyfikowany jest Nosan (grupa 3) oraz Visanti (grupa 4). Fugit Kielce w grupie 5 zajmuje 5 miejsce, jak na razie z zerowym dorobkiem punktowym.

Dzień później odbędzie się 3 kolejka ekstraklasy. Pierwszy skład Nosanu wyjedzie do Dębicy, gdzie przeciwnikiem będzie zespół Piotra Kędziora - Pino Ventor. Babica, Skowerski, Rozwadowski i Turkowski zajmują w tej chwili drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, jednak przewaga Konsalnetu Warszawa wynosi zaledwie jeden mały punkt. Bilardziści ze stolicy zmierzą się na wyjeździe z Treflem Sopot. Nie należy się spodziewać tutaj straty punktowej, dlatego komplet punktów w Dębicy z pewnością jest wskazany. W następnych kolejkach przeciwnikami naszej drużyny będzie BC Mario Mikołów a następnie Trefl Sopot. We wrześniu szykuje sie wielki pojedynek pomiędzy Nosanem a Konsalnetem.

Więcej na temat Polskiej Ligi Bilardowej na stronach Polskiego Związku Bilardowego.

      Kielce, 9 kwietnia 2010 r.

Nalbliższe turnieje...

Życie sportowe w naszym regionie nabiera tempa. Już dzisiaj zapraszamy na trzeci turniej eliminacyjny tegorocznej edycji Grand Prix Gór Świętokrzyskich - Contact Cup 2010, który odbędzie się w Kieleckim Centrum Bilardowym 18 kwietnia. Pierwszą eliminację wygrał Michał Turkowski, w drugiej najlepszy okazał się Tomasz Pawlik. Z turnieju tradycyjnie przeprowadzona zostanie relacja wyniki on-line oraz transmisja video, która dostępna będzie na stronie Sportowej Internetowej Telewizji. Więcej na temat Grand Prix na stronie zawodów

Wcześniej jednak, bo już w poniedziałek 12 kwietnia, rozegrana zostanie pierwsza kolejka tegorocznej edycji Ligi Biznesu. Do rozgrywek zgłosiło się tym razem 11 zespołów, w tym sezonie niestety nie wystartują zwycięzcy ubiegłorocznej edycji, czyli team Echo Dnia. Terminarz spotkań dostępny jest >> TUTAJ <<.

15 kwietnia natomiast najmłodsi bilardziści wyjadą do Połańca, gdzie powalczą o nagrody rzeczowe oraz punkty rankingowe w Świętokrzyskiej Bilardowej Lidze Młodzieżowej. Turniej rozegrany zostanie w odmianę 9-bil. Relacja z pierwszych zawodów oraz rankingi dostępne sa na stronie ŚMLB

      Kielce, 8 kwietnia 2010 r.

ALiBi - sezon 2010

Pragniemy poinformować, iż w najbliższy poniedziałek o godz. 17:30, bezpośrednio przed pierwszą kolejką Świętokrzyskiej Ligi Biznesu, odbędzie się spotkanie organizacyjne w sprawie tegorocznej edycji Alibi Pro. W planie jest zmiana formuły rozgrywek lecz po więcej informacji serdecznie zapraszamy w poniedziałek do Kieleckiego Centrum Bilardowego


      Kielce, 30 marca 2010 r.

Mistrzostwa Europy w Pool Bilard
Trzykrotnie tuż za podium

W sobotę w Zagrzebiu zakolńczyła się najwazniejsza sportowa impreza Starego Kontynentu. W mistrzostwach Europy wzięła udział trójka reprezentantów klubu Nosan Kielce. Ogólnie start naszej ekipy należy uznać za bardzo dobry, jednak do pełni szczęścia zabrakło medalu a stwierdzic należy, iż było bardzo blisko. Zarówno Katarzyna Wesołowska, Karol Skowerski jak i Radek Babica stawali przed szansą zdobycia europejskiego krążka.

Już drugiego dnia pojawiła się szansa. W odmianie 14/1 nasza najlepsza bilardzistka stanęła do walki w ćwierćfinale z Anją Wagner (Niemcy). Dwa dni później o medal w 10-bil zagrał Radek Babica, jednak i tym razem Polacy musieli obejść się smakiem. Radek nie dał rady rewelacyjnie grającemu na mistrzostwach Ukraincowi Artiomowi Koshevoy. Gdy pojawiła się trzecia szansa na podium, wierzyliśmy iż sprawdzi się powiedzenie ''do trzech razy sztuka''. Niestety i tym razem plan się nie powiódł. Karol Skowerski w ''ósemkę'' przegrał w 1/4 finału ze Szwedem Marcusem Chamat.

Do rozegrania pozostała jeszcze jedna odmiana - najbardziej prestiżowa, 9-bil. Tutaj jednak nasi bilardziści nie odegrali większej roli. Babica był 9-ty a Skowerski 17-sty. Wesołowska przegrała od razu dwa pojedynki i mogła już ''pakować walizki''. Fantastycznie natomiast spisał się Mateusz Śniegocki z Hadesu Poznań, który wywalczył tytuł wicemistrzowski, przegrywając w finale z samym Ralfem Souquet z Niemiec, minimalnie 8:9.

Przez 10 dni na oficjalnej stronie zawodów - www.epconline.eu można było sledzić na żywo wyniki oraz oglądać relację video z aż 18(!) stołów. Przez całe mistrzostwa przekaz śledzili kibice w Kieleckim Centrum Bilardowym.

Relacje ''dzień po dniu'' można przeczytać na stronach Polskiego Związku Bilardowego. W serwisie dostępna jest również bogata galeria zdjęć z turnieju.

      Kielce, 30 marca 2010 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Biznesu 2010

Już 12 kwietnia zainaugurowane zostaną tegoroczne rozgrywki Ligi Biznesu. W tym sezonie wystartuje 11 drużyn, które rozlosowane zostały do poszczególnych grup. Na naszej stronie dostępny jest pełen terminarz spotkań

Więcej informacji na stronie Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu 2010      Kielce, 30 marca 2010 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Młodzieżowa
pierwszy turniej za nami

Rekordowa liczba zawodników wzięła udział w pierwszej kolejce spotkań Świętokrzyskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej. W turnieju rozegranym w Kieleckim Centrum Bilardowym zobaczyliśmy 19 dziewcząt i 45 chłopców, reprezentujących 11 klubów z naszego regionu. W tym gronie po raz pierwszy zaprezentował się młody zespół UKS Przyłogi prowadzony przez Jerzego Dudę. Cieszy fakt, że jest to kolejny sezon, w którym notujemy wzrost zainteresowania ligą. Sytuacja ta wymusiła zmiany w systemie rozgrywek, które od tego sezonu będą prowadzone oddzielnie dla dziewcząt i chłopców. Na uwagę zasługuje również fakt, że po raz pierwszy z turnieju została przeprowadzona relacja w Internetowej Telewizji Sportowej.

Po oficjalnym otwarciu zawodów przez Prezesa PZBil Grzegorza Kędzierskiego, rozpoczęła się rywalizacja w odmianę 9 bil. Od samego początku spotkaniom towarzyszyły duże emocje, które niejednokrotnie udzielały się opiekunom rywalizujących zawodników. Zauważyć można było, że młodzi bilardziści chcą się pokazać z jak najlepszej strony i z dużą determinacją walczą, o jak najlepszy wynik. Po ponad siedmiogodzinnych zmaganiach poznaliśmy finalistów. W grupie dziewcząt na trzecim miejscu zawody zakończyły: Aleksandra Brzozko i Anna Lipa reprezentujące ULKS Orły Bodzentyn. Pierwsze miejsce wywalczyła Paula Steinke z ULKS Orły Bodzentyn po wygranej z Moniką Domagałą z Olimpek Połaniec (3-1). W grupie chłopców trzecie miejsce zajęli: Kamil Olesiński Orlęta Bilcza i Krystian Gondek Olimpia Opatów. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Maksymilian Król z Nosanu Kielce, który po bardzo dobrej grze pokonał Mateusza Lewandowskiego z KKB Końskie (3-2). W klasyfikacji drużynowej do której zaliczane są łącznie trzy najlepsze wyniki z grupy dziewcząt i chłopców na miejscu pierwszym zostały sklasyfikowane zespoły: ULKS Orły Bodzentyn i Nosan Kielce (18 pkt). Miejsce trzecie zajmuje ET Bilard KKB Końskie (16 pkt).

Kolejne zawody zostaną rozegrane 15 kwietnia w Połańcu. Rozpoczęcie gier w odmianę 9 bil zaplanowane jest na godzinę 9:30.

Wyniki klasyfikacji indywidualnej i drużynowej na stronie ŚMLB 2010

Zobacz zdjęcia z turnieju w Kielcach

      Kielce, 29 marca 2010 r.

Grand Prix Gór Świętokrzyskich - Contact Cup 2010

Zwycięstwem Tomasza Pawlika zakończył się rozegrany wczoraj w Kieleckim Centrum Bilardowym drugi w tym roku turniej z cyklu Contact Cup 2010. W finale Tomasz pokonał Mateusza Salwę. Na najniższym stopniu podium znaleźli się Grzegorz Tabor i Jan Niewęgłowski. Pozytywnym zaskoczeniem była wysoka frekwencja w zawodach. W drugiej eliminacji wystartowało aż 57 zawodników. Podobnie jak w pierwszym turnieju do Kielc przyjechali bilardziści z Tarnowa, Radomia oraz Ostrowca Świętokrzyskiego.

Już na samym początku sypnęło niespodziankami. Dwa mecze od razu przegrał Mariusz Klimek, z zawodami szybko pożegnał się również Bartosz Rozwadowski. Wysokie 9 miejsce zajął główny sponsor Grand Prix - p. Ryszard Olbromski, który w 1/8 finału przegrał minimalnie z Grzegorzem Nowakiem 3:4.

Po drugiej eliminacji zaszły zmiany w Rnakingu. Na czele klasyfikacji znajduje się w tej chwili Oliwia Czupryńska. Drugie miejsce zajmuje Maciej Życiński, na trzeciej pozycji ex-aequo są Tomasz Pawlik i Mateusz Salwa.

Pełne wyniki 2 elimnacji Grand Prix - Contact Cup 2010

Ranking Grand Prix

Na naszej stronie zobaczyć możesz również galerię zdjęć z turnieju

      Kielce, 23 marca 2010 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Młodzieżowa 2010

Dzisiaj w Kieleckim Centrum Bilardowym rozegrane zostana pierwsze w tym roku zawody dla najmłodszych bilardzistów naszego regionu. Turniej Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Młodzieżowej bedzie mozna zobaczyc na żywo na stronach Sportowej Internetowej Telewizji. Serdecznie zapraszamy do śledzenia transmisji.

      Kielce, 18 marca 2010 r.

Mistrzostwa Europy 2010
Przyjdź do KCB i zobacz naszych reprezentantów w akcji!

Dzisiaj w Zagrzebiu rozpoczęła się nbajważniejsza impreza sportowa Starego Kontynentu w tym roku. W turnieju w Chorwacji o medale walczy trzech mężczyzn i jedna kobieta. Aż 75% tego składu stanowią zawodnicy Nosanu Kielce. Katarzyna Wesołowska, Karol Skowerski i Radosław Babica zagrają we wszystkie odmiany a dzisiaj rozgrywają swoje pojedynki w 14/1. Oprócz wymienionych nasz kraj repreznetuje również Mateusz Śniegocki z Hadesu Poznań.

Z turnieju przeprowadzona będzie relacja on-line oraz wideo na żywo. Serdecznie zapraszamy na wspólne oglądanie i kobicowanie do Kieleckiego Centrum Bilardowego, gdzie przez 9 dni bedzie wyświetlana transmisja na żywo.

Wyniki, galerie zdjęć oraz transmisja na oficjalnej stronie Mistrzostw Europy - Zagrzeb 2010

      Kielce, 16 marca 2010 r.

Bilard Sport Amator Challenge - 2 eliminacja

      W minioną niedzielę w Kieleckim Centrum Bilardowym rozegrany został 2 turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski Amatorów. Do turnieju przystąpiło ponad 27 graczy a wśród nich najlepszy okazał się Piotr Czupryński. Drugie miejsce zajął Tomasz Pawlik a na najniższym stopniu podium uplasowali się Mateusz Kowalik i Ziemowit Janaszek. Do rozegrania pozostało jeszcze 3 turnieje eliminacyjne. Na chwilę obecną w rankingu prowadzą Mateusz Kowalik który ma na koncie po 34 punkty. Pełny ranking dostępny jest TUTAJ      Kielce, 15 marca 2010 r.

Grand Prix Polski WiK Pol Tour
Babica wygrywa po raz drugi z rzędu!

Radosław Babica z Nosanu Kielce zwyciężył w III Mistrzostwach Katowic, które przez 3 dni rozgrywane były w klubie Black Eight. W finale Radek Pokonał powracającego do wysokiej formy po rocznej przerwie Huberta Łopotko z Metal Fach-u LP Sokółka. Droga do zwycięstwa nie była usłana różami a Babica wychodził w poszczeóglnych spotkaniach z wielkich opresji.

Bardzo blisko podium był inny bilardzista Nosanu - Karol Skowerski, który nie wykorzystał 100% szansy na zwycięstwo z Arkadiuszem Calikiem i uległ w ćwierćfinale 6:7.

Do strefy pucharowej awansowli również Michał Turkowski (Nosan), Mateusz Stefańczyk, Jakub Przybysławski i Robert Pasternak (wszyscy Visanti Kolier.pl Kielce). Najdalej zaszedł Robert, który był 17. Niestety z grupy nie wyszli Bartosz Rozwadowski i Maciej Wójcik, czołowi gracze Nosanu. Na usprawiedliwienie możemy jednak dodać iż Maciej trafił do czteroosobowej grupy śmierci natomiast Bartosz grał z 40-stopniową gorączką. Los kolegów podzieliła również nasza najlpesza zawodniczka - Katarzyna Wesołowska.

Już niebawem na stronach TVsports.pl dostępna będzie retransmisja najciekawszych pojedynków z finałowego dnia zawodów.

Pełne wyniki na stonach PZBil

      Kielce, 12 marca 2010 r.

Bilard Sport Amator Challenge - 2 eliminacja

Druga edycja eliminacji do Mistrzostw Polski Amatorów rozegrana zostanie w Kieleckim Centrum Bilardowym w niedzielę 14 marca.

Start godzina 11:30.
Wpisowe 20 zł
Sędzia zawodów: Krzysztof Mysior - 604 448 398

Więcej informacji na temat Sportu Amatorów na stronach Polskiego Związku Bilardowego.

      Kielce, 4 marca 2010 r.

Bilard Sport Amator Challenge 2010 - I eliminacja

W pierwszym turnieju kwalifikacyjnym do tegorocznych Mistrzostw Polski Amatorów wzięło udział 30 zawodników. Pierwsze miejsce a tym samym 20 punktów rankingowych zdobył Mateusz Kowalik, pokonując w finale Dariusza Nowickiego. Trzecie miejsca przypadły Tomaszowi Mućkowi oraz Tomaszowi Pawlikowi.

Rozgrywki Bilard Sport Amator Challenge w całej Polsce dopiero ruszyły. Do tegorocznej edycji zgłosiła sie rekordowa liczba organizatorów, kwalifikacje odbęda się więc w 32 klubach na terenie całego kraju. II eliminacja w Kielcach rozegra się już niebawem bo 14 marca. Zapraszamy wszystkich chętnych do Kieleckiego Centrum Bilardowego.

Aktualna klasyfikacja BSAC 2010 - Kielce

      Kielce, 4 marca 2010 r.

Eliminacje do Mistrzostw Polski juniorów 2010

Krajowy czempionat dla najmłodszych podobnie jak w latach ubiegłych rozegrany zostanie w Kieleckim Centrum Bilardowym. Impreza odbędzie się dopiero na przełomie kwietnia i maja, jednak już w najbliższy weekend rozegrane zostaną eliminacje do turnieju głównego.

W sobotę 6 marca w Kieleckim Centrum Bilardowym chętni zagrają w eliminacjach w 9-bil i 14/1 natomiast dzień później odbędzie się turniej w 8-bil i 10-bil. Rywalizacja będzie się toczyła w zarówno w młodszej jak i w starszej grupie zawodniczej.

Więcej informacji na temat kwalifikacji na stronach Polskiego Związku Bilardowego.      Kielce, 4 marca 2010 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Biznesu 2010

Pragniemy poinformować iż przyjmujemy juz zapisy drużyn do tegorocznej edycji Ligi Biznesu. W poprzednim sezonie w rozgrywkach wzięło udział 12 zespołów a najlepsi okazali się bilardziści Echa Dnia, którzy pokonali w finale zespół Becher 8:3.

Więcej informacji na temat tegorocznych rozgrywek pod numerem telefonu 501-176-141 - p. Marek Karlikowski

Świętokrzyska Bilardowa Liga Biznesu 2009 - archiwum

      Kielce, 1 marca 2010 r.

I Polska Liga Bilardowa
Duet wciąż niepokonany...

Punktualnie w niedzielne południe w Kieleckim Centrum Bilardowym przy Placu Moniuszki 2b rozegrany został mecz drugiej kolejki I Polskiej Ligi Bilardowej. przez dwa ostatnie sezony Duet Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki był rywalem Nosanu Kielce w ostatnich kolejkach. Za każdym razem Kielczanie nie byli w stanie przełamać rywali, tym samym przegrywali złoty medal. Tym razem miało być inaczej...

Skład obu pojedynków wyglądał dokładnie tak samo czyli:

- w 8-bil Radosław Babica zagrał z Piotrem Ostrowskim
- w 9-bil zmierzyli się Bartosz Rozwadowski z Mariuszem Skonecznym
- w 10-bil tradycyjnie wystartował Karol Skowerski a jego przeciwnikiem był Michał Czarnecki
- w 14/1 kije skrzyżowali Michał Turkowski i Adam Skoneczny

Pierwszy mecz zaczą się bardzo źle. Tryumfator eliminacji do World Pool Masters Bartosz Rozwadowski szybko uległ 4:10 a styl jaki prezentował delikatnie mówiąc nie zachwycał. Michał Turkowski uległ dobrze grającemu Skonecznemu a o końcowym wyniku zadecydowały błędy w pierwszej fazie meczu. Wynik w tym momencie brzmiał 0:2, jednak na pozostałych stołach wysoko prowadzili nasi. Karol Skowerski po bardzo dobrej grze rozgromił Czarneckiego 10:2. Radek Babica miał na tablicy wyników rezultat 7:2 i wszystko wskazywało na gładkie zwycięstwo. Mecz przedłużał się w nieskończoność a po godzinie czasu zrobiło się 9:9! ''Dry break'' w wykonaniu Ostrowskiego i Babica stanął przed czystym układem na stole. Jedynym problemem była bila z numerem ''8''... i właśnie tutaj nasz zawodnik się pomylił, próbując wbić do łuzy ''czarną'' wraz z kulą przeciwnika. Na nasze szczęście przy pierwszym strzale Ostrowski się pomylił i Babica mógł dobić ''ósemkę''. Czarna wylądowała w łuzie a biała... odbiła się od kanta środkowej łuzy! W ten sposób wynik został uratowany i obie drużyny zdobyły po jednym punkcie

Jak już wcześniej wspomniano drugi mecz to identyczne zestawienie. Ponownie słabo zagrał Rozwadowski, jednak tutaj szasna na zwycięstwo była większa. Mecz zakończył się wynikiem 8:10. Bardzo dobrze zagrał Michał Turkowski. W pierwszej fazie meczu mieliśmy okazję oglądać bardzo szarpaną grę. zawodnicy zmieniali się przy stole co kilka minut zapisując na swoim koncie małe zdobycze punktowe. Gdy wydawało się iż i tym razem Skoneczny pokona Michała, bilardzista z Tomaszowa nieoczekiwanie popełnił błąd. W tym momencie Turkowski wrzucił drugi bieg i zakończył mecz wbijając blisko 50 kul. Cały czas trwały pojedynki Skowerskiego i Babicy i tak jak w poprzednim meczu Nosan wysoko prowadził. Karol Skowerski po bardzo dobrej grze w pierwszej fazie i niezrozumiałych błędach w środku meczu ponownie zwycięzył Czarneckiego wbijając na zakończenie kombinacyjnie bilę z numerem 10. W ostatnim pojedynku tablica wyników pokazywała 8:8. Na nasze nieszczęście Piotr Ostwrowski popisał się partią ''podejścia'' i ''z kija'' kończąc całe spotkanie.

Dwa remisy z pewnością nie zadowalają ani jednych ani drugich. Kibice w Kielcach liczyli wreszcie na zwycięstwo. Być może uda się w przyszłym sezonie a teraz nie ma powodów do smutków, gdyż była to dopiero druga kolejka spotkań a sezon ligowy tak na prawdę dopiero się zaczyna.

Na chwilę obecną w tabeli prowadzi Konsalnet Warszawa, który wyprzedza zaledwie o jeden mały punkt Nosan. Trzecie miejsce zajmuje Duet Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki.

W trzeciej kolejce spotkań Nosan zmierzy się na wyjeździe z Pino Ventorem Dębica.

Więcej informacji na temat Polskiej Ligi Bilardowej na stronach Polskiego Związku Bilardowego

      Kielce, 1 marca 2010 r.

Bartosz Rozwadowski leci do Las Vegas!

Sensacyjnym zwycięstwem najmłodszego z pierwszego składu Nosanu Kielce, Bartosza Rozwadowskiego, zakończył się turniej kwalifikacyjny do World Pool Masters, który odbył sie w klubie Frame w Łodzi. Bartosz w drodze do zwycięstwa pokonał między innymi dwukrotnie Michała Czarneckiego (Duet) oraz w finale Wojciecha Trajdosa (Konsalnet Warszawa). W nagrodę Rozwadowski w połowie maja wyjedzie do Las Vegas, gdzie w turnieju głównym zmierzy się cała światowa czołówka. W zawodach weźmie udział 64 zawodników a powalczą oni o 100 tys. dolarów. Pierwszy etap wyłoni 16 najepszych, którzy zagrają na stole telewizyjnym, gdzie wszystkie pojedynki dla kilkudziesięciu stacji na całym świecie nagra Matchroom Sport.

Jak do tej pory jest to największy sukces młodego bilardzisty. Kilku innych, dużo bardziej doświadczonych Polaków może jedynie pomarzyć, aby zagrać w tak prestiżowym turnieju. Mamy nadzieję iż zwycięstwa Bartosza nie zakończą sie na kwalifikacjach i występ Kielczanina w Stanach Zjednoczonych przyniesie nam wiele radosnych chwil. Do turnieju przygotować się nie bedzie łatwo gdyż w maju Rozwadowski... będzie zdawał maturę. Tak więc zarówno w turnieju jak i na maturze życzymy naszemu zawodnikowi powodzenia!


      Kielce, 22 lutego 2010 r.

Grand Prix Polski WiK Pol Tour
Zawodnicy Nosanu Kielce w rolach głównych!

Zwycięstwem Radosława Babicy zakończyły sie wczoraj I Mistrzostwa Włocławka w 8-bil. W finale Radek spotkał się z Piotrem Ostrowskim z Duetu Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki, którego pokonał 6:2. Wspaniałą niespodziankę sprawił dotychczas będący w cieniu swoich pierwszoligowych kolegów - Maciej Wójcik. Dotarł on aż do półfinału, pokonując po drodze takich zawodników jak Mariusz Roter, Krystian Piekarski, kolega klubowy Karol Skowerski oraz w ćwierćfinale - Tomasz Kapłan. Maćka zatrzymał dopiero w półfinale Babica, mecz zakończył się wynikiem 6:4 na korzyść Radka. Na trzecim miejscu zawody ukończył również Mateusz Śniegocki (Hades Poznań) - zwycięzca Rankingu Polski 2009.

Inni zawodnicy Nosanu zajmowali mniej znaczące lokaty. Karola Skowerskiego w 1/8 finału zatrzymał wspomniany Maciej Wójcik. Michał Turkowski był 17 a Bartosz Rozwadowski dopiero 33. Do gier pucharowych awansował również Robert Pasternak, który w tym sezonie występuje w barwach Visanti kolier.pl Kielce.

Wynik Radka Babicy daje nadzieję na dobry rezultat podczas eliminacji do Wolrd Pool Masters, które odbędą się już w sobotę w Łodzi. Ogromne brawa dla Maćka Wójcika, który po raz pierwszy w swojej karierze stanął na podium Grand Prix Polski WiK Pol Tour.

Pełne wyniki zawodów na stronie Polskiego Związku Bilardowego.

      Kielce, 18 lutego 2010 r.

Bilard Sport Amator Challenge - 1 eliminacja

Pierwsza edycja eliminacji do Mistrzostw Polski Amatorów rozegrana zostanie w Kieleckim Centrum Bilardowym w niedzielę 21 lutego.

Start godzina 11.
Wpisowe 20 zł
Sędzia zawodów: Krzysztof Mysior - 604 448 398

Więcej informacji na temat Sportu Amatorów na stronach Polskiego Związku Bilardowego.

      Kielce, 15 lutego 2010 r.

Grand Prix Gór Świętokrzyskich 2010
Michał Turkowski tryumfatorem pierwszej tegorocznej edycji

Zwycięstwem pierwszoligowca Nosanu Kielce - Michała Turkowskiego - zakończył się wczoraj w Kieleckim Centrum Bilardowym pierwszy turniej Grand Prix 2010. Na starcie staneło aż 57 zawodników, a wśród nich mieliśmy okazję zaobaczyć w akcji ''starych znajomych'' z Ostrowca Świętokrzyskiego oraz debiutujących w zawodach bilardzistów klubu Zamłynie Radom. W tegorocznej edycji zmieniony został punkt regulaminu dotyczący podziału na grupy zawodnicze. Pojawiła sie nowa kategoria ''grupa gwiazd'' a przydzieleni do niej zostali zawodnicy z pierwszej ligi (m. in. Maciej Wójcik, Bartosz Rozwadowski, Michał Turkowski czy Wojciech Gosk).

W finale Michał Turkowski pokonał Macieja Życińskiego, trzecie miejsca przypadły Oliwii Czupryńskiej oraz Mateuszowi Salwie. Zwycięzca otrzymał nagrodę gotówkową w wysokości 250 zł, pokonany wzbogacił się o 150 zł. Kolejna edycja turnieju rozegrana zostanie 28 marca. Mamy nadzieję iż i tym razem frekwencja dopisze.

Pełne wyniki I eliminacji dostępne są Tutaj

Galeria zdjęć z turnieju

Informujemy również iż najwazniejsze pojedynki będzie można ponownie wkrótce zobaczyc na stronie Sportowej Internetowej Telewizji

      Kielce, 8 lutego 2010 r.

I Polska Liga Bilardowa 2010
Nosan Kielce liderem po pierwszej kolejce

Bardzo dobrze rozpoczęli ligowy sezon bilardziści Nosanu Kielce. Wczoraj z wyjazdowego spotkania z Hadesem Poznań kielczanie przywieźli komplet punktów i tym samym zajmują pierwsze miejsce w tabeli I Polskiej Ligi Bilardowej.

W pierwszym spotkaniu punktowali wszyscy oprócz Michała Turkowskiego, który zaliczył porażkę w 14/1 z Tytusem Kanikiem 91:100. Pozostała częśc ekipy wypadła już dużo lepiej i wszyscy wygrali swoje pojedynki. Radosław Babica pewnie wypunktował w 8-bil Dawida Heringa 10:2 a Bartosz Rozwadowski po dobrym meczu zwycięzył z Wojciechem Sroczyńskim 10:5. W pojedynku na szczycie pomiędzy Karolem Skowerskim i Mateuszem Śniegockim początkowo zanosiło się na wysoką wygraną Skowerskiego. Karol prowadził już 7:0, jednak popełnił błąd na pozycjonowaniu i pierwszy punkt zdobył Mateusz. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 10:3 i Nosan mógł się cieszyć z 3 punktów.

Więcej emocji było w drugim spotkaniu. Michał Turkowski tym razem szybko zakończył pojedynek w 14/1 z Dawidem Heringiem a Radek Babica pewnie pokonał Tytusa Kanika w 8-bil. Wynik brzmiał 2:0 i brakowało tylko jednej wygranej do pełni szczęścia. Karol Skowerski ponownie zmierzył się ze Śniegockim i ponownie prowadził już 5:1. Od tego momentu sytuacja się nieco zmieniła i Mateusz odrabiał straty. Na tablicy wyników widniało 9:7 a na stole obok, gdzie grali Rozwadowski ze Sroczyńskim 9:9!. Wielkiej szansy na zwycięstwo w osttaniej partii nie wykorzystał Bartosz, myląc się na bili numer 6. Sroczyński zakończył partię, zrobiło się więc 2:1. Wszystko było więc teraz w rękach Skowerskiego. Na nasze szczęście banalny faul popełnił Śniegocki po czym problemów ze skończeniem partii nie miał już bilardzista Nosanu. 3:1 w drugim meczu i na konto Kielc wędruje 6 punktów.

W innym pojedynku niepodziewanie punkty stracił Duet Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki, który zremisował z Elidą Białystok. Właśnie z Duetem Nosan zagra II kolejkę. Mamy nadzieje iż po tym pojedynku drużyna Świętokrzyskiego Stowarzyszenia bilardowego bardziej umocni się na pierwszej pozycji w tabeli ligowej.

      Kielce, 8 lutego 2010 r.

Drużynowe Mistrzostwa świata 2010
Karol Skowerski i Radosław Babica o krok od medalu!

Fantastycznie zakończyły się dla reprezentacji Polski Drużynowe Mistrzostwa świata, które przez prawie 10 dni rozgrywane były w niemieckim Hanowerze. Drużyna biało-czerwonych, gdzie oprócz Mateusza Śniegockiego (Hades Poznań) i Mariusza Skonecznego (Duet Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki) grali również bilardziści Nosanu Kielce - Karol Skowerski i Radosław Babica, zajęli wysokie 5 miejsce, przegrywając w cwierćfinale z faworytami do złotego medalu - Filipińczykami. Mimo iż do Niemiec nie przyjechali Efren Reyes i Francisco Bustamante, to i tak azjatycki skład naszpikownay był gwiazdami. Oprócz mistrza świata w 9-bil Ronato Alcano i wicemistrza w 10-bil Lee Van Corteza, mogliśmy w akcji zobaczyć również Marlona Manalo, Denisa Orcollo, Warena Kiamco czy Antonio Lininga. Mimo iż Polacy ulegli 2:4 to są powody do dumy, nasi zawodnicy zaprzentowali się bardzo dobrze i gdyby nie słabszy występ debla Śniegocki-Babica oraz nieudany indywidualny mecz Radka, Polska mogłaby być w półfinale. Dla biało-czerwonych punkty zdobywali Mateusz Śniegocki, który pokonał w 9-bil Ronniego Alcano 8:4 i Karol Skowerski zwyciężajac z Lee Van Corteza w 10-bil 7:5.

Drużynowe Mistrzostwa świata w takim formacie sportowym rozegrane zostały po raz pierwszy. Polacy w turnieju zwyciężyli dwokrotnie z zespołem Finlandii z mistrzem świata Miką Imonnenem na czele oraz reprezentacją Chorwacji. Mistrzami świata zostali Brytyjczycy, którzy w finale pokonali 4:1 faworyzowanych Filipińczyków. Jest to jednak w pełni zasłużone zwycięstwo, gdyż drużyna Darrena Appletona po drodze do finału odesłała do domu miedzy innymi pierwszy skład Niemiec oraz w ćwierćfinale po dramatycznym pojedynku zespół Chin. W tym meczu o zwycięstwie zadecydowały dopiero ''rzuty karne''. Tak więc do kolekcji Wielka Brytania dorzuca złoty medal mistrzostw świata. Przypomnijmy iż wyspiarze są równiez aktualnymi mistrzami Europy a tytuł ten zdobyli w ubiegłym roku w Kielcach.

Pełne wyniki na stronie www.wpapoolonline.com.
Bogata galeria zdjęć oraz relacje ''dzień po dniu'' na stornie Magazynu Touch.
      Kielce, 28 stycznia 2010 r.

Grand Prix Gór Świętokrzyskich
Media Expert Cup 2010

Znane są już terminy poszczególnych eliminacji Media Expert Cup 2010. W przyszłym roku rozegranych zostanie 7 turniejów + turniej Masters, który odbędzie się w styczniu 2011.

Terminy 2010:

- I eliminacja - 14 lutego
- II eliminacja - 28 marca
- III eliminacja - 18 kwietnia
- IV eliminacja - 16 maja
- V eliminacja - 29 sierpnia
- VI eliminacja - 3 października
- VII eliminacja - 14 listopada
- MASTERS - styczeń 2011      Kielce, 20 stycznia 2010 r.

Alibi Pro - sezon 2009

Informujemy iż turniej finałowy odbędzie się w dniu 30 stycznia (sobota) o godzinie 12:00. Więcej informacji pod numerem 519-113-585.

Na stronie ''Alibi Pro'' dostępna jest również tabela turniejowa.

      Kielce, 18 stycznia 2010 r.


Zarząd Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego oraz zawodnicy składają wyrazy głębokiego żalu i współczucia panu Marcinowi Krzemińskiemu z powodu śmierci jego mamy.

      Kielce, 18 stycznia 2010 r.

Grand Prix Gór Świętokrzyskich 2009
Mateusz Stefańczyk zwycięzcą turnieju Masters

W sobotę w Kieleckim Centrum Bilardowym rozegrany został finałowy turniej Media Expert Cup 2009. W zawodach wzięło udział 24 zawodników, którzy prawo udziału otrzymali na podstawie rankingu sezonu 2009. W turnieju do zgranięcia były atrakcyjne nagrody, dodatkowa niespodzianką było 1000 zł w gotówce dla zwycięzcy łącznej klasyfikacji 2009.

Przed rozpoczęciem imprezy na kandytatów do zwycięstwa typowano liderów rankingu, czyli Piotra Czupryńskiego i Bartosza Rozwadowskiego. Zgodnie ze słowami powiedzenia ''Gdzie dwóch się bije...'' wyżej wymienioną dwójkę pogodził Mateusz Stefańczyk który zajmował dopiero 7 pozycję w kalsyfikacji generalnej. Mateusz wykazał się stuprocentową skutecznością, wygrywając wszystkie swoje pojedynki, najwięcej problemów sprawił mu Grzegorz Nowak - mecz zakończył się wynikiem 6:5. W finale ''Stefan'' pokonał Mateusza Salwę, trzecie miejsca przypadły Tomkowi Pawlikowi i Janowi Niewęgłowskiemu. Za zwycięstwo w turnieju Mateusz otrzymał 750 zł w gotówce oraz telewizor LCD ufundowany przed firmę Media Expert.

Dodatkową premię pieniężną za pierwsze miejsce w rankingu 2009 otrzymał z rąk p. Krzysztofa Głowacza Piotr Czupryński. Sprawa lidera rankingu rozstrzygnęła się w momencie, gdy swój pojedynek po lewej stronie tabeli przegrał Bartosz Rozwadowski. Marzenia o wygranej rozwiał Grzegorz Nowak, pokonując go 6:4.

W trakcie finału Grand Prix odbyło się losowanie nagród ufundowanych przez Mak Marketing. Wielkim szczęściarzem okazał się Mateusz Salwa, wygrał nowiutkiego kija Kruger Platinium. Sprzęt z pewnością się przyda, gdyż Mateusz turniej rozgrywał pożyczonym kijem, prywatny sprzęt uległ uszkodzeniu. Drugą nagrodą w postaci bilardowego zegarka wylosował Piotr Maurycy.

Po zakończeniu turnieju wręczono wyróznienia oraz podziękowania za współpracę w 2009 roku. Słowa uznania kierujemy do p. Ryszarda Olbromskiego, który ufundował nagrodę dla zwycięzcy Rankingu 2009. Wielkie podziękowania dla firmy Media Expert z Radkiem Cioskiem na czele za pomoc podczas całego sezonu Grand Prix i ufundowanie nagrody głównej w turnieju masters. Dziękujemy również firmie Mak Marketing za szprzęt bilardowy, który został rozlosowany wśród zawodników.

Wyróżnienia powędrowały również do Marka Karlikowskiego - trenera drużyny Nosan Kielce, Edwarda Janaszka - szefa klubu kibica kieleckiego składu, oraz Grzegorza Nowaka i Jacka Surmy - sponsorów Świętokrzyskiego Stowarzyszenie Bilardowego.

Po części oficjalnej nadszedł czas na bankiet. Mielismy okazję również posłuchać popisów wokalnych przy zabawie karaoke. Liderami byli Dorota i Ziemowit Janaszek, Norbert Kwiecień, Katarzyna Wesołowska, Mateusz Stefańczyk oraz prezes Stowarzyszenia - Grzegorz Kędzierski.

Zapraszamy wszystkich chetnych do wzięcia udziału w kolejnej edycji Grand Prix Gór Świętokrzyskich, pierwsza eliminacja już 14 lutego.

Zobacz galerię zdjęć z turnieju Masters 2009.

      Kielce, 15 stycznia 2010 r.

Sportowe podsumowanie 2009 roku w Kielcach
Wyróżnienia dla Nosanu Kielce

We wtorek w Wojewódzkim Domu Kultury odbyła się uroczysta gala, podsumowujaca rok sportowy 2009 w naszym mieście. Zaproszonych zostało ponad 160 zawodników oraz 35 trenerów. Wśród nagrodzonych przez prezydenta miasta Kielce znalazło się liczne grono bilardzistów Nosanu Kielce a byli to Katarzyna Wesołowska Radosław Babica, Karol Skowerski, (medaliści Drużynowych Mistrzostw Europy, indywidualni mistrzowie Polski), Michał Turkowski (wicemistrz Polski w drużynie), Oliwia Czupryńska(mistrzyni Polski juniorów), Bartosz Rozwadowski i Maciej Wójcik (medliści Mistrzostw Europy Juniorów). Ubiegły sezon był dla Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego wspaniały pod względem wyników sportowych, mamy nadzieję iż rozpoczynający się rok 2010 nie będzie gorszy

Przedstawiamy również kilka relacji z imprezy na stronach internetowych kieleckich mediów:

- Radio Kielce
- Echo Dnia
- ITV Kielce

      Kielce, 12 stycznia 2010 r.

Grand Prix Gór Swiętokrzyskich - Media Expert Cup
Turniej Masters 2009

Nadszedł czas finałowej odsłony Media Expert Cup 2009. W sobotę 16 stycznia w Kieleckim Centrum Bilardowym rozegrany zostanie turniej Masters a weźmie w nim udział 24 zawodników. Na najlepszych czekają wspaniałe nagrody a są nimi:

- 1 miejsce - 750 zł + telewizor LCD o wartosci 1500 zł, ufundowany przez firmę Media Expert
- 2 miejsce - 550 zł
- 3 miejsce - 300 zł
- 5 miejsce - 100 zł
- 9 miejsce - 50 zł

Nagroda przewidziana została również dla zywcięzcy Rankingu a będzie nią 1000 zł w gotówce, suma ufundowana została przez prezesa firmy Contact O/K - p. Ryszarda Olbromskiego. Niestety jak do tej pory nikomu nie udało się ''rozbic banku jackpot''. Suma 430 zł jednak nie przepadnie a za tę kwotę zostanie sfinansowany bankiet na zakończenie cylku Grand Prix 2009.

W kuluarach trwają zakłady, który zawodnik zwycięży w tegorocznych rozgrywkach. Najcześciej powtarzającymi się nazwiskami są liderzy rankingu, czyli Piotr Czupryński oraz Bartosz Rozwadowski. Przypomnijmy iż przed rokiem w finałowych zawodach wygrywał Grzegorz Nowak, w sezonie 2006 i 2007 najlepszy był Maciej Wójcik. Bardzo ciekawie zapowiada się walka o nagrodę dla ''numeru 1'' w końcowej klasyfikacji. Wydaje się iz sprawę między sobą rozstrzygną Piotr Czupryński i Bartosz Rozwadowski. Zapowiada się bardzo ciekawa i emocjonująca walka do ostatniej wbitej bili.

Na naszej stronie dostępna jest już tabela turniejowa. Początek turnieju o godzinie 10:30, zagramy w 9-bil do 6 wygranych partii. Przypominamy o sportowym stroju bilardowym, czyli koszula, kamizelka oraz krawat lub mucha. Dyrektor Turnieju zastrzega sobie prawo do niedopuszczenia zawodnika do zawodów z powodu nieprawidłowego ubioru. Opłaty startowe w turnieju Masters wynoszą 30 zł dla wszystkich uczestników. Osoby, które nie uregulują zaległych składek klubowych nie zostaną dopuszczone do turnieju MASTERS.

Zapraszamy również do oglądania transmisji na żywo, która dostępna będzie na stronie Sportowej Internetowej Telewizji.

Podczas turnieju zostaną również rozlosowane nagrody ufundowane przez Mak Marketing. Lista osób uprawnionych do wzięcia udziału w losowaniu:

1. Piotr Czupryński
2. Bartosz Rozwadowski
3. Oliwia Czupryńska
4. Maciej Życiński
5. Maciej Wójcik
6. Mateusz Salwa
7. Marek Marcinkowski
8. Grzegorz Nowak
9. Piotr Maurycy
10. Jacek Surma
11. Michał Kozłowski
12. Rafał Wróblewski
13. Łukasz Dzirba
14. Kamil Dzirba

      Kielce, 11 stycznia 2010 r.

IV Gala Sportu Bilardowego
Wręczono nagrody najlepszym biznesmenom
Wyróżnienia dla Nosanu Kielce

W sobotę w Kieleckim Centrum Bilardowym odbyła się IV Gala Sportu Bilardowego podczas której podsumowano sezon sportowy 2009. Przyznano medale, wyróżnienia oraz najważniejsze nagrody - ''Maksy''. Aż trzy wyróżnienia zostały w Kielcach. Za najlepszą zawodniczkę w sezonie 2009 oraz najwyżej sklasyfikowaną kobietę w Rankingu Polski mężczyzn nagrodę w postaci kina domowego otrzymała Katarzyna Wesołowska. Za zwycięstwo w rankingu Dynamic Bilard Best of East podziękowanie otrzymał inny gracz Nosanu Kielce - Radosław Babica. Klubem roku został Nosan Kielce a wyróżnienie z rąk prezesa PZBil odebrał sponsor generalny Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego - Grzegorz Nowak. W sezonie 2009 Kielecki klub spisywał się wspaniale. Drużynowo zdobył wicemistrzostwo kraju, idywidualnie zawodnicy Nosanu wygrywali w rankingach poszczególnych cykli zawodów. Oprócz osiągnięć wyżej wymienionej dwójki, ranking Junior Tour w grupie dziewcząt wygrała Oliwia Czupryńska. Również w Mistrzostwach Polski Nosan spisywał się wspaniale. W kategorii juniorów ŚSBil wygrał klasyfikację medalową, w grudniowym turnieju w Sokółce takiego samego wyczynu dokonali nasi najlepsi seniorzy. Takiego sportowego wyniku w kraju kielecki klub dawno nie osiągnął.

Świętokrzyski akcent mieliśmy również w drugiej części Gali, kiedy to nagrodzono najlepsze drużyny startujące w Świętokrzyskiej Bilardowej Lidze Biznesu. Złote medale i okazałe puchary odebrali bilardziści Echa Dnia. Przypomnijmy, iż drugie miejsce zajęła ekipa Becher a na najniższym stopniu podium uplasowała się Noma-System oraz Visanti.

W sobotę rozstrzygnął się również plebiscyt na ''Zawodnika Roku 2009''. Tutaj obyło sie bez niespodzianek gdyż zwyciężył Mateusz Śniegocki z Hadesu Poznań. Należy jednak wspomnieć iż w pierwszej piątce znalazło się aż trzech graczy Nosanu Kielce. Drugie miejsce zajął Radek Babica a trzecie Kasia Wesołowska. Na 5 pozycji znalazł się Karol Skowerski.

Po oficjalnej części rozpoczęła się iście szampańska zabawa, która trwała do godzin porannych dnia następnego. Nie zabrakło popisów tanecznych oraz śpiewów przy karaoke. Poznalismy propozycję hymnu Polskiego Związku Bilardowego a zawodnicy, szefowie klubów, przesi firm oraz dziennikarze zmierzyli się z kołem ruletki. Puszczona w ruch metalowa kulka przybliżyła prognozy na zbliżający się rok.

Sezon 2010 dopiero się zaczyna a podsumowanie roku sportowego odbędzie się za rok podczas V Gali Sportu Bilardowego. Mamy nadzieję, że 2010-ty będzie równie szczęśliwy dla kieleckiego bilarda jak rok 2009.

Zobacz galerię zdjęć z IV Gali Sportu Bilardowego.

IV Gala Sportu Bilardowego odbiła się pozytywnym echem w kieleckich mediach:

- TVP3 - Kielce
- Gazeta Wyborcza
- Radio Kielce

      Kielce, 11 stycznia 2010 r.

Plebiscyt Sportowy Gazety Wyborczej
Zagłosuj na Katarzynę Wesołowską i zespół Nosanu Kielce

Już po raz piętnasty czytelnicy Gazety Wyborczej wybiorą sportowych bohaterów roku. Do dnia 20 stycznia można głosować na najpopularniejszych sportowców, trenerów i drużynę w województwie świętokrzyskim w 2009 roku.

Katarzyna Wesołowska, brązowa medlistka Drużynowych Mistrzostw Europy, dwukrotna mistrzyni Polski jest nominowana w kategorii ''sportowiec roku''. Zagłosować można również na drużynowych wicemistrzów Polski - zespół Nosanu Kielce.

Więcej informacji na temat plebiscytu na stronie internetowej Gazety Wygorczej.

      Kielce, 6 stycznia 2010 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Biznesu

Zwycięstwem zespołu Echa Dnia zakończyła się X edycja rozgrywek Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu. W meczu finałowym zespół ten pokonał drużynę Becher 8-3. Spotkanie rozpoczęło się od pojedynku pomiędzy Piotrem Sitkiem (Echo Dnia) i Mirosławem Głowackim (Becher). Piotrek, który po kilkumiesięcznej przerwie powrócił do zespołu, zaprezentował się z bardzo dobrej strony, pewnie wgrywając 3-1. Dwupunktowa przewaga zespołu Echa Dnia była niezłą zaliczką przed kolejną odmianą, w której spotkali się: Mirosław Piróg (Echo Dnia) i Paweł Foltyn (Becher), lider klasyfikacji indywidualnej. Faworytem tego spotkania był Paweł, który już wiele razy w tym sezonie wyprowadzał zespół z opresji. Tym razem jednak musiał uznać wyższość swojego rywala, który wygrywając dwie z trzech rozegranych partii doprowadził do wyniku 5-2 dla zespołu Echa Dnia. W kolejnej odmianie zobaczyliśmy: Adama Ejmonta (Echo Dnia) i Roberta Stańczyka (Becher). To spotkanie również miało jednostronny przebieg. Wygrana Adama 2-0 przybliżyła zespół Echa Dnia do końcowego sukcesu, który stał się faktem, po remisowej partii, w walce o ''ósmy'' punkt, ostatecznie ustalając wynik meczu 8-3. Dla zespołu Echa Dnia jest to pierwsze – historyczne zwycięstwo w rozgrywkach Ligi Biznesu. Najlepszym zawodnikiem w klasyfikacji indywidualnej został również zawodnik Echa Dnia Adam Ejmont. Gratulujemy.

Z meczu finałowego została przeprowadzona relacja w TVP Kielce. Podsumowanie rozgrywek, połączone z wręczeniem pamiątkowych pucharów odbędzie się podczas IV Gali Sportu Bilardowego, która już w najbliższą sobotę, w Kieleckim Centrum Bilardowym.

      Kielce, 5 stycznia 2010 r.

Media Expert Cup - VII eliminacja

Bartosz Rozwadowski zwyciężył w rozegranej 3 stycznia ostatniej eliminacji Grand Prix Gór Świętokrzyskich, tym samym włączył się on do walki o główną nagrodę dla zwycięzcy Rankingu jaką jest 1000 zł w gotówce, ufundowane przez przesa firmy Contact OK - Ryszarda Olbromskiego. Bartosz dzięki wygranej w ostatniej eliminacji wskoczył na 2 miejsce w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce w niedzielę zajął Mateusz Kowalik a na najniższym stopniu podium znaleźli się Jacek Surma i Jakub Przybysławski.

Zaraz po zakończeniu zawodów rozegrany został turniej ''O Dziką Kartę'', która uprawnia do startu w zawodach ''Masters''. Pierwsze miejsce zajął Łukasz Dzirba i zasilił on w ten sposób listę uczestników turnieju. Łukasz okazał się również szczęśliwcem w losowaniu zawodnika, który mógł rozbić pulę dodatkowej nagrody ''Jackpot''. Niestety nie popisał się partią z kija i suma dodatkowej nagrody wynosi obecnie 430 zł.

Poniżej przedstawiamy listę uczestników turnieju finałowego. Pierwszych 20 graczy zapewniło sobie awans na podstawie Rankingu Grand Prix.

1. Piotr Czupryński
2. Bartosz Rozwadowski
3. Oliwia Czupryńska
4. Maciej Życiński
5. Tomasz Pawlik
6. Maciej Wójcik
7. Mateusz Stefańczyk
8. Mateusz Salwa
9. Robert Pasternak
10. Marek Marcinkowski
11. Grzegorz Nowak
12. Piotr Maurycy
13. Paweł Styczeń
14. Jacek Surma
15. Wojciech Sajtyna
16. Ziemowit Janaszek
17. Paweł Męderak
18. Jakub Przybysławski
19. Jan Niewęgłowski
20. Rafał Wróblewski
21. Łukasz Dzirba - zwycięzca turnieju o ''Dziką Kartę''
22. Ryszard Olbromski - najwyżej sklasyfikowany z grupy zawodniczej IV
23. Dzika Karta - Media Expert
24. Dzika Karta - Dyrektor Turnieju

Turniej Masters zostanie rozegrany w Kieleckim Centrum Bilardowym w dniu 16 stycznia br.

Pełne wyniki VII eliminacji      Kielce, 29 grudnia 2009 r.

GPGS Media Expert Cup i Liga Biznesu

Wyniki On-line.

Wprawdzie sezon sportowy 2010 jeszcze się nie rozpoczął, jednak już 3 stycznia rozegrane zostaną kolejne turnieje. Do południa odbędzie się ostatnia, siódma elimnacja Grand Prix Gór Świętokrzyskich - Media Expert Cup sezonu 2009. Zapisy od 9:30. Rozpoczęcie gier od 10:30. Zaraz po zakończeniu zawodów rozpocznie się turniej ''o dziką kartę'' to finałowej imprezy MASTERS a zagrać w nim będą mogły osoby, które wzięły udział co najmniej w 6 edycjach Grand Prix.

Tuż po zakończeniu 7 edycji do walki staną biznesmeni naszego regionu. Mecz finałowy Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu pomiędzy drużynami Echo Dnia i Becher rozpocznie się o godzinie 16:00.

      Kielce, 22 grudnia 2009 r.

Świąteczny Turniej Bilardowy

W Kieleckim Centrum Bilardowym został rozegrany turniej dla dzieci biorących udział w szkoleniu organizowanym przez Świętokrzyskie Stowarzyszenie Bilardowe. W przedświątecznej atmosferze młodzi bilardziści starali zaprezentować się z jak najlepszej strony. Widać, że udział w szkoleniu przynosi zamierzony efekt i wpływa na zaprezentowany poziom gry. W zawodach rozgrywanych w bardzo miłej i koleżeńskiej atmosferze najlepszym okazał się Karol Sobieraj. Drugie miejsce zajęła Agata Sidło. Na trzecim miejscu zmagania zakończyli: Dominik Wójcik i Maksymilian Król. Najlepsi otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe. Natomiast pozostali uczestnicy otrzymali drobne upominki.


Archiwum 2009 I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Archiwum 2008 I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Archiwum 2007 I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Archiwum 2006 I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Archiwum 2005 I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Archiwum 2004 I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Archiwum 2003 I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Archiwum 2002 I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

  www.bilard.kielce.pl, 2002-2011 E-mail: redakcja@bilard.kielce.pl