Kielecki Serwis Bilardowy - serwis dot. gry w bilarda w regionie kieleckim. Zapraszamy!!!
Radio Kielce Gazeta Wyborcza CKSport.pl NET System TVP Kielce TVsports PZBil SRZS Miasto Kielce Nosan Galeria Echo Sejmik Kielce QS Media Contact O/K Mak Marketing Surma Idoslubu
Świętokrzyska Bilardowa Liga Biznesu 2013
Contact Cup 2013
Bilard Sport Amator Challenge 2013 (Kielce)
Świętokrzyska Bilardowa Liga Młodzieżowa 2013
ALiBi / ALiBi Pro Mistrzostwa Studenckie
 
Aktualności Liga Turnieje Gdzie zagrać? Gdzie kupić? Zasady gry Trening Kontakt ALiBi Pro ALiBi


Aktualności      Kielce, 28 grudnia 2012 r.

UWAGA! - OFERTA PRACY!

ŚWIĘTOKRZYSKIE STOWARZYSZENIE BILARDOWE POSZUKUJE OSÓB, KTÓRE BĘDĄ CHCIAŁY podjąć się następujących działań-pracy:

- prowadzenie turniejów Grand Prix Gór Świętokrzyskich
- prowadzenie zawodów Bilard Sport Amator Challenge
- prowadzenie transmisji video z zawodów
- komentowania zawodów bilardowych
- prowadzenia strony internetowej klubu
- prowadzenia imprez promocyjnych w Galerii Echo

Zainteresowanych prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres e-mail tvsports@tvsports.pl lub kontakt telefoniczny pod numerem 608-368-683. Oczywiście można zgłaszać sie na wybrane działania. NAJPÓŹNIEJ DO DNIA 6 STYCZNIA 2012 ROKU.

      Kielce, 28 grudnia 2012 r.

Kalendarz imprez sportowych Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego

Kalendarz imprez sportowych ŚSBil na pierwsze półrocze.

20 stycznia - Bilard Sport Amator Challenge - 1 turniej
10 lutego - Grand Prix Gór Świętokrzyskich - 1 turniej
10 marca - Grand Prix Gór Świętokrzyskich - 2 turniej
14 kwietnia - Bilard Sport Amator Challenge - 2 turniej
21 kwietnia - Grand Prix Gór Świętokrzyskich - 3 turniej
12 maja - Bilard Sport Amator Challenge - 3 turniej
26 maja - Grand Prix Gór Świętokrzyskich - 4 turniej
23 czerwca - Grand Prix Gór Świętokrzyskich - 5 turniej
21 lipca - Grand Prix Gór Świętokrzyskich - 6 turniej - puchar Prezesa ŚSBil

Terminy kolejnych edycji Bilard Sport Amator Challenge i Grand Prix Gór Świętokrzyskich zostaną ustalone po losowaniu I Polskiej Ligi Bilardowej.

      Kielce, 28 grudnia 2012 r.

Grand Prix Gór Świętokrzyskich - Turniej Masters - Lista startowa

Informujemy iż turniej Masters Contact Cup'u oraz podsumowanie roklu sportowego ŚSBil odbędzie się 12 stycznia, oczywiście w Kieleckiem Centrum Bilardowym. Poniżej przedstawiamy listę uczestników. 20 pierwszych zawodników awnas do turnieju uzyskało na podstawie Rankingu GPGŚ.

1. Paweł Wiśniowski
2. Maciej Życiński
3. Jan Niewęgłowski
4. Maksymilian Król
5. Dariusz Sidło
6. Łukasz Banasik
7. Michał Kozłowski
8. Paweł Męderak
9. Michał Tomczyk
10. Agata Sidło
11. Daniel Rogala
12. Łukasz Dzirba
13. Krzysztof Mysior
14. Michał Wydrych
15. Dariusz Rogala
16. Adam Ściga
17. Piotr Kucharski
18. Paweł Styczeń
19. Grzegorz Nowak
20. Karol Sobieraj
21. Piotr Tomczyk - zawodnik najwyżej sklasyfikowany w Rankingu z "grupy IV"
22. Ryszard Olbromski - Dzika Karta - Sponsor Generalny
23. Dariusz Nowicki - Turniej kwalifikacyjny
24. ??? - Dzika Karta Dyrektora Turnieju

Do rozdania pozostała jeszcze jedna Dzika Karta, która pozostaje do dyspozycji Dyrektora Turnieju. Wnioski można przesyłać na ardes: tvsports@tvsports.pl

      Kielce, 20 grudnia 2012 r.

Oliwia Czupryńska ze srebrem Mistrzostw Świata

Siedemnastoletnia zawodniczka Nosanu Galeria Echo Kielce świetnie poradziła sobie w Mistrzostwach Świata juniorów, które tuż przed Mistrzostwami Polski odbyły się w Niemczech. Oliwia startowała w zawodach w trudnej roli, gdyż broniła złotego medalu zdobytego przed rokiem. Można jednak powiedziec że podołała presji w stu procentach. Do swojej medalowej kolekcji dorzuciła srebrny krążek, przegrywając w finale z Belgijką Kamilą Khodjaevą.

Tuż po zawodach Czupryńska wzięła udział w najważniejszej krajowej imprezie w Dębicy, gdzie zdobyła swój kolejny tytył mistrzyni Polski. Tym samym została numerem 1 w kraju, zwyciężając w klasyfikacji generalnej Rankingu Polski Kobiet. Przypomnijmy, iż w tym sezonie Oliwia wygrywała jeszcze w dwóch edycjach Pucharu Polski: w Kielcach i Poznaniu. Numerem 3 kobiecego rankingu została koleżanka klubowa Oliwii - Katarzyna Wesołowska, która z Dębicy przywiozła dwa brązowe medale.
      Kielce, 17 grudnia 2012 r.

Mistrzostwa Polski w Pool Bilard
Nosan Galeria Echo z workiem medali!

W piątek zakończyły się ostatnie w tym roku zawody zaliczane do rankingu Polskiego Związku Bilardowego. Przez 5 dni w Dębickim hotelu ''Gold'', Podczas Mistrzostw Polski w Pool Bilard o punkty do klasyfikacji generalnej walczyli zarówno mężczyźni jak i kobiety. Klasyfikację medalową bezapelacyjnie wygrali zawodnicy kieleckiego klubu Nosan Galeria Echo, którzy na 28 możliwych medali zdobyli aż 11, w tym 4 złote.

Mistrzami Polski zostali Karol Skowerski (9-bil), Oliwia Czupryńska (9-bil), Tomasz Kapłan (14/1), Bartosz Rozwadowski (10-bil). POza tym medale dołoyła jeszcze Kasia Wesołowska - 2 brązowe, Radosław Babica - 2 brązowe i ponownie Oliwia Czupryńska - srebrny i brązowy oraz Tomasz Kapłan - brązowy. Nasi bilardziści zdominowali w ten sposób turniej w Dębicy. Takiego wyniku nie osiągnął w historii żaden klub.

OGROMNE GRATULACJE

Pełne wyniki z Mistrzostw Polski dostęne są na stronach Polskiego Związku Bilardowego.
      Kielce, 17 grudnia 2012 r.

I Mistrzostwa Okręgu Świętokrzyskiego w Pool Bilard
Projekt finansowany ze środków budżetu samorządu województwa świętokrzyskiego


W Kieleckim Centrum Bilardowym w świątecznej atmosferze odbyły się I Mistrzostwa Okręgu Świętokrzyskiego w Pool Bilard. Zawody rozgrywane w randze mistrzostw to efekt wprowadzenia pool bilarda do systemu współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży. Podczas uroczystego otwarcia którego dokonał Honorowy Prezes PZBil Marcin Krzemiński była mowa o szansie rozwoju sportu bilardowego po wejściu do systemu. „To niebywała okazja aby bilard stał się bardziej popularny i widoczny jako dyscyplina sportowa i tą szansę wspólnie musimy wykorzystać”.

Turniej którego organizatorem było Świętokrzyskie Stowarzyszenie Bilardowe zgromadził na starcie ponad siedemdziesięciu zawodników z jedenastu klubów naszego regionu. Zawody były rozgrywane w odmianę 9-bil w kategorii dziewcząt i chłopców. W grupie dziewcząt najlepszą zawodniczką okazała się Margarita Nowakowska (Orły Bodzentyn). Miejsce drugie zajęła Weronika Klusek (Jeziorko). Na najniższym stopniu podium stanęły: Tola Szczurek (Orły Bodzentyn) i Roksana Siekierska (Żaczek Połaniec). W rywalizacji chłopców pierwsze miejsce zajął Jan Bilski (Nosan Galeria Echo Kielce), który w finale pokonał Mateusza Kwietnia (Olimp Kielce). Na trzeciej pozycji zawody zakończyli: Krystian Kotwa (Olimpia Opatów) i Dawid Synowiec (Wzdół Rządowy).Prowadzona była również klasyfikacja drużynowa. Najskuteczniejszym zespołem okazała się ekipa ULKS Orły Bodzentyn, która wyprzedziła zespół Olimpii Opatów. Trzecią pozycję zajęła drużyna UKS Jeziorko.


Oprócz rozgrywek sportowych każdy z uczestników turnieju mógł zagrać z "Mistrzem", zwycięzcą turnieju World Pool Masters, Karolem Skowerskim. Przez kilka godzin stół przy którym Karol rozgrywał pojedynki był mocno oblegany. Możliwość gry z zawodnikiem tej klasy to niebywałe przeżycie, które z całą pewnością na długo pozostanie w pamięci tych młodych graczy.

Na zakończenie turnieju do sali gier przybył ''Święty Mikołaj''. W tej roli zobaczyliśmy Prezesa PZBil Grzegorza Kędzierskiego. Trzeba przyznać, że Prezes spisał się na piątkę. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani upominkami w postaci gadżetów bilardowych. Na zwycięzców oraz kluby uczestniczące w zawodach czekały nagrody w postaci sprzętu bilardowego. Mikołaj nie zapomniał również o opiekunach, dla których przygotowane były słodkie upominki.
      Kielce, 11 grudnia 2012 r.

I Polska Liga Bilardowa
Nosan Galeria Echo Mistrzami Polski!

Zespół Nosanu Galeria Echo Kielce zdobył po raz piąty tytuł Mistrza Polskiej Ligi Bilardowej. Na ten sukces zawodnicy prowadzeni przez Marka Karlikowskiego czekali pięć lat. W poprzednich czterech latach kończyli bowiem rozgrywki na drugiej pozycji. W ostatniej kolejce zawodnicy z Kielc dwukrotnie pokonali drużynę Baribala Lubin 3-1 i 4-0 i pewnie sięgnęli po upragniony tytuł. W złotym składzie znaleźli się Tomasz Kapłan, Radosław Babica, Karol Skowerski, Bartosz Rozwadowski i Michał Turkowski.

Srebrne medale wywalczył zespół Konsalnetu Warszawa, który w ostatniej kolejce nie dał szans drużynie Trefla Sport inkasując komplet sześciu punktów. Skład wicemistrzów Polski prowadzony przez Tomasza Szewczyka tworzyli: Mateusz Śniegocki, Wojciech Szewczyk, Sławomir Nowak, Marek Derek, Wojciech Trajdos, Mieszko Fortuński.

Na najniższym stopniu podium staną zawodnicy Krzysztofa Lipińskiego. Duet Tomaszów Mazowiecki występujący w składzie Piotr Ostrowski, Mariusz Skoneczny, Adam Skoneczny i Michał Czarnecki, również nie miał problemów w ostatniej kolejce i dwukrotnie pokonał drużynę Green Club Gdańsk.

Wyniki ostatniej 9 kolejki dostępne na stronach Polskiego Związku Bilardowego.
      Kielce, 5 grudnia 2012 r.

I Polska Liga Bilardowa
Takiej szansy nie było od kilku lat

Przed ostatnią kolejką I Polskiej Ligi Bilardowej zespół z Kielc w tak komfortowej sytuacji nie był już od kilku lat. Wreszcie nie trzeba patrzeć co zrobią inne zespoły, wszystko jest w naszych rękach. W tym roku tytuł drużynowego mistrza Polski jest bardzo blisko. Zespół Nosanu Galeria Echo Kielce ma 4 punkty przewagi nad drugim w tabeli Konsalnetem Warszawa a ostatnie spotkanie rozegra z zajmującym 5 miejsce DSB Baribalem Lubin. Do pełni szczęścia brakuje więc jednego zwycięstwa. Jak poradzą sobie nasi bilardziści i czy wrócą z Lubina ze ''złotem''? Przekonamy się o tym już w sobotę.

Drugi kielecki skład - Visanti Kolier.pl Kielce - rozegra natomiast pojedynek z Metal Fachem LP Sokółka. Mecz ten odbędzie się w Kieleckim Centrum Bilardowym. Chętnych obejrzenia bilardowego spektaklu zapraszamy w sobotę o godzinie 12:00.

Wyniki on-line z ostatniej 9 kolejki dostępne będą na stronach Polskiego Związku Bilardowego.
      Kielce, 5 grudnia 2012 r.

Mistrzostwa Świata Juniorów
Oliwia Czupryńska walczy o powtórkę sprzed roku

Fantastycznie dla Polski rozpoczęły się dzisiaj Mistrzostwa Świata Juniorów. W kategorii dziewcząt obie nasze reprezentantki bez problemów przeszły pierwszą rundę awansując do kolejnego etapu turnieju. Obrończyni tytułu mistrzowskiego sprzed roku, reprezentująca klub Nosan Galeria Echo Kielce Oliwia Czupryńska, wynikiem 7:3 rozprawiła się z Japonką Konishi Samia. Jest to pierwszy krok w kierunku powtórzenia wyniku sprzed roku. Przypomnijmy, iż we wrześniu 2011 w Kielcach Czupryńska zdobyła złoty medal mistrzostw świata w kategorii dziewcząt.

Druga Polka, Sylwia Ząbek (Pino Dębica) nie dała natomiast żadnych szans Kanadyjce Kayla Roloson, gromiąc ją 7:0. Pojedynki drugiej rundy rozegrane zostaną dzisiaj o godzinie 18:00.

Relację na żywo można śledzić na stronach www.wpapoolonline.com
      Kielce, 4 grudnia 2012 r.

Bogdan ''The Wizard'' Wołkowski najlepszy

Nie było niespodzianki w rozegranych w Galerii Echo w Kielcach zawodach w trikach bilardowych. Po dwóch dniach zmagań i setkach wykonanych "sztuczek" bilardowych zwycięzca został główny faworyt zawodów - dwunastokrotny mistrz świata w trikach bilardowych - Bogdan Wołkowski. Finałowym przeciwnikiem Bogdana był Ziemowit Janaszek z Kielc. Ostateczny wynik rozgrywki wyniósł 149 do 141 dla "starego mistrza".

Zawody cieszyły się ogromnym zainteresowaniem publiczności. Każdorazowo kiedy zawodnicy wykonywali niesamowite zagrania na stole bilardowym tłumy obserwowały ich i nagradzały gromkimi brawami. Biorąc pod uwagę fakt, że Galeria była przez ten weekend oblegana zawody obejrzało nawet kilkanaście tysięcy osób. Pomysł organizacji zawodów w takich warunkach był więc strzałem w dziesiątkę. Podczas dekoracji wylosowano również nagrodę wśród osób, które wzięły udział w zabawach bilardowych, która był stół bilardowy. Juz dzisiaj serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania z bilardem w Galerii Echo w Kielcach. Stowarzyszenie Świętokrzyskie oraz Galeria Echo zaplanowały bowiem organizacje kilku akcji w przyszłym roku.

Galeria zdjęć

      Kielce, 29 listopada 2012 r.

Dwunastokrotny Mistrz Świata w Trikach Bilardowych "The Wizard" w Kielcach

Niesamowite atrakcje czekają wszystkich, którzy w dniach 1-2 grudnia przybędą do Galerii Echo w Kielcach. Przez dwa dni będzie bowiem można oglądać pokazy trików bilardowych. Wśród uczestników tego show zobaczymy zwycięzcę World Pool Masters Karola Skowerskiego i mistrzynię Europy Katarzynę Wesołowską. Główna gwiazdą tym razem będzie jednak znany na całym świecie dwunastokrotny mistrz świata w trikach bilardowych Bogdan Wołkowski. To on jest również głównym faworytem zawodów i jego niesamowite sztuczki na stole mają zapewnić wspaniałą zabawę dla publiczności. Każdy kto widział jego pokazy w telewizji wie, że warto przyjść i zobaczyć go w akcji. To prawdziwe czary na stole bilardowym, dlatego jego pseudonim to "The Wizard" czyli "Czarodziej". Oprócz pokazów trików nie zabraknie również możliwości zagrania z uczestnikami zawodów jak również możliwości otrzymania pamiątkowym gadżetów bilardowych. W niedzielę wieczorem przed dekoracją najlepszych odbędzie się losowanie stołu bilardowego. Aby wziąć udział w losowaniu wystarczy przyjść w sobotę lub niedzielę do Galerii Echo i wypełnić kupon konkursowy. Wszystkich serdecznie zapraszamy. Pokazy codziennie w sobotę i niedzielę w godzinach 11:00-18:00. Organizatorem jest Galeria Echo i Świętokrzyskie Stowarzyszenie Bilardowe.

Godzinowy plan pokazów:

Sobota:
11.00 - pokazy Katarzyna Wesołowska
12.30 - pokazy Michał Turkowski
14.00 - pokazy Karol Skowerski
15.30 - pokazy Bogdan Wołkowski
17.00 - mecz pokazowy Karol Skowerski - Bogdan Wołkowski
17.30 - pokazy Ziemowit Janaszek

Niedziela:
11.30 - półfinały i finał
17.00 - dekoracja i losowanie nagród
17.30 - pokazy Ziemowit Janaszek
      Kielce, 29 listopada 2012 r.

Sezon 2012 w rozgrywkach Świętokrzyskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej zakończony

Za nami ostatnia kolejka w rozgrywkach Świętokrzyskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej. Jaki był to sezon? Na pewno ciekawy. Dobra atmosfera i sportowa rywalizacja towarzyszyła nam od samego początku do końca rozgrywek. Szósta edycja przyniosła dość istotne zmiany regulaminowe. Po raz pierwszy turnieje rozgrywane były w trzech grupach. Oddzielnie dla dziewcząt oraz w dwóch grupach chłopców; pupil i junior. Cieszy fakt, że w lidze młodzieżowej bierze udział coraz większa liczba zawodników szczególnie uczniów szkół podstawowych. To z całą pewnością dobry prognostyk na kolejne lata. Główną areną zmagań stało się Kieleckie Centrum Bilardowe. To jedyny w naszym regionie klub, który ma odpowiednią ilość stołów bilardowych do przeprowadzanie zawodów dla ponad osiemdziesięciu zawodników. Z tego faktu zadowoleni są przede wszystkim młodzi bilardziści, którzy dzięki temu mają okazję grać na profesjonalnych stołach.

Podsumowanie rozgrywek sportowych to również czas podziękowań dla wszystkich, którzy wspierali naszą działalność. Te kieruję w stronę Urzędu Marszałkowskiego, sponsorów oraz osób, dzięki którym udało się przeprowadzić ligę na dobrym poziomie. W ceremonii otwarcia uczestniczył Honorowy Prezes PZBil Marcin Krzemiński oraz przedstawiciel Wydziału Sportu Urzędu Marszałkowskiego Leszek Wnętrzak. Na zakończenie części oficjalnej wręczono podziękowania dla Dyrektorów Szkół uczestniczących w rozgrywkach ligi młodzieżowej.

Turniej finałowy tradycyjnie rozgrywany w odmianę 8 bil przyniósł kilka ciekawych rozstrzygnięć. W grupie juniorów pierwsze zwycięstwo na swoim koncie zapisał Mariusz Kwiecień (Olimp Kielce). Wygrana tym bardziej cenna, bo zdobyta na pożegnanie z rozgrywkami ligi młodzieżowej. Na miejscu drugim zawody zakończył Mateusz Smorga (Miłek Chotel Czerwony). Również w przypadku tego zawodnika, to jak do tej pory, jego najlepszy występ. Miejsce trzecie zajęli: Damian Wereszczak (Żaczek Połaniec) i Dominik Wójcik (Nosan Galeria Echo Kielce). W grupie pupili do fazy medalowej dotarli: Albert i Damian Dryja (UKS Miłek Chotel Czerwony) oraz Adrian i Wiktor Sitek z klubu UKS Jeziorko. Mecze półfinałowe to pojedynki pomiędzy braćmi. W pierwszym półfinale wygrał Albert Dryja, a w drugim późniejszy zwycięzca turnieju, Adrian Sitek. Wśród dziewcząt po raz czwarty w tym sezonie triumfowała Agata Sidło (Nosan Galeria Echo Kielce). Miejsce drugie dla Ilony Słoki (ET Bilard Końskie). Na najniższym stopniu podium stanęły: Roksana Siekierska (Żaczek Połaniec) i Weronika Klusek (UKS Jeziorko).

Tytuł Mistrza Ligi Młodzieżowej 2012 zdobyli: Agata Sidło i Dominik Wójcik (Nosan Galeria Echo Kielce), oraz Mariusz Baran (Miłek Chotel Czerwony).

Ranking drużynowy wygrali zawodnicy Nosan Galeria Echo Kielce. Tuż za nimi został sklasyfikowany zespół z Miłka Chotel Czerwony. Na trzeciej pozycji - Żaczek Połaniec. Najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni pucharami oraz nagrodami rzeczowymi. Nagrody otrzymali również opiekunowie zespołów uczestniczących w rozgrywkach. Kolejny raz składamy podziękowania dla Piotra Czupryńskiego, właściciela firmy Dom Rok, sponsora nagród w turnieju Masters.

Końcowe wyniki klasyfikacji indywidualnej i drużynowej
      Kielce, 28 listopada 2012 r.

I Mistrzostwa Okręgu Świętokrzyskiego w bilard

PROJEKT FINANSOWANY ZE ŚRODKÓW BUDŻETU SAMORZADU WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO


1. Organizator:
Świętokrzyskie Stowarzyszenie Bilardowe.

2. Patronat:
Polski Związek Bilardowy, Światowa Konfederacja Sportów Bilardowych

3. Uczestnicy:
W turnieju mogą wziąć udział zawodnicy, którzy zostali zgłoszeni przez poszczególne Kluby z województwa świętokrzyskiego. W zawodach nie mogą brać udziału zawodnicy zgłoszeni do rozgrywek II Polskiej Ligi Bilardowej. Zgłoszenie najpóźniej do dnia 3 grudnia 2012 roku e-mailem na adres: marekkarl@wp.pl.

4. Termin i miejsce:
6 grudnia, zapisy od 9:30 do 10:30. Kieleckie Centrum Bilardowe ul. Plac Moniuszki 2b - Kielce.

5. Warunki sportowe:
Ustala się następujące zasady przydziału miejsc do turnieju:
- 6 zawodników w grupie chłopców
- 4 zawodniczki w kategorii dziewcząt
Dodatkowe miejsca mogą zostać przydzielone na wniosek klubu.
Zawody odbywać się będą w odmianę pool bilarda 9-bil , zgodnie z przepisami PZBil. Mecze w pierwszym etapie mogą być rozgrywane do 2 wygranych partii. Od finału - rundy pucharowej - dystans będzie wynosił do 3 wygranych partii. W zawodach nie mogą wziąć udziału zwycięzcy klasyfikacji indywidualnej ŚBLM 2012

6. Grupy :
Zawodnicy zostają podzieleni na dwie grupy:
- grupa dziewcząt
- grupa chłopców

7. SAY NO TO DOPING
Podczas zawodów propagowana będzie akcja "SAY NO TO DOPING" wraz z Światową Konfederacja Sportów Bilardowych oraz Komisją do Spraw Zwalczania Dopingu w Sporcie. W jej ramach zostania przeprowadzona krótka prezentacja pokazująca negatywne skutki dopingu oraz rozdane materiały informacyjne dotyczące dopingu.

8. Ubiór do gry:
W zawodach obowiązuje strój bilardzisty: ciemne wizytowe spodnie i buty oraz koszulka polo (klubowa). Osoby nie zrzeszone obowiązuje w miejsce koszulki polo : koszula, kamizelka oraz krawat lub mucha. Dyrektor Turnieju zastrzega sobie prawo do niedopuszczenia zawodnika do zawodów z powodu nieprawidłowego ubioru.

9. Konkurs - Zagraj z Mistrzem:
Oprócz rozgrywek sportowych w poszczególnych grupach zawodnicy będą mieli szansę zmierzyć się z mistrzami . Specjalnym gościem będzie bowiem zwycięzca Światowego Turnieju Mistrzów - Karol Skowerski . Każdy z uczestników zawodów będzie mógł zagrać z "mistrzem" a w nagrodę otrzyma prezent - pamiątkę.

10. Nagrody:
W turnieju dla najlepszych zawodników przewidziano nagrody rzeczowe. Nagrody przewidziane są również dla Klubów za zdobycie największej ilości punktów. W tym przypadku liczy się suma punktów zdobytych przez trzech najlepszych zawodników.

11. Jackpot:
W turnieju przewiduje się organizację specjalnej nagrody Jackpot. Spośród uczestników losowana będzie jedna osoba, która otrzyma nagrodę niespodziankę, oraz będzie miała szansę wygrania dodatkowej nagrody - kija bilardowego. Warunkiem jest wykonanie prawidłowego rozbicia otwierającego i umieszczenie min. 1 bili w łuzie, a następnie skończenie partii z tzw. "kija". W odmianie 9-bil za wygraną traktuje się również wygranie poprzez wbicie prawidłowe bili nr "9" z rozbicia. W przypadku gdy zawodnikowi nie uda się ta sztuka, losuje się kolejną osobę. W przypadku nie rozbicia JACKPOTA po sześciu próbach nagroda zostanie wylosowana wśród wszystkich uczestników.

12. Wyżywienie:
Każdy z uczestników oraz opiekunów otrzyma ciepły posiłek wraz z napojem.

13. Ubezpieczenie:
Uczestnicy sami pokrywają koszt ubezpieczenia.

14. Dyrektor Turnieju:
Dyrektorem Turnieju jest Marek Karlikowski.

15. Sędzia główny turnieju:
Sędzią głównym zawodów jest p. Małgorzata Dąbek

16. Sędziowie przy stołach
Obowiązki sędziów pełnić będę osoby wyznaczone przez Sędziego Głównego.

17. Transmisja i promocja w mediach
Z zawodów zostanie przeprowadzona transmisja na żywo na TVSports.pl.

18. W sprawach nie uregulowanych niniejszym regulaminem obowiązują przepisy i zarządzenia ŚSBil oraz Dyrektora Turnieju.
      Kielce, 26 listopada 2012 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Biznesu - Kruk & Rad-Bud i Jędrzejów w finale

Wielkimi krokami zbliżamy się do końca rozgrywek Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu. Do rozegrania pozostał tylko finał, w którym spotkają się zespoły Jędrzejów i Kruk &Rad-Bud. Mecze rewanżowe rundy półfinałowej dostarczyły nam wielu emocji. Przypomnijmy, tydzień wcześniej zespół Kruk &Rad-Bud pokonał ST Pool 8-4, a Domgoss wygrał z Jędrzejowem 8-5.

W pierwszym spotkaniu półfinałowym zespół Kruk &Rad-Bud zmierzył się z ST Pool. Rewelacyjnie spisujący się w ostatnich spotkaniach zespół Krystiana Kruka również i tym razem zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Zwycięstwa Adama Ścigi i Piotra Maurycego w dwóch pierwszych odmianach szybko rozwiały nadzieję ekipy ST Pool na odrobienie strat z pierwszego spotkania. W pierwszym meczu w odmianę 8 bil Adam pokonał Jacka Surmę 3-1, a w „dziesiątkę”, Piotr wygrał z Pawłem Styczniem 2-1. Po wygraniu piątej partii stało się jasne, że ekipa Kruk &Rad-Bud jest już w finale. Pozostałe pojedynki toczyły się już w luźnej atmosferze. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem ekipy Jacka Surmy 8-7. Drugi półfinał, w którym ekipa Domgoss grała z Jędrzejowem z całą pewnością na długo pozostanie w pamięci zawodników ekipy Radka Cioska. Po wygranym pierwszym spotkaniu 8-5, wydawać by się mogło, że rewanż jest już formalnością. Tak się jednak nie stało. Tym razem przy stole zdecydowanie przeważali zawodnicy ekipy z Jędrzejowa. To oni wygrywali swoje pojedynki nie tracąc przy tym żadnej partii. Zwycięską passę rozpoczął Bartek Bieńkowski. Później w dziesiątkę zobaczyliśmy Wojtka Sajtyny, a w 9-bil Pawła Zająca. Wynik 8-0 został ustalony przez team Bieńkowski-Sajtyna.

Bez względu na wynik spotkania finałowego zwycięzcą klasyfikacji indywidualnej zostaje Bartek Bieńkowski zawodnik drużyny „Jędrzejów”. Mecz finałowy zostanie rozegrany podczas turnieju Masters Grand Prix Gór Świętokrzyskich Contact Cup co będzie miało miejsce na początku stycznia 2013 roku.

Wyniki na stronie Ligi Biznesu
      Kielce, 16 listopada 2012 r.

Mistrzostwa studenckie
      Kielce, 16 listopada 2012 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Biznesu - Pierwsza ruda półfinałowa za nami

Pierwsze pojedynki półfinałowe zakończyły się zwycięstwem zespołów Domgoss i Kruk&Rad-Bud. Ekipa Radka Cioska pokonała drużynę z Jędrzejowa 8-5 a zespół Krystiana Kruka wygrał z ST Pool 8-4.

W pierwszym spotkaniu zobaczyliśmy ekipy Kruk&Rad-Bud i ST Pool. Pojedynek rozpoczął się od zwycięstwa Jacka Surmy nad Adamem Ścigą 3-2. Jak się później okazało był to jedyny mecz wygrany przez zawodnika zespołu ST Pool. W kolejnych grach dominowali już zawodnicy ekipy Krystiana Kruka. Zwycięską passę rozpoczął Piotr Maurycy, który w dziesiątkę pokonał Pawła Stycznia 3-0. W 9 bil skuteczną grą popisał się Norbert Kwiecień pokonując Marka Marcinkowskiego 2-0. Po tym spotkaniu zespół Kruk&Rad-Bud prowadził juz 7-3. Po remisie w pojedynku pomiędzy parami: Piotr Maurycy, Adam Ściga i Jacek Surma, Paweł Styczeń mecz zakończył się wynikiem 8-4.

Drugi pojedynek pomiędzy zespołami Domgoss i Jędrzejów miał bardzo podobny przebieg. Tak jak w pierwszym półfinale najbardziej wyrównany przebieg miało spotkanie w odmianę 8 bil. W tym pojedynku szczęście było po stronie Przemka Cioska, który 3-2 pokonał Bartka Bieńkowskiego. Również spotkanie w odmianę 10 bil zakończyło się zwycięstwem zawodnika tej ekipy. Łukasz Dzirba wygrał z Wojtkiem Sajtyną 2-0, powiększając przewagę do trzech punktów. Po remisie 2-2 w pojedynku w dziewiątkę pomiędzy Radkiem Cioskiem z Pawłem Zającem oraz remisie 1-1 w meczu „par” spotkanie zakończyło się zwycięstwem ekipy Domgoss 8-5.

Pierwsze pojedynki półfinałowe miały zadziwiająco jednostronny przebieg. Dużym zaskoczeniem dla wielu osób była słaba postawa ekipy ST Pool i Jędrzejów, które dość łatwo przegrały swoje spotkania. Nie zapominajmy jednak, że w sporcie wszystko jest możliwe. Poczekajmy więc do najbliższego poniedziałku, kiedy to zostaną rozegrane spotkania rewanżowe. Wtedy to okaże się, które zespoły zobaczymy w finale.

Wydarzeniom pierwszej rundy półfinałowej towarzyszyła kamera TVP 3. Reportaż dotyczący Ligi Biznesu zostanie wyemitowany za dwa tygodnie w niedzielnych informacjach sportowych, o godzinie 22.00.

Wyniki na stronie Ligi Biznesu
      Kielce, 5 listopada 2012 r.

Mistrzostwa Polski Amatorów

Osoby, które zakwalifikowały się do finałowego turnieju proszone sa o bardzo pilny kontakt z p. Grzegorzem Kędzierskim (najpóźniej do dnia 10 listopada) w celu potwierdzenia udziału. Brak potwierdzenia będzie skutkował wykreśleniem z listy uczestników i przyznaniem miejsca kolejne osobie w rankingu BSACH.
      Kielce, 5 listopada 2012 r.

Mistrzostwa Polski Biznesu

Zapraszamy do udziału biznesmenów z naszego województwa. Specjalna oferta dla uczestników Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu.

Trzygwiazdkowy hotel GOLD w Dębicy będzie gospodarzem tegorocznych zmagań Mistrzostw Polski Biznesu. Do dyspozycji uczestników będzie osiem stołów WiK ustawionych w sali bankietowej hotelu. Nie zabraknie również dodatkowych atrakcji w postaci koncertu muzycznego i występów artystycznych. Planowany jest również dodatkowy turniej w... hokeja. Organizatorzy nie zdradzają jednak pełnych szczegółów imprezy. Wiemy natomiast, że odbędą się trzy turnieje bilardowe. Dwa indywidualne dla grupy Pro i Amator oraz jeden drużynowy (pary). Oczywiście liczymy, że kilka medali zostanie przywiezionych do Kielc. Mamy już pierwszych uczestników z naszego województwa. Jest to oczywiście Pan Ryszard Olbromski (CONTACT O/K), Grzegorz Nowak (NOSAN), Jacek Surma ( SURMA) oraz trzech zawodników reprezentujących zwycięski skład poprzedniej edycji Ligi Biznesu czyli COVER. Liczymy, że dołączy do nich jeszcze kilku reprezentantów naszego regionu. Dla uczestników naszej Ligi Biznesu mamy specjalną ofertę. Szczegóły można uzyskać u prezesa Grzegorz Kędzierskiego (608-368-683) Przypominamy jednocześnie, że termin zgłoszeń upływa 30 listopada. Szczegóły zawodów na stronie Polskiego Związku Bilardowego.
      Kielce, 5 listopada 2012 r.

Świętokrzyska Młodzieżowa Liga Bilardowa w Galerii Echo

Galeria Echo dla większości z nas kojarzy się z miejscem gdzie można robić zakupy. Tutaj co pewien czas Świętokrzyskie Stowarzyszenie Bilardowe organizuje imprezy przybliżające większej widowni tę dyscyplinę sportową. Podczas ostatniego show bilardowego w akcji zobaczyliśmy nie tylko wicemistrza świata Karola Skowerskiego, mistrzynię europy Katarzynę Wesołowską, ale również uczestników rozgrywek Świętokrzyskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej. Z całą pewnością pomysł przeprowadzenia pojedynków finałowych w galerii był dla samych zawodników dużym zaskoczeniem. To zupełnie nowe doświadczenie. Jak do tej pory całość turnieju rozgrywana była w Kieleckim Centrum Bilardowym. Tym razem było inaczej. Spotkaniom finałowych przyglądała się spora grupa osób, którą z całą pewnością zainteresowało to co się działo na stole bilardowym. Zanim jednak do tego doszło, przez sześć godzin w KCB rozgrywane były spotkania piątej kolejki ligi młodzieżowej. Przedostatnia kolejka rozgrywana w odmianę 9-bil przebiegała pod dyktando faworytów tegorocznej edycji. W grupie dziewcząt prym wiodły Roksana Siekierska (Żaczek Połaniec) i Agata Sidło (Nosan Galeria Echo Kielce).

W rywalizacji juniorów pewnie do finału podążali Dominik i Wojtek Wójcik. Pierwszy reprezentujący Galerię Echo Kielce, a drugi UKS Kostomłoty. Nieco inaczej sytuacja przedstawiała się w grupie pupili. Tutaj w fazie pucharowej turnieju nie zobaczyliśmy już dwóch czołowych zawodników rankingu - Mariusza Barana i Dominika Gawrońskiego, obaj z Miłka Chotel Czerwony. Pod ich nieobecność bardzo dobrze spisywali się inni zawodnicy z tego klubu - Albert Dryja i Cezary Kwiecień. Finał w wykonaniu tej właśnie pary jako pierwszy został rozegrany na stole ustawionym w galerii. Tutaj emocje związane z miejscem rozgrywania spotkania były bardzo duże. Lepiej w tej sytuacji poradził sobie Albert Dryja, który pewnie pokonał swojego kolegę klubowego Cezarego Kwietnia 3-0. Również takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie w grupie dziewcząt. Po raz trzeci w tym sezonie finał należał do Agaty Sidło. Widać było, że dla tej zawodniczki występ przy licznie zgromadzonej publiczności nie jest czymś nowym. Jako zawodniczka świętokrzyskiego stowarzyszenia miała już wcześniej okazję zaprezentowania się w tym miejscu. Finał w wykonaniu juniorów miał najbardziej wyrównany przebieg. Mecz zakończył się zwycięstwem Dominika Wójcika 3-2. Jeżeli Dominik powtórzy ten wynik w ostatnim turnieju to będzie pierwszym zawodnikiem w historii tych rozgrywek, któremu udało się wygrać wszystkie finały w danym sezonie.

Całość miała wyjątkową oprawę. Mecze opatrzone były komentarzem Marcina Krzemińskiego, honorowego prezesa PZBil. Natomiast nagrody finalistom wręczał prezes Polskiego Związku Bilardowego Grzegorz Kędzierski.

Przed nami finał rozgrywek Świętokrzyskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej. Odbędzie się on w Kieleckim Centrum Bilardowym 20 listopada. Tradycyjnie najlepsi zawodnicy w klasyfikacji indywidualnej zostaną uhonorowani pucharami i nagrodami rzeczowymi. Zostaną również wręczone puchary dla zespołów uczestniczących w szóstej edycji.

Rankingi po 5 kolejkach
      Kielce, 5 listopada 2012 r.

Finał ALiBi i ALiBi Pro
Jacek Adrianowicz i Mateusz Czyż najlepsi

28.10.2012 r. w niedzielne przedpołudnie o godzinie 10.00 trzynastu zawodników stanęło do walki o najwyższe podium jakże prestiżowego turnieju Alibi i Alibi Pro. Pierwsza runda zarówno w Alibi jak i Alibi Pro nie wyłaniała jednogłośnie faworytów niedzielnych zmagań. Ośmielę się nawet stwierdzić, iż faworyci właśnie w pierwszej rundzie zawiedli.

Na najniższym stopniu podium Alibi stanęli Kamil Dzirba i Marcin Lasia za co otrzymali pamiątkowe puchary i kamery internetowe. Drugie miejsce zajął Dariusz Sidło wzbogacając się o kolejne trofeum i zestaw głośników komputerowych. Najlepszym zawodnikiem tych rozgrywek okazał się Jacek Adrianowicz, który pokonał w finale właśnie Dariusza Sidło 5-3. Za zwycięstwo dostał puchar Mistrza Alibi i bezprzewodowy zestaw głośnomówiący do samochodu. Szczególne gratulacje składam właśnie Jackowi, który to po półrocznej przerwie pokazał dobry bilard pokonując na swojej drodze takich zawodników jak: Michał Śliwa, Krzysztof Głowacz czy Marcin Lasia. W nagrodę został On metodą awansu przeniesiony do grupy Alibi Pro, z czego jak mi sam powiedział nie jest zbyt zadowolony. Ja jeszcze raz gratuluję i życzę powodzenia wszystkim zawodnikom w kolejnej eliminacji.

W grupie Alibi Pro pomimo braku obecności trzech zawodników walka była również wyrównana. W finale spotkali się koledzy z jednej drużyny, Jan Niewęgłowski i Mateusz Czyż. W tym starciu lepszy okazał się Mateusz wygrywając 6-4. Otrzymał On puchar Mistrza Alibi Pro i zestaw głośnomówiący do samochodu. Jan za swoje zwycięstwo otrzymał upragniony zestaw głośników komputerowych z których na pewno na chwilę obecną cieszy się bardziej Paweł Styczeń. Na najniższym stopniu podium stanęli Piotr Maurycy i Marek Karlikowski, którzy poszerzyli swoje półki z trofeami o kolejny puchar i nagrodę rzeczową w postaci kamer internetowych.

Wszystkim zawodnikom serdecznie dziękuję za udział i zapraszam do zapisów do kolejnej eliminacji ( 9 bil) o czym poinformuję każdego odrębnym e-mailem.

Pozdrawiam – Łukasz Dzirba

      Kielce, 29 października 2012 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Biznesu - relacja z rewanżu I rundy play-off

Walka o mistrzostwo w Świętokrzyskiej Bilardowej Lidze Biznesu wkracza w decydującą fazę. W ostatni poniedziałek poznaliśmy zespoły, które awansowały do strefy medalowej. Są nimi drużyny: Kruk & Rad-Bud, ST Pool, Domgoss i Jędrzejów. Mecze rewanżowe rundy ćwierćfinałowej dostarczyły nam wielu emocji. Aż trzy z czterech spotkań zakończyło się wynikiem 8-7. Jednym z nich był pojedynek pomiędzy zespołami Domgoss i Noma-Visanti. Po zwycięstwie ekipy Noma-Visanti w pierwszym spotkaniu 8-7, tym razem o jedną partię lepszą okazała się drużyna Domgoss. O tym kogo zobaczymy w półfinałach miały zadecydować rzuty karne. W tym momencie gra o półfinał właściwie rozpoczęła się od nowa. Wszystko więc zależało od skuteczności jaką zaprezentują zawodnicy obu ekip. Bezkonkurencyjni okazali się Łukasz Dzirba (Domgoss) i Michał Kozłowski(Noma-Visanti). Jako jedyni zdobywali punkty dla swoich drużyn. Dzięki ich stuprocentowej skuteczności wynik remisowy spotkania utrzymywał się do ostatniej serii rzutów. Tutaj jako pierwszy rzut karny wykonywał zawodnik Noma-Visanti, Bartek Malczewski. Niestety jego uderzenie nie było celne. Swoją szansę natomiast wykorzystał Radek Ciosk, i to jego zespół mógł się cieszyć z awansu do półfinałów.

Kolejną ekipą, którą zobaczymy w półfinale jest drużyna Kruk & Rad-Bud. Wyeliminowanie z rozgrywek zespołu Cover można uznać za największą niespodziankę tej rundy. Za nim jednak to się stało byliśmy świadkami bardzo ciekawego spotkania. Zespół Cover po przegranym pierwszym spotkaniu, w meczu rewanżowym miał do odrobienia trzy punkty. Przez większość spotkania stroną przeważająca była ekipa Cover. Po trzech odmianach ekipa ta prowadziła już 7-3. Tylko jeden punkt dzielił drużynę Cover od udziału w półfinałach, o który miała się postarać para: Marcin Sołtyk, Tomasz Ostrowski. Tak się jednak nie stało. W pojedynku o ósmy punkt stroną przeważającą byli zawodnicy ekipy Kruk & Rad-Bud, Norbert Kwiecień i Piotr Maurycy. Trzy pierwsze partie wygrane przez tych zawodników zapewniły tej ekipie awans. Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem ekipy Cover 8-7, co nie zmienia faktu, że zespół ten żegna się z rozgrywkami. Zawodników reprezentujących zespól Cover zobaczymy jeszcze na Mistrzostwach Polski Biznesu w Dębicy gdzie staną przed szansą zdobycia medali w grach indywidualnych oraz w parach. Życzymy powodzenia.

W trzecim pojedynku ćwierćfinałowym drużyna ST Pool zmierzyła się z zespołem Nosan. Spotkanie to pod pewnym względem miało bardzo podobny przebieg do pierwszego meczu pomiędzy tymi zespołami. W obu pojedynkach, o końcowym wyniku zadecydowała skuteczna gra jednego zawodnika. W pierwszym był nim Jacek Surma, w drugim Marek Marcinkowski. Zawodnik ST Pool w meczu z Andrzejem Goczyńskim od stanu 1-5 wyprowadził swój zespół na prowadzenie 7-6. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem ekipy Jacka Surmy 8-7 dający awans do kolejnej fazy gier.

Czwartym zespołem, który zobaczymy w spotkaniach półfinałowych jest ekipa z Jędrzejowa. Dwukrotnie drużyna ta pokonała Contact O/K 8-2. Zespół z Jędrzejowa występująca w składzie: Wojtek Sajtyna, Bartek Bieńkowski i Paweł Zając pokazał grą na niezłym poziomie i z całą pewnością będzie się liczył w walce o tytuł mistrza ligi.

Półfinały zostaną rozegrane w dniach 12 i 19 listopada.

Wyniki I rundy
      Kielce, 25 października 2012 r.

Say No! to Doping. Zapraszamy na turniej

Zawody odbędą się w sobotę w Kieleckim Centrum Bilardowym. Początek o godzinie 11.00. Turniej ma charakter otwarty i może w nim wziąć udział każdy kto stawi sie na odprawę zawodników i dokona opłaty startowej w wysokości jedynych 10 zł.

Na zawodników czekają nagrody finansowe ufundowane przez Mak Marketing w wysokości 300 zł oraz dodatkowo drobne nagrody rzeczowe. Zwycięzca otrzyma 150 zł, drugi 100 a trzeci 50 zł. Co ważne w zawodach osoby, które walczą w rozgrywkach I i II ligi muszą dać ''fory'' swym rywalom jedną lub dwie partie a mecze rozgrywa się do trzech wygranych rozbić. Szykuje się więc wspaniała zabawa! Dyrektorem turnieju jest p. Marek Karlikowski.

Serdecznie zapraszamy!
      Kielce, 22 października 2012 r.

Robert Pasternak najlepszy w ostatnim turnieju

Za nami już ostatnia eliminacja Grand Prix Gór Świętokrzyskich Contact Cup 2012. Turniej kończący tegoroczny sezon rozegrany został w odmianę 9-bil i wyłonił 20 najlepszych zawodników rankingu. Tym razem najlepszym zawodnikiem eliminacji okazał się Robert Pasternak z drużyny Visanti Kolier.pl Kielce. Pokonał w finale przeciwnika, który regularnie bierze udział w turnieju rozgrywanym w Kieleckim Centrum Bilardowym - Dariusza Rogalę z Ostrowca Świętokrzyskiego. Pan Dariusz może poszczycić się coraz większymi osiągnięciami, jednak finał do którego doszedł w dniu dzisiejszym na pewno będzie dla Niego motywacją do dalszej gry i zdobywania kolejnych pucharów. Robert Pasternak zwany ''Pastą'' nie grał w wielu eliminacjach tegorocznego Contact Cup, jednak jego pierwszoligowe doświadczenie, mimo licznych forów dawanych przeciwnikom, zaprocentowało zwycięstwem w finale. W drodze do podium Robert pokonał kolegę z drużyny Visanti - Michała Kozłowskiego oraz innych zawodników z Kielc - Michała Kłusakiewicza i Łukasza Dzirba. W rundzie pucharowej nie zatrzymali go również Piotr Maurycy, Dariusz Sidło ani Karol Sobieraj. W dniu dzisiejszym wśród kolegów z Kielc ''Pasta'' był niezwyciężony.

Rozegrane zostały również mecze barażowe o wejście do turnieju Masters. Najlepszym okazał się Dariusz Nowicki z Ostrowca Świętokrzyskiego. Tym samym znamy już 22 osoby, które zagrają w wielkim finale. Do rozdania zostały dwa miejsca do dyspozycji Dyrektora Turnieju i Sponsora Generalnego. Już teraz zapraszamy na turniej Masters Grand Prix Gór Świętokrzyskich Contact Cup 2012, który rozegrany zostanie w grudniu 2012 lub styczniu 2013, Dokładną datę poznamy już wkrótce. Jednocześnie czekamy na Wasze uwagi i propozycje dotyczące rzogrywek w sezonie 2013.

Pełne wyniki 9 eliminacji Contact Cup 2012

Contact Cup 2012 - 9 eliminacja już na TVSPORTS.PL - retarnsmisja

Ranking Contact Cup 2012
      Kielce, 19 października 2012 r.

Finał ALiBi i ALiBi Pro
      Kielce, 19 października 2012 r.

''Galeria Echo gra w bilard'' - kolejna odsłona

We wtorek 23 października w Galerii Echo w Kielcach na sympatyków bilarda czeka wspaniała zabawa przy zielonym suknie. Na poziomie -1 w Amfiteatrze znów stanie stół bilardowy i zabrzmi dźwięk uderzających bil. Przy stole wreszcie zobaczymy Karola Skowerskiego - zwycięzcę World Pool Masters i wicemistrza świata par. Nie zabraknie oczywiście mistrzyni Europy i zwyciężczyni Pucharu Europy Kobiet - Katarzyny Wesołowskiej.

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy z naszymi mistrzami. W programie pokazy trików, bilardowe zabawy oraz możliwość rywalizacji z najlepszymi zawodnikami. Organizatorami imprezy są Galeria Echo oraz Świętokrzyskie Stowarzyszenie Bilardowe. Początek o godzinie 13:00


      Kielce, 19 października 2012 r.

Finał ALiBi i ALiBi Pro

Po dość długim czasie oczekiwania znamy już termin turnieju finałowego który odbędzie się 28.10.2012r. o godzinie 10.00 w Kieleckim Centrum Bilardowym. Poniżej przedstawiamy listę zawodników którzy zakwalifikowali się do rozgrywek finałowych. Zawodnicy proszeni są o potwierdzenie swojego udziału poprzez odesłanie e-mail`a zwrotnego na adres lukaszdzirba@gmail.com.

Alibi:
1. Krzysztof Głowacz
2. Kamil Dzirba
3. Marcin Lasia
4. Michał Śliwa
5. Dariusz Sidło
6. Janusz Dreziński
7. Paweł Laskowski – I miejsce dodatkowe z najlepszym bilansem zwycięstw i partii
8. Jacek Adrianowicz – II miejsce dodatkowe z najlepszym bilansem zwycięstw i partii

Alibi Pro:
1. Krzysztof Mysior
2. Mateusz Czyż
3. Paweł Styczeń
4. Marek Karlikowski
5. Jan Niewęgłowski
6. Piotr Maurycy
7. Grzegorz Nowak – I miejsce dodatkowe z najlepszym bilansem zwycięstw i partii
8. Wojciech Sajtyna – II miejsce dodatkowe z najlepszym bilansem zwycięstw i partii      Kielce, 19 października 2012 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Biznesu - relacja z I rundy play-off

Za nami pierwsze spotkania ćwierćfinałowe w rozgrywkach o tytuł Mistrza Ligi Biznesu. Poniedziałkowe mecze miały bardzo wyrównany przebieg. Dwa z czterech rozegranych w tym dniu pojedynków zakończyło się wynikiem 8-7. Wręcz sensacyjnie zakończyło się spotkanie pomiędzy Cover a Kruk & Rad-Bud. Zespół Krystiana Kruka pokonał najlepszy zespół ubiegłego sezonu, drużynę Cover 8-5.Przed rozpoczęciem meczu na taki wynik nikt by raczej nie postawiał, zważywszy na fakt, że ekipa Krystiana awansowała do rundy pucharowej z ostatniego miejsca. Po tradycyjnym uścisku dłoni, życzeniu powodzenia, punktualnie o godzinie 18.30 osiem zespołów przystąpiło do gry.

Spotkanie pomiędzy ekipami Cover i Kruk & Rad-Bud rozpoczęło się od meczu pomiędzy Tomkiem Ostrowskim z Norbertem Kwietniem. Rywalizacja w ''ósemkę'' zakończyła się zwycięstwem zawodnika Cover 3-1. W pozostałej części spotkania przy stole dominowali już tylko zawodnicy Kruk & Rad-Bud. W ''dziesiątkę'' skuteczną grą popisał się Piotr Maurycy, który 4-1 wygrał z Mirkiem Pirógiem. W pojedynku w 9-bil Adam Ściga pokonał Marcina Sołtyka 2-0 po którym zespół Krystiana prowadził już 7-4. W meczu o ósmy punkt pierwsza partia zakończyła się wygraną zawodników Cover; Tomka Ostrowskiego i Mirka Piróga. W następnej partii szczęście dopisało zawodnikom drużyny przeciwnej. Po skutecznym zagraniu kombinacyjnym wykonanym przez Norberta Kwietnia, zespół Kruk & Rad-Bud mógł się cieszyć ze zwycięstwa wynikiem 8-5.

Drugim bardzo ciekawym pojedynkiem tego wieczoru było spotkanie pomiędzy zespołami ST Pool i Nosan. W początkowej fazie gry pojedynek miał bardzo podobny przebieg jak wyżej opisany. Mecz rozpoczął się od zwycięstwa Grzegorza Nowaka z Pawłem Styczniem 3-0. W kolejnym pojedynku w 10-bil, zdecydowanie lepiej radził sobie zawodnik drużyny przeciwnej. Jacek Surma pokonał Andrzeja Goczyńskiego 5-1. Dzięki tak wysokiej wygranej zespół ST Pool objął prowadzenie 5-4. Spotkanie w odmianę 9-bil zakończyło się wynikiem remisowym 2-2, w którym dla zespołu ST Pool punkty zdobywał Marek Marcinkowski, a dla drużyny przeciwnej Marcin Misztal. W meczu decydującym o wyniku spotkania, pierwszą partię wygrał team Nosanu ( Grzegorz Nowak-Andrzej Goczyński), doprowadzając tym samym do remisu 7-7. W ostatniej partii spotkania po błędzie zawodników ekipy Nosanu na bili numer 3, pozostały układ został rozpracowany przez parę Jacek Surma – Paweł Styczeń, i mecz zakończył się zwycięstwem ST Pool 8-7.

Również takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie pomiędzy zespołami Noma-Visanti i Domgoss. Warto zaznaczyć, że było to najdłuższe spotkanie tego wieczoru, które trwało 4 godziny i 7 minut. Mecz rozpoczął się od zwycięstwa Włodka Biełojedowa z Przemkiem Cioskiem 3-2. W dwóch kolejnych pojedynkach prym przy stole wiedli bilardziści ekipy Domgoss. W odmianę 10-bil Łukasz Dzirba pokonał Michała Kozłowskiego 3-1, a w ''dziewiątkę'' Radek Ciosk, Bartka Malczewskiego 2-1. Po tym spotkaniu zespół Domgoss miał nad swymi rywalami przewagę trzech partii. W meczu ''par'' ekipę Noma-Visanti reprezentowali: Włodek Biełojedow i Rafał Wróblewski. Natomiast Domgoss, Kamil i Łukasz Dzirba. Był to bardzo szczęśliwy pojedynek dla zawodników Noma-Visanti. Zwycięstwo 3-0 to w zdecydowanej mierze efekt nieskutecznej gry ze strony ich rywali, którzy nie potrafili wykorzystać kilku dogodnych sytuacji do skończenia meczu. W ostatnim spotkaniu wieczoru zespół z Jędrzejowa pokonał Contact O/K 8-2.

Już w najbliższy poniedziałek (22 października) zostanie rozegrana runda rewanżowa. Po niej poznamy cztery zespoły, które zobaczymy w półfinałach. Na chwilę obecną największe szansę na awans do kolejnej fazy gier ma zespół z Jędrzejowa. Bardzo ciekawie zapowiadają się trzy pozostałe spotkania. Tutaj z całą pewnością walka toczyć się będzie do ostatniej partii. Tak więc czaka nas bardzo emocjonujący poniedziałkowy wieczór, na który już teraz zapraszamy wszystkich sympatyków rozgrywek ligi biznesu.

Wyniki I rundy      Kielce, 15 października 2012 r.

Grand Prix Gór Świętokrzyskich Contact Cup 2012
IX eliminacja już w niedzielę

Już w najbliższą niedzielę 21 października zapraszamy wszystkich sympatyków bilarda na ostatnią przed turniejem Masters eliminację Grand Prix Gór Świętokrzyskich Contact Cup 2012. W ostatnim turnieju zwyciężył Paweł Męderak z klubu Bila Tarnów. Liderem Rankingu natomiast jest jego klubowy kolega - Paweł Wiśniowski.
Z zawodów będzie przeprowadzona relacja wideo na stronie sportowej telewizji internetowej www.tvsports.pl
W naszym serwisie będzie można śledzić relację On-Line z wynikami.

Pula nagród 500zł
Zapisy w godzinach 9.00 - 9.30
Oficjalne otwarcie turnieju 10.00

Przypominamy wszystkim o regulaminowym stroju bilardowym, dyrektor turnieju ma prawo nie dopuścić zawodnika do zawodów w przypadku nieregulaminowego stroju.

UWAGA!
Na kibiców bilarda, którzy przybędą na zawody Grand Prix w niedzielę czeka niespodzianka. Zdradzimy tylko, że będzie ona związana z ogromnym sukcesem zawodnika Nosanu galeria Echo Kielce Karola Skowerskiego, który wygrał zawody World Pool Masters 2012.

Do zobaczenia

Aktulany Ranking Contact Cup      Kielce, 15 października 2012 r.

Nosan Galeria Echo bez straty punktu

W Kieleckim Centrum Bilardowym lider tabeli Nosan Galeria Echo Kielce podejmował gości z poznańskiego klubu Zakręcona Bila Poznań. Gospodarze w pierwszym spotkaniu kompletnie nie dali szans rywalom pokonując ich 4:0 a w małych punktach aż 40:8. Więcej emocji było w pojedynku rewanżowym. Przez pierwsze 20 minut Wielkopolanie stawiali solidny opór. Michał Berkec prowadził z Karolem Skowerskim 3:0 a Marcin Filusz z Michałem Turkowski już nawet 5:1. W tym samym czasie Szymon Duda rozgrywał wyrównany pojedynek z Tomkiem Kapłanem. W głowach kieleckich kibiców pojawiła się wizja remisu, co mogło w znacznym stopniu pokrzyżować plany dotyczące złotego medalu. Doświadczenie jednak wzięło górę i Nosan Galeria Echo ponownie zwyciężył 4:0. Mimo wszystko brawa dla Zakręconej Bili za wyrównany mecz w pierwszej fazie.

Niestey nie udał się wyjazd mecz Visant Kolier.pl Kielce do Tomaszowa Mazowieckiego. Duet Lipiński Dachy okazał się za mocny i dwukrotnie pokonał nasza drużynę: 4:0 i 3:1. Honorowy punkt w drugim spotkaniu zdobył Mateusz Stefańczyk, który pokonał Mariusza Skonecznego.

W tabeli ligowej nie zaszły żadne zmiany. Na prowadzeniu w dalszym ciągu Nosan Galeria Echo Kielce, na drugim miejscu Konsalnet Warszawa a na trzecim Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki. Patrząc na zestawienie par w ostatniej, dziewiątej kolejce, sprawa podziału medali wydaje się być już raczej jasna. Do złotego medalu kielczanom brakuje jednego zwycięstwa z Baribalem Lubin. Konsalnet i Lipiński Dachy prawdopodobnie rozegrają korespondencyjny pojedynek o srebro. Do II Ligi na pewno spada Green Club pool-bilard.pl Gdańsk. Dołączy do niego Zakręcona Bila lub Trefl Sopot. Poznaniacy będą mogli się jedynie przyglądać poczynaniom rywali, gdyż w grudniu czeka ich pauza. Trefl jednak za przeciwnika będzie miał silny Konsalnet.

      Kielce, 12 października 2012 r.

Polska Liga Bilardowa w KCB

W najbliższy weekend w Kieleckim Centrum Bilardowym rozegrane zostaną mecze w ramach rozgrywek Polskiej Ligi Biardowej.

W sobotę zobaczymy pojedynek 7 kolejki II Ligi pomiędzy QS Media Kielce a Oskarem Stalowa Wola. W klubie bilardowym Focus zagra natomiast ET Bilard Kielce z Ósemką Rzeszów.

Niedziela to oczywiście czas rozgrywek pierwszoligowców. Nosan Galeria Echo Kielce zagra z gośćmi z Poznania - klubem Zakręcona Bila. Visanti Kolier.pl wyjedzie do Tomaszowa aby spotkać się z Duetem Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki.

Serdecznie zpraszamy do kibicowania naszym drużynom. Początek zarówno pojedynków II jak i I Ligi o godzinie 12:00.

      Kielce, 12 października 2012 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Biznesu

Już w najbliższy poniedziałek (15 października), o godzinie 18.30 rozpocznie się pierwsza runda spotkań ćwierćfinałowych w rozgrywkach Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu. Zespół Cover zmierzy się z ekipą Kruk & Rad-Bud, ST Pool zagra z Nosanem, Noma-Visanti z Domgosem a drużyna z Jędrzejowa z Contactem O/K. Na tym etapie rozgrywek gra toczy się systemem mecz-rewanż.

Kolejne mecze ćwierćfinałowe zostaną rozegrane 22 października.

      Kielce, 9 października 2012 r.

Karol Skowerski wygrał Światowy Turniej Mistrzów!

To nieprawdopodobne co stało się w Kielcach. W zawodach WORLD POOL MASTERS z pulą nagród 66.000 $ najlepsi okazali się reprezentanci Polski. Zwycięzcą został zawodnik Nosanu Galeria Echo Kielce Karol Skowerski, który w finale pokonał Mateusza Śniegockiego (Konsalnet Warszawa) 8-6. Karol zagrał wspaniałe zawody i grał wręcz rewelacyjnie.

W drodze do finału pokonał kolejno:
Shane Van Boening 8-2 - pierwsza runda
Tony Drago 8-3 - druga runda
Nick Van den Berg 8-6 - półfinał

W zawodach wzięło udział 16 najlepszych zawodników z całego świata w tym sześciu mistrzów świata. Łączna pula nagród wynosiła 66.000 $. Z tego ''tortu'' aż 34.500 $ padło łupem naszych reprezentantów. Na piątej pozycji zakończył zawody bowiem Wojciech Szewczyk (wygrana 2.500 $) a na dziewiątej inny bilardzista Nosanu Galeria Echo Kielce - Radosław Babica (2.000 $ wygranej).

To największy sukces reprezentantów Polski na arenach międzynarodowych. Do tej pory największym osiągnięciem był tytuł wicemistrzów świata w parach wywalczony przed miesiącem na Filipinach. W składzie tym był Wojciech Szewczyk i... Karol Skowerski. Takiego sukcesu nie spodziewali się nawet najwięksi optymiści. Polacy tym samym potwierdzili, że stanowią już ścisłą światową czołówkę bilardzistów.

Trzydniowe zmaganie otrzymały również pochwały za wspaniałą organizację, która zaskoczyła wszystkich przybyłych na turniej.

Zawody będą retransmitowane do 18 krajów na trzech kontynentach. Zaskakujące jest tylko to, że do tej pory w tym składzie nie ma żadnej polskiej stacji. Zostaje mieć nadzieję że ten ogromny sukces da do myślenia tym bardziej, że jakość realizacji to światowa ekstraklasa.
      Kielce, października 2012 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Młodzieżowa - 4 turniej

Blisko siedemdziesięciu zawodników wzięło udział w czwartej kolejce rozgrywek młodzieżowej ligi bilardowej. Po ponad trzymiesięcznej przerwie mieliśmy okazję obserwować poczynania młodych bilardzistów tym razem w odmianę 8 bil. Cieszy fakt, że na turnieju pojawiła się spora grupa nowych zawodników, którzy rozpoczynają swoją przygodę z bilardem. Mamy nadzieję, że spodobała się im atmosfera zawodów zobaczymy ich na kolejnych turniejach. Była również okazja do złożenia gratulacji Panu Grzegorzowi Kędzierskiemu, któremu dzień wcześniej Walne Zgromadzenie PZBil powierzyło kierowanie związkiem na kolejne cztery lata.

Po siedmiu godzinach zmagań poznaliśmy finalistów w poszczególnych kategoriach. W grupie dziewcząt po raz trzeci w finale zobaczyliśmy Roksaną Siekierską (Żaczek Połaniec) i Agatą Sidło (Nosan Galeria Echo Kielce). Mecz zakończył się zwycięstwem zawodniczki z Połańca. Dzięki temu zwycięstwu Roksana ma na swoim koncie taką samą liczbę wygranych turniejów co Agata. Roksana dwukrotnie w odmianę 8 bil, a Agata w ''dziewiątkę''. Na najniższym stopniu podium stanęły: Dominika Rubinkiewicz (Orły Bodzentyn) i Weronika Klusek (Jeziorko). W grupie pupili po raz kolejny podium zdominowali zawodnicy z klubu Miłek Chotel Czerwony. Miejsce pierwsze zajął Jakub Jasiński. Na miejscu drugim zawody zakończył Mariusz Baran, a na trzecim Damian Dryja. Na tej samej pozycji został również sklasyfikowany reprezentant klubu z Jeziorka Filip Rola. W grupie juniorów „nie ma mocnych” na Dominika Wójcika. Czwarta wygrana zawodnika Nosanu Galeria Echo Kielce zdecydowanie przybliżyła go do zwycięstwa w klasyfikacji indywidualnej. Tym razem w meczu finałowym Dominik wygrał z Damianem Wereszczak (Żaczek Połaniec). Zawody na miejscu trzecim ukończyli: Sebastian Sobierajski (Żaczek Połaniec) i Wojtek Wójcik (UKS Kostomłoty).

Po czterech kolejkach ciekawie przedstawia się sytuacja w klasyfikacji drużynowej. Miejsce pierwsze zajmuje Nosan-Galeria Echo Kielce (87 pkt), który o 2 pkt. wyprzedza zespół z Miłka Chotel Czerwony. Na miejscu trzecim, UKS Żaczek Połaniec (77 pkt.).

Ostatnia kolejka nie przyniosła zmian w klasyfikacjach indywidualnych. W grupie dziewcząt liderką rankingu pozostaje Agata Sidło zawodniczka Nosanu Galeria Echo Kielce. Wśród juniorów z dużą przewagą punktową prowadzi kolega klubowy Agaty, Dominik Wójcik, a w grupie pupili Mariusz Baran (UKS Miłek Chotel Czerwony).

Piąta kolejka zostanie rozegrana w KCB 23 października. Wyniki klasyfikacji indywidualnej i drużynowej na stronie Ligi Młodzieżowej 2012.

      Kielce, 28 września 2012 r.

World Pool Masters - Kielce 2012

Wczoraj na dobre rozpoczęła się kampania promocyjna World Pool Masters - Kielce 2012. Ruszyła oficjalna strona gdzie został zaprezentowany film promocyjny. Spoty reklamujące zawody emitowane są również na trzech ogromnych ekranach w Kielcach. Swą akcję promocyjną rozpoczęły media. Stacje radiowe, gazety i TV będą organizowały konkursy w których do wygrania będą bilety na zawody. Jutro kampania ruszy również w największej Galerii Handlowej ''Galerii Echo'' na 22 ekranach LED pojawi się film promocyjny mistrzostw oraz staną banery informacyjne. W sobotę w mieście pojawi się natomiast kilkanaście banerów na największych skrzyżowaniach miasta. Wszystko to ma promować imprezę i przybliżyć mieszkańcom nasza dyscyplinę sportu.

Zapraszmy na oficjalną stronę World Pool Masters
      Kielce, 24 września 2012 r.

Relacja z IX kolejki Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu

Rozgrywki Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu wkroczyły w decydującą fazę. Zakończona w ostatni poniedziałek runda zasadnicza wyłoniła osiem drużyn, które zobaczymy w meczach ćwierćfinałowych. Z pierwszego miejsca awans do kolejnej fazy gier uzyskała ekipa Cover. Na kolejnych pozycjach znalazły się drużyny: Noma-Visanti, Jędrzejów, St Pool, Nosan, Contact O/K, Domgoss i Kruk &Rad-Bud.

Tak niesamowitego i zaciętego finiszu chyba nikt się nie spodziewał. W trzech na pięć spotkań padł wynik 8-7. W meczu na szczycie, którego stawką był fotel lidera, zobaczyliśmy zespół Cover i Noma-Visanti. Był to bez wątpienia mecz dwóch równorzędnych drużyn, które z całą pewnością będą się liczyć w walce o tytuł mistrza ligi. Spotkanie rozpoczęła para Michał Kozłowski - Tomasz Ostrowski. Z czterech rozegranych przez nich partii, trzy zostały zapisane na koncie zawodnika Noma–Visanti Michała Kozłowskiego. Dobrą skutecznością popisał się drugi zawodnik tego zespołu Bartek Malczewski, pokonując w „dziesiątkę” Marcina Sołtyka 2-1. Również mecz trzeciej pary zakończył się wygraną zawodnika tej drużyny (Włodek Biełojedow - Mirek Piróg 2-0), która przed pojedynkiem o „ósmy punkt” prowadziła 7-2. W ostatniej rozgrywce zespół Noma-Visanti reprezentowali Michał Kozłowski i Bartek Malczewski, a ekipę Cover Marcin Sołtyk i Tomasz Ostrowski. Przebieg tego spotkanie dobitnie pokazał, że warto grać do końca. Skuteczna gra oraz umiejętność wykorzystywania błędów popełnianych przez rywali pozwoliła zawodnikom Cover na zwycięstwo 8-7. Wygranie sześciu partii z rzędu to z całą pewnością niezły wyczyn. Obu zespołom gratulujemy dobrego i trzymającego do końca w napięciu spotkania. Oby takich spotkań było więcej... Bardzo podobny przebieg miało spotkanie pomiędzy zespołami Nosan i Becher. Dla ekipy Becher był to mecz o wszystko. Tylko zwycięstwo dawało tej ekipie awans do fazy pucharowej. Mecz rozpoczęli kapitanowie obu zespołów: Grzegorz Nowak (Nosan) i Mirek Głowacki (Becher). Rywalizacja w ”ósemkę” zakończyła się zwycięstwem zawodnika Nosanu 3-1. W odmianę 10 bil Andrzej Goczyński pokonał Roberta Stańczyka 2-0. Kolejny pojedynek, w „dziewiątkę” również zakończył się zwycięstwem zawodnika Nosanu, w którym Marcin Misztal pokonał Adama Kowalskiego 2-1. Wynik 7-2 dla ekipy Grzegorza Nowaka stawiał jego zespół w komfortowej sytuacji. W „spotkaniu par” zobaczyliśmy ze strony ekipy Nosanu Grzegorza Nowaka i Andrzeja Goczyńskiego. Natomiast Becher reprezentowali Mirek Głowacki i Robert Stańczyk. W tym pojedynku pomimo, że częściej przy stole widzieliśmy zawodników Nosanu to punkty zdobywane były przez ich rywali. Temperatura przy stole stawała się coraz bardziej gorąca po tym jak na tablicy wyników był remis 7-7. Oba teamy zdawały sobie sprawę z wagi ostatniej partii. Ta rozpoczęła się od rozbicia przez Grzegorza Nowaka, po którym żadna z bil nie znalazła się w łuzie. Przy stole zobaczyliśmy zawodników Bechera. Obaj zaprezentowali skuteczną grę wbijając bilę po bili aż do momenty gdy na stole pozostała tylko ósemka i dziewiątka. Niestety uderzenie Mirka Głowackiego zakończyło się wbiciem bili nr 8 razem z bilą białą i było już wiadome, że Nosan wygra to spotkanie. Trzecim pojedynkiem, który zakończył się wynikiem 8-7 był mecz pomiędzy ekipami Noma Visanti i Contactem O/K. Mecz dobrze rozpoczął się dla zespołu Noma-Visanti. Najpierw w odmianę 8 bil Bartosz Malczewski pokonał Darka Sidło 3-1. Kolejne punkty dla zespołu zdobył Michał Kozłowski pokonując Marka Karlikowskiego 2-0. W trzeciej parze zobaczyliśmy Włodka Biełojedowa i Krzysztofa Głowacza. Ta rywalizacja trwała ponad godzinę w absolutnym skupieniu i zakończyła się wygraną zawodnika Contactu O/K 4:2. W spotkaniu o ósmy punkt zespół Noma Visanti reprezentował Bartek Malczewski i Michał Kozłowski. Ekipa Contactu O/K wystąpiła w składzie: Darek Sidło, Marek Karlikowski. Mecz dobrze rozpoczął się dla tej pary. Skuteczna gra z ich strony pozwoliła na wyrównanie stanu meczu 7-7. Jednak w ostatniej partii prosty błąd pozbawił ten zespół wygranej, a z zwycięstwa mogli się cieszyć zawodnicy Noma-Visanti. W pozostałych meczach drużyna ST Pool wygrała z TVP Kielce 8-5, a zespół Cover pokonała ekipę Kruk & Rad-Bud 8-2.

Po rundzie zasadniczej w klasyfikacji indywidualnej prowadzi Mirosław Piróg (Cover), który zgromadził 17 pkt. Miejsce drugie zajmuje Bartosz Malczewski (Noma-Visanti) – 16 pkt, a na miejscu trzecim został sklasyfikowany Marcin Sołtyk (Cover) – 15 pkt. Z rozgrywkami żegnają się ekipy Becher i TVP Kielce, którym dziękujemy za udział.

Pojedynki ćwierćfinałowe odbędą się w dniach 15 oraz 22 października. Zespół Cover zmierzy się ekipą Kruk & Rad- Bud, Noma-Visanti zagra Domgoss, Jędrzejów z Contact O/K, a ST Pool z Nosanem.

Wyniki oraz aktualna tabela »TUTAJ«
      Kielce, 17 września 2012 r.

World Pool Masters

Znamy już pełną listę uczestników turnieju mistrzów, który w dniach 5-7 października odbędzie się w kieleckiej hali sportowej przy ul. Bocznej. W zawodach zobaczymy szesnastu zawodników reprezentujących 11 państw z trzech kontynentów. Listę otwiera obrońca tytułu z ubiegłego roku i dwukrotny mistrz świata Ralf Souquet z Niemiec. Dwoma złotymi medalami może poszczycić się lider światowego rankingu Darren Appleton z Anglii. Tytuły najlepszych zawodników globu zdobywali również kolejni uczestnicy Alex Pagulayan z Kanady oraz Dennis Orcollo z Filipin. Chiny reprezentować będzie wicemistrz świata i dwukrotny zwycięzca World Cup of Pool Li Hewen. Nie zabraknie oczywiście drużynowego mistrza świata Ko Pin-yi z Tajwanu. Stany Zjednoczone reprezentować będzie zwycięzca US Open Shane Van Boening. Wśród uczestników zobaczymy jeszcze Raja Hundala z Indii, Tony Drago z Malty oraz Nicka Van den Berga z Holandii. Listę zagranicznych uczestników zamyka dwukrotna mistrzyni świata kobiet Kelly Fisher z Anglii. W gronie tym jest również czterech reprezentantów Polski. Aktualni wicemistrzowie świata w parach Karol Skowerski (Nosan Galeria Echo Kielce) i Wojciech Szewczyk (Konsalnet Warszawa) oraz drużynowy mistrz Europy Radosław Babica z Nosanu Galeria Echo Kielce i pięciokrotny mistrz Polski Mateusz Śniegocki z Konsalnetu Warszawa.

Dostępne są już w sprzedaży bilety na imprezę. Więcej informacji można uzyskać w Kieleckim Centrum Bilardowym - Plac Moniuszki 2b (budynek Kieleckiego Centrum Kultury) tel.: (041) 343-18-27, kom.: 728-105-361. Koszt biletu wynosi jedyne 20 zł i obejmuje wejście na wszystkie mecze trzydniowych zmagań.
      Kielce, 17 września 2012 r.

Galeria Echo po raz kolejny gościła Mistrzynie Europy

W ostatnią sobotę po raz kolejny gościliśmy w Galerii Echo. Od godz. 13:00 aż do wieczora ustawiały się kolejki chętnych do gry z mistrzyniami Europy Kasią Wesołowską i Oliwia Czupryńską. Niektórzy zatrzymali się koło stołu przy okazji zakupów, inni przyszli do Galerii specjalnie z okazji organizowanej przez nas akcji. Przeciwnicy, pomimo wielu chęci, musieli uznać wyższość naszych mistrzyń. Mimo wszystko cieszyli się z możliwości skrzyżowania kijów z takimi gwiazdami. Był jeden wyjątek. Mecz z Kasią Wesołowską wygrała Paula, która pojawiła się tego dnia przy stole. Zapytana, jak udało jej się ograć mistrzynię, zdradziła, że stało się tak dzięki lekcjom, które wcześniej udzieliła jej… Kasia. Cieszyła nas liczna widownia, śledząca rozgrywki dziewczyn, oraz ciągła kolejka odważnych pasjonatów bilarda, którzy z uśmiechem stawiali czoła dziewczynom. Nikt nie odchodził od stołu z pustymi rękoma. Każdy gracz, prócz uścisku dłoni Kasi i Oliwii, otrzymywał od nas prezent - brelok, oraz kupon, który wziął udział w losowaniu specjalnych nagród. Wśród wszystkich uczestników rozlosowano specjalne nagrody ufundowane przez Kieleckie Centrum Bilardowe, MK BOWLING oraz Why NOT HOLIDAYS.

Swoją obecnością zaszczycili nas także Pan Marek Karlikowski, dający nauki gry najmłodszym graczom, Pan Edward Janaszek - doskonały bilardzista i jeszcze lepszy aktor, i Bartosz Rozwadowski - wicemistrz Polski. Wszystkim znanym i nieznanym bardzo dziękujemy za przybycie. Sporych emocji dostarczył nam turniej "we bijaniu bil na czas". Absolutny rekord ustanowiła Katarzyna Wesolowska, która uporała się z zadaniem w 15 sekund! Kasia jednak była poza konkursem, a do walki o tytuł "mistrza szybkości" stanęło 15 odważnych. Walka była niezwykle zacięta, emocji sporo, każdy starał się wypaść jak najlepiej, ale bile czasem nie podążały za intencjami graczy. Mistrza we wbijaniu bil na czas wyłoniła II runda, w której zwycięzcą został Michał Adamczyk - 20,70 sek. Tomasz Gola z czasem 22,23 sekund uzyskał tytuł wicemistrza. Pozostałe miejsca zajęli:
3. Kamil Piwowar 23,09 sek
4. Karol Kedzierski 23,60 sek
5. Dawid Korbel z czasem 24,81 sek

Dzielnym uczestnikom jeszcze raz serdecznie gratulujemy! Już dzisiaj zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się 16 października (wtorek).      Kielce, 13 września 2012 r.

Polska Liga Bilardowa

W nabliższy weekend w Kieleckim Centrum Bilardowym czekają nas emocje w Polskiej Lidze Bilardowej. W sobotę rozegrana zostanie szósta kolejka II Ligi. W KCB odbędą się derby TVsports.pl Visanti - QS Media Kielce. Nosan Galeria Echo II Kielce wyjedzie natomiast na spotkanie do Tarnowa.

W niedzielę odbędzie się 7 kolejka ekstraklasy. Lider tabeli Nosan Galeria Echo Kielce pauzuje, swój mecz natomiast rozegra Visanti Kolier.pl. Przeciwnikiem będzie Konsalnet Warszawa. Początek rywalizacji o godzinie 12:00.

Zapraszmy wszystkich chętnych do kibicowania naszym drużynom!

Relacja on-line z rozgrywek ligowych będzie dostępna na stronach Polskiego Związku Bilardowego


      Kielce, 12 września 2012 r.

Zagraj w bilard z mistrzyniami Europy

W sobotę 15 września w Galerii Echo w Kielcach na sympatyków bilarda czeka wspaniała zabawa przy zielonym suknie. Na poziomie -1 w Amfiteatrze znów stanie stół bilardowy i zabrzmi dźwięk uderzających bil. Przy stole zobaczymy jednych z najlepszych bilardzistów w Europie i Polsce. Będzie więc można zobaczyć w akcji m.in. nasze ''złotka'' czyli Oliwię Czupryńską i Katarzynę Wesołowską, które w marcu zdobyły złoty medal Drużynowych Mistrzostw Europy.

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy z naszymi mistrzyniami. W programie pokazy trików, bilardowe zabawy oraz możliwość rywalizacji z najlepszymi zawodnikami. Organizatorami imprezy są Galeria Echo oraz Świętokrzyskie Stowarzyszenie Bilardowe. Początek o godzinie 13:00


      Kielce, 12 września 2012 r.

Karol Skowerski wicemistrzem świata!

Dwuosobowa reprezentacja Polski w składzie Karol Skowerski (Nosan Galeria Echo Kielce) i Wojciech Szewczyk (Konsalnet Warszawa) zdobyła srebrne medale podczas Mistrzostw świata w parach - World Cup o Pool - które w niedzielę zakończyły się w stolicy Filipin, Manili. Dla polskiego sportu bilardowego jest to historyczny wynik. Jak dotąd jeszcze nikomu nie udało się zdobyć medalu w mistrzostwach świata w kategorii mężczyzn. Karol i Wojtek otworzyli więc kolejny rozdział w historii Polskiego Związku Bilardowego.

Reprezentacja Polski start w zawodach rozpoczęła od zwycięstwa nad reprezentacją Australii. Następnie pokonaliśmy Holendrów a w meczu o medal odprawiliśmy z kwitkiem Włóchów. W półfinale nasi zmierzyli się z Tajwańczykami. Pojedynek od początku kontrolowali Polacy. Kilka partii "z kija" oraz skrupulatnie wykorzystywany każdy błąd rywali pozwolił na pewne zwycięstwo i awans do finału. Tutaj czekali już Finowie, którzy po dramatycznym boju pokonali we wcześniejszym półfinale Stany Zjenoczone.

Mecz finałowy rozpoczął się od prowadzenia naszego zespołu 3:1. Potem kolejne trzy partie zdobył Fiński debel i wyszedł na prowadzenie 4:3. Po kilkunastu minutach było już 5:5. Kolejne dwie zwycięskie partie dały nam prowadzenie 7:5. Niestety znów dobra odpowiedź Finów i kolejny remis, tym razem 7:7. Następne rozbicie dla Polski i prowadzimy 8:7. Kolejne trzy partie wygrali jednak rywale i to oni wznieśli w górę wspaniały puchar za tytuł mistrza świata. Nasi natomiast otrzymali srebrne medale i owację od tysięcy osób oglądających pojedynek finałowy. Byli bowiem największą sensacją turnieju. Mało kto (chyba oprócz samego Wojtka i Karola) spodziewał się ich w finale.

Skowerski i Szewczyk za swój występ otrzymali czek na 30.000 $ (blisko 100.000 zł) co jest największą wygraną w historii polskiego bilarda. Zwycięzcy wzbogacili swe konto o 60.000 $. Tak więc pojedynek finałowy toczył się o bagatela... 100.000 złotych.

Zapraszamy do oglądania bogatej galerii zdjęć z turnieju:

- Galeria foto - 5 września
- Galeria foto - 6 września
- Galeria foto - 7 września
- Galeria foto - 8 września
- Galeria foto - 9 września - dzień finałów

      Kielce, 12 września 2012 r.

Paweł Męderak zwyciężył w Memoriale Szczepana Różyckiego

Pierwsza powakacyjna runda Contact Cup znana wszystkim pod nazwą Grand Prix Gór Świętokrzyskich, to od czterech lat Memoriał Szczepana Różyckiego. Kim był ten młody człowiek, który uśmiecha się serdecznie ze zdjęć i którego już z nami nie ma? Wiemy że zginął tragicznie, potrącony przez pijanego kierowcę i to że jego śmierć przyczyniła się do zainicjowania akcji ''Pijany kierowca zabił mojego przyjaciela''. A jaki był, co lubił, a czego unikał? Skoro co rok poświęcony jest ku jego pamięci turniej, musiał być człowiek niezwykłym. I był. Potwierdziło to dziś w swych wspomnieniach, kilku przyjaciół Szczepana i jego Mama, która wraz z mężem odwiedziła nasz klub.

Oto co powiedziała o swoim synu:
''Szybki, zabiegany, ale człowiek dusza. Czasem zasypiał tam gdzie siedział. Jego pasją był sport i ludzie, był chłopakiem z charyzmą na którego zawsze można było liczyć. Nigdy nie pokazywał innym, że się czymś martwi, wiedziałam o tym tylko ja. Uwielbiała zwierzęta. Był bardzo rodzinny; jego rodzeństwo do dziś nie może pogodzić się z mówieniem o bracie w czasie przeszłym. Bardzo boli to, że po winnym śmierci Szczepana nie było widać żadnej skruchy. Poruszył mnie szczególnie wpis na jednym z portali społecznościowych, człowieka któremu Szczepan pomógł przy popsutym nagle samochodzie. Tyle samochodów przejechało obojętnie. Zatrzymał się tylko on jeden. W zeszłym roku, w trzecią rocznicę śmierci na grobie Syna wciąż było mnóstwo świeczek. Ta ciągła pamięć o czymś świadczy...''

Radek Ciosk
''Szczepan założył pierwszy ‘normalny’ klub bilardowy w Kielcach. Taki dla wszystkich, ze wspaniałą atmosferą, właściwą takiemu miejscu. Był też założycielem drugoligowej drużyny bilardowej ‘Karakal’. Kochał sport, a szczególnie bilard. Ulubiona potrawa: ziemniaki- schabowy-mizeria, gdziekolwiek byliśmy, niezmiennie zamawiał ten zestaw. Szczepan uwielbiał czekoladę i zawsze miał ją ze sobą. Wyjątkowy człowiek, otwarty, który potrafił z każdym rozmawiać. Naprawdę fajny gość. Umiał budować wokół siebie wiele rzeczy. Szczepan nie lubił pić alkoholu, paradoksalnie zabił go pijany. Po śmierci Szczepana chcieliśmy coś zrobić, stąd akcja ‘Pijany kierowca zabił mojego przyjaciela’, która piętnuje siadanie za kierownicą po wypiciu alkoholu. Może komuś to pomogło?”

Marek Marcinkowski
''Bardzo wesoły, bardzo pomocny. Lubił szydzić z kolegów w sensie pozytywnym. Dziewczyny za nim szalały. Gdzie się pojawiał, zostawiał pozytywną energię. Był zaradny i rozsądny. Często graliśmy w bilard w Jego klubie, a wcześniej na stole ustawionym na basenie na Krakowskiej rogatce. Był najlepszy w grupie totalnych amatorów. Odnosił sukcesy w lekkoatletyce, ale sprawdzał się w wielu dyscyplinach. Nie można Go zapomnieć.”

Grzegorz Nowak
''Szczepan miał w sobie trochę ognia i trochę wody. Rozpędzony w życiu, a zarazem mądry i spokojny. W tym wszystkim był bardzo uczciwy, dobry i skromny.''

Takim zapamiętali go najbliżsi i tą pamięć przekazują innym. Dziś była ona szczególnie żywa.

Do walki o dzisiejszy puchar stanęło 45 „śmiałków” z różnych części Polski. Od 10 rano w klubie toczyły się zacięte rozgrywki między zdeterminowanymi uczestnikami turnieju. W pierwszej fazie rozgrywek wiele emocji wzbudził także oglądany w telewizji finałowy mecz naszej reprezentacji Karol Skowerski – Wojciech Szewczyk w finale World Cup of Pool czyli mistrzostw świata par narodowych rozgrywanych w Manili na Filipinach. Polacy wicemistrzami świata! Do półfinału Grand Prix przeszła czwórka najlepszych zawodników: Agata Sidło, Karol Sobieraj, Paweł Męderak i Maciej Życiński. Pomiędzy rozgrywkami uczczono pamięć tragicznie zmarłego cztery lata temu kolegi piosenką „Modlitwa za Szczepana” wysłuchaną przez wszystkich w wielkim skupieniu, a zaśpiewaną przez Ziemowita Janaszka. Półfinały wyłoniły najlepszych graczy. Okazali się nimi P. Męderek i M. Życiński. Ich wyrównany pojedynek ''na kije'' zakończył się zwycięstwem Pawła Męderaka z Tarnowa wynikiem 4:2. Serdecznie gratulujemy. Prócz wielkiej satysfakcji z wygranej, zwycięzca otrzymał nowoczesną kuchenkę mikrofalową ufundowaną przez firmę Domgoss, którą reprezentował Radosław Ciosk. Choć turniej zakończył się po godzinie 20, do końca została grupka dzielnych kibiców dopingujących dziś najlepszych.

Galeria zdjęć - Memoriał Szczepana Różyckiego 2012

Wyniki - Memoriał Szczepana Różyckiego 2012

      Kielce, 8 września 2012 r.

Memoriał Szczepana Różyckiego
Grand Prix Gór Swiętokrzyskich w Bilard - 9 września 2012

Już cztery lata minęły od tragicznej śmierci Szczepana. W ostatni weekend wakacji 26 sierpnia 2008 roku pijany kierowca potrącił jadącego na skuterze naszego przyjaciela, który na skutek ciężkich obrażeń zmarł. Aby uczcić jego pamięć, tradycyjnie już pierwszy po wakacjach turniej Grand Prix Gór Świętokrzyskich w Pool Bilard będzie nosił nazwę: "Memoriał Szczepana Różyckiego". Wszyscy pamiętamy, że to właśnie w klubie u Szczepana w "Karakalu" rozgrywaliśmy pierwsze zawody cyklu Grand Prix. Pamiętamy go jako uśmiechniętego i radosnego kolegę, emanował niezwykłą energią i ciepłem, budził sympatię od pierwszego kontaktu i był powszechnie lubiany. Dla wielu był autorytetem i oparciem. Dzis miałby 32 lata.

Memoriał Szczepana Różyckiego odbędzie się 9 września. Firma DOMGOSS S.A. przygotowała dla najlepszych wspaniałe nagrody.


Zapisy do turnieju 9.00 - 9.30
Oficjalne otwarcie turnieju 10.00

Nagrody rzeczowe o wartości 1.000 zl
I miejsce -nagroda od firmy DOMGOSS + puchar
II miejsce - -nagroda od firmy DOMGOSS + puchar
III miejsca - -nagroda od firmy DOMGOSS + puchar
V miejsca - puchary


Relacja livescore

Relacja livestream
      Kielce, 8 września 2012 r.

BILARDOWY ROK SZKOLNY ROZPOCZĘTY W GALERII ECHO Z TYSIĄCAMI WIDZÓW I MISTRZYNIAMI EUROPY

Dla wielu tegoroczny 1 września nie będzie kojarzył sie jak to zwykle z rozpoczęciem szkoły, a z początkiem przygody z bilardem. W miniona sobotę w Galerii Echo tysiące osób miało okazje nie tylko zobaczyć, ale i spróbować gry w bilard z najlepszymi. Zawodniczki NOSANU GALERII ECHO Kielce - Oliwia Czuprynska i Kasia Wesołowska - tegoroczne Mistrzynie Europy, z wielka cierpliwością i zaangażowaniem instruowały chętnych, jak radzić sobie z kijem i bilami. Jednym szło dobrzej, drugim jeszcze lepiej, wszyscy jednak byli bardzo zadowoleni, a dodatkowo każdy otrzymał nagrodę - brelok bilardowy. Wszyscy wzięli również udział w losowaniu wspaniałych nagród. Darmowych karnetów na grę w kręgle w MK BOWLING i na przepyszne obiady w restauracji YUMMY. Niemała frajdę miały również dzieci, które przy drugim, mniejszym stole bilardowym dostawały wskazówki gry od instruktorów - Edwarda Janaszka i Marka Karlikowskiego. Chętnych nie brakowało. Niektórzy z entuzjazmem zadeklarowali swą obecność na szkółce bilardowej, która już od września rusza w Kieleckim Centrum Bilardowym. Cała akcja propagująca grę w bilarda spotkała sie z dużym zainteresowaniem klientów Galerii Echo. Świadczyły o tym nie tylko setki rozdanych gadżetów, kolejka do gry z mistrzyniami i tłumy oglądających, ale także fakt, że całość zakończyła sie dużo później, niż przewidywano. Na zakończenie wylosowano kilkadziesiąt dodatkowych nagród, które trafiły do rąk zadowolonych debiutantów. Ze zwycięzcami, którzy nie byli obecni na losowaniu skontaktujemy się wkrótce telefonicznie. Jesteśmy przekonani, że te godziny w Galerii Echo zjednało nam nowych miłośników bilarda i były wspaniałą promocją bilarda oraz stanowiły ciekawe urozmaicenie dla klientów Galerii. Kolejne spotkanie z bilardem i naszymi mistrzyniami już 15 września w sobotę, na które już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

Galeria zdjęć z imprezy


      Kielce, 30 sierpnia 2012 r.

I Polska Liga Bilardowa
Sześć punktów Nosanu Galera Echo!
Kielczanie z dużymi szansmi na złoty medal!

Drużyna Nosanu Galeria Echo Kielce awansem rozegrała wczoraj mecz w ramach 6 kolejki I Polskiej Ligi Bilardowej. Nasi zawodnicy wyjechali do Sokółki gdzie zmierzyli się z miejscowym Metal Fachem LP. Aby poważnie myśleć o tytule mistrza Polski, Kielczanie musieli zainkasować komplet 6 punktów. Swój trudny plan wykonali w stu procentach i w meczu dwukrotnie padł wynik 3:1 dla naszych!

W pierwszym spotkaniu swój pojedynek przegrał tylko Tomasz Kapłan, który mimo prowadzenia 7:0, rzegrał 9:10 z Konradem Piekarskim. Świetnie spisała się natomiast pozostała nasza trójka i po zwycięstwach Karola Skowerskiego nad Piotrek Kudlikiem, Radka Babicy nad Markiem Kudlikiem i Bartosza Rozwadowskiego nad Krystianem Piekarskim na konto Nosanu Galeria Echo powędrowało 3 punkty. Taki sam wynik padł w pojedynku rewanżowym. Tym razem Kielczanie wyszli na prowadzenie 3:0 i ostatni mecz pomiędzy Radkiem Babicą a Markiem Kudlikiem nie miał już większego znaczenia. Bilardzista gospodarzy wynikiem 10:9 ustalił końcowy rezultat na 3:1.

Tabela I Ligi po 6 kolejce

Poz. Drużyna Mecze Punkty Małe
1Nosan - Galeria Echo Kielce123035:13
2DSB Zagłębie Baribal Lubin81923:9
3Metal Fach LP Sokółka101625:15
4Konsalnet Warszawa81621:11
5Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki81519:13
6Visanti Kolier.pl Kielce81213:19
7Zakręcona Bila Poznań101118:22
8Trefl Sopot1039:31
9Green Club pool-bilard.pl Gdańsk1005:35


W tak dobrej sytuacji Kielczanie nie byli od pięciu lat. Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek w najgorszym wypadku będą mieć 5 punktów przewagi nad rywalami i jeśli w swoich ostatnich dwóch pojedynkach zdobędą komplet punktów, tytuł drużynowego mistrza Polski po czterech latach przerwy ponownie powróci do Kielc. W najbliższej kolejce naszą drużynę czeka pauza. Ostatnimi rywalami będzie Zakręcona Bila Poznań oraz DSB Zagłębie Baribal Lubin.

      Kielce, 30 sierpnia 2012 r.

Zagraj w bilard z mistrzyniami Europy

W sobotę 1 września w Galerii Echo w Kielcach na sympatyków bilarda czeka wspaniała zabawa przy zielonym suknie. Na poziomie -1 w Amfiteatrze znów stanie stół bilardowy i zabrzmi dźwięk uderzających bil. Przy stole zobaczymy jednych z najlepszych bilardzistów w Europie i Polsce. Będzie więc można zobaczyć w akcji m.in. nasze ''złotka'' czyli Oliwię Czupryńską i Katarzynę Wesołowską, które w marcu zdobyły złoty medal Drużynowych Mistrzostw Europy.

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy z naszymi mistrzyniami. W programie pokazy trików, bilardowe zabawy oraz możliwość rywalizacji z najlepszymi zawodnikami. Organizatorami imprezy są Galeria Echo oraz Świętokrzyskie Stowarzyszenie Bilardowe.

      Kielce, 30 sierpnia 2012 r.

Grand Prix Polski WiK Pol Tour
Dwójka z Nosanu Galeria Echo na podium

Zawodnik Konsalnetu Warszawa Maetusz Śniegocki został tegorocznym Mistrzem Gdańska. W finale pokonał reprezentującego Nosan Galeria Echo Kielce Tomasza Kapłana 6:3. Na najniższym stopniu stanął kolega klubowy Tomka Radosław Babica oraz sprawca największej niespodzianki Jerzy Regieli z Pino Dębica.

W piątej edycji Grand Prix Polski zagrali jeszcze Karol Skowerski, Bartosz Rozwadowski, Daniel Macioł, Michał Turkowski i Kasia Wesołowska. Do ćwierćfinału dotarł Daniel Macioł. Skowerski sklasyfikowany został na 9. a Turkowski na 17. miejscu.

Po zawodach w Gdańsku na prowadzeniu w rankingu umocnił się Mateusz Śniegocki przed Tomaszem Kapłanem. Na trzecim miejscu pozostał Radek Babica a na czwartym Karol Skowerski, który dzieli tę pozycję z Wojtkiem Szewczykiem.

      Kielce, 30 sierpnia 2012 r.

Bilard Sport Amator Challenge 2012 - piąta eliminacja

Ostatni, piąty turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski Amatorów odbędzie się w niedzielę 2 września o godzinie 12:00 oczywiście w Kieleckim Centrum Bilardowym - Plac Moniuszki 2B. Gramy w odmianę 8-bil (min do 4 wygranych partii systemem podwójnej przegranej).

Zapisy od 11:00 do 12:00.
Wpisowe: 20 PLN
Rozpoczęcie gier: 12:00

Aktulany ranking eliminacji Bilard Sport Amator Challenge - Kieleckie Centrum Bilardowe      Kielce, 20 sierpnia 2012 r.

Katarzyna Wesołowska wygrała kobiecy Euro Tour!

Ogromnym sukcesem zakończył się start Katarzyny Wesołowskiej w czwartych tegorocznych zawodach Pucharu Europy Kobiet w Pool Bilard. Zawodniczka Nosanu Galeria Echo Kielce nie miała sobie równych i wywalczyła w Brandenburgi złoty medal. W pojedynku finałowym pokonała po bardzo dobrym spotkaniu liderkę rankingu Europy, Szwedkę Karoline Ross 6:2. Sam finał przebiegał pod dyktando naszej reprezentantki. Najtrudniejszy mecz rozegrała w półfinale z Anną Gradisnik (Słowenia) z która wygrała 6:4.

Brandenburg jest bardzo szczęśliwym miejscem dla reprezentantów Polski w bilardzie. Przypomnijmy, że dwa lata temu pierwszy złoty medal dla Polski w mistrzostwach Europy mężczyzn wywalczył Tomasz Kapłan. Zaledwie dwa tygodnie temu w tej samej hali swój pierwszy złoty medal w mistrzostwach Europy juniorek wywalczyła koleżanka klubowa Kasi - Oliwia Czupryńska.

      Kielce, 14 sierpnia 2012 r.

Uwaga - PRACA!

Klub Mistrzów Polski - Świętokrzyskie Stowarzyszenie Bilardowe zatrudni pracownika do którego obowiązków będzie należeć m.in.:
- menedżerstwo Kieleckiego Centrum Bilardowego,
- prowadzenie turniejów sportowych,
- obsługa medialna zawodów bilardowych,
- prowadzenie relacji telewizyjnych.

Gwarantujemy:
- przeszkolenie w zakresie prowadzenia turniejów, obsługi medialnej, przepisów i pracy w telewizji,
- możliwość wyjazdu na zawody w kraju i za granicą,


UWAGA !!!!!!!!!!!!! - STUDENCI MILE WIDZIANI - SZCZEGÓLNIE MAJĄCY WOLNE WEEKENDY !!!!!
Kontakt: p. Grzegorz Kędzierski - 608-368-683

      Kielce, 13 sierpnia 2012 r.

Babica i Kapłan wygrali w Kijowie

Duet Nosanu Galeria Echo Kielce - Radosław Babica i Tomasz Kapłan zwyciężyli w turnieju EBC Team Cup rozegranym na Ukrainie. W finale dwójka najbardziej utytułowanych polskich bilardzistów pokonała duet Karol Skowerski (Nosan-Galeria Echo Kielce) – Wojciech Szewczyk (Konsalnet Warszawa) 9:4. Najcięższy pojedynek Babica – Kapłan zagrali z rosyjską parą Konstantin Stiepanow - Siergiej Nikitin. Nasi wygrali 9:8, ale dzięki dużej pomyłce Nikitina i przypadkowemu wbiciu bil po skoku w wykonaniu Kapłana. Rosjanie przegrali także mecz o 3 miejsce 4:9 z parą ukraińską Artion Koshevoy - Vitaly Pastura. Dla dwójki Skowerski-Szewczyk był to ostatni sprawdzian przed mistrzostwami świata par. Polacy w World Cup of Pool zagrają na Filipinach na początku września.

W EBC Team Cup wystartowały jeszcze dwa polskie składy. Duet Metal Fachu LP Sokółka - Konrad i Krystian Piekarscy - zakończył zawody na 5 pozycji. Kielecka para Michał Turkowski - Bartosz Rozwadowski zajęła 7 miejsce.

Pierwszego dnia pojedynki rozgrywano w klubie Weekend a drugiego w centrum handlowym Sky Mall. Podczas turnieju promowano akcję Say No! To Doping kreowaną przez Światową Agencję Antydopingową (WADA) i Światową Konfederację Sportów Bilardowych (WCBS).


      Kielce, 26 lipca 2012 r.

Kasia "barmanka" najlepsza!!!

W dniu wczorajszym został rozegrany piąty turniej wakacyjnego cyklu Sobieski Cup'12. Do grona zwycięzców dołączyła Katarzyna Kos, która w pojedynku finałowym zwyciężyła Kamila Prota. Na wysokim 3 miejscu zawody zakończyli Michał Kłusakiewicz oraz Michał Kozłowski.

Kasia to druga, po Judycie, kobieta która wygrała tegoroczny turniej eliminacyjny. Nasze "barmanki" mają po jednym zwycięstwie w tym sezonie, ciekawe która wygra w tej rywalizacji.

Już dziś zapraszamy na szósty turniej wakacyjnego cyklu Sobieski Cup'12.
Na wszystkich czeka: świętna zabawa, kiełbaski z grila, promocyjne ceny na Drink Polonia 5zł oraz na 40ml przezroczystego płynu od Sobieskiego w cenie 3zł
Start 20:00
Wpisowe 5zł
15.08.2012

Aktualny Ranking.      Kielce, 8 sierpnia 2012 r.

EBC Team Cup - Ukraina

W najbliższy weekend Europen Billiard Council zorganizuje kolejny turniej promujący sport bilardowy. Po EBC Mixed Cup w Kielcach, gdzie rywalizowały pary mieszane, teraz w Kijowie odbędzie się turniej dla par męskich.

W EBC Team Cup wystartuje ośmiu Polaków, z czego pięciu to zawodnicy Nosanu Galeria Echo Kielce. W pierwszej naszej parze zagrają Radosław Babica i Tomasz Kapłan a w drugiej Michał Turkowski i Bartosz Rozwadowski. Karol Skowerski za partnera będzie miał bilardzistę Konsalnetu Warszawa – Wojtka Szewczyka. Dla tej dwójki będzie to pierwszy i zarazem ostatni wspólny start i sprawdzian przed mistrzostwami świata par. Karol i Wojtek otrzymali zaproszenie od Brytyjskiej firmy Matchroom Sport i na początku września zagrają w World Cup of Pool. Na Ukrainie oprócz wyżej wymienionych wystąpią jeszcze Konrad i Krystian Piekarscy, którzy reprezentują barwy Metal Fach LP Sokółka.

Pula nagród w turnieju wynosi 4.000 Euro. Zwycięzcy otrzymają 1.600 Euro. W zawodach zagra maksymalnie 32 wschodnioeuropejskie zespoły. Gry prowadzone będą w klubie bilardowym „Weekend” oraz w galerii handlowej „Sky Mall”.

Więcej informacji na stronie European Billiard Council.      Kielce, 8 sierpnia 2012 r.

Oliwia Czupryńska z Nosanu Galeria Echo Kielce mistrzynią Europy w 9-bil.
Mistrzem i wicemistrzem kolega klubowy Oliwii - Daniel Miacioł

To był wspaniały dzień dla Polski. Ostatniego dnia mistrzostw Europy juniorów nasza reprezentacja Polski zdobyła aż pięć medali. Z tego trzy zawisły na piersiach zawodników Nosanu Galeria Echo Kielce. Indywidualne złoto wywalczyła siedemnastoletnia Oliwia Czupryńska. W finale odmiany 9 bil pokonała koleżankę z reprezentacji Sylwię Ząbek 6:4. Najtrudniejszy mecz rozegrała jednak w półfinale w którym pokonała dwukrotną złotą medalistkę tych mistrzostw, Kamile Khodayevą z Belgii 6:5. Można powiedzieć, że Oliwia dopięła swego. Jechała bowiem na zawody jako jedna z głównych faworytek i w wszyscy w kraju, jak i ona sama, liczyli właśnie na złoto. Przypomnieć bowiem należy, że Czupryńska to aktualna mistrzyni świata juniorek i drużynowa mistrzyni Europy. Złty krążek w ''dziewiątkę'' był drugim medalem Oliwii na tych mistrzostwach. Wcześniej stanęła na najniższym stopniu podium odmiany 8-bil.

Złoty i srebrny medal wywalczył młodszy kolega klubowy Czupryńskiej - Daniel Macioł, który również dotarł do finału odmiany 9 bil. Tutaj musiał uznać wyższość reprezentanta Danii Madsena Andreasa z którym przegrał 4:7. W przeciwieństwie do Oliwi swój ćwierćfinał i półfinał zagrał prawie bezbłędnie wygrywając kolejno 7:2 i 7:0. W finale do pełni zabrakło trochę szczęścia i zimnej krwi. Mimo to Daniel nie krył swego zadowolenia z osiągniętego wyniku, tym bardziej, że to nie jedyny jego medal na tych zawodach. Wraz z kolegami wywalczył bowiem złoty krążek w rywalizacji drużynowej.

Pełne wyniki na stronie www.epconline.eu

Sukcesy kieleckich bilardzistów w kieleckich mediach:
- portal E-VIVE
- Radio Kielce
- Echo Dnia
- Portal sport.pl
- CK sport
- Portal E-VIVE
- Portal sport.pl      Kielce, 26 lipca 2012 r.

Krzysztof Głowacz ograł nawet "Prezesa"!

W dniu wczorajszym został rozegrany czwarty turniej wakacyjnego cyklu Sobieski Cup'12. Do grona zwycięzców dołączył Krzysztof Głowacz, który po bardzo długim i emojonującym pojedynku finałowym zwyciężył, Prezesa Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego Grzegorza Kędzierskiego. Na wysokim 3 miejscu zawody zakończyli Kamil Prot oraz Adam Ściga.

Wczorajszy finał napewno przejdzie do histori jako najdłuższy pojedynek w historii cyklu Sobieski Cup. .

Już dziś zapraszamy na czwarty turniej wakacyjnego cyklu Sobieski Cup'12.
Na wszystkich czeka: świętna zabawa, kiełbaski z grila, promocyjne ceny na Drink Polonia 5zł oraz na 40ml przezroczystego płynu od Sobieskiego w cenie 3zł
Start 20:00
Wpisowe 5zł
01.08.2012

Aktualny Ranking.      Kielce, 27 lipca 2012 r.

Dwóch zawodników NOSANU GALERIA ECHO KIELCE dzisiaj rozpoczyna walkę w mistrzostwach Europy juniorów w bilard.

Dzisiaj w Niemczech rozpoczynaja się finały Mistrzostw Europy Juniorów w Bilard. Polskę reprezentuję jedenastoosobowa reprezentacja, w składzie której jest dwóch zawodników klubu Nosan Galeria Echo Kielce. Pierwsza jest aktualna mistrzyni świata juniorek i drużynowa mistrzyni Europy kobiet, siedemnastoletnia Oliwia Czupryńska. W grupie juniorów młodszych zobaczymy natomiast najlepszego zawodnika tegorocznych mistrzostw Polski juniorów trzynastoletniego Daniela Macioła. Daniel i Olwia zagraja w trzech indywidualnych odmianach. Dodatkowo Daniel wystapi w rozgrywkach drużynowych. Oliwia liczy, że do złota mistrzostw świata dołoży swój pierwszy złoty krążek starego kontynentu. Daniel ma natomiast nadzieję na wywalczenie pierwszego medalu w tej imprezie i to najlepiej złotego, bo tylko taki da mu przepustkę do mistrzostw świata juniorów..

Polska reprezentacja zaliczana jest do głównych faworytów imprezy. Od kilkunastu lat nasi najmłodsi bilardziści przywoża z niej za każdym razem od sześciu do dziewięciu medali.

Więcej na temat imprezy na stronie Polskiego Związku Bilardowego oraz na oficjalnej stronie mistrzostw


      Kielce, 26 lipca 2012 r.

"Mysza" wygrywa w swoje imieniny!

W dniu wczorajszym został rozegrany trzeci turniej wakacyjnego cyklu Sobieski Cup'12. Do grona zwycięzców dołączył solenizant Krzysztof Mysior, która w pojedynku finałowym zwyciężył, swojego kolegę z drużyny, Jana Niewęgłowskiego. Na wysokim 3 miejscu zawody zakończyli Kamil Prot oraz lider rankingu Paweł Styczeń.

Zabawa była przednia, w końcu świętowaliśmy "Krzysztofa". Kilku bilardzistów nosi imię patrona kierowców, więc nie mogło się obejść bez dobrej zabawy do bardzo późnych godzin.

Już dziś zapraszamy na czwarty turniej wakacyjnego cyklu Sobieski Cup'12.
Na wszystkich czeka: świętna zabawa, kiełbaski z grila, promocyjne ceny na Drink Polonia 5zł oraz na 40ml przezroczystego płynu od Sobieskiego w cenie 3zł
Start 20:00
Wpisowe 5zł
01.08.2012

Aktualny Ranking.      Kielce, 12 lipca 2012 r.

Judyta wygrywa!

W ostatni czwartek został rozegrany drugi turniej wakacyjnego cyklu Sobieski Cup'12. Do grona zwycięzców dołączyła Judyta Bugajska, która w pojedynku finałowym zwyciężyła Kamila Prota. Na wysokim 3 miejscu zawody zakończyli Paweł Styczeń oraz Jan Bilski.

Drugi turniej w te wakacje i kolejny rekord, czterdziestu uczesników to największa frekwencja w histori. Mamy nadzieje że wysoka frekwencja utrzyma się do końca sezonu

Już dziś zapraszamy na trzeci turniej wakacyjnego cyklu Sobieski Cup'12.
Na wszystkich czeka: świętna zabawa, kiełbaski z grila, promocyjne ceny na Drink Polonia 5zł oraz na 40ml przezroczystego płynu od Sobieskiego w cenie 3zł
Start 20:00
Wpisowe 5zł
25.07.2012 (Imieniny Krzysztofa oj będzie się działo)

Aktualny Ranking.      Kielce, 14 lipca 2012 r.

Karol Skowerski z Nosan Galeria Echo Kielce mistrzem Bułgariii po raz drugi w tym roku zwycięża w zawodach Best of the East.

Blisko 100 zawodników z dziesięciu państw Europy przystapiło do trzeciego tegorocznego turnieju z cyklu Dynamic Billard Best of the East. Wśród uczestników nie zabrakło reprezentantów naszego kraju na czele z liderem rankingu Karolem Skowerskim oraz zwycięzcą rankingu Polski 2011 Konradem Piekarskim. Mimo tego, że pretendentów do zwycięstwa z innych krajów nie brakowało to prym w zawodach wiedli zawodnicy z Polski. W pierwszej ósemce znalazło się ich czterech. Na piątym miejscu zawody zakończyli Konrad Piekarski ( Metal Fach LP Sokółka) oraz Michał Turkowski ( Nosan Galeria Echo Kielce). Na najniższym stopniu podium stanął kolega Michała Bartosz Rozwadowski. Zwycięzcą został natomiast Karol Skowerski ( również Nosan Galeria Echo Kielce). W finale pokonał on reprezentacji Słowacji Jaro Polacha 8-6. Warto dodać, że mecz rozpoczął się od prowadzenia Jaro 4-0 i 6-2. Od tego momentu jednak inicjatywę przejął Karol i ostatecznie zwyciężył 8-6. W nagrodę otrzymał czek na 1.050 Euro oraz bilet na zawody Pucharu Moskwy, który w grudniu odbędzie się w stolicy Rosji. Zawodnik Nosanu Galeria Echo Kielce w związku z nieobecnością głównego rywala M. Śniegockiego ( udział w MS w Chinach) został samodzielnym liderem rankingu. Dodać należy, że Karol reprezentuje w tegorocznych zawodach tego cyklu rewelacyjną formę. Wygrał inauguracyjne zawody na Węgrzech, był drugi w Czechach i teraz ponownie okazał sie najlepszy. .


      Kielce, 12 lipca 2012 r.

"Styku" najlepszy!

W dniu wczorajszym został rozegrany pierwszy turniej wakacyjnego cyklu Sobieski Cup'12. Pierwszym zwycięzcą został Paweł Styczeń który w pojedynku finałowym zwyciężył Mateusza Czyża. Na wysokim 3 miejscu zawody zakończyli Tomasz Pawlik oraz Krzysztof Głowacz.

Pierwszy otwierający bilardowe wakacje turniej napewno przejdzie do historii. Do turnieju zgłosiła się rekordowa liczba uczestników: 30 osób!!! Zawodnicy z zadowoleniem przyjeli także nowy regulamin w którym rzut kostką decydował w jaką odmiane rozgrywamy poszczególne pojedynki (8-bil,9-bil, 10-bil czy rzuty karne). Było przy tym sporo śmiechu i dobrej zabawy.

Już dziś zapraszamy na drugi turniej wakacyjnego cyklu Sobieski Cup'12.
Na wszystkich czeka: świętna zabawa, kiełbaski z grila, promocyjne ceny na Drink Polonia 5zł oraz na 40ml przezroczystego płynu od Sobieskiego w cenie 3zł
Start 20:00
Wpisowe 5zł
19.07.2012 (Wyjątkowo czwartek)

Aktualny Ranking.      Kielce, 11 lipca 2012 r.

Bezpłatna letnia szkółka bilardowa

W związku z dużym zainteresowaniem Kieleckie Centrum Bilardowe postanowiło spełnić oczekiwania osób, które mimo upalnych dni chcą spędzić kilka godzin przy stole bilardowym. W okresie wakacyjnym zaprasza więc wszystkich chętnych do udziału w LETNIEJ AKADEMII BILARDOWEJ. Początkowo miała być to akcja tylko dla dzieci i młodzieży. W związku z wieloma pytaniami dorosłych postanowiliśmy otworzyć ofertę dla wszystkich. Tak więc bez względu na to czy ktoś ma 6, 16, 26 czy nawet 60 lat może wziąć udział w zajęciach bilardowych. Prowadzone są one w każdy poniedziałek w godzinach 12.00-15.00. Zajęcia poprowadzi trener pierwszoligowego zespołu Nosanu Galeria Echo Marek Karlikowski oraz instruktor a jednocześnie znany aktor Teatru im. Stefana Żeromskiego Edward Janaszek. Zajęcia przeznaczone są dla każdego. Oznacza to, że mogą wziąć w nich udział osoby, które już grały w bilard jak również te które po raz pierwszy staną przy stole z niebieskim suknem. Instruktorzy pokażą jak stać przy stole, jak wykonywać podstawowe uderzenia jak również zaznajomią z przepisami gry. Jest więc niepowtarzalna szansa na to aby poznać tajniki gry w bilard.

Aby wziąć udział w zajęciach wystarczy przyjść w poniedziałek w godzinach 12.00-15.00 do Kieleckiego Centrum Bilardowego przy ulicy Plac Moniuszki 2 b (budynek KCK) i zgłosić się do instruktorów. Oczywiście zapewniamy również niezbędny sprzęt w postaci kijów bilardowych i kredy.
      Kielce, 28 czerwca 2012 r.

Turniej o Puchar Prezesa Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego.
Paweł Wiśniowski wygrywa i obejmuje pozycję lidera rankingu!

W dniu dzisiejszym zakończył sie turniej o Puchar Prezesa Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego zaliczany do rankingu Grand Prix Gór Świętokrzyskich Contact Cup 2012.

Mimo wakacyjnych upałów, ponad 30 stopni Celsjusza na zewnątrz, duże grono bilardzistów z regionu stanęło do walki o bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe. Pokrowiec 4+2 oraz zegarek o takie główne nagrody przyszło nam rozgrywać turniej w odmianę 9 bil.

Po wielu godzinach rozgrywek na piątym miejscu zawody zakończyli: Paweł Męderak, Dariusz Rogala, Kamil Prot oraz Łukasz Dzirba. Każdy z nich za swój wynik w turnieju otrzymał puchar oraz nagrodę rzeczową kubek Tvsports.pl.

W pojedynkach półfinałowych zagrali Rafał Łochowski i Daniel Rogala oraz Paweł Wiśniowski i Tomasz Pawlik.

W pierwszym pojedynku półfinałowym zmierzyli się doświadczony Rafał Łochowski oraz młody bilardzista Daniel Rogala. Początkowe prowadzenia Daniela 2:0 wynikające z przynależności do najniższej grupy zawodowej. W pojedynku tym Daniel wykorzystał kilka prostych błędów o wiele bardziej doświadczonego Rafała i zwyciężył 5:0 awansując pierwszy raz do finały tych rozgrywek.

W drugim pojedynku półfinałowym spotkali się: pierwszoligowy zawodnik Tomasz Pawlik (Visanti kolier.pl Kielce) i drugoligowy zawodnik Paweł Wiśniowski (Bila Tarnów). Pojedynek ten stał na wysokim poziomie. Paweł Wiśniowski pokazał się z bardzo dobrej strony nie popełniając wielu błędów co zaowocowało wysokim zwycięstwem nad Tomkiem 5:1.

Finał dzisiejszego turnieju to doświadczenie i młodość. Daniel Rogala podobnie jak w półfinale początkowo prowadził 2:0. Jego przeciwnik wykazał się dużym doświadczeniem i po bardzo dobrej grze doprowadził do remisu 3:3, oddając jedną partię Danielowi popełniając faul podczas wbicia "9" (dziewiątka wpadła do łuzy wraz z bilą białą). W końcówce meczu Paweł już nie popełnił tego samego błędu grając bardzo konsekwentnie i spokojnie zwyciężając w Finale 5:3.

Dzięki tej wygranej Paweł został nowym liderem rankingu Grand Prix Gór Świętokrzyskich Contact Cup 2012, uzyskał awans do "pierwszej" grupy zawodowej oraz otrzymał ogromny Puchar Prezesa i zegarek.

Co powiedział Paweł po zwycięstwie w Turnieju o Puchar Prezesa. "Jestem ogromnie szczęśliwy ze zwycięstwa które daje mi pozycje lidera rankingu oraz bardzo się cieszę z głównej nagrody zegarka. Jest naprawdę ładny i będę go używał ponieważ aktualnie takiego nie posiadam."

Gratulujemy również Danielowi który podobnie jak Paweł uzyskał awans do wyższej grupy zawodowej. Za drugie miejsce otrzymał On puchar i pokrowiec 4+2. Dla zawodników którzy przegrali swoje pojedynki półfinałowe również czekały nagrody rzeczowe oraz puchary. Tomasz Pawlik oraz Rafał Łochowski otrzymali puchary, koszulki Tvsports.pl oraz słuchawki.

Już dziś zapraszamy wszystkich na kolejny turniej Grand Prix, który zostanie rozegrany 9 września. Będzie to turniej bardzo wyjątkowy, Memoriał im. Szczepana Różyckiego ku pamięci naszego kolegi, tragiczne zmarłego przed kilkoma laty.      Kielce, 28 czerwca 2012 r.

Turniej o Puchar Prezesa Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego już dziś!

8 lipca zostanie rozegrany kolejny turniej zaliczany do rankingu Grand Prix Gór Świętokrzyskich Contact Cup 2012 - Turniej o Puchar Prezesa Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego. Na zawody przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody rzeczowe i wiele atrakcji dla wszystkich uczestników. Pamiątkowa smycz dla każdego uczestnika, wspólne letnie grillowanie oraz rozgrywki bilardowe w 9 bil. Tak właśnie będziemy się wspólnie bawić 8 lipca w Kieleckim Centrum Bilardowym. W ostatniej eliminacji po raz drugi w tym sezonie zwyciężył Krzysztof Mysior, który traci już tylko 2 punkty do lidera rankingu Macieja Życińskiego.

Z zawodów będzie przeprowadzona relacja wideo na stronie Sportowej Telewizji Internetowej www.tvsports.pl
W naszym serwisie będzie można śledzić relację On-Line z wynikami.

Zapisy do turnieju 9.00 - 9.30
Oficjalne otwarcie turnieju 10.00

Nagrody rzeczowe
I miejsce - zegarek
II miejsce - futerał 2+4
III miejsca - koszulki tvsports.pl
V miejsca - kubki tvsports.pl


      Kielce, 4 lipca 2012 r.

Sobieski Cup Lato 2012

Zapraszamy wszystkich bilardzistów na wakacyjny cykl turniejów pod nazwą Sobieski Cup 2012. Poprzednie edycje tego turnieju cieszyły się ogromną popularnością, nie inaczej będzie i tym razem
Każdy turniej cyklu będzie nosił nazwę wybranego drinka Polonia. Pierwszy turniej "Cranberries" zostanie rozegrany w środę 11.07.2012. Nagroda główna to zmrożona Sobieska 0,5 oraz 2 sztuki drinka Polonia. Po 8 turniejach dwunastka najlepszych z rankingu uzyska awans do Turnieju Masters w którym przewidujemy bardzo atrakcyjne dodatkowe nagrody od Marki Sobieski.
W każdą środę na uczestników czekają: świętna zabawa, kiełbaski z grila, promocyjne ceny na Drink Polonia 5zł oraz na 40ml przeźroczystego płynu od Sobieskiego w cenie 3zł
Start 20:00
Wpisowe 5zł      Kielce, 4 lipca 2012 r.

Dynamic Billard Best of East

Otwarte Mistrzostwa Bułgarii będą trzecim w tym roku turniejem z cyklu Dynamic Billard Best of East. Gospodarzem zawodów będzie słoneczne Burgas. Pod nieobecność Mateusza Śniegockiego, Radka Babicy i Tomasza Kapłana, którzy startują w Drużynowych Mistrzostwach Świata w Chinach, rozstawionym z numerem 1 będzie zwycięzca Hungarian Open Karol Skowerski z Nosanu Galeria Echo Kielce. Polskę reprezntować będą jeszcze koledzy klubowi Skowerskiego - Michał Turkowski i Bartosz Rozwadowski oraz zwycięzca Rankingu Polski 2011 Konrad Piekarski z Metal Fachu LP Sokółka. W trzecim ''Bescie'' zagrają również Rosjanie, Rumuni, Anglicy, Serbowie, Macedończycy, Ukraińcy, Czesi, Słowacy oraz oczywiście Bułgarzy, których należy swpodziewać się nawet 30-stu.

Pierwsze pojedynki zawodów już w sobotę 7 lipca. Z turnieju przeprowadzona będzie relacja on-line. Wyniki będzie można śledzić na stronach Polskiego Związku Bilardowego.


      Kielce, 3 lipca 2012 r.

Bilard Sport Amator Challenge 2012. Piotr Kucharski Ponownie wygrywa.

W minioną niedzielę została rozegrana czwarta eliminacja do Mistrzostw Polski Amatorów. Ponownie najlepszy okazał się Piotr Kucharski(zwyciężył w pierwszej eliminacji ) który dzięki tej wygranej umocnił się na pozycji lidera rankingu. Na wysokim drugim miejscu zawody zakończył Dariusz Sidło. Na najniższym stopniu podium stanęli Krzysztof Mysior oraz Łukasz Banasik. Piąta a zarazem ostatnia eliminacja zostanie rozegrana już po wakacjach.

Spragnionych bilardowych emocji zapraszamy na Turniej u Puchar Prezesa Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego (Turniej zaliczany do Rankingu Grand Prix Gór Świętokrzyskich Contact Cup 2012) który odbędzie się już w najbliższą niedzielę.

Zapisy do turnieju 9.00 - 9.30
Oficjalne otwarcie turnieju 10.00

Nagrody rzeczowe
I miejsce - zegarek
II miejsce - futerał 2+4
III miejsca - koszulki tvsports.pl
V miejsca - kubki tvsports.pl      Kielce, 29 czerwca 2012 r.

Drużynowe Mistrzostwa Świata - Chiny

Trójka reprezentantów Nosanu Galerii Echo Kielce weźmie udział w Drużynowych Mistrzostwach Świata, które w niedzielę rozpoczynają się w Chinach. Razem z Oliwą Czupryńską, Tomkiem Kapłanem i Radkiem Babicą zagra jeszcze Mateusz Śniegocki z Konsalnetu Warszawa.

Turniej powrócił po dwóch latach przerwy w nieco zmienionej formie. W 2010 roku, kiedy to Polacy dotarli do ćwierćfinału w czteroosobowym składzie mogli grać tylko mężczyźni. Teraz każda drużyna musi wystawić co najmniej jedną zawodniczkę. Czeka nas więc wiele pojedynków różnego formatu. Będą pojedynki idywidulane ale także i "szkockie deble" mężczyzn oraz miksty (kobieta + mężczyzna). Taki system z pewnością uatrakcyjni tegoroczne widowisko.

Reprezentacja Polski w wyniku losowania trafiła do grupy D. Przeciwnikami biało czerownych będą druzyny Japonii, Szwecji i Wietnamu. Awans do drugiego drugiego etapu zapewni sobie po dwie najlepsze drużyny z każdej z sześciu grup. Pierwszą rundę strefy pucharowej uzupełnią cztery zespoły z trzeciego miejsca, które usyskają najlepszy bilans małych punktów. Szansa na wyjście z grupy jest więc ogromna.

Nasi kadrowicze wystąpią w Pekinie w koszulkach przygotowanych specjalnie przygotowanych na tę okazję przez Kamila Dzirbę. Na strojach ponownie więc zagoszczą białe orły, znane z turnieju World Cup of Pool, kiedy to w koszulkach przygotowanych przez ''AntonioArt'' wystąpili Karol Skowerski i Radosław Babica.


      Kielce, 28 czerwca 2012 r.

IV Eliminacja "Amatora" 1 lipca.
Turniej o Puchar Prezesa Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego 8 lipca.


Już w najbliższą niedzielę zapraszamy wszystkich na czwartą eliminację do Mistrzostw Polski Amatorów. Eliminacje wkraczają w decydującą fazę. W niedzielę przekonamy się kto będzie bliżej awansu do jednego z największych turniejów dla Amatorów na Świecie, Bilard Sport Amator Challenge.

Zapisy 10:00 - 11:00
Począek turnieju 11:00
Wpisowe:20 PLN
Sędzia zawodów: Krzysztof Mysior 531-776-979

Natomiast 8 lipca zostanie rozegrany kolejny turniej zaliczany do rankingu Grand Prix Gór Świętokrzyskich Contact Cup 2012 - Turniej o Puchar Prezesa Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego. Na zawody przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody rzeczowe i wiele atrakcji dla wszystkich uczestników. Pamiątkowa smycz dla każdego uczestnika, wspólne letnie grillowanie oraz rozgrywki bilardowe w 9 bil. Tak właśnie będziemy się wspólnie bawić 8 lipca w Kieleckim Centrum Bilardowym. W ostatniej eliminacji po raz drugi w tym sezonie zwyciężył Krzysztof Mysior, który traci już tylko 2 punkty do lidera rankingu Macieja Życińskiego.

Z zawodów będzie przeprowadzona relacja wideo na stronie Sportowej Telewizji Internetowej www.tvsports.pl
W naszym serwisie będzie można śledzić relację On-Line z wynikami.

Zapisy do turnieju 9.00 - 9.30
Oficjalne otwarcie turnieju 10.00

Nagrody rzeczowe
I miejsce - zegarek
II miejsce - futerał 2+4
III miejsca - koszulki tvsports.pl
V miejsca - kubki tvsports.pl      Kielce, 27 czerwca 2012 r.

Puchar Polski Kobiet
Kolejny świetny wystep naszych ''złotek''

Klub Zakręcona Bila w Poznaniu był organizatorem drugich tegorocznych zawodów z cyklu Pucharu Polski Kobiet. Po zwycięstwie Oliwii Czupryńskiej w Kielcach, tym razem liczyliśmy róweniż na udany start. Nasze mistrzynie Europy nie zawiodły i połowa podium należała właśnie do bilardzistek Nosanu Galerii Echo Kielce. Czupryńska odniosła drugie w tym roku zwycięstwo a Katarzyna Wesołowska po porażce w półfinale z Karoliną pikul sklasyfikowana została na 3 pozycji. Wysokie 5 miejsce zajęła młodziutka Agata Sidło, która w ćwierćfinale przegrała z Czupryńską.

W Poznaniiu zagrało 18 pań. Po dwóch turniejach w klasyfikacji generalnej na czele znajduje się Oliwia Czupryńska z sumą 40 punktów. Wesołowska zajmuje 3. a Agata Sidło 7. pozycję. Kolejne zawody dopiero po wakacjach, 9 września. Najlepsze polskie zawodniczki przyjadą do Kieleckiego Centrum Bilardowego rywalizować w 9-bil.

Więcej informacji, pełne wyniki turnieju oraz aktualny ranking na stronach Polskiego Związku Bilardowego.
      Kielce, 22 czerwca 2012 r.

Relacja z VII kolejki Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu

Poniedziałek godzina 18.30. Dla stałych bywalców Kieleckiego Centrum Kultury wszystko już jasne. O tej porze średnio dwa razy w miesiącu spotykają się uczestnicy rozgrywek ligi biznesu. Jednak ostatni poniedziałek nieco różnił się od pozostałych, a wszystko to za sprawą dyskusji na temat występu polskiej drużyny na Mistrzostwach Europy w piłce nożnej. Z chwilą rozpoczęcia gier uwaga osób przebywających w klubie coraz bardziej zaczęła się skupiać się na wydarzeniach jakich byliśmy świadkami przy ''zielonych stołach''. O tym, że spotkania ligi biznesu dostarczają nam również wielu emocji nie trzeba nikogo przekonywać. Najlepszym tego przykładem było spotkanie pomiędzy Nosanem i Noma-Visanti. Był to bez wątpienia najciekawszy pojedynek tego wieczoru. Spotkanie rozpoczęła para Grzegorz Nowak – Bartek Malczewski. W odmianę 8 bil kapitan drużyny Nosanu Grzegorz Nowak, pokonał swego rywala 3-0. W ''dziesiątkę'' zdecydowanie lepiej radził sobie zawodnik ekipy Noma-Visanti. Dzięki skutecznej grze Michał Kozłowski najpierw doprowadził do wyrównania stanu spotkania, by następnie wygrywając dwie kolejne partie wyprowadzić swój zespół na prowadzenie 5-3. Można powiedzieć, że sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, bo już w ''dziewiątkę'' szczęście dopisało zawodnikowi Nosanu. Marcin Misztal pokonał Włodka Biełojedowa 4-1. Po tym meczu zespół Nosanu objął prowadzenie 7-6. W meczu o ósmy punkt zespół Noma-Visanti reprezentował Bartek Malczewski i Michał Kozłowski natomiast ekipę Nosan, Grzegorz Nowak i Andrzej Goczyński. Pierwsza partia zakończyła się wygraną zawodników Noma-Visanti i w spotkaniu mieliśmy remis 7-7. W decydującym starciu byliśmy świadkami nieskutecznej gry z obu stron. Średnio przy stole ekipy zmieniały się po wbiciu dwóch, trzech bil. Ostatecznie przed szansą zakończenia pojedynku stanął Grzegorz Nowak. Tylko trzy bile dzieliły go od zwycięstwa. Niestety Grzegorz po wbiciu dwóch bil popełnił błąd na ''dziewiątce''. Mecz po celnym zagraniu Bartka Malczewskiego zakończył się wygraną Noma-Visanti wynikiem 8-7. Na stole obok rozgrywany był mecz pomiędzy TVP Kielce i Cover. W pierwszym pojedynku w odmianę 8 bil byliśmy świadkami sporej niespodzianki. Bowiem debiutujący w rozgrywkach Paweł Staszewski pokonał najlepszego zawodnika sezonu 2011 Tomka Ostrowskiego 3-2. Później ekipie mediów wiodło się sporo gorzej. Dwa kolejne pojedynki zakończyły się wygraną zawodników ekipy Cover. W odmianę 10 bil Mirek Piróg pokonał Ewarda Janaszka 3-1, a w „dziesiątkę” Marcin Sołtyk wygrał z Leszkiem Salvą 2-1. Przed ostateczną rozgrywką zespół Cover prowadził 7-5. Zwycięstwo ekipie Cover zapewniła para Tomek Ostrowski, Mirek Piróg, która pokonała swoich rywali Pawła Staszewskiego i Edwarda Janaszka 1-0. Sporo ciekawego działo się również w spotkaniu ekipy Becher z ST Pool. Dotychczasowy lider klasyfikacji drużynowej zespół ST Pool przegrał ten mecz 6-8. Duża w tym zasługa dwóch czołowych graczy ekipy Becher, Roberta Stańczyka i Adama Kowalskiego, którzy w sumie zdobyli siedem punktów. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Becher 8-5.Oto jak przedstawiały się wyniki w poszczególnych pojedynkach: 8 bil – Mirek Głowacki - Paweł Styczeń 1-3, 10 bil – Robert Stańczyk-Jacek Surma 4-1, 9 bil – Adam Kowalski-Marek Marcinkowski 2-0, 9 bil – Mirosław Głowacki, Robert Stańczyk – Jacek Surma, Paweł Styczeń 1-2.

Dwa pozostałe pojedynki miały już jednostronny przebieg. Zespół z Jędrzejowa pokonał ekipę Kruk&Rad-Bud 8-2. Również dla ekipy Ryszarda Olbromskiego był to udany wieczór. Zespół Contact O/K pokonał Domgoss 8-3.

Była to ostatnia kolejka przed przerwą wakacyjną. Dwie ostatnie rundy fazy grupowej zostaną rozegrane 10 i 17 września.

Wyniki oraz aktualna tabela »TUTAJ«
      Kielce, 13 maja 2012 r.

Grand Prix Gór Świętokrzyskich Contact Cup 2012.
''Mysza'' ponownie wygrywa!


Zakończyła się szósta eliminacja Grand Prix Gór Świętokrzyskich Contact Cup 2012. Drugi raz w historii najstarszego cyklu turniejów regionalnych w kraju graliśmy w odmianę 10 bil. Do naszego klubu zjechali się zawodnicy z czterech województw. Łódź, Radom, Tarnów, zawodnicy z tych miast regularnie uczestniczą w naszych rozgrywkach. Po wielu godzinach rywalizacji poznaliśmy półfinalistów: Piotr Kucharski (ET Bilard Kielce) i Michał Wydrych (Nosan- Galeria Echo II Kielce) oraz Agata Sidło (Nosan-Galeria Echo Kielce) i Krzysztof Mysior (QS Media Kielce).Na bardzo dobrym piątym miejscu turniej zakończyli: Grzegorz Nowak, Mateusz Czyż, Łukasz Dzirba oraz Marcin Lasia.

Półfinały to rywalizacja zawodników kieleckich drugoligowych drużyn. W pierwszym półfinale Michał Wydrych po dobrej grze zwycięża Piotra Kucharskiego 4:2. W drugim pojedynku półfinałowym, po bardzo wyrównanej grze, Krzysztof Mysior zwycięża Agatę Sidło 4:3

Finał to starcie Nosan-Galeria Echo Kielce - QS Media Kielce. Obie drużyny nie grały jeszcze przeciwko sobie w 2 Polskiej Lidze Bilardowej, ale zawodnicy tych zespołów spotkali się już w finale GPGŚ. Przed dwoma miesiącami lepszy okazał się Krzysiek który zwyciężył 5:4. Jak miało być tym razem, czy Michał zrewanżuje się Krzyśkowi za ostatni finał czy jednak bardziej doświadczony zawodnik QS Media powtórzy wynik z 4 eliminacji...

Finał stał na dobrym wyrównanym poziomie. Mecz do stanu 3:3 odbywał się ''partia za partię''. O wszystkim miała zadecydować ostatnia partia. Niestety Michałowi nic nie wpadło z rozbicia i do stołu podszedł Krzysiek, który po wbiciu kilku kul popełnił błąd oddając podejście Michałowi. Wydrych po wbiciu "piątki", zdecydował się na zagranie ''odstawne''. Niestety zagranie nie było udane, gdyż Krzysiek miał do wbicia ''szóstkę''. Zdecydował się jednak na bezpieczne zagranie, zostawiając zieloną bilę przy bandzie, a białą na środku stołu. Michał podchodząc do stołu zaryzykował wbicie "na bandę" nieznacznie się myląc, pozostawiając przeciwnikowi bardzo prosty układ z którym nie miał on najmniejszego problemu, kończąc zwycięsko pojedynek. "Mysza" zwycięża drugi raz w swojej karierze turniej z cyklu Grand Prix Gór Świętokrzyskich Contact Cup 2012. Jego bardzo dobra gra nie umknęła oczom organizatorów którzy nagrodzili jego wysoką formę i nieprzeciętne umiejętności, przenosząc go do Grupy Zawodowej ''1''.

Już dziś zapraszamy na kolejne zawody które zostaną rozegrane w lipcu w Kieleckim Centrum Bilardowym. Dokładną datę poznamy niebawem.      Kielce, 23 marzec 2012 r.

Grand Prix Gór Świętokrzyskich Contact Cup 2012
VI Eliminacja już w niedzielę


Już w najbliższą niedziele zapraszamy wszystkich sympatyków bilarda na szóstą eliminację Grand Prix Gór Świętokrzyskich Contact Cup 2012. drugi raz w histori Grand Prix rozegramy zawody w odmianę 10-bil, która staje się coraz bardziej popularna na całym świecie. W ostatniej eliminacji zwyciężył Maciej Życiński, który powrócił na fotel lidera. W pierwszą ''dziesiątke'' wygrał Paweł Wiśniowski?Kto wygra tym razem? Przekonamy się już w niedzielne popołudnie.
Z zawodów będzie przeprowadzona relacja wideo na stronie sportowej telewizji internetowej www.tvsports.pl
W naszym serwisie będzie można śledzić relację On-Line z wynikami.
Pula nagród 500zł
Zapisy do turnieju 9.00 - 9.30
Oficjalne otwarcie turnieju 10.00

Przypominamy wszystkim o regulaminowym stroju bilardowym, dyrektor turnieju ma prawo nie dopuścić zawodnika do zawodów w przypadku nieregulaminowego stroju.      Kielce, 13 czerwca 2012 r.

Podział punktów w szlagierze kolejki.
Visanti Kolier.pl z kompletem.

W niedzielne południe Kieleckie Centrum Bilardowe po raz pierwszy w historii było gospodarzem dwóch spotkań I Ligi. W szlagierze kolejki zmierzyły się zespoły Nosanu Galerii Echo Kielce i Duetu Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki , w drugim natomiast zagrały drużyny beniaminków - Visanti Kolier.pl Kielce i Green Club Pool-bilard.pl Gdańsk. Zanim przystąpiono do gry odbyła się prezentacja zespołów a zawodników oklaskiwała zawsze wierna zespołom z Kielc publiczność. Wszyscy bilardziści gości oraz szefowie ekip otrzymali pamiątkowe gadżety nawiązujące do miasta Kielce oraz województwa świętokrzyskiego. Chwilę później przystąpiono już do najważniejszego - spotkań ligowych.

Nosan Galeria Echo Kielce - Duet Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki

Pojedynek ten mógł jedną z drużyn przybliżyć do tytułu mistrzowskiego. Jak się jednak okazało wynik końcowy nie zadowolił w pełni żadnej ze stron choć zwycięzcami mogą się czuć podopieczni Krzysztofa Lipińskiego. Pierwsza odsłona w której to zawodnicy z Tomaszowa ustawiali zestaw par przeszła bez emocji . Szybkie i pewne zwycięstwo Babicy i Kapłana kolejno nad młodszym z braci Skonecznych i Ostrowskim pozwalało myśleć gospodarzom o trzech punktach. Tak też się stało. Przegrał jedynie Rozwadowski z Czarneckim a trzeci decydujący punkt dla zawodników ze świętokrzyskiego zdobył Skowerski po zwycięstwie 10-6 nad Adamem Skonecznym. Zwycięstwo stało się więc faktem.
W rewanżu to gospodarze mogli się dopasować do zawodników z Tomaszowa zmieniając całkowicie ustawienie a jednocześnie zastępując Rozwadowskiego Turkowskim. Niestety zmiana w powiązaniu ze słabą grą była dla nich tragiczna w skutkach. Wynik otworzył Mariusz Skoneczny, który co trzeba dodać po dobrej grze pokonał Tomka Kapłana 10-5. Co ciekawe było to pierwsze zwycięstwo Mariusza nad Tomkiem od blisko roku. W tym momencie jednak wszystko wskazywało na zwycięstwo gospodarzy. Radek prowadził z Piotrem 7-4, Karol z Michałem Czarneckim również 7-4 a Michał z Adamem 6-3. To co później nastąpiło można porównać tylko do drugiej połowy meczu Polska - Grecja na Euro 2012. Swój pojedynek wygrał Karol 10-5 doprowadzając do remisu. Niestety kilka bardzo prostych błędów przy przeciętnej grze Adama dało zwycięstwo nad Turkowskim 10-7. Wszyscy skupili się więc na meczu Babica-Ostrowski w którym Radek prowadził już 8-5 a do wbicia pozostał mu tylko bila numer 10. Najbardziej doświadczony Polski zawodnik jednak się pomylił i zamiast 9-5 zrobiło się 8-6. Kolejne partie to już popis błędów Babicy. Radek praktycznie w każdej partii miał szansę na zdobycie punktu. Przegrał kolejne cztery rozbicia pozbawiając swego zespołu nawet jednego punktu. Trwa więc "klątwa Duetu". Trzeba przypomnieć, że to właśnie trzy bezpośrednie porażki z Tomaszowem i jedna porażka Tomaszowa z warszawą pozbawiła zespół Nosanu Galerii Echo w ostatnich czterech latach tytułu mistrzowskiego. Co ciekawe, jak zauważyli dziennikarze TVP i Radia Kielce, Kielczanie po raz piąty przegrali pojedynek z Tomaszowem w momencie kiedy to przed nimi są otwarte karty i mogą dowolnie ustawić zespół. Oczywiście jak na razie wszystko jest w rękach zawodników z Kielc i to oni są liderami tabeli. Przed nimi jednak w przeciwieństwie do zawodników ze stolicy i Tomaszowa jeszcze jeden bardzo trudny mecz z zespołem Sokółki i to na wyjeździe. Reasumując tak jak na wstępie -podział punktów biorąc pod uwagę klasę obu zespołów sprawiedliwy, jednak w pełni nie zadowolił żadnego z trenerów ani samych zawodników.

Visanti Kolier.pl Kielce - Green Club pool-bilard.pl Gdańsk

Zawodnicy kieleckiej drużyny przystąpili do ostatniego meczu przed przerwą wakacyjną bardzo skoncentrowani, świadomi stawki o jaką grają. Dwa zwycięstwa przybliżały ich do celu jakim jest utrzymanie beniaminka w I lidze. Początek spotkania po myśli Kielczan, prowadzenie naszych zawodników w każdym z czterech pojedynków. Goście, którzy również walczą o utrzymanie w I lidze postanowili jednak pokrzyżować plany kieleckich graczy i w połowie pojedynku liczniki na dwóch stołach wskazywały remis, jedynie Robert Pasternak, kapitan drużyny prowadził na półmetku w „dziesiątkę" dwoma punktami. Jednocześnie o dwie partie gorszy był również w odmianę 10 bil Maciek Wójcik, który po przerwie związanej z egzaminem dojrzałości wyraźnie nie zdążył nadrobić zaległości treningowych.
Dalsza część pojedynku to coraz wyraźniejsza przewaga gości już w trzech z czterech rozgrywanych pojedynków. Cel drużyny Visanti Kolier.pl oddalał się. Mateusz Stefańczyk jako pierwszy zakończył swój pojedynek, przegrywając 7:10. Po kilku minutach ukończył grę też Pasternak. Na szczęście jednak rozstrzygnął ją na swoją korzyść wygrywając 10:6. Wyrównanie kapitana kielczan wyraźnie tchnęło siły w pozostałych grających jeszcze zawodników. Maciej Wójcik przegrywający w odmianę 10 bil już 4:8 postanowił udowodnić, że nawet bez systematycznego treningu jest przydatny drużynie i może wygrywać. Dokonał nie lada wyczynu wygrywając przy naprzemiennym rozbiciu 6 partii z rzędu i zakończył swój pojedynek zwycięsko. O ostatecznym wyniku meczu decydował pojedynek gdzie po stronie kieleckiej w „ósemkę" grał Tomasz Pawlik. Przegrywał 6:8, jednak on również postanowił pokazać pazur i nie chcąc brać na siebie odpowiedzialności za niepowodzenie drużyny w tym meczu po kolejnych 3 partiach prowadził już 9:8. Niestety kolejną partię mimo szansy na skończenie przegrał. Przy stanie 9:9 gra była nerwowa z obu stron, jednak to Tomek po ciężkim wyjściu na czarną bilę, wykonanym bardzo efektownie po trzech bandach między bilami przeciwnika, umieścił ją w łuzie i to drużyna Visanti Kolier.pl Kielce zakończyła zwycięsko pojedynek pokonując gości z Gdańska 3:1.
Drugi mecz to już pojedynek bez większych emocji. Goście wyraźnie zbici z tropu pierwszą przegraną nie podjęli walki, pozwalając w trzech pojedynkach zwyciężyć zawodnikom z Kielc. Jedynie Tomasz Pawlik grając ponownie w 8-bil uległ zawodnikowi drużyny przyjezdnej 4:10, ale to zapewne wynik utraty sił w pierwszym bardzo emocjonującym meczu, którego końcówkę można porównać do niezłego filmu z gatunku horrorów.
Świetny pojedynek rozegrał Maciej Życiński, który zastąpił w drugim meczu Mateusza Stefańczyka. Maciek prowadził pewnie od początku do końca, kontrolując pojedynek i utrzymując przewagę kilku partii, ostatecznie zwyciężając 10:5. Drugi z Maćków w kieleckiej drużynie, Maciek Wójcik wygrał swój pojedynek równie pewnie, z takim samym wynikiem jak jego imiennik. Cały mecz zakończyła wygrana kapitana drużyny Visanti Kolier.pl Roberta Pasternaka i wtedy cała sala usłyszała okrzyk radości wszystkich graczy naszej drużyny. Osiągnęli założony cel i jesteśmy coraz bliżsi faktu, iż w przyszłym sezonie również będziemy mogli oglądać pierwszoligowe derby Kielc. Gratulacje dla całej drużyny!

Dzień wcześniej swoje pojedynki w ramach 5 kolejki rozegrali drugoligowcy. Drugi skład Nosanu Galerii Echo zdobył jeden punkt z Oskarem Stalowa Wola, tak samo jak TVsports Visanti Kielce z Break Ball Bielsko Biała. Lepiej wypadli zawodnicy QS Media Kielce, którzy z Ósemką Rzeszów zdobyli 4 punkty. Z zerowym dorobkiem z Dębicy wrócił zespoł ET Bilard Kielce.

Aktualne tabele w zakładce ''Liga''
      Kielce, 13 czerwca 2012 r.

Relacja z III kolejki Świętokrzyskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej

Po raz trzeci w tym sezonie Kieleckie Centrum Bilardowe gościło uczestników rozgrywek Młodzieżowej Ligi Bilardowej. Pomimo, że za oknem padał deszcz to w ''Klubie Mistrzów'' zjawiła się duża grupa miłośników bilarda. Na wysoką frekwencję zwrócił uwagę w swoim wystąpieniu prezes PZBil Pan Grzegorz Kędzierski. „Cieszy fakt, że rozgrywki od lat przyciągają liczne grono młodych sympatyków tej dyscypliny sportowej. Ta liczba z roku na rok jest coraz większa. To pokazuje, że bilard w naszym regionie się rozwija. Duża w tym zasługa osób, które zajmują się szkoleniem, rodziców...”

Tym razem rywalizowano w odmianę 9 bil. Ośmiogodzinnym zmaganiom towarzyszyła Internetowa Telewizja Sportowa. W finale dziewcząt drugi raz z rzędu spotkały się medalistki ostatnich Mistrzostw Polski Juniorów, Agata Sidło (Nosan-Galeria Echo Kielce) i Roksana Siekierska (Żaczek Połaniec). Za pierwszym razem pojedynek finałowy zakończył się zwycięstwem zawodniczki z Połańca 3-2. Teraz Agata w dobrym stylu pokonała Roksanę 3-0 i jest to jej drugie zwycięstwo w tej edycji rozgrywek. Na miejscu trzecim zawody zakończyły: Dominika Rubinkiewicz (Orły Bodzentyn) i Żaneta Buczałowska (Jedynka Opatów). Ze swojego występu może być zadowolona Daria Szumielewicz z Jeziorka i Tola Szczurek z Bodzentyna. Piąta lokata którą zajęły na tym turnieju to jak do tej pory ich najlepszy wynik.

W grupie pupili o czołowe lokaty po raz kolejny walczyli zawodnicy z dwóch klubów - Miłka Chotel Czerwony i Jeziorka. O ile w dwóch pierwszych kolejkach mecz finałowy był wewnętrzną rozgrywką zawodników z Miłka, to tym razem do rywalizacji, o najwyższe miejsce na podium przyłączył się zawodnik z Jeziorka. Spotkanie finałowe miało bardzo wyrównany przebieg. Minimalnie lepszy okazał się Dominik Gawroński (Miłek Chotel Czerwony) który pokonał Dominika Grudnia (Jeziorko) 3-2. Trzecie miejsce zajęli: Adrian Sitek (Jeziorko) i Artur Penar (Miłek Chotel Czerwony).

W grupie juniorów bezkonkurencyjny pozostaje Dominik Wójcik (Nosan-Galeria Echo Kielce). Pomimo, że Dominik wiekowo przypisany jest do grupy pupili, to jak do tej pory w rywalizacji ze starszymi kolegami nie ma sobie równych. Tym razem w finale pokonał Wojtka Wójcika (Kostomłoty) 3-0. Na najniższym stopniu podium zawody zakończyli: Sebastian Sobierajski (Żaczek Połaniec) I Bartłomiej Misztal (Przyłogi).

Po trzech kolejkach w klasyfikacji drużynowej miejsce pierwsze zajmuje Nosan-Galeria Echo Kielce (66 pkt). Na miejscu drugim UKS Miłek Chotel Czerwony (63 pkt.) a na miejscu trzecim UKS Żaczek Połaniec (55 pkt.). W klasyfikacji indywidualnej bez zmian. Wśród dziewcząt liderką rankingu pozostaje Agata Sidło zawodniczka Nosanu –Galeria Echo Kielce. W grupie juniorów na pozycji lidera umocnił się kolega klubowy Agaty, Dominik Wójcik, a w grupie pupili prowadzi Mariusz Baran (UKS Miłek Chotel Czerwony). Wszystkim uczestnikom rozgrywek Świętokrzyskie Stowarzyszenie Bilardowe życzy wspaniałych i bezpiecznych wakacji.

Następny turniej zostanie rozegrany w Kieleckim Centrum Bilardowym 21 września.

Więcej informacji oraz aktualne Rankingi na stronie Świętokrzyskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej 2012.

Zobacz galerię zdjęć na Facebook'u      Kielce, 11 czerwca 2012 r.

Galeria Echo gościła mistrzów!

Największa Galeria Handlowa w Kielcach ''Galeria Echo'' znów gościła wirtuozów bilardowego stołu. Tym razem głównymi gwiazdami były mistrzynie Europy w bilard - Katarzyna Wesołowska i Oliwia Czupryńska (obie Nosan Galeria Echo Kielce). Można więc było zagrać ''partyjkę'' lub skorzystać z rad naszych ''złotek''. Oprócz naszych pań swoje umiejętności demonstrowali również ich koledzy klubowi m.in. mistrzowie Europy Tomasz Kapłan i Radosław Babica, brązowi medaliści mistrzostw Starego Kontynentu Karol Skowerski i Bartosz Rozwadowski oraz medalista mistrzostw Polski Michał Turkowski. Nie zabrakło również najmłodszych ale jakże utytułowanych zawodników na czele z Danielem Maciołem i Agatą Sidło. Rad udzielali również instruktorzy klubowi Edward Janaszek i Marek Karlikowski. Oprócz standardowych zagrań nie zabrakło miejsca na to co najlepiej podoba się publiczności i klientom Galerii Echo czyli trików bilardowych. Tutaj w głównej roli wystąpili Radek i Karol oraz... publiczność albowiem wiele z nich było przygotowanych właśnie dla oglądających zabawę przy zielonym suknie. Co bardzo ucieszyło wszystkich biorących udział w zabawie każdy otrzymał pamiątkowy gadżet w postaci breloków bilardowych a rozdano ich łącznie kilkaset sztuk. Dodatkowo na koniec wylosowano dodatkowe nagrody w postaci książek i karnetów na grę w bilard. Każdy mógł też wrzucić kupon konkursowy, który weźmie udział w losowaniu nagrody głównej czyli stołu bilardowego. Dla tych, którzy nie mieli okazji zobaczyć imprezy na żywo, nie wszystko jeszcze stracone. Po wakacjach Galeria Echo znów będzie gościła najlepszych bilardzistów. Już dzisiaj zapraszamy więc na kolejne spotkania z bilardowymi mistrzami.

Impreza została zorganizowana przez Galerię Echo oraz Świętokrzyskie Stowarzyszenie Bilardowe.

Galeria zdjęć - Galeria Echo gra w bilard - przygotowana przez Karola Bartnika
      Kielce, 8 czerwca 2012 r.

Relacja z VI kolejki Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu

W ostatni poniedziałek została rozegrana szósta kolejka spotkań Ligi Biznesu. Z trzech rozegranych w tym dniu pojedynków jedynie mecz pomiędzy ekipami Noma-Visanti i Domgoss mógł wzbudzić zainteresowanie. Było to względnie wyrównane spotkanie, w którym lepiej prezentowali się zawodnicy Noma-Visanti. W odmianę 8 bil Rafał Wróblewski pokonał Przemka Cioska 3-2. W ''dziesiątkę'' Włodek Biłojedow pokonał Łukasza Dzirbę 2-1. Takim samym wynikiem w odmianę 9 bil Bartek Malczewski pokonał Radka Cioska, po którym ekipa Noma-Visanti prowadziła 7-4. Ostatecznie po remisie w meczu pomiędzy parami: Włodek Biełojedow, Rafał Wróblewski oraz teamem Dzirbów, spotkanie zakończyło się zwycięstwem Noma-Visanti 8-5.

W kolejnym spotkaniu tego wieczoru zobaczyliśmy ekipy ST Pool i Contact O/K. Z całą pewnością, nie na taki wynik liczyli zawodnicy Contact O/K. Słaba postawa ekipy Ryszarda Olbromskiego spowodowała, że punkty zdobywali zawodnicy ekipy Jacka Surmy. W odmianę 8 bil, Paweł Styczeń pokonał Darka Sidło 3-0. W 10 bil Marek Marcinkowski wygrał z Markiem Karlikowskim 2-1 a w ''dziewiątkę'' Jacek Surma pokonał Ryszarda Olbromskiego 2-0. W meczu ''par'' Paweł Styczeń - Marek Marcinkowski kontra Darek Sidło - Krzysztof Głowacz wynik 1-1. Mecz zakończył się zwycięstwem ST Pool 8-2. Pojedynkiem, który zakończył się jako ostatni, był mecz pomiędzy drużynami ''Jędrzejów'' z TVP Kielce. Waleczny zespół TVP Kielce uległ ekipie z Jędrzejowa 1-8. W tym spotkaniu trzy pierwsze pojedynki zakończyły się wygraną zawodników z Jędrzejowa bez straty partii. Jedynie remisem 1-1 zakończyło się spotkanie ostatniej pary, w którym jedyny punkt dla zespołu TVP Kielce zdobył team Edward Janaszek - Paweł Staszewski.

W zaległym meczu zespół Cover pokonał Jędrzejów 8-5, a Noma-Visanti ekipę TVP Kielce 8-2. Najbliższa - ósma runda odbędzie się 18 czerwca. Będzie to zarazem ostatnia kolejka spotkań przed okresem wakacyjnym.

Wyniki oraz aktualna tabela »TUTAJ«
      Kielce, 5 czerwca 2012 r.

Galeria Echo odpowiada każdemu!
Zagraj w bilard z mistrzami świata i Europy

W sobotę 9 czerwca w Galerii Echo w Kielcach na sympatyków bilarda oraz fanów sportu czeka nie lada gratka. Na poziomie -1 w Amfiteatrze znów stanie stół bilardowy i zabrzmi dźwięk uderzających bil. Przy stole zobaczymy jednych z najlepszych bilardzistów na świecie, w Europie i Polsce. Bedzie więc można zobaczyć w akcji m.in. nasze ''złotka'' czyli Oliwię Czupryńską i Katarzynę Wesołowską, które w marcu zdobyły złoty medal Drużynowych Mistrzostw Europy.

Nie zabraknie oczywiście nowego zawodnika zespołu Nosanu Galeria Echo Kielce - mistrza Europy i trzynastokrotnego mistrza Polski Tomasza Kapłana. Swoje umiejętności zaprezentują również pozostali zawodnicy pierwszoligowego zespołu Nosan Galeria Echo Kielce Radosław Babica, Karol Skowerski, Bartosz Rozwadowski i Michał Turkowski.

Naukę gry w bilard poprowadzą trenerzy i instruktorzy Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego Marek Karlikowski i znany aktor Edward Janaszek. Nie zabraknie młodych mistrzów klubu z Kielc czyli Daniela Macioła i Agaty Sidło. Oprócz zawodników Nosanu Galerii Echo zobaczymy również bilardzistów drugiego zespołu z Kielc Visanti na czele z Robertem Pasternakiem i Tomkiem Pawlikiem.

Na wszystkich, którzy zjawią się w Galerii Echo w sobotę w godzinach 14.00 - 19.00 czeka mnóstwo atrakcji. Bedzie można zagrać partyjkę z mistrzami. Nie zabraknie dziesiątek zabaw zarówno dla najmłodszych jak i również dla tych pełnoletnich. Jeżeli ktoś nie zna przepisów i zasad gry to żaden problem - instruktorzy i zawodnicy wyjaśnią wszystko. Nie zabraknie oczywiście tego co najbardziej lubią kibice bilardowi czyli sztuczek i trików bilardowych. Zobaczyć będzie więc można przeskoki, efektowne strzały czy też bilę, która sama porusza się po stole.

Na uczestników naszej zabawy tradycyjnie czekają setki nagród. Będą to gadżety bilardowe, książki oraz bezpłatne karnety na grę w bilard. Będzie to również okazja aby wziąć udział w konkursie w którym główną nagrodą do wygrania jest stół bilardowy.

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy z bilardowymi mistrzami i Galerią Echo. Organizatorami imprezy są Galeria Echo oraz Świętokrzyskie Stowarzyszenie Bilardowe.

Gwiazdy spotkania

Oliwia Czupryńska - Nosan Galeria Echo Kielce - Mistrzyni świata juniorek 2011, Drużynowa Mistrzyni Europy 2012, trzykrotna medalistka mistrzostw Europy juniorek, zwyciężczyni rankingu Polski kobiet, dwukrotna mistrzyni Polski kobiet

Katarzyna Wesołowska – Nosan Galeria Echo Kielce - Drużynowa Mistrzyni Europy 2012, wicemistrzyni i brązowa medalistka drużynowych mistrzostw Europy, trzykrotna mistrzyni Polski kobiet, zwyciężczyni rankingu Polski kobiet

Karol Skowerski – Nosan Galeria Echo Kielce - Brązowy medalista mistrzostw świata juniorów, dziewięciokrotny medalista mistrzostw Europy juniorów, brązowy medalista drużynowych mistrzostw Europy, sześciokrotny mistrz Polski

Tomasz Kapłan – Nosan Galeria Echo Kielce - Drużynowy i indywidualny Mistrz Europy, pięciokrotny medalista mistrzostw Europy, trzynastokrotny mistrz Polski, dwukrotny zwycięzca rankingu Polski mężczyzn

Michał Turkowski – Nosan Galeria Echo Kielce - Czterokrotny Drużynowy Mistrz Polski, brązowy medalista mistrzostw Europy juniorów, wicemistrz Polski w karambol

Bartosz Rozwadowski – Nosan Galeria Echo Kielce - Trzykrotny wicemistrz Europy juniorów, brązowy medalista drużynowych mistrzostw Europy, czterokrotny wicemistrz Polski

Radosław Babica – Nosan Galeria Echo Kielce - Drużynowy Mistrz Europy, pięciokrotny medalista mistrzostw Europy, dziewięciokrotny mistrz Polski, dwukrotny zwycięzca rankingu Polski mężczyzn, zawodnik X-lecia PZBil, wybierany pięciokrotnie zawodnikiem roku PZBil      Kielce, 5 czerwca 2012 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Młodzieżowa na żywo w TVsports.pl

W Kieleckim Centrum Bilardowym trwa trzecia w tym roku edycja Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Młodzieżowej. Na stronach Sportowej Telewizji Internetowej trwa transmisja na żywo. Zapraszamy na www.tvsports.pl      Kielce, 4 czerwca 2012 r.

Terminarz zajęć bilardowych w KCB - czerwiec 2012

Poniedziałek (godz. 15:30 - 17:30) - 4, 11, 18, 25 (czerwca).
Sobota (godz. 12:00 - 14:00) - 2, 16, 23 (czerwca).
Łącznie 14 godzin

Prowadzący: Marek Karlikowski
      Kielce, 30 kwiecień 2012 r.

Bilard Sport Amator Challenge 2012. Trzecia eliminacja.
QS Media na podium.

W dniu dzisiejszym została rozegrana trzecia eliminacja do Mistrzostw Polski Amatorów. Bardzo dobry wynik w tych zawodach uzyskali zawodnicy drugoligowej drużyny QS Media Kielce. Aż trzech z nich dotarło do półfinałów. Obok Jana Niewęgłowskiego, Mateusza Czyża i Krzysztofa Mysiora, stawkę półfinalistów uzupełnił Grzegorz Nowak. Ostatnie pojedynki tego turnieju były bardzo wyrównane, półfinały i finał, zakończyły się wynikami 4:3. Do finału awansował Mateusz Czyż, który zwyciężył Jana Niewęgłowskiego oraz Krzysztof Mysior wygrywając z Grzegorzem Nowakiem. Pojedynek finałowy to początkowe prowadzenie Krzyśka, który po dobrej grze prowadził 3:0, lecz kilka prostych błedów i skuteczna gra Mateusza w drugiej części meczu owocuje remisem 3:3. W ostatniej partii obaj zawodnicy mieli szanse zakończyć pojedynek na swoją korzyść, decydującym momentem była pomyłka Mateusza na przed ostatniej "połówce", Krzysiek nie zmarnował szansy, wbił pozostałe bile i został zwycięzcą 3 Eliminacji Bilard Sport Amator Challenge.

Zapraszamy na kolejną eliminacje do Mistrzostw Polski Amatorów która odbędzie się po przerwie wakacyjnej. A już za dwa tygodnie(17 czerwca, niedziela) zostanie rozegrana kolejna eliminacja Grand Prix Gór Świętokrzyskich Contact Cup 2012.

Za tydzień zapraszamy wszystkich kibiców na rozgrywkie Polskiej Ligi Bilardowej. W sobotę 9 czerwca dwa pojedynki 2 Ligi

Nosan - Galeria Echo II Kielce : Oskar Stalowa Wola godz. 12:00
QS Media Kielce : Ósemka Rzeszów godz. 10:00

W niedzielę 10 czerwca dwa pojedynki 1 Ligi

Nosan - Galeria Echo Kielce : Duet Lipiński Dachy Tomaszów Maz.
Visanti Kolier.pl Kielce : Green Club pool-bilard.pl Gdańsk oba pojedynki o 12:00
      Kielce, 28 maja 2012 r.

Babica na podium. Dwóch bilardzistów Nosanu Galerii Echo w pierwszej ''trójce'' Rankingu Polski

Przez 3 dni w Poznaniu i Środzie Wielkopolskiej trwały trzecie tegoroczne zawody z cyklu Grand Prix Polski WiK Pol Tour. Po dwóch latach przerwy na najwyższy stopień podium powrócił Piotr Ostrowski z klubu Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki. Srebrny medal zdobył Mateusz Śniegocki (Konsalnet Warszawa), z którym do tej pory pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej sezonu 2012 dzielił Karol Skowerski. Drugie miejsce Mateusza daje mu w tej chwili przewagę 12 punktów nad kolejnym rywalem, którym jest Radek Babica. Nasz zawodnik w XIV Mistrzostwach Wielkopolski zajął 3 miejsce. Na 5 pozycji sklasyfikowany został Tomek Kapłan a na 9-tej Karol Skowerski (3 pozycja w rankingu sezonu 2012) i Michał Turkowski. Ostatnim, który awansował do strefy pucharowej był Bartosz Rozwadowski, jednak po porażce z Dominikiem Zającem zajął odległe 33 miejsce.

Kolejna odsłona walki o samochód Chevrolet Spark i starty w Eurotourach dopiero w wakacje. W dniach 14-15 lipca zagramy w klubie Arena Warszawa

Pełne wyniki Grand Prix Polski WiK Pol Tour na stronach Polskiego Związku Bilardowego.
      Kielce, 28 maja 2012 r.

Blisko 50.000 zł dla naszych "złotek"!

Wspaniałą wiadomość oznajmił podczas uroczystego otwarcia zawodów Best of the East w Ostrawie prezes Polskiego Związku Bilardowego Grzegorz Kędzierski. Minister Sportu i Turystki pozytywnie rozpatrzył wniosek złożony przez Polski Związek Bilardowy i przyznał naszych złotym medalistkom Mistrzostw Europy w Bilard stypendia sportowe. Katarzyna Wesołowska i Oliwia Czupryńska ( obie Nosan Galeria Echo Kielce) będą otrzymywały miesięcznie po 1.610 zł każda. Dodatkowo otrzymają jednorazową nagrodę w wysokości ponad 5.000 zł każda. Łącznie więc nasze "złotka" otrzymają wsparcie w wysokości blisko 50.000 zł.

To największe wsparcie jakie udało się do tej pory wywalczyć Związkowi dla zawodników za wyniki uzyskane w imprezach mistrzowskich. Prezes Kedzierski podkreślił, że cieszy się że nasz sport jest widoczny i doceniony przez Ministerstwo. Ma również nadzieję, że zarówno dobra passa naszych zawodników jak i wsparcie dla ich wyników będzie trwało jeszcze przez wiele lat. Swego wzruszenia i radości nie kryły same zawodniczki, których ta wiadomość bardzo ucieszyła. Ubiegłoroczni stypendyści, jak również pozostali nasi zawodnicy, również z radością przyjęli informację o nagrodach Ministra. Jak podkreślają takie wiadomości pozwalają wierzyć w to że ciężka praca może przynieść zamierzone efekty i co ważne jest zauważona i docenione przez władze państwa.

Jeszce raz gratulujemy naszych "złotkom" i mamy nadzieję, że taka motywacja pozwoli im na dalszy rozwój swej kariery sportowej a nam swą postawą przyniosą wiele radości i wzruszeń. Liczymy również, że będzie to motorem napędowym do i tak szybko rozpędzonej lokomotywy sportu bilardowego w naszym kraju.

Wyniki oraz aktualna tabela »TUTAJ«
      Kielce, 24 maja 2012 r.

Relacja z V kolejki Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu

W rozgrywkach Ligi Biznesu z pięciu zaplanowanych na poniedziałek spotkań odbyły się tylko dwa. Pozostałe mecze ze względu na obowiązki służbowe kilku zawodników zostały przełożone na inny termin. Zespół TVP Kielce zmierzył się z Becherem natomiast ekipa Kruk & Rad Bud z Contact O/K. Faworytem pierwszego pojedynku była ekipa Becher. Tutaj nie było niespodzianki.

Drużyna Mirka Głowackiego pokonała ''waleczny zespół'' (tak nazywa swoją ekipę kapitan TVP Kielce Leszek Salva) 8-5. W odmianę 8-bil po wyrównanej grze Edward Janaszek (TVP Kielce) pokonał Mirka Głowackiego 3-2. W kolejnych odmianach dominowali już zawodnicy Bechera. W ''dziesiątkę'' dobrą skutecznością popisał się Robert Stańczyk, który wygrał z Pawłem Staszewskim 3-1. Kolejne punkty dla drużyny zdobył Adam Kowalski wygrywając z Leszkiem Salvą 2-1. Ostatni punkt na miarę zwycięstwa zdobyła para: Mirek Głowacki - Robert Stańczyk.

Ciekawy i emocjonujący przebieg miało drugie spotkanie pomiędzy ekipami Kruk & Rad Bud i Contact O/K. Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla ekipy Ryszarda Olbromskiego. W odmianę 8-bil Darek Sidło pokonał Adama Ścigę 3-0. W kolejnym pojedynku w ''dziesiątkę'' zobaczyliśmy Piotra Maurycego i Marka Karlikowskiego. Było to spotkanie, w którym rozegrano aż sześć partii. Po remisowym początku spotkania, w trzeciej partii bardzo blisko zakończenia spotkania był zawodnik Contactu. Niestety zbyt słabe zagranie kombinacyjne, po którym bila numer 10 stanęła blisko łuzy, bezbłędnie wykorzystuje Piotr Maurycy. W następnej partii ten sam zawodnik ponownie popisuje się skutecznym zagraniem kombinacyjnym. Również następna partia kończy się zwycięstwem zawodnika ekipy Krystiana Kruka po której w spotkaniu mamy remis 4-4. W ostatniej partii tego spotkania po błędzie Piotra Maurycego na bili numer 5, pozostały na stole układ kończy zawodnik ekipy Contact O/K zapewniając swojej drużynie wygraną 5-4. W odmianę 9-bil Norbert Kwiecień (Kruk&Rad Bud) pokonuje Krzysztofa Głowacza 3-1. Dzięki tej wygranej zespół Krystiana Kruka wychodzi na prowadzenie 7-6. W meczu, o ósmy punkt zobaczyliśmy pary: Piotr Maurycy - Adam Ściga oraz Darek Sidło - Marek Karlikowski. W tym spotkaniu po obu stronach było sporo błędów. Skuteczniejsi w końcowych fazach partii byli jednak zawodnicy Contactu O/K, którzy najpierw doprowadzają do remisu by następnie w decydującej starciu, po złym zagraniu odstawnym ich rywali, zakończyć spotkanie wynikiem 8-7.

Wyniki oraz aktualna tabela »TUTAJ«
      Kielce, 18 maja 2012 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Młodzieżowa 2012
W drugim turnieju frekwencja równie wysoka!

W Kieleckim Centrum Bilardowym po raz drugi w tym sezonie została rozegrana Młodzieżowa Liga Bilardowa. Z uwagi na wysoką frekwencję (82 uczestników) wszystkie turnieje będą rozgrywane w Kielcach. Dla zawodników to z pewnością wspaniała wiadomość dająca możliwość rozgrywania spotkań w bardzo dobrych warunkach.

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Marcin Krzemiński członek Zarządu Światowej Federacji Pool Bilarda (WPA). Przed rozpoczęciem spotkań została przedstawiona grupa zawodników, uczestników ostatnich Mistrzostw Polski Juniorów, na czele z Mistrzynią Polski Roksaną Siekierską i dwukrotną brązową medalistką Agatą Sidło.

Tym razem turniej rozgrywany był w odmianę 8 bil. W grupie dziewcząt w pierwszym półfinale Agata Sidło (Nosan Galeria Echo Kielce) pokonała Dominikę Bzówkę (Orły Bodzentyn) 2-0. Również takim samym wynikiem Roksana Siekierska, reprezentująca klub Żaczek Połaniec, wygrała z Aleksandrę Dzięcioł (UKS Przyłogi). W spotkaniu finałowym Roksana Siekierska po wyrównanym pojedynku pokonała liderkę rankingu Agatą Sidło 2-1.

W turnieju juniorów byliśmy świadkami bardzo skutecznej gry ze strony zawodnika gospodarzy Dominika Wójcika. W drodze do finału Dominik w pięciu rozegranych spotkaniach stracił tylko dwie partie. Również z bardzo dobrej strony zaprezentował się zawodnik z Połańca Sebastian Sobierajski. Tych dwóch zawodników zobaczyliśmy w meczu finałowym. Dla Dominika był to najlepszy mecz tego turnieju, który rozstrzygnął na swoją korzyść bez straty partii. Na miejscu trzecim zawody zakończyli: Mateusz Kwiecień (Olimp Kielce) i Wojciech Wójcik (UKS Kostomłoty).

W grupie pupili ponownie prym wiedli zawodnicy z Miłka. Do strefy medalowej dotarło trzech zawodników z tego klubu. Najlepszym okazał się Dominik Gawroński, który w finale pokonał zawodnika z Jeziorka Adriana Sitka. Na najniższym podium stanęli: Mariusz Baran i Albert Dryja. Tradycyjnie zawodnicy z miejsc I-III zostali nagrodzeni pucharami, a zwycięzcy dodatkowo otrzymali nagrody rzeczowe.

W klasyfikacji drużynowej na pierwszym miejscu znajdują się dwa zespoły: Nosan Galeria Echo Kielce oraz UKS ''Miłek'' Chotel Czerwony - 43 pkt. Trzecią lokatę zajmuje UKS Żaczek Połaniec - 37 pkt. Na pozycji lidera rankingu indywidualnego pozostaje Agata Sidło i Dominik Wójcik (Nosan Galeria Echo Kielce) oraz w grupie pupili Mariusz Baran (Miłek Chotel Czerwony).

Trzecia kolejka zostanie rozegrana 5 czerwca w KCB. Początek gry w odmianę „9” bil o godz. 9.30.

Więcej informacji oraz aktualne Rankingi na stronie Świętokrzyskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej 2012.      Kielce, 17 maja 2012 r.

Relacja z IV kolejki Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu

W ostatni poniedziałek odbyła się czwarta kolejka ligi biznesu. Z pięciu rozegranych w tym dniu spotkań na szczególną uwagę zasługuje mecz pomiędzy ekipami ST Pool i Nosan. Z całą pewnością był to najciekawszy i najbardziej wyrównany pojedynek tego wieczoru. Mecz rozpoczął się od zwycięstwa Pawła Stycznia (ST Pool) nad Grzegorzem Nowakiem 3:2. W odmianę 10-bil Marek Marcinkowski (ST Pool) pokonał Andrzeja Goczyńskiego (Nosan) 2:0. Bardzo wyrównany przebieg miał pojedynek w ''dziewiątkę'', w którym zobaczyliśmy Marcina Misztala (Nosan) i Jacka Surmę. Mecz zakończył się remisem 2-2 dzięki któremu drużyna ST Pool przed ostateczną rozgrywką prowadziła już 7:4. W walce o ósmy punkt ekipa Nosan reprezentowana była przez Grzegorza Nowaka i Andrzeja Goczyńskiego, a ze strony ST Pool zobaczyliśmy Pawła Stycznia i Marka Marcinkowskiego. Początek pojedynku to pokaz skutecznej gry ze strony zawodników Nosanu, którzy wykorzystując błędy popełniane przez ich rywali doprowadzili do remisu 7:7. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem ekipy ST Pool 8:7.

W pozostałych spotkaniach padły następujące wyniki: zespół Contact O/K pokonał TVP Kielce 8-4, ekipa Noma-Visanti wygrała z Kruk & Rad-Bud 8-3 a Cover w meczu z Domgossem oraz Jędrzejów z Becherem zwyciężył 8:1.

Po czterech kolejkach w klasyfikacji drużynowej prowadzi ekipa ST Pool. Na pozycji lidera w klasyfikacji indywidualnej pozostaje Grzegorz Nowak (Nosan).

Piąta kolejka zostanie rozegrana już w najbliższy poniedziałek, 21 maja, o godzinie 18:30.

Wyniki oraz aktualna tabela »TUTAJ«
      Kielce, 13 maja 2012 r.

Grand Prix Gór Świętokrzyskich Contact Cup 2012.
"Życiu" wraca na tron!


Zakończyła się piąta eliminacja Grand Prix Gór Świętokrzyskich Contact Cup 2012. Do klubu czterokrotnych Mistrzów Polski, na najstarszy cykl turniejów regionalnych w kraju przybyła rzesza zawodników z trzech województw. Tym razem graliśmy w odmianę 8 bil. Po wielu godzinach rywalizacji poznaliśmy pary półfinałowe. W pierwszym półfinale zagrali: zawodnik I Polskiej Ligi Bilardowej Maciej Życiński a jego przeciwnikiem był Michał Kozłowski, sponsor i właściciel drużynę bilardowej ekstraklasy, w której gra Maciek.
Druga para półfinałowa to zderzenie młodości z doświadczeniem: Jan Bilski, siedemnastolatek, dla którego półfinał to życiowe osiągnięcie. Jego rywalem był Piotr Tomczyk, oldboy, który grał już w przeszłości na tym etapie w naszych zawodach.
Na bardzo dobrym piątym miejscu turniej zakończyli: Wojciech Sajtyna, Dariusz Sidło, Paweł Styczeń oraz Krzysztof Mysior.

Jako pierwszy z półfinów zakończył się mecz pomiędzy Michałem i Maćkiem. Był to mecz raczej jednostronny. Maciek wygrał wszystkie partie w tym spotkaniu i udowodnił Michałowi, że zasługuje na miejsce w składzie drużyny pierwszo ligowej. Ogromne brawa dla Michała Kozłowskiego, dla którego III miejsce to życiowe osiągnięcie.

W drugim pojedynku półfinałowym byliśmy świadkami dużej ilości taktycznej gry ze strony obu zawodników. Mecz stał na wyrównanym poziomie a zwycięsko z tej batalii wyszedł bardziej doświadczony Piotr Tomczyk, który zwyciężył Jana Bilskiego 3:1. Gratulacje dla Jasia, który zajmując III miejsce w dzisiejszych zawodach osiągnął swój życiowy sukces. Trening i ciężka praca popłacają. Gratulacje.

Pojedynek Finałowy to rywalizacja pomiędzy Macieje Życińskim(Visanti kolier.pl Kielce) a Piotrem Tomczykiem (Radomskie Stowarzyszenie Bilardowe Team G2). Początkowy stan pojedynku zgodnie z regulaminem zawodów, mówiącym o handikapie mniej doświadczonego zawodnika 2:0 na korzyść Piotra. Maciej szybko doprowadza do remisu wygrywając dwie kolejne partie. Przy stanie 2:2 Maciek rozbija i staje przed szansą wyjścia na prowadzenie, jedna bila wpada do łuzy a układ na stole wydaje się dość prosty i klarowny. Bezbłędna gra Maćka, partia "z kija" i mamy prowadzenie 3:2 dla pierwszoligowca. Kolejna partia to równie dobre rozbicia Maćka, bila wpada i jest szansa na drugą z rzędu partię "z kija". Jednak błąd przy próbie rozbicia sklejonych kul pozwala podejść do stołu przeciwnikowi. Piotr stanął przed szansą na wyrównanie ale niestety nie wbija dość prostej "ósemki". Dalsza część to próba "odstawnych" po obu stronach. Gdy do stołu podchodził Piotr Tomczyk kibice nie spodziewali się tak niekonwencjonalnego zagrania, jakie chciał wykonać zawodnik z Radomia. Piotr zagrywa ósemkę od krótkiej bandy przez cały stół i wbija ją do deklarowanej łuzy doprowadzając do remisu. Pozostałą przed nami już ostatnia partia pojedynku finałowego. Uścisk dłoni przed decydującą rozgrywką i Piotr podchodzi do rozbicia, niestety żadna z kul nie znalazła drogi do łuzy i to Maciek staje przed ogromną szansą zakończenia tego pojedynku. Bezbłędna gra zawodnika pierwszoligowego i to Maciej Życiński zostaję zwycięzcą piątej eliminacji Grand Prix Gór Świętokrzyskich Contact Cup 2012. Maciej Życiński dzięki zwycięstwu w dzisiejszym turnieju i nieobecności Maksymiliana Króla (usprawiedliwiona przez zawody Junior Tour w Łodzi), powrócił po miesięcznej przerwie na fotel lidera całego cyklu Grand Prix.

Już dziś zapraszamy na kolejne zawody które zostaną rozegrane 17 czerwca w Kieleckim Centrum Bilardowego.

Aktualny Rankig Grand Pirx Gór Świętokrzyskich - Contact Cup      Kielce, 7 maja 2012 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Biznesu - 3 kolejka

Wiele emocji dostarczyły nam mecze rozgrywane w ramach trzeciej kolejki spotkań ligi biznesu. To już kolejna runda w której jesteśmy świadkami gry na bardzo wyrównanym poziomie. To pokazuje, że w tym sezonie nie ma zdecydowanych faworytów do tytułu mistrza ligi. Każdą ekipę stać na wygranie spotkania, a co za tym idzie, na awans do kolejnej fazy gier.

Po raz kolejny bardzo dobry mecz rozegrali zawodnicy Nosanu. Ekipa Grzegorza Nowaka po zwycięstwie w pierwszej kolejce nad zespołem z Jędrzejowa 8-5, co można uznać za sporą niespodziankę, tym razem takim samym rezultatem pokonała ekipę Kruk & Rad-Bud. Przewaga zespołu Nosan od samego początku była bardzo wyraźna. W odmianę 8 bil Grzegorz Nowak pokonał Norberta Kwietnia 3-1. W odmianę 10 bil Andrzeja Goczyński wygrał z Piotrem Maurycym 2-1. Kolejne zwycięstwo w ''dziewiątkę'' ekipie Nosan zapewnił Marcin Misztal pokonując Karola Stachurę 2-0, po którym Nosan prowadził 7-2. Początek pojedynku o ''ósmy'' to pokaz skutecznej gry ze strony pary Piotr Maurycy-Adam Ściga. Po trzech wygranych przez nich partiach w kolejnej zwycięsko wychodzą zawodnicy Nosanu (Grzegorz Nowak-Andrzej Goczyński) ustalając wynik spotkania 8-5. Szczególnie sporo emocji dostarczył mecz pomiędzy zespołami Domgoss i ST Pool. Pojedynek dobrze rozpoczął się dla zespołu Jacka Surmy. W odmianę 8 bil Paweł Styczeń pokonał Kamila Dzirbę 3-1. W ''dziesiątkę'' zobaczyliśmy pojedynek pomiędzy Markiem Marcinkowskim z Łukaszem Dzirbę. Tutaj na pięć rozegranych partii, trzy zostały zapisane na koncie Łukasza, co pozwalało ekipie Domgoss zmniejszyć stratę z pierwszego meczu do jednego punkty. W odmianę 9 bil Przemek Ciosk pokonał Jacka Surmę 3-1. Dzięki temu zwycięstwo ekipa Domgoss wyszła na prowadzenie 7-6. W walce o ''ósmy'' punkt przy stole zobaczyliśmy pary: Paweł Styczeń-Marek Marcinkowski i braci Łukasza i Kamila Dzirbę. Była to prawdziwa wojna nerwów. W pierwszej partii lepiej poradzili sobie zawodnicy ST Pool doprowadzając do remisu 7-7. W kolejnej partii szczęście tym razem dopisało zawodnikom Domgoss, którzy po wbiciu „dziewiątki” nie kryli radości ze zwycięstwa. Trzecim ciekawym spotkaniem tej rundy był mecz pomiędzy zespołami Contact O/K i ''Jędrzejów''. W odmianę 8 bil skuteczną grą popisał się Darek Sidło, który pokonał Wojtka Sajtynę 3-0. Po remisowym spotkaniu w odmianę 10 bil pomiędzy Bartkiem Bieńkowskim z Markiem Karlikowskim zespół Contact O/K prowadził 5-2. Mecz w ''dziewiątkę'' zakończył się zwycięstwem Krzysztofa Głowacza nad Tomkiem Jantarskim 2-1. Po tym pojedynku przewaga ekipy Ryszarda Olbromskiego wzrosła do pięciu punktów. Przysłowiową kropkę nad ''i'' postawił team Darek Sidło-Marek Karlikowski pokonując parę Wojtek Sajtyna-Bartek Bienkowski 1-0. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 8-3 dla Contact O/K.

Tydzień wcześniej została rozegrana druga kolejka, w której padły następujące wyniki: Kruk&Rad-Bud - Domgoss 8-4, Jedrzejów - Noma-Visanti 8-7, ST Pool - Cover 8-4, Becher - Contact O/K 8-6, Nosan - TVP Kielce 8-6.

Niezależnie od wyników zaległych spotkań po trzech kolejkach na prowadzeniu znajduje się zespół Nosan. Również w klasyfikacji indywidualnej trzy pierwsze pozycje zajmują zawodnicy tej ekipy: miejsce pierwsze - Grzegorz Nowak, pozycję drugą Andrzej Goczyński, trzecią Marcin Misztal.

Czwarta runda zostanie rozegrana 14 maja. Aktualny Ranking oraz klasyfikacja indywidualna dostępne są na stronie bilard.kielce.pl      Kielce, 23 kwiecień 2012 r.

Bilard Sport Amator Challenge 2012. Mateusz Kowalik najlepszy!!!

Za nami druga już eliminacja do Mistrzostw Polski Amatorów, rozgrywana w Kieleckim Centrum Bilardowym. Podobnie jak w poprzednim turnieju w finale zawodów spotkali się Piotr Kucharski oraz Mateusz Kowalik. Tym razem zwyciężył Mateusz biorąc tym samym rewanż na Piotrku za poprzedni finał. Na wysokim trzecim miejscu zawody ukończyli:Łukasz Banasik oraz Krzysztof Mysior.

Już teraz zapraszamy na kolejny turniej z cyklu Bilard Sport Amator Challenge który odbędzie się jeszcze przed wakacjami.

A spragnionych bilardowych emocji zapraszamy na kolejną eliminację Grand Prix Gór Świętokrzyskich Contact Cup 2012, która odbędzie się 13 maja br. Zapisy do turnieju w godzinach 9:00 - 9:30 a tym razem zagramy w 8-bil.
      Kielce, 27 kwietnia 2012 r.

ALiBi - Amatorska Liga Bilardowa

Od 1 maja ruszają rozgrywki Amatorskiej Ligi Bilardowej. Na naszych stronach publikujemy grupy oraz regulaminy dla kategorii ''ALiBi'' i ''ALiBi Pro''. Wyniki rozgrywanych pojedynków można przesyłać drogą mailową lub sms-em. Więcej szczegółów w regulaminach.

Informujemy również, iż strona Amatorskiej Ligi Bilardowej zostanie na pewnien czas wyłączona. Serwis ponownie ruszy wraz z najświeższymi wynikami i tabelami po ''długim weekendzie''.
      Kielce, 27 kwietnia 2012 r.

Terminarz zajęć bilardowych w KCB - maj 2012

Poniedziałek (godz. 15:30 - 17:30) - 7, 14, 21, 28 (maja).
Sobota (godz. 12:00 - 14:00) - 19, 26 (maja).
Łącznie 12 godzin

Prowadzący: Marek Karlikowski
      Kielce, 26 kwietnia 2012 r.

I Polska Liga Bilardowa
Wyjazdowy mecz Nosanu Galeria Echo

Komplet zwycięstw po 3 kolejkach - taki jest dorobek kieleckich pierwszoligówców występujących w barwach Nosanu Galeria Echo. Jak do tej pory jednak nasi bilardziści spotykali się z zepołami z dolnej cześci tabeli. W najbliższą niedzielę przed zawodnikami pierwsze poważniejsze wyzwanie.

Przeciwnikiem Nosanu Galeria Echo będzie mistrz Polski z 2010 roku, groźny i nieobliczalny zespół Konsalnet Warszawa. Liderem stołecznej drużyny jest Mateusz Śniegocki, który w poprzednim sezonie zwycieżył w klasyfikacji indywidualnej I Ligi, popisując się stuprocentową skutecznością. Skład dopełniają gwiazdy młodego pokolenia - Wojciech Szewczyk i Mieszko Fortuński oraz Sławomir Nowak. Aby otworzyć sobie drogę do złotego medalu w obecnym sezonie, potrzebne jest zwycięstwo w dwumeczu. Liczymy iż nasza piątka wykona swoje zadanie prawidłowo.

Innym ciekawym meczem 4 kolejki będzie spotkanie Metal Fachu LP Sokółka z Duetem Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki. W niedzielę od rozgrywek ligowych odpoczną bilardziści Visanti Kolier.pl Kielce, którzy będa pauzować.

Od godziny 12:00 na stronach Polskiego Związku Bilardowego będzie dostępna relacja on-line ze wszystkich czterech ligowych pojedynków. Juz dzisiaj zapraszamy na www.bilard-sport.pl
      Kielce, 23 kwiecień 2012 r.

Bilard Sport Amator Challenge 2012. Druga Eliminacja
2 Polska Liga Bilardowa

Najbliższy weekend w Kieleckim Centrum Bilardowym zapowiada się bardzo interesująco. W sobotę zapraszamy na, aż dwa pojedynki Drugiej Polskiej Ligi Bilardowej. Nosan Galeria Echo II Kielce zmierzy się z drużyną Ósemki Rzeszów, natomiast QS Media Kielce zagra z z zespołem Pino Dębica. Początek pojedynków o godzinie 11:30. Zapraszamy wszystkich do gorącego kibicowania naszym zespołom.

Ciąg dalszy bilardowych emocji to kolejna eliminacja do największego cyklu bilardowego dla amatorów w Europie i jednego z największych na świecie - Mistrzostw Polski Amatorów. Drugi turniej eliminacyjny rozpocznie się 29.04.2012 o godzinie 12:00, oczywiście w Kieleckim Centrum Bilardowym Plac Moniuszki 2B. Gramy w odmianę 8-bil (min do 4 wygranych partii systemem podwójnej przegranej).

Zapisy od 11:00 do 12:00.
Wpisowe: 20,-
Rozpoczęcie gier: 12:00
Sędzia zawodów: Krzysztof Mysior, tel.: 531-776-979      Kielce, 23 kwiecień 2012 r.

Nosan Galeria Echo Kielce z pięcioma złotymi medalami zwycięża w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski JuniorówZawodnicy Nosanu Galerii Echo Kielce zwyciężyli w tegorocznej klasyfikacji medalowej Mistrzostw Polski Juniorów w Pool Bilard - Kielce 2012. Z możliwych 11 do zdobycia złotych medali łupem naszych padło aż pięć najcenniejszych krążków. Najwięcej, bo aż trzy złote i jeden srebrny, wywalczył zaledwie trzynastoletni Daniel Macioł. Przegrał on tylko w finale odmiany 14/1 a w trzech pozostałych nie miał sobie równych zdobywający tytuły mistrzowskie w 10-bil, 9-bil i 8-bil. W grupie dziewcząt do lat 18-stu komplet powędrował do naszej siedemnastoletniej mistrzyni świata juniorek Oliwi Czupryńskiej, która nie miała sobie równych w 8-bil i 10-bil. Dwa brązowe medale wywalczyła również koleżanka klubowa Oliwi czternastoletnia Agata Sidło, która stanęła na najniższym stopniu podium w 9-bil i 8-bil. Łącznie nasi zawodnicy zdobyli 8 medali w tym pięć złotych, jeden srebrny i dwa brązowe. To jednak nie koniec dla zawodników naszego województwa. Mistrzynia Polski w grupie dziewcząt do lat 16 wywalczyła zawodnika UKS Połaniec Roksana Siekierska. Na najniższym stopniu podium odmiany 8-bil stanęła natomiast jej klubowa koleżanka Monika Domagała.

Dzięki wspaniałym wynikom nominacje do kadry narodowej juniorów otrzymali Daniel Macioł i Oliwia Czupryńska (oboje Nosan Galeria Echo Kielce) oraz Roksana Siekierska (UKS OLIMPEK Połaniec).

Zawody po raz pierwszy zaliczane były do Systemy Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży. Nasi reprezentanci spisali się więc wyśmienicie zdobywając aż 54 punkty.

Gratulacje kierujemy również do trenerów i opiekunów naszych medalistów: Marka Karlikowskiego, Marzeyny Abramczuk, Piotra Czupryńskiego, Arka Macioła i Darka Sidło.

Pełne wyniki na oficjalnej stronie Mistrzostw Polski Juniorów 2012

Już niebawem na stronach Sportowej Telewizji Internetowej będzie można zobaczyć najciekawsze pojedynki zakończonego wczoraj turnieju.      Kielce, 23 kwiecień 2012 r.

Sobota wieczór - Grzegorz Nowak zaprasza!

W najbliższą sobotę, wieczorem, zapewne po godz. 19:00, oczywiście w Klubie Mistrzów KCB, rozpocznie się dość głośne obchodzenie kolejnych urodzin 21-letniego (co zostało ustalone z niespełna siedemnastoletnią Ulą Kołodziejczyk), nie mogącego żyć bez bilarda, Grzegorza Nowaka. Tym samym zaprasza on wszystkich, którzy nie wstydzą się do niego przyznać, na pokrzepiające toasty, granie przy zarezerwowanych kilku stołach, tańce nieskoordynowane najczęściej i śpiewy, a w wykonaniu większości... krzyki do mikrofonu – czyli jak zwykle... i do kiedy sił wystarczy.

Zapraszam, do zobaczenia, G. Nowak      Kielce, 17 kwiecień 2012 r.

''Mysza'' wygrywa w 9-bil!

Za nami już czwarta eliminacja grand prix Gór Świętokrzyskich Contact Cup 2012. Tradycyjnie frekwencja dopisała i mogliśmy obserwować bilardzistów z całego województwa i nie tylko. Tradycyjnie odwiedzają nas bilardziści z Radomia i Tarnowa.

W dniu dzisiejszym turniej przebiegał bardzo płynnie dzięki czemu o 19:00 poznaliśmy zwycięzce. Na piątym wysokim miejscu zawody dzisiejsze zakończyli: Paweł Styczeń, Dariusz Sidło, Michał Tomczyk oraz Paweł Foltyn.

W półfinałach spotkali się Maksymilian Król oraz Michał Wydrych. Drugą parę półfinałową stanowili Paweł Męderak oraz Krzysztof Mysior.

W pierwszym pojedynku półfinałowym spotkało się dwóch kolegów, którzy na co dzień razem trenują więc na pewno bardzo dobrze znali możliwości przeciwnika. Początkowa faza meczu to bardzo dobra gra Michała Wydrycha który wychodzi na prowadzenie 2:0. I gdy wydawało się że Michał zdobędzie kolejny punkt, popełnia niespodziewany błąd na "ósemce" zostawiając czysty układ Maksymilianowi, który wykorzystał tą szansę i uzyskał kontaktową partię. W kolejnych partiach Michał wyciągnął wnioski z tej niefortunnej pomyłki i dzięki dobrej grze wygrywa dwie kolejne partie. Końcowy wynik 4:1 dla Michała i to on awansował do finału.

W drugim pojedynku półfinałowym spotkali się Paweł Męderak i Krzysztof Mysior. Na początku spotkania Krzysiek wykorzystał błędy Pawła i wyszedł na prowadzenie 2:0. Gdy w 3 trzeciej partii Paweł minimalnie pomylił się na wbiciu kolejnej bili, nikt nie spodziewał się że będzie to jego ostatnie podejście do stołu. Krzysiek grał jak w transie i po bezbłędnej grze (podejście i dwie partie z "kija") ustalił wynik spotkania na 5:0, co zostało nagrodzone gromkimi brawami kibiców oglądających spotkanie.

Pojedynek finałowy to mecz pomiędzy Michałem Wydrychem i Krzysztofem Mysiorem. Początek spotkania to dobra gra Krzyśka, proste błedy Michała i tak wyglądał ten pojedynek do stanu 3:1. Wtedy coś się zacięło i Krzysiek zaczął się mylić. Michał wykorzystał swoje szanse i doprowadził do remisu 3:3. Ostatnie 3 partie wyglądały podobnie, duża liczba błędów po obu stronach, mnóstwo od stawnych i bardzo asekuracyjna gra. W decydującym o końcowym wyniku spotkania momencie, Krzysiek popełnia o tej jeden błąd mniej i zwycięża Michała 5:4 tym samym zostając zwycięzcą czwartej eliminacji Grand Prix Gór Świętokrzyskich Contact Cup 2012.

Na czele rankingu po kilkunastu miesiącach prowadzenia Macieja Życińskiego, przyszedł czas na zmianę lidera. Masymilian Król uzyskując wysokie 3 miejsce w dniu dzisiejszym awansował na pierwszą pozycję w rankingu Contact Cup-u, a jego rewelacyjna gra spowodowała awans do "II" Grupy zawodowej.Gratulujemy!!!

Już teraz zapraszamy na kolejny turniej eliminacyjny, który zostanie rozegrany 13 maja 2012 roku oczywiście w Kieleckim Centrum Bilardowym.

Pełne wyniki 4 eliminacji

Aktualny Ranking Contact Cup      Kielce, 10 kwiecień 2012 r.

Sobieski Cup 2012. Mateusz Kowalik wygrywa!
Świętowanie Mistrzostwa Europy Kasi i Oliwki!

Piątek trzynastego w Kieleckim Centrum Bilardowym na pewno nie był pechowy. Tego dnia rozegraliśmy Turniej Masters cyklu Sobieski Cup Zimowy Karmelowy oraz świętowaliśmy zdobycie przez zawodniczki naszego klubu, Kasię Wesołowską oraz Oliwię Czupryńską tytułu Mistrzyń Europy.

Do turnieju finałowego awansowało 12 osób najwyżej sklasyfikowanych w rankingu turniejów eliminacyjnych a dwie dodatkowe dzikie karty zamkneły listę startową na 14 osobach. Witold Wojciechowski najstarszy zawodnik turnieju oraz Mariusz Kołakowski dyrektor Marki Sobieski.

Zabawa przy stołach bilardowych trwała do późnych godzin wieczornych. Do półfinałów awansowali: Lider Rankingu Sobieski Cup Mateusz Kowalik, Piotr Maurycy który odczuwał już wtedy trudy zmagań niekoniecznie bilardowych, Krzysztof Mysior dyrektor turnieju oraz Mariusz Kołakowski sponsor zawodów. Właśnie ta czwórka wytrzymała trudy piątkowych rozgrywek a przypominamy po każdym wygranym meczu zawodnik miał obowiązek wypicia małej szklaneczki ulubionego napoju Bruce Willisa. Najbardziej zmęczony po rundzie eliminacyjnej był Piotr Maurycy który musiał uznać wyższość Mateusza Kowalika, w drugim półfinale Krzysztof Mysior pokonał Mariusza Kołakowskiego, który jak sam przyznał przed turniejem zadowoli się miejscem na podium i ta sztuka mu się udała. W pojedynku finałowym lepszy okazał się Mateusz Kowalik który zwyciężył Krzysztofa Mysiora 3:1. i tym samym Mateusz został zwycięzcą ranking całego cyklu Sobieski Cup.

Ogromne podziękowania dla P. Mariusza Kołakowskiego dyrektora regionalnego Marki Sobieski za pomoc w organizacji zawodów, za ufundowanie nagród oraz za wsparcie imprezy w postaci dodatkowych przeźroczystych butelek. Dziękujemy również p. Grzegorzowi Kędzierskiemu za użyczenie sali gier go rozegrania zawodów pod nazwą "Sobieski Cup".

Sobieski Cup zimowy karmelowy już za nami, ale już teraz zapraszamy wszystkich na letnią edycje turnieju pod nazwą "Sobieski Cup". Pierwszy turniej eliminacyjny już na początku lipca.

Prócz rozgrywek bilardowych tego wieczoru, wraz z licznym "fanklubem" Kasi na czele z "Rudą", bawiliśmy się do późnych godzin przy karaoke, dobrej muzyce, pysznym poczęstunku(przygotowanym przez naszą Mistrzynię) popijając oczywiście nasze ulubione przeźroczyste napoje marki Sobieski. Nie zabrakło oczywiście podziękowań dla Mistrzyń od samego prezesa Polskiego Związku Bilardowego p. Grzegorz Kędzierskiego. do podziękowań przyłączył się fanklub Kasi, który specjalnie na tę okazję przygotował bilardową piosenke. Stała się ona prawdziwym hitem i wielokrotnie została odśpiewana przez wszystkich uczestników imprezy. Kasia i Oliwia dziękujemy!!!
      Kielce, 3 kwiecień 2012 r.

Terminarz zajęć bilardowych w KCB - kwiecień 2012

Poniedziałek (godz. 15:30 - 17:30) - 2, 16, 23, 30 (kwietnia).
Sobota (godz. 12:00 - 14:00) - 14 kwietnia.
Łącznie 10 godzin

Prowadzący: Marek Karlikowski
      Kielce, 2 kwiecień 2012 r.

ALiBi - Amatorska Liga Bilardowa - reaktywacja
Nowy dyrektor i nowa jakość

Ostateczny termin zapisów do Amatorskiej Ligi Bilardowej zostaje przedłużony do 15 kwietnia do godziny 24:00!!!

Trwają zapisy do "ALiBi" oraz "ALiBi Pro". Zgłoszenia prosimy kierować drogą mailową na adres: lukaszdzirba@gmail.com. W tytule wiadomości prosimy wpisywać : Amatorska Liga Bilardowa, a w treści wiadomości: Imię i Nazwisko, numer telefonu oraz adres email. Zgłoszenia przyjmujemy do 10 kwietnia do godziny 24:00.


Ma być szybko, sprawnie i przyjemnie. Co się kryje za tymi słowami jeszcze dokładnie nie wiemy. Znamy jednak autora - jest nim Łukasz Dzirba. To właśnie Łukasz przyjął na siebie w tym roku funkcje Dyrektora Turnieju. Będzie więc odpowiadała za regulaminy, sprawy techniczne i co najważniejsze systematyczne uzupełnianie wyników na stronie internetowej. Ten element bowiem bardzo zawiódł w ostatnim roku. W nowym sezonie ma być jednak inaczej. Łukasz zobowiązał się do zwrócenia szczególnej uwagi właśnie na szybkim umieszczaniu wyników na stronie. Ma tez kilka nowych pomysłów, które maja uatrakcyjnić jedne z najstarszych indywidualnych amatorskich zawodów w naszym województwie.

Czekamy więc na pierwsze zgłoszenia a nowemu Dyrektorowi życzymy powodzenia, wytrwałości w pracy i mamy nadzieję, ze nie będzie miał problemów z dostępem do komputera i internetu. Szczegółowy regulamin tegorocznych zawodów oraz zgłoszenia już od niedzieli 1 kwietnia.      Kielce, 2 kwiecień 2012 r.

Piotr Kucharski wygrywa!

W dniu wczorajszym rozegrana została pierwsza eliminacja do Mistrzostw Polski Amatorów. Najlepszym zawodnikiem teog dnia okazał się Piotr Kucharski (ET-Bilard Kielce), który w finale zwyciężył Mateusza Kowalika (QS Media Kielce) 4:1. Na wysokim trzecim miejscu zawody ukończyli: Mateusz Czyż (QS Media Kielce) oraz Grzegorz Nowak(Nosan Galeria-Echo Kielce). Ogromnie nas cieszy rosnący poziom rywalizacji oraz wysoka frekwencja(26 Osób na starcie). Zapraszamy na kolejny turniej eliminacyjny, którego dokładną datę poznamy niebawem.      Kielce, 2 kwiecień 2012 r.

Kasia Wesołsowka i Oliwia Czupryńska mistrzyniami Europy!

Warto było czekać 11 dni na te chwilę. Po nieudanych początkach i trzech niewykorzytanych szansach na zdobycie medalu, ostaniego dnia turnieju usłyszeliśmy Mazurka Dąbrowskiego. Na nawyższym stopniu podium Mistrzostw Europy stanęły bilardzistki Nosanu Galerii Echo Kielce - Kasia Wesołowska i Oliwia Czupryńska!

Nasze panie rozpoczęły turniej od wygranej nad Bułgarkami. Potem była minimalna przegrana z Austrią i spadek na lewą stronę tabeli. Jak się później okazało była to ostatnia porażka w turnieju! Oliwka i Kasia pewnie zakwalifikowały się do finału pokonując Holandię i Rosję. W drugim półfinale Norweżki niespodziewanie wygrały z Austrią i o rewanżu na duecie Ouschan-Stadlbauer nie było już mowy. Przeciwniczkami Polek zostały doświadczone Line Kjorsvik i Ine Helvik. Pojedynek finałowy był bardzo zacięty i rozstrzygnął się dopiero po dodatkowych ''rzutach karnych''. Po pierwszych 6 seriach strzałów wynik brzmiał 3:3, konieczne więc było wprowadzenie zasady ''nagłej śmierci''. Tutaj Wesołowska i Czupryńska były bezbłędne. Pudło Helvik w ósmej serii dało Polkom tytuł mistrzyń Europy.

Nasze reprezentantki złoty medal mistrzostw Europy w swojej kategorii wywalczyły po raz pierwszy w historii. Sukces cieszy tym bardziej, że w Luksemburgu wystartowała cała Europejska czołówka, na Niemkach zaczynając, poprzez Rosjanki i Norweżki na Austriaczkach kończąc.

''Złoto'' Kasi i Oliwki było jedynym medalem wywalczonym przez polskich reprezentatów na Mistrzostwach Europy, które w dniach 21-31 marca rozgrywane były w Luksemburgu. Blisko podium była męska drużynówka oraz Tomasz Kapłan (Nosan Galeria Echo Kielce) w 8-bil i Konrad Piekarski (Metal Fach LP Sokółka) w 14/1. Obaj panowie zakończyli wsytępy na 5 miejscu.

Pełne wyniki na stronach www.epconline.eu      Kielce, 2 kwiecień 2012 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Młodzieżowa 2012
80 uczestników w pierwszym turnieju!

Za nami pierwszy turniej rozpoczynający szósty sezon rozgrywek Świętokrzyskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej. W Kieleckim Centrum Bilardowym wystąpiło osiemdziesięciu zawodników reprezentujących trzynaście sekcji bilardowych z naszego regionu. Poza dobrze znanymi nam osobami z poprzedniej edycji, zobaczyliśmy sporą grupę zawodników debiutujących w rozgrywkach. W regulaminie rozgrywek nastąpiło kilka istotnych zmian. Najważniejsza z nich dotyczy utworzenia oddzielnej grupy dla chłopców ze szkoły podstawowej. Tym samym walka o punkty toczyć się będzie w trzech kategoriach (dziewcząt, junior i pupil), co z całą pewnością wpłynie pozytywnie na rywalizację szczególnie w wykonaniu najmłodszych uczestników rozgrywek. Już pierwsze zawody pokazały, że to krok w dobrym kierunku, o czym świadczy choćby liczba uczestników w tej kategorii wiekowej.

Po pierwszym turnieju na czele rankingów znaleźli się Agata Sidło i Dominik Wójcik (Nosan Galeria Echo Kielce) oraz w grupie pupili Mariusz Baran (Miłek Chotel Czerwony). W turnieju dziewcząt zagrało 26 zawodniczek. W finale Agata pokonała Karolinę Metrykę (UKS Jeziorko). Trzecie miejsce zajęły: Roksana Siekierska (Żaczek Połaniec) i Ewa Jarosińska (Orły Bodzentyn). Turniej juniorów był najliczniej obsadzony. Zagrało w nim 34 zawodników. Mecze, jak przystało na sport młodzieżowy miały bardzo zróżnicowany poziom. Nie zmienia to faktu, że pojedynkom towarzyszyły spore emocje. W półfinale Dominik Wójcik pokonał Wojtka Wójcika (UKS Kostomłoty),który debiutuje w lidze młodzieżowej. Pomimo porażki Wojtek może być z siebie zadowolony. W drugim meczu półfinałowym Piotr Socha (Olimp Kielce) pokonał Bartka Dekiel (Orły Bodzentyn). W finale Dominik Wójcik wygrał z Piotrem Sochą, dla którego zajęcie drugiego miejsca to najlepszy wynik jaki osiągnął w trzyletniej historii startów. W grupie pupili podium zostało zdominowane przez zawodników z ''Miłka'' Chotel Czerwony. W finale Mariusz Baran pokonał swego kolegę klubowego Cezarego Kwietnia. Na miejscu trzecim zawody zakończył kolejny zawodnik z tego klubu Albert Dryja i Paweł Kos (UKS Przyłogi). Wszyscy finaliści zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami, a zwycięzcy dodatkowo otrzymali nagrody rzeczowe.

W klasyfikacji drużynowej po turnieju w Kielcach na pierwszym miejscu znajdują się dwa zespoły: Nosan Galeria Echo Kielce oraz UKS ''Miłek'' Chotel Czerwony - 22 pkt. Trzecie miejsce zajmuje ULKS Orły Bodzentyn - 17 pkt.

Z zawodów została przeprowadzona transmisja video live na stronie Sportowej Telewizji Internetowej.

Druga kolejka zostanie rozegrana 15 maja w Kieleckim Centrum Bilardowym. Początek gry w odmianę 8-bil godz. 9:30.

Więcej informacji oraz aktualne Rankingi na stronie Świętokrzyskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej 2012.
      Kielce, 27 marzec 2012 r.

Sobieski Cup 2012
Mila Zwycięża!!!

W dniu wczorajszym odbył się kolejny turniej z cyklu Sobieski Cup - Zimowy Karmelowy. Najlepsza okazała się Milena Grandos-Pasternak, która jako jedyna kobieta uczestniczyła we wczorajszych zmaganiach, zwyciężając wszystkich swoich przeciwników. W pojedynku finałowym pokonała Ziemowita Janaszka 3:1. Na najniższym stopniu podium zawody zakończyli: Mateusz Czyż oraz Mateusz Kowalik.

Aktualny ranking Sobieskiego można znaleźć Tutaj. Przypominamy że do turnieju Masters, który zostanie rozegrany 13.04.2012, awans uzyska najlepsza dwunastka rankingu. Pozostał już tylko jeden turniej, więc rywalizacja o Masters'a zapowiada się emocjonująco.      Kielce, 27 marzec 2012 r.

Bilard Sport Amator Challenge 2012

Już w najbliższą niedzielę rozpoczynamy eliminacje do największego cyklu bilardowego dla amatorów w Europie i jednego z największych na świecie - Mistrzostw Polski Amatorów. Pierwszy turniej eliminacyjny rozpocznie się 01.04.2012 o godzinie 12:00, oczywiście w Kieleckim Centrum Bilardowym Plac Moniuszki 2B. Gramy w odmianę 8-bil (min do 4 wygranych parti systemem podwójnej przegranej).

Zapisy od 11:00 do 12:00.
Wpisowe: 20,-
Rozpoczęcie gier: 12:00
Sędzia zawodów: Krzysztof Mysior, tel.: 531-776-979

Znamy już także dokładną datę kolejnego turnieju Grand Prix Gór Świętokrzyskich Contact Cup 2012. IV Eliminacja zostanie rozegrana 15 kwietnia. Zapisy w dniu turnieju od 9:00 do 9:30 a początek gier o godzinie 10:00      Kielce, 26 marzec 2012 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Młodzieżowa
Jutro pierwszy turniej, transmisja video na TVsports.pl

Przed nami kolejny sezon rozgrywek Świętokrzyskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej. Mamy nadzieję, że będzie to wyjątkowy rok, bowiem po kilkuletnich staraniach bilard wszedł do systemu współzawodnictwa sportowego. Daje to nowe możliwości dla rozwoju tej dyscypliny szczególnie w wydaniu szkolnych sekcji bilardowych. Więcej informacji możecie uzyskać na stronie Polskiej Federacji Sportu Młodzieżowego oraz na stronach PZBil.

Już jutro w Kieleckim Centrum Biladrowym odbędzie się pierwszy turniej cyklu. Z zawodów przeprowadzona zostanie relacja video na żywo. Serdecznie zapraszamy na www.tvsports.pl.      Kielce, 25 marzec 2012 r.

Grand Prix Gór Świętokrzyskich Contact Cup 2012
Paweł Wiśniowski najlepszy w "dziesiątkę"


Dzisiaj w Kieleckim Centrum Bilardowym odbyła się 3 eliminacja Grand Prix Gór Świętokrzyskich - Contact Cup 2012. Był to historyczny turniej, ponieważ pierwszy raz w kalendarzu rozgrywek Contact Cup-u pojawiła się odmiana 10-bil. W zawodach uczestniczyło 44 bilardzistów i bilardzistek, którzy pomimo przestawienia czasu z zimowego na letni stawili się w KCB o poranku. 10-bil to stosunkowo nowa odmiana sportu bilardowego, ale zyskuje sobie coraz to większą popularność. Co o tej odmianie sądzi jeden z kieleckich bilardzistów Jan ''CS'' Niewęgłowski? : ''Dziesiątka to najtrudniejsza odmiana bilarda, ale moim zdaniem najbardziej sprawiedliwa. Bardzo trudnym elementem tej gry jest rozbicie, co sprawia że jest mniej partii 'z kija' a poszczególne partie są bardziej wyrównane.''

Na piątym miejscu, po bardzo dobrej grze zawody zakończyli: Daniel Rogala, Michał Kozłowski, Łukasz Dzirba oraz Maksymilian Król.

W półfinałach spotkali się: lider rankingu Maciej Życiński oraz Paweł Wiśniowski. Początek meczu to niewiele błędów po obu stronach. Kluczowym momentem pojedynku (przy 2:1 dla Pawła) był błąd Maćka na dość łatwej "dziesiątce". Paweł wykorzystał sytuację i zamiast 2:2 zrobiło się 3:1. W kolejnej partii Paweł zagrał bezbłędnie i pokonał Maćka Życińskiego 4:1, uzyskując tym samym awans do finału.

Druga para półfinałowa to pojedynek Łukasza Banasika i Dariusza Sidło. Od początku pojedynku w grze obu zawodników widać było sporą nerwowość, obaj popełniali niewymuszone błędy i ciężko było jednoznacznie wskazać faworyta. Mecz zakończył się zwycięstwem 4:3 ''Banana'' i to właśnie on uzupełnił stawkę finalistów. Brawa należą się także Dariuszowi, który uzyskał bardzo dobry wynik kończąc zawody na 3 miejscu.

Pojedynek finałowy to rywalizacja zawodników którzy mieli okazję w tym roku zagrać ze sobą w 2 Polskiej Lidze Bilardowej. Paweł Wiśniowski (Bila Tarnów) zwyciężył tam Łukasza Banasika (ET Bilard Kielce). Zapewne Łukasz liczył na rewanż i podszedł do finału z pełną mobilizacją. Początek meczu to bardzo dobra gra Pawła który wyszedł na prowadzenie 2:0. W kolejnej partii popełnił jednak fatalny w skutkach błąd, wbijając "siódemkę" z bilą białą. Do stołu podszedł Łukasz i zdobył kontaktowy punkt. Jak się później okazało była to ostatnia zdobyta partia przez Banasika. Paweł co prawda popełnił kilka błędów ale Łukasz nie wykorzystał swoich szans, przegrywając dwie kolejne partie i tym samym finał dzisiejszych zawodów. Paweł Wiśniowski historycznym pierwszym zwycięzcą Grand Prix Gór Świętokrzyskich Contact Cup 2012 w odmianę 10-bil, wygrywając w finale z Łukaszem Banasikiem 4:1!

A oto co powiedział Paweł na temat swojej gry w dzisiejszych zawodach:

''Grało mi się bardzo dobrze, "dziesiątka" to moja ulubiona odmiana. Wygrałem wszystkie siedem pojedynków i jestem bardzo zadowolony ze swojej gry.''

Który pojedynek był dla Ciebie najtrudniejszy?:

''Najtrudniejszy pojedynek to mecz z Tomaszem Malinowskim. Przy 3:3 zagrałem kombinację na 10-tkę i udało mi się zwyciężyć.''

Jak oceniasz organizację zawodów z cyklu GPGŚ oraz tutaj panującą atmosferę?

''Lubie przyjeżdżać na turnieje do Kielc ponieważ podobają mi się warunki do gry, są one bardzo dobre. Cieszy wysoka frekwencja i pula nagród. W tym sezonie postanowiłem być na wszystkich turniejach a nawet po cichu liczę na zwycięstwo w rankingu całego cyklu i turnieju Masters.''

Na dzisiejszych zawodach została zaprezentowana nagroda specjalna dla zwycięzcy rankingu Contact Cup-u. Jest nią wyjątkowa koszulka polo zaprojektowana i wykonana przez Kamila Dzirbę - Antonio Art. Niespodzianka została entuzjastycznie przyjęta przez zawodników, którzy pytali się o rozmiar a co niektórzy chcieli ją nawet przymierzyć. Nagrodę można zobaczyć w Kieleckim Centrum Bilardowym.

Dzisiejszy zawody przebiegły bardzo sprawnie, w miłej i przyjemnej atmosferze, a to wszystko za sprawą przesympatycznej p. Sędziny Diany Koniecznej która w dniu dzisiejszym czuwała nad przebiegiem całego turnieju. Dziękujemy za ciężko wykonaną pracę i liczymy na jej obecność na kolejnych zawodach Grand Prix Gór Świętokrzyskich.

Aktualny Ranking oraz szczegółowe wyniki dostępne są na stronie Contact Cup 2012.

      Kielce, 23 marzec 2012 r.

Grand Prix Gór Świętokrzyskich Contact Cup 2012
III Eliminacja już w niedzielę


Już w najbliższą niedziele zapraszamy wszystkich sympatyków bilarda na trzecią eliminację Grand Prix Gór Świętokrzyskich Contact Cup 2012. Będzie to bez sprzecznie historyczne wydarzenie, ponieważ pierwszy raz rozegramy zawody w odmianę 10-bil, która staje się coraz bardziej popularna na całym świecie. W poprzedniej eliminacji najlepszy okazał się Jan Niewęgłowski, kto wygra tym razem? Kto zostanie pierwszym historycznym zwycięzcą ''dziesiątki''? Przekonamy się już w niedzielne popołudnie.
Z zawodów będzie przeprowadzona relacja wideo na stronie sportowej telewizji internetowej www.tvsports.pl
W naszym serwisie będzie można śledzić relację On-Line z wynikami.
Pula nagród 500zł
Zapisy do turnieju 9.00 - 9.30
Oficjalne otwarcie turnieju 10.00

Przypominamy wszystkim o regulaminowym stroju bilardowym, dyrektor turnieju ma prawo nie dopuścić zawodnika do zawodów w przypadku nieregulaminowego stroju.

Natomiast zainteresowanych Mistrzostwami Polski Amatorów informujemy, że pierwsza eliminacja Bilard Sport Amator Challenge odbędzie się w przyszłą niedzielę 1 kwietnia.      Kielce, 22 marzec 2012 r.

Sobieski Cup Zimowy Karmelowy!!!

W dniu wczorajszym odbyła się kolejna eliminacja z cyklu Sobieski Cup. Ponownie zwyciężył Mateusz Kowalik pokonująć w finale Mateusz Czyża 3:2 po bardzo emocjonującym finale. Na wysokim trzecim miejscu zawody zakończyli: Krzysztof Mysior oraz Bartosz Rozwadowski. Kolejna edycja już w następną środę o godzinie 20:00

Ranking Sobieski Cup 2012 Zimowy Karmelowy.
      Kielce, 22 marzec 2012 r.

Pierwsza kolejka Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu

W poniedziałek 19 marcarozpoczął się trzynasty sezon rozgrywek Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu. Tradycyjnie spotkania odbywają się w Kieleckim Centrum Bilardowym. W tej edycji zobaczymy dziesięć zespołów. Kilka z nich wystąpi pod nową nazwą: Noma-Visanti, Kruk&Rad-Bud, ST Pool. Nową tylko z nazwy drużynę ''Jędrzejów'' tworzą osoby dobrze znane z poprzednich edycji ligi biznesu - Wojtek Sajtyna, Bartek Bieńkowski oraz Paweł Zając. W składach kilku zespołów nastąpiły zmiany personalne. Do ekipy Jacka Surmy dołączył Marek Marcinkowski. W zespole TVP Kielce zobaczymy Edwarda Janaszka i Pawła Staszewskiego. Natomiast w ekipie Contact O/K Darka Sidło.

Nowy sezon przyniósł również istotne zmiany w regulaminie gry, w myśl którego rozgrywki prowadzone będą w jednej grupie, systemem ''każdy z każdym''. Druga zmiana dotyczy sposobu rozgrywania pojedynku ''ostatniej pary''. Tutaj w obu zespołach zobaczymy po dwóch zawodników, prowadzących grę systemem naprzemiennym. Z trzech rozegranych w tym dniu spotkań najbardziej wyrównany przebieg miał mecz pomiędzy ekipami Domgoss i TVP Kielce. Spotkanie rozpoczęło się od zwycięstwa zawodnika ekipy Domgoss Przemka Cioska nad Leszkiem Salwą 3:1. W meczu drugiej pary byliśmy świadkami skutecznej gry ze strony ''nowego'' zawodnika ekipy TVP, Edwarda Janaszka. Jego wygrana z Radkiem Cioskiem pozwoliła tym razem drużynie mediów cieszyć się z prowadzenia 5:4. W kolejnym meczu pomiędzy Łukaszem Dzirbą z Maciejem Chmielewskim padł wynik 3:1 po którym ponownie na prowadzenie wyszła ekipa Domgoss (7:6). W walce o ''ósmy'' punkt zobaczyliśmy po stronie mediów Leszka Salwę i Edwarda Janaszka natomiast po stronie Domgoss, Przemka Cioska i Kamila Dzirbę. Spotkanie dobrze rozpoczęła ekipa TVP Kielce doprowadzając do remisu 7:7. Jednak nadzieję na końcowy sukces rozwiał w ostatniej partii Kamil Dzirba, który umieszczając bilę nr 9 w łuzie, zapewnił zwycięstwo swojej drużynie wynikiem 8:7.

W drugim spotkaniu wieczoru zespół Cover pokonał Contact O/K 8:5. Zawodnicy aktualnego mistrza ligi biznesu okazali się lepsi w trzech pierwszych pojedynkach. W odmianę 8-bil Tomasz Ostrowski pokonał Darka Sidło 3-2. Pewnym zwycięstwem zakończył się mecz pomiędzy Mirkiem Pirógiem i Krzysztofem Głowaczem, po którym Cover prowadził 5-2. Kolejne zwycięstwo odniósł Mariusz Kozak, pokonując w ''dziewiątkę'' Marka Karlikowskiego 2-1. W walce o ''ósmy'' punkt pomiędzy Tomkiem Ostrowskim, Mirkiem Pirógiem, a Darkiem Sidło, Krzysztofem Głowaczem, po dwóch wygranych przez Contact partiach, trzecią na swoją korzyść rozstrzygnęli zawodnicy Cover ustalając wynik meczu na 8-5.

W ostatnim spotkaniu wieczoru zespół Noma-Visanti pokonał Becher 8-2. Od samego początku dominowali w nim zawodnicy ekipy Noma-Visanti. Najpierw Michał Kozłowski 3-0 pokonał Hieronima Siwca. Następnie Bartek Malczewski wygrał z Robertem Stańczykiem 2-0. Po remisie 2-2 w meczu pomiędzy Rafałem Wróblewskim z Adam Kowalskim zespół ten prowadził już wynikiem 7-2. Przysłowiową ''kropkę nad i'' postawiła para Bartek Malczewski, Michał Kozłowski pokonując Hieronima Siwca i Roberta Stańczyka 1-0.

Z pierwszej kolejki została przeprowadzona relacja telewizyjna, którą będzie można zobaczyć w najbliższych Informacjach TVP Kielce.

Spotkania pomiędzy zespołami Nosan - Jędrzejów i Kruk&Rad-Bud - ST Pool zostaną rozegrane w późniejszym terminie.

Druga kolejka zostanie rozegrana 16 kwietnia.

Wyniki oraz aktualna tabela »TUTAJ«
      Kielce, 18 marzec 2012 r.

NOSAN - GALERIA ECHO KIELCE SAMOTNYM LIDEREM POLSKIEJ LIGI BILARDOWEJ

Dwa zwycięstwa Nosanu Galerii Echo Kielce z Treflem Sopot. Porażki Visanti Kolier.pl. w Lubinie.

Sześć punktów wywalczyli zawodnicy NOSANU GALERIA ECHO Kielce w pojedynku trzeciej kolejki Polskiej Ligi Bilardowej. Rywalem zespołu z Kielc była drużyna TREFL Sopot. Właśnie komplet punktów był głównym celem postawionym przed naszymi zawodnikami przed tym spotkaniem. Zadanie zostało wykonane aczkolwiek poziom sportowy reprezentowany przez nasz zespół był daleki od możliwości. Dodatkowo naprawdę niewiele brakło aby pierwsze spotkanie zakończyło się remisem. Swoje mecze wygrali Skowerski oraz Kapłan. Porażki doznał natomiast Rozwadowski. Rywalem Babicy w ostatnim pojedynku był Dawid Jędrzejczak. Losy tego spotkania rozstrzygnęły się na dosłownie na ostatniej bili. Przy stanie 9:9 (mecz rozgrywany do 10) na bardzo prostej ostatniej bili numer dziesięć pomylił się bowiem Dawid Jędrzejczak i szansę na jej wbicie i zdobycie ostatniego punktu wykorzystał kapitan zespołu.

W rewanżu było już spokojniej i można powiedzieć zgodnie z planem. Mały punkt stracił Skowerski, ale wcześniej swe pojedynki wygrali Kapłan, Babica i Turkowski, który zmienił Rozwadowskiego.

Zostaje mieć nadzieję, że w kolejnym spotkaniu nasi zawodnicy zagrają już lepiej. Tym bardziej, że rywalem będzie dwukrotny mistrz Polski team Konsalnetu Warszawa. Mecz ten odbędzie się 29 kwietnia w Warszawie.

Trzeba koniecznie wspomnieć tutaj jeszcze o dwóch sprawach. Po pierwsze ogromne podziękowania dla Andrzeja czapkarskiego który napisał specjalne wierszyki dla naszych zawodników. REWELACJA. ANDRZEJU DZIĘKI. Druga dotyczy dużej wiedzy naszej wspaniałej dziennikarki Radia Kielce Uli Kołodziejczyk, która z pewnością w ustach wytypowała wynik dzisiejszego spotkania . Ciekawi jesteśmy tylko czy przewidywała, że będzie to aż tak dramatyczny mecz.

Dzięki zwycięstwu w Kielcach oraz stratom punktów przez zawodników z Sokółki NOSAN GALERIA ECHO Kielce wyszedł na samotne prowadzenie w rozgrywkach Polskiej Ligi Bilardowej.

Niestety bez punktów wróciła z Lubina druga drużyna z Kielc walcząca w I Polskiej Lidze Bilardowej. Zespół Visanti Kolier.pl Kielce musiał uznać wyższość zespołu DSB Zagłębie Baribal Lubin z którym przegrali 0-4 i 1-3. Jedyny mały punkt dla nas zdobył Mateusz Stefańczyk, który pokonał byłego mistrza Polski i lidera zespołu z Lubina Michała Lichodziejewskiego. Mamy nadzieję, że nasi zawodnicy otrząsną się z porażki i w następnej kolejce, która ich czeka 10 czerwca z Green Clubem zdobędą komplet sześciu punktów.

NOSAN GALERIA ECHO Kielce - TREFL Sopot

I MECZ

8 bil Skowerski Karol - Sząszor Mateusz 10-4

9 bil Bartosz Rozwadowski - Konrad Gdaniec 6-10

10 bil Tomasz Kapłan - Artur Pawłowski 10-1

10 bil Radosław Babica - Dawid Jędrzejczak 10-9

II MECZ

8 bil Tomasz Kapłan - Dawid Jędrzejczak 10-7

9 bil Michał turkowski - Artur Pawłowski 10-3

10 bil Karol Skowerski - Konrad Gdaniec 9-10

10 bil Radosław Babica - Mateusz Sząszor 10-4

DSB ZAGŁĘBIE BARIBAL Lubin - VISANTI KOLIER.pl Kielce 4-0, 3-1

I MECZ

8 bil Kamil Gmur - Maciej Życiński 10-7

9 bil Michał Lichodziejewski - Tomasz Pawlik 10-4

10 bil Konrad Juszczyszyn - Mateusz Stefańczyk 10-5

10 bil Marcel Fortuński - Robert Pasternak 10-4

I MECZ

8 bil Kamil Gmur - Tomasz Pawlik 10-3

9 bil Michał Lichodziejewski - Mateusz Stefańczyk 9-10

10 bil Konrad Juszczyszyn - Robert Pasternak 10-1

10 bil Marcel Fortuński - Maciej Zyciński 10-2

Pozostałe spotkania III kolejki:

ZAKRĘCONA BILA Poznań - GREEN CLUB Gdańsk 3-1, 3-1

METAL FACH LP Sokółka - KONSALNET Warszawa 3-1, 2-2

TABELA I POLSKIEJ LIGI BILARDOWEJ PO III KOLEJCE

1. NOSAN GALERIA Echo Kielce 6 18 22-2

2. METAL FACH LP Sokółka 6 16 21-3

3. DSB ZAGŁEBIE BARIBAL Lubin 4 9 10-6

4. ZAKRĘCONA Bila Poznań 6 9 13-11

5. KONSALNET Warszawa 4 7 9-7

6. LIPIŃSKI DACHY Tomaszów Maz. 4 6 9-7

7. VISANTI KOLIER PL. Kielce 6 6 7-17

8. TREFL Sopot 6 0 3-21

9. GREEN CLUB Gdańsk 6 0 2-22

Pełne wyniki na stronie http://bilard-sport.pl/liga_2012/wyniki_liga.php?kolejka=3

.
      Kielce, 16 marzec 2012 r.

NOSAN - GALERIA ECHO KIELCE WALCZY W KIELCACH

VISANTI KOLIER .PL KIELCE WYJEŻDŻA DO LUBINA

W niedzielę 18 marca odbędzie się trzecia kolejka I Polskiej Ligi Bilardowej. Tym razem rywalem zespołu NOSANU GALERIA ECHO Kielce będzie team TREFLA Sopot. Plan postawiony przed trenerem i zawodnikami jest przejrzysty:komplet sześciu punktów, które maja przybliżyć do tytułu Mistrza Polski. Trener zespołu Marek Karlikowski zapytany o niedzielne spotkanie powiedział krótko : to jasne musimy zdobyć sześć punktów. To oczywiscie sport i wszystko jest możliwe jednak za naszym zespołem przemawia wiele argumentów. Zawodnicy z Kielc sa liderami ligi a zespół z Sopotu jest na przedostatnim miejscu. Bardzo wysoka formę reprezentuje wychodzący na lidera zespołu Karol Skowerski. Przypomnijmy, że jest on liderem rankingu Polski, w zawodach pucharu Europy zajał 5 miejsce a w ubiegłym tygodniu wygrał międzynarodowe mistrzostwa Węgier. Radosław Babica i Tomasz Kapłan powinni być u szczytu formy albowiem już we wtorek wyjeżdżają na Mistrzostwa Europy. Również Bartek Rozwadowski i Michał Turkowski radza sobie już coraz lepiej.

W drużynie gosci liderem jest były mistrz Polski Dawid Jędrzejczak. To właśnie Jędrus ma patent na naszego Radka Babicę, z którym jako jeden z niewielu zawodników w Polsce toczy wyrównane mecze, które niejednokrotnie potrafi rozstrzygną na swoja korzyść. W składzie zespołu z Sopotu zobaczymy jeszcze Mateusza Szaszora, Konrada Gdańca i Artura Pawłowskiego. Poczatek spotkania w niedzielę o godzinie 12.00 w Kieleckim Centrum Bilardowym przy ul. Plac Moniuszki 2b. Wstęp oczywiście bezpłatny.

Z meczu przeprowadzona zostanie transmisja video oraz relacja live scoring na stronie www.tvsports.pl

Swój trzeci mecz rozegrają również zawodnicy VISANTI KOLIER.PL Kielce. Zespół Michała Kozłowskiego o punkty wałczyć będzie w Lubinie. Naszych zawodników czeka bardzo ciężkie zadania. Team Baribala to doświadczony zespół. W swym składzie maja mistrza Polski Michała Lichodziejewskiego, medalistę mistrzostw Europy juniorów Marcela Fortuńskiego oraz mistrza Polski amatorów Konrada Juszczyszyna. My jednak liczymy, że nasi wezma rewanż za ostatnia porażkę w turnieju barażowych w grudniu i przywioza trzy lub nawet cztery punkty. Szef zespołu Michał Kozłowski powiedział, że będzie zadowolony z dwóch remisów. Visanti w tym meczu wystapi w składzie: Robert Pasternak, Stefańczyk Mateusz, Wójcik Maciej oraz jeden z dwójki M. Życiński, T. Pawlik.

.
      Kielce, 15 marzec 2012 r.

Sobieski Cup Zimowy Karmelowy!!!

W środę odbyła się kolejna eliminacja z cyklu Sobieski Cup. Bartosz Rozwadowski zwyciężył pokonująć w finale Jakuba Przybysławskiego. Na wysokim trzecim miejscu zawody zakończyli: Krzysztof Głowacz oraz Paweł Styczeń. Wczoraj ponownie rekordowa frekwencja 28 osób uczestniczyła w turnieju. Kolejna edycja już w środę o godzinie 20:00

Ranking Sobieski Cup 2012 Zimowy Karmelowy.
      Kielce, 13 marzec 2012 r.

Bilardziści Nosanu Galerii Echo nie zwalniają tempa!

Miniony weekend był fanastyczny dla kieleckiej drużyny. Karol Skowerski z zwyciężył w Otwartych Mistrzostwach Węgier - Dyanmic Bilard best of East w 10-bil. To kolejny, po dziewiatym miejscu w Mistrzostwach świata i piątej lokacie w Euro Tour, bardzo dobry występ ''Skowera''. W finale nasz zawodnik pokonał Mateusza Śniegockiego z Konsalnetu Warszawa 9:3. Na piątym miejscu zawody zakończyli koledzy klubowi Karola - Radosław Babica i Tomasz Kapłan.

Również w niedzielę, w Kieleckim Centrum Bilardowym odbył się pierwszy turniej z cyklu Pucharu Polski Kobiet. Zwycieżczynią została nasza mistzryni świata juniorek - Oliwia Czupryńska. Nie dała ona żadnych szans w finale Karolinie Pikul, gromiac ją 5:0. Na 3 pozycji zawody zakończyła Katarzyna Wesołowska

Pełne wyniki z obu imprez można zobaczyć na stronach Polskiego Związku Bilardowego.
      Kielce, 8 marzec 2012 r.

Sobieski Cup Zimowy Karmelowy!!!

W dniu wczorajszym odbyła się kolejna eliminacja z cyklu Sobieski Cup. Ponownie zwyciężył Mateusz Kowalik który pokonał w finale Piotra Maurycego 3:2. Na wysokim trzecim miejscu zawody zakończyli: Łukasz Dzirba oraz Mateusz Czyż. Wczoraj padł kolejny rekord frekwencji, aż 28 osób zagrało we wczorajszym turnieju.

Ranking Sobieski Cup 2012 Zimowy Karmelowy.
      Kielce, 7 marzec 2012 r.

Eliminacje do Mistrzostw Polski Amatorów!!!

W związku z kolidującym terminem Pucharu Polski Old Boys pierwsza eliminacja do Mistrzostw Polski Amatorów odbędzie się 1 kwietnia 2012 o godzinie 11:00.

Mistrzostwa Polski Amatorów to największego cyklu bilardowy dla amatorów w Europie i jeden z największych na świecie. To już jedenasty rok rozgrywek. Pełny regulamin oraz wiecej informacji mozna znaleźć na Oficjalnej Stronie zawodów.

Zapisy od 10:30
Początek turnieju o 11:00
Wpisowe 20,-

Sędzia zawodów: Krzysztof Mysior 531 776 979
      Kielce, 5 marzec 2012 r.

EURO 2012 KCB futbol stołowy!!!

W Kieleckim Centrum Bilardowym ruszają rozgrywki w ...futbol stołowy. EURO 2012 KCB turniej który zostanie rozegrany w czasie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Każdy wtorek w Kieleckim Centrum Bilardowy o godzinie 19:00 rozgrywany będzie turniej eliminacyjny, a każdy zwycięzca uzyska awans do Euro 2012 KCB. Dla wszystkich uczestników Turnieju Finałowego Koszulka Euro 2012 KCB. Główna nagroda to Piłkarzyki Amsterdam, oraz oczywiście puchary dla wszystkich medalistów oraz nagrody pocieszenia. Wpisowe 10,- (nie trzeba wrzucać "dwójek" do stołu). Turnieje eliminacyjne gramy każdy z każdym w grupach + pucharówka. Uwaga ograniczona liczba miejsc. Zapraszamy już jutro na pierwszy turniej, który rozpocznie sie o godzinie 19:00.
      Kielce, 5 marzec 2012 r.

Terminarz zajęć bilardowych w KCB - marzec 2012

Poniedziałek (godz. 15:30 - 17:30) - 05, 12, 19, 26 (marca).
Sobota (godz. 12:00 - 14:00) - 03, 10, 24, 31 (marca).

Prowadzący: Marek Karlikowski
      Kielce, 5 marzec 2012 r.

Janek wygrywa!!!

Wyniki zawodów.

Za nami druga eliminacja Grand Prix Gór Świętokrzyskich Contact Cup 2012. Tego dnia na najlepszym okazał się Jan Niewęgłowski, który ostatnio prezentuje wysoką dyspozycję. Na początku roku zwyciężył w prestiżowym turnieju Masters GPGŚ 2011. W pojedynku finałowym zmieżył się z Adamem Kowalskim, który po dłuższej nieobecności pojawił się na naszych zawodach kończąc turniej na drugim miejscu.

Co powiedział zwycięzca zaraz po zakończonym pojedynku.

Jak oceniasz swoja dyspozycje dzisiejszego dnia: "dzis gralo mi sie naprawde dobrze, mimo kilku przestojow w grze swoja uwazam że dzisiaj byłem w "formie"."

Który pojedynek był dla Ciebie najtrudniejszy? Najlepszy mecz zagrałem z kolegą z drużyny Mateuszem Kowalikiem w drugiej rundzie. Zrobiłem dwie partje z kija i to był zdecydowanie najlepszy mój mecz w dniu dzisiejszym. Natomiast najbardziej obawialem sie cwiercfinalu z Maćkiem Życinskim. Mecz był dla mnie trudny ,ale udało mi się wytrzymać ciśnienie, popełniłem bardzo niewiele błędów i awansowałem do półfinału. Ten mecz był dla mnie najtrudniejszy.

Kolejny turniej już 25 marca tym razem w odmianę 10-bil jak oceniasz swoje szanse w nastepnym turnieju: "Przede wszystkim chciałbym grać dobry bylard i być zadowolony ze swojej gry. Ale po cichu marzy mi się zdegradowanie Maćka z fotelu lidera i wygranie rankingu na koniec sezonu. Realnie oceniajac swoje szanse, postaram się zająć miejsce na "pudle"."

Na najniższym stopniu podium zawody zakończyli: Łukasz Banasik oraz Robert Pasternak, którego również dawno nie oglądaliśmy w akcji na "Contat Cup-ie".

Wysokie piąte miejsce zajeli :Bartosz Bieńkowski, Maksymilian Król, Mateusz Tutaj oraz Maciej Życiński który nadal pozostaje liderem rankingu.

Kolejny turniej rozegramy już 25 marca, będą to historyczne rozgrywki ponieważ zagramy w odmianę 10-bil, która staje się ostatnio coraz bardziej popularna i nie może jej zabraknąć w naszych rozgrywkach.

Ogromnie cieszy fakt że wszyscy zawodnicy przestrzegają regulaminu i przychodzą w odpowiednim stroju turniejowym. Do zobaczenia na trzeciej eliminacji Grand Prix Gór Świętokrzyskich Contact Cup 2012.

Grand Prix Gór Świętokrzyskich Contact Cup 2012!!!
II Eliminacja już w Niedzielę

Wyniki On-Line.

Video Live

Już w najbliższą niedziele zapraszamy wszystkich sympatyków bilarda na 2 eliminacje Grand Prix Gór Świętokrzyskich Contact Cup 2012. W I eliminacji najlepszy okazał się Marcin Lasia, kto wygra tym razem? Przekonamy się już w niedzielne popołudnie.
Z zawodów będzie przeprowadzona relacja wideo na stronie sportowej telewizji internetowej www.tvsports.pl
Na naszym portalu będzie można śledzić relację On-Line z wynikami.
Pula nagród 500zł
Zapisy do turnieju 9.00 - 9.30
Oficjalne otwarcie turnieju 10.00

Przypominamy wszystkim o regulaminowym stroju bilardowym, dyrektor turnieju ma prawo nie dopuścić zawodnika do zawodów w przypadku nieregulaminowego stroju.Na I Eliminacji wszystkie osoby spisały się na medal i stawiły się w regulaminowym stroju. Miejmy nadzieje że kolejnym razem będzie podobnie.
      Kielce, 28 luty 2012 r.

Już jutro kolejny turniej z Cyklu Sobieski Cup 2012
Styku prowadzi w rankingu!

Jak w każdą środę zapraszamy wszystkich bilardzistów na kolejną eliminację z cyklu Sobieski Cup 2012 Zimowy Karmelowy. W każdym turnieju walczymy o 0,5 karmelowej, a wpisowe to jedynie 5,-. Po 2 turniejach eliminacyjnych Paweł Styczeń na prowadzeniu w rankingu "Sobieskiego". Po 8 turniejach 12 najlepszych wywalczy awans do Mastersa. na którym tradycyjnie, dzięki wsparciu sponsora Marki Sobieski, będziemy bawić się do białego rana.
Kolejny turniej już w najbliższą środę zaczynamy tradycyjnie o 20:00
      Kielce, 28 luty 2012 r.

Oliwia Czupryńska z kolejną nagrodą!

Oficjalne rozstrzygnięcie Plebiscytu Wiadomości Świętokrzyskich odbyło się w sobotę 11 lutego podczas uroczystej gali sportowej. Przybyli na nią, oprócz sportowców i trenerów, parlamentarzyści, samorządowcy oraz osoby współpracujące z gazetą. W kategorii Sportowiec Roku wyróżniono pięć osób. Tytułem Sportowca Roku okrzyknięto bilardzistkę Oliwię Czupryńską. Nagrodę wręczył wiceburmistrz Bodzechowa Roman Kaczmarski. Wszyscy wyróżnieni otrzymali okazałe puchary ufundowane przez Ostrowieckie Starostwo. Sportowcy i trenerzy odebrali je z rąk wicestarosty Eligiusza Micha. Organizację 12 Plebiscytu na Sportowca i Trenera Roku włączyli się posłowie Zbigniew Pacelt, Jarosław Górczyński, Jarosław Rusiecki, Starostwo Powiatowe w Ostrowcu i Opatowie, burmistrz Ożarowa, wójt Bodzechowa Jerzy Murzyn i wiele firm współpracujących z gazetą.
      Kielce, 27 luty 2012 r.

EBC Mixed Cup
Bilardziści Nosanu - Galerii Echo zdominowali międzynarodowe zawody!

Największa galeria handlowa w Polsce - Galeria Echo w Kielcach - przez dwa dni była miejscem rozgrywek pierwszej edycji międzynarodowego turnieju par mieszanych  - EBC Mixed Cup. Zawody zdominowali bilardziści z klubu Nosan - Galeria Echo. W finale nasz duet, w składzie Katarzyna Wesołowska i Radosław Babica, pokonał skład ''Polski I'' - Oliwię Czupryńską i Tomasza Kapłana. Brązowe medale powędrowały do Rosjan. Natasza Sieroshtan i Konstantin Stepanov w ''małym finale'' pokonali duet z Ukrainy - Victorię Nagorną i Artioma Koshovyi. W zawodach wystąpili również Karol Skowerski (debel z Izabelą Łącką) oraz Bartosz Rozwadowski z partnerką Olga Lipowską jednak występ zakończyli kolejno na 5 i 9 pozycji.

Walka o wynik sportowy i pulę nagródd w wysokości 15 tys. PLN to jedno, promocja bilarda i pokazanie naszej dyscypliny szerokiej grupie ludzi to drugie. Taki był właśnie cel organizatorów imprezy, czyli Europen Bilard Council i Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego. Szacuje się, iż w miniony weekend zmagania gwiazd światowego formatu zobaczyło kilkanaście tysięcy osób. To co się działo na głównym stole, przez cały czas było dokładnie omawiane przez komentatorów w których wcielili się Marcin Krzemiński, Grzegorz Kędzierski oraz Piotr Kamiński. Dzięki temu nawet „zieloni" w tematyce bilardowej mogli czuć się usatysfakcjonowani. Relację z zawodów na bieżąco przekazywały lokalne media. Obecna była oczywiście Sportowa Telewizja Internetowa, która transmitowała każdy mecz, łącznie 20 godzin relacji. Serwis zanotował tysiące wejść z 23 krajów całego świata. Atrakcje czekały nie tylko dla oglądających ale również dla chcących spróbować swoich sił podczas gry. Na najwyższym poziomie galerii na chętnych czekał stół bilardowy, gdzie można było zmierzyć się z gwiazdami imprezy. Nie była to jednak prosta sprawa, gdyż najpierw trzeba było odczekać dobre kilkanaście minut w długiej kolejce...

Ogromne podziękowania dla Krzysztofa Mysiora, Marty Krzemińskiej, Piotra Kamińskiego, Marka Karlikowskiego oraz dla tych, którzy pomogli przygotować i przeprowadzić tak wspaniała imprezę. Słowa uznania dla organizatorów, czyli Europena Bilard Council oraz Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego oraz sponsora głównego imprezy - Galerii Echo.

Więcej informacji oraz galerie zdjęć na stronach Polskiego Związku Bilardowego.
      Kielce, 27 luty 2012 r.

Świętokrzyska Bilardowa Liga Młodzieżowa 2012

Przed nami kolejny sezon rozgrywek Świętokrzyskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej. Mamy nadzieję, że będzie to wyjątkowy rok, bowiem po kilkuletnich staraniach bilard wszedł do systemu współzawodnictwa sportowego. Daje to nowe możliwości dla rozwoju tej dyscypliny szczególnie w wydaniu szkolnych sekcji bilardowych. Więcej informacji możecie uzyskać na stronie Polskiej Federacji Sportu Młodzieżowego. Niebawem temat ten zostanie przedstawiony na stronie Polskiego Związku Bilardowego.

Prosimy o potwierdzenie udziału w rozgrywkach do 4 marca.

Regulamin rozgrywek ŚMLB na sezon 2012
      Kielce, 22 luty 2012 r.

EBC Mixed Cup w Galerii Echo

W dniach 25-26 lutego w Kielcach odbędą się międzynarodowe zawody bilardowe EBC MIXED CUP 2012. Organizatorami przedsięwzięcia są European Billiard Council oraz Świętokrzyskie Stowarzyszenie Bilardowe. Imprezie patronuje Polski Związek Bilardowy a wspiera Galeria Echo w Kielcach. To właśnie wnętrza największej w Kielcach galerii handlowej będą miejscem zmagań jednych z najlepszych zawodników na świecie. W amfiteatrze na poziomie -1 zostanie ustawiony jeden stół bilardowy. Warunki Galerii wręcz idealnie nadają się do organizowania tego typu imprez. Kibice będą mogli obserwować spotkania zarówno z poziomu zero, będąc bardzo blisko zawodników, jak również z wyższych poziomów Galerii. W zawodach udział weźmie 13 par damsko-męskich. Taka formuła jest bardzo widowiskowa i pozwala przy jednym spotkaniu pokazać aż czterech zawodników. Impreza będzie miała specjalną oprawę. Wszystkie spotkania będą komentowane przez prowadzących na żywo, którzy oprócz tego co dzieje się na stole przybliżą tajniki gry oraz przepisy. W ten sposób nawet osoby, które po raz pierwszy zetkną się z bilardem będą mogły z jednej strony poznać zasady, z drugiej zobaczyć w akcji gwiazdy światowego formatu.

To nie wszystko co czeka na osoby, które w ostatni weekend lutego odwiedza Galerię Echo w Kielcach. Na drugim piętrze w Dekoradzie również zostanie ustawiony specjalny stól bilardowy. Przy nim przez całe dwa dni będzie można zobaczyć pokazy trików bilardowych, nauczyć się podstaw gry w bilard jak również skrzyżować kije z uczestnikami zawodów. Oczywiście przewidziane są również konkursy i zabawy również dla osób, które po raz pierwszy będą miały styczność z zabawą przy zielonym suknie. Dla zwycięzców i uczestników czekają setki upominków i nagród. Podczas zabawy będzie można również wypełnić kupon uprawniający do wzięcia udziału w losowaniu głównej nagrody całorocznych zabaw bilardowych w Galerii Echo która będzie stół bilarodwy.

W zawodach wystąpi 13 par w tym 5 z Polski. W turnieju zobaczymy oczywiście bilardzistów Nosanu-Galerii Echo Kielce a będa to: Oliwia Czupryńska, Katarzyna Wesołowska, Agata Sidło, Radosław Babica, Karol Skowerski i Tomasz Kapłan.

Z turnieju przerpowadzona będzie relacja video na żywo. Wszystkie pojedyneki będzie można zobaczyc na stronach Sportowej Telewizji Internetowej
      Kielce, 22 luty 2012 r.

Komplet punktów Nosanu-Galerii Echo i Visanti Kolier.pl.
Słaba II Liga.

Drugą kolejkę I Polskiej Ligi Bilardowej możemy uznać za bardzo udaną. Zarówno Nosan - Galeria Echo jak i Visanti Kolier.pl zdobyły w swoich meczach po 6 punktów. Więcej emocji było w Kieleckim Centrum Bilardowym, gdzie skład Michała Kozłowskiego podejmował Zakręconą Bilę Poznań. Indywidualne pojednki były bardzo wyrównane, dwa spotkania kończyły się wynikiem 10:9. Ostatecznie Visanti Kolier.pl dwukrotnie zwyciężył 3:1 przesuwając się na 3 miejsce w ligowej tabeli. Bez straty małego punktu wrócili z Gdańska podopieczni Marka Karlikowskiego. Green Club pool-bilard.pl stawiał opór tylko w pierwszej części meczu. Doświadczenie wzięło jednak górę i Babica, Skowerski, Kapłan i Turkowski zaliczyli tzw. ''rower'', czyli 4:0, 4:0. Nosan - Galeria Echo w tej chwili znajduje sie ex-aequo na pierwszym miejscu. Bilans 16:0 ma jeszcze Metal Fach LP Sokółka.

Gorzej poszło naszym drugoligowcom. W sobotę rozegrano inauguracyjną kolejkę tegorocznych rozgrywek. Jeden punkt zdobył tylko zespół QS Media Kielce uzyskując wynik 2:2 i 1:3 z Break Ball'em Bielsko Biała. Niestety bez punktów drugi skład Nosanu Galerii Echo (porażka z Pino Dębica 1:3, 1:3) oraz ET-Bilard Kielce (przegrana 0:4 i 1:3 z Bila Tarnów). Gier nie rozpoczęli jeszcze bilardziści TVsports.pl Visanti Kielce, którzy w miniona sobotę pauzowali.

Pełne wyniki na stronach Polskiego Związku Bilardowego
      Kielce, 17 luty 2012 r.

I Polska Liga Bilardowa!!

Już w niedzielę o 12.00 w Kieleckim Centrum Bilardowym druga kolejka I Polskiej Ligi Bilardowej. O godzinie 12.00 rozpocznie się pojedynek pomiędzy VISANTI KOLIER Kielce i Zakręconą Bila Poznań. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców bilardowych do głośnego dopingowania naszym zawodnikom. Przypominamy również o konkursie typowania wyników spotkania. Kupony dostępne oczywiście w klubie a losowanie nagród po zakończeniu meczów w niedzielę. Dla osób, które wolą śledzić zmagania w domowym cieple przed telewizorem lub komputerem mamy również bardzo dobrą informację. Spotkanie będzie można obejrzeć na żywo na TVsports.pl Drugi zespół z Kielc NOSAN GALERIA ECHO Kielce swój mecz rozegra w Gdańsku. Przeciwnikiem będzie drużyna Green Clubu Gdańsk. Wyniki tego spotkania będzie można śledzić na żywo na stronie bilard-sport.pl
      Kielce, 17 luty 2012 r.

Skower dziewiąty na Świecie!!

Nie udało się naszemu reprezentantowi awansować do ćwierćfinału mistrzostw świata. Na drodze stanął reprezentant Chin Liu Haito. To był niestety najsłabszy mecz na tych zawodach naszego zawodnika. Oprócz kilku błędów naszemu zawodnikowi nie "siedziało" rozbicie i musiał uznać wyższość rywala, któremu uległ 4-9.

Ostatecznie Karol Skowerski został sklasyfikowany na dziewiątej pozycji co jest jego życiowym wynikiem w indywidualnych startach najważniejszej imprezie na świecie. Jest to również najlepszy od wielu lat wynik uzyskany przez reprezentanta Polski w finałach mistrzostw świata. Dodać również trzeba że już dawano o naszych zawodnikach biorących udział w mistrzostwach świata nie pisano na pierwszych stronach światowych serwisów bilardowych.

Po raz pierwszy w historii awans do rundy pucharowej uzyskała również cała reprezentacja biorąca udział w zawodach. Przypomnijmy bowiem, że na 33 pozycji udział w zawodach zakończyli koledzy klubowi Karola Radek Babica i Tomasz Kapłan. Zostaje jeszcze raz pogratulować całej reprezentacji a w szczególności Karolowi, który swa postawą przysporzył nam wiele emocji i dał powody do radości.

Mamy również nadzieję, że tak dobre rozpoczęcie sezonu sportowego jest dobrym prognostykiem przed kolejnymi tegorocznymi zawodami międzynarodowymi całej naszej kadry narodowej.

Dodać należy, że Karol za swój występ otrzymał czek na 3.000 USA natomiast jego koledzy wzbogacili swe konta o 900 USA. Zwycięzca, którego poznamy jutro otrzyma natomiast gratyfikacje finansową w wysokości 20.000 USA.

Pełne wyniki na stronie: www.wpa-pool.com
      Kielce, 13 luty 2012 r.

Sobieski Cup edycja zimowa!!

Zapraszamy wszystkich miłośników bilarda na Środowe zimowe turnieje bilardowe zwane popularnie ''Menel Cup''.W Kieleckim Centrum Bilardowym w każdą środę(8 turniejów eliminacyjnych + turniej Masters) Wpisowe jedyne 5zł. Dla najlepszych 12 awans do turnieju Masters, w którym dzięki wsparciu Marki Sobieski możemy liczyć na dużo "litrażowe" nagrody rzeczowe, pamiątkowe nagrody oraz puchary dla wszystkich uczestników Finałów. Impreza finałowa trwać będzie oczywiście do białego rana. Zapowiada się świetna zabawa dlatego nie możesz tego przegapić

Pierwszy turniej juz w środę 15 lutego 2012

START 20:00 WPISOWE: 5ZŁ
     Kielce, 12 lutego 2012 r.

Grand Prix Gór Świętokrzyskich Contact Cup 2012!!!
Marcin Lasia wygrywa w I Eliminacji!!!

W dniu dzisiejszym odbyła się 1 Eliminacja Grand Prix Gór Świętokrzyskich Contact Cup 2012. Do startu zgłosiła się grupa 55 bilardzistów w większości z regionu Świętokrzyskiego. Swoją obecnością zaszczyciła nas także spora grupa zawodników z Tarnowa oraz Radomia. Miłym akcentem była także obecność Wice Mistrza Europy Oldboy-ów Tomasza Malinowskiego z Łodzi. Widocznie po niedawnym zawodach z cyklu Wik Pol Tour, które odbyły się w naszym klubie, Tomkowi bardzo się u nas spodobało i postanowił zaglądać częściej.

W dzisiejszym turnieju było kilka niespodzianek o czym może świadczyć grupa zawodników, która awansowała do pojedynków półfinałowych. Wszyscy Oni reprezentują " IV Grupę zawodową" i dzięki systemowi handicap-u mieli szanse zwyciężyć z zawodnikami o ogromnym doświadczeniu. We wczesnej fazie odpadł ,wielokrotny medalista Mistrzostw Polski indywidualnych jak i drużynowych Michał Turkowski. Podczas pierwszej rundy pucharowej zawody zakończyli: wcześniej już wspomniany Tomasz Malinowski oraz debiutujący w tym roku w rozgrywkach Pierwszej Polskiej Ligi Bilardowej, zwycięzca zeszłorocznego rankingu GPGŚ 2011 Maciej Życiński. Oni także nie dali rady przebrnąć przez sporą grupę zawodników z "czwartej grupy".

Na piątym miejscu zawody zakończyli: Łukasz Szpala, Paweł Wiśniowski, Mateusz Kowalik oraz Mateusz Stefańczyk, czyli gracze o dużym doświadczeniu i ograniu ligowym. Wkońcu Mateusz Stefańczyk to zawodnik pierwszoligowej drużyny Visanti kolier.pl Kielce. Oni także nie dali rady tym teoretycznie słabszym, nie udało im się odrobić początkowych strat wynikających z handicapu i ulegli w swoich pojedynkach o półfinał.

Jak już wcześniej wspomniałem do grona półfinalistów awansowali gracze z "czwartej grupy". Pierwszy pojedynek o awans do finału to mecz dwóch kolegów z jednego klubu. Zwycięzko z tego pojedynku wyszedł Michał Tomczyk, który pokonał Piotra Piaska 4:3 mimo iż przegrywał już 1:3, ale dzięki swojemu doświadczeniu udało mu się zwyciężyć i uzyskać awans do wymarzonego finału. Druga para półfinałowa to: Marcin Lasia oraz Marcin Piątek. W pojedynku tym można było zauważyć sporą nerwowość w zagraniach obydwu zawodników. Duża liczba błędów po obu stronach spowodowana był najwyrażniej zmęczeniem obu graczy. Mecz przebiegał praktycznie partia za partie aż do stanu 3:3. W decydującym o zwycięstwie rozbiciu minimalnie lepszy okazał się Marcin Lasia zwyciężąjąc 4:3 i tym samy uzyskując awans do finału.

W pojedynku finałowym spotkali się zawodnik Ramomskiego Stowarzyszenia Bilardowego Michał Tomczyk z Marcinem Lasią (w dniu wczorajszym zdobył On brązowy medal w II Studenckich Otwartych Mistrzostwach Kielc w Pool Bilard). W pierwszej fazie pojedynku finałowego Marcin uzyskał spore prowadzenie po kilku prostych błędach Michała. Po czterech rozegranych partiach stan pojedynku wynosił 3:1 dla Marcina. Michał Tomczyk podszedł do kolejnych partii bardziej skoncetrowany, niż na początku pojedynku finałowego, i zaczął odrabiać straty. Przy stanie 3:2, gdy przy stole był Michał, wydawało się że powtórzy wyczyn z pólfinałów, że odrobi straty i zwycięży w tym pojedynku, lecz niewytlumaczalny błąd na prostej dziewiątce zaprzepaścił jego szanse na zwycięstwo. Marcin wykorzystał pomyłke Michała, umieścił dziewiątke w łuzie i tym samym został zwycięzcą I Eliminacji Grand Prix Gór Świętokrzyskich Contact Cup 2012.

Podsumowując pierwszy tegoroczny turniej można powiedzieć, że dzięki systemowi rozgrywek uwzględniającym "fory", każdy może zwyciężyć i sprawić ogromną niespodzianke. Cała czwórka medalistów przynależy do "czwartej grupy", a raczej przynależała do "czwartej grupy". Po tak udanym turnieju, gdzie zaprezentowali całkiem dobry poziom uzyskali awans o grupę wyżej. Gratulujemy awansu, wasze stale rosnące umiejętności oraz ogranie w cyklu Grand Prix Gór Świętokrzyskich nie umknęło organizatorom, którzy postanowili nagrodzić wasze wyniki oraz umiejętności awansem do "trzeciej Grupy zawodowej"

Dziękujemy wszystkim za udział w zawodach inaugurujących sezon I Eliminacji Contact Cup-u i już z tego miejsca zapraszamy na II Eliminację, która zostanie rozegrana 4 marca bieżącego roku, tym razem zagramy w odmianę 8 bil. Zapisy tradycyjnie od 9:00 do 9:30, start turnieju o godzinie 10:00, a już w najbliższą niedzielę zapraszamy na rozgrywki Pierwszej Polskiej Ligi Bilardowej. Debiutant drużyna Visanti Kolier.pl Kielce podejmuje Zakręconą Bilę Poznań. Niedziela 19.02.2012 start godzina 12:00. Przyjdz i pomóż naszym bilardzistom w walce o ligowe punkty.
     Kielce, 11 lutego 2012 r.

Dawid Bednarski obronił tytuł!!!

Zakończyły się rozgrywki II Studenckich Otwartych Mistrzostw Kielc w Pool Bilard. Turniej finałowy odbył się w sobotę. Awans do tego turnieju uzyskało po 3 najlepszych zawodników z każdej 5-cio osobowej grupy. W finale zagrało 17 studentów oraz jedyna studentka, która nie bała się rywalizacji z mężczyznami, poradziła sobie w pojedynkach grupowych uzyskując awans do turnieju finałowego.

Rywalizacja w tegorocznym finale stała na naprawde dobrym poziomie sportowym, ale przede wszystkim była to świetna zabawa i sposób na spędzenie miło czasu w Kieleckim Centrum Bilardowym.

Na najniższym stopniu podium zawody ukończyli student Nadbużańskiej Szkoły Wyższej Marcin Lasia oraz student Uniwersytetu imienia Jana Kochanowskiego Andrzej Puk wspierany przez sporą grupę kibiców dopingujących go w każdym pojedynku.

Parę finałową tworzyli obrońca tytułu z przed roku Dawid Bednarski(Wyższa Szkoła Ekonomi i Prawa) oraz Mateusz Hady(Uniwersytet im. Jana Kochanowskiego), który w tych rozgrywkach zadebiutował awansując, aż do finału. Ciekawostką tych mistrzostw jest fakt, że tych dwóch zawodników spotkało się już w tych rozgrywkach. Pierwszym otwierającym ten sezon pojedynkiem był własnie mecz pomiędzy Dawidem i Mateuszem. W pojedynku grupowym Mateusz zwyciężył Dawida 2:0 sprawiając niemałą niespodziankę ogrywając obrońce tytułu. Kolejny raz zagrali oni ze sobą w pojedynku finałowym, czyli meczu kończącym całe mistrzostwa. Dawid napewno wyciągnął wnioski z pojedynku grupowego i do finału podszedł bardzo skoncentrowany. Wszystko wyjaśniło się w ostatniej partii przy remisie 2:2, w decydującym momencie Mateusz popełnia błąd, który Dawid wykorzystuje, kończąc spotkanie finałowe wynikiem 3:2. Dawid Bednarski zostaje Mistrzem II Studenckich Otwartych Mistrzostw Kielc w Pool Bilard.

Dla najlepszych zawodników przewidziane zostały oczywiście nagrody rzeczowe oraz puchary.

Ogromne podziękowania dla osób które wsparły organizacje II Studenckich Otwartych Mistrzostw Kielc w Pool Bilard.
Podziękowania dla p.Bartosza Malczewskiego www.puchary-sport.pl za ufundowanie pucharów.
Dla p. Marcina Krzemińskiego firma Mak Marketing za ufundowanie nagród rzeczowych(sprzęt bilardowy w tym dwa kije bilardowe dla najlepszych).
Dziękujemy również p. Prezesowi Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego Grzegorzowi Kędzierskiemu za użyczenie sali bilardowej do rozgrywania zawodów oraz za wsparcie imprezy kończącej mistrzostwa.

Po wbiciu ostatniej "ósemki", wręczeniu wszystkich pucharów oraz nagród, przyszedł czas na najlepsze. Pyszna pizza, zimne ulubione napoje studentów, tak w dwóch zdaniach można opisać atmosfere panującą przy wspólnej zabawie do wczesnych godzin dnia następnego.

Dziękujemy wszystkim za udział, dziękujemy sponsorom za wsparcie i już nie możemy się doczekać kolejnej edycji. Więcej szczegółow na ten temat poznamy w najbliższej przyszłości.
     Kielce, 8 lutego 2012 r.

Grand Prix Gór Świętokrzyskich Contact Cup 2012!!!
I Eliminacja już w Niedzielę

Wyniki On-Line.

Video Live

Już w najbliższą niedziele wznawiamy rozgrywki w najstarszym cyklu zawodów regionalych w Polsce. Grand Prix Gór Świętokrzyskich Contact Cup 2012. To już 9 rok rozgrywek cieszących się ogromną popularnością i stale rosnącym poziomem rywalizacji. Pierwszy turniej zagramy w odmiane 9 bil a zawody rozpoczynamy o godzinie 10:00.

Nowy sezon rozgrywek to także niewielkie zmiany które, mamy nadzieje ucieszą uczestników Contact Cup-u. W tym roku, oprucz zawodów w 8 i 9 bil,zagramy pierwszy raz w coraz bardziej popularną "dziesiątkę". Pierwsze zawody w 10 bil to 3 Eliminacja 25 Marca 2012.

Napewno ciekawym elementem który ucieszy uczestników to nagroda za łączny ranking całego cyklu. W ubiegłym roku był to przepiękny pokrowiec od Firmy Mak Marketing oraz jedyny i nie powtarzalny, namalowany specjalnei na tę okazję obraz z motywem Bilardowym od Kamila "AntonioArt" Dzirby. Na ten rok Kamil przygotuje dla nas jedyną w swoim rodzaju koszulkę bilardową ozdobioną oczywiście w motywy bilardowe i dumnie brzmiący napis Zwycięzca Rankingu 2012. Prezentacja koszulki już na drugiej Eliminacji Grand Prix tj. 4 marca 2012. Zwyciężca rankingu wzbogaci się także o sprzęt bilardowy od sponsora zawodów Firmy Mak Marketing.
W tym roku zasady awansu do turnieju Masters pozostają bez zmian a dzięki wsparciu sponsora Tytularnego p. Ryszarda Olbromskiego Contact O/K pula nagród turnieju Masters wyniesie 3.000 złotych. Na każdych zawodach będziemy rozgrywali JACK POTA który od tego roku wyniesie na starcie 260 złotych. W Poprzednim sezonie nikomu się ta sztuka nie udała, mimo iż Jan Niewęgłowski był bardzo bliski tego wyniku w turnieju Masters 2011.

Tradycyjnie już wyniki zawodów będzie można śledzić na stronie bilard.kielce.pl.
Z zawodów będzie przeprowadzona relacja wideo na stronie sportowej telewizji internetowej www.tvsports.pl

Pula nagród 500zł
Zapisy do turnieju 9.00 - 9.30
Oficjalne otwarcie turnieju 10.00

Przypominamy wszystkim o regulaminowym stroju bilardowym(ciemne wizytowe spodnie, wizytowe buty oraz koszulka polo lub koszula i kamizelka) już od pierwszej eliminacji będziemy przestrzegać tego istotnego punktu regulaminu, dyrektor turnieju ma prawo nie dopuścić zawodnika do zawodów w przypadku nieregulaminowego stroju.

     Kielce, 7 lutego 2012 r.

II Studenckie Otwarte Mistrzostwa Kielc w Pool Bilard. Turniej Finałowy już w Sobotę!!!

Zakończył się już pierwszy etap rozgrywek w II Studenckich Otwartych Mistrzostwach Kielc w Pool Bilard. Świętna zabawa i stale rosnący poziom sportowej rywalizacji tak w kilku słowach można podsumować rozgrywki grupowe, które trwały od 5 tygodni w Kieleckim Centrum Bilardowym. Mamy jużkomplet wyników oraz co najważniejsze skłąd turnieju finałowego który odbędzie się już w najbliższą sobotę(11.02.2012) w Kieleckim Centrum Bilardowym początek rozgrywek o godzinie 15:00.

Poniżej pełna lista startowa uczestników turnieju finałowego.

1. Dawid Bednarski Gr I
2. Mateusz Hady Gr I
3. Krzysztof Trawiński Gr I
4. Marcin Lasia Gr II
5. Arkadiusz Smorąg Gr II
6. Łukasz Mogielski Gr II
7. Kamil Bernatek Gr III
8. Andrzej Puk Gr III
9. Krzysztof Zapała Gr III
10. Tomasz Białek Gr IV
11. Jakub Pierzak Gr IV
12. Artur Flisek Gr IV
13. Jakub Sławiński Gr V
14. Arkadiusz Buras Gr V
15. Diana Konieczna Gr V
16. Kamil Kuźnicki Gr VI
17. Kamil Wierzbowski Gr VI
18. Damian Knez-Gadomski Gr VI

Około godziny 20:00 rozegrany zostanie pojedynek Finałowy i poznamy Mistrza II Studenckich Otwartych Mistrzostw Kielc w Pool Bilard. Przekonamy się wszyscy czy Dawid Bednarski Obrońca tytułu zwycięży po raz drugi. Oczywicie dla najlepszych przewidziane są nagrody oraz puchary.
Po zakończeniu pojedynku finałowego zapraszamy wszystkich uczestników Mistrzostw na zabawe przy karaoke oraz na ulubiony zimny napój każdego studenta, czyli czeka nas zabawa do późnych godzin wieczornych lub jak kto woli do wczesnych porannych.     Kielce, 3 lutego 2012 r.

Grand Prix Polski w KCB!

Przez trzy dni w Kielcach odbywać się będą najważniejsze krajowe rankingowe rozgrywki bilardowe Grand Prix Polski - WiK Pol Tour 2012. Na starcie zawodów zjawi się cała czołówka bilardzistów z Polski. Oczywiście w tej grupie nie zabraknie reprezentantów naszego klubu.

W grupie pretendentów do zwycięstwa są Karol Skowerski – lider rankingu Polski, Radosław Babica – wicemistrz Europy , Tomasz Kapłan – mistrz Europy (cała trójka Nosan Galeria Echo Kielce). Medalowe szanse mają również ich koledzy z zespołu, medaliści ostatnich mistrzostw Polski Michał Turkowski i Bartosz Rozwadowski. Na starcie zobaczymy również zawodników drugiego pierwszoligowego zespołu z Kielc Visanti Kolier.pl, z medalistą mistrzostw Polski juniorów Maciejem Wójcikiem na czele. W zawodach nie zabraknie mistrzów świata juniorów Oliwi Czupryńskiej (Nosan Galeria Echo) i Marka Kudlika (Metal Fach LP Sokółka) oraz zwycięzcy rankingu Polski 2011 Konrada Piekarskiego. To oczywiście tylko część gwiazd, które zawitają do Kieleckiego Centrum Bilardowego, które jest główną areną zawodów. Część pojedynków rozgrywana w sobotę odbędzie się również w klubie Focus. Sympatyków bilarda czekają więc niesamowite emocje i możliwość zobaczenia w akcji jednych z najlepszych zawodników w Europie i na świecie.

Zawody są drugim tegorocznym turniejem z cyklu WiK Pol Tour. Dodać należy, że zawodnicy w poszczególnych turniejach walczą o nagrody finansowe i punkty rankingowe. Nagrodą dla zwycięzcy całorocznych zawodów jest natomiast samochód osobowy Chavrolet Spark oraz sfinansowanie udziału w cyklu zawodów pucharu Europy w sezonie 2013. Zwycięzca zbierze więc nagrody o łącznej wartości ponad 40.000 zł.

Oczywiście zapraszamy serdecznie do Kieleckiego Centrum Bilardowego (Plac Moniszki 2b) do oglądania spotkań codziennie od piątku do niedzieli w godzinach 10:00-22:00. Wstęp bezpłatny. Dla tych, którzy wolą domowe zacisze polecamy transmisję na żywo na stronie Sportowej Telewizji Internetowej www.tvsports.pl     Kielce, 1 lutego 2012 r.

Victory Gazety Ostrowieckiej rozdane już po raz dwudziesty pierwszy

W minioną sobotę w hotelu RED w Ostrowcu Św. odbył się Bal Charytatywny - zorganizowane przez Gazetę Ostrowiecką i Świętokrzyską Izbę Gospodarczą pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Św. - któremu towarzyszyło rozdanie Ostrowieckich Victorów. Już po raz dwudziesty pierwszy Kapituła ''Gazety Ostrowieckiej'' wyróżniła osobowości życia gospodarczego, społecznego i sportowego regionu w pięciu kategoriach. W kategorii Sportowiec Roku 2011 Victora odebrała Oliwia Czupryńska. Wyróżnieni odbierali statuetki z rąk: redaktora naczelnego ''Gazety Ostrowieckiej'' Wojciecha Turczyńskiego, posła Jarosława Górczyńskiego, starosty Zdzisława Kałamagi oraz prezydenta Jarosława Wilczyńskiego. Imprezie towarzyszyła licytacja dzieł sztuki i gadżetów przekazanych przez lokalnych artystów i przedsiębiorców.

Serdeczne gratulacje od Zarządu ŚSBil i kolegów z drużyny!
     Kielce, 28 stycznia 2012 r.

Trzech zawodników Nosanu - Galerii Echo zagra w Mistrzostwach świata w 8-bil

W Krakowie zakończyły się kwalifikacje do mistrzostw świata w 8-bil. Na starcie stanęło 27 zawodników w tym cała czołówka z Polski oraz zawodnicy z Ukrainy i Słowacji. W ostatnich pojedynkach, decydujących o awansie Radosław Babica pokonał 8:6 Wojciecha Szewczyka (Konsalnet Warszawa) a Karol Skowerski swego klubowego kolegę Michała Turkowskiego 8:5. Tym samym dołączą oni do nowego partnera z drużyny Tomasza Kapłana, który kwalifikację otrzymał od Europejskiej Federacji Bilardowej za piąte miejsce w mistrzostwach Europy 2011. Skład na Mistrzostwa świata składa się więc wyłącznie z reprezentantów klubu Nosan - Galeria Echo Kielce.     Kielce, 28 stycznia 2012 r.

GALERIA ECHO Kielce nowym strategicznym partnerem Swiętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego. Mistrz Europy TOMASZ KAPŁAN wzmocnił zespół NOSAN GALERIA - ECHO Kielce.
W pierwszych historycznych derbach Kielc bez niespodzianek

NOSAN - GALERIA ECHO Kielce to nowa nazwa zespołu Swiętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego. Wszystko dzięki podpisanemu porozumieniu z jedna z największych Galerii w Polsce. Współpraca ma z jednej strony ma pomóc w uzyskaniu jak najlepszych wyników sportowych. Z drugiej strony dzięki częstym pokazom i organizacji prestiżowych imprez bilardowych w Galerii Echo ma podniesć atrakcyjnosć centrum handlowego i przybliżyć gwiazdy bilardowe szerokiej grupie ludzi. Dlatego w Galerii zorganizowanych zostanie kilka imprez bilardowych. Pierwsza już za miesiąc. Będzie to międzynarodowy turniej par. Na starcie zobaczymy więc medalistów mistrzostw swiata, Europy i Polski. Zaplanowane jest również kilka imprez rekreacyjnych przeznaczonych głównie dla gosci i klientów Galerii.

Co do wzmocnień sportowych to ruch Stowarzyszenia poszedł w zawodnika z najwyższej półki. Dwuletni kontrakt podpisał bowiem mistrz Europy i czternastokrotny mistrz Polski pochodzący z Rzeszowa Tomasz Kapłan. Tomek ma pomóc zespołowi w zdobyciu tytułu Drużynowego Mistrza Polski. Oczywiscie klub liczy również na jego dobre występy indywidualne. W składzie zespołu ligowego pozostali oczywiscie Radosław Babica, Bartosz Rozwadowski, Michał Turkowski i Karol Skowerski. Indywidualnie w rywalizacji kobiet Stowarzyszenie liczy na medalowe występy naszego duetu pań Katarzyny Wesołowskiej i Oliwii Czupryńskiej.

Konferencja prasowa prezentująca nowych partnerów i zawodnika odbyła się w Galerii Echo w Kielcach. Zawodnicy zaprezentowali nowe oficjalne stroje, a koszulki klubowe otrzymali przedstawiciel Galerii Echo Maciej Barański, nowy zawodnik Tomasz Kapłan oraz wieloletni sponsor zespołu Grzegorz Nowak.

Stowarzyszenie wciaż będą wspierały firmy SURMA i MAKMarketing. Patronaty medialne taj jak przez ostatnie lata udziela Radio Kielce, Gazeta Wyborcza i TVSports. Nowym partnerem będzie natomiast bardzo popularny głównie wsród młodych kibiców sportowych CKSport.

Pierwszy sprawdzian wzmocnionego zespołu NOSAN GALERIA ECHO Kielce odbył się już dzisiaj o 14.30. W pierwszej kolejce podopieczni Marka Karlikowskiego zmierzyli się z … kolegami z Kielc. Rywalem byli bowiem zawodnicy VISANTI Kielce dla których był to debiut w rozgrywkach pierwszej ligi bilardowej. W pierwszych historycznych derbach Kielc nie było niespodzianek. Faworyci z NOSANU- GALERI ECHO dwukrotnie zwyciężyli team VISANTI 4-0. Bardzo dobrze zaprezentował się w pierwszym występie w barwach zespołu z Kielc Tomasz Kapłan, który wygrał 10-1 i 10-4.

Zapraszamy do ogladnia i komentowania GALERII ZDJEC Z KONFERENCJI I PIERWSZYCH DERBOW KIELC .

Pełne wyniki I kolejki Polskiej Ligi Bilardowej na stronach Polskiego Związku Bilardowego.
     Kielce, 27 stycznia 2012 r.

ALiBi i ALiBi Pro!


Dziękujemy wszystkim za przesyłanie wyników zaległych pojedynków. Na prośbę wielu zawodników przedłużamy termin rozgrywania zaległych pojedynków, ostateczny termin przesyłania wyników upływa z dniem 16.02.2012 do godziny 20:00.Znany jest również ostateczny termin rozegrania turnieju finałowego Amatorskiej Ligi Bilardowej i Amatorskiej Ligi Bilardowej "Pro". Turniej ten odbędzie się 19.02.2012 o godzinie 16:00(zaraz po zakończeniu I Polskiej Ligi Bilardowej) w Kieleckim Centrum Bilardowym. Prosimy o rozegranie wszystkich zaległych pojedynków a wyniki proszę przesyłąć na adres kmysior85@gmail.com.
     Kielce, 26 stycznia 2011 r.

Polska Liga Bilardowa
Zapraszamy na derby Kielc!

W najbliższą sobotę 28 stycznia, tuż po zakończeniu konferencji prasowej w Galerii Echo, przeniesiemy się do Kieleckiego Centrum Bilardowego. O godzinie 14:30 rozegrany zostanie mecz pierwszej kolejki I Polskiej Ligi Bilardowej sezonu 2012.

Pojedynek będzie wyjątkowy, gdyż po raz pierwszy w historii na przeciw siebie staną drużyny naszego miasta. Wicemistrz Polski - Nosan Kielce - podejmie beniaminka, team dowodzony przez Michała Kozłowskiego - Kolier.pl Kielce.

Nosan to jeden z głównych pretendentów do zdobycia tytułu mistrzowskiego, który nie może pozwolić sobie na żadną stratę punktów. Kolier.pl z pewnością będzie chciał się zaprezentować z jak najlepszej strony. Przyjaźni przy stołach więc z pewnością nie będzie, zapowiada się bardzo ciekawy mecz.

Aby zobaczyć to niecodzienne widowisko, trzeba koniecznie przyjść do Kieleckiego Centrum Bilardowego. Początek spotkania w sobotę o godzinie 14:30. Serdecznie zapraszamy.
Konferecja prasowa w Galerii Echo

Świętokrzyskie Stowarzyszenie Bilardowe pragnie zaprosić na konferencję prasową, która odbędzie się w dniu 28 stycznia (sobota) o godzinie 13:00. Miejsce spotkania będzie nietuzinkowe, ale i nie przypadkowe. W sobotę w Galerii Echo nasze Stowarzyszenie pragnie zaprezentować zespół na sezon 2012. Po raz pierwszy odkryjemy tegoroczne sportowe plany, zaprezentujemy nowego strategicznego sponsora oraz ujawnimy największy bilardowy transfer zawodniczy w kraju. Wśród gwiazd zespołu mamy wicemistrza Europy Radosława Babicę i mistrzynię świata juniorek Oliwię Czupryńską. To jednak nie wszystko na co nas stać. W sobotę odkryjemy nową twarz ekipy. Poinformujemy także o imprezach jakie w tym roku odbędą się w Kielcach. Najbliższe z nich już 4-5 lutego i 25-26 lutego.

Miejscem konferencji będzie ''Amfiteatr'' znajdujący się na ''poziomie -1'' Galerii Echo.

Serdecznie Zapraszamy!
     Kielce, 24 stycznia 2011 r.

Grand Prix Polski WiK Pol Tour
Karol Skowerski mistrzem Katowic

Grand Prix Polski WiK Pol Tour - V Mistrzostwa Katowic zainagurowały sezon sportowy 2012. Do walki w pierwszym rankingowym turnieju, gdzie na koniec sezonu do zgarnięcia jest samochód osobowy oraz kilkanaście tysiecy złotych, przeznaczone na starty w sześciu edycjach Pucharu Europy w 2013 roku, stanęło 123 zawodników.

Świetny występ zaliczyli bilardziści Nosanu Kielce. W finale Karol Skowerski zmierzył się z Radkiem Babicą. Zapowiadał się bardzo emocjonujący i wyrównany pojedynek. Tymczasem Karol nie dał żadnych szans swojemu starszemu koledze i rozstrzygnął mecz w sześciu partiach, wygrywając ''do zera''. Dziewiątą lokatę zajął Bartosz Rozwadowski, który przegrał o awans do ćwierćfinału z aktualnym mistrzem Polski w 8-bil - Piotrem Kudlikiem z Metal Fachu LP Sokółka. Do strefy pucharowej awansowała jeszcze Kasia Wesołowska, jednak w pierwszej rundzie przegrała 5:6 z młodym bilardzistą Hadesu Poznań - Krystianem Cwikłą. Słabo wypadł Michał Turkowski. Na pięć rozegranych spotkań w grupie, wygrał zaledwie jeden mecz i nie awansował do strefy pucharowej. Sztuka ta nie udała się również naszej mistrzyni świata Oliwii Czupryńskiej oraz pierwszoligowcowi - Mateuszowi Stefańczykowi (Kolier.pl Kielce).

Zwycięstwo Karola Skowerskiego dało mu automatycznie prowadzenie w Rankingu Polski sezonu 2012. Aby wygrać główną nagrodę, trzeba dobrze zagrać w jedenastu turniejach. Przez zawodnikami więc jeszcze 5 edycji Grand Prix Polski, jeden turniej Dynamic Bilard Best of East oraz 4 edycje Mistrzostw Polski. Zwycięzcę poznamy więc dopiero w grudniu.

Pełne wyniki V Mistrzostw Katowic na stronach Polskiego Związku Bilardowego.

Na stronach Sportowej Telewizji Internetowej dostępna jest także retransmisja najciekawszych pojedynków.
     Kielce, 16 stycznia 2012 r.

Mamy pierwszoligowe derby!

Wczoraj w Łodzi rozegrany został dodatkowy mini-turniej o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Finał II Ligi co prawda odbył się już w grudniu ubiegłego roku, jednak z gry w ekstraklasie w sezonie 2012 zrezygnowało 3 zespoły. W tym momencie pojawiła się szansa dla drużyn, które nie uzyskały bezpośredniego awansu z turnieju finałowego.

Całą sytuację świetnie wykorzystał team Michała Kozłowskiego - Kolier.pl Kielce. Nasi bilardziści pokonali dziewiatą drużynę ubiegłego sezonu - Farum Attlier Cafe Warszawa i obecnym sezonie zagrają w I Lidze! Drugim szczęśliwym zespołem został Green Club pool-bilard.pl Gdańsk, który zwyciężył walkowerem z Virtua Games. Bilardziści z Ostrowa Wielkopolskiego w ostatniej chwili zrezygnowali z udziału w dodatkowym meczu. Do rozgrywek pierwoszoligowych może się również szykować Zakręcona Bila Poznań, która jako trzecia drużyna grudniowych baraży, do ekstraklasy po rezygnacji ET Bilard Eurotech Dmochowski Tema KKB, awansowała automatycznie.

Z okazji historycznego awansu do I Ligi, Zarząd Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego składa szefowi drużyny - Michałowi Kozłowskiemu - oraz całemu zespołowi Kolier.pl Kielce ogromne gratulacje. My natomiast cieszymy się, iż po raz pierwszy w Kieleckim Centrum Bilardowym zobaczymy pierwszoligowe kieleckie derby!     Kielce, 15 stycznia 2012 r.

Jan Niewęgłowski najlepszy w Mastersie!


Zawodnik QS Fugit Kielce Jan Niewęgłowski zwyciężył w turnieju Masters - Contact Cup 2011. Po pełnym emocji pojedynku finałowym zwyciężył 6:5 Maćka Wójcika. Mimo iż przegrywał juz 1:5, nadal walczył i ze stoickim spokojem odrabiał straty, wykorzystując niespodziewane błędy przeciwnika zwyciężył w tym prestiżowym turnieju 6:5. Na najniższym stopniu podium staneli Piotr Kucharski oraz Maciej Życiński, który 2 raz z rzędu wzyciężył w końcowym rankingu całego cyklu Grand Prix Gór świętokrzyskich za co otrzymał pokrowiec bilardowy oraz dzieło młodego artysty Kamila Dzirby "AntonioArt", obraz z motywem bilardowym malowany techniką aerografu. Kolejne miejsca zajeli V: Mateusz Czyż, Grzegorz Nowak, Tomasz Ostrowski oraz Maksymilian Król. Po zakończeniu turnieju odbyłą się ceremonia wręczania nagród oraz podziękowań. Prezes świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego p. Grzegorz Kędzierski szczególnie wyróżnił: prezesa Contact O/K p. Ryszarda Olbromskiego - sponora generalnego cyklu Grand Prix Gór świętokrzyskich, sponsorów: prezesa Domgoss S.A. - p. Radosława Cioska, prezesa Mak Marketing - p. Marcina Krzemińskiego, prezesa firmy NOSAN Grzegorza Nowaka, prezesa firmy ''SURMA'' - p. Jacka Surmę, sponsora nagrody za ranking oraz autora prac w Kieleckim Centrum Bilardowym Kamila ''Antonio Art'' Dzirbę. Podziękowania za wkład włożony w rozwój sportu bilardowego w regionie otrzymali: trener drużyny Nosan Kielce p. Marek Karlikowski, szef klubu kibica Edward Janaszek wraz z małżonką Dorotą, za prowadzenie drużyn drugoligowych: Michał Kozłowski (Kolier.pl Kielce) oraz Łukasz Szuba (QS Fugit Kielce). Za pomoc przy organizacji cyklu Grand Prix Gór świętokrzyskich: Diana Konieczna, Łukasz Dzirba oraz Krzysztof Mysior. Podziękowania należą się także tym wszystkim, którzy choć w najmniejszym stopniu wspierali sport bilardowy.

Po części oficjalnej przyszedł czas na bankiet. Wspólną zabawę przy karaoke i przede wszystkim byliśmy świadkami niesamowitego występu znanego kieleckiej publiczności wokalisty Ziemowita Janaszka, który niesamowitym głosem umilał nam czas do późnych godzin wieczornych.

Sezon 2011 już się zakończył. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko oczekiwać z niecierpliwością na I turniej Grand Prix Gór świętokrzyskich Contact Cup 2012, który odbędzie się 12 lutego 2012.

Do zobaczenia przy stołach bilardowych.

Pełne wyniki turnieju Masters

     Kielce, 12 stycznia 2012 r.

Masters już w sobotę!!!


Wyniki On-Line
Transmisja video
Przed nami decydujące starcie w Contact Cup 2011. W sobotę 14 stycznia w Kieleckim Centrum Bilardowym rozegrany zostanie turniej Masters a weźmie w nim udział 24 zawodników. Do grona finalistów dołączyła Mistrzyni świata Juniorek z zeszłego już roku Oliwia Czupryńska. Jako gwiazda światowego formatu awansowała do grupy Gwiazd "*".
Pełna lista uczestników:

1. Życiński Maciej II Ranking
2. Maksymilian Król III Ranking
3. Sidło Dariusz III Ranking
4. Nowak Grzegorz II Ranking
5. Banasik Łukasz II Ranking
6. Niewęgłowski Jan II Ranking
7. Ostrowski Tomasz II Ranking
8. Sobieraj Karol III Ranking
9. Kucharski Piotr II Ranking
10. Mysior Krzysztof II Ranking
11. Dzirba Łukasz III Ranking
12. Szuba Łukasz II Ranking
13. Wydrych Michał III Ranking
14. Czupryński Piotr I Ranking
15. Czyż Mateusz II Ranking
16. Styczeń Paweł III Ranking
17. Nowicki Krzysztof II Ranking
18. Wójcik Maciej I Ranking
19. Foltyn Paweł II Ranking
20. Dariusz Rogala IV Ranking
21. Dmochowski Jacek IV Ranking
22. Michał Kozłowski III Turniej Barażowy
23. Olbromski Ryszard IV(Dzika Karta Sponsor Tytularny)
24. Czupryńska Oliwia *(Dzika Karta Dyrektor Turnieju)

Kto wygra ten prestiżowy turniej? Do grona faworytów można zaliczyć aktualnego lidera rankingu Macieja Życińskiego czy Mistrzynie świata Oliwię Czupryńską. Jeżeli chodzi o ranking to głównym faworytem jest Maciej Życiński choć Maksymilian Król, Dariusz Sidło czy Grzegorz Nowak na pewno nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Zwycięzcy rankingu przypadnie nagroda w postaci obrazu ufundowanego przez Kamila Dzirbę ANTONIO ART oraz nagroda specjalna od firmy Mak Marketing.

W turnieju finałowym MASTERS pula nagród wyniesie 3.000 zł

Po zakończeniu rozgrywek sportowych, przyjdzie czas na podsumowanie roku sportowego świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego. Następnei po rozdaniu cennych nagród oraz pucharów przyjdzie czas zabawe przy karaoke oraz dużym lanym. Zapraszamy wszystkich przyjaciół bilarda do wspólnej zabawy

Prawdziwym wydarzeniem wieczoru będzie występ bardzo popularnego w naszym regionie wokalisty Ziemowita Janaszka. Który będzie umilał nam czas wykorzystując swój niebywały talent muzyczny

Początek turnieju o godzinie 10:00, zagramy w 9-bil do 6 wygranych partii.

Przypominamy o sportowym stroju bilardowym, czyli koszula, kamizelka oraz krawat lub mucha. Dyrektor Turnieju zastrzega sobie prawo do niedopuszczenia zawodnika do zawodów z powodu nieprawidłowego ubioru. Opłaty startowe w turnieju Masters wynoszą 30 zł dla wszystkich uczestników.
     Kielce, 9 stycznia 2011 r.

VI Gala Sportu Bilardowego

W sobotę w Kieleckim Centrum Bilardowym odbyła się VI Gala Sportu Bilardowego, która podsumowała sportowy sezon 2011. Podczas oficjalnej części wieczoru wręczone zostały medale, wyróżnienia oraz najważniejsze - Maksy. Poznaliśmy nazwisko ''Zawodnika Roku'' a kluczyki do Fiata Punto powędrowały w ręce zwycięzcy Polskiego Rankingu.

Sporą część nagrodzonych stanowili przedstawiciele naszego regionu. Medale otrzymali Radek Babica oraz Oliwia i Piotr Czupryńscy. Polski Związek Bilardowy wyróżnił Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego oraz Urząd Miasta Kielce za pomoc związaną z mistrzostwami świata juniorów. Urząd Gminy Morawica uhonorowany został natomiast za pomoc w organizacji Mistrzostw Polski w Pool Bilard. Najważniejszą nagrodę - Super Maksa - otrzymał prezes firmy Mak Marketing - Marcin Krzemiński. Mak Marketing w 2011 roku był organizatorem Mistrzostw świata juniorów i osób na wózkach inwalidzkich. Uczestnicy i kierownictwo Światowej Federacji Bilardowej bardzo wysoko ocenili przygotowanie i przebieg mistrzostw. Laureat Super Maksa organizował także XVII edycję turnieju Grand Prix Polski POL TOUR i VIII edycję międzynarodowej serii Dynamic Best of the East.

Tradycyjnie na Gali Sportu Bilardowego wręczono nagrody dla najlepszych zespołów Świętokrzyskiej Bilardowej Ligi Biznesu 2011. Okazały puchar za zwycięstwo odebrała drużyna Mariusza Kozaka - Cover Kielce.

Pełna relacja i lista nagrodzonych oraz galeria zdjęć dostęne są na stronach Polskiego Związku Bilardowego.
     Kielce, 9 stycznia 2012 r.

Kieleccy bilardziści nominowani w popularnych plebiscytach
Oddaj na nich swój głos!

Wraz zakończeniem sezonu sportowego 2011 ruszyły najrozmaitsze plebiscyty i konkursy. Część z nich już jest rozstrzygnięta, jednak w kilku przypadkach głosy można oddawać w dalszym ciągu.

XVII plebiscyt sportowy ''Gazety Wyborczej''. Kto najpopularniejszym sportowcem, trenerem i drużyną mijającego roku w Świętokrzyskiem? Głosy można oddawać na kuponach drukowanych codziennie w kieleckim wydaniu "Gazety Wyborczej". Wśród nominowanych jest nasz wicemistrz Europy - Radek Babica oraz mistrzyni świata juniorek - Oliwia Czupryńska. Więcej informacji TUTAJ.

Bardzo ciekawy konkurs trwa na stronach CKsport.pl. Tutaj głosujemy na ''Miss Kieleckiego Sportu''. Wśród nominowanych dwie nasze panie - Oliwia Czupryńska i mistrzyni Polski, Katarzyna Wesołowska.

Do 4 lutego można oddawać głosy na ''Zawodnika Roku Europejskiej Federacji Bilardowej''. Wśród sześciu nominowanych są również nasi mistrzowie świata juniorów - Marek Kudlik i Oliwia Czupryńska. Zasady konkursu oraz możliwość oddania głosu na oficjalnej stronie - EPBF Player of the Year

.


     Kielce, 29 grudnia 2011 r.

Sportowy rok województwa świętokrzyskiego 2011

Wczoraj w Hotelu Kongresowym w Kielcach Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego i Świętokrzyska Federacja Sportu podsumowały sportowy rok 2011. Podczas uroczystości wręczono wyróżnienia nie tylko najlepszym zawodnikom ale również klubom sportowym, stowarzyszeniom oraz organizatorom imprez sportowych.

Wśród nagrodzonych nie zabrakło oczywiście bilardzistów i trenerów kieleckiego klubu Nosan. Wyróżnienia otrzymali:
Oliwia Czupryńska - mistrzyni świata juniorek
Katarzyna Wesołowska - mistrzyni Polski, 5-ta zawodniczka mistrzostw Europy
Radosław Babica - wicemistrz Europy, mistrz Polski w parach, 5-ty zawodnik World Cup of Pool
Karol Skowerski - mistrz Polski w parach, 5-ty zawodnik World Cup of Pool
Marek Karlikowski - trener Nosanu Kielce

Nagrodę za najlepszą imprezę rangi międzynarodowej otrzymało Świętokrzyskie Stowarzyszenie Bilardowe. Wyróżnienie odebrał dyrektor Mistrzostw świata juniorów i osób na wózkach inwalidzkich, wiceprezes ŚSBil - Marcin Krzemiński. Przypomnijmy, iż rozegrany na początku września turniej zakończył się nie tylko pełnym sukcesem organizacyjnym. Nasi zawodnicy wywalczyli dwa złote medale. Mistrzami świata zostali Oliwia Czupryńska i Marek Kudlik.

Ogromne gratulacje dla zawodników i trenera. Organizatorom mistrzostw świata życzymy natomiast równie udanych imprez w przyszłości.
     Kielce, 22 grudnia 2011 r.

II Studenckie Otwarte Mistrzostwa Kielc w Pool Bilard

Znamy już wynik losowania oraz terminarz grup drugiej edycji Mistrzostw Studenckich Miasta Kielce. Na prośbę kilku osób o nie rozgrywanie pierwszych kolejek w okolicach Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku, pierwsze pojedynki rozegramy już na początku stycznia. Pierwsza grupa w której zagra obrońca tytułu Dawid Bednarski rozegra 1 kolejke spotkań 4 stycznia(szczegółowy plan gier w terminarzu każdej z grup, wszystkie kolejki rozpoczynamy o godzinie 20:00 w Kieleckim Centrum Bilardowym). Po pięciu tygodniach zmagań grupowych poznamy najlepszą pietnastkę która awansuje do turnieju finałowego (3 najlepszych z każdej z grup) którego dokładną datę poznamy na początku roku kalendarzowego.

Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć wszystkim powodzenia w rozgrywkach grupowych oraz Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.     Kielce, 21 grudnia 2011 r.

Kalendarz Contact Cup 2012

Prezentujemy terminy turniejów przyszłorocznej edycji Grand Pirx Gór Świętokrzyskich. Rozpoczynamy 14 stycznia turniejem ''Masters'' sezonu 2011:

14 stycznia - Turniej ''Masters 2011'' + Party i Karaoke
12 lutego - Contact Cup - 1 turniej
4 marca - Contact Cup - 2 turniej
25 marca - Contact Cup - 3 turniej
22 kwietnia - Contact Cup - 4 turniej
13 maja - Contact Cup - 5 turniej
17 czerwca - Contact Cup - 6 turniej
? lipca - Contact Cup - Letni turniej o puchar prezesa ŚSBil - 7 turniej
9 września - Contact Cup - Memoriał Szczepana Różyckiego- 8 turniej
14 października - Contact Cup - 9 turniej


Archiwum 2012 I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Archiwum 2011 I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Archiwum 2010 I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Archiwum 2009 I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Archiwum 2008 I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Archiwum 2007 I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Archiwum 2006 I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Archiwum 2005 I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Archiwum 2004 I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Archiwum 2003 I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Archiwum 2002 I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

  www.bilard.kielce.pl, 2002-2011 E-mail: redakcja@bilard.kielce.pl