Kielecki Serwis Bilardowy - serwis dot. gry w bilarda w regionie kieleckim. Zapraszamy!!!
Radio Kielce Gazeta Wyborcza CKSport.pl NET System TVP Kielce TVsports PZBil SRZS Miasto Kielce Nosan Galeria Echo Sejmik Kielce QS Media Contact O/K Mak Marketing Surma Idoslubu
Świętokrzyska Bilardowa Liga Biznesu 2013
Contact Cup 2013
Bilard Sport Amator Challenge 2013 (Kielce)
Świętokrzyska Bilardowa Liga Młodzieżowa 2013
ALiBi / ALiBi Pro Mistrzostwa Studenckie
 
Aktualności Liga Turnieje Gdzie zagrać? Gdzie kupić? Zasady gry Trening Kontakt ALiBi Pro ALiBi


Aktualności     Kielce, 22 grudnia 2011 r.

II Studenckie Otwarte Mistrzostwa Kielc w Pool Bilard

Znamy już wynik losowania oraz terminarz grup drugiej edycji Mistrzostw Studenckich Miasta Kielce. Na prośbę kilku osób o nie rozgrywanie pierwszych kolejek w okolicach Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku, pierwsze pojedynki rozegramy już na początku stycznia. Pierwsza grupa w której zagra obrońca tytułu Dawid Bednarski rozegra 1 kolejke spotkań 4 stycznia(szczegółowy plan gier w terminarzu każdej z grup, wszystkie kolejki rozpoczynamy o godzinie 20:00 w Kieleckim Centrum Bilardowym). Po pięciu tygodniach zmagań grupowych poznamy najlepszą pietnastkę która awansuje do turnieju finałowego (3 najlepszych z każdej z grup) którego dokładną datę poznamy na początku roku kalendarzowego.

Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć wszystkim powodzenia w rozgrywkach grupowych oraz Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.     Kielce, 21 grudnia 2011 r.

Kalendarz Contact Cup 2012

Prezentujemy terminy turniejów przyszłorocznej edycji Grand Pirx Gór Świętokrzyskich. Rozpoczynamy 14 stycznia turniejem ''Masters'' sezonu 2011:

14 stycznia - Turniej ''Masters 2011'' + Party i Karaoke
12 lutego - Contact Cup - 1 turniej
4 marca - Contact Cup - 2 turniej
25 marca - Contact Cup - 3 turniej
22 kwietnia - Contact Cup - 4 turniej
13 maja - Contact Cup - 5 turniej
17 czerwca - Contact Cup - 6 turniej
? lipca - Contact Cup - Letni turniej o puchar prezesa ŚSBil - 7 turniej
9 września - Contact Cup - Memoriał Szczepana Różyckiego- 8 turniej
14 października - Contact Cup - 9 turniej     Kielce, 20 grudnia 2011 r.

Mistrzostwa Polski w Pool Bilard
Siedem medali dla Nosanu. Fiat Punto odjechał do Sokółki

Przez 5 dni w hali sportowej w Bilczy k. Kielc rozgrywane były Mistrzostwa Polski w pool bilard. najlepsi zawodnicy naszego kraju walczyli o medale i o zwycięstwo Rankingu Polski.

Zawodnicy Świętorzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego zdobyli 7 medali. Lepiej zaprezentowały się nasze panie. Katarzyna Wesołowksa powróciła po roku przerwy na szczyt i zdobyła w 9-bil złoty medal. Do tytułu mistrzowskiego dorzuciła jeszcze srebro w 8-bil i brąz w 10-bil. Oliwia Czupryńska wywalczyła za to dwa srebrne krążki co wystarczyło aby wygrać w kobiecym rankingu na koniec sezonu. W odmianę 10-bil zagrała jeszcze inna przedstawicielka naszego regionu. Agata Sidło z UKS Olimp Kielce nie wygrała jednak żadnego pojedynku.

Słabiej zaprezentowali się nasi panowie. Dwa medale to nie jest to na co stać nasz pierwszy ligowy skład. Srebro w 14/1 sprzed roku obronił Bartosz Rozwadowski, brąz zawisł również na szyi michała Turkowskiego (10-bil). Bez medalu zostali niestety Karol Skowerski i Radek Babica. Ten pierwszy trzykrotnie otarł się o podium, jednak na każdym razem przegrywał w ćwierćfinale. Najsłabiej z całej ekipy wypadł lider kieleckiej drużyny, Radek Babica, który nie tylko nie zdobył ani jednego krążka, to roztrwonił 25-punktową przewagę w Rankingu Polski nad Konradem Piekarskim i przegrał w walce o główną nagrodę - Fiata Punto + pokrycie kosztów udziału we wszystkich zawodach Best of East i EPBF Euro Tour w 2012 roku. Tym samym samochódem osobowym będzie jeździł bilardzista Metal Fachu LP Sokółka.

W Mistrzostwach zagrali jeszcze zawodnicy drugoligowego Koliera.pl Kielce. Robert Pasternak i Mateusz Śtefańczyk nie odegrali jednak większej roli w zawodach.

Przez 5 dni na stronach Sportowej Telewizji Internetowej trwała relacja video na żywo. Już teraz zapraszamy do obejrzenia retransmisji w TVsports.pl.

Pełne wyniki Mistrzostw Polski na stronach Polskiego Związku Bilardowego.www.tvsports.pl
     Kielce, 13 grudnia 2011 r.

Mistrzostwa Polski w Pool Bilard - Bilcza 2011

Już w środę w Bilczy koło Kielc rozpoczną się Mistrzostwa Polski w Pool Bilard. Na starcie tej najważniejszej krajowej imprezy stanie blisko 50 zawodniczek i zawodników z całej Polski wyłonionych w drodze turniejów rankingowych oraz eliminacji regionalnych. W gronie uczestników jest oczywiście silna grupa reprezentująca miasto Kielce i nasze województwo. Na medale liczą głownie zawodnicy Nosanu Kielce. W kategorii mężczyzn liczymy na całą czwórkę pierwszoligowców Karola Skowerskiego, Bartka Rozwadowskiego, Michała Turkowskiego i lidera zespołu, aktualnego wicemistrza Europy w 10-bil Radosława Babicę. W rywalizacji pań mamy dwie doskonałe zawodniczki: mistrzynię świata juniorek Oliwię Czupryńską oraz trzykrotną mistrzynię Polski Katarzynę Wesołowską. W zawodach wystartuje również młoda zawodniczka UKS Olimp Kielce Agata Sidło oraz Robert Pasternak i Mateusz Stefańczyk z Kolier.pl Kielce. Dla nich jednak sam start w zawodach jest dużym sukcesem.

Co ciekawe, to właśnie nasi reprezentanci mają największe szanse na zwycięstwo w całorocznych rankingach. W kategorii pań ubiegłoroczna tryumfatorka Oliwia Czupryńska jest na prowadzeniu a jej przewaga nad drugą Izabelą Łącką wynosi 4 pkt. Naszą mistrzynię czeka więc bardzo ciężki bój. Jeszcze ciekawiej zapowiada się rywalizacja w kategorii mężczyzn. Lider rankingu Radosław Babica z Nosanu Kielce ma 25 pkt. przewagi nad Konradem Piekarskim i to właśnie młodego zawodnika z Sokółki wszyscy wskazują jako głównego rywala w walce o prymat w 2011 roku. Co bardzo ważne w kategorii mężczyzn na zwycięzcę rankingu czeka wspaniała nagroda. Otrzyma on powołanie w skład kadry narodowej na rok 2012 oraz pokryte zostaną mu koszty wszystkich startów w Pucharze Europy i Best of the East (łączną wartość to ok. 15.000 zł). To jednak nie wszystko. Zawodnik otrzyma bowiem jeszcze nagrodę rzeczową którą jest Fiat Punto. Zapowiadają się więc niesamowite emocje do ostatniej bili. Piekarski ma bowiem szansę zostać najmłodszym zwycięzca samochodu w rankingu Polski Polskiego Związku Bilardowego. Babica natomiast może stać się posiadaczem drugiego już ''samochodu nagrody''. Trzeba przypomnieć, że w ubiegłym roku to on odjechał do domu nowym Chevroletem Spark za zwycięstwo w rankingu sezonu 2010.

Osoby, które chcą zobaczyć najlepszych bilardzistów z bliska zapraszamy od 14 do 18 grudnia do hali sportowej w Bilczy przy ulicy Szkolnej 1. Wstęp bezpłatny. Tych którzy wolą oglądanie w fotelu w zaciszu domowym lub biurze z zapraszamy na strony www.bilard-sport.pl oraz www.tvsports.pl Z zawodów będzie bowiem przeprowadzone blisko 50 godzin relacji video na żywo ze stołu telewizyjnego. Na oficjalnej stronie znajdziecie natomiast pełne wyniki on-line, listy uczestników i galerie zdjęć z imprezy.     Kielce, 13 grudnia 2011 r.

Świętokrzyska Młodzieżowa Liga Bilardowa - finał

W Kieleckim Centrum Bilardowym odbył się turniej Masters podsumowujący cykl rozgrywek Świętokrzyskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej 2011. W obecnym sezonie w sześciu turniejach wystartowało blisko stu zawodników reprezentujących trzynaście uczniowskich klubów. Dla zdecydowanej większości uczestników udział w rozgrywkach był pierwszym sprawdzianem swoich umiejętności gry, miejscem rywalizacji zgodnie z duchem gry fair-play. Emocje turniejowe i atmosfera jaka im towarzyszy sprawia, że rozgrywki stały się wspaniałym wydarzeniem promującym sport bilardowy w naszym województwie.

Jubileuszowa V edycja miała szczególną oprawę. Gośćmi ceremonii otwarcia byli: Lucjan Pietrzczyk - poseł na sejm RP oraz Marcin Krzemiński - członek Zarządu Światowej Federacji Bilardowej. Na początku została przedstawiona prezentacja multimedialna dzięki której powróciliśmy do najciekawszych wydarzeń z historii ligi młodzieżowej. Następnie Marcin Krzemiński w słowach skierowanych do zawodników nawiązał do sukcesów Oliwi Czupryńskiej, mistrzyni świata juniorek. Życzył wszystkim wytrwałości w dążeniu do celu i wyników na miarę tych osiągniętych przez Oliwię. Na zakończenie części oficjalnej zostały wręczone pamiątkowe dyplomy z podziękowaniem za współpracę dla Dyrektorów Szkół w których działają szkolne sekcje bilardowe.

Wśród dziewcząt największe szanse na końcowe zwycięstwo miały: Aneta Grzyb (Olimpek Połaniec) i Agata Sidło (Nosan Kielce), które ze sporą przewagą punktową wspólnie przewodziły w klasyfikacji generalnej. Zgodnie z przewidywaniami zawodniczki te pewnie wygrywały mecz po meczu. Również bardzo dobrą postawę zaprezentowały klubowe koleżanki Anety, Roksana Siekierska i Monika Domagała. Tą czwórkę zobaczyliśmy w półfinałach, w których Aneta Grzyb zmierzyła się z Moniką Domagałą a Agata Sidło zagrała Roksaną Siekierską. W tych pojedynkach liderki rankingu musiały uznać wyższość swoich rywalek, kończąc udział w turnieju na trzeciej pozycji. Porażka ta nie wpłynęła na końcowy układ klasyfikacji indywidualnej, gdzie po raz pierwszy w historii rozgrywek ligi młodzieżowej na pierwszym miejscu zostały sklasyfikowane dwie zawodniczki: Aneta Grzyb (Olimpek Połaniec) i Agata Sidło (Nosan Kielce) - 41 pkt. W finale będącego wewnętrzną rozgrywką zawodniczek ''Olimpka'' Połaniec Roksana Siekierska po wyrównanej grze pokonała Monikę Domagałę 2-1. Dzięki tej wygranej Roksana zapewniła sobie trzecią pozycję w rankingu z wynikiem 39 pkt.

Podobną sytuację jak w grupie dziewcząt mieliśmy w rywalizacji chłopców. Tutaj zdecydowanymi faworytami do tytuły najlepszego zawodnika byli dwaj przedstawiciele Nosanu Kielce: Michał Wydrych i Dominik Wójcik. W początkowej fazie turnieju lepiej radził sobie Dominik, który pewnie wywalczył awans do fazy pucharowej. Natomiast po porażce z Mateuszem Małasińskim (Olimpia Opatów) droga Michała nieco się skomplikowała. Po rozstrzygnięciu na swoją korzyść spotkań z lewej strony przyszedł czas na grę w ćwierćfinałach. Niewątpliwie najciekawszym pojedynkiem w tej rundzie był mecz Michała Wydrycha z Dominikiem Wójcikiem. To spotkanie Michał rozstrzygnął na swoją korzyść i stało się jasne, że tytuł najlepszego zawodnika powędruje do niego. W półfinale Michał odniósł kolejne zwycięstwo, pokonując Konrada Biskupa (Orły Bodzentyn) 2-0. W drugim półfinale Karol Sobieraj (Nosan Kielce) w takim samym stosunku pokonał Damiana Wereszczaka (Żaczek Połaniec). Mecz o pierwsze miejsce, w którym zmierzyli się zawodnicy z Nosanu Kielce, zakończył się wygraną Michała, dla którego było to trzecie zwycięstwo odniesione w tym sezonie. Najlepszy zawodnik klasyfikacji indywidualnej, Michał Wydrych (Nosan Kielce) zgromadził na swoim koncie 43 pkt. Miejsce drugie zajął Dominik Wójcik (Nosan Kielce) z 40 pkt. Na trzeciej pozycji zostali sklasyfikowani: Kamil Olesiński (Orlęta Bilcza), Konrad Biskup (Orły Bodzentyn) i Karol Sobieraj (Nosan Kielce) 31 pkt.

W klasyfikacji drużynowej miejsce pierwsze zajęli zawodnicy Nosanu Kielce (132 pkt.). Na drugiej pozycji została sklasyfikowana ekipa Olimpka Połaniec (116 pkt.) a na miejscu trzecim - Orły Bodzentyn (100 pkt.).

Podsumowania zawodów dokonał Grzegorz Kędzierski - Prezes Polskiego Związku Bilardowego, który stwierdził że: ''Turniej ten jest wielkim świętem bilarda i z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników. Zaangażowanie opiekunów, zawodników dobrze rokuje na kolejne lata. Na stałe wpisała się do kalendarza imprez bilardowych naszego województwa''. Najlepsi zawodnicy z rąk organizatora otrzymali puchary i nagrody rzeczowe. Nagrodzeni zostali również opiekunowie zespołów uczestniczących w rozgrywkach. Wielkie podziękowania dla Piotra Czupryńskiego właściciela firmy Dom Rok za ufundowanie nagród w turnieju Masters. Gościem honorowym ceremonii zakończenia turnieju była Oliwia Czupryńska mistrzyni świata juniorek.

Końcowe wyniki klasyfikacji indywidualnej i drużynowej

Galeria zdjęć     Kielce, 4 grudnia 2011 r.

Mariusz Błażej najlepszy na koniec sezonu!!!

Zakończyła się ostatni już w tym roku eliminacja Grand Prix Gór Świętokrzyskich Contact Cup 2011.

Na koniec sezonu zagraliśmy w odmianę 8 bil i to właśnie ten turniej miał wyłonić najlepszych 20 z rankingu którzy zagrają w styczniowym turnieju Masters.

Tego dnia do Kielc zawitała 5-cio osobowa ekipa bilardzistów z Tarnowa, licząc że pokrzyżują szyki zawodnikom z województwa Świętokrzyskiego. Z pewnością im się to udało ponieważ 2 z nich zagrało w pojedynku finałowym. Na najwyższym stopniu podium stanął Mariusz Błażej który mimo trudnej drogi z lewej strony drabinki turniejowej(przegrał pierwszy pojedynek z Krzysztofem Mysiorem), zdołał zwyciężyć we wszystkich pozostałych pojedynkach odnosząc końcowe zwycięstwo w całym turnieju.
Na drugim miejscu zakończył zawody Paweł Wiśniowski który po bardzo dobrej grze tego dnia uległ dopiero w finale swojemu znajomemu 2:4.
Zawody na najniższym stopniu podium zakończyli Kieleccy gracze Mateusz Czyż oraz Maksymilian Król a dobre piąte miejsca uzyskali: Jakub Przybysławski, Marcin Piątek, lider rankingu Maciej Życiński oraz świeżo upieczony brązowy medalista Mistrzostw Polski Amatorów Łukasz Szpala.
Po zakończeniu turnieju poznaliśmy 20 najlepszych zawodników rankingu Contact Cup-u którzy uzyskali awans do turnieju Masters kończącego sezon 2011.
Do tego grona dołączył Jacek Dmochowski zajmując najwyższe miejsce z pośród graczy IV "grupy zawodowej" i to on otrzymał dziką kartę i dołączył jako 21 "zawodnik Mastersa".
Po zakończeniu ostatniej eliminacje rozegrany został turniej barażowy o kolejne miejsce w turnieju finałowym. Uczestnikami baraży mogli być gracze którzy nie opuścili więcej niż jedną eliminacje a nie uzyskali awansu z rankingu całego sezonu.
Sześciu zawodników rywalizowało o przepustkę do finałowego turniej a najlepszy z tego grona okazał się Michał Kozłowski i to on uzupełnia stawkę finalistów. W finale pokonując zawodnika z Radomia Michała Tomczyka 3:2. Ostatnie 2 dzikie karty pozostają do dyspozycji: Sponsora Tytularnego Contact O/K p. Ryszard Olbromski oraz dyrektora Turnieju p. Krzysztofa Mysiora.

Pełne wyniki zawodów znajdziemy Tutaj a na Stronie Sportowej Telewizji Internetowej dostępna jest już retransmisja pojedynków rozgrywanych na stole telewizyjnym.

Zapraszamy na Styczniowy turniej Masters Grand Prix Gór Świętokrzyskich Contact Cup 2011 który rozegrany zostanie w styczniu 2012, dokładną datę poznamy przed końcem tego tygodnia.

Pełna lista uczestników. 1. Życiński Maciej II Ranking 2. Maksymilian Król III Ranking 3. Sidło Dariusz III Ranking 4. Nowak Grzegorz II Ranking 5. Banasik Łukasz II Ranking 6. Niewęgłowski Jan II Ranking 7. Ostrowski Tomasz II Ranking 8. Sobieraj Karol III Ranking 9. Kucharski Piotr II Ranking 10. Mysior Krzysztof II Ranking 11. Dzirba Łukasz III Ranking 12. Szuba Łukasz II Ranking 13. Wydrych Michał III Ranking 14. Czupryński Piotr I Ranking 15. Czyż Mateusz II Ranking 16. Styczeń Paweł III Ranking 17. Nowicki Krzysztof II Ranking 18. Wójcik Maciej I Ranking 19. Foltyn Paweł II Ranking 20. Dariusz Rogala IV Ranking 21. Dmochowski Jacek IV Ranking 22. Michał Kozłowski III Turniej Barażowy 23. Dzika karta (Sponsor Tytularny) 24. Dzika karta (Dyrektor Turnieju)     Kielce, 4 grudnia 2011 r.

Cover wygrywa Świętokrzyską Bilardową Lige Biznesu!!!

Świętokrzyska Bilardowa Liga Biznesu 2011
Relacja z turnieju finałowego
Zespół COVER mistrzem Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu w sezonie 2011.

Drużyna Mariusza Kozaka w finale pokonała Visanti 8-3. Radość ze zwycięstwa tym bardziej cenna , bo to pierwszy tytuł wywalczony przez ten zespół w sześcioletniej historii startów w rozgrywkach ligi biznesu.

Zespół Cover występujący w składzie: kapitan-Mariusz Kozak, Mirek Piróg, Marcin Sołtyk, Tomasz Ostrowski, z rundy zasadniczej awans do fazy pucharowej uzyskał z drugiego miejsca.
W ćwierćfinale pokonał ekipę Becher, gdzie o awansie do kolejnej rundy zadecydował lepszy bilans wygranych partii w dwumeczu. W meczach półfinałowym dwukrotnie pokonał ekipę PGE Elektrociepłowni (8-3, 8-4).
W spotkaniu finałowym w pierwszej parze zobaczyliśmy Tomka Ostrowskiego (Cover) i Rafała Wróblewskiego (Visanti). Już od samego początku widać było spore emocje towarzyszące grze obu zawodników. W pierwszej partii blisko wygranej był zawodnik Visanti. Niestety błąd na wbiciu bili numer "osiem" skutecznie został wykorzystany przez jego rywala. W kolejnych partiach przebieg gry był bardzo podobny. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Tomka 3-1.W odmianę 10 bil Marcin Sołtyk(Cover) zmierzył się z Pawłem Foltynem(Visanti). W tym pojedynku pomimo, że częściej przy stole był zawodnik Visanti , to błędy jakie popełniał szczególnie w końcowych fazach partii pozwoliły Marcinowi wygrać to spotkanie 2-1. Sytuacja ekipy Visanti stawała się co raz trudniejsza .
Po dwóch odmianach zespół Mariusza Kozaka prowadził już 5-2. W "dziewiątkę" naprzeciw siebie stanęli: Michał Kozłowski (visanti) i Mirek Piróg (Cover). Nadzieje na lepszy wynik odżyły w ekipie Visanti po tym jak Michał wygrał pierwszą partię. Jak się później okazało, była to ostatnia wygrana Michała. Dwie następne partie zostały zapisane na koncie Mirka, po których Cover wygrywał już 7-4. Mecz "ostatniej pary" pomiędzy Tomkiem Ostrowskim i Pawłem Foltynem zakończył się już po pierwszej partii, a zdecydowało o tym pechowe zagranie zawodnika Visanti, który popełnił faul w momencie gdy na stole pozostała bila z numerem "9". Wbicie "dziewiątki" przez Mirka Piróga dało Cover zwycięstwo ku radości zawodników i kibiców tego zespołu. Pomimo porażki zespół Visanti może być zadowolony z wyniku jaki osiągnął w tym sezonie. Tytuł wicemistrzowski to po dwóch kolejno zdobytych trzecich miejscach, najlepsza pozycja jaką drużyna zdobyła w lidze biznesu.
Najlepszym Zawodnika Sezonu 2011 został Tomasz Ostrowski (Cover).
O wszystkim zadecydowało spotkanie finałowe. Szansę na ten tytuł miał jeszcze zawodnik Visanti, Paweł Foltyn, legitymujący się taką samą liczbą punktów. Zwycięstwo w finale nie tylko przypieczętowało sukces Tomka Ostrowskiego, ale również przesunęło kolejnego zawodnika Cover, Mirka Piróga na pozycję wicelidera w klasyfikacji indywidualnej.

Przed nami ostatnia odsłona mijającego sezonu- Gala Sportu. Tradycyjnie jak co roku zostanie podsumowana tegoroczna edycja. Będą wręczane nagrody dla finalistów oraz puchary dla wszystkich ekip biorących w niej udział.
Galeria zdjęć.

Pozdrawiam
Marek Karlikowski

Retransmisja pojedynku finałowego dostępna tutaj.
     Kielce, 30 listopada 2011 r.

VIII Eliminacja Contact Cup już w niedziele!!!


Wyniki On-Linewww.tvsports.pl

Już w najbliższą niedzielę - 4 grudnia - w Kieleckim Centrum Bilardowym rozegrana zostanie ostatnia ósma eliminacja Grand Prix Gór Świętokrzyskich - Contact Cup 2011. To będzie już ostatnia szansa na zdobycz punktową do łącznego rankingu z którego przypomnijmy najlepszych 20-st awansuje do turnieju finałowego o łącznej puli nagród 3,000 złotych. Tego dnia o godzinie 18:00 rozegrany zostanie finał Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu w którym zmieżą się Visanti - Cover. Na zakończenie bilardowego niedzieli rozegramy turniej barażowy dla osób które nie opuściły więcej niż jedną eliminacje Grand Prix Gór Świętokrzyskich . Zwycięzca turnieju uzyska awans do Mastersa którego rozegramy w stycznu 2012. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, początek VIII eliminacji o godzinie 10:00.
Z zawodów będzie przeprowadzona relacja wideo na stronie sportowej telewizji internetowej www.tvsports.pl

Pula nagród 500zł
Zapisy do turnieju 9.00 - 9.30
Rozpoczęcie gier 10.00

Przypominamy wszystkim o regulaminowym stroju bilardowym, dyrektor turnieju ma prawo nie dopuścić zawodnika do zawodów w przypadku nieregulaminowego stroju.

Regulamin turnieju     Kielce, 24 listopada 2011 r.

Mistrzostwa Polski Amatorów

Już jutro w Łodzi rozpocznie się finałowy turniej Bilard Sport Amator Challenge. Mistrzostwa Polski Amatorów są jedną z największych imprez tego typu w kraju a nawet na świecie. W tegorocznej edycji zagra 224 zawodników

W 2011 roku turnieje kwalifikacyjne rozgrywane były w dwóch kieleckich klubach. Awans z Kieleckiego Centrum Bilardowego i klubu Focus uzyskało 16 bilardzistów. Barw naszego regionu będą bronić między innymi zawodnicy drugoligowego Koliera.pl czy QS Fugit.

Jutro początek gier eliminacyjnych. Strefa pucharowa rozegrana zostanie w niedzielę. Przez trzy dni na stronach Polskiego Związku Bilardowego będzie trwała relacja on-line. Na stronie Sportowej Telewizji Internetowej natomiast zobaczymy 30 godzin transmisji na żywo z najciekawszych spotkań. Mecze będzie można obejrzeć na ekranach w Kieleckim Centrum Bilardowym.
     Kielce, 22 listopada 2011 r.

I Polska Liga Bilardowa
Ostatnia kolejka już w niedzielę

Biladziści Nosanu Kielce prawdopodobnie nie zdobędą już w tym sezonie złotego medalu. Po przegranych pojedynkach z Tournament Champion BC Mario Mikołów i Duetem Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki, Kielczanie praktycznie pogrzebali szanse na pierwsze miejsce.

Duże jest jednak prawdopodobieństwo iż Nosan zakończy sezon na drugim miejscu. Srebrny medal powędruje do nas w przypadku minimum dwóch remisów w ostatnim spotkaniu. Przeciwnikiem 27 listopada będą aktualni mistrzowie Polski - zespół Konsalnetu Warszawa. Naprzeciw Radka Babicy, Karola Skowerskiego, Michała Turkowskiego i Bartka Rozwadowskiego staną Mieszko Fortuński, Wojciech Szewczyk, Marek Derek i Sławek Nowak.

Zapraszamy zatem do Kielcekiego Centrum Bilardowego w niedzielę 27 listopada na godzinę 12:00. Mamy nadzieję, iż mimo rozgrywania w tym samym czasie Mistrzostw Polski Amatorów, na meczu zjawi się liczna ekipa kibiców.

Aktualna sytuacja w ligowej tabeli, terminarz oraz statystyki I Ligi na stronach Polskiego Związku Bilardowego
     Kielce, 22 listopada 2011 r.

II Studenckie Otwarte Mistrzostwa Kielc w Pool Bilard

Ruszyły zapisy do drugiej edycji Mistrzostw Studentów w bilard. Udział może wziąć każdy student z ważną legitymacją. Zapisy trwają do 4 grudnia. Dla wszystkich uczestników przewidziane są nagrody a na zakończenie Mistrzostw impreza integracyjna w Kieleckim Centrum Bilardowym połączona z degustacją napojów. Zapisz się już dziś, sprawdz się w rywalizacji z innymi świetnie się bawiąc przy zielonym suknie. Zapisy w Kieleckim Centrum Bilardowym Plac Moniuszki 2B (budynek KCK) czynne od 12:00 do 24:00 7 dni w tygodniu. Więcej informacji znajdziesz Tutaj
     Kielce, 18 listopada 2011 r.

Gimnazjada 2011

Tradycyjnie już UKS ''Orlęta'' Bilcza organizuje co roku Gimnazjadę - zawody w Pool Bilard. W tym roku, dzięki wsparciu Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego i ZS w Bilczy, stało się to możliwe w szerszej formule. Na zawody rozgrywane w parach przybyło 25 drużyn z 15 UKS-ów z terenów Polski południowej. Na uroczystość otwarcia imprezy, która odbyła się 15 listopada w KCBil przybyli zaproszeni goście, m. in. poseł na Sejm RP Lucjan Marek Pietrzczyk, Dyrektor ZS w Bilczy Urszula Wróblewska, radny Gminy Morawica Jan Wróblewski oraz przedstawiciele władz polskiego bilarda. Głos zabrali m.in. Grzegorz Kędzierski - Prezes Polskiego Związku Bilardowego oraz Marcin Krzemiński - członek Zarządu Światowej Federacji Bilardowej.

Zabawa była świetna. Oprócz pasjonujących rozgrywek na zielonym suknie, dzieci grały w darta i piłkarzyki. Wszyscy zajadali się smacznymi pierogami i wypiekami pani Małgorzaty Bąk prowadzącej barek w hali sportowej w Bilczy.

Każdy UKS wystawił dwie drużyny, które rywalizowały w odmianie 9-bil. Walka była bardzo zacięta a poziom gry wysoki. Grupę finalistów wyłoniono dopiero w późnych godzinach popołudniowych. Ostatecznie zwycięzcami została drużyna UKS ''Snikers'' Rękoraj, która pokonała drugą drużynę macierzystego UKS-u. Trzecie miejsce zajęły drużyny UKS ''Dragon'' Srock i UKS ''Jedynka'' Opatów. Zwycięzcy wywieźli do domu wspaniałe puchary, a wszyscy uczestnicy turnieju dostali pamiątkowe gadżety. Impreza zaskoczyła swoim rozmiarem sponsorów i opiekunów. Ilość dzieci która wzięła w niej udział wskazuje, że zainteresowanie sportem bilardowym ciągle wzrasta.

Gimnazjada 2011 - Galeria zdjęć.
     Kielce, 18 listopada 2011 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Biznesu
Półfinały - runda rewanżowa

Drużyny Visanti i Cover awansowały do finału rozgrywek Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu. Dla obu ekip to pierwszy finał w historii startów w lidze. Jak do tej pory najlepszym wynikiem było miejsce trzecie, które zespół Mariusza Kozaka (Cover) zdobył w 2006 roku a ekipa Michała Kozłowskiego (Visanti) w sezonie 2009 i 2010.

Po pierwszej rundzie najbliżej awansu do finału była ekipa Cover, która pokonała PGE Elektrociepłownię 8-4. W rewanżu nie było niespodzianki. Zespół Mariusza Kozaka szybko poradził sobie ze swymi rywalami. Najpierw w odmianę 8-bil Tomasz Ostrowski pokonał Piotra Czupryńskiego 3-0. W ''dziesiątkę'' kolejną wygraną dla Cover zapewnił Marcin Sołtyk, który pokonał Albina Próchnickiego 2-0. Po tym meczu było już pewne, że energetycy nie zagrają w finale, pomimo to dwa pozostałe pojedynki miały bardzo wyrównany przebieg. Remisem zakończyły się spotkania w odmianę 9-bil pomiędzy Mirkiem Pirógiem z Arturem Gasem (2-2) i Mariuszem Kozakiem z Andrzejem Fitasem (1-1). Mecz ostatecznie zakończył się wygraną Cover 8-3. W drugiej parze zobaczyliśmy zespoły: Visanti i Media Expert. Drużyna Michała Kozłowskiego do tego spotkania przystępowała mocno skoncentrowana. Po porażce w pierwszym meczu 6-8 tylko zwycięstwo z przewagą co najmniej trzech partii dawało ekipie Visanti szansę gry w finale. Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla tej ekipy. W odmianę 8-bil pierwsze punkty dla zespołu wywalczył Michał Kozłowski, po zwycięstwie nad Przemkiem Cioskiem 3-1. Również w drugim spotkaniu w ''dziesiątkę'' Paweł Foltyn bez straty partii pokonał Łukasza Dzirbę, po którym Visanti prowadziło już 5-1. Mecz w odmianę 9-bil pomiędzy Radkiem Cioskiem i Rafałem Wróblewskim zakończył się remisem 2-2 i było już niemal pewne, że Media Expert nie obronią tytułu mistrza ligi zdobytego w poprzednim sezonie. Ostatecznie po zwycięstwie Pawła Foltyna nad Łukaszem Dzirbą spotkanie zakończyło się zwycięstwem 8-3, po którym zawodnicy Visanti nie kryli radości z awansu do finału.

Bardzo interesująco przedstawia się sytuacja w klasyfikacji indywidualnej. Szansę na tytuł Najlepszego Zawodnika Sezonu 2011 ma Paweł Foltyn (Visanti) i Tomasz Ostrowski (Cover), którzy mają taką samą liczbę zdobytych punktów. Kto nim zostanie dowiemy się po wyniku spotkania finałowego, bowiem tytuł ten przypadnie zawodnikowi najlepszej drużyny sezonu 2011.

Spotkanie finałowe zostanie rozegranie w Kieleckim Centrum Bilardowym 4 grudnia, o godzinie 18:00, w trakcie rozgrywania ostatniej eliminacji Grand Prix Gór Świętokrzyskich. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników oraz sympatyków Ligi Biznesu do wspólnego kibicowania.

Tabela na stronie Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu.     Kielce, 15 listopada 2011 r.

Eliminacja do Mistrzostw Polski 2011

Już w najbliższy weekend w Kieleckim Centrum Bilardowym rozegrane zostaną eliminacje do Mistrzostw Polski 2011. Po zakończeniu turnieju Grand Prix Polski w Dębicy poznaliśmy nazwiska pierwszych zakwalifikowanych zawodników do Mistrzostw Polski. Zgodnie z zasadami kwalifikacji, przepustkę do turnieju finałowego w daną odmianę otrzymuje mistrz Polski z 2010 roku oraz 16 najwyżej sklasyfikowanych bilardzistów Rankingu Polski danej odmiany. Tym, którym nie udało się zakwalifikować do grudniowych mistrzostw, pozostaje walka w eliminacjach. Pierwsze turnieje rozegrane zostaną w Kielcach, Poznaniu i Warszawie w dniach 19-20 listopada. Drugi termin to 3-4 grudnia a miejscem rozgrywek będzie Bydgoszcz, Mikołów i Łódź.

Szczegółowy regulamin turniejów kwalifikacyjnych dostępny jest na stronach Polskiego Związku Bilardowego.
     Kielce, 15 listopada 2011 r.

Memoriał Stanisława Legierskiego
Drugie miejsce Rozwadowskiego

W miniony weekend w klubue Mario Mikołów, już po raz czwarty rozegrany został turniej z największą pulą nagród w Polsce - Memoriał Stanisława Legierskiego. O 25.000 zł walczyło ponad stu zawodników, w tym bilardziści Świętokrzyskiego Stowaryszenia Bilardowego.

Najlepiej z naszych zaprezentował się Bartosz Rozwadowski z Nosanu Kielce, który zajął drugie miejsce, ulegając w finale Patrykowi Bryllowi (Virtua Games Ostrów Wielkopolski) 8:9. W strefie pucharowej nasz zawodnik wygrywał jedną partią aż trzykrotnie. W pierwszej rundzie nerwowo nie wytrzymał Mateusz Stefańczyk (Kolier.pl Kielce) i mimo prowadzenia 8:5 uległ 8:9. W kolejnym etapie w finałowej partii bili numer 6 nie wbił Białorusin, który na codzień występuje w barwach Wrocławskiego klubu Sezam. Tę sutuację wykorzystał Rozwadowski i ponownie szczęśliwie zwyciężył 9:8. W półfinale z Konradem Piekarskim Bartosz przegrywał 2:6. Mimo to ponownie końcowy wynik był korzystny dla Kielczanina - 9:8. Limit szczęścia wyczerpał się w finale. Przy stanie 8:8 Bartosz pomylił się na bili numer 1 po czym trudny układ skończył Bryll, zostając zwycięzcą czwartej edycji turnieju.

Wyniki IV Memoriału Stanisława Legierskiego dostępne są na stronie Mario Bilard Club w Mikołowie.
     Kielce, 9 listopada 2011 r.

Galeria Echo w Kielcach gościła mistrzów bilarda
Tysiące osób obserwowało zabawę na zielonym suknie

Jedna z największych galerii handlowych w Polsce gościła wczoraj nie tylko najlepszych bilardzistów w kraju ale również tych w Europie jak i na świecie. O godzinie 16:00 na terenie amfiteatru Galerii rozpoczął się show bilardowy. Na specjalnie przygotowanym profesjonalnym stole oraz drugim, małym, przeznaczonym specjalnie dla dzieci i młodzieży, swoje umiejętności zaprezentowały zawodniczki i zawodnicy klubu Nosan Kielce. W akcji zobaczyliśmy więc siedmiokrotnego mistrza Polski Karola Skowerskiego, czterokrotnego mistrza Polski Michała Turkowskiego i brązowego medalistę mistrzostw Europy Bartka Rozwadowskiego. Nie zabrakło oczywiście w tym gronie przedstawicielek płci pięknej, którą reprezentowały: wicemistrzyni Europy Katarzyna Wesołowska oraz mistrzyni świata juniorek Oliwia Czupryńska. Cała piątka przedstawiała zasady gry w bilard i podstawowe uderzenia. Nie zabrakło trików bilardowych, które w głównej mierze prezentował Karol Skowerski. Dużym powodzeniem cieszyła się również możliwość bezpośredniej konfrontacji z bohaterami spotkania. Co było chyba do przewidzenia, najwięcej chętnych chciało zagrać w parze z naszymi paniami. Nie zabrakło wielu konkursów i zabaw z publicznością, z których największą popularnością cieszył się turniej we wbijaniu bil na czas. Przez zaledwie pięć godzin bezpośredni udział w zabawie wzięło ponad 200 osób. Tysiące natomiast mogły przyglądać się temu, co dzieje się na stołach bilardowych. Warunki bowiem do organizacji takiego typu imprez są wręcz wymarzone. Nad stołami jest kilka pięter z których doskonale można obserwować akcję na zielonym suknie. Co istotne, każda z osób która wzięła udział w zabawie otrzymała pamiątkowy gadżet bilardowy. Nie zabrakło dodatkowych nagród w postaci książek, przepisów gry oraz karnetów na bezpłatną grę w największym klubie w Kielcach - Kieleckim Centrum Bilardowym. Na zakończenie zabawy odbyło się losowanie nagrody specjalnej, którą był mały stół bilardowy. Szczęśliwym zwycięzcą został Kuba świercz z Kielc. Zasady gry, objaśnienia strazłów oraz ciekawostki z życia bilardowego przez cały czas prezentowali Grzegorz Kędzierski, Marcin Krzemiński i Edward Janaszek. Biorąc pod uwagę ilość osób obserwujących zmagania oraz przez cały czas pełne trybuny, imprezę można uznać za udaną. Podziękowania za jej przygotowanie należą się w głównej mierze gospodarzom Galerii Echo w Kielcach, która zaprosiła nas w swoje wspaniałe progi. Pozostaje mieć nadzieję, że bilard na stałe zagości „na deskach" jednej z największej Galerii handlowych w Europie.

Galeria Zdjęć - Mistrzowie Pool Bilarda w Galerii Echo
     Kielce, 8 listopada 2011 r.

Bilard w Galerii ECHO

8 listopada o godzinie 16:00 w Galerii ECHO odbędzie się bilardowy show, który prawdopodobnie zobaczy kilka tysięcy osób. Przez 5 godzin bilardziści Nosanu Kielce będa prezentowali naszą dyscyplinę oraz zachęcali klientów centrum handlowego do udziału w bilardowych zabawach. W programie między innymi pokazy trików bilardowcyh oraz turnieje dla publiczności.
Spotkanie prowadzone będzie w bardzo luźnej atmosferze. Główne zadanie to pokazanie bilarda oraz wciągnięcie ludzi do zabawy przy stole. Każde zagranie będzie komentowane. Nie zabraknie również anegdot bilardowych i ciekawych historii z turniejów bilardowych. Dodatkowo na drugim stole każdy chętny będzie mógł zagrać w bilard pod okiem instruktora z jednym z zawodników Nosanu Kielce. Gwiazdą wieczoru będzie siedmiokrotny mistrz Polski, brązowy medalista mistrzostw świata juniorów - Karol Skowerski. Nie zabraknie również czołowych zawodników Nosanu - Katarzyny Wesołowskiej, Michała Turkowskiego i Bartosza Rozwadowskiego.
     Kielce, 06 listopada 2011 r.

Łukasz Banasik zwycięzcą!!!

Za nami 7 eliminacja Grand Prix Gór Świętokrzyskich Contact Cup 2011.

Tradycyjnie już liczna grupa zawodników uczestniczyła w dzisiejszym turnieju bilardowym w Kieleckim Centrum Bilardowym.
Dobra zabawa, sportowa rywalizacja oraz mile spędzany czas między pojedynkami przy grze w "Buzza" - tak w kilku słowach możny by opisać niedzielny dzień w Kieleckim Centrum Bilardowym.
Zdecydowanie to co było dzisiaj najważniejsze to oczywiście zawody sportowe oraz miejsca na których każdy z zawodników zakończył turniej.

Na miejscu 5 exe-kwo :
- młody zawodnik trenujący pod okiem trenera Marka Karlikowskiego, Karol Sobieraj. Dzięki wysokiemu miejscu awansował
na 5 miejsce w rankingu Grand Prix,
- Paweł Mazur, który mimo sportowego awansu do III "Grupy zawodowej" i mniejszego Handicapu, dzielnie sobie radził kończąc turniej na miejscu pucharowym,
- Łukasz Dzirba oraz Krzysztof Mysior - obsługa sędziowsko-telewizyjna.

Na najniższym stopniu podium stanęli, powracający do wysokiej formy zawodnik Visanti kolier.pl Maciej Wójcik oraz debiutujący w Grand Prix Gór Świętokrzyskich, Konrad Gadomski. W najważniejszym pojedynku dzisiejszego dnia zmierzyli się Dariusz Rogala oraz Łukasz Banasik. Pojedynek finałowy odbył się na wysokim poziomie, ale w tych decydujących momentach Dariusz nie wbijając kilku dość prostych dziewiątek ułatwił zdobywanie punktów Łukaszowi, który bez większych problemów wykorzystał błędy przeciwnika i to on zwyciężył w 7 Eliminacji Grand Prix Gór Świętokrzyskich Contact Cup 2011.

Drugie miejsce Dariusza Rogali pokazuje, że turniej jest także dla tych teoretycznie słabszych zawodników. Dzięki niewielkiemu Handicapowi przy bardzo dobrej grze zwyciężał z tymi "lepszymi". Najlepszy dzisiejszego dnia Łukasz Banasik nie krył swego zadowolenia z wyniku:

"Dzisiaj grało mi się bardzo dobrze, pomimo że ostatnio opuściłem się w treningach. Jestem bardzo zadowolony z osiągniętego wyniku, cieszę się również z punktów rankingowych, które pomogą mi awansować do turnieju Masters. Najtrudniejszym pojedynkiem był mecz o wyjście do pucharówki z Karolem Sobierajem przegrywałem już 0:4, ale udało mi się zwyciężyć 5:4, choć było bardzo trudno i nerwowo."

Zapraszamy wszystkich na kolejny turniej eliminacyjny cyklu Grand Prix Gór Świętokrzyskich. 8 eliminacja zostanie rozegrana 4 grudnia br., tradycyjnie już w Kieleckim Centrum Bilardowym. To ona zadecyduje o tym kto awansuje do turnieju Masters, który odbędzie się w styczniu przyszłego roku. Po zakończeniu 8 eliminacji rozegramy turniej o dziką kartę dla zawodników którzy nie opuścili więcej niż jednego turnieju, a nie uzyskali awansu z rankingu.


Wyniki     Kielce, 5 listopada 2011 r.

Przed nami kolejna eliminacja Grand Prix Gór Świętokrzyskich
Contact Cup 2011.


Wyniki On Line


Video na żywo
Już w najbliższą niedzielę - 6 listopada - w Kieleckim Centrum Bilardowym rozegrana zostanie siódma eliminacja Grand Prix Gór Świętokrzyskich - Contact Cup 2011. Poprzedni turniej wygrał Maksymilian Król, który pokonał w finale Dariusza Sidło. W klasyfikacji prowadzi Maciej Życiński przed Grzegorzem Nowakiem i Dariuszem Sidło. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, początek turnieju o godzinie 10:00.
Z zawodów będzie przeprowadzona relacja wideo na stronie sportowej telewizji internetowej www.tvsports.pl

Pula nagród 500zł
Zapisy do turnieju 9.00 - 9.30
Rozpoczęcie gier 10.00

Przypominamy wszystkim o regulaminowym stroju bilardowym, dyrektor turnieju ma prawo nie dopuścić zawodnika do zawodów w przypadku nieregulaminowego stroju.

Regulamin turnieju     Kielce, 4 listopada 2011 r.

Bilard Sport Amator Challenge
Turniej finałowy

W Kielcekim Centrum Bilardowym oraz klubie Focus dobiegły końca eliminacje do Mistrzostw Polski Amatorów. Turniej finałowy rozegrany zostanie w dniach 25-27 listopada w klubie Frame w Łodzi a zagra w nim 224 zawodników z całego kraju.

Zakwalifikowanym przypominamy, iż aby zagrać w turnieju finałowym, koniecze jest posiadanie licencji zawodnika PZBil. Prawo udziału w Łodzi ma 9 (8 + 1 dodatkowe miejsce) osób najwyżej sklasyfikowanych w Rankingu KCB oraz 9 (8 + 1 dodatkowe miejsce) osób z Rankingu Focus.

Więcej informacji i aktualne Rankingi na stronachPolskiego Związku Bilardowego - Bilard Sport Amator Challenge 2011

.


     Kielce, 2 listopada 2011 r.

Grand Prix Polski WiK Pol Tour
Michał Turkowski powtórzył wyczyn sprzed roku

Przed rokiem w Dębicy Michał Turkowski przegrał w finale z kolegą klubowym Bartoszem Rozwadowskim. W minioną niedzielę bilardzista Nosanu Kielce powtórzył ubiegłoroczny sukces, docierając do finału Grand Prix Polski WiK Pol Tour. Tym razem lepszy od niego okazał się siedemnastoletni zawodnik Konsalnetu Warszawa, mistrz Europy juniorów - Wojciech Szewczyk

W strefie pucharowej Turkowski wygrywał kolejno z Jerzym Regieli (Pino Ventor Dębica), Karolem Skowerskim (Nosan) i Dominikiem Zającem (BC Mario Mikołów). W półfinale zmierzył się z Sebastianem Batkowskim, który był sprawcą największej sensacji zawodów. Młodziutki bilardzista Frame'a Łódź rundę wczesniej po bezbłędnej grze wyeliminował lidera rankingu Polski - Radka Babicę. Sebastian nie dał już rady Turkowskiemu i nasz reprezentant zwycięzył 7:3. Finał początkowo nie układał się po myśli Michała. Błąd przy pozycjonowaniu na bilę numer 9 sprawił, iż zamiast 3:1 zrobiło się 2:2. Później na dwie partie odskoczył Szewczyk, jednak Kielczanin doprowadził do remisu 5:5. W dwóćh ostatnich partiach szczęście sprzyjało zawodnikowi z Warszawy. Po przypadkowym wbiciu bili numer 1 Wojtek zakończył finałowy układ, ostatecznie wygrywając całe spotkanie 7:5.

W zawodach zagrali również inni bilardziści Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego. Radek Babica był 5-ty a Karol Skowerski 9-ty. Bartosz Rozwadowski po raz drugi z rzędu nie awansował do finałowego etapu i zakończył udział na rozgrywkach grupowych. W Mistrzostwach Dębicy zagrał również cały skład Koliera Kielce. Z czteroosobowej ekipy najlepiej wypadł Maciej Wójcik, który sklasyfikowany został na 9 pozycji.

Pełne wyniki Mistrzostw Dębicy w 9-bil na stronach Polskiego Związku Bilardowego

     Kielce, 21 października 2011 r.

Nosanowi pozostaje walka o srebro. Kolier w turnieju finałowym.

Niestety najprawdopodobniej Nosan Kielce nie zdobędzie w tym roku złotego medalu w rozgrywkach I Polskiej Ligi Bilardowej. Warunkiem podtrzymania szans na pierwsze miejsce miało być zdobycie minimum 4 punktów w wyjazdowym meczu z zespołem Lipiński Dachy. Niestety nasi zawodnicy nie wywieźli z Tomaszowa nawet jednego ''oczka''. Punkty dla Nosanu zdobywali jedynie Radek Babica (zwycięstwo w pierwszym meczu) oraz Bartosz Rozwadowski (wygrana w spotkaniu rewanżowym). Szanse na mistrzostwa Polski są więc już tylko teoretyczne. W ostatniej kolejce Tournament Champion musiałby przegrać z Pino Ventor Dębica a Kielczanie dwukrotnie wygrać z Konsalnetem Warszawa. Patrząc realnie, taki scenariusz jest mało prawdopodobny. Nosan powalczy więc za miesiąc o czwarty z rzędu tytuł wicemistrzowski. Aby być pewnym srebra trzeba zdobyć z mistrzami Polski minimum 2 punkty. Przy gorszym wyniku nasz zespół może spaść nawet poza podium, na czwarte miejsce.

Dobre informacje mają dla nas natomiast bilardziści drugoligowego Koliera. Dwukrotne zwycięstwo nad Bilą Tarnów dało im awas do turnieju finałowego. W grudniowych barażach zagra 8 drużyn - zwycięzców poszczególnych grup - z czego dwie najlepsze awasują do I Ligi na przyszły sezon.

Więcej informacji na temat Polskiej Ligi Bilardowej na stronach Polskiego Związku Bilardowego oraz na naszych stronach w zakładce ''Liga''     Kielce, 21 października 2011 r.

Polska Liga Bilardowa
Decydujące spotkania I i II Ligi

W niedzielę rozpoczną się pojedynki ósmej kolejki I Polskiej Ligi Bilardowej. Zespół Nosanu Kielce wyjedzie na mecz do Tomaszowa Mazowieckiego podejmować Duet Lipiński Dachy. Trudny jest przeciwnik, trudna jest również sytuacja kieleckiego klubu. Po trzech srebrnych medalach, w tym sezonie celem numer jeden jest tytuł mistrza Polski. Szanse na pierwsze miejsce jak najbardziej są, jednak aby osiągnąć cel trzeba najlepiej pokonać Duet. Głównym rywalem w bitwie o złoty medal jest Tournament Champion BC Mario Mikołów, dla którego dwie ostatnie kolejki będą prawdopodobnie ''letnim spacerkiem''. Przed nami jeszcze natomiast kolejny trudny mecz z Konsalnetem Warszawa. Zakładając, że BC Mario zdobędzie komplet punktów, Nosan musi w czterech spotkaniach zdobyć 10 ''oczek'', czyli może pozwolić sobie na jeden remis. Jednak również i po takim biegu wydarzeń nie będziemy pewni tytułu. O kolejności na podium zadecydują ''małe punkty''.

Dzień wcześniej bardzo ważne spotkanie rozegra w II Lidze zespół Kolier.pl Kielce. Wynik meczu z drugim składem Bili Tarnów może dać Kielczanom awans do finału II Ligi, który rozegrany zostanie na początku grudnia. Dwie najlepsze drużyny turnieju awansują o jedną klasę rozgrywkową wyżej i w przyszłym sezonie zagrają w I Lidze. Być może w 2012 roku czekają nas kieleckie pierwszoligowe derby?

Więcej informacji na temat Polskiej Ligi Bilardowej na stronach Polskiego Związku Bilardowego     Kielce, 21 października 2011 r.

Świętokrzyska Młodzieżowa Liga Bilardowa 2011 - 5 kolejka

Po raz ostatni w tym sezonie Połaniec gościł uczestników rozgrywek ligi młodzieżowej województwa świętokrzyskiego. Dla sporej grupy uczestników turniej był okazją do sprawdzenia formy przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Uczniowskich Klubów Sportowych. W imprezie która już w następnym tygodniu rozpocznie się w Kielcach nasz region będzie reprezentować dwudziestu zawodników z pięciu szkolnych sekcji.

Przedostatnia kolejka rozgrywana była w odmianę 9-bil. Na starcie zawodów stanęło ponad pięćdziesięciu zawodników reprezentujących dziesięć klubów. Rywalizacja przebiegała pod dyktando faworytów tegorocznej edycji. W grupie dziewcząt w finale zobaczyliśmy zawodniczkę z Połańca Anetę Grzyb i Agatę Sidło z Nosanu Kielce. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Agaty 3:0. Dzięki wygranej zawodniczka Nosanu zrównała się punktami z bilardzistką Olimpka Połaniec i wspólnie zajmują pierwsze miejsce w rankingu indywidualnym. Na miejscu trzecim zawody zakończyła Żaneta Buczałowska (Jedynka Opatów) i Monika Domagała (Olimpek Połaniec).

W grupie chłopców w strefie medalowej zobaczyliśmy zawodników z dwóch klubów - Żaczka Połaniec i Nosanu Kielce. Widać, że bilardziści z Połańca coraz lepiej radzą sobie w rozgrywkach. Pokazał to pierwszy mecz półfinałowy, w którym Damian Wereszczak (Żaczek Połaniec) pokonał dotychczasowego lidera klasyfikacji indywidualnej, Michała Wydrycha (Nosan Kielce) 3:1. W drugim półfinale Dominik Wójcik (Nosan Kielce) wygrał z Bartkiem Dudkiem (Żaczek Połaniec). Mecz finałowy miał bardzo emocjonujący przebieg. Początek spotkania należał do zawodnika z Połańca, który prowadził już 2:0. W kolejnych partiach przy stole dominował Dominik, który ostatecznie zwyciężył 3:2. Tryumf w Połańcu pozwolił Dominikowi powrócić na fotel lidera w klasyfikacji indywidualnej.

Finał Świętokrzyskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej zostanie rozegrany w Kieleckim Centrum Bilardowym pod koniec listopada. Dokładna data zawodów zostanie podana w późniejszym terminie.

Wyniki klasyfikacji indywidualnej i drużynowej na sezon 2011     Kielce, 20 października 2011 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Biznesu
Półfinały - runda pierwsza

Wielkimi krokami zbliżamy się finału rozgrywek Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu. O tym, które zespoły w nim wystąpią dowiemy się już w najbliższy poniedziałek, bowiem w tym dniu odbędą się pojedynki rewanżowe przedostatniej kolejki spotkań.

W pierwszych meczach rundy półfinałowej zespół Media Expert zmierzył się z Visanti a ekipa Cover z PGE Elektrociepłownią. Najbardziej zadowoleni ze swego występu powinni być zawodnicy ekipy Mariusza Kozaka. Drużyna Cover niespodziewanie łatwo wygrała z energetykami 8-4. Mecz od samego początku bardzo dobrze układał się dla Cover. W odmianę 8-bil Tomek Ostrowski pokonał Albina Próchnickiego 3-0. Kolejne punkty dla zespołu zdobył Marcin Sołtyk, pokonując w ''dziesiątkę'' Piotra Czupryńskiego 2-1. Z pewnością energetycy liczyli na lepszy występ swojego lidera. Jego przegrana postawiła zespół w bardzo trudnej sytuacji bowiem po dwóch odmianach Cover prowadził już 5-1. Pojedynek w odmianę 9-bil pomiędzy Mirkiem Pirógiem a Arturem Gasem miał bardzo wyrównany przebieg. Z pięciu rozegranych partii trzy na swoim koncie zapisał zawodnik elektrociepłowni, ustalając wynik po trzech odmianach na 7-4 dla Cover. W walce o ósmy punkt zobaczyliśmy Tomka Ostrowskiego i Piotra Czupryńskiego. Wynik spotkania został ustalony już w pierwszej partii. Wygrana ekipy Cover 8-4 z pewnością to bardzo dobra zaliczka przed spotkaniem rewanżowym. Nie zapominajmy jednak, że w sporcie wszystko jest możliwe, również to, że ekipę energetyków stać na odrobienie strat z pierwszego meczu.

W drugim pojedynku półfinałowym spotkały się ekipy Media Expert i Visanti. W sezonie 2010 zespoły te wspólnie rywalizowały o miejsce w finale. Jak pamiętamy wtedy lepiej poradził sobie zespół Media Expert. Również w pierwszym spotkaniu rundy półfinałowej korzystniej zaprezentowali się zawodnicy tej ekipy. W odmianę 8-bil Przemek Ciosk pokonał Norberta Kwietnia 3-2. W odmianę 10-bil Kamil Dzirba 2-1 pokonał Pawła Foltyna. Takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie pomiędzy kapitanami obu zespołów, Radkiem Cioskiem i Michałem Kozłowskim, po którym zespół Media Expert prowadził 7-4. Mecz ostatniej pary dobrze rozpoczął zawodnik Visanti - Paweł Foltyn. Niestety po dwóch wygranych partiach Paweł popełnił błąd na bili numer 9, który wykorzystał Kamil Dzirba, ustalając wynik spotkania na 8-6. Zwycięstwo Media Expert z pewnością przybliża ten zespół do powtórzenia wyniku z ubiegłego sezonu, kiedy to zdobyli mistrzostwo ligi. Dla ekipy Visanti tylko zwycięstwo w spotkaniu rewanżowym różnicą co najmniej trzech partii otwiera drogę do finału.

Tabela na stronie Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu.     Kielce, 18 października 2011 r.

Piotr Maurycy wygrywa!!!

Zakończyła się V Eliminacja Do Mistrzostw Polski Amatorów, które przypominamy zostaną rozegrane w dniach 25-27 listopada w w Łódzkim klubie Frame. W ostatniej eliminacji zwyciężył Piotr Maurycy (QS Fugit Kielce) wygrywając z Dariuszem Sidło (TVP Kielce). Na 3 miejscu zakończyli zawody Grzegorz Nowak (Nosan Kielce) oraz Mateusz Kowalik (Visanti Kielce) i to on został zwycięzcą rankingu eliminacji w Kieleckim Centrum Bilardowym.

Klasyfikacja końcowa na naszych stronach Bilard Sport Amator Challenge 2011
     Kielce, 11 października 2011 r.

Bilardowa Akademia

Po przerwie wakacyjnej powróciła Bilardowa Akademia. Raz w tygodniu kilkunastoosobowa grupa dzieci bierze udział w zajęciach bilardowych, które mają zachęcić je do uprawiania ''dyscypliny na niebieskim suknie''. Treningi odbywają się w Kieleckim Centrum Bilardowym pod okiem Edwarda Janaszka - aktora kieleckiego teatru im. Stefana Żeromskiego, instruktora Polskiego Związku Bilardowego oraz Karola Skowerskiego - brązowego medalisty mistrzostw świata juniorów, siedmiokrotnego mistrza Polski, również instruktora PZBil.

Wczoraj pierwszymi uczestnikami byli uczniowie trzeciej klasy Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół w Kostomłotach II. Właśnie tam powstaje nowy ośrodek szkoleniowy dla najmłodszych. Jak na razie w salach stoją 2 ośmiostopowe stoły pool-bilardowe, docelowo jednak sprzętu do gry będzie więcej. Szkoła w Kostomłotach ma bardzo duży potencjał, w chwili obecnej uczęszcza do niej ponad 1000 dzieci, uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Po pierwszych zajęciach widać spore zaangażowanie opiekunów i zainteresowanie wśród dzieci. Przez kolejnych sześć tygodni, podczas pokazowych zajęć w KCB, tajniki gry w bilard pozna jeszcze około setka najmłodszych adeptów. Kolejne zajęcia już w poniedziałek 24 października o godzinie 10:00.
     Kielce, 12 października 2011 r.

Bilard Sport Amator Challenge
5-ta eliminacja już 16 października

Zakończyła się 4 już eliminacja do Mistrzostw Polski Amatorów rozgrywana w Kieleckim Centrum Bilardowym. Tym razem najlepszy okazał się ogromnie doświadczony zawodnik, weteran Kieleckich turniejów Tomasz Ostrowski. Na drugim miejscu zawody ukończył Jan Niewęgłowski (QS Fugit Kielce), na najniższym stopniu podium staneli Łukasz Banasik (Kielce) oraz Mateusz Kowalik (Visanti Kielce).

Ostatni, piąty turniej eliminacyjny rozegrany zostanie już w najbliższą niedzielę - 16 października. Początek o godzinie 12:00

W turnieju finałowym w Łodzi zagra minimum 8 najlepszych z klubowego Rankingu + zawodnicy, którzy otrzymają dodatkowe miejsca. Aktualna klasyfikacja na naszych stronach Bilard Sport Amator Challenge 2011

.


     Kielce, 11 października 2011 r.

II Polska Liga Bilardowa
Kolier blisko baraży

Przed nami rozstrzygające pojedynki w I Lidze i najciekawsze spotkania Nosanu Kielce z Duetem Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki i Konsalnetem Warszawa. Nie możemy jednak zapominać o drużynach Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego startujacych w niższej klasie rozgrywek. W tym sezonie w rozgrywkach II Ligi startują 3 zespoły kieleckich klubów. W grupie numer 6 gra ''QS Fugit'' a w 7 grupie startuje drugi skład ''Nosanu'' oraz ''Kolier.pl''. Do zakończenia tegorocznej edycji pozostała już tylko jedna kolejka spotkań. W grudniu osiem drużyn, które zwyciężą w każdej z grup, wystartuje w turnieju finałowym. Awans do I Ligi na przyszły sezon wywalczą dwa zespoły. Jak na razie na dobrej drodze do startu w barażach jest team Michała Kozłowskiego - Kolier.pl Kielce. Drużyna ma 2 punkty przewagi nad Breakiem Kraków i ostatni mecz rozegra z rezerwami Bili Tarnów. Podczas pierwszej serii spotkań, w maju tego roku, Kolier dwukrotnie pokonał zespół z Małopolski. Jeśli tym razem nasi bilardziści również zainkasują komplet punktów, udział w barażach będzie pewny a droga do ekstraklasy otwarta. Ostatnia, dziesiąta kolejka rozegrana zostanie 22 października.

Gorzej w II Lidze spisują się dwie pozostałe drużyny. TVsports.pl Nosan II startuje w tej samej grupie co Kolier.pl i plasuje się w środku tabeli. QS Fugit w grupie 7 zajmuje ostatnie miejsce.

Aktualna sytuacja w ligowych tabelach, terminarze oraz wyniki wszystkich dotychczas rozegranych kolejek na stronach Polskiego Związku Bilardowego

Aktualne ligowe tabele dostępnę sa również na naszej stronie w zakładce ''Liga''
     Kielce, 11 października 2011 r.

Blog Marcina Krzemińskiego

Seredecznie zapraszamy to odwiedzenia bloga p. Marcina Krzemińskiego na portalu e-swietokrzyskie.pl. Wypowiedzi na temat sportu (nie tylko bilardowego), poprzez opinie o naszym regionie, na świecie polityki kończąc - wszystko to pod adresem: e-swietokrzyskie.pl/marcin_krzeminski/
     Kielce, 10 października 2011 r.

I Polska Liga Bilardowa
Komplet punktów Nosanu

Bilardziści Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego tytuł drużynowego mistrza Polski świętowali po raz ostatni w grudniu 2007 roku. Przez 3 kolejne lata za każdym razem musieli się zadowalać srebrnymi medalami. W tym sezonie szansa na złoto ponownie się pojawiła, jednak po nieudanym meczu z Tournament Champion BC Mario Mikołów, szanse Nosanu na końcowy sukces zmalały. Nadzieja jednak w dalszym ciągu istnieje a pierwszym etapem na wykonanie założonego planu było spotkanie z Farum Attelier Cafe Warszawa.

Beniaminek ze stolicy to jak na razie outsider I Ligi. Zespół jednak już niejednokrotnie pokazał, że może być groźny. To właśnie z Farum punkty stracił Lipiński Dachy a Metal Fach najadł się strachu w pierwszym spotkaniu VI kolejki, kiedy to zwycięstwo ekipy z Sokółki uratował Konrad Piekarski, rozstrzygając mecz na swoją korzyść dopiero w 19 rozbiciu. Teoretycznie łatwy mecz mógł więc okazać się nie taki prosty, tym bardziej, że Nosan musiał dwukrotnie wygrać i to najlepiej dwukrotnie 4:0.

Obawy potwierdziły się w pierwszych partiach spotkania. Karol Skowerski przegrywał 0:2 z Sebastianem Szymkowskim a Radek Babica i Bartek Rozwadowski remisowali kolejno z Adamem Kuryłkiem i Tomaszem Berezą. Tylko Michał Turkowski systematycznie punktował Marcina Steckiewicza w 14/1. Zrobiło się więc nieco nerwowo. Niemoc Kielczan trwała jednak krótko i w kilkanaście minut później losy spotkania obróciły się o 180 stopni. Skowerski wreszcie zaserwował kilka partii ''z kija'', wykorzystując równocześnie błędy rywala. Ze stanu 0:2 zrobiło się 8 do 2. Kolejne błędy Szymkowskiego i mecz kończy się wynikiem 10:2. Wcześniej swój pojedynek zakończył również Turkowski i Nosan wyszedł na prowadzenie 2:0. Babica po nieudanym początku wreszcie rozpoczął systematycznie punktować rywala i dopisał trzeci punkt dla gospodarzy zwyciężając 10:5. Kibice mogli więc odetchnąć z ulgą, jednak losy czwartego meczu jeszcze nie były rozstrzygnięte. Bartosz Rozwadowski zaserwował nam serię niewytłumaczalnych błędów a to za sprawą ''awarii'' szczytówki. Chwilę przed rozpoczęciem pojedynku skórzana końcówka po prostu się odkleiła i Bartosz w ostatniej chwili musiał zmienić kij. Słabą dyspozycję rywala skutecznie wykorzystał Tomasz Bereza, wygrywając mecz w 9-bil 10:9.

Pojedynek rewanżowy przeszedł już bez większych emocji. Trener Nosanu zmienił nieco rozstawienie i teraz Babica zagrał z Berezą a Rozwadowski podejmował Kuryłka. W składzie drużyny gości również zmiana. Na miejsce Steckiewicza, do meczu w 14/1, wszedł Jakub Styś. Teraz od samego początku to Kielczanie punktowali rywali. Roszada i kilka przedmeczowych wskazówek Marka Karlikowskiego przyniosły pożądany efekt i wyraźnie odmieniony Rozwadowski gładko rozprawił się z Adamem Kuryłkiem (10:3) a Radek Babica nie dał szans Tomaszowi Berezie, wygrywając również 10:3. Michał Turkowski pozwolił przeciwnikowi na wbicie zaledwie 9 kul a Karol Skowerski oddał 4 partie Sebastianowi Szymkowskiemu.

Nasi bilardziści powrócili na fotel lidera. Przewaga nad rywalami jest jednak niewielka. Metal Fach jest gorszy o kilka małych punktów a Tournament Champion na trzeciej pozycji traci do naszego zespołu dwa ''duże punkty''. Już za dwa tygodnie zespół Nosanu wyjedzie do Tomaszowa Mazowieckiego podejmować miejscowe ''Dachy''. W ostatniej kolejce czeka nas kolejne ciężkie spotkanie z Konalnetem Warszawa.

Aktualna sytuacja w ligowej tabeli, terminarz oraz statystyki I Ligi na stronach Polskiego Związku Bilardowego
     Kielce, 5 października 2011 r.

Sobieski Cup 2011 - podsumowanie sezonu

Zakończenie sezonu Sobieski Cup 2011

W miniony piątek odbył się turniej Masters wakacyjnego turnieju Sobieski Cup 2011. Dla najlepszej dwunastki letnich eliminacji, którym udało się awansować do turnieju Masters, czekała świętnie przygotowana sala na której było widziać kto jest sponsorem całego cyklu zawodów. Dzięki wsparciu Marki Sobieski i pomocy w organizacji Dyrektora Regionalnego p. Mariusza Kołakowski, udało nam się zorganizować imprezę finałową jak i cały cykl turniejów eliminacyjnych.

Prócz 12 najlepszych osob z rankingu w turnieju wzią udział p. Mariusz Kołaciński(Dzika Karta - Sponsor) oraz przeurocza bilardzistka Diana Konieczna(Dzika Karta - Dyrektor Turnieju) która tego dnia wraz z Dyrektorem Turnieju Krzysztofem Mysiorem świętowali rocznice swoich narodzin. Wszystkiego Najlepszego!!!

Po kilku godzinach gier turniejowych, które przebiegały w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze poznaliśmy najlepszą czwórkę tych zawodów. Znaleźli się w niej Milena Grandos-Pasternak, Robert Pasternak, Łukasz Dzirba oraz Krzysztof Mysior. Pierwszy pojedynek pólfinałowy to małżeńska rywalizacja o miejsce w finale. Robert mimo ogromnych starań przegrywa ze swoją małżonką i to Ona awansuje do finału. W drugim półfinale rywalizacja toczyła się pomiędzy realizatorami transmisji video stacji www.tvsport.pl. Po bardzo dobrej grze Krzyśka, po niemal bezbłędnym meczu to On awansował do finału a Łukasz musiał uznać wyższość swojego kolegi z telewizji. W pojedynku finałowym zagrali Milena i Krzysiek. Finał stał na wyrównanym poziomie, Milena wyszkolona przez "Paste" radziła sobie bardzo dobrze a Krzysiek grając lewą ręką próbował dorównać poziomem do gry swojej przeciwniczki. W decydujących momentach to Krzysiek był górą i to On zwyciężył w Turnieju Masters Sobieski Cup 2011.

Dziękujemy za pomoc w organizacji całęgo cyklu Marce Sobieski p. Mariusz Kołakowskiemu, dziękujemy także Prezesowi Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego p. Grzegorzowi Kędzierskiemu za użyczenie sali gier, dziękujemy także wszystkim uczestnikom za udział bo to dzięki waszej radości z gry i chęci rywalizacji udało nam się zorganizować całe zawody.

Do zobaczenia na kolejnej edycji Turnieju z cyklu Sobieski Cup w przyszłym roku.
     Kielce, 5 października 2011 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Biznesu
Runda rewanżowa

Znamy już zespoły, które zobaczymy w półfinałach rozgrywek Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu. Ekipa PGE Elektrociepłownia zagra z Cover natomiast Visanti zmierzy się z Media Expert. W przypadku tej pary będzie to powtórka półfinału z ubiegłego sezonu. Wtedy lepiej zaprezentował się zespół Media Expert. Jak będzie tym razem, dowiemy się już niebawem.

Większość spotkań miała bardzo wyrównany przebieg. Szczególnie sporo emocji dostarczył mecz pomiędzy PGE Elektrociepłownią z Contactem O/K. Drużyna Ryszarda Olbromskiego po zwycięstwie w pierwszym pojedynku przystępowała do rewanżu z jednopunktową zaliczką. Mecz dobrze rozpoczął się dla zespołu Contact O/K. Najpierw w odmianę 8-bil Krzysztof Głowacz pokonał Albina Próchnickiego 3-2. W ''dziesiątkę'' w spotkaniu pomiędzy Markiem Karlikowskim i Piotrem Czupryńskim wynik był remisowy, co pozwalało ekipie Contactu O/K utrzymać dwupunktową przewagę. W drugiej części spotkania lepiej już radzili sobie energetycy. Artur Gas, który w odmianę 9-bil pokonał Ryszarda Olbromskiego 3-2. W walce o ''ósmy'' punkt Piotr Czupryński pokonał Marka Karlikowskiego 2-0, dzięki czemu zespół PGE Elektrociepłowni wygrał spotkanie wynikiem 8-7, doprowadzając tym samym do remisu w dwumeczu. O wszystkim miały zadecydować ''rzuty karne''. Tutaj lepszą skutecznością popisali się zawodnicy zespołu PGE Elektrociepłowni, którzy po spotkaniu nie kryli radości z awansu do fazy półfinałowej.

Drugim ciekawym spotkaniem tej rundy był mecz pomiędzy zespołami Cover i Becher. Ekipa Mariusza Kozaka przystępowała do tego pojedynku z dwupunktową stratą z pierwszego meczu. Początek spotkania należał jednak do zespołu Becher. W odmianę 8-bil skuteczną grą popisał się Robert Stańczyk, który pokonał Tomka Ostrowskiego 3-1. Jak się później okazało była to jedyne prowadzenie zespołu Becher w tym spotkaniu. Zwycięską passę rozpoczął Marcin Sołtyk, który w odmianę 10-bil pokonał Mirka Głowackiego 4-1. Kolejne punkty dla zespołu zdobył Mirek Piróg, pokonując w ''dziewiątkę'' Adama Kowalskiego 2-1. Przysłowiową kropkę nad ''i'' postawił Tomasz Ostrowski wygrywając z Robertem Stańczykiem 1-0. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 8-5, dzięki czemu zespół Cover lepszym stosunkiem wygranych partii awansował do półfinału.

W trzecim pojedynku ćwierćfinałowym drużyna Visanti zmierzyła się z Mak Marketing. Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem ekipy Michała Kozłowskiego 8-7. Mecz rewanżowy dobrze rozpoczął się dla Mak Marketing. W odmianę 8-bil Marcin Krzemiński pokonał Norberta Kwietnia 3-2. Później było już nieco gorzej. W ''dziesiątkę'' Paweł Foltyn pokonał Marka Marcinkowskiego 3-1 a w odmianę 9-bil Michał Kozłowski wygrał z Edwardem Janaszkiem 2-1. Po remisował grze ostatniej pary spotkanie zakończyło się zwycięstwem Visanti 8-6, zapewniając pewny awans tej ekipie do kolejnej fazy gier.

Ostatnim zespołem, który zobaczymy w półfinałach jest ekipa Media Expert, która wygrała z Nomą System 8-0. Pojedynki półfinałowe odbędą się w dniach 10 oraz 24 października.

Tabela na stronie Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu.     Kielce, 4 października 2011 r.

Spotkanie z Mistrzami!

W środę w Kieleckim Centrum Bilardowym odbędzie się spotkanie "przy kawie" z dwoma wybitnymi reprezentantami Polski. Naszymi gośćmi będą medaliści Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy. Mowa o p. Zbigniewie Pacelcie i Jacku Wszole. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków sportu do Kieleckiego Centrum Bilardowego na godzinę 16:45. Przy kawie sponsorowanej przez nasz klub, będzie można przez kilkanaście minut porozmawiać o wrażeniach sportowych i przeżyciach naszych mistrzów. Będzie można również zapytać o plany rozwoju sportu w naszym województwie i całym kraju. Będzie to niepowtarzalna okazja do tego aby otrzymać książkę z autografem opisującą historię kariery sportowej medalisty Mistrzostw świata Z. Pacelta.     Kielce, 4 października 2011 r.

Polska Liga Bilardowa
Przeciwnikiem Nosanu Farum Attelier Cafe

Do zakończenia sezonu ligowego pozostało 3 kolejki. Pod koniec listopada dowiemy się, która drużyna zdobędzie tytuł mistrza Polski. Duże szanse na zwycięstwo ma oczywiście Nosan Kielce, jednak po ostatnim nieudanym spotkaniu nasi bilardziści nie są już w tak komfortowej sytuacji jak byli jeszcze niespełna miesiąc temu. W tej chwili Kielczanie zajmują drugą pozycję w tabeli, tracąc do Metal Fach-u LP Sokółka 3 punkty. Głównym rywalem jednak jest BC Mario, nad którym Nosan ma 2 punkty przewagi. Bilardziści ze Śląska mają jednak do rozegrania 3 teoretycznie proste mecze. Nas natomiast czeka przeprawa przez dwa najbardziej utytułowane zespoły ostatnich lat. Pod koniec października wyjedziemy do Tomaszowa Mazowieckiego a podczas ostatniej kolejki zmierzymy się z Konsalnetem Warszawa. W najbliższą niedzielę (9 października) Nosan Kielce rozegra jeszcze mecz 7 kolejki z Farum Attelier Cafe Warszawa. Rywale ze stolicy zajmują obecnie ostatnie miejsce w klasyfikacji generalnej, jednak koncentrację w meczu należy utrzymać do samego końca. Jakakolwiek strata punktowa może kosztować naszą drużynę złoty medal.

Pojedynek rozegrany zostanie oczywiście w Kieleckim Centrum Bilardowym. Początek spotkania o godzinie 12:00. My jednak zapraszamy do sali gier nieco wcześniej. Na miejscu będzie można wytypować wynik spotkania i wziać udział w losowaniu bilardowych gadżetów. Dla kibiców przybyłych przed godziną 12:00 przewidziany jest również darmowy napój.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY. PRZYJDŹ I POMÓŻ NASZYM BILARDZISTOM W ZDOBYCIU ZŁOTEGO MEDALU!

Więcej informacji na temat ligi na stronach Polskiego Związku Bilardowego lub w zakładce ''Liga'' na naszej stronie.
     Kielce, 3 października 2011 r.

Puchar Polski Kobiet
''Niebieskie podium'' w Rzeszowie. Zabrakło tylko złota

W kolejnym turnieju z cyklu Pucharu Polski Kobiet zawodniczki kieleckiego klubu Nosan potwierdziły swoją klasę. Tym razem Agata Sokołowska zajęła 2 miejsce w Mistrzostwach Rzeszowa w 9-bil. W finale nasza reprezentantka uległa doświadczonej Izabeli Łąckiej z klubu Falcon Sosnowiec. Na tym jednak nie koniec sukcesów. Brązowe medale przywiozły Kasia Wesołowska i Oliwia Czupryńska. W klubie ''Ósemka'' zagrała jeszcze Agata Sidło (Olimp Kielce). W swoim pierwszym meczu zwyciężyła z mistrzynia Europy juniorek - Moniką Ząbek. Niestety w dwóch kolejnych pojedynkach musiała uznać wyższośc swoich rywalek i ostatecznie zakończyła zawody na 9 miejscu.

W generalnej klasyfikacji Pucharu Polski Kobiet na prowadzeniu cały czas Oliwia Czupryńska. Katarzyna Wesołowska jest 5-ta, Agata Sidło zajmuje 11 a Agata Sokołowska 14 miejsce. Do rozegrania pozostał jeszcze jeden turniej z cyklu PPK. 20 listopada gospodarzem imprezy będzie klub Pino w Dębicy.

Więcej informacji na stronach Polskiego Związku Bilardowego     Kielce, 3 października 2011 r.

Świętokrzyska Młodzieżowa Liga Bilardowa 2011
Relacja z IV kolejki

Blisko osiemdziesięciu zawodników wystąpiło w czwartej kolejce rozgrywek Świętokrzyskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej. W turnieju, który odbył się w Kieleckim Centrum Bilardowym zobaczyliśmy reprezentantów jedenastu klubów z naszego regionu. Przed rozpoczęciem gier był czas na przypomnienie najważniejszych wydarzeń bilardowych jakie miały miejsce w ostatnich dwóch miesiącach, związanych z występami byłych jak i obecnych uczestników naszych rozgrywek. Zostały przedstawione wspaniałe występy Oliwi Czupryńskiej (Nosan Kielce), zdobywczyni pierwszego dla Polski tytułu Mistrzyni świata juniorów oraz dwóch brązowych medali Mistrzostw Europy, Nawiązano również do ostatniego Junior-Tour, gdzie koleżanka klubowa Oliwi, Agata Sidło zajęła trzecie miejsce.

Przez ponad osiem godzin trwała rywalizacja w odmianę 8-bil, której tradycyjnie towarzyszyła Sportowa Telewizja Internetowa. Najlepiej radzili sobie zawodnicy z dwóch klubów, Olimpka Połaniec i Nosanu Kielce. W grupie dziewcząt podium zostało zdominowane przez zawodniczki z Połańca. Na miejscu trzecim zawody zakończyły: Monika Szcześniak (Olimpek Połaniec) i Agata Sidło (Nosan Kielce). W finale który był wewnętrzną rozgrywką zawodniczek z klubu Olimpek Połaniec, miejsce pierwsze zajęła Anety Grzyb a drugie Roksana Siekierska. Identyczną sytuację mieliśmy w grupie chłopców. Tutaj dominowali zawodnicy z klubu Nosan Kielce. Trzecie miejsce dla zawodnika klubu Orły Bodzentym Konrada Biskupa i Maksymiliana Króla (Nosan Kielce). W finale zobaczyliśmy dwóch zawodników gospodarzy, Michała Wydrycha i Karola Sobieraja. Lepiej poradził sobie Michał, który dzięki temu zwycięstwu objął fotel lidera klasyfikacji indywidualnej. Wszyscy finaliści otrzymali puchary natomiast finaliści dodatkowo zostali uhonorowani nagrodami w postaci sprzętu elektronicznego. W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt prowadzi zawodniczka Olimpek Połaniec Aneta Grzyb a wśród chłopców Michał Wydrych (Nosan Kielce).

W klasyfikacji drużynowej na miejscu pierwszym Nosan Kielce (82 pkt.). Miejsce drugie zajmuje UKS Olimpek Połaniec (76 pkt.) a na miejscu trzecim sklasyfikowany został ULKS Orły Bodzentyn (69 pkt.).

Kolejne zawody zostaną rozegrane w Połańcu 17 października. Rozpoczęcie gier w odmianę 9-bil zaplanowane jest o godzinie 9:30. Przypominamy o przestrzeganiu regulaminu zawodów. Szczególnie pkt. 7, który mówi na temat stroju bilardzisty. W Połańcu do turnieju zostaną dopuszczeniu tylko ci zawodnicy, którzy będą mieli strój regulaminowy.

Wyniki klasyfikacji indywidualnej i drużynowej na sezon 2011
     Kielce, 27 września 2011 r.

III Memoriał imienia Szczepana Różyckiego.

Mineły już 3 lata od tragicznej śmierci Szczepana Różyckiego. 26 sierpnia 2008 roku pijany kierowca potrącił jadącego na skuterze Szczepana - w skutek ciężkich obrażeń zmarł. W minioną niedzielę zakończył się III Memoriał imienia Szczepana Różyckiego. Taką włąśnie nosiła nazwę 6 Eliminacja Grand Prix Gór Świętokrzyskich - Contact Cup 2011. To właśnie w klubie u Szczepana w "Karakalu" rozgrywaliśmy pierwsze zawody cyklu Grand Prix. Pamiętamy "Szczepcia" jako uśmiechniętego i radosnego kolegę, emanował niezwykłą energią i ciepłem, budził sympatię od pierwszego kontaktu i był powszechnie lubiany. Miał dar gromadzenia wokół siebie ludzi. Dla grupy przyjaciół był autorytetem i oparciem.

Frekwencja tego dnia dopisała. Na starcie zawodów stanęła rekordowa liczba zawodników tego sezonu. 52 osoby stanęły do walki o wspaniałe nagrody ufundowane przez p. Radosława Cioska - firma Media Expert. Turniej przebiegał w bardzo miłej, można by rzec rodzinnej atmosferze. Dziękujemy także rodzinie Ś.P. Szczepana za przepyszne owoce które umilały nam czas w oczekiwaniu na kolejne pojedynki. Dziekujemy także p. Ryszardowi Olbromskiemu Contact O/K za wsparcie naszego cyklu turniejów.

Po wielu godzinach przyjemnej gry przy stołach bilardowych poznaliśmy najlepszych 8 zawodników. Maciej Życiński, Mateusz Stefańczyk, Roman Puk oraz Mateusz Czyż zakończyli zawody na wysokim piątym miejscu, wracając do domu z pucharem i specjalnie zrobionym na tę okazję kubkiem. Pojedynki pólfinałowe stały na wysokim poziomie, zmierzyli się w nich Maksymilian Król i Tomasz Ostrowski oraz Dariusz Sidło i Michał Wydrych. W pierwszym półfinale młody zawodnik Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego Maksymilian Król wygrywa z o wiele bardziej doświadczonym Tomaszem Ostrowskim, który musiał zadowolić się 3 miejscem. W drugim półfinale grał kolejny młody adept szkółki bilardowej pana Marka Karlikowskiego. Niestety nie udało się zwyciężyć z Darkiem Sidło, który mimo ogromnego bólu zęba, w pełni skoncentrowany po bardzo dobrej grze zwyciężył z młodszym kolegą, awansując tym samym do wielkiego finału. W decydującym pojedynku nasilający się ból zęba nie pozwolił Darkowi grać tak dobrze jak w poprzednich pojedynkach. Miało to ogromny wpływ na końcowy wynik. Maksymilian wykorzystał proste błędy przeciwnika zwyciężająć wysoko 4:0 i to on został zwycięzcą III Memoriału imienia Szczepana Różyckiego. Wszyscy medaliści otrzymali wspaniałe puchary oraz nagrody RTV/AGD oraz kubki, wyprodukowane zostały z okazji tego turnieju przez p. Łukasza Szubę - Agencja Reklamowa QS Media.

Już teraz zapraszamy wszystkich na kolejny turniej z tego cyklu który zostanie rozegrany 23.10.2011, oczywiście w Kieleckim Centrum Bilardowym. Przypominamy rónież o 4 Eliminacji do Mistrzostw Polski Amatorów - 2.10.2011, start 12.00.     Kielce, 26 września 2011 r.

Świętokrzyska Młodzieżowa Liga Bilardowa 2011 na żywo

W Kieleckim Centrum Bilardowym trwa czwarta tegoroczna edycja Świętokrzyskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej. Na stronach Sportowej Telewizji Internetowej trwa relacja na żywo.

Transmisja dostępna jest »TUTAJ«     Kielce, 20 września 2011 r.

Memoriał Szczepana Różyckiego

» Wyniki «

Minęły trzy lata od tragicznej śmierci Szczepana. 26 sierpnia 2008 roku pijany kierowca potrącił jadącego na skuterze naszego kolegę - w skutek ciężkich obrażeń zmarł. Aby uczcić jego pamięć, VI turniej eliminacyjny Grand Prix Gór Świętokrzyskich w Pool Bilard będzie nosił nazwę: ''Memoriał Szczepana Różyckiego''. To właśnie w klubie u Szczepana w ''Karakalu'' rozgrywaliśmy pierwsze zawody cyklu Grand Prix. Pamiętamy go jako uśmiechniętego i radosnego kolegę, emanował niezwykłą energią i ciepłem, budził sympatię od pierwszego kontaktu i był powszechnie lubiany. Dla grupy przyjaciół był autorytetem i oparciem. Dziś miałby 31 lat.

Memoriał Szczepana Różyckiego (VI Eliminacja Contact Cup 2011) odbędzie się 25 września. Firma Media Expert przygotowała dla najlepszych wspaniałe nagrody.

  • Zapisy: 25 września (niedziela) od godz. 9:00 do 9:30
  • Rozpoczęcie gier: godz. 10:00
  • Wpisowe: 30 zł (kobiety 10 zł)
  • Odmiana gry: 8-bil
    Nagrody:
  • I miejsce - puchar + Nagroda AGD
  • II miejsce - puchar + Nagroda AGD
  • III miejsce - puchar + zestaw akcesoriów PC
  • V miejsce - statuetka
Przypominamy o regulaminowym stroju bilardowym.

Więcej informacji na temat cyklu na stronie Contact Cup 2011     Kielce, 19 września 2011 r.

Polska Liga Bilardowa
Nieudany mecz Nosanu

Tylko jeden punkt przywieźli wczoraj z Mikołowa nasi pierwszoligowcy. Babica, Skowerski, Turkowski i Rozwadowski podejmowali wczoraj jednego z głównych rywali w walce o złoty medal w tym sezonie - zespół Tournament Champion BC Mario Mikołów

Na Śląsk jechaliśmy z nastawieniem na zwycięstwo. Podział punktów również nas zadowalał, porażka jednak stawiała w trudnej sytuacji. Pierwsze spotkanie Kielczanie rozpoczęli bardzo źle. Karol Skowerski w meczu w 14/1 z Tomaszem Kapłanem zdobył tylko jednen ''punkcik'' i po rewelacyjnej grze przeciwnika uległ 1:100. Chwilę później swój mecz przegrał również Bartek Rozwadowski, który nie był w stanie nawiązać równej walki z Mateuszem Śniegockim. Kiedy na innym stole Radek Babica wysoko przegrywał z Dominikiem Zającem a Michał Turkowski rozgrywał wyrównany mecz z Mariuszem Roterem, nad naszym zespołem zebrały się czarne chmury a widmo porażki w pierwszym meczu powoli stawało się faktem. Iskierkę nadziei tchnął w nasz zespół Michał Turkowski, który po dramatycznym meczu zwyciężył 10:9. Niestety w rozgrywanym równolegle meczu korzystny wynik nie był po naszej stronie. Babica przegrywał 5:9 i zdołał jeszcze dopisać na swoje konto zaledwie jedną partię. Dominik Zając po raz pierwszy od dłuższego czasu pokonał nasz ''numer jeden'', dając tym samym zwycięstwo w pierwszym meczu zespołowi BC Mario.

Drugie spotkanie na wyjeździe zawsze jest trudniejsze od tego pierwszego. Teraz to Nosan wystawiał skład, natomiast przeciwnicy mogli się ustawić do meczu w najbardziej dla siebie dogodny sposób. Karol Skowerski ponownie jako pierwszy zakończył spotkanie, niestety kiepskim wynikiem 2:10 z Mateuszem Śniegockim. Michał Turkowski robił co mógł aby dorównać rewelacyjnie grającemu tego dnia Tomkowi Kapłanowi, jednak prosty błąd na wbiuciu w końcowej fazie wystarczył aby zwycięsko z tego spotkania wyszedł aktualny mistrz Europy. I ponownie Nosan po godzinie gry przegrywał 0:2. Teraz wszystko było w rękach Rozwadowksigo i Babicy. Bartek wyraźnie poprawił swoja grę i po prostech błędach Dominika Zająca zdobył dla naszego zespołu pierwszy punkt. Spokojnie teraz wyczekiwaliśmy na końcowy sukces Radka i końcowy remis, tym bardziej że Babica wysoko prowadził z Roterem. Łatwo nie było i po ''prezencie Maria'' w 18 partii Radek wyszedł zwycięsko (10:8) ratując końcowy wynik 2:2

Po wygranej BC Mario Mikołów nasza przewaga nad głownymi rywalami stopniała z 5 do 2 punktów. Na chwilę obecną Nosan zajmuje 2 miejsce w tabeli, pierwszy jest LP Metal Fach Sokółka. Na trzeciej pozycji znajduje się Konsalnet Warszawa, jednak zarówno bilardziści ze stolicy jak Sokólczanie mają rozegranych o dwa mecze więcej niż Nosan i Tournament Champion. Przed drużyną z Mikołowa teraz trzy teoretycznie łatwe mecze. Kielczanie w październiku zagrają z Farum Warszawa, później jednak czeka ich batalia z Duetem Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki oraz Konsalnetem Warszawa. Mysląc o tytule mistrzowskim, nasz zespół musi wspiąć się na wyżyny swoich możliwości i wygrywać mecz za meczem. Wszystko jest więc w naszych rękach!

Ogromne podziękowania należą się kilkunastoosbowej ekipie kibiców, którzy przyjechali do mikołowa specjalnie wynajetym na tę okazję autokarem aby goraco dopingować naszą drużynę.

Aktualna sytuacja w ligowej tabeli, terminarz oraz statystyki I Ligi na stronach Polskiego Związku Bilardowego     Kielce, 14 września 2011 r.

Polska Liga Bilardowa
Przed nami jeden z najważniejszych pojedynków sezonu

Już w nabliższą niedzielę, 18 września, wznowione zostaną po przerwie wakacyjnej rozgrywki I Ligi. Przed drużyną Nosanu Kielce nie lada wyzwanie, pojedynek z Tournament Champion BC Mario Mikołów.

Mikołowanie w tym sezonie bardzo się wzmocnili. W barwach zespołu grają mistrz Europy Tomasz Kapłan oraz wielokrotny mistrz Polski i zwycięzca Rankingu Polski 2009 - Mateusz Śniegocki. Czwórkę dopełnia Dominik Zając i Mariusz Roter. W tej chwili Kielczanie po rozegraniu 8 pojedynków z sumą 22 punktów zajmują pierwsze miejsce w tabeli. BC Mario jest na 4 pozycji i traci do naszego zespołu 5 punktów. Drugą i trzecią lokatę zajmują Konsalnet Warszawa i Metal Fach LP Sokółka, jednak zespoły te mają rozegranych o 2 mecze więcej niż wyżej wymienieni rywale. Teoretycznie więc Nosan i Tournament Champion znajdują się w tej chwili w najlepszej sytuacji.

Niedzielny wyjazdowy mecz Kielczan może być najważniejszym w sezonie. Właśnie teraz rozpoczyna się prawdziwa walka o złoty medal. O zwycięstwo Nosanu nie będzie łatwo, jednak korzystny wynik może w znacznym stopniu przybliżyć naszą drużynę do tryumfu na koniec roku. Porażka lub nawet podział punktów może w znacznym stopniu oddalić nas od upragnionego ''złota''. Trzy ostatnie kolejki to ponownie dla Nosanu ciężkie przetarcie (m. in. Lipiński Dachy i Konsalnet), Tournament Champion za to będzie miał ''lekki spacerek''.

Aktualna sytuacja w ligowej tabeli, terminarz oraz statystyki I Ligi na stronach Polskiego Związku Bilardowego     Kielce, 14 września 2011 r.

Gorące wrażenia z mekki Pool Bilarda

Puchar świata w Pool Bilard 2011. stał się historią. Walczyły 32 zespoły i na końcu wygrali Niemcy. Wydawać by się mogło, że to nic szczególnego, co byłoby zarazem ogromną pomyłką.

Ten turniej odbywał się na Filipinach, w stolicy kraju - Manili. Filipiny do boks i bilard. Tu można odnieść wrażenie, że grają wszyscy a na pewno wszyscy znają się na bilardzie wymieniając największe światowe gwiazdy tego sportu. Jeden z taksówkarzy wspomniał, że wiózł na mecz Shane Van Boeninga z USA, Radek Babica zaraz po przylocie na jednej z bramek, przez które przechodziliśmy usłyszał od kontrolera: ''Babica!? I know You!'' Tak to tutaj jest. Oni są mistrzami sportu, znanymi i szanowanymi.

Turniej jest grany 6 dni. Mecze nie toczą się równolegle, są grane jeden po drugim. Każdy mecz ma pełną publiczność, każdy jest transmitowany w azjatyckiej telewizji sportowej. Każdy mecz to wydarzenie! Po meczu kibicie gratulują wygranym, poklepują przegranych, proszą o autografy, robią sobie zdjęcia z zawodnikami. Bardzo ciekawym miejscem na autograf okazała się szczytówka kija bilardowego, gdzie Radek Babica i Karol Skowerski podpisywali się jednemu z fanów - to było po pierwszym meczu z Wietnamem i rzeczony kibic stwierdził, że jeszcze mu zostało miejsce na wynik 8:0, który sobie dopisze. Potem dodatkowo wywiad ze zwycięzcami - też w celach telewizyjnych - przecież mamy do czynienia z gwiazdami tej dyscypliny.

Po takim oszałamiającym doświadczeniu niczym z wielkiego meczu piłkarskiego wracamy do hotelu a tam jak w 1974 roku piłkarska polska reprezentacja wracająca po meczu do miasteczka, w którym mieszkała, witana była gremialnie, z radością przez wszystkich mieszkańców, tak w hotelu już od wejścia, gdzie zawsze są nam otwierane drzwi przez oddźwiernego pojawiają się gratulacje, uśmiechy radości z naszego zwycięstwa, rozmowy, pytania o szczegóły; malutkie piszczące filipinki podbiegają ze swoimi oczywiście małymi aparatami fotograficznymi i chcą mieć zdjęcia z gwiazdami sportu, przecież jeszcze godzinę temu widziały ich w telewizji. Gwiazdami nawet czasem zostają ci, którzy nie potrafią tak grać jak Babica i Skowerski, bo wystarczy, że kibicują, mają takie same koszulki jak zawodnicy i też ich pokazują w telewizji - taki kraj. Przed każdym meczem rano przy wyjściu personel życzy powodzenia trzymając kciuki za swoich gości.

To miasto - to kontrasty. Wysokie wieżowce, miejscami brud nie do opowiedzenia, ciemne ulice, ale jeśli powiesz, że grasz w bilard, że znasz ich największych narodowych mistrzów: Reyes, Bustamante, Orcullo, Alcano - to tak jakbyś wykupił abonament do poruszania się wszędzie. Warto wiedzieć, gdzie jest ''wszędzie''. Są miejsca o niedefiniowalnej aurze, ze stołami bilardowymi i muzyką na żywo. Ponieważ na Filipinach regularnie odbywają się prestiżowe turnieje, to zawsze można tu spotkać kogoś ''Od nas'', któregoś z bilardzistów aktualnie przebywającego w Manili. Stąd się łatwo nie wychodzi, grać w bilard można z każdym do rana. Wszyscy znają zasady, oni naprawdę wiedzą, na czym polega ten sport.

Rzadko składam jednoznaczne deklaracje. Tym razem nie powstrzymałem się - kupiłem koszulkę z napisem: ''I love Manila!''.

Grzegorz Nowak     Kielce, 14 września 2011 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Biznesu
Relacja z pierwszej rundy pucharowej

Po przerwie wakacyjnej zostały wznowione rozgrywki Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu. Pierwsze pojedynki rundy play-off rozegrano w Hotelu Łysogóry, w którym w ostatni weekend mogliśmy zobaczyć przedstawicieli biznesu walczących, o tytuł Mistrza Polski a już od czwartku juniorzy i osoby na wózkach inwalidzkich powalczą o tytuł Mistrza Świata. Zgodnie z przewidywaniami pojedynkom towarzyszyły spore emocje.

Nie zapominajmy jednak, że poza wynikiem sportowym bardzo ważny jest odpowiedni klimat rozgrywek. Szczególnie wyrównany przebieg miały dwa spotkania. Pierwsze z nich to mecz pomiędzy ekipą Visanti, a Mak Marketing. Rywalizację rozpoczęli kapitanowie obu ekip, Marcin Krzemiński i Michał Kozłowski. W tym spotkaniu lepszą skutecznością gry popisał się zawodnik Mak Marketing, pokonując swego rywala wynikiem 3-2. W kolejnej grze w ''dziesiątkę'' zobaczyliśmy debiutującą w rozgrywkach, Dorotę Janaszek (Mak Marketing) i Pawła Foltyna (Visanti). Mecz zakończył się zwycięstwem Pawła 3-1, po którym zespół Visanti prowadził 5-4. W odmianę 9 bil Edward Janaszek pewnie pokonał Norberta Kwietnia 3-0 i przed ostateczną rozgrywką ekipa Mak Marketing wyszła na prowadzenie 7-5. W grze o ósmy punkt zobaczyliśmy Marcina Krzemińskiego i Pawła Foltyna. Zawodnik Visanti zaprezentował bardzo skuteczną grę, dzięki której najpierw doprowadził do wyrównania stanu rywalizacji, by ostatecznie wygrywając trzecią partię zapewnić swojej drużynie zwycięstwo wynikiem 8-7. Również bardzo wyrównany przebieg miało spotkanie pomiędzy zespołami Becher i Cover. Mecz rozpoczął się od zwycięstwa zawodnika ekipy Cover, Marcina Sołtyka z Mirkiem Głowackim 3-1. W kolejnej parze zobaczyliśmy Roberta Stańczyka (Becher) i Mirka Piróga (Cover). W ''dziesiątkę'' zdecydowanie lepiej radził sobie zawodnik ekipy Becher. Dzięki skutecznej grze zdołał odrobić straty i wyprowadzić swój zespół naprowadzenie 5-4. Mecz w ''dziewiątkę'' pomiędzy Adamem Kowalskim i Tomasz Ostrowskim miał bardzo wyrównany przebieg i zakończył się remisem 2-2. Po spotkaniu trzeciej pary w nieco lepszej sytuacji była ekipa Becher, którą od zwycięstwa dzieliło wygranie tylko jednej partii. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną zespołu Becher 8-6, a decydujący punkt zdobył Robert Stańczyk. W ostatnim spotkaniu tego wieczoru zespół Media Expert pokonał drużynę Noma System 8-3. W poszczególnych grach padły następujące wyniki: (8 bil) Przemysław Ciosk - Bartek Bieńkowski 3-0, (10 bil) Kamil Dzirba - Wojtek Sajtyna 2-2, (9 bil) Łukasz Dzirba - Włodek Biełojedow 2-0, (9 bil) Kamil Dzirba - Bartek Bieńkowski 1-1. Mecz pomiędzy PGE Elektrociepłownią a Contactem O/K został przełożony na inny termin.

Runda rewanżowa zostanie rozegrana 19 września. Początek spotkań zaplanowany jest na godzinę 18:30.     Kielce, 14 września 2011 r.

Świętokrzyska Młodzieżowa Liga Bilardowa 2011

Czwarta kolejka spotkań Świętokrzyskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej zostanie rozegrana w Kieleckim Centrum Bilardowym 26 września. Początek zawodów zaplanowany jest na godzinę 10:00. Prosimy o przesłanie zgłoszeń do końca tego tygodnia.

Więcej informacji pod numerem telefonu: 501-176-141 - p. Marek Karlikowski.

Oficjalna strona Świętokrzyskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej 2011     Kielce, 14 września 2011 r.

Trening bilardowy dla najmłodszych

Po wakacyjnej przerwie zostają wznowione zajęcia bilardowe dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Treningi odbywać się będą w poniedziałki (godz. 15:00-17:00) oraz soboty (12:00-14:00).

Więcej informacji pod numerem telefonu: 501-176-141 - p. Marek Karlikowski.     Kielce, 13 września 2011 r.

World Cup of Pool
Duet Skowerski-Babica piąty na świecie!

W stolicy Filipin, tam gdzie w bilard gra się od najmłodszych lat a przypadkowo zaczepieni ludzie na ulicy wiedzą kto to Efren ''Bata'' Reyes i Francisco ''Django'' Bustamante rozegrany został tegoroczny turniej World Cup of Pool. O 250 tys. dolarów walczyło 32 najlepsze zespoły. Wśród nich również reprezentacja Polski, którą w tym roku tworzyli bilardziści Nosanu Kielce - Radek Babica i Karol Skowerski

W pierwszej rundzie Polacy zmierzyli się z ekipą Wietnamu. Szanse oceniane były 50/50, gdyż Azjaci to brązowi medaliści tego turnieju sprzed 4 lat. Skowerski i Babica rozegrali fanatstyczny mecz i pokonali rywali 8:0. W pierwszej rundzie niespodziewanie przegrali Amerykanie z teamem Singapuru, którzy stanęli na przeciw naszego zespołu w kolejnej rundzie. Tym razem ''Skower'' i ''Radziu'' nie zagrali już tak dobrze. Poprawna gra wystarczyła jednak, aby odnieść kolejne zwycięstwo, tym razem 8:3. Nasi reprezentanci stanęli teraz przed szansą na zdobycie medalu. Musieli ''jedynie'' pokonać tajski debel, który ostatecznie okazał się sesnacją imprezy. Niestety w ćwierćfinale czegoś zabrakło. W grze widać było brak płynności a skomplikowane układy były przyczyną iż pojedynek przerodził się w pokaz gry defensywnej, obfitujący zarazem w sporą ilość błędów. Mecz zakończył wynikiem 6:9 dla Tajlandii. Nasza reprezntacja zakończyła więc ostatecznie zawody na wysokim 5 miejscu.

Puchar świata zdobyli Niemcy nie dając w finale szans ekipie Tajlandii. Trzecie miejsca przypadły reprezentacjom Tajwanu i Korei Południowej.

Zawody rozegrane zostały w ogromnym Centrum Handlowym ''SM North EDSA Manila''. Pojedynki oglądały na żywo setki kibiców a gdy przy stole walczyli Reyes i Bustamante, dogodnego miejsca nie było można znaleźć nawet dwa piętra wyżej. Wszystkie mecze można było również obejrzeć ''live'' w azjatyckiej stacji ''Solar Sports''. Naszej dwuosobowej reprezentacji na wyjeździe towarzyszył debel kibiców w składzie: prezes PZBil - Grzegorz Kędzierski oraz sponsor generalny ŚSBil - Grzegorz Nowak. Ich reakcje po udanych zagraniach Polaków z pewnością nie mogły przyćmić krzyków prawie tysięcznego tłumu, jednak wzbudzały wielkie zaiteresowanie realizatorów telewizyjnych.

Karol i Radek na Filipinach zagrali w specjalnie wykonanych na tę okazję kadrowych koszulkach. Autorem pomysłu jest kielecki atrysta - Kamil Dzirba - http://antonioart.com/.

Więcej informacji na temat turnieju na oficjalnej stronie - matchroompool.com     Kielce, 8 września 2011 r.

Wrześniowe turnieje bilardowe!

Po wakacyjnej przerwie do kalendarza sportowego wracają turnieje bilardowe. Pierwszy w kolejności turniej to 3 Eliminacja do Mistrzostw Polski Amatorów, która odbędzie się w Klubie Focus (Warszawska 151) w dniu 11 września. Zapisy od 10:00 do 11:00 wpisowe 20zł.

Kolejnym wydarzeniem bilardowym w naszym regionie będzie szósta eliminacja Grand Prix Gór Świętokrzyskich Contact Cup 2011 Memoriał Szczepana Różyckiego, która odbędie się w Kieleckim Centrum Bilardowym w dniu 25 września. Zapisy od 9:00, rozpoczęcie turnieju o 10:00. Informacje Krzysztof Mysior 531 776 979.

W miesiącu wrześniu czekają nas także emocje ligowe 10 września VII kolejka 2 Polskiej Ligi BIlardowej
Tvsports.pl Nosan II Kielce - Bila II Tarnów
QS Fugit Kielce - Karambol Chorzów
A na koniec wakacji w dniu 30.09.2011 zapraszamy na turniej Masters cyklu Sobieski Cup 2011. 12 najlepszym z wakacyjnych eliminacji zmierzy sie o puchar Sobieskiego. Dzięki marce Sobieski zapowiada się bardzo interesujący wieczór w Kieleckim Centrum Bilardowym.     Kielce, 3 września 2011 r.

Polacy Mistrzami świata!!!
Złoto Oliwii Czupryńskiej!

Takiego obrotu sytuacji nie spodziewali się chyba nawet najwięksi optymiści bilarda w Polsce. Polska, która po raz pierwszy była organizatorem mistrzostw świata w bilard spisała się na medal, a dokładniej na trzy a nawet cztery medale.

Trzy należały do zawodników. Te z najcenniejszego kruszcu do zawodniczki Nosanu Kielce Oliwi Czupryńskiej oraz Marka Kudlika z Pino Ventor Dębica, dzięki którym mogliśmy dwukrotnie wysłuchać Mazurka Dąbrowskiego. Tytuł wicemistrzowski powędrował natomiast do Konrada Piekarskiego (Metal fach LP Sokółka). Blisko medalu w kategorii osób niepełnosprawnych był Leszek Blumczyński, który zajął 5 miejsce. Czwarty medal należy natomiast do organizatorów imprezy, którzy postarali się aby zawody w Kielcach były dla wszystkich niezapomniane i wspaniale przygotowane, za co otrzymali najwyższa pochwałę od prezesa Światowej Federacji Bilardowej. Jak podkreślał Dyrektor Turnieju, system szkolenia młodzieży w Polsce, oparty na blisko 200 młodzieżowych sekcjach szkolnych i młodzieżowych, jest jednym z najlepszym na świecie, tak więc wyniki osiągnięte przez zawodników z Polski są tego najlepszym dowodem.

W zawodach wzięło udział 64 najlepszych zawodniczek i zawodników z pięciu kontynentów reprezentujących 25 państw. Pełne wyniki na oficjalnej stronie mistrzostw

Czy można coś więcej dodać? Złożyć podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tego ogromnego sukcesu naszego sportu bilardowego. To rodzice, trenerzy, instruktorzy, sędziowie, zawodnicy, szefowi klubów, sponsorzy oraz wielu innych dzięki pracy i pasji których osiągamy tak wspaniałe wyniki. To również duża grupa osób którzy brali udział w przygotowaniu i obsłudze samej imprezy . Oczywiście największe gratulacje należą się głównym bohaterom czyli zawodnikom. Jeszcze dziękujemy Wam za niezapomniane chwile radości, wzruszeń a nawet łez, których nam dostarczyliście i mamy nadzieję, a nawet jesteśmy przekonani, że jeszcze wielokrotnie dacie nam powody do dumy.     Kielce, 25 sierpnia 2011 r.

MISTRZOSTWA ŚWIATA W POOL BILARD 9 BIL - KIELCE 2011
Zapraszamy do kibicowania reprezentantom Polski!!!
W kadrze Polski trzech zawodników z Kielc!!!

Już w czwartek 1 września w Kielcach rozpoczną się pierwsze pojedynki Mistrzostw Świata Juniorów i Osób na Wózkach Inwalidzkich w Bilard. W tym gronie jest sześcioosobowa reprezentacja Polski na czele z mistrzem Europy Wojciechem Szewczykiem. W składzie znaleźli się również Monika Ząbek i Marek Kudlik (Pino Ventor Dębica) oraz Leszek Blumczyński (Sopot) i Anatol Kokoszka (Rzeszów). W tym gronie jest również trójka reprezentantów z Kielc. W grupie dziewcząt zobaczymy Oliwię Czupryńską, a wśród osób na wózkach inwalidzkich Michała Kłusakiewicza - oboje NOSAN Kielce. W kategorii chłopców wystartuje natomiast Maciej Wójcik - Kolier Kielce. Oczywiście zapraszamy serdecznie wszystkich sympatyków bilarda do kibicowania naszym reprezentantom. Pierwsze spotkania 1 września o godzinie 9.00 . Zawody odbędą się w hotelu Łysogóry a wstęp na zawody jest oczywiści bezpłatny.

Więcej informacji na oficjalnej stronie zawodów - LINK     Kielce, 23 sierpnia 2011 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Biznesu

Już w najbliższy poniedziałek 29 sierpnia o godzinie 19:00 w Hotelu Łysogóry zostanie rozegrana pierwsza runda pucharowa bilardowej ligi biznesu. Zespół Visanti zmierzy się z Mak Marketing, Cover zagra z ekipą Becher, Noma System z Media Expert a PGE Elektrociepłownia z Contact O/K. W pucharach spotkania rozgrywane są systemem ''mecz-rewanż''. Jako pierwsze rozstawiają się zespoły, które rundę zasadniczą zakończyły na miejscach III i IV.     Kielce, 22 sierpnia 2011 r.

Grand Prix Polski WiK Pol Tour
Radek Babica pewnie zmierza po Fiata Punto

Nasz numer jeden kieleckiego klubu Nosan zajął drugie miejsce w zakończonych wczoraj mistrzostwach Gdańska w 10-bil. Radosław Babica, bo o nim mowa, w tym sezonie jak na razie jest bezdyskusyjnym liderem Polskiego Rankingu a jego nasłabszy wynik na 7 startów to... 5 miejsce. W finałowym dniu gdańskiego turnieju lepszy od naszego zawodnika okazał się jedynie Konrad Piekarski z Metal Fachu LP Sokółka, który pokonał Radka w finale 6:4, odnosząc drugie w tym sezonie (jak i w całej dotychczasowej karierze) zwycięstwo.

Drugie miejsce Babicy umocniło go na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej na sezon 2011. W tej chwili z sumą 224 punktów pewnie kroczy po drugi, po Chevrolecie Spark zdobytym przed rokiem, samochód osobowy. Jeśli prowadzenie utrzyma do zakończenia grudniowych Mistrzostw Polski, w styczniu odbierze kluczyki do nowiutkiego Fiata Punto.

Piąte miejsce w X Mistrzostwach Gdańska zajął Karol Skowerski - aktualny numer 2 Rankingu Polski 2011. Tę pozycję dzieli wspólnie z kolega z Rzeszowa - Tomaszem Kapłanem. Strata do lidera jednak jest dość duża i wynosi 54 punkty. Skowerski w Green Clubie przegrał w ćwierćfinale z Adamem Skonecznym, bilardzistą Duetu Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki. Pozostała dwójka pierwszoligowego składu wypadła nieco gorzej. Bartosz Rozwadowski był 17-sty, jednak może mieć usprwaiedliwienie, gdyż przegrał z... Karolem Skowerskim. Michał Turkowski zajął 33 miejsce. Jego pogromcą okazał sie już po raz drugi w tym roku Marcin Kubalski (Konsalnet Warszawa). W zawodach wystartowali również bilardziści drugoligowego Koliera.pl Kielce. Zarówno Maciej Wójcik jak i Robert Pasternak nie przebrnęli przez fazę grupową.

Aktualny Ranking Polski na stronach Polskiego Związku Bilardowego. Kolejne zawody z cyklu Grand Prix Polski WiK Pol Tour rozegrane zostaną w Lublinie w połowie października.      Kielce, 20 sierpnia 2011 r.

Tym razem Kapka!!!

Siódmy turniej z cyklu Sobieski Cup 2011 jużza nami. Tym razem obyło się bez niespodzianek. Bartosz Rozwadowski dopiero za czwartym startem w turnieju z cyklu Ssobieski Cup stanołna najwyższym stopniu podium. Mimo ogromnego doświadczenia ( turniej w Las Vegas) nie udawało mu sie zwyciężyć wczesniej, ale tym razem byłbezkonkurencyjny zwyciężając w finale Grzegorz Nowaka. 3 miejsce dla Łukasza Szuba i Krzysztofa Mysior. Ostatni turniej 23 sierpnia zapraszamy!!! Wpisowe to jedyne 5 zł. Zaczynamy o 20.00 Zapraszamy do Kieleckiego Centrum Bilardowego!


Ranking

     Kielce, 16 sierpnia 2011 r.

Mistrzostwa Polski Biznesu i Świętokrzyska Liga Biznesu

W dniach 26-28 sierpnia w hotelu ''Łysogóry'' w Kielcach odbędą się XI Mistrzostwa Polski Biznesu w Pool Bilard. Tradycyjnie liczymy na dobry występ silnej ekipy biznesu z Kielc i naszego województwa. Informujemy również, że mamy specjalną ofertę dla uczestników Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu. Szczegółowych informacji udziela p. Grzegorz Kędzierski tel. 608-368-683 lub Marcin Krzemiński tel. 602-196-206.

Pierwsza runda pucharowa Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu zostanie natomiast rozegrana 29 sierpnia w hotelu ''Łysogóry''. Szczegółowe informacje na w/w temat zostaną przedstawione w późniejszym terminie.      Kielce, 11 sierpnia 2011 r.

Pierwsza zwyciężczyni, Diana wygrywa!!

Za nami kolejna odsłona cyklu Sobieski Cup 2011. Pierwszy raz w tym sezonie mamy zwyciężczynie. Diana Konieczna jako pierwsza przełamała dominacje mężczyzn w tegorocznych rozgrywkach, pokonując w finale Mateusza Czyża. 3 miejsce dla Michała Kozłowskiego i Rafała Łochowskiego. Kolejny turniej juz 16 sierpnia zapraszamy!!! Wpisowe to jedyne 5 zł. Zaczynamy o 20.00 Zapraszamy do Kieleckiego Centrum Bilardowego!


Ranking

     Kielce, 9 sierpnia 2011 r.

Dwa brązy Oliwii Czupryńskiej i nominacja na Mistrzostwa Świata Juniorek

Z dwoma medalami wróciła z Mistrzostw Europy Juniorów zawodniczka NOSANU Kielce Oliwia Czupryńska. Dwukrotnie stanęła na najniższym stopniu podium. Najpierw w odmianie 10 bil obroniła medal wywalczony w ubiegłym roku a na koniec dołożyła również brąz w odmianie 9 bil. Nasza zawodniczka otrzymała również nominację w skład reprezentacji Polski na mistrzostwa świata juniorów, które w dniach 1-3 września odbędą się w Kielcach. Mamy nadzieję, że w tym najważniejszym turnieju na świecie zajdzie równie daleko.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia !!!


      Kielce, 4 sierpnia 2011 r.

Piotr Maurycy kolejnym zwycięzcą!!

Piąty już z kolei turniej z cyklu Sobieski Cup 2011 za nami. Cały czas utrzymuje się wysoka frekwencja na tego typu zawodach. Basrdzo nas cieszy fakt że coraz to nowe osoby probują swoich sił w rywalizacji z weteranami. Tym razem najlepszy okazał się Piotr Maurycy pokonując w finale Mirka Piroga, który powraca do rywalizacji przy niebieskim suknie. 3 miejsce dla mateusza Czyża oraz dla Mileny Grandos-Pasternak. Kolejny turniej juz 9 sierpnia zapraszamy!!! Wpisowe to jedyne 5 zł. Zaczynamy o 20.00 Zapraszamy do Kieleckiego Centrum Bilardowego!


Ranking
     Kielce, 29 lipca 2011 r.

Mistrzostwa Europy Juniorów w Pool Bilard - Luksemburg 2011

Zapraszamy do Kieleckiego Centrum Bilardowego do oglądania transmisji na żywo

W dniach 30 lipca - 6 sierpnia w Luksemburgu odbędą się mistrzostwa Europy Juniorów w Pool Bilard. Tradycyjnie już reprezentacja Polski wyjechała na zawody w roli pretendentów do zdobycia medali. Wśród nich nie zabrakło oczywiście liderki rankingu Polski, zawodniczki klubu NOSAN Kielce - Oliwi Czupryńskiej. Wszystkich kibiców bilardowych zapraszamy do Kieleckiego Centrum Bilardowego, gdzie codziennie od godziny 12:00 będzie można oglądać transmisje video live z tych zawodów. Liczymy oczywiście na zdobycze medalowe nie tylko Oliwi ale i pozostałych naszych reprezentantów Polski, których jest aż jedenastu.      Kielce, 28 lipca 2011 r.

Stefan najlepszy!!!

Za nami IV turniej z cyklu Sobieski Cup. Bardzo miłą niespodzianką na starcie była rekordowa frekwencja, bo aż 23 osóby postanowiły powalczyć o butelkę ulubionego trunku Bruce’a Willisa. Finał po raz kolejny należał do zawodników Visanti, a zmierzyli się w nim Robert Pasternak i Mateusz Stefańczyk. Tym razem więcej szczęścia miał Mateusz Stefańczyk wygrywając turniej. Szczęśliwy ze zwycięstwa, podkreślał że dedykuje ten prestiżowy tytuł ukochanej Karolinie. Trzecie miejsca zajęli Milena Grandos-Pasternak i wschodząca gwiazda kieleckiego bilarda, Mateusz Czyż. Turniej przebiegał w niezwykle miłej atmosferze i obfitował w wiele ciekawych zagrań oraz szlagierowych meczów takich jak Maurycy vs. Dzirba. Czołówka rankingu bez zmian, a obecni tam Państwo Pasternak oraz Michał Kozłowski wciąż utrzymują wysoką formę. Na koniec należy wspomniec o wyczynie Pawła Stycznia, który w jednym z meczów zrobił prawie dwie partie z kija z rzędu, myląc się na niełatwej „5” w drugiej partii. Kolejny turniej juz 2 sierpnia zapraszamy!!! Wpisowe to jedyne 5 zł. Zaczynamy o 20.00 Zapraszamy do Kieleckiego Centrum Bilardowego!


Ranking     Kielce, 20 lipca 2011 r.

Dynamic Billard Best of the East - Ukrainian Open 2011

Karol Skowerski z NOSANU Kielce zajął drugie miejsce w zawodach Otwartych Mistrzostw Ukrainy w 9-bil. W finale uległ koledze z reprezentacji Polski Tomaszowi Kapłanowi 6-9. Na najniższym stopniu podium stanął kolega klubowy Karola Radek Babica. Wysokie piąte miejsca zajęli natomiast Michał Turkowski i Bartosz Rozwadowski. Ostatni z reprezentantów naszego regionu Maciej Wójcik (Kolier.pl Kielce) został sklasyfikowany na 9 pozycji.

Zawody zaliczane były do rankingu Best of the East. Na jego czele po trzech turniejach znajduje się Radosław Babica a drugi jest Karol Skowerski.

Kolejne zawody z tego cyklu odbędą się w dniach 24-25.09 w Estonii.      Kielce, 22 lipca 2011 r.

Sobieski Cup Robert Pasternak nowym liderem!!!

Za nami trzeci turniej z cyklu Sobieski Cup. Tym razem Robert Pasternak okazał się najlepszy pokonując w pojedynku finałowym Rafała Łochowskiego. Dzięki temu zwycięstwu, Robert został nowym liderem rankingu całego cyklu Sobieski Cup. Ogromnie cieszy nas stale rosnąca liczba uczestników.

Kolejny turniej już 26 lipca. Wpisowe to jedyne 5 zł. Zaczynamy o 20:00. Zapraszamy do Kieleckiego Centrum Bilardowego!


Ranking      Kielce, 21 lipca 2011 r.

ALiBi i ALiBi Pro wraca do gry!!

Przepraszamy wszystkich uczestników Amatorkiej Ligi Bilardowej ALiBi i ALiBi Pro za brak informacji na temat tych rozgrywek. Finał przewidziany jest na koniec wrzesnia także wszyscy zawodnicy którzy nie rozegrali jeszcze swoich pojedynków proszeni są o ich rozegranie. Na stronie internetowej są już dostępne aktualne wyniki w poszczególnych grupach. Życzymy miłej zabawy przy zielonym stole.      Kielce, 14 lipca 2011 r.

Puchar Prezesa dla Mateusza Czyża!!!

W niedzielę 17 lipca w Kieleckim Centrum Bilardowym odbył się turniej o Puchar Prezesa Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego. Turniej był okazją, dla uczestników obozu bilardowego, na sprawdzenie swoich sportowych umiejętności. Najlepszym spośród tej grupy był Kamil Sząszor który zakończyl swój udział w pojedynku półfinałowym, przegrywając z Pawłem Foltynem. Drugim finalistą i jednocześnie zwycięzcą turnieju, po bardzo dobrej grze, został Mateusz Czyż. Obok Kamila Sząszora na podium stanął także Jan Niewęgłowski. Piąte miejsca zajęli: Karol Sobieraj, Michał Tomczyk, Rafał Łochowski i Mateusz Stefańczyk.      Kielce, 05 lipca 2011 r.

Sobieski Cup Michał Kozłowski zwycięzcą!!!

Za nami drugi turniej z cyklu Sobieski Cup. Michał Kozłowski został zwycięzcą 2 turnieju eliminacyjnego, pokonał on zawodnika swojej drużyny drugoligowej Roberta Pasternaka. Ogromnie nas cieszy rosnąca liczba uczestników tych wakacyjnych zawodów. Dla osob zainteresowanych turniejem finałowym masters mamy fantastyczną wiadomość. Dzięki wsparciu sponsora tego cyklu marki Sobieski dla wszystkich uczestników Mastersa mamy jeszcze więcej nagród, która napewno ucieszą zainteresowanych. Kolejny turniej juz 19 lipca zapraszamy!!! Wpisowe to jedyne 5 zł. Zaczynamy o 20.00 Zapraszamy do Kieleckiego Centrum Bilardowego


Ranking      Kielce, 11 lipca 2011 r.

Rozwadowski dziewiąty w Pucharze Europy

Najmłodszy z podstawowego składu Nosanu Kielce - Bartosz Rozwadowski - awansował do najlepszej 16-stki zakończonego w sobotę Pucharu Europy - EPBF Euro Tour. W walce o ćwierćfinał nasz bilardzista musiał uznać wyższość zawodnika Metal Fachu LP Sokółka - Huberta Łopotko.

Rozwadowski wskoczył do strefy pucharowej z lewej strony tabeli. Pierwszą szansę zmarnował przegrywając z Pedro Fonseca (Portugalia) 8:9. W koszyku przegranych przeciwnikiem był Fabio Petroni (Włochy). Tutaj Rozwadowski do końca zachował spokój zwyciężając po wyrównanym meczu 9:7. Losowanie dla naszego reprezentanta nie było szczęśliwe. W pierwszej rundzie ''pucharu'' rywalem miał być lider europejskiego rankingu, mistrz Europy w 9-bil, Holender Nick van den Berg. Wygrana była w zasięgu Bartosza jednak mało kto się spodziewał iż w meczu padnie wynik... 9:1 dla Kielczanina. Do stanu 5:0 Holender był bezradny. Rozwadowski po każdej pomyłce czyścił układ na stole, systematycznie powiększając przewagę. Jedna partia to wszystko na co było stać Berga. Wielu bilardzistów w Polsce chciałoby zanotować taki wynik z tej klasy zawodnikiem.

W meczu o ćwierćfinał Bartosz trafił na ligowego rywala - Huberta łopotko z Metal Fachu LP Sokółka. Początkowo zanosiło się na pewne zwycięstwo. Jednak po kilku prostych błędach do gry wkradły się nerwy i mieliśmy do czynienia z ''efektem śniegowej kuli'', gdzie każdy kolejny błąd był wynikiem poprzedniego. Ostatecznie Bartosz uległ 6:9 zajmując 9 miejsce w turnieju.

Jest to jak do tej pory najlepszy wynik w Pucharze Europy naszego reprezentanta w karierze. Oprócz Bartka w Austrii zagrali Radek Babica, Karol Skowerski i Michał Turkowski. Cała trójka występu nie zaliczy do udanych. Nikt z nich nie otarł się nawet o szansę na kwalifikację do finałowego etapu. Turniej wygrał Brytyjczyk Richard Jones. Trzecie miejsce zajął bilardzista Tournament Champion BC Mario Mikołów - Mateusz Śniegocki.

Pełne wyniki na oficjalnej stronie turnieju - www.eurotouronline.eu      Kielce, 11 lipca 2011 r.

Mistrzostwa Polski Biznesu - Kielce 2011

W dniach 26-28 sierpnia w hotelu Łysogóry w Kielcach odbędą się XI Mistrzostwa Polski Biznesu w Pool Bilard. Tradycyjnie już liczymy na dobry występ silnej ekipy biznesu z Kielc i naszego województwa. Możemy być już pewni udziału kilku osób biorących udział w Świętokrzyskiej Bilardowej Lidze Biznesu. Na starcie zobaczymy obrońcę tytułu mistrzowskiego z ubiegłego roku Grzegorza Nowaka z firmy Nosan. Nie zabraknie również wicemistrza Polski Marcina Krzemińskiego z Mak Marketing oraz licznej trzyosobowej ekipy Media Expert z Radosławem Cioskiem na czele. Jesteśmy przekonani, że to dopiero początek listy uczestników reprezentujących nasz region. Pełne informacje na temat zawodów na oficjalnej stronie Mistrzostw.

Informujemy również, że mamy specjalną ofertę dla uczestników Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu. Szczegółowych informacji udziela p. Grzegorz Kedzierski tel. 608-368-683 lub Marcin Krzemiński - 602-196-206.      Kielce, 05 lipca 2011 r.

Piotr Maurycy Najlepszy!!!

Za nami pierwszy turniej z cyklu Sobieski Cup. Najlepszy okazał się Piotr Maurycy a za zwycięstwo otrzymał nagrode o pojemności 0,5. Już jutro zapraszamy wszystkich na 2 turniej z tego cyklu, przypominając wszystkim że najlepsi z rankingu awansują do Turnieju Masters!! Wpisowe to jedyne 5 zł. Zaczynamy o 20.00 Zapraszamy do Kieleckiego Centrum Bilardowego


Ranking
      Kielce, 29 czerwca 2011 r.

Trenuj bilard z Radiem Kielce

Radio Kielce rozpoczyna wakacyjną akcję ''Trenuj razem z nami''. Przez całe wakacje prezentowane będa różne dyscypliny sportowe. Na stronie intrenetowej radia jako pierwsza została zaprezentowana nasza wspaniała gra na zielonym suknie - bilard. Więcej informacji na stronie internetowej Radia Kielce      Kielce, 28 czerwca 2011 r.

Mistrzostwa świata w 9-bil
Radek Babica walczy w Katarze

Bilardzista Nosanu Kielce wystratował w mistrzostwach świata w 9-bil, które od soboty rozgrywane są w stolicy Kataru - Doha. Jak na razie nasz reprezentant wygrał 2 pojedynki i jest już wśród najlepszej 64-ki imprezy. Oba mecze Radek wygrał z reprezentantami Filipin i jak przystało na ''mistrza ostatniego rozbicia'' każdy z pojedynków zakończył się rezultatem 9:8. Najpierw Babica odesłał na ''lewą stronę tabeli'' Raymunda Faron, wczoraj pokonał dwukrotnego mistrza świata, numer 2 światowego rankingu - Ronato Alcano

Radek czeka teraz na losowanie, mecze pierwszej rundy pucharu rozegrane zostaną jutro.

Do Kataru polecieli jeszcze dwaj inni reprezentanci Polski. Niestety Tomasz Kapłan przegrał dwa pierwsze pojedynki i pożenał się w turniejem. Lepiej radzi sobie Mariusz Skoneczny, który po porażce z Ralfem Souquet, wygrał pojedynek z reprezentanem Iranu i dzisiaj zagra o awans do ''Last 64'' z Chińczykiem Jiaqiung Wu.

Poczynania naszych reprezentantów mozna sledzić na stronie Światowej Federacji Bilardowej      Kielce, 28 czerwca 2011 r.

Wakacyjne wtorkowe granie powraca!!

Zapraszamy wszystkich miłośników bilarda na Wtorkowe wakacyjne turnieje bilardowe zwane popularnie ''Menel Cup''.W Kieleckim Centrum Bilardowym w każdy wtorek wakacji(8 turniejów eliminacyjnych + turniej Masters) Wpisowe jedyne 5zł. Więcej szczegółów już wkrótce na naszej stronie.

Pierwszy turniej juz we wtorek 5 lipca 2011      Kielce, 22 czerwca 2011 r.

Turniej o puchar prezesa ŚSBil

Informujemy iż 17 lipca w Kieleckim Centrum Bilardowym rozegrany zostanie turniej o puchar prezesa Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego. Do wygrania atrakcyjne nagrody. Oprócz sprzętu bilardowego najlepsi otrzymają również gotówkę. System rozgrywek będzie bardzo zbliżony do tych, które mamy podczas Grand Prix Gór Świętokrzyskich. Tutaj również obowiązywać będą tzw. ''grupy zawodowe''. Wiecej szczegółów już wkrótce na naszej stronie.      Kielce, 20 czerwca 2011 r.

I Polska Liga Bilardowa
Jest wreszcie fotel lidera!

Po pierwszej kolejce z Metal Fachem LP, dwa kolejne spotkania Nosan rozegrał z drużynami z dolnej części tabeli. Przed przerwą wakacyjną Kielczanie mieli do rozegrania jeszcze pojedynek z Pino Ventroem Dębica, również z drużyną jak na razie nie liczącą się w walce o najwyższe trofea.

Kielczanie wiedzieli co idzie za zwycięstwem w tym meczu. Przy 6 punktach i korzystnych rezultatach pozostałych meczy, Nosan miał zasiąść w fotelu lidera. Pino natomiast miało szansę na zepchnięcie o jedną pozycję niżej drużynę ''Dachów'' z Tomaszowa Mazowieckiego. Fantastyczny doping kieleckich kibiców wyraźnie speszył drużynę gości. Gorącym śpiewom wtórowały trąbki, gwizdki i ''pstrykaczki''. W rytm muzyki takich zespołów jak Led Zeppelin czy Van Halen gospodarze kolejno wchodzili na salę gier. Dębiczan natomiast przywitał zespół Europe i nieśmiertelny kawałek - ''Final Countdown''.

W pierwszym pojedynku po długiej naradzie trener Karlikowski wystawił... standard. Karol Skowerski zagrał w 8-bil a kapitan zespołu gości dopisał do niego Jurka Regieli. W 9-bil Rozwadowski zmierzył się z Markiem Kudlikiem a w „dziesiątkę" Radek Babica podjął Michała Kędziora. W 14/1 zagrał ulubieniec kieleckiej publiczności - Michał Turkowski a za przeciwnika miał Wojtka Goska. Z problemami, ale jednak - Nosan dowiózł zwycięstwo w pierwszym starciu. Honorowy punkt dla Pino zdobył Marek Kudlik. Bartosz Rozwadowski grał jednak... złamanym kijem. Niefortunne uderzenie dzień wcześniej poskutkowało pęknięciem rękojeści. Dobry mecz rozegrał Karol Skowerski, który pokonał Jurka 10:6. Błędów było bardzo mało a o wyniku pojedynku decydowała skuteczność rozbicia.

W meczu rewanżowym nazwiska zawodników gości powędrowały w te same rubryki. Mała niespodzianka ze strony gospodarzy - Babica zamienił się odmianami z Rozwadowskim! Teraz to Bartosz zagrał z Kędziorem w 10-bil a Radek w 9-bil z Markiem Kudlikiem. Wyrównany pojedynek i to tylko do stanu 5:5 rozgrywali Babica z Kudlikiem. ''Partia za partię'' początkowo grali również Rozwadowski z Kędziorem. Jako pierwszy mecz zakończył Turkowski, pokonując po raz drugi Goska oraz chwilę później Skowerski, odnosząc zwycięstwo nad Regielim, w takim samym stosunku jak w pierwszym spotkaniu. Punkt na zwycięstwo zdobył najmłodszy w ekipie Nosanu. Po kilku minutach najbardziej doświadczony w ekipie Babica przypieczętował wygraną 4:0.

Mecz pomiędzy Nosanem Kielce a Pino Ventor Dębica mieliśmy okazję oglądać na żywo na stronach Sportowej Telewizji Internetowej. Transmisja z Kieleckiego Centrum Bilardowego przeprowadzona została już po raz drugi.

W innym meczu 5 kolejki padł korzystny wynik dla naszego zespołu. Bilardziści Metal Fach LP Sokółka podzielili się punktami z Tournamnet Champion BC Mario Mikołów. Taki rezultat plus dwukrotne zwycięstwo Nosanu daje nam przed przerwą wakacyjną prowadzenie w tabeli. Na drugim miejscu plasuje się Konsalnet Warszawa. Trzeci jest Metal Fach.

Pełne wyniki 5 kolejki spotkań I ligi oraz terminarze, tabele i statystyki I Ligi dostępne są na stronach Polskiego Związku Bilardowego      Kielce, 16 czerwca 2011 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Biznesu
Relacja z ostatniej kolejki ruzndy zasadniczej

Znamy już zespoły które awansowały do rundy pucharowej w rozgrywkach ŚBLB. Przed ostatnią kolejką pewne gry w pucharach były ekipy: Visanti, Cover, Media Expert, PGE Elektrociepłownia, Noma-System i Becher. Jedyną niewiadomą była obsada czwartego, premiowanego awansem, miejsca. W grupie pierwszej w takiej sytuacji znalazły się zespoły Contact O/K i Nosan, a w drugiej, Mak Marketing i SFT Pool. Najszybciej sytuacja została wyjaśniona w grupie drugiej. Ekipa Marcina Krzemińskiego po bardzo wyrównanym spotkaniu pokonała drużynę Becher 8-7. W tym momencie stało się jasne, że zespół SFT-Pool bez względu na wynik spotkania z Nomą System zakończy rozgrywki na piątym miejscu. Ostatecznie zespół Jacka Surmy (SFT Pool) przegrał to spotkanie 6-8. W trzecim spotkaniu tej grupy ekipa PGE Elektrociepłownia pokonała CSP 8-3.

W grupie pierwszej najszybciej został rozstrzygnięty pojedynek pomiędzy Nosanem i Visanti. Spotkanie zakończyło się wysoką wygraną zespołu Grzegorza Nowaka (8-3) i była to z pewnością największa niespodzianka tej kolejki. Zwycięstwo Nosanu na tą chwilę promowało zespół do kolejnej fazy gier pod warunkiem, że Contact O/K ulegnie ekipie telewizji. Tu jednak obyło się bez niespodzianki. Zespół Ryszarda Olbromskiego (Contact O/K) wygrał to spotkanie 8-2. W ostatnim meczu grupy pierwszej drużyna Cover pokonała Media Expert 8-5. Dzięki tej wygranej ekipa Mariusza Kozaka przesunęła się na pozycję drugą w tabeli.

Dziękujemy zespołom, które zakończyły swój udział w rozgrywkach na miejscach V i VI i zapraszamy do wspólnego kibicowania na kolejnych etapach ligowych zmagań. Układ spotkań pierwszej fazy pucharowej przedstawia się następująco. Zespół Visanti zmierzy się z Mak Marketing, Cover zagra z ekipą Becher, Noma System z Media Expert, a PGE Elektrociepłownia z Contact O/K. W pucharach spotkania rozgrywane są systemem ''mecz-rewanż''. Jako pierwsze rozstawiają się zespoły, które rundę zasadniczą zakończyły na miejscu III i IV. Wszystko wskazuje na to, że pierwsze spotkania pucharowe zostaną rozegrane już na przełomie sierpnia i września w Hotelu Łysogóry podczas odbywających się Mistrzostw świata juniorów i osób na wózkach inwalidzkich. Szczegółowe informacje zostaną przedstawione w późniejszym terminie.

Końcowe tabele po rundzie zasadniczej oraz klasyfikacja indywidualna na stronie ŚBLB 2011      Kielce, 14 czerwca 2011 r.

Karol Skowerski mistrzem Warszawy w 14/1
Oliwia Czupryńska druga w Krakowie

Wspaniale dla bilardzistów Nosanu Kielce zakończył się bilardowy weekend a dokładniej ubiegła niedziela. Karol Skowerski ponownie wskoczył na najwyższy stopień podium w Grand Prix Polski WiK Pol Tour w 14/1. Ostatnim razem dokonał tego w lipcu ubiegłego roku w Kielcach. Karol w zawodach prezentował się bardzo dobrze. W każdym meczu zaliczał breaka powyżej 40 punktów a w finale, gdzie zmierzył się z Tomaszem Kapłanem, niewiele zabrakło aby zakończyć mecz w jednym podejściu. Rajd Skowerskiego zakończył się na 83 bili, kiedy do końca zabrakło 2 kule. Tomek jednak nie był w stanie nawiązać walki. Po prostym błędzie poddał mecz.
Bardzo dobrze zaprezentowała się reszta naszego pierwszoligowego składu. Radek Babica był trzeci a Bartosz Rozwadowski 5-ty. Tutaj lepszego wyniku nie dało się ''wykręcić'' gdyż Rozwadowski przegrał w ćwierćfinale z Babicą, który z kolei w półfinale uległ Skowerskiemu. Na dziewiątej pozycji sklasyfikowany został Michał Turkowski, który zaliczył porażkę z Tomaszem Malinowskim (Frame Łódź). Na pierwszej rundzie ''pucharu'' zakończyli udział inni bilardziści ŚSBil: Mateusz Czyż, Tomasz Pawlik i Robert Pasternak.
Zawodnicy kieleckiego klubu Nosan są obecnie najlepszymi bilardzistami w 14/1. Warto wiedzieć, iż w ostatnich pięciu turniejach Grand Prix Polski w 14/1 na przestrzeni 3 lat, wygrywali bilardziści naszej drużyny. Trzykrotnie zwyciężał Karol Skowerski (Rzeszów 2009, Kielce 2010, Warszawa 2011), Radosław Babica (Kielce 2011) oraz Bartosz Rozwadowski (Dębica 2010). Wspaniałą passę na arenie krajowej dwukrotnie przerywał Tomasz Kapłan, który zdobywał złote medale podczas Mistrzostw Polski.

Świetny wynik uzyskała również Oliwia Czupryńska w Pucharze Polski Kobiet. Po dwóch zwycięstwach w pierwszych eliminacjach, tym razem w Krakowie zdobyła srebrny medal, umacniając się w ten sposób na pozycji liderki kobiecego rankingu. W finale nasza zawodniczka przegrała z Izabelą Łącką (Falcon Sosnowiec). Słabiej zagrała Kasia Wesołowska. Po porażkach z Czupryńską i Raczkowską została sklasyfikowana na 7 pozycji. W zawodach udział wzięła również Agata Sidło jednak po dwóch przegranych meczach zajęła 13 miejsce.

Więcej informacji na temat Grand Prix Polski WiK Pol Tour oraz pełne wyniki VI Mistrzostw Warszawy na stronach Polskiego Związku Bilardowego.

Więcej informacji na temat Pucharu Polski Kobiet oraz wyniki Mistrzostw Krakowa również na stronach Polskiego Związku Bilardowego.      Kielce, 12 czerwca 2011 r.

Szczęśliwy Finał!!!Piękna słoneczna pogoda, wspólne grillowanie w ogródku a wewnątrz lokalu zawody sportowe. Tak dla sympatyków bilarda wyglądała ostatnia niedziela podczas której została rozegrana 5 już eliminacja Grand Prix Gór Świętokrzyskich Contact Cup 2011.

W finale turnieju spotkało się dwóch zawodników którzy nie byli wymieniani w gronie faworytów tego turniej. Z jednej strony Zawodnik drużyny Visanti kolier.pl Kielce Paweł Foltyn a jego przeciwnikiem był Łukasz Dzirba, realizator transmisji telewizyjnej z całego cyklu GPGŚ.
Pojedynek ten rozpoczął się od stanu początkowego 1:0 dla Łukasza, to on był teoretycznie słabszy przed tym pojedynkiem. Ale po bardzo dobrej grze Pawła i po kilku prostych błędach Łukasza, ten pierwszy wyszedł na prowadzenie 2:1. Gdy wydawało się że kolejna partia zakończy sie zwycięstwem Łukasza i doprowadzi on do remisu, "klasyczny" błąd na dziewiątce na wprost. Paweł wykorzystał pomyłkę rywala i szybko zrobiło sie 3:1 dla Foltyna. Wydawało się że Łukasz nie jest juz w stanie nawiązać walki w finale, ale właśnie w tym momencie przy stanie 3:1 dla przeciwnika uśmiechnęło się do niego szczęście. W trzech kolejnych partiach Łukasz wbija 3 zagrania kombinacyjne i bardzo szybko wychodzi na prowadzenie 4:3. Kolejna partia mocne rozbicie Łukasza i niestety białą ląduje w łuzie. Do stołu podchodzi Paweł Foltyn zachowując ogromny spokój, zagrywa bardzo dokładnie kolejne kule i po ładnym podejściu doprowadza do remisu 4:4. W ostatniej decydującej partii obaj zawodnicy popełnili kilka prostych błędów. Gdy po kolejnym błędzie Łukasza gdy Paweł podchodził do stołu i pozostały mu już tylko 3 kule, wydawało się że nie ma prawa się już pomylić. Lecz po wbiciu ósemki, kąt jaki Paweł uzyskał do wbicia dziewiątki nie był zbyt zadowalający. Chwila koncentracji, precyzyjne wymierzenie strzału i dziewiątka wpada do łuzy... a po chwili z ogromnym spokojem biała bila po odbiciu od bandy wtacza się do łuzy dając zwycięstwo Łukaszowi!!

Na najniższym stopniu podium stanęli: Dariusz Sidło oraz Piotr Czupryński Piąte miejsca: Maksymilian Król, Jan Niewęgłowski, Michał Wydrych i Piotr Ostrowski

Przed nami okres wakacyjny ale już w sierpniu spotkamy sie na kolejnym turnieju z cyklu Grand Prix Gór Świętokrzyskich Contact Cup 2011

Wyniki na żywo


      Kielce, 7 czerwca 2011 r.

Contact Cup w niedzielę
Za tydzień ważny mecz I LigiWyniki na żywo

Już w najbliższą niedzielę - 12 czerwca - w Kieleckim Centrum Bilardowym rozegrana zostanie piąta eliminacja Grand Prix Gór Świętokrzyskich - Contact Cup 2011. Poprzedni turniej wygrał Piotr Czupryński, który pokonał w finale Macieja Życińskiego. Tym samym w Rankingu Grand Prix zajmuje 5 miejsce. W klasyfikacji prowadzi Życiński przed Piotrem Kucharskim i Oliwą Czupryńską. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, początek turnieju o godzinie 10:00. Strona Grand Prix 2011

Wielkimi krokami zbliża się również ostatnia przed wakacjami kolejka I Polskiej Ligi Bilardowej. W niedzielę 19 czerwca zawodnicy Nosanu będą mieli cięższe zadanie niż dwa tygodnie temu z Ostrowem Wielkopolskim. Przeciwnikiem Kielczan będzie zespół Pino Ventor Dębica, zajmujący na chwilę obecną szóste miejsce w tabeli. Mamy nadzieję, iż atmosfera w klubie będzie co najmniej taka sama a nawet jeszcze lepsza niż przed dwoma tygodniami, kiedy to Nosan rozgromił Virtua Games a przeciwnicy na pozycji przegranych byli już w momencie prezentacji zawodników. Początek spotknia ''Nosan - Pino'' tradycyjnie o godzinie 12:00. Aktualna tabela ligowa na naszych stronach w dziale ''Liga''      Kielce, 7 czerwca 2011 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Biznesu

W przedostatniej kolejce ligi biznesu dobrze zaprezentowały się zespoły które przewodzą w grupach. Zarówno lider grupy pierwszej ekipa Visanti jak prowadząca w grupie drugiej drużyna PGE Elektrociepłownia pewnie pokonały swoich rywali. Zespół Michała Kozłowskiego (Visanti) wygrał z Media Expert a PGE Elektrociepłownia z SFT Pool. Oba spotkania zakończyły się wynikiem 8-3. W pozostałych meczach w grupie pierwszej padły następujące wyniki: Cover - Contact O/K 5-8, TVP Kielce - Nosan 4-8. W zaległym spotkaniu drużyna Cover pokonała Nosan 8-7.

Najbardziej wyrównanym spotkaniem tej kolejki był mecz pomiędzy zespołami Noma System i Mak Marketing. Początek rywalizacji należał do ''Nomy''. W odmianę 8 bil Wojtek Satyna pokonał Edwarda Janaszka 3-2. W kolejnej grze doszło do pojedynku pomiędzy kapitanami obu ekip, Bartkiem Malczewskim i Marcinem Krzemińskim. Marcin zaprezentował skuteczny bilard pokonując swego rywala 3-1. Po tym zwycięstwie ekipa Mak Marketing objęła prowadzenie 5-4. W spotkaniu w ''dziewiątkę'' takim samym wynikiem Bartek Bieńkowski pokonał Andrzeja Czaplarskiego wyprowadzając zespół Noma System na prowadzenie 7-6. Ostatecznie po wygranej 1-0 Wojtka Sajtyny nad Marcinem Krzemińskim mecz zakończył się zwycięstwem Noma System 8-6.

Ta kolejka nie wpłynęła znacząco na pozycje drużyn w tabeli. W grupie pierwszej o pozycji wicelidera zadecyduje bezpośredni pojedynek pomiędzy ekipami Media Export i Cover. Coraz bliżej awansu z czwartego miejsca jest zespół Contact O/K. W grupie drugiej decydujący wpływ na układ w tabeli będą miały spotkania ostatniej kolejki. Sporo wyjaśni się również po rozegraniu przełożonego meczu pomiędzy ekipami Becher i CSP. W przypadku zwycięstwa drużyny Mirka Głowackiego (Becher) zespół ten będzie miał taką samą ilość punktów co ekipa Noma System. Pomimo słabszej postawy w ostatnim meczu zespół Mak Marketing może być pewny awansu do kolejnej fazy gier z czwartej pozycji.

Zakończenie rundy zasadniczej w najbliższy poniedziałek 13 czerwca.

Aktualne tabele na stronie ŚBLB      Kielce, 7 czerwca 2011 r.

Mateusz Kowalik tryumfatorem ''Amatora''
Marcin Krzemiński trzeci w Pucharze Old Boys

W miniony weekend w Kieleckim Centrum Bilardowym rozegrana została trzecia eliminacja do finałowego turnieju Bilard Sport Amator Challenge. Pierwsze miejsce zajął Mateusz Kowalik, pokonując w finale Grzegorza Nowaka. W rankingu kieleckiego klubu prowadzi cały czas Łukasz Szuba, Kowalik jest drugi. Dwa punkty mniej a tym samym na trzeciej pozycji jest Piotr Maurycy. Aktualna klasyfikacja na stronie Bilard Sport Amator Challenge

W sobotę natomiast w Katowicach rozegrany został Międzynarodowy Puchar Polski Old Boys. W zawodach wzięło udział blisko 30 zawodników z Niemiec, Słowacji oraz oczywiście z Polski. Wysokie trzecie miejsce zajął Marcin Krzemiński, który w zawodach dla bilardzistów ''po czterdziestce'' debiutował. Turniej wygrał Tomasz Malinowski z klubu Frame Łódź. Pełne wyniki można zobaczyć na stronach Polskiego Związku Bilardowego      Kielce, 7 czerwca 2011 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Młodzieżowa

Już po raz drugi w tym sezonie Zespół Szkół w Połańcu był organizatorem wojewódzkiej młodzieżowej ligi bilardowej. Ostatni turniej przed wakacjami zgromadził na starcie blisko sześćdziesięciu zawodników, którzy przez ponad siedem godzin rywalizowali w odmianę 9-bil.

Bardzo ciekawy przebieg miała rywalizacja w grupie dziewcząt, w której byliśmy świadkami kilku niespodzianek. Z turniejem na etapie ćwierćfinałów pożegnały się dwie najlepsze zawodniczki w tej edycji, Agata Sidło (Nosan Kielce) i Aneta Grzyb (Olimpek Połaniec). W finale zobaczyliśmy Roksanę Siekierską (Olimpek Połaniec) i Renatę Bzymek (ULKS Orły Bodzentyn). Mecz zakończył się zwycięstwem zawodniczki gospodarzy 3-1. Na miejscu trzecim zawody zakończyły: Monika Maruszek (ULKS Orły Bodzentyn) i Żaneta Buczałowska (Jedynka Opatów).

Natomiast wśród chłopców bardzo dobrze zaprezentował się zawodnik ''Orlęta'' Bilcza, Kamil Olesiński. W finale pokonał Konrada Biskupa z ULKS Orły Bodzentyn 3-0. Trzecie miejsce przypadło w udziale Damianowi Wereszczak (Żaczek Połaniec) Michałowi Wydrychowi (Nosan Kielce).

Trzecia kolejka nie przyniosła dość istotnych zmian w klasyfikacji indywidualnej. Na miejscu pierwszym pozostaje Agata Sidło (Nosan Kielce), która zgromadziła 20 pkt. Drugą lokatę zajmują Aneta Grzyb (Olimpek Połaniec) i Żaneta Buczałowska, które tracą do liderki jeden punkt. W rankingu chłopców prowadzi Dominik Wójcik (Nosan Kielce) 21 pkt. Na miejscu drugim ze stratą 2 pkt. Michał Wydrych (Nosan Kielce). Trzecią pozycję zajmuje Kamil Olesiński (Orlęta Bilcza) 18 pkt. W Klasyfikacji drużynowej prowadzi Nosan Kielce, który o 6 pkt. wyprzedza Olimpek Połaniec i Orły Bodzentyn.

Na czas wakacji życzymy wszystkim wspaniałego i bezpiecznego wypoczynku.

Aktualne rankingi na stronie ŚBLM
      Kielce, 30 maja 2011 r.

I Polska Liga Bilardowa
Komplet punktów z Ostrowem

''Fantastyczna atmostefa, świetna postawa naszych zawodników i komplet punktów'' - tak w skrócie można opisać wczorajszy mecz pomiedzy Nosanem Kielce a Virtua Games Ostrów Wielkopolski. Podopieczni Marka Karlikowskiego zdeklasowali rywali i dopisali do swojego konta 6 kolejnych punktów.

Nie sama gra i dyspozycja zawodników ale otwarcie meczu i prezentacja bilardzistów była zwiastunem końcowego sukcesu. Kilkanaście minut przed rozpoczęciem gier sprawy w swoje ręce wziął szef klubu kibica - Edward Janaszek. Kilkadziesiąt osób uzbrojonych w nowe gadżety - ''kłapaczki'', z ich gardeł rozległy się głośne śpiewy, niczym nie ustepujące tym ze stadionu piłkarskiego. Na twarzach przeciwników pojawiło sie zdziwienie i... strach. Tak, tak... już w tym momencie byli na przegranej pozycji. Chwila rozluźnienia i trener Karlikowski uspokaja podopiecznych aby nie weszli w sielankową atmosferę kibicujących, nasze zadanie to przecież jak najlepiej ''zadowolić'' oglądających. Teraz czas na prezentację. W rytmach ''Black Dog'', ''Ain't talkin' 'about love'', ''Eye of the tiger'' i... 'Bania u Cygana do rana'' przywitano głównych aktorów spektaklu, czyli kolejno Karola Skowerskiego, Michała Turkowskiego, Radka Babicę i Bartosza Rozwadowskiego.

W pierwszym meczu wręcz błyskawicznie na prowadzenie wyprowadzili nasz zespół Babica i Rozwadowski. Obaj (a właściwie Bartosz) starcili tylko jedną partię miażdząc Kubickiego i Kłokowskiego. Michał i Karol nieco więcej musieli się napocić aby zdobyć upragniony punkt. Ostatecznie Turkowski pokonał Brylla 100:60 a Skowerski Jacka Waltera 10:6.

Takiego samego wyniku spodziewalismy się w spotkaniu rewanżowym. Wielkich emocji było jak na lekarstwo i to tylko przez pierwsze 15 minut. Nasi zawodnicy po prostu ponownie miażdżyli przeciwników. Po niespełna godzinie ponownie najszybszy okazał się Babica oraz tym razem Michał Turkowski. 2:0 a na pozostałych stołach widać było raczej optymistyczne wyniki. Kibicie mogli więc bez stresu ogladać wspaniałe zagrania Bartosza i Karola. Pierwszy skończył Rozwadowski, wygrywając z Bryllem w 9-bil, pół godziny później tryumfował również Skowerski, nie dając wiekszych szans Kłokowskiemu.

Sześć punktów wywindowało Nosan na drugie miejsce w ligowej tabeli. Naszych wyprzedza już tylko Metal Fach, który ma rozegraną o jedną kolejkę więcej. Kielczanie są więc teretycznie w lepszej sytuacji.

Śmiało można powiedzieć iż wynik nie przyszedłby tak łatwo bez kibiców z Edziem Janaszkiem na czele! SERDECZNIE DZIĘKUJEMY i czekamy na więcej już 19 czerwca, kiedy to Nosan zmierzy się z Pino Ventor Dębica.

Aktualna ligowa tabela w dziale ''Liga''.

Szczegółowe wyniki na www.bilard-sport.pl.      Kielce, 30 maja 2011 r.

Puchar Polski Kobiet
Oliwia tryumfuje, podium Wesołowskiej

Gdy bilardziści pierwszego składu Nosanu zdobywali komplet ligowych punktów, nasze najlepsze panie walczyły w Pucharze Polski Kobiet w Stalowej Woli.

Podobnie jak w Kielcach zwyciężyła Oliwia Czupryńska, która tym samym wpisała na swoje konto 20 rankingowych punktów. W finale nasza zawodniczka pokonała Karolinę Pikul (Ósemka Rzeszów) a w półfinale klubową koleżankę - Kasię Wesołowską. Swój najlepszy występ w karierze zaliczyła Agata Sidło (UKS Olimo Kielce) wygrywając między innymi z brazową medalistką Pucharu Polski w Kielcach - Magdaleną Tatarkiewicz.

Występ w Stalowej Woli potwierdza wysoką formę bilardzistek naszego regionu. Oliwia Czupryńska jest obecnie numerem 1 polskiego rankingu. Kasia Wesołowska zajmuje na razie 4 miejsce, jednak do rozegrania pozostały jeszcze 4 edycje oraz grudniowe mistrzostwa Polski. Agata Sidło znajduje się na 15 pozycji a to za sprawą faktu, iż w Kielcach nie wzięła udziału w zawodach.

Szczegółowe wyniki na www.bilard-sport.pl.      Kielce, 25 maja 2011 r.

I Polska Liga Bilardowa
Zapraszamy na mecz Nosan - Virtua Games

Już w najbliższą niedzielę 29 maja punktualnie o godzinie 12:00 zespoł Nosanu Kielce rozegra kolejny mecz w I Polskiej Lidze Bilardowej. Przeciwnikiem w zaległym meczu 4 kolejki będzie beniaminek - Virtua Games Ostrów Wielkopolski.

W tej chwili Nosan zajmuje dopiero piąte miejsce w ligowej tabeli. Kielczanie jednak mają rozegranych aż o 4 mecze mniej w porównianiu z liderem - Metal Fachem LP Sokółka. Po niedzielnym spotkaniu sytuacja może diamentralnie się zmienić. W przypadku 2 zwycięstw Nosan ''wskoczy'' na drugą pozycję. Nasi bilardziści pownni z debiutującą drużyną sobie poradzić, jednak zadanie w postaci zdobycia 6 ''oczek'' może okazać się trudniejsze niż mogłoby się to wydawać. W składzie Ostrowa Wielkopolskiego grają bowiem tacy zawodnicy jak mistrz Polski Patryk Bryll oraz medalista mistrzostw Europy juniorów - Jacek Walter. Sukcesy te miały miejsce jednak kilka lat temu więc teoretycznie nasz zespoł nie powinien mieć żadnych problemów. Babica, Skowerski, Rozwadowski i Turkowski to przecież czołowi zawodnicy obecnego Rankingu Polski.

Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do Kieleckiego Centrum Bilardowego. Początek spotkania w niedzielę o godzinie 12:00.

Więcej informacji na temat Polskiej Ligi Bilardowej na stronach Polskiego Związku Bilardowego.      Kielce, 25 maja 2011 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Biznesu
Relacja z III kolejki rundy rewanżowej

Już tylko dwie kolejki pozostały do rozegrania w rundzie zasadniczej ŚBLB. Po wczorajszych spotkaniach znamy już większość drużyn które zobaczymy w fazie pucharowej. W grupie pierwszej są nimi ekipy Visanti, Media Expert i Cover. Natomiast w grupie drugiej awans mają zapewniony zespoły PGE Elektrociepłownia, Noma System i Becher. Pozostaje tylko jedna niewiadoma. Na którym miejscu w/w zespoły zakończą rundę zasadniczą. Natomiast bardzo ciekawie przedstawia się sytuacja związana z ostatnim miejscem premiowanym awansem do pucharów. W grupie pierwszej walka, o tą pozycję toczyć się będzie miedzy zespołami Nosan i Contact O/K. Szczególne powody do zmartwienia może mięć kapitan drużyny Contact O/K Ryszard Olbromski. Jego zespół w dwóch ostatnich spotkaniach zaprezentował bardzo słaby poziom gry. W zaległym meczu z ekipą Visanti przegrał 2-8, a w pojedynku ostatniej kolejki uległ Media Expert 1-8. W grupie drugiej teoretycznie szansę na zajęcie czwartego miejsca mają nadal trzy zespoły; Mak Marketing, SFT Pool i CSP. W ostatniej kolejce poza ekipą CSP, która przełożyła spotkanie na inny termin, ekipy te nie zachwyciły swoim poziomem gry. Mak Marketing przegrał z PGE Elektrociepłownią 3-8, a SFT Pool uległ ekipie Becher 7-8. W pozostałych spotkaniach jakie zostały rozegrane w tym dniu padły następujące wyniki. W grupie pierwszej zespół Visanti pokonał TVP Kielce 8-2. Natomiast w grupie drugiej PGE Elektrociepłownia wygrała z Noma System 8-7.

W tabeli grupy pierwszej prowadzi zespół Visanti (15 pkt.) przed Media Expert (14 pkt.). Na miejscu trzecim sklasyfikowana jest ekipa Cover (12 pkt.). Jednak ta drużyna ma do rozegrania zaległe spotkanie z zespołem Nosanu. W grupie drugiej miejsce pierwsze zajmuje PGE Elektrociepłownia (14 pkt.). Pozycję drugą zajmuje Noma System (13 pkt.), która lepszym stosunkiem w partiach wyprzedza ekipę Becher.

Następna kolejka zostanie rozegrana 6 czerwca.

Więcej informacji na temat Ligi Biznesu na stronie ŚBLB 2011.      Kielce, 23 maja 2011 r.

Turnieje w Kieleckim Centrum Bilardowym

Informujemy iż 3 eliminacja Bilard Sport Amator Challenge rozegrana zostanie w Kieleckim Centrum Bilardowym 5 czerwca. Piąty tegoroczny turniej z cyklu Contact Cup odbędzie się natomiast 12 czerwca.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

      Kielce, 23 maja 2011 r.

Grand Prix Polski WiK Pol Tour
Zawodnicy Nosanu Kielce na podium

Wczoraj w Środzie Wielkopolskiej zakończyły się X Mistrzostwa Wielkopolski w Pool Bilard 9-bil. Po raz kolejny w rzędu na podium tego rankingowego turnieju ''zrobiło się niebiesko''. Radosław Babica i Michał Turkowski dotarli do półfinałów, gdzie niestety musieli uznać wyższość kolejno Mateusza Śniegockiego i Tomasza Kapłana (obaj z Tournament Champion BC Mario Mikołów).

W walce o podium Radek Babica pokonał Mateusza Grodeckiego (Farum Attelier Cafe Warszawa) natomiast Michał Turkowski po ciężkim meczu wygrał z Jackiem Walterem (Virtua Games Ostrów Wielkopolski). W zawodach wzięło udział aż dziesięciu zawodników z trzech klubów Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego. Najsłabiej, jak na swoje możliwości, wypadli Karol Skowerski (17 miejsce) oraz Bartosz Rozwadowski, który nie przebrnął przez eliminacyjne gry w grupach. Mistrzem Wielkopolski został Tomasz Kapłan.

Pełne wyniki na stronie Grand Prix Polski WiK Pol Tour 2011.

      Kielce, 18 maja 2011 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Biznesu
Relacja z II kolejki rundy rewanżowej

W poniedziałek została rozegrana druga kolejka w rundzie rewanżowej Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu. Powoli wchodzimy w ten etap rozgrywek kiedy zespoły zaczynają skrupulatnie liczyć punkty. Pozostało niewiele czasu, ponieważ dokładnie za miesiąc poznamy ekipy, które uzyskają awans do pucharów.

W grupie drugiej byliśmy świadkami dwóch emocjonujących spotkań. Bez wątpienia hitem kolejki był pojedynek pomiędzy zespołami Noma System i Becher. Mecz dobrze rozpoczęła ekipa Becher. W odmianę 8-bil Robert Stańczyk pokonał Bartka Bieńkowskiego 3-2. Po wygranej Adama Kowalskiego nad Wojtkiem Sajtyną przewaga wzrosła do dwóch punktów. W kolejnej parze zobaczyliśmy kapitana ekipy Becher Mirka Głowackiego i Włodka Biełojedowa. Był to przełomowy moment tego spotkania. Włodek zaprezentował bardzo skuteczny bilard. Zwycięstwo 4-0 pozwoliło drużynie Noma System wyjść na prowadzenie 7-5. W decydującym starciu zobaczyliśmy najbardziej doświadczonych graczy w tych ekipach: Wojtka Sajtynę i Roberta Stańczyka. W grze obu zawodników było widać sporą nerwowość. Początkowo lepiej przy stole radził sobie Robert, który wygrywając dwie partie doprowadził do remisu 7-7. W decydującym starciu Wojtek po błędzie przeciwnika w końcowej fazie partii, kończy układ zapewniając tym samym zwycięstwo zespołowi Noma System 8-7.

W kolejnym spotkaniu grupy drugiej, o bardzo dużym szczęściu mogą mówić zawodnicy SFT Pool. W meczu z ekipą CSP decydujący wpływ na końcowy rezultat miał przebieg spotkania ''ostatniej pary'', w którym zobaczyliśmy Jacka Surmę (SFT Pool)i Karola Stachurę (CSP). W tym meczu, który rozpoczął się od stanu 7-4 dla SFT Pool, Karol popisał się bardzo dobrą skutecznością gry. Po trzech wygranych przez niego partiach i doprowadzeniu do remisu 7-7, niewiele brakło by kolejną zapisał na swoim koncie. Niestety pechowe wbicie dziewiątki z bilą białą zapewniło wygraną zespołowi SFT Pool. W zaległym spotkaniu grupy drugiej zespół Noma System pokonał ekipę CSP 8-2. W grupie pierwszej zostały rozegrane trzy spotkania. Dla zespołu Grzegorza Nowaka był to ''Czarny Poniedziałek'' Dwukrotnie w tym dniu zespół Nosanu musiał przełknąć gorycz porażki. W meczu II kolejki z Media Expert przegrał 8-0, by następnie w zaległym spotkaniu przegrać z ekipą Visanti 8-1. W ostatnim spotkaniu tej grupy ekipa Cover pokonała TVP Kielce 8-4.

Już w najbliższy poniedziałek 23 maja zostanie rozegrana następna runda rewanżowa.

Więcej informacji na temat Ligi Biznesu na stronie ŚBLB 2011.

      Kielce, 16 maja 2011 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Biznesu
Relacja z rundy rewanżowej

Za nami pierwsze spotkania rundy rewanżowej w Świętokrzyskiej Bilardowej Lidze Biznesu. Widać, że po trzytygodniowej przerwie w rozgrywkach kilka zespołów miało problem ze znalezieniem odpowiedniej formy. Do rozegrania pozostały tylko cztery rundy po których poznamy zespoły, które awansują do kolejnej fazy rozgrywek.

W grupie pierwszej byliśmy świadkami dwóch ciekawych spotkań. W meczu na szczycie zespół Visanti pokonał lidera grupy ekipę Cover 8-5. Początek spotkania należał jednak do zespołu Cover, który uzyskał nieznaczną przewagę po zwycięstwie w odmianę 8 bil Mirka Piróga nad Michałem Kozłowskim 3-2. W dwóch następnych odmianach punkty zdobywali już tylko zawodnicy Visanti. W odmianę 10 bil Rafał Wróblewski pokonał Marcina Sołtyka 2-0, a w 9 bil Paweł Foltyn 2-0 wygrał z Tomaszem Ostrowskim. Po trzech pojedynkach zespół Visanti prowadził wynikiem 7-3. W decydującym starciu zobaczyliśmy Mariusza Kozaka i Rafała Wróblewskiego. W tym spotkaniu zwycięstwo Visanti przypieczętował Rafał w trzeciej partii ustalając wynik meczu na 8-5. Bardzo wyrównany przebieg miało spotkanie pomiędzy zespołami TVP Kielce i Media Expert. W dwóch pierwszych odmianach nieznacznie lepsi byli zawodnicy Media Expert. Przemek Ciosk w 8 bil pokonał Dariusza Sidło 3-2 a Łukasz Dzirba w ''dziesiątkę'' 2-1 wygrał z Maćkiem Chmielewskim. Po remisowym meczu w odmianę 9 bil pomiędzy Leszkiem Salvą, a Kamilem Dzirbą zespół Media Expert prowadził 7-5. Do ostatecznego starcia przystąpili Dariusz Sidło i Łukasz Dzirba. Zawodnik mediów zdołał wygrać dwie pierwsze partie doprowadzając do remisu 7-7. W kolejnej partii emocje sięgnęły niemal zenitu bowiem zespół telewizji stanął przed szansą wygrania spotkania. Łukasz zdołał jednak przełamać początkową niemoc w tej rywalizacji i kończąc układ składający się z pięciu bil zapewnił wygraną ekipie Media Expert 8-7.

W ostatnim spotkaniu grupy pierwszej Nosan pokonał Contact O/K 8-1. Przewaga zawodników Nosanu była bardzo wyraźna i wynik w pełni odzwierciedla możliwości obu zespołów w tym dniu. W grupie drugiej zostały rozegrane dwa spotkania, w których zmierzyły się drużyny: Mak Marketing z SFT Pool oraz Becher z PGE Elektrociepłownią. Pierwszy z tych pojedynków można uznać za najbardziej emocjonujące spotkanie tej kolejki. W pierwszej parze zobaczyliśmy Marka Marcinkowskiego (Mak Marketing)i Pawła Zająca (SFT Pool). Po bardzo wyrównanej grze pojedynek zakończył się wygraną Marka 3-2. Kolejne dwa punkty dla drużyny zdobył Edward Janaszek w meczu z Jackiem Surmą, po którym Mak Marketing prowadził 5-3. Sytuacja znacząco uległa zmianie w spotkaniu w ''dziewiątkę'' pomiędzy Pawłem Styczniem (SFT Pool), a Adamem Czaplarskim (Mak Marketing). Zawodnik SFT Pool popisał się bardzo skuteczną grą. Z czterech wygranych przez niego partii dwie rozstrzygnął poprzez grę na faule. Po tym meczu zespół SFT Pool objął prowadzenie 7-6. W ostatniej parze zobaczyliśmy Jacka Surmę i Edwarda Janaszka. Zawodnik Mak Marketing najpierw doprowadził do remisu by w decydującej starciu wykorzystując grę na trzy faule zapewnić wygraną swojej drużynie 8-7. W drugim meczu tej grupy Becher pewnie pokonał PGE Elektrociepłownię 8-1. Pojedynek pomiędzy zespołami Noma System i CSP został przełożony na inny termin.

W tabeli grupy pierwszej prowadzi zespół Media Expert przed ekipą Cover (oba zespoły zgromadziły po 10 pkt). Na miejscu trzecim znajduje się Visanti (9pkt.). Jednak ta drużyna ma do rozegrania zaległe spotkanie z zespołem Nosanu. W grupie drugiej mamy bardzo podobną sytuację. Becher i PGE Elektrociepłownia mają po 10 pkt. Trzecie miejsce zajmuje Mak Marketing (9 pkt.). Na miejscu czwartym Noma System (8 pkt.), ale zespół ten ma do rozegrania zaległy mecz z CSP.

Więcej informacji na temat Ligi Biznesu na stronie ŚBLB 2011.

      Kielce, 15 maja 2011 r.

Czupryn wraca do gry!!!

Zakończyła się właśnie 4 eliminacja Grand Prix Gór Świętokrzyskich Contact Cup 2011. Tym razem zawodnicy zmierzyli się w odmianę 8 bil a miejscem rozgrywania zawodów było tradycyjnie już kieleckie centrum bilardowe.

W finale zawodów zmierzyli się zawodnicy o ogromnym doświadczeniu bilardowym. Z jednej strony zawodnik Nosanu Kielce Piotr Czuprynki a jego przeciwnikiem był Maciej Życiński Kolier.pl Kielce.

Pojedynek finałowy stal na wysokim poziomie. Do stanu 3:3 Meczy był rozgrywany partia za partie. Zawodnicy rzadko się mylili prezentując bardzo dobrą grę. W ostatniej decydującej o zwycięstwie partii Piotr Czupryński, nie dał najmniejszych szans swojemu przeciwnikowi, robiąc partie z ''kija'' i tym samy zwyciężając w całym pojedynku 4:3. Drugie miejsce przypadło liderowi rankingu Maciejowi Życińskiemu.

Sprawcą fantastycznej niespodzianki dzisiejszego turnieju był Paweł Mazur. Zawodnik który niedawno pojawił się na scenie bilardowej województwa a już zaskoczył nas świetnym wynikiem. Gratulujemy 3-ciego miejsca oraz awansu do wyższej grupy zawodowej. Drugie trzecie miejsce zajął Łukasz Szuba (Fugit Kielce) który po bardzo dobrej grze udowadnia nam wszystkim ze w tym sezonie mierzy w wysokie miejsce w rankingu końcowym całego cyklu.

Piąte miejsca: Grzegorz Nowak, Krzysztof Głowacz, Piotr Kucharski, Tomasz Ostrowski.

Bardzo miłym akcentem dzisiejszego turnieju była obecność zawodnika z ...Tunezji. Kacem Attia swojego debiutu nie może zaliczyć do udanych, ponieważ dość szybko zakończył swój udział, ale sama jego obecność w zawodach sprawiła mu wiele radości. Było nam bardzo miło Gościc go w Kieleckim Centrum Bilardowym i z tego miejsca zapraszamy na kolejne zawody z tego cyklu życząc sukcesów i radości z gry.

Z zawodów tradycyjnie została zrealizowana transmisja video na stronie tvsports.pl Zapraszamy na kolejne zawody które odbędą się w czerwcu. Zagramy wtedy w ''dziewiątkę''.

      Kielce, 12 maja 2011 r.WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO NA NOWEJ DRODZE ŻYCIA DLA
MILENY I ROBERTA PASTERNAKÓW
ŻYCZĄ ZARZĄD STOWARZYSZENIA, KOLEDZY Z DRUŻYNY ORAZ CAŁE GRONO BILARDZISTÓW Z KIELC!!!
      Kielce, 10 maja 2011 r.

Grand Prix Gór Świętokrzyskich 2011
IV eliminacjaWyniki na żywo
W związku z problemami technicznymi relacja wyników on line niedostępna.

Już w najbliższą niedziele zapraszamy wszystkich sympatyków bilarda na 4 eliminacje Grand Prix Gór Świętokrzyskich Contact Cup 2011. Tym razem zmierzymy się w odmianie 8 bil. Ostatnio w "ósemke" zwyciężył Maciek Wójcik(Kolier.pl Kielce), kto tym razem okaże się najlepszy.
Z zawodów będzie przeprowadzona relacja wideo na stronie sportowej telewizji internetowej www.tvsports.pl

Pula nagród 500zł
Zapisy do turnieju 9.00 - 9.30
Rozpoczęcie gier 10.00

Przypominamy wszystkim o regulaminowym stroju bilardowym, dyrektor turnieju ma prawo nie dopuścić zawodnika do zawodów w przypadku nieregulaminowego stroju.

Regulamin turnieju

      Kielce, 4 maja 2011 r.

Mistrzostwa Polski Juniorów w Pool Bilard - Kielce 2011
Sukces naszych bilardzistów!

Świetnym wynikiem zakończyły się dla zawoników Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego Mistrzostwa Polski juniorów, które przez 4 ostatnie dni rozgrywane były w Kieleckim Centrum Bilardowym.

Klasę pokazała Oliwia Czupryńska (TVsports.pl Nosan II Kielce), która zdobyła dwa złote i srebrny medal w kategorii dziewcząt. Nasza bilardzistka wykazała się niemalże 100% skutecznością, przegrywajac w turnieju tylko jeden mecz - finałowy pojedynek w 8-bil z Sylwią Ząbek. Z trzema medalami do domu wrócił również Maciej Wójcik (Kolier.pl Kielce). W odmiany 10-bil i 14/1 grupy straszej zdobył tytuł wicemistrzowski. W ''dziewiatkę'' Maciek stawał na najniższym stopniu podium.

W zawodach zagrali również Dominik Wójcik, Michał Wydrych i Karol Sobieraj.

Z turnieju przeprowadzona została ralacja video live na stronie www.tvsports.pl oraz ''wyniki on-line'' na stronach Polskiego Związku Bilardowego.

Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Kielce oraz Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.


      Kielce, 22 kwietnia 2011 r.

Eliminacje do Mistrzostw Polski Amatorów w klubie Focus

Eliminacje regionalne do Bilard Sport Amator Challenge w tym sezonie oprócz Kieleckiego Centrum Bilardowego będą rozgrywane również w klubie Focus. Zapraszamy wszystkich chętnych w świąteczny poniedziałek 25 kwietnia na drugi turniej eliminacyjny. Start o godzinie 12:00

      Kielce, 22 kwietnia 2011 r.

Liga Biznesu - 5 kolejka

Po raz kolejny w Kieleckim Centrum Bilardowym poniedziałkowy wieczór był areną zmagań bilardzistów w ramach rozgrywek ligi biznesu. Patrząc na to co się działo przy stołach można odnieś wrażenie, że zespoły prezentują coraz bardziej wyrównany poziom. Nie ma już drużyny, która jak to miało miejsce w latach ubiegłych, zgromadziła na swoim koncie komplet punktów. Zespołem, który jako ostatni doznał porażki jest ekipa Mariusza Kozaka - Cover. Miało to miejsce w spotkaniu z Media Expert, które z pewnością na długo pozostanie w pamięci zawodników Cover. W odmianę 8 bil po wyrównanym pojedynku Mirek Piróg pokonał Kamile Dzirbę 3-2. W kolejnej grze w odmianę 10 bil Marcin Sołtyk pokonał Łukasz Dzirbę 2-1. Takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie w ''dziewiątkę'', pomiędzy Tomaszem Ostrowskim, a Radkiem Cioskiem, po którym zespół Cover prowadził 7-4. Mogło się wydawać, że jest już po meczu. Tylko jeden punkt dzielił Cover od zwycięstwa, o który miał się postarać Mirek Piróg w pojedynku z Łukaszem Dzirbą. W tym spotkaniu, szczęście dopisywało zawodnikowi Media Expert. Po prostych błędach rywala, Łukasz zaczął odrabiać straty by ostatecznie rozstrzygnąć całe spotkanie na korzyść swojej drużyny wynikiem 8-7.

Bardzo podobny przebieg miały spotkania pomiędzy zespołami TVP Kielce z Contactem O/K oraz Bechera z Mak Marketing. Na końcowy wynik rywalizacji znaczący wpływ miały spotkania, w których wystąpiły panie. Rywalem Uli Kołodziejczyk (TVP Kielce) był Marek Karlikowski, a Marty Musiał (Mak Marketing) Adam Kowalski. Obydwie panie przegrały pojedynki i ostatecznie zespół Contact O/K wygrał 8-6,a Becher 8-5.

W pozostałych spotkaniach grupy drugiej ekipa PGE Elektrociepłownia pokonała CSP 8-6, natomiast Noma System wygrała z SFT Pool 8-4. W zaległym meczu Mak Marketing pokonał Nomę System 8-6. Bardzo duża w tym zasługa Marka Marcinkowskiego, który jak sam powiedział zagrał ''mecz życia'', pokonując w odmianę 9 bil Bartka Malczewskiego 5-1. Dla zespołu Mak Marketing punkty zdobył jeszcze Edward Janaszek, który dwukrotnie zmierzył się z Bartkiem Bieńkowskim (w odmianę 10 bil mecz zakończył się remisem 2-2, a spotkanie ''ostatniej pary w 9 bil'' wygraną 1-0).

W grupie pierwszej pomimo porażki liderem pozostaje ekipa Cover, natomiast w grupie drugiej najlepiej radzi sobie zespół PGE Elektrociepłowni. Najskuteczniejszym zawodnikiem jest Tomasz Ostrowski (Cover).

Przed nami runda rewanżowa, którą rozpoczniemy 9 maja.

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych smacznego jajka i mokrego dyngusa życzy redakcja serwisu.

Więcej informacji na temat Ligi Biznesu na stronie ŚBLB 2011.      Kielce, 12 kwietnia 2011 r.

I Polska Liga Bilardowa
Wreszcie komplet punktów z Treflem

W minioną niedzielę w Kieleckim Centrum Bilardowym rozegrany został mecz w ramach 3 kolejki I Polskiej Ligi Bilardowej. Po bardzo dobrym meczu Kielczanie zdobyli 6 punktów, potwierdzając w ten sposób iz w tym sezonie walczyc będa o złoty medal.

Planem był komplet oczek. Łatwo się mówi, trudniej jest jednak, gdy staje się do walki przy stołach bilardowych. W poprzednim sezonie Kielczanie zdobyli na wyjeździe 4 punkty, teraz Sopocianie zakupili Tytusa Kanika, który zdecydowanie wzmocnił drużynę Trefla. Również w we wcześniejszych sezonach nasi bilardziści tracili cenne punkty. Zadanie nie było więc tak proste jakby się wydawało.

W pierwszym spotkaniu Nosan wystawił ''standard'' czyli: Babica w 10-bil, Skowerski w 8-bil, Rozwadowski w 9-bil a Turkowski w swoją ulubioną 14/1. Przez pierwsze pół godziny mecz był bardzo wyrównany. Tytus Kanik wysoko prowadził z Karolem Skowerskim a Dawid Jedrzejczak wygrywał z Michałem Turkowskim. Na pozostałych dwóch stołach natomiast Rozwadowski i Babica ze swoimi rywalami prowadzili. Jako pierwszy mecz zakończył Bartosz, wygrywając z Konradem Gdańcem 10:5. Chwilę później dołączyli do niego Babica i Turkowski wyprowadzając Nosan na prowadzenie 3:0. Jak lew walczył z Kanikiem Skowerski, który ze stanu 1:7 doprowadził do 8:9. W tym momencie ''partią z kija'' popisał się jednak Tytus, zapisując na koncie Trefla honorowy punkt.

Drugi mecz to początkowo dominacja Kielczan. Jedynie Artur Pawłowski niespodziewanie prowadził z młodszym od siebie Bartoszem Rozwadowskim. Tym razem jako pierwszy mecz zakończył Turkowski, pokonując Konrada Gdańca ''do 31'', oczywiście w 14/1. Pół godziny później było już 2:0 a to za sprawą zwycięstwa Radka Babicy nad Tytusem Kanikiem. Tylko jeden punkt dzielił ''Nosańczyków'' od pełni szczęścia. Skowerski początkowo wysoko prowadził z Jędrzejczakiem 5:0, jednak mistrz Polski w 8-bil doprowadził do remisu 6:6. Równolegle, również do remisu z Pawłowskim doprowadził Rozwadowski. Pora na ''Time-out'' Karola, po czym zapisuje on na swoje konto cztery kolejne partie, dając Nosanowi komplet punktów w meczu. Na sali gier rozległo się głośne ''Skower Dzięki!'' a po chwili również ''Kapka Dzięki!'', który ukończył pojedynek w 10-bil.

Po 3 kolejce Nosan plasuje się na 4 miejscu w tabeli, jednak ma rozegranych o 2 pojedynki mniej niż Konsalnet i Metal Fach. Liderem klasyfikacji są bilardziści z Sokółki, ale i oni również maja w zapsie jeden mecz więcej.

Następna, czwarta już kolejka, rozegrana zostanie 15 maju. Jak na razie nie wiadomo jednak czy do pojedynku z Ostrowem Wielkopolskim dojdzie w tym terminie. Na początku miesiąca Karol Skowerski i Radosław Babica będą w kraju nieobecni. wyjeżdżają oni bowiem do Manili (Filipiny) na mistrzostwa świata w 10-bil.

Pełne wyniki 3 kolejki oraz tabela na stronach Polskiego Związku Bilardowego.      Kielce, 8 kwietnia 2011 r.

Bilardowa Akademia w Kielcach

      Kielce, 8 kwietnia 2011 r.

Liga Młodzieżowa - 2 turniej

Już po raz drugi w tym sezonie byliśmy świadkami zmagań najmłodszych bilardzistów w rozgrywkach Świętokrzyskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej. W turnieju, który odbył się w Kieleckim Centrum Bilardowym zobaczyliśmy 21 dziewcząt i 42 chłopców, reprezentantów 11 klubów z naszego województwa. W tym gronie po raz pierwszy zaprezentowały się dwa zespoły: UKS 25 Kielce prowadzony przez Łukasza Szubę i UKS Jeziorko, którego opiekunem jest Marek Telka. Cieszy wysoka frekwencja oraz fakt, że są wśród nich coraz młodsi sympatycy tej gry. Być może już niebawem sytuacja ta wymusi zmiany w systemie rozgrywania spotkań. Przykładem ubiegłego sezonu, w którym nastąpił podział na grupę dziewcząt i chłopców, może powstać jeszcze trzecia, dla uczniów szkół podstawowych.

Po oficjalnym otwarciu zawodów przez Prezesa PZBil Grzegorza Kędzierskiego, rozpoczęła się rywalizacja w odmianę 8 bil. W ośmiogodzinnych zmaganiach, którym towarzyszyła Internetowa Telewizja Sportowa najlepiej spisali się zawodnicy Nosanu Kielce. W grupie dziewcząt miejsce pierwsze zajęła Agata Sidło, która w finale pokonała Paulę Steinke (Orły Bodzentyn). Na trzecim miejscu zawody zakończyły: Monika Domagała (Olimpem Połaniec) i Żaneta Buczałowska (Jedynka Opatów). W grupie chłopców w finale zobaczyliśmy dwóch zawodników gospodarzy, Michała Wydrycha i Dominika Wójcika. Lepiej poradził sobie Michał dla którego jest to pierwsza wygrana w trzyletniej historii startów. Trzecie miejsce zajęli zawodnicy reprezentujący klub Orlęta Bilcza: Kamil Olesiński i Paweł Migas. Wszyscy finaliści otrzymali puchary. Zwycięzcy dodatkowo otrzymali nagrody w postaci sprzętu elektronicznego. Natomiast puchar za najwyżej sklasyfikowanego zawodnika w turnieju ze szkoły podstawowej otrzymał po raz drugi Dominik Wójcik zawodnik Nosanu Kielce.

W klasyfikacji drużynowej do której zaliczane są trzy najlepsze wyniki łącznie z grupy dziewcząt i chłopców, miejsce pierwsze zajmuje Nosan Kielce (44 pkt). Na miejscu drugim UKS Olimpek Połaniec (36 pkt.) a na miejscu trzecim ULKS Orły Bodzentyn (34 pkt). W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt prowadzi zawodniczka Nosanu Kielce Agata Sidło. Wśród chłopców najlepiej radzi sobie kolega klubowy Agaty, Dominik Wójcik.

Kolejne zawody zostaną rozegrane w Połańcu 18 maja. Rozpoczęcie gier w odmianę 9 bil zaplanowane jest na godzinę 9:30.

Aktualne Rankingi Młodzieżowej Ligi

      Kielce, 6 kwietnia 2011 r.

Liga Młodzieżowa na żywo w TVsports!

Dzisiaj w Kieleckim Centrum Bilardowym rozegrana zostanie druga w tym roku edycja Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Młodzieżowej. Turnieje w KCB na stałe wpisały się już do kalandarza imprez transmitowanych w TVsports.pl. Oprócz Contact Cup teraz można również oglądać w akcji naszych najmłodszych bilardzistów.

Transmisja trwa na stronach Sportowej Telewizji Internetowej      Kielce, 6 kwietnia 2011 r.

Liga Biznesu - 4 kolejka

Za nami czwarta kolejka spotkań ŚBLB. Z pięciu rozegranych w tym dniu pojedynków na szczególną uwagę zasługuje mecz pomiędzy ekipami Becher i CSP. Spotkanie, któremu kibicowało liczne grono znajomych zakończyło się sensacyjnie. Nikt nie spodziewał się, że drużyna CSP będzie w stanie wygrać z zespołem zaliczanym do grona faworytów tej edycji, mająca w składzie byłych zawodników drugiej ligi. Mecz od samego początku układał się po myśli zespołu CSP. W odmianę 8 bil Adam Schildknecht pokonał Hieronima Siwca 3:1. Karol Stachura w ''dziesiątkę'' wygrał z Adamem Kowalskim 2:1. Również takim samym wynikiem zakończył się mecz w odmianę 9 bil, pomiędzy Krystianem Krukiem, a Mirkiem Głowackim po którym CSP prowadził już 7:3. W ostatniej parze Robert Stańczyk (Becher) zmierzył się z Karolem Stachurą. Początek tego spotkania należał do Roberta, który był skuteczniejszy w dwóch pierwszych partiach. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem CSP 8:5.

W drugim spotkaniu tej grupy PGE Elektrociepłownia pokonała ekipę SFT Pool 8:3. W grupie pierwszej najbardziej wyrównany przebieg miał pojedynek Visanti z Media Expert. Mecz rozpoczął się od zwycięstwa kapitana Visanti Michała Kozłowskiego z Przemkiem Cioskiem 3:0. W odmianę 10-bil pojedynek miał bardzo wyrównany przebieg. Tutaj minimalnie lepszy okazał się zawodnik Media Expert Łukasz Dzirba, pokonując Rafała Wróblewskiego 3:2. W kolejnej odmianie w 9 bil zobaczyliśmy Radka Cioska i Pawła Foltyna. Zawodnik Media Expert po raz kolejny popisał się bardzo dobrą skutecznością gry, dzięki której jego drużyna objęła prowadzenie 7:6. W walce o ''ósmy'' zwycięski punkt ponownie doszło do pojedynku pomiędzy Rafałem Wróblewskim, a Łukaszem Dzirbą. Tym razem lepiej zaprezentował się zawodnik Visanti, który wygrywając dwie partie zapewnił swojej drużynie zwycięstwo 8-7.

W pozostałych meczach grupy pierwszej zespół Cover pokonał Contact O/K 8:6 a Nosan ekipę TVP Kielce 8:0. W zaległym spotkaniu Media Expert pokonał Nosan 8:3.

Z zawodów została przeprowadzona relacja telewizyjna, którą będzie można zobaczyć w niedzielę w magazynie Telesport, o godzinie 18.50 i 22.00.

Po czterech kolejkach liderem grupy pierwszej jest zespół Cover. W grupie drugiej PGE Elektrociepłownia. W klasyfikacji indywidualnej prowadzi Tomasz Ostrowski (Cover).

Ostatnia kolejka pierwszej fazy rozgrywek grupowych zostanie rozegrana za dwa tygodnie 18 kwietnia, o godzinie 18.30

Więcej informacji na stronie Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu 2011      Kielce, 4 kwietnia 2011 r.

Radosław Babica wicemistrzem Europy!

Zawodnik Nosanu Kielce Radosław Babica zdobył srebrny medal w Mistrzostwach Europy w Pool Bilard. W rozgrywanych w Niemczech zawodach tytuł wicemistrzowski wywalczył w odmianie 10-bil ulegając w finale zawodnikowi Francji Stephanowi Cohen 6:8.

W drodze do swojego piątego medalu w karierze i drugiego dla Polski w tych zawodach Radek stoczył dziewięć pojedynków z czego w aż pięciu zwyciężył w ostatniej partii 8:7 w tym dwa z dwukrotnymi mistrzami świata - Oliverem Ortmannem i Ralfem Souquet (obaj Niemcy).

Serdecznie gratulujemy!!!

Poniżej droga do finału Radka Babicy:

Radosław Babica - V. Virtanen (Finlandia)8:2
Radosław Babica - M. Chamat (Szwecja)5:8
Radosław Babica - E.Kverh (Belgia)8:7
Radosław Babica - B. Muratore (Włochy)8:3
Radosław Babica - M. Larsen (Norwegia)8:7
Radosław Babica - O. Ortmann (Niemcy)8:7
Radosław Babica - M. Chamat (Szwecja)8:7
Radosław Babica - R. Souquet (Niemcy)8:7
Radosław Babica - K. Stepanov (Rosja) - półfinał8:2
Radosław Babica - S. Cohen (Francja) - finał6:8

Z pozostałych zawodników naszego klubu, najbliżej medalu była Kasia Wesołowska, która w odmianie 8-bil zajęła piąte miejsce. Na 9 pozycji w 9-bil zakończyła zawody Oliwia Czupryńska tak jak Kasia w odmianie 10 bil. Najwyższe miejsca Karola Skowerskiego to dwa 17 w odmianach 10-bil i 9-bil.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Radkowi. Gratulacje należą się oczywiście również Tomkowi Kapłanowi (Tounament Champion BC Mario Mikołów), który zdobył złoty medal w odmianie 14/1.


      Kielce, 30 marca 2011 r.

Grand Prix Gór Świętokrzyskich 2011
III eliminacja


Wyniki

W dniu dzisiejszym odbyła się 3 eliminacja Grand Prix Gór Świętokrzyskich Contact Cup 2011.
Ogromnie nas cieszy wysoka frekwencja na kolejnych z tego cyklu zawodach, mimo pięknej wiosennej słonecznej pogody, w klubie mistrzów zjawiła się duża grupa miłośników bilardu.
Na uwagę zasługuje fakt iż do turnieju Grand Prix zgłaszają się co raz to nowe osoby chcące sprawdzić swoje umiejętności mierząc się z doświadczonymi zawodnikami turniejowymi. Dzięki systemowi handicap, nowi uczestnicy mają wyrównane szanse z tymi "teoretycznie" lepszymi.

W finale dzisiejszego turnieju spotkało się "doświadczenie i młodość".
Z jednej strony zawodnik o ogromnym ograniu, plasujący się w czołówce rankingu od wielu sezonów, sponsor generalny Stowarzyszenia p. Grzegorz Nowak. Oraz rozpoczynający swoją karierę sportową, wychowanek szkółki bilardowej Nosanu Kielce, ogromnie utalentowany mający już pierwsze sukcesy w turniejach młodzieżowych Michał Wydrych.
Pojedynek rozpoczął się od stanu 1:0 dla Michała. Ale dzięki bardzo ładnemu podejściu Grzegorz Nowak wyrównał. Dalsza cześć meczu to spokojna i wyrównana gra, partia za partie remis za remisem aż do stanu 4:3 dla Nowaka. Gry wydawało się że nic już nie stanie na przeszkodzie by wygrać ten mecz, Grzegorz Nowak wbijając bile nr 7 nie uzyskał idealnej pozycji do "ósemki" i zdecydował się zagrać odstawną. Michał mimo niekorzystnego ustawienia bil zaryzykował wbicie ósemki, strzał zakończył się powodzeniem i tym samym Michał Wydrych doprowadził do wyrównania. W decydującej o zwycięstwie partii Grzegorz Nowak popełnił faul, Michał stanął przed ogromną szansa na zwycięstwo mając białą z ręki lecz po wbiciu bili nr 1 nie uzyskał dogodnej pozycji do kolejnej kuli. Próba "jumpa" niestety okazała się nieudana, Michał popełnił faul. Grzegorz mając białą z ręki zagrywa kombinacje wbijając "dziewiątke" tym samym wygrywając cały pojedynek. Na najniższym stopniu podium stanęli: Paweł Styczeń, Krzysztof Nowicki. Natomiast piąte miejsce zajęli : Dariusz Nowicki, Łukasz Banasik, Piotr Kucharski, Karol Sobieraj.

Z zawodów tradycyjnie zostałą przeprowadzona transmisja video on-line na stronie sportowej telewizji internetowej tvsports.pl.

Na następne zawody z tego cyklu zapraszamy 12 czerwca.

      Kielce, 25 marca 2011 r.

Eliminacje do Mistrzostw Polski Amatorów. II eliminacja.

Zapraszamy wszystkich w najbliższą Niedzielę tj. 27-ego marca na II Eliminacje Bilard Sport Amator Challenge. Start o godznie 12.00 w Kieleckim Centrum Bilardowym. Zagramy o awans do największej amatorskiej imprezy w kraju.

Informacje Krzysztof Mysior 698 093 365.

      Kielce, 22 marca 2011 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Biznesu
Relacja z III kolejki

Rozgrywki świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu powoli nabierają odpowiedniego tempa. Wśród samych zawodników widać większą mobilizację. Coraz więcej zawodników można spotkać przy stołach bilardowych na długo przed rozpoczęciem kolejki.

W grupie pierwszej wyjątkowe emocje towarzyszyły spotkaniu pomiędzy zespołami Media Export i Contact O/K. Mecz dobrze rozpoczął się dla drużyny Ryszarda Olbromskiego. W odmianę 8 bil Krzysztof Głowacz pokonał Przemka Cioska 3-1. Do takiego wyniku częściowo przyczynił się Przemek, który w czwartej partii niefortunnie umieścił bilę nr 8 w innej niż wskazanej łuzie. Kolejne punkty dla zespołu zdobył Marek Karlikowski, pokonując w odmianę 10 bil Kamila Dzirbę 2-0. Sytuacja znacząca zmieniła się w następnej grze, w której zobaczyliśmy pojedynek pomiędzy kapitanami drużyn, Ryszardem Olbromskim i Radosławem Cioskiem. Radek popisał się bardzo dobrą skutecznością gry. Wygrywając sześć na siedem rozegranych partii wyprowadził swój zespół na prowadzenie 7-6. W walce, o ósmy punkt zobaczyliśmy zawodników, którzy spotkali się w grze w dziesiątkę, Kamila Dzirbę i Marka Karlikowskiego. Już w pierwszej partii mecz mógł zakończyć się zwycięstwem Media Export. Niestety Kamil nie zdołał skończyć prostego układu składającego się z trzech bil. Jego błąd na bili nr. 9 wykorzystał zawodnik Contactu O/K doprowadzając do remisu 7-7. W następnej partii po zagraniu kombinacyjnym zostaje umieszczona w łuzie ''dziewiątka'' i zespół Contact O/K może się cieszyć ze zwycięstwa. W pozostałych meczach grupy pierwszej zespół Cover pokonał Nosan 8-3, a Visanti wygrało z TVP Kielce 8-4. Na uwagę zasługuje fakt, że zespół mediów coraz lepiej radzi sobie w rozgrywkach. Pomimo, że nie udało się wygrać spotkania to z meczu na mecz prezentuje coraz skuteczniejszą grę.

W grupie drugiej wszystkie spotkania zakończyły się takim samym wynikiem 8-3. Z wygranej cieszyły się zespoły: Becher w meczu z SFT Pool, Mak Marketing w spotkaniu z CSP oraz PGE Elektrociepłownia, która grała z Nomą System. W przypadku tego ostatniego spotkania wynik w pełni nie odzwierciedla emocji jakie towarzyszyły grze obu drużyn. Niepotrzebnie zawodnicy, którzy niemal od samego początku uczestniczą w tych rozgrywkach pozwoli sobie na stworzenie nerwowej atmosfery, która kłóci się z ideą gry fair play.

Następna kolejka zostanie rozegrana za dwa tygodnie 4 kwietnia o godzinie 18.30

Więcej informacji na stronie świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu 2011

      Kielce, 22 marca 2011 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Młodzieżowa 2011
Relacja z I kolejki

W Zespole Szkół w Połańcu zostały zainaugurowane rozgrywki Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Młodzieżowej. Już po raz piąty najmłodsi zawodnicy z województwa świętokrzyskiego rozpoczęli zmagania w systemie ligowym. W tym roku zostanie rozegranych sześć turniejów. Tak jak to miało miejsce w latach ubiegłych rywalizacja przebiegać będzie oddzielnie w grupie dziewcząt i chłopców. Jedyna zmiana dotyczy promowania dodatkową nagrodą najwyżej sklasyfikowanego zawodnika ze szkoły podstawowej. Podczas oficjalnego otwarcia zawodów był czas na przypomnienie historii rozgrywek oraz przedstawienia krótkiej analizy tego co udało się nam osiągnąć.

Turniej zgromadził na starcie blisko siedemdziesięciu zawodników, w tym 26 dziewcząt z jedenastu klubów naszego województwa. W tym gronie po raz pierwszy zaprezentowali się zawodnicy UKS ''Olimp'' ze Wzdołu Rządowego, którego opiekunem jest Roman Pytel.

Tradycyjnie zawody w Połańcu rozgrywane były w odmianę 9-bil. Podczas siedmiogodzinnych zmagań byliśmy świadkami spotkań, które wyzwalały wiele emocji tak u zawodników jak również wśród opiekunów. W grupie dziewcząt najlepiej zaprezentowała się zawodniczka gospodarzy turnieju Aneta Grzyb, pokonując w finale Żanetę Buczałowską z Jedynki Opatów 3:1. Miejsce trzecie zajęły Agata Brudkiewicz (Olimpek Połaniec) i Agata Sidło (Nosan Kielce). W grupie chłopców pierwsze miejsce zajął Dominik Wójcik (Nosan Kielce). W finale po bardzo wyrównanej grze pokonał Natana Cibę (Orlęta Bilcza) 3:2. Na miejscu trzecim zostali sklasyfikowani zawodnicy z Bodzentyna, Konrad Biskupi Kamil Głuszek. Dla Dominika były to bardzo udane zawody. Po raz pierwszy swój udział w zmaganiach ligi młodzieżowej zakończył na najwyższym podium za co poza pucharem otrzymał nagrodę w postaci kija bilardowego. Dodatkowo został wyróżniony za najwyżej sklasyfikowanego zawodnika ze szkoły podstawowej. Jest uczniem klasy czwartej.

Po pierwszym turnieju w klasyfikacji drużynowej miejsce pierwsze zajmuje UKS Olimpek Połaniec (20 pkt.). Na miejscu drugim Nosan Kielce, który traci do lidera tylko 1 pkt. Miejsce trzecie - Orły Bodzentyn (17 pkt.).

Następne zawody w odmianę 8 bil zostaną rozegrane w Kieleckim Centrum Bilardowym 6 kwietnia o godzinie 9.30.

      Kielce, 17 marca 2011 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Biznesu 2011
Relacja z II kolejki

Za nami druga kolejka spotkań ŚBLB, w której byliśmy świadkami kilku ciekawych pojedynków. Na szczególną uwagę zasługuje spotkanie pomiędzy zespołami Visanti i Contact O/K. O tym, że warto grać do końca najlepiej przekonali się zawodnicy ekipy Michała Kozłowskiego (Visanti). Spotkanie od początku bardzo dobrze układało się dla ich rywali, drużyny Contact O/K. W odmianę 8 bil Krzysztof Głowacz pokonał Norberta Kwietnia 3-1. Dobre spotkanie rozegrał Marek Karlikowski pokonując w dziesiątkę Pawła Foltyna 2-1, a w pojedynku w odmianę 9 bil pomiędzy kapitanami obu drużyn Ryszard Olbromski wygrał z Michałem Kozłowskim 2-0. Wynik 7-2 był pokaźną zaliczką przed decydującym starciem, do którego stanęli Paweł Foltyn i Marek Karlikowski. Zawodnik Visanti popisał się bardzo dobrą skutecznością gry co przy bardzo słabej postawie jego rywala pozwoliło na odrobienie strat i wygranie meczu wynikiem 8-7.

W drugim pojedynku w tej grupie zespół Cover pokonał ekipę TVP Kielce 8-3. W spotkaniu grupy drugiej zespół Noma System pokonał Becher 8-1. Mecz właściwie nie miał historii. Od samego początku dominowali zawodnicy Noma-System. Najpierw Wojciech Sajtyna wygrał z Mirkiem Głowackim 3-1. Później debiutujący w zespole Bartosz Bieńkowski pokonał Roberta Stańca 2-0, a następnie Włodek Biełojedow pewnie wygrał z Adamem Kowalskim 2-0. Ósmy zwycięski punkt zdobył Wojtek Sajtyna w meczu z Robertem Stańcem. Przewaga zawodników Noma-System była bardzo wyraźna co dla wielu obserwatorów tego spotkania było dużym zaskoczeniem, zważywszy na fakt, że ekipa Becher zaliczana jest do grona faworytów rozgrywek i ma na swoim koncie tytuł mistrza ligi zdobyty w sezonie 2009. W ostatnim pojedynku tego wieczoru zespół PGE Elektrociepłownia pokonał ekipę Mak Marketing 8-5.

Po dwóch kolejkach spotkań na czele grupy pierwszej znajduje się drużyna Cover, natomiast w grupie drugiej Noma System. Trzecia kolejka zostanie rozegrana już w najbliższy poniedziałek 21 marca. Początek spotkań zaplanowany jest na godzinę 18.30.

      Kielce, 15 marca 2011 r.

Eliminacje do Mistrzostw Polski Amatorów w klubie Focus

Eliminacje regionalne do Bilard Sport Amator Challenge w tym sezonie oprócz Kieleckiego Centrum Bilardowego będą rozgrywane również w klubie Focus. Zapraszamy wszystkich chętnych w najbliższą niedzielę 20 marca. Start o godzinie 11:00

      Kielce, 9 marca 2011 r.

Eliminacje do Mistrzostw Polski Amatorów.

Zapraszamy wszystkich w najbliższą Niedzielę tj. 13-tego marca na 1 Eliminacje Bilard Sport Amator Challenge. Start o godznie 12.00 w Kieleckim Centrum Bilardowym. Zagramy o awans do największej amatorskiej imprezy w kraju.

Informacje Krzysztof Mysior 698 093 365.

      Kielce, 9 marca 2011 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Biznesu 2011
Relacja z I kolejki

W poniedziałkowy wieczór w Kieleckim Centrum Bilardowym już po raz XII zostały zainaugurowane rozgrywki ŚBLB. W tym sezonie zobaczymy dwanaście zespołów reprezentowanych przez ponad pięćdziesięciu zawodników. W składach kilku ekip nastąpiły zmiany personalne. Wielokrotnego medalistę mistrzostw polski biznesu Piotra Czupryńskiego zobaczymy w składzie PGE Elektrociepłownia. Po rocznej przerwie tym razem w ekipie Visanti wystąpi Paweł Foltyn. Do składu ubiegłorocznego mistrza rozgrywek dołączył Łukasz Dzirba, a do wicemistrza drużyny Noma System, Sebastian Mazur i Bartosz Bieńkowski. Oczywiście nie są to wszystkie zmiany jakie nastąpiły w składach drużyn, ale już po tych kilku zawodnikach widać, że ta edycja zapowiada się niezwykle ciekawie.

Nowy sezon przyniósł istotne zmiany w systemie gier, w myśl których w pierwszej fazie rozgrywek dodatkowo zostanie rozegrana runda rewanżowa. Oficjalnego otwarcia rozgrywek dokonał Prezes PZBil Grzegorz Kędzierski, który życzył wszystkim zawodnikom wspaniałej rywalizacji sportowej i dobrej zabawy. Uwagę wszystkich zwrócił fakt, że przemówienie prezesa było bardzo krótkie, w porównaniu z tymi do których zdążył nas przyzwyczaić.

W grupie pierwszej zostały rozegrane dwa spotkania. Zespół Media Expert pokonał ekipę TVP Kielce 8-1. Jak stwierdził po meczu kapitan zespołu mediów Leszek Salva, początki bywają trudne, ale z meczu na mecz będzie coraz lepiej. Bardzo emocjonujący przebieg miało spotkanie pomiędzy zespołami Cover i Visanti. Początek spotkania należał do ekipy Cover. W odmianę 8 bil Mirek Piróg bez straty partii pokonał Norberta Kwietnia. Remisem 2-2 zakończył się mecz w odmianę 10 bil pomiędzy Tomaszem Ostrowskim i Pawłem Foltynem, po którym ekipa Cover prowadziła 5-2. W odmianę 9 bil kapitan Visanti Michał Kozłowski w meczu z Marcinem Sołtykiem popisał się bardzo skuteczną grą. Z sześciu rozegranych partii Michał cztery zapisał na swoim koncie, dzięki którym przed ostatnim meczem przewaga Cover została zmniejszona do jednego punktu. W walce o ósmy zwycięski punkt Paweł Foltyn doprowadził do remisu 7-7. Jednak nadzieję zespołu Visanti na końcowy sukces szybko rozwiał Mirek Piróg, który z rozbicia umieścił bilę nr 9 w łuzie, zapewniając tym samym zwycięstwo drużynie Cover 8-7. Bardzo podobny przebieg miało spotkanie w grupie drugiej pomiędzy ekipami Mak Marketing i SFT Pool. Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla zespołu SFT Pool. W odmianę 8 bil Paweł Styczeń wygrał z Markiem Marcinkowskim 3-2, a w odmianę 10 bil Jacek Surma pokonał Edwarda Janaszka 2-1. W kolejnej grze w odmianę 9 bil bardzo udany debiut w zespole Mak Marketing zanotował Andrzej Czaplarski. Wysoka wygrana z Pawłem Zającem 4-1 pozwoliła drużynie Mak Marketing po raz pierwszy w tym meczu wyjść na prowadzenie 7-6. W ostatniej parze ponownie zobaczyliśmy zawodników, którzy wystąpili w meczu w odmianę 9 bil, Marka Marcinkowskiego i Pawła Stycznia. I tym razem lepiej zaprezentował się Paweł, który wygrywając dwie partie ustalił wynik spotkania 8-7 dla ekipy SFT Pool. W kolejnym spotkaniu grupy drugiej zespół Noma System pokonał CSP 8-2.

Druga kolejka zostanie rozegrana już w najbliższy poniedziałek 14 marca, godzina 18.30

      Kielce, 9 marca 2011 r.

Turniej bilardowy o Puchar Kancelarii Prawnej Przemysława Plaskoty

Zawody w pool bilard odbędą się Ostrowcu Świętokrzyskim 13 marca w klubie ''Vegas'' przy ul. Słonecznej 29

      Kielce, 6 marca 2011 r.

Grand Prix Gór Świętokrzyskich 2011
II eliminacja - RETRANSMISJA MECZY JUŻ DOSTĘPNAW dniu dzisiejszym odbyła się druga eliminacja Grand Prix Gór Świętokrzyskich Contact Cup 2011. Tym razem rywalizowaliśmy w odmianę 8 bil. Na porannych zapisach stawiło się 54 zawodników. Cieszy fakt, iż w zawodach uczestniczy coraz to większa grupa kobiet. Prawdziwym czarnym koniem turnieju został Paweł Styczeń, który mimo porażki na początku turnieju zdołał awansować do stefy pucharowej, by tam po zaciętej walce ulec dopiero w pólfinałe. Najniższy stopień podium: Kucharski Piotr oraz Styczeń Paweł. W finale dzisiejszych zawodów spotkali się Łukasz Szuba oraz Maciej Wójcik. Początek finału należałą do Maćka, który po bezbłędnej wręcz grze odskoczył na 2 partie prowadząc 3:1, gdy wydawało się że pojedynek jest już przesądzony, po błędzie Maćka Łukasz odrobił partie. W kolejnej miał ogromną szansę skończyć układ i doprowadzić do stanu 3:3. Tak się jednak nie stało bo błąd popełnił Łukasz zostawiająć dość prosty ukłąd na stole. Maciek już się nie pomylił, nie pozwalająć powrócić do gry przeciwnikowi, wygrywając cały pojedynek 4:2. Z zawodów tradycyjnie już została przeprowadzona relacja wideo na stronie Sportowej Telewizji Internetowej. Dostępna jest już retrnasmisja - ZAPRASZAMY na www.tvsports.pl

Galeria zdjęć - 2 eliminacja Contact Cup 2011

A już w najbliższą Niedzielę tj. 13-tego marca zapraszamy wszystkich na 1 Eliminacje Bilard Sport Amator Challenge. Start o godznie 12.00 w Kieleckim Centrum Bilardowym. Zagramy o awans do największej amatorskiej imprezy w kraju. Serdecznie zapraszamy.

      Kielce, 3 marca 2011 r.

Grand Prix Gór Świętokrzyskich 2011
II eliminacjaWyniki na żywo

Już w najbliższą niedziele zapraszamy wszystkich sympatyków bilarda na 2 eliminacje Grand Prix Gór Świętokrzyskich Contact Cup 2011. W I eliminacji najlepsza okazała się Oliwia Czupryńska, kto wygra tym razem? Przekonamy się już w niedzielne popołudnie.
Z zawodów będzie przeprowadzona relacja wideo na stronie sportowej telewizji internetowej www.tvsports.pl

Pula nagród 500zł
Zapisy do turnieju 9.00 - 9.30
Oficjalne otwarcie turnieju 10.00

Przypominamy wszystkim o regulaminowym stroju bilardowym, dyrektor turnieju ma prawo nie dopuścić zawodnika do zawodów w przypadku nieregulaminowego stroju.

Regulamin turnieju

      Kielce, 1 marca 2011 r.

Z Kielc do świata
Marcin Krzemiński w Zarządzie Światowej Federacji Bilardowej

W roku 1994 w Kielcach z inicjatywy kilkunastu pasjonatów bilarda powstało Świętokrzyskie Stowarzyszenie Bilardowe. Na jego czele stanął Marcin Krzemiński. Nikt chyba nie spodziewał się jak bardzo duży wpływ na losy bilarda w kraju i na świecie będzie miało to wydarzenie. Już bowiem rok później Krzemiński został wybrany na głównego sternika Polskiego Związku Bilardowego. Po siedmiu latach pracy na tym stanowisku jego zaangażowanie i efekty pracy zauważono w Europie. To zaprocentowało wyborem do Zarządu Europejskiej Federacji Bilardowej. W 2007 roku zrezygnował z funkcji prezesa Polskiego Związku Bilardowego, ale nie z pracy w bilardzie. Rozwijał bowiem swą firmę i zajął się pracą w Zarządzie Europejskiej Federacji. Jego osoba i działania w ostatnich trzech latach stały się jeszcze bardziej znane i rozpoznawalne w wielu państwach świata. Nikt jednak się nie spodziewał, że już trzy lata później otrzyma propozycję pracy w ścisłych władzach światowej federacji i to od numeru jeden czyli prezesa WPA Iana Andersona z Australii.

Dzisiaj więc pierwszy prezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego został członkiem Zarządu najważniejszej federacji bilardowej na świecie. Zostaje życzyć naszemu koledze wytrwałości i wielu sukcesów na ''nowej drodze''. Mamy nadzieję, że nie zapomni o swojej ojczystej ziemi i zadba o rozwój sportu bilardowego w Polsce.

Oczywiście kibicujemy z całych sił i mamy nadzieję na… kolejny awans!

      Kielce, 1 marca 2011 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Biznesu 2011

Już w najbliższy poniedziałek 7 marca o godzinie 18:30 rozegramy pierwsze mecze w XII edycji ŚBLB. W regulaminie rozgrywek nastąpiła istotna zmiana, w myśl której w rundzie zasadniczej zostaną rozegrane spotkania rewanżowe.

W wyniku przeprowadzonego losowania w grupie I zagrają drużyny:
1. Media Expert
2. TVP Kielce
3. Viisanti
4. Cover
5. Contact O/K
6. Nosan

Natomiast w grupie II zobaczymy zespoły:
1. Noma system
2. Grants CSP
3. Mak Marketing
4. SFT Pool
5. PGE Elektrociepłownia
6. Becher

Następna kolejka zaplanowana jest na 14 marca.

      Kielce, 1 marca 2011 r.

Grand Prix Polski WiK Pol Tour
Sukces bilardzisty Nosanu

Zwycięstwem zawodnika gospodarzy - Radosława Babicy - zakończyły się w niedzielę drugie tegoroczne zawody Grand Prix Polski WiK Pol Tour. W pierwszym turnieju w Katowicach tryumfował również Radek i dzięki temu jest zdecydowanym liderem w rankingu sezonu 2011. Drugi w walce o samochód Fiat Punto jest w tym momencie Mieszko Fortuński (DSB Zagłębie Baribal Lubin).

Radek Babica gry rozpoczął już od rundy pucharowej. W 14/1 zgodnie z regulaminem pierwsza ''ósemka'' Rankingu Polski nie bierze udziału w rogrywkach grupowych. W strefie pucharowej Babica wygrywał kolejno z Sebastianem Ryłko (Break Ball Bielsko Biała), Dominikiem Zającem, Mariuszem Roterem oraz w półfinale z Tomaszem Kapłanem (wszyscy Tournament Champion Mario Mikołów). W pojedynku finałowym nie dał szans Mieszkowi Fortuńskiemu, robiąc w pierwszym swoim podejściu 85-punktowego breaka, kończąc tym samym cały mecz wynikiem 85:5.

Pozostali nasi bilardziści nie odegrali większej roli w zawodach. Najdalej zaszedł Bartek Rozwadowski, który sklasyfikowany został na 9 pozycji.

Pełne wyniki na stronach Polskiego Związku Bilardowego

Na stronie Sportowej Telewizji Internetowej dostępna jest retransmisja z turnieju. Serdecznie zapraszamy.


      Kielce, 23 lutego 2011 r.

Oliwia Czupryńska trzecia w plebiscycie "Sportowiec roku" z gazety Wiadomości Świętokrzyskie.

W sobotę 19 lutego w hotelu Gromada w Ostrowcu Św. odbyła się gala podsumowująca 11 Plebiscyt na Sportowca i Trenera Roku Powiatu Ostrowieckiego organizowany przez redakcję gazety Wiadomości Świętokrzyskie.
Wśród zaproszonych znaleźli się honorowi goście: prezydent Ostrowca Św. Jarosław Wilczyński, starosta ostrowiecki Zbigniew Kałamaga oraz burmistrzowie i wójtowie z terenu powiatu ostrowieckiego. Wśród najlepszych sportowców tego prestiżowego plebiscytu, na wysokim trzecim miejscu, znalazła się zawodniczka Nosanu Kielce, mieszkanka podostrowieckich Magonii Oliwia Czupryńska. Nagrodę dla Oliwii ufundował i wręczył wójt gminy Bodzechów Jerzy Murzyn.
Do tytułu Sportowca Roku nominowano kilkudziesięciu przedstawicieli różnych dyscyplin sportowych więc konkurencja była na prawdę bardzo duża. Zważywszy na dominację dyscyplin cieszących się zwyczajowo ogromną popularnością tj. piłka nożna pływanie czy siatkówka należy podkreślić ogromny sukces jakim jest trzecie miejsce Oliwii reprezentującej niszową jak na ostrowieckie warunki dyscyplinę czyli bilard. Dla Oliwii był to rok obfitujący w pozytywne niespodzianki. Mimo tak młodego wieku z powodzeniem startowała w zawodach seniorskich. Jako 16-latka wywalczyła 2 złote i jeden srebrny medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w Starachowicach dzięki czemu stanęła na czele rankingu polski kobiet. Zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Europy Juniorów.
Talent Oliwii i sukcesy jakie odnosi na krajowych i międzynarodowych arenach bilardowych, reprezentując nasz kraj, województwo świętokrzyskie i powiat ostrowiecki zostały dostrzeżone przez organizatorów i czytelników, którzy oddali na nią swoje liczne glosy. Sama Oliwia jest bardzo zadowolona z takiego wyróżnienia, ponieważ uważa, że kibice najlepiej potrafią docenić osiągnięcia sportowca i ma nadzieję, że kolejne sezony będą jeszcze lepsze.

      Kielce, 21 lutego 2011 r.

Amatorka Liga Bilardowa ALiBi oraz ALiBi Pro 2011

Pragniemy wszystkich Państwa poinformować że na kieleckie stoły bilardowe wracają znane i lubiane rozgrywki ALiBi oraz ALibi Pro. Wszelkie informacje można znaleść na stronie ALiBi ALiBi Pro pod numerem telefonu 603 457 897 pod którym także prowadzone są zapisy które potrwają do 6 marca 2011

Łukasz Dzirba

      Kielce, 17 lutego 2011 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Biznesu 2011

Już w marcu rozpoczynamy XII edycję rozgrywek ligi firm. Prosimy o potwierdzenie udziału w rozgrywkach do 25 lutego. Spotkanie dotyczące regulaminu oraz organizacji rozgrywek odbędzie się 28 lutego w Kielckim Centrum Bilardowym o godzinie 19.00.

Marek Karlikowski

      Kielce, 13 lutego 2011 r.

Oliwia Najlepsza!!

W dniu dzisiejszym odbyła się 1 eliminacja Grand Prix Gór Świętokrzyskich Contact Cup 2011.

Na liście startowej staneło 52 zawodąów. Ogromnie nas cieszy fakt, iż pojawiło sie bardzo dużo nowych nazwisk których nie gościliśmy jeszcze w Kieleckim Centrum Bilardowym. Jednym z nich jest Paweł Mazur z Radomia, który zajął w swoim debiucie 5 miejsce.

"Bardzo mi się podoba organizajca tego turnieju, bo mimo dużej frekwencji zawody przebiegły bardzo sprawnie. System handicap jest bardzo trafionym pomysłem według mnie, ponieważ tacy amatorzy jak ja mogą rywalizowac z lepszymi zawodąami jak równy z równym. Jestem dośc zaskoczony z tak dobrego wyąi, bardzo mnie to ucieszyło i napewno zachęci mnie to do kolejnego przyjazdu" - podsumował P. Mazur.

Pozostałę 5 miejsca zajeli: Dariusz Sidło, Roman Puk, Krzysztof Marcińczak.

W pojedynkach pólfinałowych spotkali się zawodnik Kolier.pl Kielce Robert Pasternak oraz Jan Niewęgłowski (QS Fugit Kielce). Drugą pare półfinałową stworzyli powracający do wysokiej formy Maciej Wójcik (Kolier.pl Kielce) oraz reprezentantka Polski na Mistrzostwa Europy Oliwia Czupryńska (Nosan Kielce). Ostatecznie do finału awansowała Oliwia oraz Janek.

Trzecie miejsce dla Maćka Wójcika który ostatnimy czasy nie prezentował zbyt wysokiej formy było pozytywnym zaskocezniem zawodów.

''Ciesze się z zajęcia trzeciego miejsca co prawda zawsze mogło być lepiej, ale ostatnio nie grałem zbyt dobrze więc podium moge uznać za dobry wynik'' - podsumowął Maciek. Razem z nim na najniższym stopniu podium satnął jego klubowy kolega Robert Pasternak.

W finale spotkali się Oliwia Czupryńska oraz Jan Niewęgłowski pojedynek finałowy był raczej jednostronnym spotkaniem. Zakończył się pewnym zwyciestwem Oliwi 5:1 , która po zakończonym meczu powiedziała:

''Jestem bardzo zadowolona ze swojej gry jest to już kolejne zwycięstwo w mojej karierze w tych zawodach, najbardziej udanym moim meczem było spotkanie półfinalowe w ktorym wygrałam 5:1 z Mackiem Wójcikiem. Bardzo się cieszę z tego zwycięstwa i mam nadzieję że w tym roku uda mi się zwyciężyć w rankingu całego cyklu "

Z zawodów tradycyjnie już została zrealizowana transmisja wideo na stronie tvsports.pl. Pojedynki będzie można ponownie zobaczyć we wtorek w zakładce ''retransmisje''

W roli nowego Dyrektora Turnieju zadebiutował Krzysztof Mysior. Na uroczystym otwarciu gromkimi brawami uczestnicy i goście podziękowali natomiast ogromnymi brawami Markowi Marcinkowskiemu, który przez pięć ostatnich lat był ''głownym dowodzącym'' tego najstarszego cyklu w regionie i w kraju.

Kolejny turniej już 6 marca na który serdecznie wszystkich zapraszamy.

      Kielce, 8 lutego 2011 r.

Grand Prix Gór Świętokrzyskich 2011
I eliminacja

Już w najbliższą niedziele zapraszamy wszystkich sympatyków bilarda na 1 eliminacje Grand Prix Gór Świętokrzyskich Contact Cup 2011. To już 8 sezon tego cyklu rozgrywanego na ziemi świętokrzyskiej. We wcześniejszych latach turnieje cieszyły się dużą popularnościa i miejmy nadzieje że w tym sezonie będzie podobnie.
Tradycyjnie już wyniki zawodów będzie można śledzić na stronie bilard.kielce.pl.
Z zawodów będzie przeprowadzona relacja wideo na stronie sportowej telewizji internetowej www.tvsports.pl

Pula nagród 500zł
Zapisy do turnieju 9.00 - 9.30
Oficjalne otwarcie turnieju 10.00

Przypominamy wszystkim o regulaminowym stroju bilardowym, dyrektor turnieju ma prawo nie dopuścić zawodnika do zawodów w przypadku nieregulaminowego stroju.

Regulamin turnieju

Informujemy również iż w tym sezonie będa przyjmowane zapisy do Amatorskiej Ligi Bilardowej. Po roku przerwy w rozgrykach, w Kieleckim Centrum Bilardowym znów bedzie można zagrać w ''ALiBi''.

      Kielce, 1 lutego 2011 r.

Turniej o puchar Przyjaciela Trojaczków

Kieleckie Centrum Bilardowe zaprasza na turniej, który odbędzie się w niedzielę 6 lutego. Wpisowe nie jest odgórnie ustalone. Każdy uczestnik wpłaci dowolną kwotę. Suma zebrana z opłat startowych przeznaczona będzie na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla trójki słodkich maluchów.

Więcej informacji pod numerem: 509-950-053
      Kielce, 31 stycznia 2011 r.

I Polska Liga Bilardowa
4 punkty Nosanu Kielce

Bardzo dobrze rozpoczęli tegoroczny sezon ligowy bilardziści Nosanu Kielce. Minęło zaledwie półtora miesiąca a nasi zawodnicy zmierzyli się z Metal Fachem LP Sokółka. W grudniu Kielczanie stoczyli na własnym terenie bój o złoty medal, teraz już w pierwszej kolejce zagrali z drużyną z Podlasia.

W pierwszym spotkaniu padł remis 2:2. Karola Skowerskiego błyskawicznie pokonał w 14/1 Konrad Piekarski, Bartosz Rozwadowski 8:10 uległ w 9-bil Hubertowi Łopotko. Na nasze szczęście dobrze fginiszowali Radek Babica i Michał Turkowski. W ten sposób jeden punkt został uratowany.

Można było odnieść wrażenie że do drugiego meczu przystąpiła zupełnie inna drużyna. Teraz sytuacja obróciła się o 180 stopni i po niespełna godzinie czasu Nosan wygrywał juz 2:0 a to za sprawą wygranych Skowerskiego i Rozwadowskiego. Wydawało się iż wszystko w tej chwili jest pod kontrolą i 3 punkty powędrują na nasze konto. Michał Turkowski jednak uległ w 14/1 z Piotrkiem Kudlikiem i wszystko zależało od naszego numeru 1 - Radka Babicy. Mecz z Krystianem Piekarskim był wyrównany tylko do stanu 6:6. Kolejne 4 rozbicia należały już do Radka.

Cztery punkty zdobyte z tak groźnym rywanem stawia Kielczan w dobrej sytuacji. Na nasze szczęście punkty zgubiły również zespoły. Konsalnet Warszawa dwukrotnie zremisował z Treflem Sopot a Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki zremisował w pierwszym spotkaniu z beniaminkiem rozgrywek - Virtua Games Ostrów Wielkopolski.

Nasza drużyna podczas drugiej kolejki będzie miała przerwę. Swój kolejny pojedynek Nosan rozegra dopiero 10 kwietnia z Treflem Sopot. Mecz odbędzie się w Kieleckim Centrum Bilardowym.

W tym sezonie na stronach www.bilard-sport.pl będzie można śledzić wyniki na żywo z rozgrywek I Ligi. Pierwsza transmisja miała miejsce wczoraj a popularnośc przerosła oczekiwania pomysłodawców. Pełne wyniki oraz aktualna tabela na stronach Polskiego Związku Bilardowego.

      Kielce, 27 stycznia 2011 r.

Ferie z bilardem

Kieleckie Centrum Bilardowe zaprasza dzieci i młodzież uczącą się na zajęcia z pool bilarda, które odbywać się będą w drugim tygodniu ferii od poniedziałku do czwartku w godzinach 12.00 - 14.00.

Więcej informacji pod numerem: 501-176-141

      Kielce, 26 stycznia 2011 r.

Grand Prix Polski WiK Pol Tour - Katowice
Radek Babica zwycięża w pierwszych tegorocznych zawodach

Sukcesem naszego zawodnika zakończyły się pierwsze w tym roku zawody z cyklu Grand Prix Polski WiK Pol Tour. W klubie Black Eight w Katowicach Radek Babica nie dał szasn swoim rywalom, przegrywając w strefie pucharowej zaledwie 8 partii. Wygrana już na samym początku sezonu plasuje Radka na pierwszym w Rankingu Polski 2011. W tym roku walka toczyć sie będzie o samochód osobowy Fiat Punto oraz pokrycie kosztów udziału w turniejach Euro Tour i Dynamic Bilard Best of the East w sezonie 2012.

Pozostali nasi pierwszoligowi zawodnicy nie odegrali większej roli w turnieju. Karol Skowerski był 9-ty, Michał Turkowski 17-sty a Bartosz Rozwadowski zakończył zawody na 33 miejscu. Do niedzielnej rundy awansował również bilardzista Visanti Kolier.pl Kielce - Robert Pasternak. W tym przypadku 9 miejsce tego zawodnika można uznać za niezły wynik.

Pełne wyniki IV Mistrzostw Katowic w 8-bil na stronach Polskiego Związku Bilardowego

      Kielce, 18 stycznia 2011 r.

Contact Cup
Oliwia Czupryńska zwyciężyła w turnieju Masters

Zawodniczka Nosanu Kielce Oliwia Czupryńska zwyciężyła w turnieju Masters - Contact Cup 2010. W finale pokonała Michała Wydrycha z Kielc 6-4. Trzecie miejsce przypadło Łukaszowi Banasikowi i Maciejowi Życińskiemu, który z kolei wygrał klasyfikację końcową w rankingu 2010, za co otrzymał wpaniały puchar i profesjonalny kij bilardowy. Kolejne miejsca zajęli V: Wojciech Gosk, Krzysztof Mysior, Tomasz Pawlik oraz Rafał Opocki. Po zakończeniu turnieju odbyła się wspaniała ceremonia dekoracji, na której nagrodzono najlepszych, wyróżniono również sponsorów i działaczy. Szczególne podziękowania dla prezesa Contact O/K p. Ryszarda Olbromskiego - sponora generalnego cyklu Grand Prix Gór Świętokrzyskich. Podziękowania dla sponorów: prezesa Domgoss S.A. p. Radosława Cioska oraz prezesa Mak Marketing p. Marcina Krzemińskiego.

Po zakónczeniu części oficjalnej odbył się bankiet, na którym m.in. można było posmakować potraw przygotowanych przez p. Ewę Kędzierską.

Pełne wyniki turnieju Masters

Zobacz galerię zdjęć.

Ranking Grand Prix na zakończenie sezonu 2010

      Kielce, 11 stycznia 2011 r.

Grand Prix Gór Świętokrzyskich - Turniej Masters
Pula nagród 4000 tys. zł.

Wyniki na żywo

Przed nami decydujące starcie w Contact Cup 2010. W sobotę 15 stycznia w Kieleckim Centrum Bilardowym rozegrany zostanie turniej Masters a weźmie w nim udział 24 zawodników. Na najlepszych czekają wspaniałe puchary oraz gratyfikacje finansowe:

- 1 miejsce - 750 zł
- 2 miejsce - 610 zł
- 3 miejsce – po 400 zł
- 5 miejsce – po 200 zł
- 9 miejsce – po 100 zł
- 13 miejsce – po 50 zł
- 17 miejsce – po 30 zł

Nagroda przewidziana została również dla zwycięzcy Rankingu, a będzie nią kij Kruger Platinum Series wartości 1000 zł - ufundowany przez firmę Mak Marketing. Niestety jak do tej pory nikomu nie udało się ''rozbić banku jackpot''. Suma 140 zł jednak nie przepadnie, a za tę kwotę zostanie dofinansowany bankiet na zakończenie cyklu Grand Prix 2010.

Na to spotkanie przy śpiewach karaoke serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków, sponsorów i kibiców bilarda w Kielcach.

Kto wygra ten prestiżowy turniej? Do grona faworytów można zaliczyć aktualnego lidera rankingu Macieja Życińskiego, zawodniczkę roku 2010 Oliwię Czupryńską czy aktualnego mistrza polski biznesu Grzegorza Nowaka.

Jak do tej pory w zawodach wygrywali kolejno:

- 2009 - Mateusz Stefańczyk
- 2008 - Grzegorz Nowak
- 2006 i 2007 - Maciej Wójcik
- 2005 - Robert Pasternak
- 2004 - Tomasz Ostrowski

Początek turnieju o godzinie 10:00, zagramy w 9-bil do 6 wygranych partii. Przypominamy o sportowym stroju bilardowym, czyli koszula, kamizelka oraz krawat lub mucha. Dyrektor Turnieju zastrzega sobie prawo do niedopuszczenia zawodnika do zawodów z powodu nieprawidłowego ubioru. Opłaty startowe w turnieju Masters wynoszą 30 zł dla wszystkich uczestników. Osoby, które nie uregulują zaległych składek klubowych nie zostaną dopuszczone do turnieju MASTERS.

Zapraszamy do oglądania transmisji na żywo, która dostępna będzie na stronie Sportowej Internetowej Telewizji. Wszystkie pojedynki będą transmitowane wraz z komentarzem. Zapraszamy więc wszystkich chętnych do sprawdzenia sie w roli komentatora sportowego.


Archiwum 2010 I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Archiwum 2009 I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Archiwum 2008 I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Archiwum 2007 I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Archiwum 2006 I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Archiwum 2005 I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Archiwum 2004 I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Archiwum 2003 I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Archiwum 2002 I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

  www.bilard.kielce.pl, 2002-2011 E-mail: redakcja@bilard.kielce.pl